Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Isus Krist kao Stvoritelj

power_settings_newLogin to reply
+6
tripo 41
msomi
Juditha
bumbar
sivko5
piramida4
10 posters

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 3 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
Pa vidiš kome se klanjaju 24 starješine.

I kad uze knjigu, četiri životinje i dvadeset i četiri starješine padoše pred jagnjetom, imajući svaki gusle, i zlatne čaše pune tamjana, koje su molitve svetijeh. Otkrivenje 5,8

Vidiš kome odaju čast, slavu i blagoslov stvorenja.
I svako stvorenje, što je na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u njima, sve čuh gdje govore: onome što sjedi na prijestolu, i jagnjetu blagoslov i čast i slava i država va vijek vijeka. Otkrivenje 5,13

Što znači da Isus nije stvorenje. On je stvoritelj.

Vidiš da je prijestol jedan Božiji i Jagnjetov.

I više neće biti nikakve prokletinje; i prijestol Božij i jagnjetov biće u njemu; i sluge njegove posluživaće ga. Otkrivenje 22,3

Ja ću se pokloniti Ocu, Sinu i Duhu Svetom tj. Bogu.

Isus je stvoritelj svijeta.



descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 3 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Pa vidiš kome se klanjaju 24 starješine.

I kad uze knjigu, četiri životinje i dvadeset i četiri starješine padoše pred jagnjetom, imajući svaki gusle, i zlatne čaše pune tamjana, koje su molitve svetijeh. Otkrivenje 5,8

Vidiš kome odaju čast, slavu i blagoslov stvorenja.
I svako stvorenje, što je na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u njima, sve čuh gdje govore: onome što sjedi na prijestolu, i jagnjetu blagoslov i čast i slava i država va vijek vijeka. Otkrivenje 5,13

Što znači da Isus nije stvorenje. On je stvoritelj.

Vidiš da je prijestol jedan Božiji i Jagnjetov.

I više neće biti nikakve prokletinje; i prijestol Božij i jagnjetov biće u njemu; i sluge njegove posluživaće ga. Otkrivenje 22,3

Ja ću se pokloniti Ocu, Sinu i Duhu Svetom tj. Bogu.

Isus je stvoritelj svijeta.





Nemoj opet zaboraviti -ZDESNA JE SIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ne tvrdi da je Sin stvoritelj,
nego daj mi stih - Sin je stvorio...

Tvoj odabir klanjanja!

Ja ću poslušati ono što piše kroz cijelu Bibliju od SZ,
a i ono što mi direktno moj Gospodin Isus Krist kaže:

MATEJ 4,10 Tada mu reče Isus: "Odlazi, Sotono! Ta pisano je: Gospodinu, Bogu svom se klanjaj i njemu jedinom služi!
LUKA 4,8 Isus mu odgovori: "Pisano je: Klanjaj se Gospodinu, Bogu svomu, i njemu jedinomu služi!

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 3 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
Pa nema Isus samo jedno ime. Ima više imena. Tako da ti tražiš nešto nemoguće. Isus je Emanuel, Otac vječni, knez mironosni, Jagnje Božije, Riječ Božija. A kad smo kod Riječi Božije. Otkrivenje 19,13 potvrđuje da je Isus Riječ Božija. A ta riječ je stvarala Psalam 33,6

Tako da si upravu ljudi treba da se klanjaju Jahvi, a Isus je Bog Jahve.

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 3 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Pa nema Isus samo jedno ime. Ima više imena. Tako da ti tražiš nešto nemoguće. Isus je Emanuel, Otac vječni, knez mironosni, Jagnje Božije, Riječ Božija. A kad smo kod Riječi Božije. Otkrivenje 19,13 potvrđuje da je Isus Riječ Božija. A ta riječ je stvarala Psalam 33,6Tako da si upravu ljudi treba da se klanjaju Jahvi, a Isus je Bog Jahve.


Otkrivenje
1:2 koji posvjedoči za riječ Božju i za svjedočanstvo Isusa Krista
JASNO ODVOJENO RIJEČ OD BOGA I
SVJEDOČANSTVO SINA
RIJEČ BOŽJA NIJE ISUS, NITI JE ISUS BOG

1:9 radi riječi Božje i svjedočanstva Isusova
RIJEČ JE BOŽJA, I NIJE RIJEČ SIN

20:4 duše pogubljenih zbog svjedočanstva Isusova i zbog Riječi Božje
RIJEČ BOŽJA JASNO ODVOJENA OD ISUSA






descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 3 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
KLANJANJE NA NEBU

Mojsijev i Jaganjčev hvalospjev

( ISUS PJEVA SVOME BOGU – OCU – JAHVI )

15:1 s njima se navršuje gnjev Božji

15:3 pjesmu Mojsija, sluge Božjega, i pjesmu Jaganjčevu:
PJESMA JAGANJČEVA - ISUSOVA
"Velika su i čudesna djela tvoja, Gospodine, Bože, Svevladaru! Pravedni su i istiniti putovi tvoji, Kralju naroda!
ISUS- JAGANJAC - NE BOG
KAŽE - SVOME BOGU JEDINOME:
GOSPODINE BOŽE SVEVLADARU

15:4 Tko da te se ne boji, Gospodine, tko da ne slavi ime tvoje! Ti si jedini svet! I zato svi će narodi doći i klanjati se pred tobom jer se očitovahu pravedna djela tvoja!
ISUS - JAGANJAC KAŽE DA SE BOJI SVOGA BOGA
ISUS - JAGANJEC KAŽE DA SE TREBA SLAVITI IME BOGA JAHVE
( BOG OTAC JAHVE JE JEDINI SVET I SVI ĆE MU SE KLANJATI )


Isus ne pjeva sam sebi.
Pjeva svome Bogu Jahvi.
Isus nije Bog.

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 3 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Vidiš da je Isus Bog.

9 Omiljela ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza te, Bože, Bog tvoj uljem radosti većma od drugova tvojijeh. [/i]

A ako provjerimo na hebrejski jezik videcemo da tako Izvorno ( Boze,Bog) ne stoji....
jesi provjerio tamo??

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 3 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
haArec je napisao/la:
tripo 41 je napisao/la:
Vidiš da je Isus Bog.
9 Omiljela ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza te, Bože, Bog tvoj uljem radosti većma od drugova tvojijeh. [/i]

A ako provjerimo na hebrejski jezik videcemo da tako Izvorno ( Boze,Bog) ne stoji....
jesi provjerio tamo??

-----------------------------------
Ja ne vidim da je Isus Bog!
Tko to vidi?
Samo onaj koji koristi usmjerujuće prijevode.

------------------------------------------------
(KJV) Thou hast loved righteousness, and hated iniquity; therefore God, even thy God, hath anointed thee with the oil of gladness above thy fellows.
………………………………
Ti si ljubio pravednost, i mrzio grijeh, dakle, Bog, čak i Bog tvoj, pomaza te s uljem radosti iznad tvoje bližnje.
-------------------------
(KJV+) Thou hast lovedG25 righteousness,G1343 andG2532 hatedG3404 iniquity;G458 thereforeG1223 G5124 God,G2316 even thyG4675 God,G2316 hath anointedG5548 theeG4571 with the oilG1637 of gladnessG20 aboveG3844 thyG4675 fellows.G3353
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
(LXX+WH+) ηγαπησαςG25[G5656] V-AAI-2S δικαιοσυνηνG1343 N-ASF καιG2532 CONJ εμισησαςG3404[G5656] V-AAI-2S ανομιανG458 N-ASF διαG1223 PREP τουτοG5124 D-ASN εχρισενG5548[G5656] V-AAI-3S σεG4571 P-2AS οG3588 T-NSM θεοςG2316 N-NSM οG3588 T-NSM θεοςG2316 N-NSM σουG4675 P-2GS ελαιονG1637 N-ASN αγαλλιασεωςG20 N-GSF παραG3844 PREP τουςG3588 T-APM μετοχουςG3353 A-APM σουG4675 P-2GS
…………………..
volio G25 [G5656] V-AAI-2S pravednosti G1343 N-ASKi G2532 G3404 CONJ mrzio [G5656] V-AAI-2Sbezakonje G458 N-ASK po G1223 G5124 PREP toutoD-HAKS echrisen G5548 [G5656] V-AAI-3S na G4571P-2AS G3588 T-NSM Boga G2316 N-NSM oG3588T-NSM Boga G2316 N-NSM svoje G4675 P-2GSuljaulja G1637 N-HAKS radosti G20 N-GSF G3844PREP unatoč G3588 T-APM drugova G3353APM-vašG4675 P-2GS
…………………..
Ti si ljubio pravednost i mrzio grijeh Zato pomaza Bog, Bog tvoj, radosti ulja pored vašeg drugova
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
JEDINI - KRIVI PRIJEVOD:

(SDK-L) Omiljela ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza te, Bože, Bog tvoj uljem radosti većma od drugova tvojijeh.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
(Vamvas) Ηγάπησας δικαιοσύνην και εμίσησας ανομίαν• διά τούτο έχρισέ σε, ο Θεός, ο Θεός σου, έλαιον αγαλλιάσεως υπέρ τους μετόχους σου•
………………………..
Ti si ljubio pravednost i mrzio nepravdu • kroz ovaj pomazao, Bog, Bog tvoj, ulje radosti na svoj dioničarima
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
(Vulgate) dilexisti iustitiam et odisti iniquitatem propterea unxit te Deus Deus tuus oleo exultationis prae participibus tuis
…………………………….
Ti si ljubio pravednost i mrzio grijeh, dakle, Bog, Bog tvoj, pomaza te s uljem radosti iznad tvoje bližnje
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 3 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
A evo kako su prevodili Bibliju JS od kojih si uzeo dogmu o Isusu stvorenju.

Gledaj student gledaj.

https://www.youtube.com/watch?v=k6uAeJaK9_g&feature=player_embedded#!

A sad pogledaj ko je Stvoritelj.


https://www.youtube.com/watch?v=uRb65twth0U&feature=relmfu

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 3 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Pa nema Isus samo jedno ime. Ima više imena. Tako da ti tražiš nešto nemoguće. Isus je Emanuel, Otac vječni, knez mironosni, Jagnje Božije, Riječ Božija.

Imanuel je malo opsirniji pojam , a ti si malo nepravilno reko: " Isus je Imanue el " pravilno bi bilo on ce se zvati Imanuel. Jevreju cesto imali za urjecicu Imanuel al opet nije JAHVE direkno bio sa tj PORED njih .... doduse u nekim slucjevima se Ime Imanu el odnosi na osobnost. no to je druga prica. da ne duzim to bi bilo to.

Izaja7:14
lachen yitten adonai hu lachem ovt; hinneh ha'almah harah veyoledet ben, vekarat shemov immanu el


A kad smo kod Riječi Božije. Otkrivenje 19,13 potvrđuje da je Isus Riječ Božija. A ta riječ je stvarala Psalam 33,6

Ah oh uh .... a Ivan 1:3 kaze nesto drugo......vidi dolje
A psalam 33 :6 videjeti obaveznnao na hebrejski!!! najprje se spominje bidvar -rjec
a zatim ruah -duh (NE dah vec )DUH Jahvea - ruah Jahveh vidi gebnesis 1:2 hebrejski(ako treba i tocemo....) a davar ( rjec) tko je rjec? Zar nije Isus ?? Ivan 1:1,2 ??

Ivan 1:3. Sve kroz njega postade, i bez njega ništa ne postade što je postalo. (Превод Комисије Светог архијерејског синода Српске Православне цркве)

Vidimo da je SVE stvarano(STVORENO) KROZ ili kako drugi prjepodi kazu "PO"- PREKO njega: A ako je kroz njega stvarano tko je bio stvaralac? - Jahve
Zakljucak: Jahve je SVE stvorio i stvara preko- Posredstvom Isusa.... Moze li se reci (biblijski gledano) za Isusa da je stvoritelj? Donekle moze DA. Jer moj otac ako kaze napravio sam Kucu to ne znaci da je od zidao vec majstori ......


Tako da si upravu ljudi treba da se klanjaju Jahvi, a Isus je Bog Jahve.


Znam da je ova tema jaaako opsirna duboka i velika za koji nazalost nema toliko vrjeme, ali bih samo napomenuo:

ime Isus dolazi preko grckog od Hebrejski: יהושוע / יהושע pun izraz je Jehošua, štsa ima značenje: Jahve je spasenje. Prje nego sto neko bude brz te kaze nesto netacno, On kao"Nosilac" imena svog oca u svojem imenu NE znaci da je on TAJ Jahve koji spasava. OVIM
se jasno iskazuje da Isus NIJE a ne da je on JAHVE. Kolikogot to trinitarijanci zeleli da nije tako Smile

srdacan pozdrav.....

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 3 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
Posebno bi se osvrnuo na ovo što si napisao.

Vidimo da je SVE stvarano(STVORENO) KROZili kako drugi prjepodi kazu "PO"- PREKO njega: A ako je kroz njega stvarano tko je bio stvaralac? - Jahve
Zakljucak: Jahve je SVE stvorio i stvara preko- Posredstvom Isusa.... Moze li se reci (biblijski gledano) za Isusa da je stvoritelj? Donekle moze DA. Jer moj otac ako kaze napravio sam Kucu to ne znaci da je od zidao vec majstori ......


Odg.

Ajd sad odgledaj ovaj video. Posebno prve dvije minute. Dalje ne moraš.

https://www.youtube.com/watch?v=n9avHYZOApo

Tako da ti je jako loše poređenje sa vlasnikom kuće i zidarima.

Ja sam načinio zemlju i čovjeka na njoj stvorio, ja sam razapeo nebesa svojim rukama, i svoj vojsci njihovoj dao zapovijest. Isaija 45,12

A sada Isaija 44,24

Ovako govori Gospod, izbavitelj tvoj, koji te je sazdao od utrobe materine: ja Gospod načinih sve: razapeh nebo sam, rasprostrijeh zemlju sam sobom.

Tako da nije bilo zidara. Postoji samo Bog i stvorenja. Nema ništa između.

Ajd sad Otkrivenje 5,13

I svako stvorenje, što je na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u njima, sve čuh gdje govore: onome što sjedi na prijestolu, i jagnjetu blagoslov i čast i slava i država va vijek vijeka

Očigledno nisi razumio da je Bog jedan. Da ti pojednostavim. Isus je ta ruka koja stvara, a Otac je glava. A to je jedan Bog.

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 3 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
student.stalni je napisao/la:
haArec je napisao/la:
tripo 41 je napisao/la:
Vidiš da je Isus Bog.
9 Omiljela ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza te, Bože, Bog tvoj uljem radosti većma od drugova tvojijeh. [/i]

A ako provjerimo na hebrejski jezik videcemo da tako Izvorno ( Boze,Bog) ne stoji....
jesi provjerio tamo??

-----------------------------------
Ja ne vidim da je Isus Bog!
Tko to vidi?
Samo onaj koji koristi usmjerujuće prijevode.

------------------------------------------------
(KJV) Thou hast loved righteousness, and hated iniquity; therefore God, even thy God, hath anointed thee with the oil of gladness above thy fellows.
………………………………
Ti si ljubio pravednost, i mrzio grijeh, dakle, Bog, čak i Bog tvoj, pomaza te s uljem radosti iznad tvoje bližnje.
-------------------------
(KJV+) Thou hast lovedG25 righteousness,G1343 andG2532 hatedG3404 iniquity;G458 thereforeG1223 G5124 God,G2316 even thyG4675 God,G2316 hath anointedG5548 theeG4571 with the oilG1637 of gladnessG20 aboveG3844 thyG4675 fellows.G3353
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
(LXX+WH+) ηγαπησαςG25[G5656] V-AAI-2S δικαιοσυνηνG1343 N-ASF καιG2532 CONJ εμισησαςG3404[G5656] V-AAI-2S ανομιανG458 N-ASF διαG1223 PREP τουτοG5124 D-ASN εχρισενG5548[G5656] V-AAI-3S σεG4571 P-2AS οG3588 T-NSM θεοςG2316 N-NSM οG3588 T-NSM θεοςG2316 N-NSM σουG4675 P-2GS ελαιονG1637 N-ASN αγαλλιασεωςG20 N-GSF παραG3844 PREP τουςG3588 T-APM μετοχουςG3353 A-APM σουG4675 P-2GS
…………………..
volio G25 [G5656] V-AAI-2S pravednosti G1343 N-ASKi G2532 G3404 CONJ mrzio [G5656] V-AAI-2Sbezakonje G458 N-ASK po G1223 G5124 PREP toutoD-HAKS echrisen G5548 [G5656] V-AAI-3S na G4571P-2AS G3588 T-NSM Boga G2316 N-NSM oG3588T-NSM Boga G2316 N-NSM svoje G4675 P-2GSuljaulja G1637 N-HAKS radosti G20 N-GSF G3844PREP unatoč G3588 T-APM drugova G3353APM-vašG4675 P-2GS
…………………..
Ti si ljubio pravednost i mrzio grijeh Zato pomaza Bog, Bog tvoj, radosti ulja pored vašeg drugova
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
JEDINI - KRIVI PRIJEVOD:

(SDK-L) Omiljela ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza te, Bože, Bog tvoj uljem radosti većma od drugova tvojijeh.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
(Vamvas) Ηγάπησας δικαιοσύνην και εμίσησας ανομίαν• διά τούτο έχρισέ σε, ο Θεός, ο Θεός σου, έλαιον αγαλλιάσεως υπέρ τους μετόχους σου•
………………………..
Ti si ljubio pravednost i mrzio nepravdu • kroz ovaj pomazao, Bog, Bog tvoj, ulje radosti na svoj dioničarima
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
(Vulgate) dilexisti iustitiam et odisti iniquitatem propterea unxit te Deus Deus tuus oleo exultationis prae participibus tuis
…………………………….
Ti si ljubio pravednost i mrzio grijeh, dakle, Bog, Bog tvoj, pomaza te s uljem radosti iznad tvoje bližnje
-----------------------------------------------------------------------------------------------------


Iskreno da kazem ne kuzim vas ko sta ovdje hoce i sta zeli reci pa cu neutralno pisati:


7 אהבת צדק ותשנא רשע על כן משחך אלהים אלהיך שמן ששון מחבריך׃
ahavta cedek vatisna reša alken mešahaha elohim eloheiha šemen sasovn mehavereiha

U psalmu 45:7 stoji: Bog, Bogtvoj..... sviđalo se to vama ili ne , bilo kako bilo.....

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 3 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Posebno bi se osvrnuo na ovo što si napisao.

Vidimo da je SVE stvarano(STVORENO) KROZili kako drugi prjepodi kazu "PO"- PREKO njega: A ako je kroz njega stvarano tko je bio stvaralac? - Jahve
Zakljucak: Jahve je SVE stvorio i stvara preko- Posredstvom Isusa.... Moze li se reci (biblijski gledano) za Isusa da je stvoritelj? Donekle moze DA. Jer moj otac ako kaze napravio sam Kucu to ne znaci da je od zidao vec majstori ......


Odg.

Ajd sad odgledaj ovaj video. Posebno prve dvije minute. Dalje ne moraš.

https://www.youtube.com/watch?v=n9avHYZOApo

Tako da ti je jako loše poređenje sa vlasnikom kuće i zidarima.

Ja sam načinio zemlju i čovjeka na njoj stvorio, ja sam razapeo nebesa svojim rukama, i svoj vojsci njihovoj dao zapovijest. Isaija 45,12

A sada Isaija 44,24

Ovako govori Gospod, izbavitelj tvoj, koji te je sazdao od utrobe materine: ja Gospod načinih sve: razapeh nebo sam, rasprostrijeh zemlju sam sobom.

Tako da nije bilo zidara. Postoji samo Bog i stvorenja. Nema ništa između.

Ajd sad Otkrivenje 5,13

I svako stvorenje, što je na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u njima, sve čuh gdje govore: onome što sjedi na prijestolu, i jagnjetu blagoslov i čast i slava i država va vijek vijeka

Očigledno nisi razumio da je Bog jedan. Da ti pojednostavim. Isus je ta ruka koja stvara, a Otac je glava. A to je jedan Bog.

video necu ni gledati jer ja nezelim ovdje komunicirati sa viedom vec stobom ili sa vama....
Pitanje jeli ti prihvatas Ivan 3Sve postade po njoj i bez nje ne postade ništa. Svemu što postade

stvaranje covjeka:
26I reče Bog: "Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar
Mi -ocito Otac KROZ ili preko (PO) Isusu stvara covjeka. te se zatim govori da je JAHVE
nacino covjeka: genesisi 2:7 ....... Sta sad ?? Jel ga jahve stvarao SAAAM ili preko (PO) Isusu??
Pa lepo ivan pise SVE SVE SVEEEEE je postalo preko njega , to neznaci da se uvjek na svakom mjestu mora napomjenuti... No nekima treba nacrtati....

Zadnja promjena: haArec; uto 24 tra 2012, 19:06; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 3 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
Sta znaci ? To znaci da Jahve(otac) NIJE nista direkno SAAAM stvarao vec je za SVE odredio Isusa: Slican primjer mozda bi bio:
Domacin pravi kucu ..... al nepravi je on SAAAM niti on direkno vec njegovi majstori. Ima li On kasnije prava reci : napravio sam kucu ?
DA svakako ima pravo.

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 3 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
Da, ali ako gledaš da su Isus i Bog" jedno" ili kako mnogi objašnjavaj
Elohim kao JEDINSTVENI tada ispada da njih " dvoje" stvaraju, a ne da Bog uz pomoć svog sina (graditelja ) stvara sve.Ne odvaja ih se kao zasebne ličnosti.Oni mogu biti jedinstveni u svojim razmišljanju i postupcima kao što je u slučaju stvaranja svijeta,Ali nikako jedno.Jedino ako su njih dvoje jedno tada bi se dalo zaključiti da je Bog ,sam stvarao svijet, no tu to nije slučaj.
Problem leži u prijevodu riječi Elohim i njegovom prevodu kao i značenju!

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 3 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
Vidiš da su zajedno stvarali. Riječ "kroz" ili "po" neznači da je Isus posrednik u stvaranju.

Jer "Ja sam načinio zemlju i čovjeka na njoj stvorio, ja sam razapeo nebesa svojim rukama, i svoj vojsci njihovoj dao zapovijest". Isaija 45,12

Tako da Isus nije posrednik u stvaranju nego stvoritelj.

Tekst iz 1 knjige Mojsijeve 1. 26 27 gde Bog kaze obracajuci se dvema ostalim licnostima Bozanskog trojstva `DA NACINIMO COVJEKA PO SVOJEMU OBLICJU, KAO STO SMO MI, KOJI CE BITI GOSPODAR OD RIBA MORSKIH, I OD PTICA NEBESKIH...
U ovom tekstu za rec Bog koristi se izraz ELOHIM.
Imenica Elohim oznacava mnozinu i aludira na vise osoba.
Kada Bog ovde kaze `DA NACINIMO, on se ovde ne obraca Andjelima, vec dvema licnostima sebi ravnim koji cine trojedinog Boga, jer tekst kaze da nacinimo po svome oblicju, koliko likom, toliko i sa moci razuma, slobodne volje, i vladanja.
Ovo je vezano i za tekst iz 1 knjige Mojsijeve 11. 6 - 8 u vezi gradjenja Vavilonske kule, gde Gospod kaze `HAJDE DA SIDJEMO DA IM POMETEMO JEZIKE... a iz konteksta celog teksta 11 poglavlja moze se videti da je upravo Bog sisao da vidi ljude kako grade kulu, a ne Andjeli, sto se moze zakljuciti da se on ovde obraca ostalim dvema licnostima Bozanskog trojstva.
Zakljucak je dakle taj, da su tri licnosti u starom zavetu delovale kao jedno, odnosno jedan Bog..

Isus dolazi

U jevrejskom postoji jednina, množina i dvojina. Tako da su sve 3 osobe stvarale. A to je jedan Bog.

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 3 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
To što si sad rekao kako su " On " sišli ka zemlji.....jeli ti to vidiš tako da su doslovno Isus i Bog sišli da pomute jezike ili bi se to dalo zaključiti da su oni iz nebeske perspektive mogli vidijeti, ali su kakti sišli da pomute jezike.Odnosno da se to samo tako navodi da bi nama ljudima , pogotovo u vrijeme Mojsija bilo jasnije zaključiti.
Puno puta se tako u Bibliji navodi da je Bog razgovarao sa ljudima, dok se na drugim mjestima govori da Boga je nemoguče vidieti iz više razloga. Ovo je samo radi usporedbe.

"ja sam nebesa razastreo" može se razumijeti tako da to što je Isus sudijelivao u stvaranju isto kao da je i sam Bog stvarao.
Sva njihova suradnja u stvaranju u tome da je kroz Isusa Bog obračao ljudima nikako ne znači da su oni jedno te isto.

Jasno je da se kroz cijelu Bibliju također navodi jasna razlika između njih.

Ako tvrdiš da su jedno kako su onda u nekom aspektima kao podvojene ličnosti!?

Zašto bi Stvoritelj dao da se zapišu ove riječi: kaže, " upoznat čete istinu i istina će vas osloboditi" ,onda bi bio lažac .Kakva je onda to istina o njemu, kad nam najosnovnije nije dao zapisati.A to je da znamo kojem i kavom Bogu trebamo služiti.Već je išao tako na ruku Sotoni da nam napravi zbrku da više znamo tko je Sotona ,a nego tko je Stvoritelj!

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 3 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
Juditha je napisao/la:
Da, ali ako gledaš da su Isus i Bog" jedno" ili kako mnogi objašnjavaj
Elohim kao JEDINSTVENI tada ispada da njih " dvoje" stvaraju, a ne da Bog uz pomoć svog sina (graditelja ) stvara sve.Ne odvaja ih se kao zasebne ličnosti.Oni mogu biti jedinstveni u svojim razmišljanju i postupcima kao što je u slučaju stvaranja svijeta,Ali nikako jedno.Jedino ako su njih dvoje jedno tada bi se dalo zaključiti da je Bog ,sam stvarao svijet, no tu to nije slučaj.
Problem leži u prijevodu riječi Elohim i njegovom prevodu kao i značenju!


Ne kažem ja da Bog uz pomoć sina stvara SVE NITI da Bogu(ocu treba pomoć) svašta, Već da bog KROZ njega stvara. To je ono šta Biblija ući.... A sada Moj primjer: Bog otac naravno da može sve da stvara i sam nije mu potreban ni sin ni nitko..... No on želi ili hoće ili prepusta da se stvaranje događa KROZ sina..... ( hmm ovakvo objašnjenje još njikada nisam pisao a lišno je o mene, ko zna možda vrjedi nekom....)

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 3 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Vidiš da su zajedno stvarali. Riječ "kroz" ili "po" neznači da je Isus posrednik u stvaranju.

Jer "Ja sam načinio zemlju i čovjeka na njoj stvorio, ja sam razapeo nebesa svojim rukama, i svoj vojsci njihovoj dao zapovijest". Isaija 45,12

Tako da Isus nije posrednik u stvaranju nego stvoritelj.

ostalo cu ti pisat kad stgnem a sada samo ovo-

ti mjesas jahve i isusa tu ti je problem...... pa daj reci TKO JE opisan sa: "ja sam" jeli taj ja sam isus sin ili otac jahve ? ???

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 3 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply