Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Učenje Jehovinih Svedoka

power_settings_newLogin to reply
5 posters

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 6 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Za mene je to malo vjerojatno. Biblija jasno kaže - Jer kojemu je od anđela Bog ikada rekao: “Ti si sin moj, ja sam danas postao otac tvoj”? (Hebrejima 1:5)
Ne isključujem ništa ali Sin nije stvoren nego rođen. Mislim da je to značajna razlika.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 6 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Ludavid je napisao/la:
Za mene je to malo vjerojatno. Biblija jasno kaže  - Jer kojemu je od anđela Bog ikada rekao: “Ti si sin moj, ja sam danas postao otac tvoj”? (Hebrejima 1:5)
Ne isključujem ništa ali Sin nije stvoren nego rođen. Mislim da je to značajna razlika.

Nema razlike
Isus je Stvoren.

Neko da bi bio rodjen mora da prvo bude stvoren.
Kako se stvara zivot?
Ne radja se niizcega, nego se prvo stvara pa radja.

Zadnja promjena: mystery; ned 17 stu 2019, 23:21; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 6 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Ludavid je napisao/la:
Za mene je to malo vjerojatno. Biblija jasno kaže  - Jer kojemu je od anđela Bog ikada rekao: “Ti si sin moj, ja sam danas postao otac tvoj”? (Hebrejima 1:5)
Ne isključujem ništa ali Sin nije stvoren nego rođen. Mislim da je to značajna razlika.


Možeš li mi objasniti to Isusovo rađanje? Od koga sa rađa, je li onda imao početak kad se rodio, i ako se rodio od ili iz Oca, da li onda Isus ima božansku prirodu, kao što moj sin nije manji čovjek od mene?

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 6 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
mystery je napisao/la:
Jer verom nama je izbavljene uskoro.


Mystery, mene zanima kako ti dozivljavas mogucnost da tog sudnjeg dana ustvari uopce i ne bude. Nije se desio vec 2.000 godine, nece ga biti niti u buducnosti. Zasto bi Isus cekao 2.000 godina. JS su se vec napromasivali tih pogadjanja... a i mnogi drugi krscani.

Da li dopustas sebi mogucnost da nikakvog sudnjeg dana ne bude. Kako ti na to gledas?

mystery je napisao/la:
A sta si ti zapeo sa slavljenjem tih paganskih obicaja?


Pa sta ima poganskog u tome da svojem djetetu priredis proslavu rodjendana s drugom djecom?! Znam mnogu djecu JS koji su time totalno istraumatizirana i posramljena. Ne dopustaju im da idu na rodjendane svojih prijatelja, ne dopustaju im da slave svoje rodjendane.

Zar stvarno mislis da Isus ima nesto protiv djecjih rodjendana?!

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 6 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Posljednje vrijeme sam čitao jako puno rasprava o Isusu i njegovom odnosu s Ocem.
Učenje JS je na neki način reinkarnacija Isusa (prenošenje nebeskog života u tijelo}.Trojstvo uči da su i Otac i Sini i Duh vječni i bez početka i završetka. Unitaristi uče da je Isus tek počeo postojati svojim rođenjem. Svi imaju svoje argumente i na kraju je stvar kako tko intepretira Biblijske stavke i na koje stavlja naglasak.
Ja se time ne opterečujem baš previše. Važno mi je da je on točna slika svog Oca, naš kralj i Gospodin te primjer u svemu. Mnogo mi je važnije usvajati Kristov um i truditi se oponašati ga.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 6 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Fazlija je napisao/la:
mystery je napisao/la:
Jer verom nama je izbavljene uskoro.


Mystery, mene zanima kako ti dozivljavas mogucnost da tog sudnjeg dana ustvari uopce i ne bude. Nije se desio vec 2.000 godine, nece ga biti niti u buducnosti. Zasto bi Isus cekao 2.000 godina. JS su se vec napromasivali tih pogadjanja... a i mnogi drugi krscani.

Da li dopustas sebi mogucnost da nikakvog sudnjeg dana ne bude. Kako ti na to gledas?

mystery je napisao/la:
A sta si ti zapeo sa slavljenjem tih paganskih obicaja?


Pa sta ima poganskog u tome da svojem djetetu priredis proslavu rodjendana s drugom djecom?! Znam mnogu djecu JS koji su time totalno istraumatizirana i posramljena. Ne dopustaju im da idu na rodjendane svojih prijatelja, ne dopustaju im da slave svoje rodjendane.

Zar stvarno mislis da Isus ima nesto protiv djecjih rodjendana?!


Prvo o rodjendanima.

Slavljenje rodjendana je paganski praznik, obicaj a hriscani ne save paganske praznike.
a takodje to je i i idolopoklonstvo sto je veliki greh pred Bogom.

A Biblija je Bozja rec tako da ti je to odgovor na prvo pitanje.
Bozja rec je istina.
Sve sto pise u Bibliji je istina.
Tako da bi bilo suludo sumnjati u Bozju istinu.
A Bozja rec govori u osudnjem danu.
Tako da je to istina.
A Bog je svemoguc tako da ne moze d ane bude ispunjena Bozja rec.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 6 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
kainos je napisao/la:
Ludavid je napisao/la:
kainos je napisao/la:
Ovo slično se dogodilo i sam Mileritima, pretečama adventista koji su isto očekivali 22.10.1844 godine Kristov dolazak, prodavali kuće, nisu ubirali plodove i onda razočaranje. Ali problem nije bio u računjanju, nego značenju teksta iz knjige Danijela.


Neki od prvih Russellovih suradnika bili su iz te grupe Milerita te mi izgleda da je on od njih pokupio način razmatranja Biblijskih proročanstava i izračunavanja Kristovog dolaska i Harmagedona.


Bar se slažemo da je arkanđeo Mihael Isus - ili?

Jeste.
Mihael je ime Bozjeg Sina na nebu.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 6 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
mystery je napisao/la:
Slavljenje rodjendana je paganski praznik, obicaj a hriscani ne save paganske praznike.
a takodje to je i i idolopoklonstvo sto je veliki greh pred Bogom.


E pa svasta, Mystery. Proslava djecjeg rodjendana da je idolopoklonstvo?! Kojem se to laznom Bogu klanjamo u tom idolopklonstvu? I gdje u Bibliji pise da se ne smiju slaviti rodjendani i slicne svjetovne svecanosti? Ljudi su oduvijek slavili zetvu, kraj zime, maskare i slicne bezazlene i neskodljive obicaje.

Sta recimo da kolega dobije unapredjenje u poduzecu, ili slavi 10, 20 ili 30 godina rada u poduzecu... i pozove kolege na malu proslavu, zajednicki rucak. Da li je to idolopoklonstvo?

Sta da ti otac i majka proslavljaju 30 ili 40 godina braka i uprilice malu obiteljsku proslavu... jesu li i oni grijesnici i hoce li zavrsiti u paklu?!

mystery je napisao/la:

A Biblija je Bozja rec tako da ti je to odgovor na prvo pitanje.
Bozja rec je istina.
Sve sto pise u Bibliji je istina.
Tako da bi bilo suludo  sumnjati u Bozju istinu.
A Bozja rec govori u osudnjem danu.
Tako da je to istina.
A Bog je svemoguc tako da ne moze d ane bude ispunjena Bozja rec.


Nikad nisam shvacao kako ljudi mogu vjerovati da je to Bozja rijeci i istina, ako se ne ispunjava ono sto je prorokavala ta Bozja rijec i istina?! Isus je jos svojim suvremenicima prije 2.000 godina prorokovao da ce sudnji dan doci za vrijeme njihovog zivota, a ne za 2.000 ili 5.000 godina... i nista!

Vi se sramotite pred cijelim svijetom stalnim promasajima u predvidjanjima... pa je l' vam ikad palo na pamet da nesto nije u redu?!

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 6 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Ludavid je napisao/la:
mystery je napisao/la:

To nije nista pogresno da neko ceka izbavljenje
To se zove vera.

Jer verom nama je izbavljene uskoro.

A nebitno je kada ce biti Armagedon.
Bitno je sad biti duhovno budan i raditi na svom spasenju.


Nije oogrešno čekati izbavljenje ali je pitanje načina na koji se čeka.

Npr. 70-tih godina prošlog stoljeća je vladala euforija oko dolaska Harmagedona 1975. Tada se članove koji su prodavali kuće i imanje, davali otkaz i sa cijelim obiteljima odlazili propovijedati na "neobrađenim" područjima "ovo malo vremena koje je istalo do Harmagedona" , isticalo kao primjer vrijedan oponašanja. Kada se ništa nije dogodilo 1975. mnogi su bili razočarani, izgubili vjeru, ostali bez imovine. U to vrijeme se one koji su upozoravali na oprez i uravnoteženost smatralo neduhovnim.
Danas se situacija promjenila (a pokušava se promjeniti i povijest) tako da se one koji su tada bili primjer proglašava nerazumnima i neduhovnima a one koji su bili oprezni - pravim, uravnoteženim vjernicima.
To je neiskreno i licemjerno pogotovi prema vjernicima koji su na krilima euforije koje su podgrijavali članci u JS literaturi platili veliku cijenu i doveli svoje obitelji na rub egzistencije.
I danas živeči članovi tih obitelji umjesto da prime izvinjenje zbog štete i traume koje su doživili zbog podgrijavanja nerealnih i pogrešnih očekivanja od strane Organizacijr dobivaju izrugivanje i postaju oni koji su to uradili nerazumno i na svoju ruku.
Evo i sada 50 godina od toga debakla kada je kraj bio udaljen najviše par godina i kada se djeci savjetovalo da ne upisuju škole jer to nema nikakvog smisla - neće je uspjeti završiti prije kraja ovoga Svijeta - kraj samo što nije došao.
Kako je rekao jedan govornik na mjesečnoj TV emisiji - članovi današnjeg Vodećeg tijela bi trebali biti živi i u snazi kada to bude (a mislim da im je prosječna starost oko 70 - 80 godina) pa ti izračunaj.

Danas dobijamo smernice preko Bozje Organizacije
kako mozemo biti duhovno budni u ovim poslednjim danima.

Duhovna budnost podrazumeva rad na veri  obuhvata sve hriscanske aktivnosti
koje nas cine duhovno budnima i spremnima za Sud.

a 1975 god je davno prosla i nebitna je za nas danas.
A te price rekla kazala kako je bilo 1975 ne znaci da su istina.
Tako da nema svrhe  govoriti o proslosti koja je iza nas i ne utice na nasu veru.

Takodje saveti su opste prirode i nisu pravila.
Niti ona znace da ih moramo primeniti.
Niti su primenjiva na sve.
Bog nam daje slobodu da zivimo kako zelimo.


Trebamo gledati na buducnost pred Bogom i
na svoju veru.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 6 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
kainos je napisao/la:
Ludavid je napisao/la:
Za mene je to malo vjerojatno. Biblija jasno kaže  - Jer kojemu je od anđela Bog ikada rekao: “Ti si sin moj, ja sam danas postao otac tvoj”? (Hebrejima 1:5)
Ne isključujem ništa ali Sin nije stvoren nego rođen. Mislim da je to značajna razlika.


Možeš li mi objasniti to Isusovo rađanje? Od koga sa rađa, je li onda imao početak kad se rodio, i ako se rodio od ili iz Oca, da li onda Isus ima božansku prirodu, kao što moj sin nije manji čovjek od mene?


Isus je rekao : Moj je Otac  veci od  mene.

Tako da to u kazuje  na to da se Isus ne moze meriti sa Bogom.


Isus nigde ne izjednacava sebe sa Bogom - Ocem vec kaze : " Moj je Otac veci od mene." Jovan 14:28

Vec za Isusa jasno pise da je Bozji Sin.
A Jedini Pravi svemoguci Bog je JHVH Jehova.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 6 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Fazlija je napisao/la:


E pa svasta, Mystery. Proslava djecjeg rodjendana da je idolopoklonstvo?! Kojem se to laznom Bogu klanjamo u tom idolopklonstvu? I gdje u Bibliji pise da se ne smiju slaviti rodjendani i slicne svjetovne svecanosti? Ljudi su oduvijek slavili zetvu, kraj zime, maskare i slicne bezazlene i neskodljive obicaje.

Sta recimo da kolega dobije unapredjenje u poduzecu, ili slavi 10, 20 ili 30 godina rada u poduzecu... i pozove kolege na malu proslavu, zajednicki rucak. Da li je to idolopoklonstvo?

Sta da ti otac i majka proslavljaju 30 ili 40 godina braka i uprilice malu obiteljsku proslavu... jesu li i oni grijesnici i hoce li zavrsiti u paklu?!


Nikad nisam shvacao kako ljudi mogu vjerovati da je to Bozja rijeci i istina, ako se ne ispunjava ono sto je prorokavala ta Bozja rijec i istina?! Isus je jos svojim suvremenicima prije 2.000 godina prorokovao da ce sudnji dan doci za vrijeme njihovog zivota, a ne za 2.000 ili 5.000 godina... i nista!
!

Da slavljenje rodjendana je idolopoklonstvo
a takodje i paganski praznik obicaj.
Dakle postoji puno razloga da ga hriscani ne slave.

Idolopoklonstvo je klanjanje svega osim pravome Bogu  tako da se tu klanjamo coveku
klanjenje bilo cemu je idolopoklonstvo
Pise U Bibliji prvo da se ne klanjamo nicemu osim pravom Bogu JHVH
i da su rodjendani paganski obicaji
navedeni su u Bibliji dva slucaja rodjendana faraonov i Irodov.
i to pagana i oni su propraceni ubistvima
Dakle Biblija jasno kaze u kom svetlu je slavljenje rodjendana i ko ih slavi = pagani

To sto su ljudi slavili su paganski obicaji i nemaju veze sa Hrostom niti hriscanstvom niti Bogom

Nisu sve vrse proslava paganski obicaji...
kao na primer godisnjica braka - Jer Bog blagosilja brak
ili neko licno unapredjenje
a rodjendani jesu...jer Biblija za rodjendane izricito daje dve vrse razloga

a ovo drugo kako da se ispuni prorocanstvop koje tek ocekujemo da se ispuni.
Dakle Sudnji Dan lezi u buducnosti
Biblija tako kaze i ukazuje na znake kada ce se to zbiti.
Nisu svi znaci jos ispunjeni.

Ko veruje  Bogu i da je Bozja rec Istina.
Ne moze sumnjati u to.

Nebitno je da li ce Sudnji dan doci za vreme naseg zivota ili ne.
Docice u buducnosti
a prema nekim pokazateljima moze i skoro...

Sudnji dan se ne ceka 5000 ili 2000 god kada tada i nije trebao biti
Takodje Sudnji dan se ne ceka.
Znamo da ce biti kada ce Bog delovati. Smile
A videcemo kada se bude to desavalo.

Zadnja promjena: mystery; pon 18 stu 2019, 00:05; ukupno mijenjano 2 put/a.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 6 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
mystery je napisao/la:
Danas dobijamo smernice preko Bozje Organizacije
kako mozemo biti duhovno budni u ovim poslednjim danima.

Duhovna budnost podrazumeva rad na veri  obuhvata sve hriscanske aktivnosti
koje nas cine duhovno budnima i spremnima za Sud.


Mislim da su vasi utemeljitelji u 19. st. badava osnivali vasu crkvu. I rani krsani su vjerovatno tako bili fanaticni u pocetku, neki su i osobno poznavali Isusa. Ali tokom tih 2.000 godina napromasivali su se tih svojih predvidjanja pa su se umirili malo. Postali umjereniji.

A vi ste u 19. st. poceli ispocetka. Ko da ste jucer bili sa Isusom i Pavlom. Odbacili svu tradiciju i poceli ispocetka ko' da ste vi prvi otkrili Bibliju. Zato i radite takve greske tipicne za sve fundamentaliste.

Zato predvidjam da ce se ta vasa Bozja Organizacija sramotiti jos neko vrijeme, mozda jos kojih 100-200 godina, a onda ce nekome normalnom tamo pasti na pamet da zauzme malo umjereniji stav kakav recimo vec sada ima Ludavid (jeee... Ludavida za sefa Bozje Organizacije). I postat cete jedna sasvim normalna i umjerena protestantska crkva, a za to ovi vasi utemeljitelji nisu trebali osnivati Bozju Organizaciju. Mogli su se odmah uclaniti u baptiste, adventiste i sl.

Uglavnom, ima jedna jako dobra vijest za vas, Mystey. Ovo nisu posljednji dani i nece biti nikakvog suda. Mozete se slobodno opustit i uzivati u prirodi, jelu, razonodi, svakodnevnom radu, porodici...

Jer na koncu naseg zivota nece nam biti zao za sve gluposti i greske koje smo ucinili prema sebi samima. Mozemo prihvatiti odgovornost za sopstvene budalastine, zabune, naivnosti. Ali ono sto ce nas stvarno boljeti kao neoprostiva kazna jesu patnje koje smo nanijeli drugima. Zato, ako imas djecu, ne uskracuj im normalan zivot i ne zrtvuj njihovu srecu za nikakvu Bozju Organizaciju. Nema tog Boga koji ce prziti djecu zbog slavlja rodjendana.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 6 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Fazlija je napisao/la:


Mislim da su vasi utemeljitelji...

Nasi utemeltelji su Bog i Isus  Hrist kao poglavar hriscanske skupstine.

A tvoje misljenje je netacno.

Postoje dokazi da je to Bozja organizacija na Zemlji.

Tebe ne zanima istina koju iznosim nego se drzis toga tvoga pa nastavi.

Neces da prihvatis dokaze idolopoklonstva koje je Bog dao.
Brini ti o svom zivotu mi brinemo o svom.

I zbog takvog moralnog zivota mozemo dobiti spasenje.

A sta je Bolje od vecnog zivota koji Bog daje nama na dar.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 6 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
mystery je napisao/la:
Nasi utemeltelji su Bog i Isus  Hrist kao poglavar hriscanske skupstine.


Pa zasto to mislis? Mislis li da je Isus bio na osnivackoj skupstini vase organizacije ili...

mystery je napisao/la:
Postoje dokazi da je to Bozja organizacija na Zemlji.


A koji su to dokazi?

Moras priznati da bi to bio jedan prilicno neupjesan Bog, da mu do sada nista u povijesti na Zemlji nije uspjelo, nego samo osnivanje jedne male vjerske zajednice u 19. st.

I onda Bog sam dojavljuje toj svojoj organizaciji datume kad dolazi i... promasuje?! Pa kakva je to Bozja organizacija koja prima krive poruke od Boga?! Vi cete u jednom trenutku morati malo preispitati ta svoje vjerovanja, barem ona koja se ticu nepogresivosti te vase Bozanske organizacije.

mystery je napisao/la:
Neces da prihvatis dokaze idolopoklonstva koje je Bog dao.


Hm, koji su to dokazi da je slavljenje djecjih rodjendana idolopoklontsvo?! Zar se klanjamo djetetu kada ono slavi rodjendan? Ako se moze slaviti godisnjica braka, jer Bog blagosilja brak, zasto se ne moze slaviti i rodjenje djeteta koje je plod tog braka? Zar Bog ne blagosilja rodjenje djece?

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 6 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Fazlija je napisao/la:
mystery je napisao/la:
Nasi utemeltelji su Bog i Isus  Hrist kao poglavar hriscanske skupstine.


Pa zasto to mislis? Mislis li da je Isus bio na osnivackoj skupstini vase organizacije ili...

mystery je napisao/la:
Postoje dokazi da je to Bozja organizacija na Zemlji.


A koji su to dokazi?

Moras priznati da bi to bio jedan prilicno neupjesan Bog, da mu do sada nista u povijesti na Zemlji nije uspjelo, nego samo osnivanje jedne male vjerske zajednice u 19. st.

I onda Bog sam dojavljuje toj svojoj organizaciji datume kad dolazi i... promasuje?! Pa kakva je to Bozja organizacija koja prima krive poruke od Boga?! Vi cete u jednom trenutku morati malo preispitati ta svoje vjerovanja, barem ona koja se ticu nepogresivosti te vase Bozanske organizacije.

mystery je napisao/la:
Neces da prihvatis dokaze idolopoklonstva koje je Bog dao.


Hm, koji su to dokazi da je slavljenje djecjih rodjendana idolopoklontsvo?! Zar se klanjamo djetetu kada ono slavi rodjendan? Ako se moze slaviti godisnjica braka, jer Bog blagosilja brak, zasto se ne moze slaviti i rodjenje djeteta koje je plod tog braka? Zar Bog ne blagosilja rodjenje djece?

Dokaze idolopoklonstva sam iznad navela pa nadji.
Navela sam paganske obicaje rodjendana koji su u Bibliji prikazani u najgorem svetlu.
A ne moze biti mala organizacija medjunarodnog karaktera znaci u celom svetu.
Osnivaci su JHVH Bog i Isus Hrist.
Dokaz je Bozja rec koje se drzimo.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 6 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
mystery je napisao/la:
Osnivaci su JHVH Bog i Isus Hrist. Dokaz je Bozja rec koje se drzimo.


Hm, pa je l' odrzavate vi vezu s tim svojim osnivacima nakon osnivanja ili su njih dvojica neaktivni nakon osnivanja?

Jer za organizaciju kojoj su osnivaci Bog i Isus Krist... posteno ste se izpromasivali u predvidjanjima sudnjeg dana do sada.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 6 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Fazlija je napisao/la:


Hm, pa je l' odrzavate vi vezu s tim svojim osnivacima nakon osnivanja ili su njih dvojica neaktivni nakon osnivanja?

Jer za organizaciju kojoj su osnivaci Bog i Isus Krist... posteno ste se izpromasivali u predvidjanjima sudnjeg dana do sada.


Malo ironije ali nije baš ni daleko od istine.
Time što se pozivaju na ekskluzivitet i vodstvo od strane Isusa i Jehove JS ih sramote i čine odgovornim za mnoge pogrešne špekulacije o Harmagedonu.
Isto tako su sebe doveli u položaj da se ne mogu ispričati, reći da su pogriješili već prikrivaju neugodnu istinu i oslanjaju se na zaborav. Do sada je to nekako i funkcioniralo no informatičkom revolucijom tj. razvojem interneta igra se mijenja. Sada su online dostupna sva WTizdanja u elektronskom obliku i lako je uočiti zmjene, krive citate, promjene učenja koje su neugodne i ruše organizaciji kredibilitet.
No većina članova o tome zna malo i ništa jer gotovo slijepo sluša upute vodstva a između ostaloga da ne čita stara izdanja i da ne vjeruje nijednom drugom izvori informacija (kao cijeli svijet je u Sotoninim rukama i sve negativno što piše o JS je njegova propaganda)
Nije da toga uopće nema ali takav stav je neuravnotežen i nije zdrav.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 6 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Fazlija je napisao/la:
mystery je napisao/la:
Osnivaci su JHVH Bog i Isus Hrist. Dokaz je Bozja rec koje se drzimo.


Hm, pa je l' odrzavate vi vezu s tim svojim osnivacima nakon osnivanja ili su njih dvojica neaktivni nakon osnivanja?

Jer za organizaciju kojoj su osnivaci Bog i Isus Krist... posteno ste se izpromasivali u predvidjanjima sudnjeg dana do sada.


Isus Hrist je poglavar nase Hriscnaske skupstine
a Bog Jehova vodi organizaciju.

nema nikakvog promasivanja.

Ja mogu ocekivati da ce sutra Armagedon jer stoji u buducnosti
To nije promasivanje nego ocekivanje.

A zvanicno ne postoje nikakvi datumi.

Ko ima veru veruje u sve sto je Bozja rec
a ona nam govori da nam predstoje
velika nevolja
Bozji Sud
i Armagedon.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 6 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply