Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Isus Krist kao Stvoritelj

power_settings_newLogin to reply
+6
tripo 41
msomi
Juditha
bumbar
sivko5
piramida4
10 posters

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 4 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
Nisi me razumio. Otac i sin su antropomorfizmi, nisu to bukvalno otac i sin, pa jedan prije počeo da postoji a jedan kasnije.

Isus znači "Jahve spašava", a u Novom zavjetu je Isus spasitelj. Ja smatram da je Isus Jahve. Jer Isus i Otac su jedno. Naravno jedan Bog je stvoritelj, tako da je Isus stvoritelj. Ali ako kažem da je Otac stvoritelj to je onda isto.

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 4 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
haArec je napisao/la:
Juditha je napisao/la:
Da, ali ako gledaš da su Isus i Bog" jedno" ili kako mnogi objašnjavaj
Elohim kao JEDINSTVENI tada ispada da njih " dvoje" stvaraju, a ne da Bog uz pomoć svog sina (graditelja ) stvara sve.Ne odvaja ih se kao zasebne ličnosti.Oni mogu biti jedinstveni u svojim razmišljanju i postupcima kao što je u slučaju stvaranja svijeta,Ali nikako jedno.Jedino ako su njih dvoje jedno tada bi se dalo zaključiti da je Bog ,sam stvarao svijet, no tu to nije slučaj.
Problem leži u prijevodu riječi Elohim i njegovom prevodu kao i značenju!


Ne kažem ja da Bog uz pomoć sina stvara SVE NITI da Bogu(ocu treba pomoć) svašta, Već da bog KROZ njega stvara. To je ono šta Biblija ući.... A sada Moj primjer: Bog otac naravno da može sve da stvara i sam nije mu potreban ni sin ni nitko..... No on želi ili hoće ili prepusta da se stvaranje događa KROZ sina..... ( hmm ovakvo objašnjenje još njikada nisam pisao a lišno je o mene, ko zna možda vrjedi nekom....)

Objasni koja je razlika po tvome " kroz" ili "uz pomoć nekog"....
Možda u ovom slučaju je razlika, neznam, možda griješim.
Molim te , objasni da vidim gdije griješim Smile

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 4 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Posebno bi se osvrnuo na ovo što si napisao.
Vidimo da je SVE stvarano(STVORENO) KROZili kako drugi prjepodi kazu "PO"- PREKO njega: A ako je kroz njega stvarano tko je bio stvaralac? - Jahve
Zakljucak: Jahve je SVE stvorio i stvara preko- Posredstvom Isusa.... Moze li se reci (biblijski gledano) za Isusa da je stvoritelj? Donekle moze DA. Jer moj otac ako kaze napravio sam Kucu to ne znaci da je od zidao vec majstori ......
Odg.
Ajd sad odgledaj ovaj video. Posebno prve dvije minute. Dalje ne moraš.
https://www.youtube.com/watch?v=n9avHYZOApo
Tako da ti je jako loše poređenje sa vlasnikom kuće i zidarima.
Ja sam načinio zemlju i čovjeka na njoj stvorio, ja sam razapeo nebesa svojim rukama, i svoj vojsci njihovoj dao zapovijest. Isaija 45,12
A sada Isaija 44,24
Ovako govori Gospod, izbavitelj tvoj, koji te je sazdao od utrobe materine: ja Gospod načinih sve: razapeh nebo sam, rasprostrijeh zemlju sam sobom.
Tako da nije bilo zidara. Postoji samo Bog i stvorenja. Nema ništa između.
Ajd sad Otkrivenje 5,13
I svako stvorenje, što je na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u njima, sve čuh gdje govore: onome što sjedi na prijestolu, i jagnjetu blagoslov i čast i slava i država va vijek vijeka
Očigledno nisi razumio da je Bog jedan. Da ti pojednostavim. Isus je ta ruka koja stvara, a Otac je glava. A to je jedan Bog.


Po Videu:


Zanimljivo!
Krivi prijevod u JS – Novi Svijet,
a pod tim utjecajem – svi ostali domaći prevodioci:

ŠARIĆ
Ivan 14,14 Ako me za što zamolite u ime moje, ja ću to učiniti.

JERUZALEMSKA
Ivan 14,14 Ako me što zaištete u moje ime, učinit ću.

DRETAR
Ivan 14,14 Ako mi vi zaištete nešto u moje ime, ja ću to učiniti.

DANIČIĆ-KARADŽIĆ
Jovan 14,14 I ako što zaištete u ime moje, ja ću učiniti.
......................................


descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 4 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
John 14:14

(GNT-TR+) εανG1437 COND τιG5100 X-ASN αιτησητεG154 V-AAS-2P ενG1722 PREP τωG3588 T-DSN ονοματιG3686 N-DSN μουG1473 P-1GS εγωG1473 P-1NS ποιησωG4160 V-FAI-1S

AKO JE ONO ŠTO ZAITISITE U MOJE IME IPOEZIJE
…………………………………………………..


(KJV) If ye shall ask any thing in my name, I will do it.

(KJV+) IfG1437 ye shall askG154 any thingG5100 inG1722 myG3450 name,G3686 IG1473 will doG4160 it.

AKO ĆETE PITATI NIŠTA U MOJE IME, JA ĆU TO UČINITI.
……………………………………………………………………..


(LXX+WH+) εανG1437 COND τιG5100 X-ASN αιτησητεG154[G5661] V-AAS-2P | " με "G3165 P-1AS | μεG3165 P-1AS | ενG1722 PREP τωG3588 T-DSN ονοματιG3686 N-DSN μουG3450 P-1GS | τουτοG5124 D-ASN | εγωG1473 P-1NS | ποιησωG4160[G5692] V-FAI-1S

AKO JE ONO ŠTO ZAITISITE SA MNOM U MOJE IME JA END POEZIJU
……………………………………………………………………………………


(SDK-L) I ako što zaištete u ime moje, ja ću učiniti.

…………………………………………………………..


(Vamvas) Εάν ζητήσητέ τι εν τω ονόματί μου, εγώ θέλω κάμει αυτό.

AKO ZITISITE ŠTO U MOJE IME, UČINIT ĆU ONO ŠTO ŽELIM.
…………………………………………………………………………


(Vulgate) si quid petieritis me in nomine meo hoc faciam

ŠTO GOD ZAIŠTETE U MOJE IME, JA ĆU TO UČINITI
---------------------------------

I opet sve isto.

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 4 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
Ali 1 zanimljivost:

čitaj ono što izbacuješ jer ti ne paše u dogmi TT:

Ivan 14,10
Ne vjeruješ li da sam ja u Ocu i Otac u meni?

Riječi koje vam govorim,

od sebe ne govorim:

Otac

koji prebiva u meni

čini djela svoja.


Tko je Glavni?

Bog Otac ili Sin Isus?

Tko je stvoritelj?

Ne vjeruj meni,
uvijek sve provjeri:

http://biblija.biblija-govori.hr/index.php?text=stvoritelj&prijevod=stvarnost

Da li gdje piše da je stvoritelj - Sin?
NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 4 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
Samo za Studija

Ako je Hristos "rođen prije svake tvari" (Kol. 1.15-17), čim je postojao pre svake materije, znači da on nije stvorenje, jer nije tvar od koje su sva stvorenja stvorena.

To znači da je Bog napravio plan da se Isus rodi u tijelu čovjeka prije nego što je stvorio svijet, u slučaju da se stvorenja pobune.

Zato je Isus "prije svega i sve je u njemu" (Kol. 1.17).

U tom smislu je Isus "početak stvaranja Božjeg”(Otk. 3.14), to jest kroz Njega je sve počelo.

Za Isusa je Solomun napisao (mudrost je personifikacija Hrista u ovom tekstu), da je Gospod imao pre svakog vremena (Priče 8.22), i da je postavljena pre početka (23. stih). Ako je neko stvoren, on ima svoj početak i za njega vrijeme teče. Samo za vječno biće vrijeme nema značaj, jer on nema ni početak ni kraj. Drugačije rečeno, Otac i Sin su od vječnosti zajedno, prije stvaranja svijeta. Pošto je postojao prije stvaranja, Isus je vječan, to jest Jahve - Vječni.

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 4 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
Za Isusa je Otac rekao:" Ti si u početku, Gospodine, zemlju utemeljio i nebesa su djelo ruku tvojih; oni će propasti, a ti ostaješ - sve će kao ogrtač ostarjeti. Kao plašt ćeš ih smotati i promijeniti, a ti isti ostaješ i godinama tvojim nema kraja." (Heb.1:10-13)

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 4 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
brat je napisao/la:
Za Isusa je Otac rekao:" Ti si u početku, Gospodine, zemlju utemeljio i nebesa su djelo ruku tvojih; oni će propasti, a ti ostaješ - sve će kao ogrtač ostarjeti. Kao plašt ćeš ih smotati i promijeniti, a ti isti ostaješ i godinama tvojim nema kraja." (Heb.1:10-13)


Vidim da ti neke stvari nisu jasne.
-----------------------------------
Utemeljiti - ne znači stvoriti.
Djelo ruku - ne znači stvoriti.
.......................................
Nema u Bibliji stiha koji kaže:

Isus je stvorio....................
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Jednostavno - nema.
Zašto nema?
Pa zato jer to ne bi bila istina.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Jer samo je Jedan Stvoritelja Svega,
a to je Bog Otac Jahve Stvoritelj Jedini,
ne Sin.
......................................
Sin ne može ništa stvoriti.
Zato to i ne piše u Bibliji.
---------------------------------

Ako ja iskopam zemlju
stavim šalung
stavim armaturu
nalim betona
i na taj način:
položim temelj,
da li to znači da sam ja stvorio temelj?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Stvorio ga sigurno nisam.
Stvarati može samo Jedan,
a to nije Isus.

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 4 Empty2 suštinske stvari

more_horiz
DVE STVARI su najbitnije u ljudskom životu, od mogućih 150 ili 300 nebitno. Jedna je ''Ko je PRAVI Bog'', što se raspravlja na ovoj temi a druga je ...........?
E to morate znati da bi razjasnili ovu temu!
I šta mislite koja je ?

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 4 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
student.stalni je napisao/la:
brat je napisao/la:
Za Isusa je Otac rekao:" Ti si u početku, Gospodine, zemlju utemeljio i nebesa su djelo ruku tvojih; oni će propasti, a ti ostaješ - sve će kao ogrtač ostarjeti. Kao plašt ćeš ih smotati i promijeniti, a ti isti ostaješ i godinama tvojim nema kraja." (Heb.1:10-13)


Vidim da ti neke stvari nisu jasne.
-----------------------------------
Utemeljiti - ne znači stvoriti.
Djelo ruku - ne znači stvoriti.
.......................................
Nema u Bibliji stiha koji kaže:

Isus je stvorio....................
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Jednostavno - nema.
Zašto nema?
Pa zato jer to ne bi bila istina.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Jer samo je Jedan Stvoritelja Svega,
a to je Bog Otac Jahve Stvoritelj Jedini,
ne Sin.
......................................
Sin ne može ništa stvoriti.
Zato to i ne piše u Bibliji.
---------------------------------

Ako ja iskopam zemlju
stavim šalung
stavim armaturu
nalim betona
i na taj način:
položim temelj,
da li to znači da sam ja stvorio temelj?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Stvorio ga sigurno nisam.
Stvarati može samo Jedan,
a to nije Isus.

Onda bi i ti po ovoj analogiji mogao zemlju utemeljiti, ili da nebesa budu tvojih ruku djelo pale
Nevjerovatan je taj otpor prema Isusu Kristu. Faktički se tu uspoređuješ s Njim. O, čovječe moj, razmisli malo...

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 4 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
Gamalilo je napisao/la:
DVE STVARI su najbitnije u ljudskom životu, od mogućih 150 ili 300 nebitno. Jedna je ''Ko je PRAVI Bog'', što se raspravlja na ovoj temi a druga je ...........?
E to morate znati da bi razjasnili ovu temu!
I šta mislite koja je ?


Daj nam reci.....mene baš zanima tko je pravi Bog i ovu drugu isto reci......please! Very Happy

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 4 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
BonniT je napisao/la:
Gamalilo je napisao/la:
DVE STVARI su najbitnije u ljudskom životu, od mogućih 150 ili 300 nebitno. Jedna je ''Ko je PRAVI Bog'', što se raspravlja na ovoj temi a druga je ...........?
E to morate znati da bi razjasnili ovu temu!
I šta mislite koja je ?


Daj nam reci.....mene baš zanima tko je pravi Bog i ovu drugu isto reci......please! Very Happy

Brate dragi. Biblija je Knjiga nad knjigama. I ona više vredi nego sve ostale knjige na Planeti. Ona ti daje odgovore na SVA relevantna životna pitanja. Tako da ti je moj najdobronamerniji savet da je što više i što studioznije proučavaš. Evo za ohrabrenje te pozdravljam sa DVA lepa stiha iz Nje:

Propovjednik 7: 29 Gle, to nađoh: iskrena je Bog stvorio čovjeka; ali oni traže mnoge spletke.
Matej 16: 26 Jer što koristi čovjeku, ako dobije sav svijet, a pritom izgubi dušu svoju? Što može dati čovjek kao otkup za dušu svoju?


[i]

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 4 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
brat je napisao/la:

Onda bi i ti po ovoj analogiji mogao zemlju utemeljiti, ili da nebesa budu tvojih ruku djelo pale
Nevjerovatan je taj otpor prema Isusu Kristu. Faktički se tu uspoređuješ s Njim. O, čovječe moj, razmisli malo...[/quote]
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ja nemam otpor prema mojemu Gospodinu Isusu Kristu.
Imam samo jaki otpor prema neistini.
.................................
Jako dobro ja razmišljam,
ali biš se ti trebao jako zamisliti.
-----------------------------------
Da li piše u Bibliji -
Isus je stvorio.........
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ne piše!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ako ne piše - zašto nadodaješ?????????????????????
........................
Misli ti što hoćeš,
ali ako drugima serviraš da piše
u Bibliji
da je Isus stvorio ..................
onda si ti lažni učitelj,
jer govoriš neistinu,
a neistina je ono
što ne piše u Bibliji.
----------------------------------------------
Zašto ne govoriš istinu???????????????????
Zašto ne kažeš ono što piše u Bibliji
od Postanka 1,1 pa na dalje kroz cijelu Bibliju,
a to je
da je Jedan Jedini Stvoritelj
Bog Ocat Jahve?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ne piše Isus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nigjde!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
..........................................
Upozoren si više puta,
a ti dalje po svome.
----------------------------------
Nemaš niti jedan stih
da je Isus stvoritelj,
a ti dalje po svome - izmišljenom.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Da li ti je jasno da si lažni učitelj???????????????
.................................................................
Učiš ono što ne piše u Bibliji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Opameti se.

.........................................................

Faktički se tu uspoređuješ s Njim.

Moj Gospodin Isus Krist
(kad si Ga ti tako nazvao)
mi je uzor,
a ja sam obični čovjek koji Ga nikada neće moći niti oponašati,
a kamo li se usporediti sa Njim.

Isus Krist je Božji Sin,
ali nije Bog.

-----------------------------------

Ako si za istinu -
ne govori ono što ne piše u Bibliji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ne dodaji - ne oduzimaj -
samo kako piše,
ne preko napisanoga!!!!!!!!!!!!!!!!!

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 4 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
Dečko (jer si po stažu u vjeri još dijete, i to na mlijeku) smanji malo doživljaj. Smiri živce.
Ovdje možeš kulturno, kažem kulturno raspravljati i iznositi svoja mišljenja.
Slobodni strijelci poput tebe misle da su uhvatili Boga za bradu i da su popili svu pamet svijeta, kao i to da su svi drugi u krivu, a jedino oni u pravu.
Biblija nije strip sa kioska. Da bi se o Bibliji počelo ikoga naučavati, potrebno je poznavati barem osnovna načela tumačenja teksta, povezanost tekstova, povijesni kontekst i mnogo toga još...
Biblija je napisana na način da i polupismena baka može shvatiti onoliko iz nje koliko je potrebno za spasenje.
Ali to ne znači da je ta ista baka kompetentna tumačiti i biti učitelj pisma.
To nisam ni ja...ja mogu pisati i govoriti o tome kako ja to vidim,
ili kako vjerujem.
I još nešto za tebe...u Bibliji dosta toga ne piše, a ti isto tako koristiš (pr. "Isus je stvoren"). To je tvoje vjerovanje, ali ne možeš Biblijom potkrijepiti.
Malo se informiraj o značenju pojmova "Sin Božji" ; "Sin čovječji" ; "Mesija" itd.
I obavezno pročitaj Ivanovo evanđelje, ali ne poput stripa.

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 4 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
brat je napisao/la:
Za Isusa je Otac rekao:" Ti si u početku, Gospodine, zemlju utemeljio i nebesa su djelo ruku tvojih; oni će propasti, a ti ostaješ - sve će kao ogrtač ostarjeti. Kao plašt ćeš ih smotati i promijeniti, a ti isti ostaješ i godinama tvojim nema kraja." (Heb.1:10-13)


vidi ti
Hebrejima 1,9
Zašto ti je teško priznati da se govori oJahvi??

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 4 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
Seljak je napisao/la:
brat je napisao/la:
Za Isusa je Otac rekao:" Ti si u početku, Gospodine, zemlju utemeljio i nebesa su djelo ruku tvojih; oni će propasti, a ti ostaješ - sve će kao ogrtač ostarjeti. Kao plašt ćeš ih smotati i promijeniti, a ti isti ostaješ i godinama tvojim nema kraja." (Heb.1:10-13)


vidi ti
Hebrejima 1,9
Zašto ti je teško priznati da se govori oJahvi??

Kakvom Jahvi ti pričaš? Cijelo prvo poglavlje Hebrejima piše o Isusu Kristu. Koji to redak po tebi govori o JHWH???

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 4 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
Gamalilo je napisao/la:
DVE STVARI su najbitnije u ljudskom životu, od mogućih 150 ili 300 nebitno. Jedna je ''Ko je PRAVI Bog'', što se raspravlja na ovoj temi a druga je ...........?
E to morate znati da bi razjasnili ovu temu!
I šta mislite koja je ?


Onome tko počne čitati Bibliju sam,
a da prije nije imao utjecaja vjerskih,
od bilo koje strane,

jasno čita - Bog Otac Jahve - Jedini Bog i Jedini Stvoritelj,
ne čita nigdje Isus Krist Jedini Isus Krist Bog i Jedini Isus Krist Stvoritelj.

Ako nešto ne piše - onda je laž.

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 4 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
[quote="brat"]


Dečko (jer si po stažu u vjeri još dijete, i to na mlijeku)
-------------
Pljiz Bvanja donjt kilj mi.
Već sam ti dao da se ne šepuriš,
ali ću ti ponoviti:

Job 32,6 I progovorivši, Elihu, sin Barakeelov, iz Buza, reče: "Po godinama svojim još mlad sam ja, a u duboku vi ste ušli starost; bojažljivo se zato ja ustezah znanje svoje pokazati pred vama.
Job 32,7 Mišljah u sebi: `Govorit će starost, mnoge godine pokazat će mudrost.`
Job 32,8 Uistinu, dah neki u ljudima, duh Svesilnog mudrim čini čovjeka.
Job 32,9 Dob poodmakla ne daje mudrosti a niti starost pravednosti uči.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Slobodni strijelci poput tebe misle da su uhvatili Boga za bradu i da su popili svu pamet svijeta, kao i to da su svi drugi u krivu, a jedino oni u pravu.

------------------

Ja to ne mislim niti ću ikada misliti.
A to da si u krivu – jesi!
Jasno sam ti postom na koji odgovaraš – to objasnio,
ali ti to ne uviđaš,
isto kao što ni Farizeji ni Saduceji ni Zakonoznanci nisu uvidjeli što im Isus govori.
.............................
U krivu ili u pravu?
Ti mi nisi nikada dokazao da sam u krivu,
kada rekoh Biblijski stih – a ima ih 100tine,
Jahve Bog Otac je sve stvorio,
i dalje nastavio tvrditi
da je sve stvorio Bog Otac Jahve.
................................................................
Ali ti imaš velikih problema s tim dokazivanjem
da je Isus bilo što stvorio,
jer to ne piše.
I gotovo..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I još nešto za tebe...u Bibliji dosta toga ne piše, a ti isto tako koristiš (pr. "Isus je stvoren"). To je tvoje vjerovanje, ali ne možeš Biblijom potkrijepiti.

-----------

Dao sam ti već 100 puta,
ali imaš oči a ne vidiš.
Evo ti još jednom:

OTKRIVENJE 3,14
I anđelu Crkve u Laodiceji napiši: "Ovo govori Amen, Svjedok vjerni i istiniti,
POČETAK BOŽJEG STVORENJA:

..............................
Isus sam za sebe kaže
da je početak Božjeg stvaranja.
Znači da prije stvaranja nije ni postojao,
osim što je bio predviđen.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Malo se informiraj o značenju pojmova "Sin Božji" ; "Sin čovječji" ; "Mesija" itd.
I obavezno pročitaj Ivanovo evanđelje, ali ne poput stripa.


------------

Možda bi tebi bilo bolje
da se makneš od onoga što ti je netko
poturio kao istinu, a nije,
i da počneš samostalno proučavati Bibliju,
a ne kako Mama kaže.
Ili Tata.

descriptionIsus Krist kao Stvoritelj - Page 4 EmptyRe: Isus Krist kao Stvoritelj

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply