Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Kreacionizam ili Evolucionizam

power_settings_newLogin to reply
+37
Diana
trade_mark
Mirza
miskec4096
informer
stranac
Vuki
Rafael
Bible_Believer
otpadnik
jakob
Surrealist
Medeni
ILIJA
Pravednik
Navi
melkisedek
slisch
Euro
vivi
dragan
moki72
Istina
No Nick
Izrail
Daniel
Justin
Spart
hrvoje hrki
braslav
Živac
Mali princ
Darko
maki
kon
Vulkanac
kainos
41 posters

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam EmptyKreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
ARGUMENTI PROTIV TEORIJE EVOLUCIJE U PRILOG BIBLIJSKOG STVARANJA

www.cps.hr

www.angelfire.com/film/antro/

www.kreacionizam.com

Zadnja promjena: ; čet 14 pro 2006, 21:10; ukupno mijenjano 3 put/a.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Ja vjerujem u stvaranje, a ne evoluciju. Argumenti za evoluciju su
nelogični i kontradiktorni, dok kreacionizam daje uglavnom odgovarajuće
odgovore. Ovaj drugi link je posebno dobar.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
pa zar nije dosta sto je Bog stvoritelj,ljudi Bog nestvara kao mi, mi govorimo o milijunima godin a Bog rece i bi,a da kakav bi bio Bog ako tako nije.Nama treba dokazi,nama treba materija za stvaranja ,jer smo mi ljudi kojima treba iskustva, a Bog iz nista stvori nesto punkt.
Sjecam se svog prvog kolaca ajme ,ja sam bila stvarateljica
a mama je to znala e tu je fortajl

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
istina je negdje između Kreacionizam ili Evolucionizam Icon_biggrin

kreativistička evolucija... ma manje bitno, sigurno je da je bog
stvaratelj,a da li je prvo bila koka ili jaje je već manje bitno

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Ali je nepobitno,da je i koka i jaje od jednog Stvoritelja,Bog je stvorio ispocetka sve,a evolucija koliko je meni poznato od stvorenog pravi savrsenije oblike.mouse



<BLOCKQUOTE>
kon je napisao/la:
istina je negdje između Kreacionizam ili Evolucionizam Icon_biggrin

kreativistička evolucija... ma manje bitno, sigurno je da je bog
stvaratelj,a da li je prvo bila koka ili jaje je već manje bitno
</BLOCKQUOTE>

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Verujem u EVOLUCIJU jezika, nacija i plemena, ali ipak je Bog inicijator svega onako kako u Bibliji piše (npr. Babilonska kula) Smile

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
http://www.teorijaevolucije.com/ca2.html

Pronašla sam ovaj tekst. Malo je poduži ali je zanimljiv.
Možemo ga u dijelovima postati i diskutirati.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Meni cijela priroda govori da je Bog Stvoritelj i da je stvorio SVE u završnom obliku, dok znanstvenici današnjice kao i oni prije potopa razbijaju glavu pokušavajući objasniti temelje svoje klimave vjere koju ne mogu dokazati jednom zauvijek.
Sve više činjenica u znanosti govori da su njihove metode utemeljene na potpuno klimavim temeljima.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Za one koji se služe engleskim preporučam stranicu http://www.answersingenesis.org/

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Kao prvo odgovaram svima onima koji vjeruju da je Zemlja stara cca 6000 godina jednim velikim valjanjem od smijeha po podu.

Kao drugo, izlažem svoj uvid:

Bog je sve stvorio istovremeno, u Sebi, a mi na putu do Njega oživotvorujemo te "slike" te stvaramo opsjenu prolaska vremena i evolucije. To je poput filmske vrpce koju Bog vidi odjednom a mi gledamo film svojih života, slikovito rečeno. Zato jesmo stvoreni baš ovdje, sa svrhom i razlogom. Evolucija je privid, stvaranje je realnost koje još uvijek traje(za nas). Tako da je nekome od početka stvaranja u svijesti prošlo 6000 godina, a nekome više. Ovisno o tome koliko ste blisko Bogu.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
www.cps.hr

www.angelfire.com/film/antro/

www.kreacionizam.com

http://www.answersingenesis.org/

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Ma dajte molim vas, je li u vaš kraj došla željeznica, telefon i ostale stvari?

Eeeej, XXI stoljeće je....Što ću još čuti? Da će se spasiti samo 144000 ljudi...affraidlol!

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Mali princ je napisao/la:
Ma dajte molim vas, je li u vaš kraj došla željeznica, telefon i ostale stvari?

Eeeej, XXI stoljeće je....Što ću još čuti? Da će se spasiti samo 144000 ljudi...affraidlol!



??? Ne znam tko je to rekao, nisam sve čitala, ali znam da Jehovini svjedoci imaju matematiku te vrste.


"Dragi Isuse, ti koji si bio, koji jesi i koji ćeš biti, jako mi žao što si se onoliko muči na Golgoti. Nisi trebao. Znaš Gospode, zašto? Zato što mi ljudi znademo bolje od tebe napraviti plan spasenja. Znaš, Isuse, prejednostavna je tvoja žrtva. Jer, ti si učinio da je tvoja žrtva dovoljna, i da kroz tvoju milost i žrtvu imamo spasenje i to nezasluženo.

Isuse, s obzirom da nam je tvoja žrtva previše jednostavna, mi smo malo dodali, zakomplicirali stvar oko spasenja i otkupljenja, pa smo htjeli dati neki malo jači značaj i praviti se malo važni da bi ispali bolji od drugih ljudi, pa smo odlučili da će se spasiti samo koja tisuća. I zbog te odluke nam je jako dobro, jer smo proglasili da smo to mi, ljudi nas časte, daju nam novce, propagiraju našu ideju jer smo ih nastrašili pažljivo biranim citatima iz Pisma. Malo izvini, Isuse, al dobro nam dođe tvoja Biblija da možemo manipulirati ljudima, pogotovo strahom božjim, tako da misle onako kako im mi serviramo. Pa tako, nekoliko tisuća u raj, a ostalih par milijardi će nam služiti.

Eto, stvarno nisi morao onako gorko i teško patiti kada mi možemo bolje napraviti kršćanstvo.

Vole te tvoji simpatizeri kojima si omogućio bolji život i više motiva da dobro unovčimo svoje ideje koje smo doduše ukrali iz Biblije i izmijenili. A što ćemo, moramo se snaći. Vidjeli smo u Starom Zavjetu kako se može dobro snaći i prevariti, podmetnuti životinjsku kožu i tako dobiti blagoslov.

Hvala ti Isuse na dobrim idejama jer tako možemo vladati svijetom kako mi hoćemo. Živio! "

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
<BLOCKQUOTE>
[quote="Noemi"]
Mali princ je napisao/la:
Ma dajte molim vas, je li u vaš kraj došla željeznica, telefon i ostale stvari?

Eeeej, XXI stoljeće je....Što ću još čuti? Da će se spasiti samo 144000 ljudi...affraidlol!



??? Ne znam tko je to rekao, nisam sve čitala, ali znam da Jehovini svjedoci imaju matematiku te vrste.


"Dragi Isuse, ti koji si bio, koji jesi i koji ćeš biti, jako mi žao što si se onoliko muči na Golgoti. Ima puno manipulanata svake vrste samoopravdanja.Neka Te Isus utjesi Svetim Pismom.
144.000 - su Oni koji se nisu opoganili sa crkvama - prema Biblijskoj simbolici - tj sa zenama.Zena je simbol crkve.
Imamo dvije osnovne grupe Crkvi:
Jeruzalemsku
Babilonsku.
Cuvajmo se da ne budemo sudionici takvih grijeha koji ce nas zadrzati u Babiklonskim crkvama - tj u kcerima babilonskim. - Otkrivenje 18.
U SZ - Abrahamovo potomstvo - kao zvijezda - a njih ima vise nego 144.000 iako se prostim okom moze vidjeti do 5.000.
To se ponavlja u Otkrivenju - veliko mnostvo iz svih narastaja koji se nadju u knjizi zivota.Zar bi radosna vijest bila samo za mali broj - radosna!Isus je bio ucinjen grijehom za veliko mnostvo..Duznost nam je da ne budemo surovi - pozovimo mnostvo ka Isusu..
Naprijed ka Isusu bez racunice ...Izvucimo i Jehoviste iz Babilonskih grijeha..</BLOCKQUOTE></BLOCKQUOTE>

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
<BLOCKQUOTE>

Krizostom je napisao/la:
http://www.answersingenesis.org/[/quote[/url]]


moze i na njemackom:
www.wort-und-wissen.de
tamo ima forum gdje se nadju vjezbe antikreacionista - da brane evoluciju
i kreacionista da brane kreacionizam..
Kreacionista ima iz svih skoro denominacija kao i evolucionista..Pogledajte jos stranicu Svete stolice.
</BLOCKQUOTE></BLOCKQUOTE>

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
abraham je napisao/la:

<BLOCKQUOTE>

<BLOCKQUOTE>
www.wort-und-wissen.de
tamo ima forum gdje se nadju vjezbe antikreacionista - da brane evoluciju
i kreacionista da brane kreacionizam..


Ja ne osporavam kreacionizam, niti veličam evoluciju, da se zna. Božje stvaranje se može uočiti i kroz evoluciju, svaki novi tren čin je Božje volje. Božje stvaranje se očituje kroz postojanje kao evolucija-razvoj. To čak i moderna nauka više ne osporava-pogledajte radove na polju kvantne fizike, teorije događaja...
A da si malo približite i Bibliju tome pogledajte link:
www.meru.org



</BLOCKQUOTE></BLOCKQUOTE>

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Jučer sam na dvd-u gledao dokumentarac o razvoju čovjeka kroz evoluciju, od prije 100milijuna godina, naših najranijih predaka pa sve do prije 30000godina kada su se konačno formirale genske karte homo sapiensa. Znam da većina vas u ovo ne vjeruje, niti u ovolike vremenske intervale. Ali želim vam reći da i znanost potvrđuje moje religiozno iskustvo kroz taj dokumentarac. Kako?

Čovjek u svom evoluitivnom razvoju od svojih predaka je uvijek imao nekoliko skokova, evolucijskih skokova koji se ne mogu jednostavno i racionalno objasniti. Ono što je slijedeću vrstu razlikovalo od prethodne bilo je nešto doista krucijalno i revolucionarno-poput upotrebe alata, mogućnosti prostornog orijentiranja, inteligencije, i naposlijetku imaginacije i kreativnosti, inovativnosti. Ti uzroci promjena su duhovne naravi, došli su iznutra i to je ono što je odredilo daljnji razvoj. Kako se je duhovna promjena reflektirala na gene, ne zna se, niti se može tvrditi obratno, da je proces genskih mutacija slučajno odredio i te unutranje vrednote.

To ide u prilog mojoj tezi o biblijskoj priči o stvaranju. Naime, Bog jest stvorio svijet u 7 dana(6+1), no u Sebi, i to treba razlikovati. Vrijeme u Bogu faktički ne postoji, i On je sve stvorio u tih sedam dana, sedam etapa. Ti dani su se na materijalnom nivou očitovali kao evolucija koja još traje. Bitno je uočiti i da se kroz tih sedam dana razlikuju i "duhovna" stanja stvorenog. Tako su životinje iznad biljki, a čovjek kruna stvaranja. Prevodeći Bibliju, možemo vidjeti da je pisac Knjige postanka doista govorio o danima, a ne o etapama, no ti dani su gledani iz perspektive Adama koji je tada bio u Božjem društvu. Dan Adamov može značiti milijune godina u materiji.

Kao što homo sapiensa od svojih prethodnika razlikuje moć imaginacije i inovacije tako i s Adamom počinje nova rasa ljudi, homo transcendentisa(moj termin), odnosno počinje loza izabranog naroda koji vjeruje u Jednog Boga koji je znatno različit od Bogova svojih suvremenika(Babilonaca, Egipćana, Sumerana). I onda Adam biva istjeran iz raja, i na Zemlji, u dolini četiri rijeke rađa se prvi Čovjek-Adam, biće koje je doista čovjek i koji se razlikuje od počovječene životinje svojih suvremenika upravo po vjeri u Jednog jedinog Boga, transcedentnog Bića svemu stvorenom. To je isto tako jaaaako velik skok u evoluciji uzrokovan kao i sve drugo, Božjim prstom. Jer, današnji čovjek kako ga vidi znanost jest samo visokorazvijena životinja koju će čak možda u ovom stoljeću oponašati roboti kroz umjetnu inteligenciju. Ali ono po čemu je čovjek iznad životinja i strojeva jest percepcija i odnos s Bogom, svojim stvoriteljem kojeg potonji nemaju. A to je zbog imanja duše, po kojoj možemo biti nalik Bogu, ako Ga prihvatimo kao svoje počelo. Ta "evolucija" je počela Adamom, prije 6000 godina, kroz priču o pozivu Boga jednom izabranom narodu do poziva Boga svima koji se žele izdići kroz spasenjsku ulogu Isusa Krista.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Pitanje za evolucioniste:
Kako je došlo do odbrojavanje vrijemena?

Zemja oko sunca = 1 godina
Mjesec oko zemlje = 28 dana
Zemlja oko svoje ose=dan i noć

Kako i od kada je nastao tjedan od sedam dana?

Zašto nisu 4 dana ili zašto nisu 14 dana u jednom sedmičnom ciklusu?

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply