Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Isus Krist kao Stvoritelj

power_settings_newLogin to reply
+6
tripo 41
msomi
Juditha
bumbar
sivko5
piramida4
10 posters

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 6 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Znači Isus je Bog Jahve spasitelj i stvoritelj


Ne znaći.

Isus je sve ono što mu je Bog dao da bude ,da bi na kraju Bog Jahve ( Jehova) svima bio sve.

Nemoj miješati osobe , osobine i ličnosti, te uloge koje izvršavaju po potrebi!
...ti možeš biti učitelj, ali ima veći učitelj od tebe,
...ti možeš biti gospodin, ali ima veći od tebe,
...ti možeš raditi mnoge stvari ali, ima i drugih koji radu iste stvari.....
...ali ti onaj drugi ste dve sasvim odvojene ličnosti.

To vrijedi za Boga , Oca i za Isusa , sina ! Smile

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 6 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
Jeste biće na kraju Isus Bog svima.

3 I više neće biti nikakve prokletinje; i prijestol Božij i jagnjetov biće u njemu; i sluge njegove posluživaće ga. Otkrivenje 22,3

6 Ovako govori (Jahve) Gospod car Izrailjev i izbavitelj njegov, (Jahve) Gospod nad vojskama: ja sam prvi i ja sam pošljednji, i osim mene nema Boga. Isaija 44,6

Bog Jahve u SZ je prvi i posljednji.



A u NZ je Isus prvi i poljednji

17 I kad ga vidjeh, padoh k nogama njegovijem kao mrtav, i metnu desnicu svoju na me govoreći mi: ne boj se, ja sam prvi i pošljednji,

18 I živi: i bijah mrtav i evo sam živ va vijek vijeka, amin. I imam ključeve od pakla i od smrti. Otkrivenje 1,17-18

Vidiš da nisi upravu, vidiš da je Isus Bog Jahve, samim tim je i stvoritelj.



descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 6 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
kološani 1,16 – za sina stvoreno

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
kološani 1:16
------------
on (sin isus krist)
je slika
boga nevidljivoga,
prvorođenac svakog stvorenja.
ta u njemu je sve stvoreno na nebesima i na zemlji, vidljivo i nevidljivo, bilo prijestolja, bilo gospodstva, bilo vrhovništva, bilo vlasti -
sve je po njemu i
za njega stvoreno: (za sina isusa krista je stvoreno)

.......................................................................................
zanima me kako objašnjavaš zadnje riječi stiha -

za njega stvoreno -

znači - za sina je sve stvoreno.

ako je sin - po tebi - stvoritelj - kako je onda - za njega

stvoreno?????????
---------------------------------------

tko je to za njega stvorio?

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

pa sasvim je jasno ako se pročita biblija da je jedini stvoritelj svega,
jedini bog otac jahve.
bog otac jahve, sve je stvorio – ne njegov sin.

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 6 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
Otk 22,(13) Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Posljednji, Početak i Svršetak!
---------------------------------
Prijevod KJV

(KJV) Ja sam Alfa i Omega, početak i svršetak, prvi i posljednji.

(KJV+) IG1473 amG1510 AlphaG1 andG2532 Omega,G5598
the beginningG746 andG2532 the end,
G5056 theG3588 firstG4413 andG2532 theG3588 last.G2078

Vidljivo je da je u KJV drugačiji redoslijed riječi.
Prvo ide Početak i Svršetak, a onda Prvi i Posljednji
---------------------------------

Drugo ime – Početak i Svršetak se veže na Oca.
Početak i Svršetak – Otk 21,6!



Ovdje se u nazivu spominje Prvi i Posljednji – a tako se nazivao Sin u:

Otkrivenje 1,17
Kad ga vidjeh, padoh mu k nogama kao mrtav.
A on stavi na me desnicu govoreći: "Ne boj se!
Ja sam Prvi i Posljednji,

Iz gornjeg neki izvlače zaključak da je Alfa i Omega – Sin.
Takvi ne primijećuju da je do sada – 2 – dva puta direktno
Alfa i Omega pripadalo Bogu Ocu Jahvi,
koji je na prijestolju,
koji jest i koji bijaše i koji dolazi,
i početak i svršetak.


U SZ naći ćemo potvrdu da je Bog Otac Jedini – SVE, a po svojoj želji daje titule drugima.

IZAIJA 41,4
Tko je to učinio i izvršio? Onaj koji odiskona zove naraštaje, ja, Jahve, koji sam prvi i bit ću ovaj isti s posljednjima!

IZAIJA 44,6
Ovako govori kralj Izraelov i otkupitelj njegov, JAHVE NAD VOJSKAMA: "Ja sam prvi i ja sam posljednji: osim mene Boga nema.

IZAIJA 48,12
Čuj me, Jakove, Izraele, koga sam pozvao: Ja jesam, ja sam prvi, ja sam i posljednji.



Bog Otac Jahve,
dao je Sinu svome i tu titulu, ali to ne znači da se je zbog toga davanja,
sam Bog Otac odrekao te svoje titule. Bog Otac Jahve ima SVE titule.


Ali je logika da ako je 2 puta
Alfa i Omega direktno za Boga Oca uzeto,
a treći put miješano, za Boga i Sina,
za mene je to jasno da je
Alfa i Omega Bog Jedini Otac Jahve.


Ali sve u svemu –oni koji lažno naučavaju
opet ne žele vidjeti prva dva puta – čisti Bog Otac je Alfa i Omega,
a samo treći put je i od Jednog i od Drugog ista titula.

Matematički:
2,5 za Bibliju – naprema – 0,5 (pola) za te druge!

Znači – A&O je Bog Otac Jedini Jahve, a ne Njegov Sin Isus



descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 6 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
Al si zaboravio reći da je Isus prije svega

17 I on je prije svega, i sve je u njemu. Kološ. 1,17

A pošto bez Boga ništa nije postalo jasno je da Isus Bog stvoritelj.

3 Sve je kroz nju postalo, i bez nje ništa nije postalo što je postalo. Ivan 1,3



Ajd definiši šta znači riječ kroz? Pošto stalno govoriš da je Bog stvarao kroz Isusa.

Meni kroz znači da je Isus stvoritelj.

Znači objasni mi i definiši riječi "kroz" i "po njemu".

Pa da vidimo šta to znači kroz i po njemu.

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 6 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
A ovo za alfa i omega, prvi i posljednji, početak i svršetak bolje se nemoj zalijećati. Nego otvori temu pa da tamo raspravljamo.

Jer je Jahve sam sebe nazvao prvi i posljednji u Isaija.

A Isus da je stvoren, morao bi najmanje biti drugi 2. a ne prvi. Jer je Bog prvi.

Ali Isus nije stvoren, nego je stvoritelj. Pošto je jasno da Bog nije imao posrednika u stvaranju. A zna se da nigdje nigdje u Bibliji ne piše da je stvoren. Onda je jasno da je jedini Bog stvoritelj Isus.

Jer ...bez nje ništa nije postalo što je postalo. Ivan 1,3


A postati mogu jedino oni koji nisu postojali, ato su stvorenja. Znači Isus nije stvorenje.

I šlag na tortu što bi se reklo.

13 I svako stvorenje, što je na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u njima, sve čuh gdje govore: onome što sjedi na prijestolu, i jagnjetu blagoslov i čast i slava i država va vijek vijeka.

I svako stvorenje

I svako stvorenje

Otkrivenje 5,13

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 6 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
tripo 41

Oprosti što gnjavim,
ali ako mi možeš odgovoriti po pitanjima niže postavljenim.
Unaprijed puno hvala.

student.stalni je napisao/la:
kološani 1,16 – za sina stvoreno

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
kološani 1:16
------------
on (sin isus krist)
je slika
boga nevidljivoga,
prvorođenac svakog stvorenja.
ta u njemu je sve stvoreno na nebesima i na zemlji, vidljivo i nevidljivo, bilo prijestolja, bilo gospodstva, bilo vrhovništva, bilo vlasti -
sve je po njemu i
za njega stvoreno: (za sina isusa krista je stvoreno)

.......................................................................................

zanima me kako objašnjavaš zadnje riječi stiha -

za njega stvoreno -

znači - za sina je sve stvoreno.

ako je sin - po tebi - stvoritelj - kako je onda - za njega

stvoreno?????????
---------------------------------------

tko je to za njega stvorio?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

pa sasvim je jasno ako se pročita biblija da je jedini stvoritelj svega,
jedini bog otac jahve.
bog otac jahve, sve je stvorio – ne njegov sin.

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 6 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Al si zaboravio reći da je Isus prije svega
17 I on je prije svega, i sve je u njemu. Kološ. 1,17
A pošto bez Boga ništa nije postalo jasno je da Isus Bog stvoritelj.
3 Sve je kroz nju postalo, i bez nje ništa nije postalo što je postalo. Ivan 1,3
Ajd definiši šta znači riječ kroz? Pošto stalno govoriš da je Bog stvarao kroz Isusa.
Meni kroz znači da je Isus stvoritelj.
Znači objasni mi i definiši riječi "kroz" i "po njemu".
Pa da vidimo šta to znači kroz i po njemu.


Ako ti nije jasan materinji jezik,
idi kod nekoga
prof. jezika
pa ga pitaj
bez okolnog teksta -
šta znači
kroz
po
i na šta se može odnositi - primjerom,

a onda pitaj
što znači

od

nekog.

Što znači Od nekog!??!???!!!!?!?!?
-----------------------------------------------------

Ali ne brini,
dok to ne obaviš,
a savjetujem te da to napraviš,

ja ti odgovaram u sljedećem postu
Biblijskom istinom.

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 6 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
1.KORIN 8:6
nama je jedan Bog, Otac,
od koga je sve,
....................
Sve je Od Boga Oca
ništa nije Od Sina
................................................................................
a mi za njega;
i
jedan Gospodin, Isus Krist,
po kome je sve,
...................
sve je "samo" po Sinu,
ništa nije Od Sina.
.................................................................................
i mi po njemu.

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 6 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
Od – Po – prevodi
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

1.KORIN 8:6
--------------
nama je
jedan Bog, Otac,
od koga je sve,
a mi za njega; i jedan
Gospodin, Isus Krist,
po kome je sve, i mi po njemu.

(KJV) 1Co 8:6 ButG235 to usG2254 there is but
oneG1520 God,G2316 theG3588 Father,G3962
ofG1537 whomG3739 are all things,G3956
andG2532 weG2249 inG1519 him;G846 andG2532 oneG1520
LordG2962 JesusG2424 Christ,G5547
byG1223 whomG3739 are all things,G3956 andG2532 weG2249 byG1223 him.G846

(GNT-TR+) αλλG235 CONJ ημινG1473 P-1DP ειςG1520 A-NSM θεοςG2316 N-NSM οG3588 T-NSM πατηρG3962 N-NSM εξG1537 PREP ουG3739 R-GSM ταG3588 T-NPN πανταG3956 A-NPN καιG2532 CONJ ημειςG1473 P-1NP ειςG1519 PREP αυτονG846 P-ASM καιG2532 CONJ ειςG1520 A-NSM κυριοςG2962 N-NSM ιησουςG2424 N-NSM χριστοςG5547 N-NSM διG1223 PREP ουG3739 R-GSM ταG3588 T-NPN πανταG3956 A-NPN καιG2532 CONJ ημειςG1473 P-1NP διG1223 PREP αυτουG846 P-GSM

(LXX+WH+) | " αλλ "G235 CONJ | αλλG235 CONJ | ημινG2254 P-1DP ειςG1520 A-NSM θεοςG2316 N-NSM οG3588 T-NSM πατηρG3962 N-NSM εξG1537 PREP ουG3739 R-GSM ταG3588 T-NPN πανταG3956 A-NPN καιG2532 CONJ ημειςG2249 P-1NP ειςG1519 PREP αυτονG846 P-ASM καιG2532 CONJ ειςG1520 A-NSM κυριοςG2962 N-NSM ιησουςG2424 N-NSM χριστοςG5547 N-NSM διG1223 PREP ουG3739 R-GSM ταG3588 T-NPN πανταG3956 A-NPN καιG2532 CONJ ημειςG2249 P-1NP διG1223 PREP αυτουG846 P-GSM
-------------------------------------------

OD - OF - G1537 ἐκ, ἐξ ek ex ek, ex
A primary preposition denoting origin (the point whence motion or action proceeds), from, out (of place, time or cause; literally or figuratively; direct or remote): - after, among, X are, at betwixt (-yond), by (the means of), exceedingly, (+ abundantly above), for (-th), from (among, forth, up), + grudgingly, + heartily, X heavenly, X hereby, + very highly, in, . . . ly, (because, by reason) of, off (from), on, out among (from, of), over, since, X thenceforth, through, X unto, X vehemently, with (-out). Often used in composition, with the same general import; often of completion.

Primarni prijedlog koji OZNAČAVANJE PODRIJETLA (prijedlog točku odakle ili akcije prihoda), iz, iz (mjesto, vrijeme ili izazvati, doslovno ili figurativno, izravno ili daljinski): - nakon što je, među, X, na ni jedno ni drugo (-yond), od (sredstvo), iznimno, (+ obilno gore), za (-og), iz (među, naprijed, prema gore), + škrto, + srdačno, X nebeski, X ovime, + vrlo visoko, u,. . . Naime, (jer, zbog) od, off (od), na, među (s, i), više, jer od tada X, kroz, X k, X žestoko, s (-out). Često se koristi u sastavu, s istim općim uvoz, često dovršenosti.

---------------------------------------------------

PO - BY - G1223 διά dia dee-ah'
A primary preposition denoting the channel of an act; through (in very wide applications, local, causal or occasional). In composition it retains the same general import: - after, always, among, at, to avoid, because of (that), briefly, by, for (cause) . . . fore, from, in, by occasion of, of, by reason of, for sake, that, thereby, therefore, X though, through (-out), to, wherefore, with (-in). In composition it retains the same general import.

Primarni prijedlog koji OZNAČAVA KANAL ZA ČIN, KROZ (u vrlo široke primjene, lokalne, uzročne ili povremeno). U sastavu zadržava iste opće uvoza: -nakon što je, uvijek,među, na, kako bi se izbjeglo, jer (da), ukratko, po, za(uzrok). . . Stoga iz, u, prema prigodi, u, zbog, za radi, da time, dakle, X međutim, kroz (-out), kako bi, zbog čega, s (-u). U sastavu zadržava iste opće uvoza.

-----------------------------

Da ponovimo:

Bog Otac Jahve je sve stvorio.
Nema niti jednoga dokaza da je nešto ili bilo što Sin stvorio.
Jer samo je Jedan Stvoritelj koji je Svemoćan.

Sve je Od Boga Oca Jahve – kako piše kroz cijelu Bibliju,
a Po Sinu.

Po nije Od,
niti blizu mu nije.

Od označava Stvoritelja.

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 6 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
Student, prije nego se uključim u diskusiju na ovu temu, želio bih napisati par stvari o tvom pristupu ovim raspravama.

Kao prvo, mnogi od nas proučavamo Bibliju i smatramo je najvišim i jedinim autoritetom za određivanje onoga što je istina. Nekako se stječe utisak iz tvog pisanja da smatraš kako samo ti proučavaš Bibliju,a svi drugi slušaju ovog ili onog svećenika, vođu ili neku drugu osobu.

Kao drugo, htio ti priznati ili ne, i ti si tumač Biblije kao i svi mi drugi. Svi smo tumači Biblije i tumačimo je onako kako smatramo da je ispravno. Pa i ti. Kada uzmeš neki stih iz Biblije i staviš ga na forum pod određenu temu ti ga tumačiš samim time što si ga stavio u kontekst teme koju si izabrao. Kada citiraš nekoliko biblijskih stihova u svojoj poruci, ti si ih protumačio da oni govore o toj temi.

Isto tako, više puta si u temama spomenio kako je ovaj prijevod točniji od nekog drugog. Opet tumačenje. Koje može, ali i ne mora biti točno.

Nabacivanje sa mnoštvom biblijskih stihova ne znači automatski i pravilno tumačenje. I Sotona je pokazao da zna citirati Bibliju, pa ipak nije bio u pravu. Manipuliranjem biblijskim izjavama, čupanjem iz njihova konteksta, mogu se dobiti razna učenja. Štoviše, ako netko želi može naći u Bibliji i potvrdu da sam Bog ne postoji, jer se u njoj nalazi i takva izjava.

Dakle, ne stoji kao točna ideja da ti iznosiš samo biblijsku istinu a drugi svoje tumačenje. I ti, kao i svi mi drugi iznosiš svoje tumačenje koje si stvorio na osnovu proučavanja Biblije. Ali ono je i dalje tvoje tumačenje.

Dakle, ako se netko ne slaže s onim što si izneo, on se ne slaže s tvojim tumačenjem. A ne podrazumijeva se automatski time da se ne slaže s Biblijom. Možda se baš tvoje dotično učenje ne slaže s Biblijom.

Kao treće, više puta si davao argumente tipa: "ja sam dao više stihova koji podržavaju moje tumačenje, nego što si ti dao stihove koji podržavaju tvoje tumačenje." Biblije je jedinstvena u svom učenju, tj. ona se ne suproti samoj sebi. Problem se može nalaziti kod ljudi, u njihovom shvaćanju i tumačenju biblijskih stihova. Ali Biblija uvijek uči isto.

Brojanje da li ima više stihova koji podržavaju ili ne podržavaju neko učenje, jednostavno se suproti prirodi Biblije. Nije ovo sportska utaknica da se broje zgodici kako bi se dobio pobjednik.

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 6 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
maran ata


Ja dajem sve stihove,
a ne samo one koji meni odgovaraju.

Ja tvrdim da
1 stih ne može poništiti 100tine drugih stihova,
a neki kontra mene to rade.

Ja dajem sve prijevode,
i one koji meni ne odgovaraju,
a drugi daju samo prijevode
koji njima odgovaraju.

Ja jedini svima kažem da
provjere sve što napisah i
stihovima poduprijeh.

Ja jedini govorim da ni meni nitko
ne vjeruje bez provjere svega.

Ja stojim iza onoga što napisah,
jer sam to jako puno puta provjerio.

------------------------------------------

Količina stihova!

U Biliji piše na 3 mjesta da nema Boga.
---------------------------------------------
PSALAM 10,4
"Ne, istrage nema! Ta ni Boga nema!"

PSALAM 14,1
"Nema Boga."

PSALAM 53,2
"Nema Boga!"

Provjeri - piše sigurno!
Ali ja svima kažem - sve provjeravajte,
i ono što ja napišem.

Da li ću sa 3 stiha oboriti 100tine stihova koji govore drugačije?
---------------------------------------------------------------------

Pa da provjerimo:
-------------------

PSALAM 10,4
Bezbožnik zbori u obijesti svojoj: "Ne, istrage nema! Ta ni Boga nema!" I u tome sva mu je misao.

PSALAM 14,1
Zborovođi. Davidov. Bezumnik reče u srcu: "Nema Boga." Pokvareni rade gadosti; nitko da čini dobro.

PSALAM 53,2
Bezumnik reče u srcu: "Nema Boga!" Pokvareni rade gadosti; nitko da čini dobro.
--------------------------------------------------

Ja priznajem da ima stihova
izbrojivih na manje prsta nego što ima
na rukama,
koji su mi sumnjivi, to jest,
ne uklapaju se u Biblijsku istinu.

Ali tih 10 ne može oboriti 1.000 drugih.

Tada valjda prije trebaš posumnjati u tih 10,
a ne u 1.000.

-----------------------------------------------------------

Svako ima svoje tumačenje,
jer je pod utjecajem svoga učitelja,
a učitelja ima ko pljeve.

A da nije koji - lažni učitelj?
Jer Isus upozorava na to.

A tko su bili Sauceji i Farizeji i Zakonoznanci?

Da li im je Isus reko da imaju ispravan nauk?

Gdje si ti?

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 6 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
student.stalni je napisao/la:

Svako ima svoje tumačenje,
jer je pod utjecajem svoga učitelja,
a učitelja ima ko pljeve.

A da nije koji - lažni učitelj?
Jer Isus upozorava na to.

A tko su bili Sauceji i Farizeji i Zakonoznanci?

Da li im je Isus reko da imaju ispravan nauk?

Gdje si ti?


Opet ti po svome. Zašto bi svi drugi, osim tebe bili pod utjecajem nekog učitelja? I zašto bi imali lažne učitelje? Zašto stalno se postavljaš da samo ti čitaš Bibliju, dok drugi slušaju ovu ili onu osobu? I zašto bi baš drugi ličili na farizeje i saduceje, a ne ti? Ako su oni pogrešno učili, kako se to odnosi na mene, a ne na tebe?

Primjeri koje sam naveo pokazuju kako se može manipulirati Biblijom i dobiti što hoće. Ti možeš uzeti 100 stihova, isčupati ih iz njihovog konteksta u kojem su ih biblijski pisci naveli i onda tvrditi kako si ti u pravu zato što si skupio 100 stihova.

Napisao sam ti da to nije neki problem. I Sotona je uzeo pa citirao Pismo kako je njemu odgovaralo, pa nije svejedno bio u pravu.

I ponovit ću, nije problem u tim stihovima koje navodiš. Možeš ih navesti i duplo više. Problem je u tvom tumačenju istih. A da ih pravilno tumačiš, onda ne bi nailazio na možda samo 1 koji ti ne odgovara nego na 101.

Primjer sa izjavom "Nema Boga" pruža dobar uvid o tvom stavu po tumačenju Biblije. Nije odgovor u tome da postoje samo tri takve izjave u Bibliji, naspram 100-suprotnih. Onda ispada da Biblija različito uči. Malo ovako, malo onako, a istina je ono što pretegne. Odgovor je da su te izjave, pa bilo ih 3 ili 300 iščupane iz svog konteksta, nekompletne i da sami stihovi u kojima su dane ove izjave negiraju mogućnost da one budu istinite.

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 6 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
Već sam ti dao odg.

Isus je stvoritelj, kroz Njega je stvoeno i za Njega.

Šta te buni? Da je stvorio sam za sebe.

Otac, Sin i Duh Sveti su stvorili sve.

A jedan je samo Bog, nemaju dva, tri itd.

Ti si veliki bukvalista Very Happy

Isus nije samo Bog nego je i čovjek i zato jeste za Njega. Jer se ponizio da bi se ljudi spasili.

I stalno zaobilaziš stihove koji ti ne odg. Iako ti svi ne odgovaraju, postuješ samo određeni tip stihova.

I naravno Isus je prije svega i sve je u Njemu Kološanima 1,17

Prije svega može samo da bude Bog.

I stalno tražiš kao i onaj Igor da se odg. na vaša pitanja.

A sad objasni kako je Bog stvarao kroz Isusa!

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 6 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
Maran ata je napisao/la:

Opet ti po svome. Zašto bi svi drugi, osim tebe bili pod utjecajem nekog učitelja? I zašto bi imali lažne učitelje? Zašto stalno se postavljaš da samo ti čitaš Bibliju, dok drugi slušaju ovu ili onu osobu? I zašto bi baš drugi ličili na farizeje i saduceje, a ne ti? Ako su oni pogrešno učili, kako se to odnosi na mene, a ne na tebe?
Primjeri koje sam naveo pokazuju kako se može manipulirati Biblijom i dobiti što hoće. Ti možeš uzeti 100 stihova, isčupati ih iz njihovog konteksta u kojem su ih biblijski pisci naveli i onda tvrditi kako si ti u pravu zato što si skupio 100 stihova.
Napisao sam ti da to nije neki problem. I Sotona je uzeo pa citirao Pismo kako je njemu odgovaralo, pa nije svejedno bio u pravu.
I ponovit ću, nije problem u tim stihovima koje navodiš. Možeš ih navesti i duplo više. Problem je u tvom tumačenju istih. A da ih pravilno tumačiš, onda ne bi nailazio na možda samo 1 koji ti ne odgovara nego na 101.
Primjer sa izjavom "Nema Boga" pruža dobar uvid o tvom stavu po tumačenju Biblije. Nije odgovor u tome da postoje samo tri takve izjave u Bibliji, naspram 100-suprotnih. Onda ispada da Biblija različito uči. Malo ovako, malo onako, a istina je ono što pretegne. Odgovor je da su te izjave, pa bilo ih 3 ili 300 iščupane iz svog konteksta, nekompletne i da sami stihovi u kojima su dane ove izjave negiraju mogućnost da one budu istinite.



Opet ti po svome.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Šta biš ti htio da ja po tvome?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zašto bi svi drugi, osim tebe bili pod utjecajem nekog učitelja?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Zato ti to govorim, jer imam svoje iskustvo,
jer sam bio pod utjecajem učitelja.
Sad sam sam sa Bogom i Biblijom
i sigurno je da objektivnije sagledavam situaciju u
1.000ma denominacija.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
I zašto bi imali lažne učitelje?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Božje upozorenje je jasno da ih ima i da će ih biti.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zašto stalno se postavljaš da samo ti čitaš Bibliju,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Nisam nigdje reko da samo ja čitam Bibliju.
Ali je istina da 90 % Kršćana nije nikada pročitala Bibliju,
samo se malo otvori, neki stih i gotovo.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
dok drugi slušaju ovu ili onu osobu?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Zar nije istina da slušaš i vjeruješ onome što ti tvoj učitelj daje?
Ili dođeš učitelju i kažeš mu – to ti baš nije tako,
pročitao sam u Bibliji – piše ovako – zar ne!?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
I zašto bi baš drugi ličili na farizeje i saduceje, a ne ti? Ako su oni pogrešno učili, kako se to odnosi na mene, a ne na tebe?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
To ti je Isusova komparacija.
Tada su samo bili Farizeji i Saduceji i Pismoznanci.
Kao i sada – Katolici i Pravoslavci i Protestanti.
Za koje je Isus rekao da su u pravu?
A sam je bio protiv svih.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Primjeri koje sam naveo pokazuju kako se može manipulirati Biblijom i dobiti što hoće. Ti možeš uzeti 100 stihova, isčupati ih iz njihovog konteksta u kojem su ih biblijski pisci naveli i onda tvrditi kako si ti u pravu zato što si skupio 100 stihova.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ja sam taj koji uvijek svima kaže – ne vjeruj meni –nego sve provjeri.
Čitaj i okolne stihove.

A ti mi dokaži da možeš oboriti 100tine stihova sa 1 stihom.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Napisao sam ti da to nije neki problem. I Sotona je uzeo pa citirao Pismo kako je njemu odgovaralo, pa nije svejedno bio u pravu.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Da, je, ali opet po gornjem,
koliko je stihova citirao?
100tine ili 1?
A Isus mu je rekao – čitaj i okolno što piše.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
I ponovit ću, nije problem u tim stihovima koje navodiš. Možeš ih navesti i duplo više. Problem je u tvom tumačenju istih. A da ih pravilno tumačiš, onda ne bi nailazio na možda samo 1 koji ti ne odgovara nego na 101.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Svakako –
ako se pravilno prevede,
stavi u kontekst,
onda i ti stihovi – tvoji – problematični za mene (djelomično)
slažu i 101. ciglicu u Biblijsku istinu koju zastupam.

Ali nikada, ama baš nikada ti nećeš moći
100tine („mojih“) stihova preobratiti da idu
niz dlaku tvoje ideologije.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Primjer sa izjavom "Nema Boga" pruža dobar uvid o tvom stavu po tumačenju Biblije. Nije odgovor u tome da postoje samo tri takve izjave u Bibliji, naspram 100-suprotnih. Onda ispada da Biblija različito uči. Malo ovako, malo onako, a istina je ono što pretegne. Odgovor je da su te izjave, pa bilo ih 3 ili 300 iščupane iz svog konteksta, nekompletne i da sami stihovi u kojima su dane ove izjave negiraju mogućnost da one budu istinite.
,,,,,,,,,,,,,,,,,
Vidiš, taj primjer o – nema Boga,
sam ti ja dao.
Ponovno ono iz gornjega,
ako na 100tine mjesta piše direktno da je
Isus
=
Sin Božji, Sin Čovječji, Čovjek, Sluga, Pravednik, …….

a ti sa 1 stihom
koji je sumnjiv,
želiš dokazati „svoju“ istinu da je Isus Bog!?!?!?!?!?!?

To ne ide tako.
Možeš se ti truditi koliko hoćeš,
ali će uvijek biti odnos
1 tvoj naprem 100tine Biblijskih istinitih.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

To ti sve govorim iz svoga iskustva.

Ti i ja smo na Zemlji i vidimo – Zemlja se ne miče.
Stoji.
A sve se okreće oko Zemlje.
Istina.

A ja jednog dana odem do Sunca i vidim –
pa Zemlja se okreće oko Sunca.
I Zemlja ne stoji – već putuje velikom brzinom.

Ja sam bio na Zemlji,
a sad sam se maknu od Crkve
te vidim sigurno bolje od tebe.

Ti ne vidiš što je sve krivo u tvojoj Crkvi,
a ja vidim krivo i u tvojoj i u drugima.

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 6 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
student.stalni je napisao/la:

Ti ne vidiš što je sve krivo u tvojoj Crkvi,
a ja vidim krivo i u tvojoj i u drugima.


Tvoj najveći problem je što ne vidiš što je krivo kod tebe.

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 6 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
On misli da je kod njega sve pravo.

A ovaj stih direktno govori i jasno ko su stvorenja a ko je Bog.

13 I svako stvorenje, što je na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u njima, sve čuh gdje govore: onome što sjedi na prijestolu, i jagnjetu blagoslov i čast i slava i država va vijek vijeka. Otkrivenje 5,13

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 6 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
On misli da je kod njega sve pravo.
A ovaj stih direktno govori i jasno ko su stvorenja a ko je Bog.
13 I svako stvorenje, što je na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u njima, sve čuh gdje govore: onome što sjedi na prijestolu, i jagnjetu blagoslov i čast i slava i država va vijek vijeka. Otkrivenje 5,13


Prispodoba:

Ja sam rudar.
Desila se nesreća.
Spasio sam puno ljudi.
A direktor rudnika je svim tim ljudima dao financijsku pomoć.

Direktor me pozvao u svoj ured.
Stavio je još jednu stolicu kraj svoje direktrorske fotelje - za mene.
Dao mi je čast da budem sa njim za njegovim stolom,
ali ne na njegovoj direktorskoj fotelji,
već na stolici - kraj njegove direktorske fotelje.

Pozvao ja sve preživjele radnike,
a ti radnici su pljeskali i zahvaljivali,
direktoru za financijsku pomoć,
a meni za to što sam ih spasio.

--------------------------------------------------

To ti je odnos na Nebu,
ali mi je jasno da ti prispodobe nećeš razaznati.

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 6 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply