Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Kreacionizam ili Evolucionizam

power_settings_newLogin to reply
+37
Diana
trade_mark
Mirza
miskec4096
informer
stranac
Vuki
Rafael
Bible_Believer
otpadnik
jakob
Surrealist
Medeni
ILIJA
Pravednik
Navi
melkisedek
slisch
Euro
vivi
dragan
moki72
Istina
No Nick
Izrail
Daniel
Justin
Spart
hrvoje hrki
braslav
Živac
Mali princ
Darko
maki
kon
Vulkanac
kainos
41 posters

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 2 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Da li ti to verujes u evoluciju?

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 2 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
7 dana je vrijeme promjene jedne mjesečeve mjene. 28/4=7

Kakve to ima veze s evolucijom?

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 2 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Procitao sam na jednom katolickom sajtu da vi ustvari verujete vise u evoluciju nego u bukvalno stvaranje od sedam dana.

Objasni mi, molim te, sta ti to onda znaci jedna meseceva mena. 28/4=7

Nisam se naucen rodio. Ima nas ovde koji neznamo sve.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 2 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Sjecam se jos dok sam isla u sesti razred, na vjeronauku prije krizme, zupnik nam je ovako rekao: nije dokazano da je covjek nastao od majmuna. Bog je bacio sjeme u zemlju i iz tog sjemena se s jedne strane razvio covjek, a s druge strane majmun. To smo morali znati za 3!Smile

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 2 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Ma nemoj da se salis, Mirena!

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 2 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Jevrejin je napisao/la:
Ma nemoj da se salis, Mirena!


Oko cega se salim?
Ozbiljno! Morao nas je nekako zainteresirati da nesto ucimo, onda nam je kroz pricu to ispricao. U vezi sjemena. Nisam sigurna da li je ovako islo od rijeci do rijeci, ali u tom smislu!

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 2 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
maki je napisao/la:
Pitanje za evolucioniste:
Kako je došlo do odbrojavanje vrijemena?
Zašto nisu 4 dana ili zašto nisu 14 dana u jednom sedmičnom ciklusu?


Maki, povlačiš pitanje u kojem bi se kršćani mogli naći u neobranom grožđu ako uzmemo u pomoć mayansku ili vedsku kronometriju koja daleko bolje objašnjava ZAŠTO je to tako i otkuda izvire ta dinamika. No tada će se početak vremena morati daleko odmaknuti u prošlost i pružiti Bogu daleko veće mogućnosti stvaranja nego što Ga kršćani ograničuju.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 2 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Prince,u Bibliji pise da ce se spasiti ljudi od svakog jezika,plemena i koljena,kao pjeska morskog,ne brini ako drzimo djela Kristova i njegovu vjeru,eto nas medju spasenima.A sto, ce tad biti ,vec Dragi Bogo sve zna.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 2 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Nije pitanje koliko će se i od koje vrste tko spasiti nego činjenica da Biblija ne može biti usporediva s nekim stvarima koje nisu u domeni Biblije. To pitanje određivanja vremena je jedno od njih, sasvim ne bitno za duhovno stanje čovjeka. Kad bi se uzeli neki zakoni koji su vrijedili za nomadska plemena Židova koja je nekako trebalo dovesti u red, za današnje vrijeme bi ispali smješni. Iz Biblije treba shvatiti poruku, a ne učiti gdje na kojoj stranici što piše. Kad shvaćamo i živimo poruku, bilo koju stranicu da otvorimo znat ćemo njen smisao i poruku. Jer, Biblija je povijest čovjekova pisana unaprijed. Poruka je Biblija u živoj osobi, u Kristu koji treba živjeti u nama, a ne u tjeranju maka na konac, jel' bitnija subota ili nedjelja, jel Bog sve stvorio u sedam dana, ili kroz evoluciju, jel treba ovako ili onako moliti, jel treba ovom ili onom rukom krstiti se, kad i koje obrede raditi...ma to ti je sve ljudsko natezanje i surogat za nedostatak stvarnog Krista u duši, time se tješe oni koji nemaju hrabrosti suočiti se s Kristom i preuzeti Križ na sebe. Najlakše je biti u svjetini, no netko treba i Križ ponijeti, malo je među nama koji se to usude. Biblija živi u nama, i mi smo njena reklama i poruka. Jesmo li svjesni kakav dojam ostavljamo za one koji doista žele upoznati Objavu, jesmo li svjesni svoje odgovornosti da smo mi Kristovi emisari i da je naš život-naša propovijed, Riječ koja progovora ovdje i sada.
Uzmimo Bibliju, ne u ruke, nego u dušu!

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 2 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Jevrejin je napisao/la:
Procitao sam na jednom katolickom sajtu da vi ustvari verujete vise u evoluciju nego u bukvalno stvaranje od sedam dana.

Današnja znanost je jasna glede evolucije i prilično je nazadno ne vjerovati u nju. To nema veze sa vjerom. Knjiga Postanka je mitski pisana i tako se treba razumijevati.

Objasni mi, molim te, sta ti to onda znaci jedna meseceva mena. 28/4=7

Mjesecu treba 28 dana da se okrene oko Zemlje. U to vrijeme prođe kroz 4 mjene: mlađak, pun mjesec i dva polumjeseca na obje strane. Da se promijeni mjena treba prosječno 7 dana. Imaš na katoličkom kalendaru ucrtano kad je koja mjena.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 2 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Nazadno, o pa! A ono oko stvaraja je mit. Znas li kog dana je Bog stvorio Sunce, MESEC, i zvezde?

Ja nisam neki pametnjakovic, niti patim da to budem jer sam je Isus rekao da je Bog sakrio tajne carstva nebskog od mudrih a otriko je prostima. Mogu zajedno sa Isusom da uzviknem: "Hvalim Te Oče~!"

Ali sta je ono sto pise: bi vece bi jutro? Mit?

Da li po tebi stari Zavet ima neku vrednost. I koju? Ili je to sve samo mit?
Ujedno, kazes da si hriscanin, ne zaboravi da je napisano kako je Bog uzeo lude, slabe i nemocne, da bi posramio mudro i pametno, jako i veliko.
Vera ziva i stvarna kao i poverenje u Boga, je najvaznija za pravu mudrosti. Temelj mudrosti je vera. Verovati onome sto je Bog kazao je velicina i slava. ( po tome se razlikuju deca avramova od telesnog izrailja ) Zato je napisno, a to ti pise u novom Zavetu, da je Bog izabrao ludake i nedostojne, da bi posramio one koji se filozofijom, nadmudrivanjem i galamom, samouzdizu i velicaju. Jer oni koji svojom pamecu hoce da upoznaju Boga, iako im se Bog u svojim delima otkrio (napisano u novom Zavetu) poludeli su. I toliko su daleko otisli u svom mudrovanju da se se kasnije raspaljivali jedni na druge.
Zato, nije ni cudo sto je nekima nazadno da veruju Bogu, i sumnjaju da je Bog mogao, da mogao je da je hteo cak i za jedan obican dan sve stvoriti u jednoj svojoj reci. Ali to nije ucinio, jer je imao plan, onaj vecni, da u okrilju svoje verne, prave Crkve na Zemlji, one koju Mu veruju, utemelji jedan vazan dan. Sedmi dan. Subotu!
Eto razloga sto neprijatelj Boga i ljudi, hoce sad da nama malima, unisti veru u sest bukvalnih dana.

Upravo zato ta tvoja meseceva mena od 28/4=7, pada u vodu i mozemo je slobodno odbaciti. Nekome je jako stalo da izbrise trag o Suboti. Ujedno, kvazi matematicari, svet nije stvaran sedam dana, VEC SAMO SEST!
Prema tome, kako se ta tvoj racunica uklapa u broj 6? Zasto govoris o broju sedam, kada je sedmog Dana u Subotu, Bog odmarao i uzivao u svojim delima stvaranja? Sedamog dana nista nije stvarano, a i kada bi citao taj navodni mit, mogao bi da vidis kako tamo lepo pise: "Do sedmoga dana svrsi Bog dela svoja, koje ucini, i pocinu u sedmi dan od svih dela svojih koja ucini." (Postanak 2,2:)

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 2 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Jevrejin je napisao/la:
Da li po tebi stari Zavet ima neku vrednost. I koju? Ili je to sve samo mit?

A odakle tebi da je mit nešto loše? Mitovi su prekrasan način tumačeja ljudske prirode. Osim mitova u Bibliji, za koje znamo da su nadahnuti, prekrasni su i grčki mitovi.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 2 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Zasto ne bi smo to prebacili na BASNE?

Kakav lep nacin da prodremo u bit ljudske duse, zar su samo ljudi delo mitologije, a zmija?
Nemojmo uvrediti drustvo za zastitu zivotinja!

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 2 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Ludi su oni okoji su između dva ekstrema, između dvije doslovne i sigurne istine, između istine ateista koji smatraju da se pored Darwina ne može više ništa reći, pa niti inteligentni dizajn, i istine fundametnalista koji smatraju da je evolucija nešto ateistično, usprkos prostranim slojevima zemljine kore krcatim dokazima. Lud si kada si između onih koji su sigurni u svoju jednostranu i apstraktnu istinu. A Bog ce pomocu ludih posramit mudre.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 2 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
DOKAZI DA JE ZEMLJA MLADA

- Biološki materijal se raspada prebrzo

Prirodna radioaktivnost, mutacije te raspadanje uništava DNA kao i drugi biološki materijal prebrzo. Mjerenje brzine degeneracije mitohondrijske DNA u novije vrijeme prisiljava istraživače na reviziju starosti "mitohondrijske Eve" s 200 000 godina na maksimalno 6000 godina. Stručnjaci za DNA ne može opstati u prirodnom okruženju duže od 10 000 godina. Unatoč tome otkriveni su navodno mnogo stariji DNA kosti neandertalaca, insekti u jantaru pa čak iz fosila dinosaura. Bakteriju staru navodno 250. 000 000 milijuna godina nalazimo bez ikakvog oštećenja DNA. Meko tkivo te krvna zrnca dinosaura također zbunjuje stručnjake....Slijedi....

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 2 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
braslav-ve, znamo li se?
Filozofija ti je ista!

Ali filozofi nikada nisu dali prave odgovore, oni su samo naprazno filozofirali.

Vera je ono sto pobedi svet. Od cega je Bog stvorio svet?
Hajde nije li da je iz nebeskog okruzenja, lopatama milijune godina zajedno sa andjelima, pravio svet?
Zar ti takvog Boga verujes?
Ja poznajem drugacijeg, za koga pise: On zapovedi i pokaza se! On rece i posta!

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 2 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Jevrejin je napisao/la:
braslav-ve, znamo li se?
Filozofija ti je ista!

Ali filozofi nikada nisu dali prave odgovore, oni su samo naprazno filozofirali.

Vera je ono sto pobedi svet. Od cega je Bog stvorio svet?
Hajde nije li da je iz nebeskog okruzenja, lopatama milijune godina zajedno sa andjelima, pravio svet?
Zar ti takvog Boga verujes?
Ja poznajem drugacijeg, za koga pise: On zapovedi i pokaza se! On rece i posta!


I rece neka budu prirodni zakoni, neka elektron ima taj i taj naboj neka plankova konstanta bude ta i ta...
I rece neka bude evolucija i posta evolucija... mislis li tako? Da nemam problema s time.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 2 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Moram priznati da ti je mudro pitanje.

Ali to je moj i tvoj um, to je opet filozofija.

Ma, ne mislim na to. Bog, citaj to u Bibliji, ono sto pomisli svojom recju u momentu stvara.

Ja samo mislim na: ON zapovedi i pokaza se. ON rec i posta.

Nemoj se ljutiti, ali ako je tako kako ti kazes, onda se jasno vidi da je tvoja vera mrtva.
Isus kaze coveku sa suvom rukom, ispruzi ruku, i ona posta zrava. To ti je stvaranje kod Boga. Nije trebalo, neka budu prirodni zakoni, naka elektron ima taj i taj naboj neka plankova konstanta bude ta i ta, ne, vec samo zapovest ispruzi ruku svoju.
Treba biti lud, i verovati ovo. Treba biti lud, jer je On izabrao lude. I brate ako je tako ja pre prihvatam da budem ubrojen u ovu grupu.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 2 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply