Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Kreacionizam ili Evolucionizam

power_settings_newLogin to reply
+37
Diana
trade_mark
Mirza
miskec4096
informer
stranac
Vuki
Rafael
Bible_Believer
otpadnik
jakob
Surrealist
Medeni
ILIJA
Pravednik
Navi
melkisedek
slisch
Euro
vivi
dragan
moki72
Istina
No Nick
Izrail
Daniel
Justin
Spart
hrvoje hrki
braslav
Živac
Mali princ
Darko
maki
kon
Vulkanac
kainos
41 posters

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 17 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Ujedno mogu reci, da mali princ, razmislja, koristi svoje umne sposobnosti, nije tupav.

Radi se o plemenitom umu, i iskrenom srcu.

Dace njemu Bog, jer ko trazi taj nalazi.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 17 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Velim da je pozitivno razmišljati svojim umom. Ali darwinisti imaju još veću vjeru nego vjernici u Boga, jer više vjeruju apriori.
Čitao sam divnu knjigu "Kada bi životinje govorili". Nigdje tako što nisam pročitao - hrpa dokaza da je Bog sve stvorio, kroz jedonstavan i argumentiran način iznoseći činjenice koje će svatko tko traži istinu prihvatiti kao točne!

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 17 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Put je to, put!

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 17 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Kao prvo da se razmemo, ja nisam darwinist!

Kao drugo osvrćem se na slijedeću rečenicu:

Bogu ništa nije nemoguće, pa kada je sve stvorio u svojoj mudrosti, onda je sve stvorio u završnom obliku.

I apsolutno je potpisujem!

Međutim?!

Kako se to reflektira u postojanju? Budući da je čovjek slika i prilika Božja, bar je takovim stvoren, uzet ćemo primjer kako čovjek stvara.
Evo recimo ja! Kao projektant prvo zamislim, dobijem inspiraciju, ideju o proizvodu kojeg treba konstruirati i projektirati. Zatim razmišljam jeli to tehnički izvedivo, jeli to isplativo, važem razne varijante, i onda krećem u realizaciju projekta-prvo radim projektni nacrt, pa konceptualni, pa tek onda idem na razradu. Nakon toga svi ti papiri idu u proizvodnju i na kraju montažu i eksploataciju.

Moj projekt je bio u mojoj svijesti u svojem završnom obliku, inače nikad ne bi bio u realnosti. Ja sam ga pretočio u stvarnost.

Analogno čini i Bog: sve stvori odjednom u Sebi, potpuno savršeno(u Kristu i nas k Sebi predodredi) i onda se ta savršenost stvorenog očituje kroz vrijeme-postojanje. Postojanje je kao film kojeg je Bog stvorio u trenu, a kroz vrijeme se odvija. U protivnom, Bog bi morao svakog trena stvarati što je protivnosti s time da je Bog stvorio sve odjednom. A svijedoci smo svakog novog trena koji izvire iz Božjeg tkanja.

Ja ne sporim da je Bog sve stvorio, pitanje je samo kako!

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 17 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
"...Jeli takav Bog kojim je odgovoreno na ateističku kritiku apsolutnosti također neuzrokovani uzrok svih uzroka, temelj svekolike stvarnosti? Jeli On savršen, svemoćan i potpun u svim atributima? Odgovor ateista na pitanje `Jeli Bog savršen` je da nije. Jer ako postoji tada nije savršen budući da svijet nije savršen jer u njemu postoji patnja pa prema tome nije ni njegov Tvorac savršen. Tvorac ili nije htio ili nije mogao stvoriti svijet bez patnje. I u jednom i u drugom slučaju je nesavršen. Ako se malo bolje pogleda što religije uče o Bogu vidi se da Ga uvijek zamišljaju nesavršenog, iako paradoksalno tvrde suprotno. Postoji li onda uopće Stvoritelj?
Sveti Toma Akvinski20 navodi takozvani argument prvog uzroka kao dokaz postojanju Stvoritelja na slijedeći način:

1. Sve je uzrokovano nečim osim samim sobom

2. Dakle, stvarnost je nečim uzrokovana a nije sobom

3. Lanac uzroka ne može biti beskonačno dugačak

4. Iz čega ( 3 ) slijedi da mora postojati prvi uzrok

5. Nadalje, mora biti prvi uzrok, Bog naime

Upada u oči kontradikcija: ako je sve nečime uzrokovano a nije sobom onda i Bog ima uzrok. Ako Bog ima uzrok izvan sebe onda premisa 1) nije točna. Da se sačuva argument uz prvu premisu postoji dodatak

1.` Sve osim Boga nečime je uzrokovano osim samim sobom

No moderna istraživanja u kvantnoj mehanici i otkrića pokazuju da još neke stvari poput subatomskih čestica, kao što su fotoni, elektroni i pozitroni, su neuzrokovane i u postojanje dolaze slučajno (prema Heisenbergovom principu neodređenosti). Čestice nastale vakuumskim fluktuacijama nemaju uzroka. Kako su vakuumske fluktuacije sveprostiruće, Bog nije jedina neuzrokovana pojava. Nadalje, kako je ukupna količina potencijalne gravitacijske energije u svemiru jednaka ukupnoj količini mase-energije tada svemir ima ukupnu energiju nula. (zbog zbroja pozitivne energije mase i negativne energije gravitacije) Budući da su subatomske čestice neuzrokovane tako je i cjelokupna stvarnost. Znanstvenici predlažu teorije po kojima se svemir objašnjava kao rezultat vakuumskih fluktuacija. Te kvantne fluktuacije su u stvari fluktuacije Ničega, Ništavila. Prema judeokršćanskom modelu stvaranja stvarnost ima početak, po hindubudističkom svemir je bezvremen, nikad nije imao početak niti će imati kraj. Kvantna kozmologija je svojevrsna sinteza ovih naizgled suprotnih polazišta. U početku bijaše Ništa, ni prostor ni vrijeme, ni energija ni masa. Prema kvantnim principima to Ništa je ipak nestabilno (jer metafizički ipak jest) i ta nestabilnost rađa "kuhanja", "vrenja" mjehurića koji brzo ekspandiraju. Svaki ekspandirajući mjehur postaje zasebna stvarnost. Prijelaz iz nepostojanja u postojanje, to "kuhanje" je čin Boga, odnosno jaz između biti i ne biti je čin stvaranja koje je u stvari odnos razlika. Čini se da je stvarnost igra svjetla i tame, Ništavila i Postojanja. Bog je Ništa, kako Ga pjeva Angelus Silesius21:

"Bog je potpuno Ništa, ne tiče ga se ni Sada ni Ovdje; što mu više hrliš, to ti više izmiče."

Kako god zvali konačni odgovor na pitanje temelja stvarnosti, pitamo se što možemo znati o tome? Kakav je naš odnos s Time? Jer to očito nije Bog shvaćen na tradicionalni način. Taj temelj nije smislen i nije savršen gledan iz pozicije očitovanja. Neki ga zovu i Kaos i zanimljiva je paralela s idejama nastanka iz kaosa gdje se kroz postojanje daje sklad i harmonija. To se slaže s kršćanskim da je u Bogu sve savršeno. Pozornost usmjerena na svijet vidi nesavršenost ali usmjerena na temelj promatrača ostvaruje savršenost kroz postojanje upravo te jedinke. Samim time što jesmo pridonosimo opstojnosti cijelog svemira. Iza svega stoji određeni zakon, poredak koji se ogleda kroz temeljne moralne principe koji su isti u svim religijama...."

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 17 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Ok, da dam predlog.

Hajdemo malo u Jevandjelja. Tu mozemo da vidimo ono sto mi kreacionisti verujemo. Ustvari kako mi kreacionisti verujemo u Boga.

Gubavac. Tu je Isus Stvoritelj. Gubavcu se negde u dusi budi vera, on pocinje da veruje da Isus moze da ga izleci od gube. Svi vise manje znamo kakva je to bolest guba. Ja sam u Brazilu cesto vidjao gubavce. Uzasno bih se osecao kada sam ih susretao.

Ovaj gubavac kod Isusa dolazi za isceljenje. Ali da li je to bilo samo isceljenje?

Ajde da to kazem odmah. To nije bilo samo puko isceljenje, to je bilo novo stvaranje. Ponovo je Isus kao Stvoritelj morao da stvori. Da obnovi trulog polu raspadnut organizam. Da ozivi telo, da daruje novo meso trulomrtvom mesu.

Prema tome to je morao biti cin stvaranja.

Isus stavlja ruku na njega i guba nestaje.

Prema ovome vidimo da je u trenutku doslo do obnove. Nije potrebno vreme. Lekar kada leci bolest njemu treba vreme. Ali Isus u trenu, u delicu sekunde STVARA, novo telo, meso i novog coveka. On ga leci i obnavlja ne samo telesno, vec i duhovno. Stvara novog coveka.
I sve to u jednom trenu. BOG JE TO!

Ako nam ovo isceljenje gubavoga, ne lici na isto sto i PONOVNO STVARANJE, hajdemo da obidjemo i Lazara.

Covek umro. Mrtav tri dana. Kaze njegova sestra Isusu: "Gospode vec tri dana je mrtav i vec smrdi!" Upozorava ga da je telo mrtvaca vec u fazi raspadanja.

On, les, Lazar, vec smrdi. Znaci taj mrtvac je trulo mrtvo telo. Ne zivo, vec trulo i smrdljivo meso. On po telu vise ne moze da postoji. Kada bi ga Isus vaskrsnuo u tom telu, On ne bi mogao dugo ponovo da zivi.

Sta je prema tome Isus kao nas Stvoritelj morao da ucini da bi Lazaru povratio zivot? Morao je da ga u TRENU, ponovo stvori. Da bi mu dao zivot, morao je da obnovi njegovo mrtvo i trulo, u raspadanju telo.
To je bilo stvaranje u minijaturi. I, sta onda? Dali je Isus pokrenuo to telo svojom stvaralackom mocju, i pustio da se ono danima obnavlja?
Tako neki veruju da je bilo na pocetku. Ali Isus pokazuje u Novom Zavetu da Mu mozemo verovati da je ON isti Stvoritelj iz Starog Zaveta. I kada ON stvara to cini u trenutku. Samo izgovori rec. Ta rec stvara odma. U delicu sekunde.

Zato je jos i psalimsta kazao: On rece i nastade, zapovedi i posta.

Molimo se Bogu, molimo se za Svetoga Duha i istinu o Bogu i Njegovoj pravoj SILI, molimo se i dobicemo je.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 17 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Mali princ je napisao/la:
Da je svemir star 7000 godina, noć bi bila svjetlija od dana, jer bi mnoge udaljene zvijezde-sunca, bile daleko tek 7000 svjetlosnih godina, i cijelo nebo bi bilo prekriveno sjajem. Zvijezda veličine Sunca bi se na nebu vidjela ne kao točkica nego kao zrno graška, recimo.


Na osnovu čega ovo tvrdiš? Možeš li mi malo objasniti, jer ne kužim na osnovu čega to tvrdiš? Vjeruješ li u Veliki prasak, ili što?
Inače, htio bih ti dati do znanja da mi ne kažemo da je SVEMIR star 7.000 godina, nego da je ZEMLJA toliko stara - shvaćaš razliku?


Inače, proučavao sam malo znanstvene teorije o nastanku svemira i shvatio sam po prvi put u životu da znanost nema APSOLUTNO NIKAKVE OSNOVE da kaže da je svemir mogao nastati sam od sebe! Naime, u svemiru postoje određeni zakoni, koje fizičari jako dobro poznaju... I sada, evolucionisti kažu da kreacionistička teorija nikako ne može stajati, zbog toga što se ona kosi s prirodnim zakonima! Međutim, ti isti evolucionistički stručnjaci moraju priznati da se i evolucionističke i sve znanstvene teorije o nastanku svemira kose s prirodnim zakonima! Svi prirodni zakoni koji danas postoje, morali bi nekako biti proizvedeni velikim praskom, ili na neki drugi način...

U svemiru postoji oko 50 fizikalnih konstanti, od kojih svaka mora biti upravo to što jest (ne smije se ni mrvicu povećati ili smanjiti), u protivnom svemir i život ne bi mogli postojati! Evolucionisti kažu da je to sve nastalo slučajno (bum - i evo nam savršeno podešenih konstanti na temelju kojih postoji život!) - međutim, vjerojatnost za to je toliko neznatna, da je i evolucija zbog toga VJERA, a ne znanost!

Nadalje, evolucionističko (znanstveno) objašnjenje postanka svemira direktno krši drugi zakon termodinamike, koji kaže da izolirani sustav ne može (nikad! - nema iznimaka) dobiti na redu i kompleksnosti, ne može se transformirati u sve veće nivoe organizacije! Nasuprot ovom prirodnom zakonu, evolucionisti vjeruju da je svemir izolirani sustav, koji se transformirao iz kaosa i nereda Velikog praska i jednostavnosti plinova vodika i helija, u nevjerojatno složeni svemir, kakvog danas imamo! Ovo je direktno kršenje drugog zakona termodinamike!
Dakle, ako su prirodni zakoni doista prirodni zakoni - svemir nije mogao sam sebe stvoriti!! Jedina mogućnost je ta, da svemir nije izolirani sustav, nego da postoji Stvoritelj koji je neovisan o svemiru i koji je bio odgovoran za njegov nastanak i koji je stvorio prirodne zakone po kojima se svemir upravlja!

Nije ni čudo, da danas toliki Amerikanci odbacuju evoluciju i vjeruju u teističku evoluciju, ili u progresivni kreacionizam...

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 17 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Justin je napisao/la:


Na osnovu čega ovo tvrdiš? Možeš li mi malo objasniti, jer ne kužim na osnovu čega to tvrdiš? Vjeruješ li u Veliki prasak, ili što?
Inače, htio bih ti dati do znanja da mi ne kažemo da je SVEMIR star 7.000 godina, nego da je ZEMLJA toliko stara - shvaćaš razliku?



Na osnovu elementarne fizike sedmog razreda osnovne škole i formule s=vxt. Dakle, ako je i Bog sve stvorio istovremeno to ništa ne mijenja na stvari po mojem dokazu da bi nebo noću bilo sjajno kao dan. Jer, ako je prije 7000 godina Bog postavio zvijezdu veličine Sunca na udaljenosti većoj od 7000 svj.god. mi tu zvijezdu danas ne bismo uopće vidjeli. A 80% zvijezdi noću su par milijuna godina daleko.

Drugo, Big Bang je tek jedna od teorija nastanka, ja u nju ne vjerujem, vjerujem u model kontinuiranog stvaranja(naravno Božjom intervencijom).

I treće, to mi je Justine iznenađenje, to da ti držiš da je samo Zemlja toliko stara. I to ugodno iznenađenje osim ako ne smatraš da su zvijezde par dana starije. Rolling Eyes

Zanima me na osnovi čega vjeruješ da je Zemlja stara 7000 godina, a da je svemir mnogo stariji?

I gdje piše koliko su vremena prvi ljudi boravili u Edenu?

Povijest počinje izgonom zar ne, a period do izgona moga je trajati i milijardama ljudskih godina....

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 17 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Justine.

Aj se nemoj petljat u znanost jer si pola toga rekao krivo. Ako će mi se dati, rastumačit ću sutra neke stvari, sad idem spavat. Wink

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 17 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Justin je napisao/la:

Inače, htio bih ti dati do znanja da mi ne kažemo da je SVEMIR star 7.000 godina, nego da je ZEMLJA toliko stara - shvaćaš razliku?...


Ajme meni pa za nastanak Alpa je potrebno neusporedivo više vremena.
Dobro ti je rekao Živac.

Ali zar Bog nije gospodar i Velikog Praske, Bog je stvorio svijet ali se vrijeme njegovog nastanka ne poklapa s opisom postanka u Bibliji.
No u Bog je jedan dan kao tisuću godina, njegovovrijeme nije naše vrijeme, on je gospodar i vremena.
Tako u tom treba tražiti odgovore a ne tvrditi da je vremenski baš bilo onako kako piše u Bibliji.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 17 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Mali princ je napisao/la:
Justin je napisao/la:


Na osnovu čega ovo tvrdiš? Možeš li mi malo objasniti, jer ne kužim na osnovu čega to tvrdiš? Vjeruješ li u Veliki prasak, ili što?
Inače, htio bih ti dati do znanja da mi ne kažemo da je SVEMIR star 7.000 godina, nego da je ZEMLJA toliko stara - shvaćaš razliku?



Na osnovu elementarne fizike sedmog razreda osnovne škole i formule s=vxt. Dakle, ako je i Bog sve stvorio istovremeno to ništa ne mijenja na stvari po mojem dokazu da bi nebo noću bilo sjajno kao dan. Jer, ako je prije 7000 godina Bog postavio zvijezdu veličine Sunca na udaljenosti većoj od 7000 svj.god. mi tu zvijezdu danas ne bismo uopće vidjeli. A 80% zvijezdi noću su par milijuna godina daleko.

Drugo, Big Bang je tek jedna od teorija nastanka, ja u nju ne vjerujem, vjerujem u model kontinuiranog stvaranja(naravno Božjom intervencijom).

I treće, to mi je Justine iznenađenje, to da ti držiš da je samo Zemlja toliko stara. I to ugodno iznenađenje osim ako ne smatraš da su zvijezde par dana starije. Rolling Eyes

Zanima me na osnovi čega vjeruješ da je Zemlja stara 7000 godina, a da je svemir mnogo stariji?

I gdje piše koliko su vremena prvi ljudi boravili u Edenu?

Povijest počinje izgonom zar ne, a period do izgona moga je trajati i milijardama ljudskih godina....



Prije svega, molim te da mi objasniš ovu svoju misao:
ako je prije 7000 godina Bog postavio zvijezdu veličine Sunca na udaljenosti većoj od 7000 svj.god. mi tu zvijezdu danas ne bismo uopće vidjeli.
Nije mi jasno zašto bi Bog postavio tu zvijezdu baš na toj udaljenosti i zbog čega ju danas mi ne bismo mogli vidjeti...?

Pitaš na osnovi čega vjerujem da je Zemlja stara samo 6 ili 7 tisuća godina, a Svemir mnogo stariji?
Pa, ja smatram da je Bog stvorio ovu Zemlju u jednom trenutku, u kojemu je On to htio... Vjerujem da je prije stvaranja Zemlje u svemiru već bilo mnoštvo drugih svjetova i bića na tim svjetovima... (Job 38:6.7 - ovdje piše da su u vrijeme stvaranja Zemlje uzvikivali "Božji dvorjani"...).
Ne možemo znati koliko je svemir star, ali vjerojatno Bog nije stvorio cijeli svemir za mjesec dana, ili u nekom kratkom roku, budući da je samo ovu Zemlju stvarao 6 dana, a sedmi dan se "odmarao"... Pa pomnožimo onda 7 dana sa brojem svih planeta u svemiru i možda dobijemo vrijeme za koje je sve stvoreno...? Ne znam...ne možemo to znati...
U svakom slučaju, vjerojatno je Svemir puno stariji od Zemlje... A što se tiče zvijezda, u Bibliji piše da je Bog četvrti dan stvorio Sunce, Mjesec i zvijezde. Ja u to vjerujem i ne vidim razlog zašto Bog to ne bi mogao učiniti. Prema zakonima fizike, očito je da je netko morao sve stvoriti, a hoćemo li mi Bogu određivati način na koji će stvarati?

Pitaš koliko su vremena prvi ljudi proboravili u Edenu? Pa, vjerojatno nisu baš puno, jer se još nisu stigli razmnožiti, a već su zgriješili i bili istjerani iz Edena... Prema tome, nisu dugo. Sigurno nisu milijardama godina Smile.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 17 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Bog nije ogranicen vremenom.

Njemu je miliun i miliun godina kao nista.

Ali je u Bibliji dao zapis u kome kaze da je bilo vece pa jutro i onda dan prvi. Kad je zapoceo stvaranje odma je racunao vreme.

Dali je sada vece pa jutro, neki beskraj vremena? Ili je vece i jutro ono sto mi svaki dan iznova susrecemo?

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 17 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Izraile, prouči u Bibliji sve tekstove koji govore o večerima i jutrima i danima, i naći ćeš da gotovo sve moramo shvatiti DOSLOVNO.
Jedan dan u Bibliji je jedan dan (osim u slučajevima, kada imamo neka proročanstva, ali tada se to može vidjeti i kroz literarni kontekst i kroz način izražavanja, koji je drukčiji nego u slučaju kad se govori o doslovnih danima...). U Postanku 1 nema nikakvih naznaka da se tu ne radi o doslovnim danima od 24 sata.
Ako netko na temelju same Biblije dokaže da se tu radi o godinama ili milijunima ili milijardama godina - mislim da će ta osoba dobiti Nobelovu nagradu ili nešto slično, jer bi to bilo jedno vrhunsko otkriće... Ali nitko to na temelju Biblije ne može dokazati.

Što se tiče nastanka Alpa, za njihov nastanak je dovoljna određena prirodna katastrofa, koja ne mora trajati dugo.
Što se tiče Grand Canyona, drugih velikih kanjona, sedimentnih stijena koje se nalaze pod kutem od 90 stupnjeva, a nalazimo ih širom kugle zemaljske, također što se tiče fosila - smatram da se sve ove stvari jako teško mogu objasniti milijunima i milijardama godina, a vrlo lako se mogu objasniti, tako da se sve fino uklopi i dođe na svoje mjesto, ako kažemo da je Potop koji se spominje u Bibliji odgovoran za te prirodne katastrofe. Jer, ljudi moji, FOSILI su nastali prirodnim katastrofama, a ne prirodnim putem! Nemojte mi reći da su fosili nastali prirodnim putem. Od 1700. do 1900. godine u Americi je izumrlo oko 65 milijuna bizona i NIJEDAN SE NIJE FOSILIZIRAO! Kako ovo objašnjavaju oni, koji tvrde da je fosilizacija sasvim normalna, uobičajena prirodna pojava? Ljudi, fosili nam jasno ukazuju na GLOBALNU POPLAVU! Imamo na tisuće fosila gdje velika riba guta malu ribu! Kako ovo objašnjavate prirodom i prirodnim putem? Imamo u Americi pronađeno fosilizirano jato riba na nekoliko kvadratnih kilometara! Ukazuje li to na ogromnu poplavu, ili na što? Zašto se danas ribe više ne fosiliziraju? A jata riba? Zašto se ona ne fosiliziraju u normalnim uvjetima? Nadalje, formacija sedimenta koja postoji u groblju dinosaurusa koje je pronađeno, ta formacija sedimenta pokriva oko 1 milijun km kvadratnih SAD-a! Objasnite vi meni to na prirodan način, ako možete... A ja vama kažem da je riječ o Potopu i da se drukčije to ne može objasniti! Na vrhu Himalaja imamo fosile tropskih školjki! ALO! Tropske školjke na vrhu Himalaja! Kako su tamo došle? Objasnite mi to milijardama godina, molim vas... Na vrhovima nekih planina imamo fosile ajkula! Ljudi, ako to nisu dokazi za Potop, onda ne znam što jesu...

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 17 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Justin je napisao/la:

Prije svega, molim te da mi objasniš ovu svoju misao:
ako je prije 7000 godina Bog postavio zvijezdu veličine Sunca na udaljenosti većoj od 7000 svj.god. mi tu zvijezdu danas ne bismo uopće vidjeli.
Nije mi jasno zašto bi Bog postavio tu zvijezdu baš na toj udaljenosti i zbog čega ju danas mi ne bismo mogli vidjeti...?



Zato jer je svijetlosti potrebno određeno vrijeme da pređe neku razdaljinu. Pa ako je prije 7000 godina Bog odjednom stvorio zvijezdu na nekoj udaljenosti većoj od 7000 svijetlosnih godina, svijetlost do dana današnjeg ne bi došla do nas i bi ne bismo vidjeli ništa, budući da je svijetlost potrebna da bi nešto vidio.

S druge pak strane, ako su sve zviezde u krugu od 7000 svj. godina, tada bi nož bila svijetlija od dana, jer sve te milijrade zvijezda bi se stopile u jednu jedinu koja bi nas vjerovatno spržila u roku odmah.

Ergo, zaključak se otvara svakom iole inteligentnom stvoru koji se svoj um maknuo dalje od zatucanosti srednjeg vijeka kada su nam popovi govorili kako da mislimo, a crkva određivala što se smije znati a što ne.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 17 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Justin je napisao/la:
Na vrhovima nekih planina imamo fosile ajkula! Ljudi, ako to nisu dokazi za Potop, onda ne znam što jesu...


umirem od smijeha umirem od smijeha umirem od smijeha umirem od smijeha umirem od smijeha

Pa za geološku dinamiku Zemlje, pobogu Justine....umirem od smijeha umirem od smijeha

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 17 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Baš si faca, prinče...
Samo se ti smij... Hehe.
Ok, a kako objašnjavaš fosile, kad si takav stručnjak? Smile

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 17 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Justin je napisao/la:

Ok, a kako objašnjavaš fosile, kad si takav stručnjak? Smile


Ja sam u Topuskom i na Sljemenu vidio fosile riba i školjaka a to su ostaci bića Panonskog mora od prije 30 milja godina.

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 17 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
Mali prince mučiš se bespotrebno sa mnogim stvarima a pred očima su ti dokazi.
Imao sam jedno predavanje o kreacionizmu, ako hoćeš da ti ga pošaljem pa ćeš u njemu vidjeti dokaze starosti zemlje i mnoge druge. Već sam spomenuo knjigu "Kada bi životinje govorile", super dokaz da su stvorene od Boga u zavšnom obliku stvaranja i pojavnosti.
Naime, kada Bog stvara sunce koliko kod bilo daleko i kada ga god stvorio, malo je ubrzao zrake svjetlosti, tako da su bile razaslate po cijelom svemiru, iako su tek stvorene - ta Bogu ništa nije nemoguće. Pitaj Joba da te pouči o božjem stvaranju i čudesima istoga. Lijepo je tamo opisano mnogo toga za pouku. Daj mi svoj mail pa ti šaljem predavanje, pa se čujemo!
Živ i sretan mi bio!

descriptionKreacionizam ili Evolucionizam - Page 17 EmptyRe: Kreacionizam ili Evolucionizam

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply