Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Učenje Jehovinih Svedoka

power_settings_newLogin to reply
5 posters

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 4 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Što se tiče Biblijske kronologije pročitao sam neke rasprave koje ističu 587 kao godinu koja je u skladu s Biblijom. No doista mi se ne da o tome raspravljati. No s obzirom na naučnu točku gledanja i postojećih dokaza nema nikakve sumnje ni spora - sve ukazuje na 587 kao godinu pada Jeruzalema.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 4 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Ludavid je napisao/la:
Što se tiče Biblijske kronologije pročitao sam neke rasprave koje ističu 587 kao godinu koja je u skladu s Biblijom. No doista mi se ne da o tome raspravljati. No s obzirom na naučnu točku gledanja i postojećih dokaza nema nikakve sumnje ni spora - sve ukazuje na 587 kao godinu pada Jeruzalema.

Jehovini Svedoci uzimaju 607 pre ne kao godinu pada Jerusalima.
I jedino je to u skladu sa Biblijom

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 4 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Ok. Kako god ti kažeš.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 4 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Ludavid je napisao/la:

Žao mi je što ne mogu otvoreno više pričati o osobnim stvarima ali time bih se doveo u poziciju da budem eventualno prepoznat i isključen a to ne želim, bar za sad.


Pa tu s nama mozes otvoreno pricati, nitko te ne poznaje.

A najvaznije je da se ti opustis u zivotu.

JS su pod velikim pritiskom, gotovo trepere od straha. Jako mi ih je zao sto nisu opusteniji, ali su im valjda napunili glavu da je sve grijeh.

Vjerovatno zato misle da ce sutra ujutro poceti strasni sud gdje ce im se suditi.

Zato je za tebe najbitnije da se malo opustis. Popij pivu ako ti to predstavlja uzitak, pogledaj utakmicu. Otidji na sastanak JS samo kada tebi odgovara. Nece se nebo otvoriti i nece te munja sprzit zbog toga.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 4 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Fazlija je napisao/la:
Ludavid je napisao/la:

Žao mi je što ne mogu otvoreno više pričati o osobnim stvarima ali time bih se doveo u poziciju da budem eventualno prepoznat i isključen a to ne želim, bar za sad.


Pa tu s nama mozes otvoreno pricati, nitko te ne poznaje.

A najvaznije je da se ti opustis u zivotu.

JS su pod velikim pritiskom, gotovo trepere od straha. Jako mi ih je zao sto nisu opusteniji, ali su im valjda napunili glavu da je sve grijeh.

Vjerovatno zato misle da ce sutra ujutro poceti strasni sud gdje ce im se suditi.

Zato je za tebe najbitnije da se malo opustis. Popij pivu ako ti to predstavlja uzitak, pogledaj utakmicu. Otidji na sastanak JS samo kada tebi odgovara. Nece se nebo otvoriti i nece te munja sprzit zbog toga.


Pritisak imaju oni koji sluze Sotoni a ne Bogu Jehovi.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 4 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Pa ko sluzi Sotoni?

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 4 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Fazlija je napisao/la:
Pa ko sluzi Sotoni?


Po učenjima JS svi koji nisu kršteni JS.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 4 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
mystery je napisao/la:

Jehovini Svedoci uzimaju 607 pre ne kao godinu pada Jerusalima.
I jedino je to u skladu sa Biblijom


Istraživači Biblije (tadašnji naziv za Jehovine Svjedoke) su došli do godine 607 p.n.e.
jednostavno tako da su  na godinu osvajanja Babilona od strane Medo-Perzije (5/6 listopada 539 p.n.e.) dodali oko dvije godine jer je Židovima  trebalo neko vrijeme da se vrate iz Babilonije u Jeruzalem i to su prema JS učinili do jeseni 537.p.n.e. i na tu godinu su dodali 70 godina i došli do 607.p.n.e.

Godinu 539. p.n.e. su preuzeli od službene povijesti dobivene istraživanjem povjesničara na osnovu arheoloških dokaza i zapisa (glinene pločice) koje obiluju iz tog perioda (na desetine tisuća zapisa) i nitko je ne dovodi u pitanje pa ni JS.
Interesantno je da ti isti dokazi i zapisi kao i isti povjesničari ukazuju na 586/587 kao na godinu pada Jeruzalema ali ih JS apsolutno odbivaju i koliko znam jedina su grupa, bilo religiozna bilo svijetovna koja to čini ??!!??

Inače  datum pada Babilona JS koriste kao KLJUČNI DATUM koji im služi kao polazište pri datiranju događaja unazad do stvaranja Adama.

https://wol.jw.org/hr/wol/d/r19/lp-c/1101990130?q=539&p=par

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 4 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Evo link sa jedne domaće internetske stranice koju uređuje jedan protestant kome je rođeni brat JS, a malo podrobnije obrađuje ovu temu.

http://www.svjedoci.net/index.php?fnc=Art&aid=G03c

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 4 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
[quote="Ludavid"]Evo link sa jedne domaće internetske stranice koju uređuje jedan protestant kome je rođeni brat JS, a malo podrobnije obrađuje ovu temu.

Kako moze protestant da objasnjava ucenje JS bolje od JS

Obicno oni koji nisu JS nemaju pojma o ucenju JS

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 4 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Ludavid je napisao/la:
Fazlija je napisao/la:
Pa ko sluzi Sotoni?


Po učenjima JS svi koji nisu kršteni JS.

Zasto tako pises kada to nije tacno.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 4 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
mystery je napisao/la:
Ludavid je napisao/la:
Fazlija je napisao/la:
Pa ko sluzi Sotoni?


Po učenjima JS svi koji nisu kršteni JS.

Zasto tako pises kada to nije tacno.


Kako nije kad je i nedavno i član Vodećeg tijela Anthony Morris rekao da je potrabno biti kršteni JS da bi "preživio" Harmagedon koji samo što nije počeo.
Svi ostali (u ogromnoj većini) će izgubiti žibot kao dio Sotoninog svijeta, čak i mala djeca.

Velika nevolja” će biti ‘skraćena’ zbog Jehovinih izabranih, pozvanih osoba (Matej 24:21, 22). To znači da će njihov ostatak na Zemlji preživjeti nevolju i biti svjedoci Jehovinog neobičnog djela kojim će opravdati svoj suverenitet nad nebom i Zemljom (Izaija 28:21). Budući da će se zbog njih “skratiti” dani nevolje, razumljivo je da će se nešto ‘tijela’ spasiti na kraju ovog starog svijeta. Kao što će izabrani ostatak preživjeti zahvaljujući Jehovinoj zaštiti, jednako će i “veliko mnoštvo” predanih, krštenih i vjernih osoba preživjeti pod božanskom zaštitom. Veliku većinu Jehovinih svjedoka danas čine pripadnici ‘velikog mnoštva’, koje treba preživjeti ‘rat velikog dana Boga Svemogućega’ u kome će svijet nestati, a zove se Harmagedon ili Armagedon (Otkrivenje 16:14-16).

https://wol.jw.org/hr/wol/d/r19/lp-c/1983723?q=Pre%C5%BEivjeti+harmagedon&p=par

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 4 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
mystery je napisao/la:
Ludavid je napisao/la:
Evo link sa jedne domaće internetske stranice koju uređuje jedan protestant kome je rođeni brat JS, a malo podrobnije obrađuje ovu temu.

Kako moze protestant da objasnjava ucenje JS bolje od JS

Obicno oni koji nisu JS nemaju pojma o ucenju JS




A onda ti lijepo objasni i po mogućnosti postavi linkove na izvore infirmacija koji to argumentirano pokazuju a nemoj samo davati osobne izjave i sudove te napadati sudionike bez ikakvih činjenica.
To nije ni lijepi ni pristojno te svodi raspravu na prepucavanje i svađanje.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 4 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
mystery je napisao/la:

Kako moze protestant da objasnjava ucenje JS bolje od JS

Obicno oni koji nisu JS nemaju pojma o ucenju JS

[/quote]

Pa jednostavno zato što su mu dostupni svi podaci koji su i tebi sa  online WT biblioteke a uz to i mnogi drugi  kojima ti vjerojatno nemaš pristupa jer organizacija jako obeshrabruje sve JS da čitaju i gledaju bilo što oni nisu autorizirali.
Osim toga rođeni brat mu je dugogodišnji JS, mislim da je jedno vrijeme bio i starješina, tako da su imali mnoge rasprave.

To što ti napadaš osobu kao neznalicu a ne njegove argumente kao moguće krive je greška u argumentaciji i zove se AD HOMINEM - protiv ili prema čovjeku - i uobičajeno je koristi strana koja ima slabe argumente u raspravi pa pošto nije u mogućnosti pobiti činjenice želi srušiti sugovornikov kredibilitet.
Za mene je to jadno i žalosno.

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem

PS.
Čak i to što ti pod pseudonimom raspravljaš na forumu je protiv smjernica Vodećeg tijela i neprihvatljivo je za JS koji ima "dobro ime" ili neku prednost u skupštini (sluga, pionir, starješina)

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 4 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Ludavid je napisao/la:

...Anthony Morris rekao da je potrabno biti kršteni JS da bi "preživio" Harmagedon koji samo što nije počeo.
Svi ostali (u ogromnoj većini) će izgubiti žibot kao dio Sotoninog svijeta, čak i mala djeca.


A je l' ima u tome i malo zluradosti, kao ono... ha, ha, svi cete patiti, vidjet cete vi kad dodje nasih 5 minuta! Za sva ona odbijanja s vratiju cete platiti, a lijepo smo vam govorili  Shocked

Ludavid je napisao/la:

Velika nevolja” će biti ‘skraćena’ zbog Jehovinih izabranih, pozvanih osoba (Matej 24:21, 22). To znači da će njihov ostatak na Zemlji preživjeti nevolju i biti svjedoci Jehovinog neobičnog djela kojim će opravdati svoj suverenitet nad nebom i Zemljom (Izaija 28:21). Budući da će se zbog njih “skratiti” dani nevolje, razumljivo je da će se nešto ‘tijela’ spasiti na kraju ovog starog svijeta. Kao što će izabrani ostatak preživjeti zahvaljujući Jehovinoj zaštiti, jednako će i “veliko mnoštvo” predanih, krštenih i vjernih osoba preživjeti pod božanskom zaštitom. Veliku većinu Jehovinih svjedoka danas čine pripadnici ‘velikog mnoštva’, koje treba preživjeti ‘rat velikog dana Boga Svemogućega’ u kome će svijet nestati, a zove se Harmagedon ili Armagedon (Otkrivenje 16:14-16).


Zanima me sta ti i Mystery mislite, kao dvoje clanova JS, ti ovako kao netko tko je vise kritican, a ona kao jedna posve pravovjerna clanica... kako ce se na psihologiju obicnih clanova i na ucenje same organizacije odraziti cinjenica kada se to sve uopce ne dogodi? Recimo za 100-200 godina, kada stvarno postane vrlo jasno da se nista od toga nije i nikada nece desiti.

Kako mislite da ce se onda ucenje JS prilagoditi, koja objasnjenja ce iznaci da si to opravdaju i objasne? Hoce li samo jednostavno nastaviti pomicati unedogled nove datume ocekivanog Harmagedoma ili sta...

Ludavid je napisao/la:

Čak i to što ti pod pseudonimom raspravljaš na forumu je protiv smjernica Vodećeg tijela i neprihvatljivo je za JS koji ima "dobro ime" ili neku prednost u skupštini (sluga, pionir, starješina)


Ma daj, nemoj je strasiti. Jos ce zena prestati pisati na forumu, a bas smo se poceli lijepo razgovarati. Otrcat ce tamo da sve prizna starjesinama, a oni ce joj oplesti neku kaznu, grditi je pred svima. Nema smisla!

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 4 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Fazlija je napisao/la:

Zanima me sta ti i Mystery mislite, kao dvoje clanova JS, ti ovako kao netko tko je vise kritican, a ona kao jedna posve pravovjerna clanica... kako ce se na psihologiju obicnih clanova i na ucenje same organizacije odraziti cinjenica kada se to sve uopce ne dogodi? Recimo za 100-200 godina, kada stvarno postane vrlo jasno da se nista od toga nije i nikada nece desiti.

Kako mislite da ce se onda ucenje JS prilagoditi, koja objasnjenja ce iznaci da si to opravdaju i objasne? Hoce li samo jednostavno nastaviti pomicati unedogled nove datume ocekivanog Harmagedoma ili sta...


Nisam siguran jer su JS do danas više puta mjenjali učenja i imali krize sa članstvom. Do danas su to uspjeli poprilično prikriti naročito članstvu. No sa informatičkom i informacijskom revolucijom se situacija promjenila jer je su danas mnogi zaboravljeni i prikriveni dokument na klik miša blizu.

Malo JS zna da je početno učenje bilo da je dolazak Isusa bio 1874. a da je 1914. bio kraj 40 godišnje žetve tj. Harmagedon kad su Istraživači Biblije očekivali da će biti uzneseni na nebo.
Tek se 30-tih godina prošlog stoljeća to promjenilo i Kristov dolazak se prebacio na 1914.

Rutherford je prebacio dolazak Isusa i Harmagedon na 1925 i proveo propovijedničku kampanju "Milioni koji danas žive neće nikada umrijeti".
Nakon toga se očekivalo Harmagedon u bliskoj budućnosti - trebali su biti još živi pomazanici koji su vidjeli znakove Isusovog dolaska 1914.

Godine uoči 1975. se aktivno propovijedalo dolazak Harmagedona (kalkulacije Zajednice da se te godine navršava 6000 godina od stvaranja Adama a i pomazanici živi 1914 su bili u poodmakloj dobi)

Još jedno razočaranje.
Pošto je prošlo više od 100 godina od 1914. izašlo je novo učenje o "preklapajućoj generaciji" koje je dalo WT još možda 20-30 godina dok i to učenje eventualno ne "isteče"
No do tada će biti vjerojatno neko "novo svijetlo" koje će dati temelja za čekanje još koje desetljeće.
I dokle tako - iskreno ne znam!

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 4 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Fazlija je napisao/la:

Ma daj, nemoj je strasiti. Jos ce zena prestati pisati na forumu, a bas smo se poceli lijepo razgovarati. Otrcat ce tamo da sve prizna starjesinama, a oni ce joj oplesti neku kaznu, grditi je pred svima. Nema smisla!


Ma nije mi ni na kraj pameti da je plašim niti ja imam problem bilo kakve prirode s time da ona piše pod pseudonimom na forumu.
Koliko vidim odrasla je osoba i trebala bi imati  svoj stav i savijest da je vodi kroz život a ne nekoga da joj propisuje kruta i nerazumna pravila.

Meni nije nikakav problem da se ne slažemo u mnogim stvarima ali zahtjevam međusobno uvažavanje i poštovanje.
To sam napisao jer je odmah autora članka o padu Babilona 586/7 proglasila neznalicom i brani učenja JS kao jedina prava i to bez ikakvog iznesenog argumenta a s druge strane i sama prestupa pravila i učenja te iste vjerske zajednice.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 4 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Ludavid je napisao/la:
I dokle tako - iskreno ne znam!


Pa nije to problem samo JS. Vidis kako i druge krscanske crkve to vrte vec 2.000 godina.

Ja se cesto pitam koliko tisuca godina treba proci da se nista ne dogodi, da ne bude nikakvog Sudnjeg dana pa da se ljudi zapitaju... cekaj malo... sta mi to ustvari cekamo, u sta mi to vjerujemo.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 4 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply