Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Učenje Jehovinih Svedoka

power_settings_newLogin to reply
5 posters

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 2 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
καιnos je napisao/la:
Za mene je Biblija jasna, ili si spasen ili ces biti unisten zauvijek.


Ja cu sada reci nesto sto mi se cini cisto razumnim, ne zanima me sta kaze Biblija o tome, nego ako malo sami razmislimo svojom glavom...

Kada malo bolje razmislimo, grijeh nije od vjecnosti, nego je stvoren, zar ne? Grijeh nije postojao prije stvaranja, jer bi to znacilo da je grijeh svojstven Bogu. Dakle, tek od stvaranja svijeta u nekom trenutku je (teorijski gledano) nastao i grijeh. Dakle, sve sto je jednom stvoreno nije vjecno, u nekom trenu ce i nestati. Tako i cijeli svijet koji je stvoren nije vjecan, nego ce u jednom trenutku nestati.

Pa kako bi onda moglo da bude da grijeh, koji je isto tako u jednom trenutku nastao, bude vjecan. I da kazna za grijeh bude vjecna. Nema sanse. Mora postojati iskupljenje od grijeha za svaku dusu, jer grijeh ne moze biti vjecan.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 2 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Fazlija je napisao/la:

Prije svega zabavljaju me. Kada mi dodju na vrata, ja ih uvedem, poudim ih cajem i kolacima. Nas je narod primitivan, sigurno ih vecina otjera uz pogrde pa si mislim da malo odahnu. Isto kad cekam vlak ili bus, cesto oni tamo propovijedaju pa me zabavljaju svojim pricama.

Moram iskreno priznati da su za mene ta njihova vjerovanja cista praznovjerja.


Pa bas lepo, i treba uvazavati sve ljude i njihovu veru

svidjala nam se ili ne Smile

a ok ako je tebi Bozja rec praznoverje ok

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 2 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Prebacio sam razgovor na ovu temu...

mystery je napisao/la:

Ok ti smatras da je korisno ja ne.

Neka je naucnik to ne znaci da je u pravu.


Naravno da ne znaci, ali kako znas da nije korisno ili da nije u pravu ako nikad nisi cula niti jedno njegovo predavanje?

mystery je napisao/la:

Smem citati sta zelim da citam.

Mi nemamo crkvu vec organoizaciju i nista nam ne brani po pitanju toga.

To je licna stvar sta cu ja citati ili istrazivati...


To je jako ohrabrujuce, jer su meni clanovi obitelju nekih JS pricali da oni ne smiju citati niti istrazivati nista sto nije odobrila organiziacija JS. Vjerovatno su mi krivo rekli.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 2 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Fazlija je napisao/la:
Prebacio sam razgovor na ovu temu...

mystery je napisao/la:

Ok ti smatras da je korisno ja ne.

Neka je naucnik to ne znaci da je u pravu.


Naravno da ne znaci, ali  kako znas da nije korisno ili da nije u pravu ako nikad nisi cula niti jedno njegovo predavanje?

mystery je napisao/la:

Smem citati sta zelim da citam.

Mi nemamo crkvu vec organoizaciju i nista nam ne brani po pitanju toga.

To je licna stvar sta cu ja citati ili istrazivati...


To je jako ohrabrujuce, jer su meni clanovi obitelju nekih JS pricali da oni ne smiju citati niti istrazivati nista sto nije odobrila organiziacija JS. Vjerovatno su mi krivo rekli.

Nisam cula njegovo predavanje kao sto ni ti nisu cuo predavanja koje sam ja cula.

Ne moze covek da prvo sakupi sva moguca znanja koja su raspoloziva

Vec se izucava Bozja rec a ne ljudska
Tako se stice vera.

A neki mozda smatraju da JS ne smeju nista sami istrazivati to je predrasuda i pogresno.


descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 2 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
mystery je napisao/la:

A neki mozda smatraju da JS ne smeju nista sami istrazivati to je predrasuda i pogresno.


Eto vidis kako covjek nauci kroz razgovor Very Happy Zato i sluze ovakvi forumi.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 2 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Fazlija je napisao/la:


Eto vidis kako covjek nauci kroz razgovor Very Happy Zato i sluze ovakvi forumi.

Da, tako je.

Ima puno dezinformacija.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 2 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Da li Jehovini svjedoci primaju transfuziju - ako ne, zašto?

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 2 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Da li se JS i Mormoni smatraju protestantima?

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 2 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Fazlija je napisao/la:
Da li se JS i Mormoni smatraju protestantima?

Jehovni Svedoci nisu protestanti.
Samo hriscani

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 2 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
mystery je napisao/la:

Jehovni Svedoci nisu protestanti.
Samo hriscani


Za mene JS nisu pseudo-krscanska skupina. Oni se drze tumacenja Biblije, ne slijede nikakve druge spise i po tome su klasicna krscanska sljedba.

Za pseudo-krscane bih prije rekao da su Mormoni i Scijentolozi.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 2 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Fazlija je napisao/la:
mystery je napisao/la:

Jehovni Svedoci nisu protestanti.
Samo hriscani


Za mene JS nisu pseudo-krscanska skupina. Oni se drze tumacenja Biblije, ne slijede nikakve druge spise i po tome su klasicna krscanska sljedba.

Za pseudo-krscane bih prije rekao da su Mormoni i Scijentolozi.

Ok za tebe
Bitno je sta Bog misli.
JS zastupaju Boga i njegovi su svedoci.

ne postoje pseudo hriscani

Jehovini Svedoci su hriscani jer se drze iskljucivo  Bozje reci Biblije.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 2 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Ok, sve je u redu - promijenio sam naslov u Ostale kršćanske sljedbe - jer Jehovini svjedoci nisu protestanti - protestanti vjeruju u trojstvo. Isto tako mormoni nisu protestanti jer pored Biblije imaju i mormonovu knjigu koja je za njih važnije od Biblije. Isto tako u ovu grupu možemo ubrojati i kršćane koji vjeruju u modalizam - znači vjeruju u jednog Boga koji se objavljuje u tri službe - nekada je to Otac, nekad Sin, a nekad SD..ali to je jedan te isti Bog. Isto tako ti modalisti citiraju i njihovog proroka Branhama, pa tako da i tu grupu možemo ovdje svrstati.Jer svi oni nisu protestanti.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 2 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
mystery je napisao/la:

Jehovini Svedoci su hriscani jer se drze iskljucivo  Bozje reci Biblije.


Slazem se, vi imate svoje tumacenje Biblije, na koje imate potpuno pravo. Mnogi ljudi se ne slazu s vasim tumacenjem Biblije. Ali vas to svejedno svrstava medju krscanske sljedbe...

Ja sam vas veliki simpatizer i mnogi su se vasi clanovi kod mene okrijepili cajem i kolacima... mnogi su vasi clanovi od mene culi ponesto o istocnim du'ovnostima.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 2 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Fazlija je napisao/la:
mystery je napisao/la:

Jehovini Svedoci su hriscani jer se drze iskljucivo  Bozje reci Biblije.


Slazem se, vi imate svoje tumacenje Biblije, na koje imate potpuno pravo. Mnogi ljudi se ne slazu s vasim tumacenjem Biblije. Ali vas to svejedno svrstava medju krscanske sljedbe...

Ja sam vas veliki simpatizer i mnogi su se vasi clanovi kod mene okrijepili cajem i kolacima... mnogi su vasi clanovi od mene culi ponesto o istocnim du'ovnostima.

Pa ok treba znati razne religije Smile
a izbor je licna stvar naravno

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 2 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Evo samo da pozdravim forumaše.
Ja sam inače dugogodišnji Jehovin Svjedok koji je postao jako nezadovoljan razvojem događaja u svojoj religij posljednjih godina a naročito nekim unutrašnjim procedurama (za koje nisam znao kakve su veći dio vremena provedenih u organizaciji) kao i problema pedofilije i neadekvatnog postupanja s njom.
Pozdrav svima.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 2 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Ludavid je napisao/la:
Evo samo da pozdravim forumaše.
Ja sam inače dugogodišnji Jehovin Svjedok koji je postao jako nezadovoljan razvojem događaja u svojoj religij posljednjih godina a naročito nekim unutrašnjim procedurama (za koje nisam znao kakve su veći dio vremena provedenih u organizaciji) kao i problema pedofilije i neadekvatnog postupanja s njom.
Pozdrav svima.


Pozdrav Ludavid - kak da krenem. Ovako, u svakoj crkvi, zajednici, sljedbi ima takvih slučajeva - tako da možemo pisati što se radi u katoličkoj crkvi, pravoslavnoj, adventističkoj i svi znamo da svugdje ima prljavog veša. I za sada na forumu se nismo bavili prljavim vešom ničijih crkvi, zajednica a niti osobnostima forumaša. Ovdje se bavimo doktrinarnim temama kao i praktičnim. Npr. ako otvorimo temu "Pedofilija" možda bi mogli svi da zajedno vidimo u čemu je problem kod katolika, kod vas, kod nas pa da probamo naći neke konstruktivne odgovore. Znam da si razočaran time, ali radi nas svih na forumu, ne bih da rovarimo po nekim stvarima. Ja prvi sam na drugim forumima predbacivao katolicima za Bartolomejsku noć gdje su poklali tisuće ljudi, ali to samo vodi daljnim svađama. Kužiš što želim reći.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 2 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
kainos je napisao/la:
Pozdrav Ludavid - kak da krenem. Ovako, u svakoj crkvi, zajednici, sljedbi ima takvih slučajeva - tako da možemo pisati što se radi u katoličkoj crkvi, pravoslavnoj, adventističkoj i svi znamo da svugdje ima prljavog veša. I za sada na forumu se nismo bavili prljavim vešom ničijih crkvi, zajednica a niti osobnostima forumaša. Ovdje se bavimo doktrinarnim temama kao i praktičnim. Npr. ako otvorimo temu "Pedofilija" možda bi mogli svi da zajedno vidimo u čemu je problem kod katolika, kod vas, kod nas pa da probamo naći neke konstruktivne odgovore. Znam da si razočaran time, ali radi nas svih na forumu, ne bih da rovarimo po nekim stvarima. Ja prvi sam na drugim forumima predbacivao katolicima za Bartolomejsku noć gdje su poklali tisuće ljudi, ali to samo vodi daljnim svađama. Kužiš što želim reći.


Najprije da se zahvalim na ljubaznoj asistenciji.
No nije mi bila namjera odah skrenuti razgovor u negativnom smjeru nego više da ukratko upoznam forumaše sa svojim background-om.
Nikada ne bih postao JS da nisam vidio mnogo toga dobrog i pozitivnog no u posljednje vrijeme mnoge stvari (i iskustveno i intelektualno) me sve više smetaju. Između ostaloga i to što unutar  organizacije/crkve JS ne mogu otvoreno i slobodno pričati o svojim sumnjama i primjedbama bez da to izazove OZBILJNE POSLJEDICE za mene kao vjernika ali i kao za osobu. Zbog toga i koristim forum.
Prvi put sam na ovom forumu tako da nisam detaljno upoznat sa smjernicama postanja i komentiranja. Da li tvoj komentar znači da da se smije govoriti samo o pozitivnim stvarima?
I gdje je granica pozitivo - negativno tj. dopuštenog - nedopuštenog?
Ovo ne pišem da bih provocirao već jednostavno želim znati kako ovaj forum funkcionira.
Pozdrav.

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 2 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
Ah, ok, ti si još Jehovin svjedok, samo nisi zadovoljon sa stanjem svoje zajednice u posljednje vrijeme. Pa možeš slobodno reći što te muči, ovdje je i mystery jeh. svojedok pa i ona može ti pomoći. Mi ostali možemo saslušati tvoju priču, ali kako će se ko postaviti ne bih ti znao reći. Sigurno će ti neki katolik, pravoslavac ili protestant reći da napustiš zajednicu. Mene zanima da li si ti zadovoljan sa doktrinarnim učenjem svoje zajednice, ili imaš i neke svoje teorije?

descriptionUčenje Jehovinih Svedoka - Page 2 EmptyRe: Učenje Jehovinih Svedoka

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply