Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Je li Isus Bog?

power_settings_newLogin to reply
+12
marijofilo
*El,Omen
sivko5
IGOR-apokrinomai
Seljak
emanuel
TOnniBonni
tripo 41
msomi
Juditha
piramida4
kainos
16 posters

descriptionJe li Isus Bog? - Page 7 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
student ako ne koristis opciju Quote , teško se razlikuje u tvojim postovima šta je tvoj test a šta je od drugog clana.

ako neznaš kako se quota objasnicu ti na pp rado, ako znaš upotrebi opciju da se bolje vidi tvoj quotovan post

descriptionJe li Isus Bog? - Page 7 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Ne kuzim ovu spiku oko prevođenja Biblije. Pa jel Biblija prevedena kak spada ili nije? Jel Bog sad kao dopustio da se njegova riječ krivo prevede i samo oni pametni teolozi koji znaju hebrejski i grčki će znati što točno piše......Mislim da mi to nema veze s zdravom pameti i logikom.

AKo postoji Biblijski Bog....Jahve....Adonai....i ako je on uistinu autor Biblije....ne bi li riječ trebala biti dostupna svima onako kako piše a ne sad....da se ja pitam jer to prevedeno ovako ili onako....

Bog se itekako potrudio da piše tako kako piše....Ako piše da je Isus rekao da su on i Otac jedno onda je to tako i nema nikako drugačije....sad cete vi govoriti da je to nešto drugačije prevedeno.....glupost....zašto onda ne piše kako treba pisati...što je Bog dopustio da prevoditelji utjecu na pravi prijevod??? Isto tako ako piše da da Isus kaže u Ivanu 8:58 stihu "Ja jesam" onda to tak valjda je trebalo biti prevedeno i tak je Bog to dopustio.

Po ovoj vašoj teoriji samo će teolozi i povjesničari upoznati Boga a neki tamo čovjek iz nekog sela koji čita Bibliju i skonta da je Isus i otac da su jedno on će ići u pakao.....

Uostalom student gdje to piše u Bibliji: Arijanizam je jedinio i najispravnije gledište... Pokaži stihove...

Uostalom otkud ti znaš da si ti bliže istini od mene...malo se spusti na zemlju. Ne znaci da to što zastupaš da je točno..to što ti misliš da je istina ne mora biti..... otkud znaš da je?

descriptionJe li Isus Bog? - Page 7 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
BonniT je napisao/la:
Ne kuzim ovu spiku oko prevođenja Biblije. Pa jel Biblija prevedena kak spada ili nije? Jel Bog sad kao dopustio da se njegova riječ krivo prevede i samo oni pametni teolozi koji znaju hebrejski i grčki će znati što točno piše......Mislim da mi to nema veze s zdravom pameti i logikom.

AKo postoji Biblijski Bog....Jahve....Adonai....i ako je on uistinu autor Biblije....ne bi li riječ trebala biti dostupna svima onako kako piše a ne sad....da se ja pitam jer to prevedeno ovako ili onako....

Bog se itekako potrudio da piše tako kako piše....Ako piše da je Isus rekao da su on i Otac jedno onda je to tako i nema nikako drugačije....sad cete vi govoriti da je to nešto drugačije prevedeno.....glupost....zašto onda ne piše kako treba pisati...što je Bog dopustio da prevoditelji utjecu na pravi prijevod??? Isto tako ako piše da da Isus kaže u Ivanu 8:58 stihu "Ja jesam" onda to tak valjda je trebalo biti prevedeno i tak je Bog to dopustio.

Po ovoj vašoj teoriji samo će teolozi i povjesničari upoznati Boga a neki tamo čovjek iz nekog sela koji čita Bibliju i skonta da je Isus i otac da su jedno on će ići u pakao.....

Uostalom student gdje to piše u Bibliji: Arijanizam je jedinio i najispravnije gledište... Pokaži stihove...

Uostalom otkud ti znaš da si ti bliže istini od mene...malo se spusti na zemlju. Ne znaci da to što zastupaš da je točno..to što ti misliš da je istina ne mora biti..... otkud znaš da je?

ajme Boni pa stavio sam i na HR jezik a ono gracki radi provjere ......

As to se tice Prjevoda Biblije TI SI PRVI da sam citao da neznas da NIJE u skladu Izvorni text i prjevodi..... Prosto me cudi da neznas.... Naravno mozemo otvoriti temu o tome ali bar ovdje necemo o tome da zatrpavamo temu.

sve u svjemu mogo si HR prjevod komentirati a tamo jasno stoji .....pogledaj opet

ps. nisam nikakav teolog ili sclicno cak sto vise obican sam seljak ALI kada mi neko kaze ili me uputi da je isus reko ja i otac smo jedno ONDA kopam, secem sadim i etc.....
Kako vidis to moze svako pa i seljak SAMO ako zeli.....

descriptionJe li Isus Bog? - Page 7 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
student.stalni je napisao/la:
Juditha je napisao/la:
Student je li ti misliš kako je Isus Bog!?
Toliko ste toga napisali u kratko vrijeme da se više ni ne siječam što si rekao. Napiši samo da me ukratko podsijetiš Smile


Da li je Biblija istinita?
DA
Da li je Biblija Božja riječ?
DA
Da li ono što piše u Bibliji istina?
DA
Da li je Biblija Zakon?
DA
-------------------------

E - sad ti meni kaži:

Gdje u Bibliji piše da je Isus Bog?
Pusti to što na jednom- JEDNOM- brojkom - 1 mjestu
piše sumnjivo - da ga je jedan nazvao Bogom.
I anđele su ljudi nazivali Bogom - a jesu li anđeli Bog?

Gdje u Bibliji piše da je Isus sam za sebe rekao:
Ja sam Bog?

Provjeri sve što ti ja kažem,
ne po jednom stihu,
već kroz cijelu Bibliju.

JA SAM BOG
http://biblija.biblija-govori.hr/index.php?text=JA+SAM+BOG&prijevod=stvarnost

Pročitaj sve pa reci - gdje piše da je Isus rekao za sebe to?

Da pomognem - NEMA.

Ako nema - nije istina.
Ako učiš nešto što ne piše - lažno učiš.
------------------------

Ali ako staviš u tražilicu:
Sin, Božji Sin, Krist,....
naći ćeš da se to odnosi na Isusa,
te da je On sam za sebe to izgovarao.
-------------
Sve, ali ne BOG!


Ja ne vjerujem da je Isus jednak Bogu, Ocu, možda sam se krivo izrazila izvinjavam se!
No što je sa time kada se , Boga i Isusa mješa u Grčkim spisima.Recimo onaj toliko spomenut izraz " Ja jesam".
Za mene je Bog stvoritelj, a Isus sin i otkupitelj.

descriptionJe li Isus Bog? - Page 7 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Juditha je napisao/la:
student.stalni je napisao/la:
Juditha je napisao/la:
Student je li ti misliš kako je Isus Bog!?
Toliko ste toga napisali u kratko vrijeme da se više ni ne siječam što si rekao. Napiši samo da me ukratko podsijetiš Smile


Da li je Biblija istinita?
DA
Da li je Biblija Božja riječ?
DA
Da li ono što piše u Bibliji istina?
DA
Da li je Biblija Zakon?
DA
-------------------------

E - sad ti meni kaži:

Gdje u Bibliji piše da je Isus Bog?
Pusti to što na jednom- JEDNOM- brojkom - 1 mjestu
piše sumnjivo - da ga je jedan nazvao Bogom.
I anđele su ljudi nazivali Bogom - a jesu li anđeli Bog?

Gdje u Bibliji piše da je Isus sam za sebe rekao:
Ja sam Bog?

Provjeri sve što ti ja kažem,
ne po jednom stihu,
već kroz cijelu Bibliju.

JA SAM BOG
http://biblija.biblija-govori.hr/index.php?text=JA+SAM+BOG&prijevod=stvarnost

Pročitaj sve pa reci - gdje piše da je Isus rekao za sebe to?

Da pomognem - NEMA.

Ako nema - nije istina.
Ako učiš nešto što ne piše - lažno učiš.
------------------------

Ali ako staviš u tražilicu:
Sin, Božji Sin, Krist,....
naći ćeš da se to odnosi na Isusa,
te da je On sam za sebe to izgovarao.
-------------
Sve, ali ne BOG!


Ja ne vjerujem da je Isus jednak Bogu, Ocu, možda sam se krivo izrazila izvinjavam se!
No što je sa time kada se , Boga i Isusa mješa u Grčkim spisima.Recimo onaj toliko spomenut izraz " Ja jesam".
Za mene je Bog stvoritelj, a Isus sin i otkupitelj.


to za : "Ja jesam" bice objasnjeno od clana tipo41 i od mene ,.......te zatim kometari svih drugih clana ......
Molim za strpljenje da vidimo hoce li admin odobriti liniju za formalnu debatu...

descriptionJe li Isus Bog? - Page 7 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Ne, neću se ja miješati. Htjela sam da mu odgovorim da vjerujem kako je Isus sin od Boga ,a ne Bog Smile

descriptionJe li Isus Bog? - Page 7 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Evo za ego eimi

http://carm.org/religious-movements/jehovahs-witnesses/john-858-and-1030-33-i-am

ego eimi (ἐγώ εἰμι) "I am", "I exist", is the first person singular present tense of the verb "to be" in ancient Greek. The use of this phrase in some of the uses found in the Gospel of John is given theological significance by many Christians.

Dakle ova riječ znači "Ja sam" "ja postojim i to je prvo lice jednine od glagola "biti" i ona je sinonim za Mojsijevu 3,14 i to dokazuje da Isus jeste rekao da je Bog.

To potvrđuje ovo.

Septuagint Exodus 3:14 "And God spoke to Moses, saying, I am (ego eimi) THE BEING; and he said, Thus shall ye say to the children of Israel, THE BEING has sent me to you."

Ego eimi ne znači samo ovo što ja dokazujem, ali po reakciji Jevreja kada je Isus rekao "Ego eimi..." jasno je da je rekao da je Bog Jahve.

http://christiandefense.org/jw_nwt.htm

http://www.svetlostistine.org/Knjige/JovanPaulien/7.htm

Veliki “JA SAM“

Jedno od neobičnih obeležja Jovanovog Jevanđelja je okolnosti da Isus u više navrata koristi obrazac primenjen na Jahvea u Starom zavetu: “JA SAM“ (grčki: ego eimi). Ovaj snažni grčki izraz, uvek u Isusovim rečima, u Jevanđelju se koristi na tri načina. (1) Za predstavljanje (sebe) na ljudskom nivou (6,20; 4,26). Učenici su u velikom strahu, gledajući Isusa kako se približava, ali On kaže: “Ja sam; ne bojte se“ (6,20 — ego eimi). On im se predstavlja, izdvajajući sebe od drugih ljudskih bića. (2) Za predstavljanje (sebe) na božanskom nivou. Isus koristi izraz “JA SAM“ uz opis svojih božanskih svojstava (“Ja sam Hleb života“, “Ja sam Pastir dobri“). (3) Koristi se u apsolutnom smislu. On jednostavno kaže “JA SAM“, u očiglednoj tvrdnji da je isto što i Jahve Staroga zaveta. Da bi neko u potpunosti razumeo ovaj izraz u Jovanovom Jevanđelju, neophodno da ukratko skrenemo pažnju na starozavetnu pozadinu Isusove upotrebe tog izraza.

Božanske izjave JA SAM iz Starog zaveta takođe se primenjuju na tri načina, malo drugačije od ovog što je gore pomenuto. (1) Neke od izjava JA SAM u Starom zavetu otkrivaju prirodu Jahvea (2. Mojsijeva 3,14; 6,2.3). On je uvek tu da zadovolji potrebe svog naroda. (2) Izjave JA SAM koriste se i da se otkrije jedinstveni karakter Jahvea. On je jedini Spasitelj, jedini pravi Bog (Isaija 43,10.11). Nema Boga kao što je On, koji od početka vidi kraj. On je jedini koji može da vidi budućnost (Isaija 46,9.10). (3) Izjave JA SAM koriste se i da se objave moćna dela budućeg spasenja, koja će Jahve učiniti u vremenu budućnosti (Jezekilj 34,20-31; 36,22-38).

U Jovanovom Jevanđelju se upotreba izjava JA SAM, kojima se opisuju Njegova božanska svojstva (tačka 2. gore), gradi na trećoj upotrebi u Starom zavetu.

U Jevanđelju te izjave JA SAM (o “božanskim svojstvima“) postaju izrazi onoga što Isus nudi. Buduće spasenje koje je Jahve obećao ispunjeno je u sadašnjosti [present] u Hristu. On jeste Hleb žviota (6,33-58). On jeste Videlo svetu (8,12; 9,5). On jeste Vrata ovcama i Pastir dobri (10,7-18). On jeste Vaskrsenje i život (11,25.26).

On jeste Put, Istina i Život (14,6). On jeste Pravi čokot (15,1-Cool. Ono što je u Starom zavetu bilo budućnost, u Hristu je postalo sadašnjost. Na taj način, u tim izjavama JA SAM, mi vidimo drugi izraz Jovanovog koncepta ostvarene ili sadašnje eshatologije. Biti u vezi s Isusom, znači sada, verom, imati obilje, bogatstvo budućeg carstva.

Apsolutne izjave JA SAM u Jovanovom Jevanđelju (tačka 3) grade se na starozavetnim izjavama JA SAM koje otkrivaju Jahveovu prirodu (tačka 1) i jedinstvenost (tačka 2). Isus otkriva prirodu i sva svojstva starozavetnog Jahvea. On je istinski Bog koji je postao telo. To je vidljivo po njegovom poznavanju budućnosti. On govori o stvarima pre nego što se dogode tako da, kad se dogode, ljudi veruju u JA SAM (13,19; vidi takođe Isaija 46,9.10). Isusova božanska priroda evidentna je na osnovu činjenice da On poznaje budućnost.

Verovanje u Isusovu božansku prirodu bitno je za spasenje. Oni koji ne veruju u JA SAM (Isusa) umreće u svojim gresima (8,24; vidi takođe Isaija 43,10.11). Ako Isusovo poznavanje budućnosti nije dovoljan dokaz, Njegova božanska priroda postaće evidentna kad “podignete Sina čovečjega“ (8,28). Krst i vaskrsenje moćno će posvedočiti o tome ko je zapravo Isus.

Izraz JA SAM Isus koristi i da bi objavio ono što je već evidentno u Prologu Jevanđelju po Jovanu — da je On preegzistirao, postojao kroz celu večnost, kao božansko Biće. On je Veliki JA SAM, koji je postojao pre Avrama (8,58; vidi takođe 2. Mojsijeva 3,14).

U izrazima JA SAM u Četvrtom Jevanđelju Isus se otkriva kao Jahve Staroga zaveta. On je u potpunosti i istinski Bog u najvišem smislu, bez obzira što hoda Zemljom u ljudskom telu. On je “preegzistirao“, postojao kroz celu večnost (8,58). Radosti budućeg carstva obećane u Starom zavetu On može da ispuni onima koji veruju u Njega sada (izjave JA SAM o božanskim svojstvima). Verovanje u Njegovu božansku prirodu bitno je za spasenje (8,24). To će postati evidentno, vidljivo u ispunjenju Njegovih proročanstava, naročito na krstu i u vaskrsenju (13,19; 8,28).

Kada sam, kao pastor, razgovarao s Jehovinim svedocima, često sam imao priliku da radim s ljudima koji su osporavali Isusov božanski status.

Oni su imali unapred pripremljene odgovore za sve klasične tekstove koji upućuju na Isusovu božansku prirodu, kao što su Jovan 1,1; 8,58; Rimljanima 9,5 il Titu 2,13.

Njihov specijalni prevod Biblije izmenio je i ključne tekstove, kao što su Jovan 1,3 i Kološanima 1,16.17.

Međutim, postoji dokaz koji se nikada ne može pobiti, a to je činjenica da su u celom Novom zavetu, a naročito u Jovanovom Jevanđelju, biblijski pisci u mnogo navrata Isusu pripisivali svojstva i dela, koja su se u Starom zavetu smatrala da odgovaraju jedino Bogu Jahveu, u najvišem smislu.

Te vrste pripisivanja iz pera novozavetnih pisaca teku tako prirodno i često, da ne može biti nikakve sumnje da su za Isusa imali najviše moguće poštovanje. Oni su nedvosmisleno želeli da svako Isusa poštuje na isti način na koji oni poštuju Oca (Jovan 5,23).

descriptionJe li Isus Bog? - Page 7 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Seljak je napisao/la:
BonniT je napisao/la:
Ne kuzim ovu spiku oko prevođenja Biblije. Pa jel Biblija prevedena kak spada ili nije? Jel Bog sad kao dopustio da se njegova riječ krivo prevede i samo oni pametni teolozi koji znaju hebrejski i grčki će znati što točno piše......Mislim da mi to nema veze s zdravom pameti i logikom.

AKo postoji Biblijski Bog....Jahve....Adonai....i ako je on uistinu autor Biblije....ne bi li riječ trebala biti dostupna svima onako kako piše a ne sad....da se ja pitam jer to prevedeno ovako ili onako....

Bog se itekako potrudio da piše tako kako piše....Ako piše da je Isus rekao da su on i Otac jedno onda je to tako i nema nikako drugačije....sad cete vi govoriti da je to nešto drugačije prevedeno.....glupost....zašto onda ne piše kako treba pisati...što je Bog dopustio da prevoditelji utjecu na pravi prijevod??? Isto tako ako piše da da Isus kaže u Ivanu 8:58 stihu "Ja jesam" onda to tak valjda je trebalo biti prevedeno i tak je Bog to dopustio.

Po ovoj vašoj teoriji samo će teolozi i povjesničari upoznati Boga a neki tamo čovjek iz nekog sela koji čita Bibliju i skonta da je Isus i otac da su jedno on će ići u pakao.....

Uostalom student gdje to piše u Bibliji: Arijanizam je jedinio i najispravnije gledište... Pokaži stihove...

Uostalom otkud ti znaš da si ti bliže istini od mene...malo se spusti na zemlju. Ne znaci da to što zastupaš da je točno..to što ti misliš da je istina ne mora biti..... otkud znaš da je?

ajme Boni pa stavio sam i na HR jezik a ono gracki radi provjere ......

As to se tice Prjevoda Biblije TI SI PRVI da sam citao da neznas da NIJE u skladu Izvorni text i prjevodi..... Prosto me cudi da neznas.... Naravno mozemo otvoriti temu o tome ali bar ovdje necemo o tome da zatrpavamo temu.

sve u svjemu mogo si HR prjevod komentirati a tamo jasno stoji .....pogledaj opet

ps. nisam nikakav teolog ili sclicno cak sto vise obican sam seljak ALI kada mi neko kaze ili me uputi da je isus reko ja i otac smo jedno ONDA kopam, secem sadim i etc.....
Kako vidis to moze svako pa i seljak SAMO ako zeli.....


My whole life was a lie!


Zadnja promjena: BonniT; čet 26 tra 2012, 21:44; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionJe li Isus Bog? - Page 7 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Nevjerojatno je koliko ljudi imaju malo srama i ne libe se lagati da bi zaštitili svoja uvjerenja.

Citirat ću sebe s moje stranice koju tripo 41 obara kao sumanut Smile

www.apokrinomai.com

1. Stari zavjet-Izl 3;14

a) Septuaginta

Septuaginta (LXX) je grčki prijevod Starog Zavjeta koji je bio u upotrebi u Isusovo vrijeme i bila je u upotrebi tri stoljeća prije Isusovog rođenja. Usporedimo Iv 8;58 sa grčkom verzijom SZ-a i Izl 3;14;

Izl 3;14
Kai eipen ho Theos pros Moouseen Egoo Eimi Ho Oon kai eipen outoos ereis tois uiois Israeel Ho Oon apestalken me pros umas

Iv 8;58
Eipen autois Ieesous, ameen ameen legoo humin, prin Abraam genesthai egoo eimi.

Prevodioci Septuaginte koja se koristila u Isusovo vrijeme su Boga identificirali kao "ho on" a ne kao "ego eimi". Iako ovaj prijevod na grčki nije doslovan, on pokazuje da se Bog nije predstavio istim riječima kao Isus (ego eimi) već kao (ho on) i prema tome nema direktne povezanosti između Isusa i Jahve.

b) Hebrejski original

"ehyeh asher ehyeh"

"S tim u vezi značajno je dvoje: hebrejski jezik nema prezenta, nego samo-ako se tako smije reći-perfekt i futur." Biblija, izdavačka kuća Stvarnost, 1171. stranica.

“Ehyeh” je imperfekt glagola “hayah”, tj. biti ili postati i označava buduću radnju.U hebrejskom jeziku ne postoji prezent (prezentom se prevodi hebrejski perfekt a ne imperfect).

Citat iz trinitarističke stranice http://www.bible.ca;/

Strong's lists a wide range of meaning for "hayah", including past present and future tenses of the word: "was, come to pass, came, has been, were happened, to be, become, exist, happen".

Kao što vidimo, sadašnje vrijeme nije u značenju te riječi što pokazuje da nema direktne povezanosti Isusovih riječi sa Jahvinim riječima.

Citat trinitarističkog apologetika Shamouna (http://answering-islam.org/);

John 8:58:
"Jesus said to them: 'Most truly I say to you, Before Abraham came into existence, I AM (prin Abraam genesthai ego eimi)."
This passage is perhaps one of the strongest affirmations to the Deity of Christ, and yet one of the most controversial as well. The reason for this is that many Trinitarians see echoes of Exodus 3:14 here where we are told:
"God said to Moses, 'I AM WHO I AM (ehyeh asher ehyeh). This is what you are to say to the Israelites: I AM has sent me to you.'" NIV
Hence, Jesus' I AM statements seemingly identify him with the I AM of Exodus, Yahweh God. If this is the case, this would affirm that Jesus explicitly claimed to be Yahweh God.

However, not all agree that Jesus' I AM statements are direct claims to Yahweh. This is based primarily on the fact that the phrase "I AM WHO I AM" can legitimately be translated as "I WILL BE WHAT I WILL BE." This is due to the verb from which the phrase stems.

The Hebrew phrase ehyeh asher ehyeh is derived from the verb hayah, "will be." It is often given the following meanings in standard Hebrew Dictionaries: "was, come to pass, came, has been, has happened, become, pertained, better for thee."

Kao što vidimo, ne postoji dokaz da je Bog koristio sadašnje vrijeme prilikom predstavljanja Mojsiju i božje riječi označavaju prvenstveno kombinaciju budućeg i prošlog stanja a tek na drugom mjestu se njegove riječi mogu (nagađanje) interpretirati u sadašnjem vremenu.

Šta kaže Strongov leksikon, riječ hayah iz Izlaska 3:14:

http://www.blueletterbible.org/lang/lexicon/lexicon.cfm?Strongs=H1961&t=KJV

1) to be, become, come to pass, exist, happen, fall out
a) (Qal)
1) -----
a) to happen, fall out, occur, take place, come about, come to pass
b) to come about, come to pass
2) to come into being, become
a) to arise, appear, come
b) to become
1) to become
2) to become like
3) to be instituted, be established
3) to be
a) to exist, be in existence
b) to abide, remain, continue (with word of place or time)
c) to stand, lie, be in, be at, be situated (with word of locality)
d) to accompany, be with
b) (Niphal)
1) to occur, come to pass, be done, be brought about
2) to be done, be finished, be gone

AV — was, come to pass, came, has been, were happened, become, pertained, better for thee

Vidimo da naš moderator tripo 41 redovito kopira kilometarske tekstove i po dobrom starom običaju opet ne iznosi istinite tvrdnje No

descriptionJe li Isus Bog? - Page 7 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Od pocetka do kraja Biblije glavni i kljucni lik je Isus Krist, a ne Jahve...od Postanka 3,15 pa do Otkrivenaj gdje Ivan kaze da Isus dodje nam govori o nasem Spasitelju....i to moze biti samo Bog, a ne neko stvoreno bice...i jos mi niko nije odgovorio na ova dva stiha jer i nema odgovora, sama Biblija tako veli...gdje ste teolozi i seljaci da mi odgovorite

"Boga nitko nikada nije vidio.Jedinorođeni koji je Bog,koji počiva u Očevu krilu,nam ga je objavio." Ivan 1:18

Ovako, Isus je i Jahve iz Starog zavjeta, to sam objasnio već sa ovim stihom Izaija 40,3: "
Glas viče: "Pripravite Jahvi put kroz pustinju. Poravnajte u stepi stazu Bogu našemu.

Što čitamo u Mateju 3,3:
Ovo je uistinu onaj o kom proreče Izaija prorok: Glas viče u pustinji: Pripravite put Gospodinu (tj. Isusu), poravnite mu staze!
O kome je ovdje u Mateju riječ, naravno o Isusu Kristu, ili kako ga je Izaija nazvao Jahvi, Jehovi...zato je Isus rekao ja i Otac jedno smo....Ta duhovna stijena koja je vodila izraleski narod kroz pustinju je Isus Krist ,kako negdje stoji u poslanici Korinćanima...on ih je znači vodio...Jahve, Isus je komunicirao sa izraelcima....kad je Mojsije vidio Boga sa leđa, to je bio Isus, jer sam Isus kaže, Oca nikada niko nije vidio, samo Sin...

Drugo, pogledajte samo ovaj stih iz Zaharije 10,12,13: "Rekoh im tad: "Ako vam je to dobro, dajte MI plaću; ako nije, nemojte." Oni mi odmjeriše plaću: trideset srebrnika. A Jahve mi reče: "Baci u riznicu tu lijepu cijenu kojom su ME procijenili!" Ja uzeh trideset srebrnika i bacih u riznicu u Domu Jahvinu.

Ko je izdan u Novome zavjetu za 30 srebrnika, Isus Krist...a Jahve reče bacite u riznicu tu lijepu cijenu kojom su me precjenili...Otac i Sin jedno su...I Otac i Sin su Jahve ili Jehova...Božja Riječ reče ovo...

descriptionJe li Isus Bog? - Page 7 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Ti si veliki šaljivdžija καιros, kao što vidiš, student stalni i ja uredno obaramo (kako bi rekao naš tripo 41) vaše tvrdnje. Rekao sam ti da imaš sve odgovore na mojoj stranici.

www.apokrinomai.com

Obećajem ti da ako pristanete na stvaranje tabele sa neoborivim dokazima za trojstvo, da ću vrlo temeljito odgovoriti na sve tvoje/vaše tvrdnje. Ne brini Smile

Ovo ti je brzinski odgovor na Iv 1:18, sa VAŠE, trinitarističke stranice Smile

http://www.blueletterbible.org/Bible.cfm?b=Jhn&c=1&t=KJV&q=john#conc/18

θεὸν οὐδεὶς ἑώρακεν πώποτε ὁ μονογενὴς υἱός, ὁ ὢν εἰς τὸν κόλπον τοῦ πατρὸς ἐκεῖνος ἐξηγήσατο

S obzirom da u ogromnoj većini manuskripata piše Huios a to znači Sin a ne Bog, dobio si svoj odgovor.

http://www.blueletterbible.org/lang/lexicon/lexicon.cfm?Strongs=G5207&t=KJV

Btw, jedinoROĐENI Bog? Smile



Kad smo kod neodgovaranja, nisi mi odgovorio:


Kaže admin καιros prilikom zaključavanja jedne teme:

A) "...za vas koji ne vjerujete u to, Ivan je rekao Svatko tko ne vjeruje da je Isus dosao u tijelu je antikrist...drugim rijecima tko ne vjeruje da je se Bog utjelovio je antikrist.... "



Pazite ovo izvrtanje Biblije, sad se ja pitam, da li καιros zaista NE ZNA da i druge vjerske skupine, poput svima vama omiljenih Jehovinih svjedoka, vjeruju da je Isus došao u tijelu ili se samo pravi da ne zna? Primjećujete kako je jasan uvjet da je potrebna vjera u inkarniranog Isusa krivotvorio u to da je potrebna vjera u inkarniranog Boga?

Drugim riječima, DODAO je nešto što NE PIŠE u biblijskom tekstu kako bi pripadnike drugih vjerskih zajednica prikazao kao antikriste.

Reci καιros, možeš li dati svoju riječ kao kršćanin koji stoji pred Bogom da taj citat NEDVOSMISLENO znači baš to što ti tvrdiš? Apsolutno i van svake sumnje?

Ili dopuštaš mogućnost da nisi u pravu?

B) Reci mi također, admine καιros, zašto nisi svom suvjerniku i kolegi moderatoru tripu 41 skrenuo pozornost da ne zna prava značenja riječi Adonai i Kurios, da ih stavlja na nepostojeća mjesta u Bibliji i da ih krivo interpretira? Znao si da ne govori istinu? Ako jesi, zašto ga nisi ispravio? Ako nisi, dopuštaš li mogućnost da ne znaš ni ti dovoljno o elementarnim pojmovima u Bibliji?

C) Reci mi također, da li je to UVREDA nekoga tko vjeruje u Isusa nazvati antikrist, onaj tko obožava Sotonu? Samo KRATKO odgovori, DA ili NE?

Ako nije uvreda, da li je u redu ako tebe tako zovemo jer vjeruješ po mišljenju nekih od nas u nebiblijsku doktrinu?

descriptionJe li Isus Bog? - Page 7 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
I pazite ovu krajnje nevjerojatnu tvrdnju:

"Od pocetka do kraja Biblije glavni i kljucni lik je Isus Krist, a ne Jahve"

Prikane moj, ovo je hereza čak i za trinitarijance poput tebe i tripa 41.

Ovo bi značilo da:

1) Bog Jahve nije ključni lik Biblije
2) Da Isus nije Jahve
3) Da ti nemaš pojma šta piše u Bibliji i ne vidiš da cijeli Stari zavjet govori o Jahvi a Isus u Novom zavjetu stalno govori o svom Ocu i Bogu. A to je Jahve

Autogol?

lol!

descriptionJe li Isus Bog? - Page 7 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Oprosti Igore, ali tvoja stranica je antikrscanska i molio bih da ju maknes, ovo je ipak krscanski forum...clanu ti je i dalje dozvoljeno da raspravljas, ali bez reklamiranja tvoje stranice...Hvala...

descriptionJe li Isus Bog? - Page 7 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
IGOR-apokrinomai je napisao/la:
I pazite ovu krajnje nevjerojatnu tvrdnju:

"Od pocetka do kraja Biblije glavni i kljucni lik je Isus Krist, a ne Jahve"

Prikane moj, ovo je hereza čak i za trinitarijance poput tebe i tripa 41.

Ovo bi značilo da:

1) Bog Jahve nije ključni lik Biblije
2) Da Isus nije Jahve
3) Da ti nemaš pojma šta piše u Bibliji i ne vidiš da cijeli Stari zavjet govori o Jahvi a Isus u Novom zavjetu stalno govori o svom Ocu i Bogu. A to je Jahve

Autogol?

lol!


Bog je u Starom zavjetu imao vise imena, zasto bi Jahve bio kljucni....Pa Isus Krist obuhvata sva ta imena....citaj Iz 40,3 - Mt 3,3 Isus je Jahve isto ako cemo tako...

descriptionJe li Isus Bog? - Page 7 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Ipak Bog se Mojsiju objavio jednim imenom kako bi naglasio tko je On, a ne sa nekim pojmovima koje se odnose na titule ili uloge.
Pa i Isus je gospodin učitelj......, aopet je Isus - jedno ime!

descriptionJe li Isus Bog? - Page 7 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
IGOR-apokrinomai je napisao/la:
Nevjerojatno je koliko ljudi imaju malo srama i ne libe se lagati da bi zaštitili svoja uvjerenja.

Vidimo da naš moderator tripo 41 redovito kopira kilometarske tekstove i po dobrom starom običaju opet ne iznosi istinite tvrdnje No

Zamoljavam forumaša Igora da se u raspravama drži u granicama kulturnog dijaloga, bez omalovažavanja drugih. Isto tako, na forum se ne preporuča stavljati tekstove na stranim jezicima.
mod

descriptionJe li Isus Bog? - Page 7 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Smile Ja ne reklamiram stranicu već tebe (ali i ostale) obavještavam da ne širiš neistine da ti nitko ne može odgovoriti na pitanja i nudim priliku da me demantiraš. Ili hoćeš da stalno kopiram kilometarske tekstove kao tripo 41 i spamam forum količinom teksta?

Oprosti prijatelju, moja stranica je antitrinitaristička a ne antikršćanska. Maknuo sam sve što je bilo nepogodnog sadržaja zbog mojih prijatelja iz jedne netrinitarističke crkve te poznanika iz jehovinih svjedoka, a indirektno i sve brojnijih netrinitarističkih crkava širom svijeta, te mnogih nepoznatih pojedinaca poput studenta stalnog.

Da li si shvatio šta ti govorim? Za mene su više kršćani pripadnici tih crkava nego ljudi poput tebe i tripa 41. I zato sam ja na ovom forumu tvoj oponent a ne suradnik. I to smijem biti, zar ne?

Ako možeš dokazati da širim neistine i laži ja ću svoju stranicu ne samo maknuti nego i u potpunosti ugasiti. Samo izvoli.

Biblijsko kršćanstvo i vaše kršćanstvo su dva sasvim različita pojma. I to je tema naših rasprava.

Ako je ovo forum tipa da ti i tripo 41 možete širiti linkove i laži na štetu drugih vjerskih zajednica, i kada vam se jasno dokaže da to radite vi to jednostavno ignorirate, onda je definitivno da nisam dobrodošao.

Ali onda mi sad naglasi da su takva pravila. Vi možete mi ostali ne smijemo.

Na forumu kršćanstvo.net na kojem sam raspravljao godinama i bilo je pripadnika raznih crkava i religija, te vrlo žestokih rasprava, cenzure kojom ti i tripo 41 stalno prijetite nikada nije bilo.

Primjetio sam također da vas dvojica izbjegavate odgovarati na postove kada se dovodi u pitanje vaše poštenje.

Pitao sam te vrlo jasno da li tripo 41 iznosi neistine ili ne: A šta ti radiš, ignoriraš i prešutno ideš dalje jer je tvoj suvjernik. Drugim riječima, daješ mu podršku iako znaš da to nije ispravno i da ne govori istinu. Pa tko je ovdje onda nepošten?

Molim da mi odgovoriš na postavljena pitanja.

Ako sam u krivu onda je pošteno da me banaš na forumu. Ako sam u pravu molim tvoju javnu ispriku.

I također, ne vidim razlog da ne napravite listu dokaza za trojstvo da se na jednom mjestu mogu vidjeti svi vaši argumenti i dodati protuargumenti.

Da li je to korektno?

Također, forumašu bratu kratak odgovor.

Ne vidim nigdje da kolegu tripa 41 upozoravaš da ne kopira stalno TUĐE dugačke tekstove iako je i to navedeno u pravilima ponašanja a također nije ni pristojno stalno odgovarati sugovorniku kopiranjem tuđih odgovora? Da mi je znati zašto? Ne vidim nigdje ni da ga upozoravaš da ne širi neistinite tvrdnje.

Odgovori mi, da li je nekulturnije lagati ili upozoriti na laganje?

Gdje je kultura onoga tko laže? I onoga koji ga u tome podržava?

descriptionJe li Isus Bog? - Page 7 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
BonniT je napisao/la:
Seljak je napisao/la:
BonniT je napisao/la:
Ne kuzim ovu spiku oko prevođenja Biblije. Pa jel Biblija prevedena kak spada ili nije? Jel Bog sad kao dopustio da se njegova riječ krivo prevede i samo oni pametni teolozi koji znaju hebrejski i grčki će znati što točno piše......Mislim da mi to nema veze s zdravom pameti i logikom.

AKo postoji Biblijski Bog....Jahve....Adonai....i ako je on uistinu autor Biblije....ne bi li riječ trebala biti dostupna svima onako kako piše a ne sad....da se ja pitam jer to prevedeno ovako ili onako....

Bog se itekako potrudio da piše tako kako piše....Ako piše da je Isus rekao da su on i Otac jedno onda je to tako i nema nikako drugačije....sad cete vi govoriti da je to nešto drugačije prevedeno.....glupost....zašto onda ne piše kako treba pisati...što je Bog dopustio da prevoditelji utjecu na pravi prijevod??? Isto tako ako piše da da Isus kaže u Ivanu 8:58 stihu "Ja jesam" onda to tak valjda je trebalo biti prevedeno i tak je Bog to dopustio.

Po ovoj vašoj teoriji samo će teolozi i povjesničari upoznati Boga a neki tamo čovjek iz nekog sela koji čita Bibliju i skonta da je Isus i otac da su jedno on će ići u pakao.....

Uostalom student gdje to piše u Bibliji: Arijanizam je jedinio i najispravnije gledište... Pokaži stihove...

Uostalom otkud ti znaš da si ti bliže istini od mene...malo se spusti na zemlju. Ne znaci da to što zastupaš da je točno..to što ti misliš da je istina ne mora biti..... otkud znaš da je?

ajme Boni pa stavio sam i na HR jezik a ono gracki radi provjere ......

As to se tice Prjevoda Biblije TI SI PRVI da sam citao da neznas da NIJE u skladu Izvorni text i prjevodi..... Prosto me cudi da neznas.... Naravno mozemo otvoriti temu o tome ali bar ovdje necemo o tome da zatrpavamo temu.

sve u svjemu mogo si HR prjevod komentirati a tamo jasno stoji .....pogledaj opet

ps. nisam nikakav teolog ili sclicno cak sto vise obican sam seljak ALI kada mi neko kaze ili me uputi da je isus reko ja i otac smo jedno ONDA kopam, secem sadim i etc.....
Kako vidis to moze svako pa i seljak SAMO ako zeli.....


My whole life was a lie!

pa sto ne rece odmah , da si to ti....... Smile

descriptionJe li Isus Bog? - Page 7 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply