Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Kreacionizam ili Evolucionizam

power_settings_newLogin to reply
+37
Diana
trade_mark
Mirza
miskec4096
informer
stranac
Vuki
Rafael
Bible_Believer
otpadnik
jakob
Surrealist
Medeni
ILIJA
Pravednik
Navi
melkisedek
slisch
Euro
vivi
dragan
moki72
Istina
No Nick
Izrail
Daniel
Justin
Spart
hrvoje hrki
braslav
Živac
Mali princ
Darko
maki
kon
Vulkanac
kainos
41 posters

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 3 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Jevrejin je napisao/la:
Moram priznati da ti je mudro pitanje.

Ali to je moj i tvoj um, to je opet filozofija.

Ma, ne mislim na to. Bog, citaj to u Bibliji, ono sto pomisli svojom recju u momentu stvara.

Ja samo mislim na: ON zapovedi i pokaza se. ON rec i posta.

Nemoj se ljutiti, ali ako je tako kako ti kazes, onda se jasno vidi da je tvoja vera mrtva.
Isus kaze coveku sa suvom rukom, ispruzi ruku, i ona posta zrava. To ti je stvaranje kod Boga. Nije trebalo, neka budu prirodni zakoni, naka elektron ima taj i taj naboj neka plankova konstanta bude ta i ta, ne, vec samo zapovest ispruzi ruku svoju.
Treba biti lud, i verovati ovo. Treba biti lud, jer je On izabrao lude. I brate ako je tako ja pre prihvatam da budem ubrojen u ovu grupu.


Da ali je u samom zakonu prirode upisano to da Isus moze utjecati na prirodu. I opet nemam problema s time.

Hint: Prouci kvantnu fiziku i pojam redukcije valne funkcije pa ce ti mozda biti jasnije.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 3 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Treba biti lud, tj. ludo zaljubljen u Krista, a ne lud mislim glup.

http://en.wikipedia.org/wiki/Age_of_earth

Zadnja promjena: ; uto 16 sij 2007, 00:45; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 3 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
PREVIŠE HELIJA U MINERALIMA

Uran i torij u svom raspadanju prema Olovu stvaraju helijeve atome. Studija objavljena u Journal of Geophysical Research pokazuje da takav helij proizveden u cirkonijevom kristalu duboko u vrućim Predkambrijskim granitnim stijenama nije uspio izaći iako stijena sadrži produkte nuklearnih raspada iz perioda od 1,5 milijardu godina. Nova mjerenja brzine "curenja" helija iz cirkonija daju vrijeme od 6000 godina (+2000) godina. Ovo nije samo argument za mladu zemlju nego također govori o velikim promjenama u vremenu poluraspada unutar nekoliko tisuća godina unazad, drastično smanjujući vremensku skalu radio izotopa...Slijedi...

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 3 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Braslave, onaj koji poznaje Hristovu silu u sebi, ne treba proucavati nikakvu kvantnu fiziku. Osim skolaraca, da se malo umudre.

Da ti objasnim, kada mi je neko bolestan, i ima teske bolove, ovo ti govorim iz iskustva, pozovem ga da ustane zdrav u ime Hristovo, i on ustane.

O tome ti, prijatelju, govorim. vera u Isusa Hrista je kvantna fizika, jer je On stvoritelj te fizike, jest da kvantna fizika kakvu je covek poznaje nije dosla ni do palcaka Isusovom znanju i moci.
Ujedno, vreme ce pokazati ko je bio glup. Bog sebe ne otkriva mudrima vec prostima. Ja sam, priznajem, prost covek, pa i po neki put glup.
Ipak, jasno je da je moja vera veca od mnogih mudraca ludo zaljubljenih u Hrista, ali bez i malo vere da je On kao Rec od Svemogucega, sam Sobom stvorio svet, za sest dana.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 3 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Kako ne shatas da za mene drugo nije ni bitno?

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 3 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Ne zelim svojim umom objasnjavati, sto se objasniti ne moze. Nisi li citao kako je napisano:
Kad se gradjahu mudri poludese.

Mozda, jedino dobro iz ove price moze biti da ce neki mudri poludeti, i tako naci mir i spasenje svojoj dusi.

Ako je tako, nije mi zao sto ne spavam, upravo sam zavrsio malo rintanja sa tegovima, pa sam umoran.
hvala svima i laku noc.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 3 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Jevrejin je napisao/la:
Braslave, onaj koji poznaje Hristovu silu u sebi, ne treba proucavati nikakvu kvantnu fiziku. Osim skolaraca, da se malo umudre.

Da ti objasnim, kada mi je neko bolestan, i ima teske bolove, ovo ti govorim iz iskustva, pozovem ga da ustane zdrav u ime Hristovo, i on ustane.

O tome ti, prijatelju, govorim. vera u Isusa Hrista je kvantna fizika, jer je On stvoritelj te fizike, jest da kvantna fizika kakvu je covek poznaje nije dosla ni do palcaka Isusovom znanju i moci.
Ujedno, vreme ce pokazati ko je bio glup. Bog sebe ne otkriva mudrima vec prostima. Ja sam, priznajem, prost covek, pa i po neki put glup.
Ipak, jasno je da je moja vera veca od mnogih mudraca ludo zaljubljenih u Hrista, ali bez i malo vere da je On kao Rec od Svemogucega, sam Sobom stvorio svet, za sest dana.


Gle on je stvorio zakone ja samo kazem da ih On ne krsi kada ti npr. vidis cudo ono nije krsenje zakona prirode. Inace drago mi je da ozdravljas ljude u ime Krista. Zar nije ludo govoriti da kada se vidi cudo da ni jedan zakon prirode nije prekrsen kada se ocituje nesto suprotno necemu na sto smo navikli?

Kvantna fizika je pomalo luda kada bi ju shvatio i to bi te sigurno zarazilo te bi i ti postao malo lud.

Nije lud (u Kristovom smislu) neuk vec zaljubljen, a zaljubljen (u Krista) moze biti znanstvenik jednako kao neuka bakica, oboje su ludi (u Kristvom) smislu

Zadnja promjena: ; uto 16 sij 2007, 14:14; ukupno mijenjano 3 put/a.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 3 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Braslave, ne gubi vrijeme. Ovaj Jevrejin će vjerojatno prijeći na islam, sjećaš se šta je Musa govorio?

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 3 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
da li oni koji misle da je čovjek nastao evolucijom od majmuna, misle da će ovaj naš sadašnji majmun npr. gorila ili čipanza jednog dana, recimo nako 5-10 000 godina nekom pametnom evolucijom postati čovjekom
ja mislim da mu date da čita novine, knjige, gleda najpametnije i najučenije dokume.filmove, da mu preko videoa puštate godinama da uči engleski, hrvatski , njemački ili neki najlakše za naučiti jezik, neće ni nakon 5000 godina postati čovjekom:lol!:

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 3 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
hrvoje hrki je napisao/la:
da li oni koji misle da je čovjek nastao evolucijom od majmuna, misle da će ovaj naš sadašnji majmun npr. gorila ili čipanza jednog dana, recimo nako 5-10 000 godina nekom pametnom evolucijom postati čovjekom

Ne. Kakve to ima veze?

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 3 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
Živac je napisao/la:
hrvoje hrki je napisao/la:
da li oni koji misle da je čovjek nastao evolucijom od majmuna, misle da će ovaj naš sadašnji majmun npr. gorila ili čipanza jednog dana, recimo nako 5-10 000 godina nekom pametnom evolucijom postati čovjekom

Ne. Kakve to ima veze?

A mislim da ti covjek govori,o velicini Boga.</BLOCKQUOTE>

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 3 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
A nije baš neki jaki pokazatelj Božje veličine, ima i jačih. Wink

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 3 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Ma dobro ti je braslav napisao.
Kako to da neznas sta je hteo da kaze?

Sta, zar je kvanta fizika koju je Bog stavio u atomski pogon, pre miliona miliona godina, odjednom zastala, umorila se, zakocila zbog holesterola u svojim cevima genijalnosti?

Pa hoce li majmuni voziti automobile za, kao sto rece covek, deset hiljada godina?

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 3 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Još dokaza da je zemlja mlada

NEDOVOLJNO KOSTURA U KAMENOM DOBU

Evolucionistički antropolozi tvrde da je čovjek postojao barem 185.000 godina prije nego je počeo obrađivati zemlju. Tokom tog perioda stanovništvo nije bitno raslo. (između 1 i 10 milijuna). Cijelo vrijeme oni zakopavaju svoje mrtve često s raznim rukotvorinama. Po tom scenariju bilo bi zakopano barem osam milijardi ljudi. Ako je evolucionistička vremenska skala točna zakopane kosti bi trebale trajati mnogo dulje od 200.000 godina te bi mnogi od pretpostavljenih 8.000 000 000 kostura iz kamenog doba trebali biti unaokolo (a svakako rukotvorine). Nađeno je samo nekoliko tisuća. To upućuje da je kameno doba mnogo kraće nego evolucionisti misle, možda svega nekoliko stotina godina.

UZGOJ BILJAKA OTKRIVEN JAKO KASNO

Uobičajena evolucionistička slika je da čovjek lovi i skuplja hranu tokom 185.000 godina za vrijeme Kamenog doba do otkrića zemljoradnje prije manje od 10.000 godina. Arheološki nalazi pokazuju da je čovjek Kamenog doba inteligentan kao i mi. Vrlo je nevjerojatno da od osam milijardi ljudi spomenutih u prethodnoj točki, nitko nije otkrio da biljke rastu iz sjemena. Mnogo je vjerojatnije da je čovjek preživio bez ratarstva vrlo kratak period nakon potopa ako je i živio bez da obrađuje zemlju.

POVIJEST JE PREKRATKA

Prema evolucionistima čovjek Kamenog doba postojao je oko 190.000 godina kada je počeo ostavljati pisane tragove prije oko 4000 do 5000 godina. Prethistorijski čovjek je gradio ogomne kamene spomenike, izrađivao prekrasne slike u pećinama te bilježio mjesečeve mjene. Zašto je čekao 200.000 godina da počne bilježiti povijest. Izgleda da je biblijska vremenska skala mnogo vjerojatnija.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 3 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Da li se slazete da postoje mjesta u bibliji koja se ne smiju doslovno tumaciti? Citajuci po forumu uvidio sam da cak i za vas protestante ima zakvih mjesta. Ja mislim da je knjiga postanka jedno takvo podrucje biblije, mislim puno je lakse tako i za znanstvenike i za vjernike.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 3 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Jevrejin je napisao/la:
Ma dobro ti je braslav napisao.
Kako to da neznas sta je hteo da kaze?


Objasni mi sto sam to ja htio reci?

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 3 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Nadam se da nisi slep!

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 3 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Jevrejin je napisao/la:
Nadam se da nisi slep!


Sto se mene tice mogao si me i ludjakom nazvati, molim te objasni sto sam to ja htio reci.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 3 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply