Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionZasto mi krscani moramo odbaciti evolucionizam EmptyZasto mi krscani moramo odbaciti evolucionizam

more_horiz
Dakle, u Knjizi postanka pise da je Bog stvorio svijet za sest dana, a istinitost toga potvrdio je Isus Krist. Kako Isus zna da je to istina?
Ili je prisustvovao stvaranju ili je lazac. Dakle, svatko tko zeli slijediti Isusa mora se odluciti za jedno od toga.
Osim toga, u Knjizi postanka pise da je Bog stvorio biljke 3. dan a Sunce tek 4.
Biljke mogu biti biz Sunca 1 dan (ili cak vise dana ili mozda tjedana) ali nikako tisuca/milijuna ili cak milijardi godina, kako od nas traze da ne uzimamo stvaranje doslovno. Znaci, samo vjerovanje u kreacionizam ili evolucionizam za nas je pitanje da li vjerujemo u Isusa ili ne.
Dalje, darvinizam nije nikakva znanost vec takodjer vjerovanje ili filozofija kojoj nije namjera objasniti kako je Bog Jahve stvorio sve oko nas nego bas suprotno, cilj joj je dokazati da nema Boga.
Sad malo o Darwinu. Naime u njegovo vrijeme Englezi su ponovo otkrili "easy living" tj. srednju klasu, sto je znacilo da ne moras skoro nista raditi a svaki mjesec dobivas i vise novaca nego ti je bilo dovoljno za zivot. Darvinov otac bio je lijecnik i zelio je da njegov sin Charles zivi isto tako lagodan zivot kao i on. Problem je bio u tomu sto mladog Darwina nije zanimala medicina, pa ga je otac dao za svecenika.
Kasnije se ozenio za svoju sestricnu i normalno da su neka djeca iz takvog incestuoznog braka umrla ili rodjena bolesna, sto je kako se kasnije doznalo iz pronadjenih njegovih pisama nakon njegove smrti, pobudilo buntovnistvo prema Bogu. Naime, on u jednom u tom pismu objasnjava da on nije zapoceo svoju teoriju da dokaze mehanizme evolucije vec kako sam veli iz pakosti prema Bogu. Osim toga, Darwin nije bio nikakv prirodoslovac, tj. njegovo ucenje nema temelja u prirodoslovnim znanostima kako to njegovi pobornici tvrde, nego on je bio svecenik. E sad, ono najvaznije, njegove teorije su se kasnije pokazale kao netocne, ali ipak ga se slavi kao znanstvenika. Recimo Isaac Newton (koji je takodjer bio svecenik) i Albert Einsten, takodjer su postavili neke teorije, iako danas prosirene ili donekle promjenjene, one su jos uvjek tocne i mogu se dokazati, sto za Darwinovu teoriju to nije slucaj.

descriptionZasto mi krscani moramo odbaciti evolucionizam EmptyRe: Zasto mi krscani moramo odbaciti evolucionizam

more_horiz
Treba jos napomenuti da Darwin nije bio ateist ili agnostik vec luciferijanac. On je vjerovao u Boga ali svjesno se odlucio biti protiv Boga.
Koja je razlika izmedju sotonista i luciferijanaca?
Ustvari skoro nikakva. Sotonisti slave mjesec i noc dok luciferijanci svjetlo i Sunce. Sotonisti otvoreno postuju Sotonu, dok su luciferijanci svoje vjerovanje dobro zamaskirali, kao recimo kod Slobodnih zidara ili Masona. Masoni naime vjeruju i prilikom zakletve, zaklinju se u Lucifera. Recimo osnivac Mormona Joseph Smith i osnivac Jehovinih svjedoka Charles Taze Russell bili su visoko rangirani Masoni (oba 33. stupnja), pa se treba pitati u kojeg boga oni stvarno vjeruju?
Takodjer veliki poklonik Darwina, Karl Marx nije bio ateist nego isto tako luciferijanc.

descriptionZasto mi krscani moramo odbaciti evolucionizam EmptyRe: Zasto mi krscani moramo odbaciti evolucionizam

more_horiz
Pilgrim, gdje se mogu pronači navodni dokazi da su Smith i Rusell bili visokorangirani Masoni i to 33 stupanja...

descriptionZasto mi krscani moramo odbaciti evolucionizam EmptyRe: Zasto mi krscani moramo odbaciti evolucionizam

more_horiz
U jednoj epizodi "Amazing Discoveries" Walter Veight pokazao je slike Rusella i Smitha u masonskoj odjeci i cijelo vrijeme bili su okruzeni masonskim simbolima, masonskim prijateljima i sl., kao recimo Rusellov nadgrobni spomenik, izgled mormonskih crkava s kompletnom masonskom simbolikom itd. Mozes dosta toga naci na webu guglajuci...

descriptionZasto mi krscani moramo odbaciti evolucionizam EmptyRe: Zasto mi krscani moramo odbaciti evolucionizam

more_horiz
Ispravka, tip se zove Walter Veit, a kod JS, tj. u njihovoj literaturi odnosno u njihovim crtezima skriveni su masonski simboli, piramide, oko boga Ra i sl.

descriptionZasto mi krscani moramo odbaciti evolucionizam EmptyRe: Zasto mi krscani moramo odbaciti evolucionizam

more_horiz
http://video.google.com

Total onslaught 223 B, od 15. minute, govori o Mormonima, od 35. o Jehovinim svjedocima. Rusell je na svojoj samrti trazio da mu donesu rimsku togu, kao sto to traze svi visokorangirani masoni...

descriptionZasto mi krscani moramo odbaciti evolucionizam EmptyRe: Zasto mi krscani moramo odbaciti evolucionizam

more_horiz
Vatikanska konferencija o evoluciji "zgazila" kreacioniste

NE SAMO da su religijski znanstvenici na konferenciji o evoluciji koju je sponzorirao i Vatikan isključili najveći kreacionistički institut u SAD-u, nego su vrlo otvoreno istupili protiv "fundamentalističkih kršćana", a oduzeli su mikrofon islamskom kreacionistu.

Na petodnevnoj konferenciji na Gregorijanskom sveučilištu u Rimu (najstarijem isusovačkom sveučilištu na svijetu) koja se povodom 150 godina objavljivanja "Porijekla vrsta" Charlesa Darwina bavila evolucijom, poslana je prilično jasna poruka: kreacionizmu i teoriji inteligentnog dizajna nije mjesto u ozbiljnom razgovoru.

Veliki igrači

Organizatori konferencije isključili su Discovery Institute, najveću kreacionističku organizaciju na svijetu, sa sjedištem u SAD-u, zato što su rekli da su htjeli imati ozbiljnu raspravu o znanosti, teologiji i filozofiji, a kreacionizam i teorija inteligentnog dizajna "ne potpadaju pod tu kategoriju", rekli su organizatori.

Kreacionizam odbacuje teoriju evolucije kao skup znanstveno nepovezanih činjenica. U svojoj najekstremnijoj varijanti, tvrdi kako je Zemlja nastala prije 6000 godina, kako su ljudi hodali Zemljom zajedno s dinosaurima, a sve to temelji na vrlo slabim pokušajima analogija i obaranja čvrstih znanstvenih dokaza. Inteligentni dizajn je jedan od argumenata kreacionizma, koji kaže kako su mnogi životni organizmi toliko kompleksni da dokazuju kako ih je moralo stvoriti više biće, a ne "slučajni" proces evolucije.

Iz Dicovery Institutea, najvećeg zagovaratelja kreacionizma tvrde kako im je dolazak na konferenciju zabranjen zato što je jedan od glavnih donatora fondacija Templeton, američka fondacija koja se vehementno protivi kreacionistima i njihovom pokušaju uvođenja kreacionizma u američke škole.

Fondacija Templeton nije slab igrač. Oni godišnje dijele donacije u vrijednosti od 70 milijuna dolara, financirali su pola konferencije u Rimu, a na konferenciji su govorila tri njihova predstavnika, koji sjede u savjetodavnom odboru fondacije.

I Inkvizicija protiv kreacionizma

Velečasni Marc Leclerc, voditelj konferencije i profesor na sveučilištu, odbacio je spekulacije o Templetonovom utjecaju na izbacivanje kreacionista, dok su iz fondacije rekli kako su prijedlog za financiranjem konferencije dobili nakon što su svi govornici već ranije izabrani.

Nisu samo Amerikanci napali kreacioniste. Kardinal William Levada, ravnatelj Kongregacije za nauk vjere (mjesto koje je prije držao papa Benedikt XVI), u uvodnom govoru je dao oštre izjave protiv "fundamentalističkih kršćana u SAD-u koji žele uvesti kreacionizam u škole". To je kritika s najviše razine, od koje bi jača bila samo riječ samog pape.

Usto, nisu samo američki kreacionisti loše prošli. Oktar Babuna, predstavnik turskog kreacionista Haruna Jahje, ubacio se u raspravu tijekom postavljanja pitanja. Zatražio je od govornika da mu daju dokaze za evoluciju u vidu prijelaznih oblika života, nakon čega su mu sudionici oduzeli mikrofon.

J.D.
Foto: Ilustracija

http://www.index.hr/vijesti/clanak/vatikanska-konferencija-o-evoluciji-zgazila-krecioniste/424225.aspx



http://www.evolution-rome2009.net/index.php?lang=en

descriptionZasto mi krscani moramo odbaciti evolucionizam EmptyRe: Zasto mi krscani moramo odbaciti evolucionizam

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply