Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Sakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa?

power_settings_newLogin to reply
+6
braslav
Mali princ
kainos
Spart
Izrail
hrvoje hrki
10 posters

descriptionSakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa? EmptySakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa?

more_horiz
Molio bih da mi netko tko ne vjeruje u sakramente KC da mi malo pojasni citate iz Biblije koje je izrekao osobno Isus- naš Spasitelj i Otkupitelj

zanima me kako tumačite Isusove citate iz zajedničke nam Objave , sukladno vama temeljnoj doktrini sola scriptura, a i tome da Bibliji ne smijemo nišrta dodavati , ali ni oduzimati

Ivan 20,22-23

to rekavši dahne u njih i kaže im:
"Primite DUHA SVETOGA,
Kojima ( vi apostoli-svećenici-op HH) OTPUSTITE GRIJEHE,
OTPUŠTAJU IM SE,
kojima zadržite
zadržani su im"


ovo je po nama katolicima OČITO ustanovljenje sakramenta ISPOVIJEDI od strane Isusa, dana vlasnost apostolima ( prvim svećenicima) da budu vidljiv znak Isusovog otpuštanja grijeha ljudima

Vezano za vlasnost , autoritet apostola ( ljudi-svećenika)da razvezuju ili svezuju na zemlji i ovaj citat

Matej 16,18-22

Tebi ću dati ključeve KRALJEVSTVA NEBESKOGA, pa što SVEŽEŠ NA ZEMLJI, BIT ĆE SVEZANO NA NEBESIMA
A ŠTO GOD ODRIJEŠIŠ NA ZEMLJI, BIT ĆE ODRIJEŠENO
na nebesima.

ili vezano sa sakrament svete pričesti i ustanovljenje od strane Isusa ( euharistija- Večera Gospodnja)

Matej 26,26-29

UZMITE I JEDITE!
ovo je tijelo moje...

I uze čašu...
PIJTE iz nje SVI
Ovo je KRV moja, KRV SAVEZA koja se za mnoge
prolijeva na OTPUŠTENJE GRIJEHA.


evo dodajem naknadno i ovaj stih:
Ivan 6

53 Reče im stoga Isus: "Zaista, zaista, kažem vam: ako ne jedete tijela Sina Čovječjega i ne pijete krvi njegove, nemate života u sebi! 54 Tko blaguje tijelo moje i pije krv moju, ima život vječni; i ja ću ga uskrisiti u posljednji dan. 55 Tijelo je moje jelo istinsko, krv je moja piće istinsko. 56 Tko jede moje tijelo i pije moju krv, u meni ostaje i ja u njemu. 57 Kao što je mene poslao živi Otac i ja živim po Ocu, tako i onaj koji mene blaguje živjet će po meni. 58 Ovo je kruh koji je s neba sišao, ne kao onaj koji jedoše očevi i pomriješe. Tko jede ovaj kruh, živjet će uvijeke." 59



po meni ,iz gore navedenih citata vrlo jasno se vidi da sakramenti ISPOVIJEDI ( pomirenja, pokore) i sakrament sv.PRIČESTI ( Euharistije- Večere Gospodnje) imaju i biblijsku podlogu, dapače , ustanovio ih je sam Isus Krist, a ne KC samovoljno- znače ne isključivo kao rezultat "ljudskih ruku" na što se mnogi često pogrešno pozivaju

e sada , ako ti sakramenti imaju "Božje pokriće" može li mi netko pojasniti zašto su onda ukinuti kod reformatora i protestanata ( većine kolko znam) i kako vi tumačite ove citate iz Biblije uzevši Sveto Pismo u svojoj cjelokupnosti , bez da išta samovoljno ukidamo ili olako zanemarujemo


ako je moguće , možemo li prvo krenuti sa sakramentom ispovijedi, pa ga malo više diskutirati, a poslije nastaviti sa sakramentom pričesti, da se nestvori zbrka odmah na početku , jer mislim da se oko oba sakramenta može jako puno govoriti

NADOPUNA: detaljnije o sakram. ISPOVIJEDI može se pročitati na:

http://www.zupa-viskovo.com/ispovijed.html

Sakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa? Modify_inline

Zadnja promjena: ; pet 09 vel 2007, 12:46; ukupno mijenjano 2 put/a.

descriptionSakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa? EmptyRe: Sakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa?

more_horiz
Od svih junaka glasa čuti nije.
Sakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa? Lol

descriptionSakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa? EmptyRe: Sakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa?

more_horiz
[quote="Izrail"]Od svih junaka glasa čuti nije.
Shocked
što si htio s ovim reći? kuca

descriptionSakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa? EmptyRe: Sakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa?

more_horiz
Malo osvježit temu
Sakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa? Lol

descriptionSakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa? EmptyRe: Sakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa?

more_horiz
ajd dobro. Smile

descriptionSakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa? EmptyRe: Sakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa?

more_horiz
hrvoje hrki je napisao/la:
Molio bih da mi netko tko ne vjeruje u sakramente KC da mi malo pojasni citate iz Biblije koje je izrekao osobno Isus- naš Spasitelj i Otkupitelj

zanima me kako tumačite Isusove citate iz zajedničke nam Objave , sukladno vama temeljnoj doktrini sola scriptura, a i tome da Bibliji ne smijemo nišrta dodavati , ali ni oduzimati

Ivan 20,22-23

to rekavši dahne u njih i kaže im:
"Primite DUHA SVETOGA,
Kojima ( vi apostoli-svećenici-op HH) OTPUSTITE GRIJEHE,
OTPUŠTAJU IM SE,
kojima zadržite
zadržani su im"


ovo je po nama katolicima OČITO ustanovljenje sakramenta ISPOVIJEDI od strane Isusa, dana vlasnost apostolima ( prvim svećenicima) da budu vidljiv znak Isusovog otpuštanja grijeha ljudima


Sakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa? Modify_inline


Ok.Idemo redom.
U evanđelju po Ivanu piše: "Ja ću moliti Oca i dat će vam drugog Branitelja koji će ostati s vama zauvijek: Duha istine,kojega svijet ne može primiti,jer niti ga vidi niti ga poznaje.Vi ga poznajete jer boravi s vama i jer će biti u vama." (Ivan 14:16,17)

Dakle ovdje je obećanje Kristovo da će Duh Sveti biti pomoćnik "koji će ostati s vama ZAUVIJEK.

U (Rimljanima 8:15,16) piše "Vi naime niste primili duha ropstva da budete ponovno u strahu,već ste primili duha posinjenja kojim vičemo Abba--Oče!Sam Duh svjedoči zajedno sa našim duhom da smo djeca Božja.

Dakle kao djeca Božja možemo doći sa svojim grijesima pred našeg nebeskog Oca i ispovjediti se po imenu Kristovom.Kratko i jasno.

descriptionSakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa? EmptyRe: Sakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa?

more_horiz
Svak po svom znači a objašnjenja konkretnog nema.scratch

descriptionSakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa? EmptyRe: Sakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa?

more_horiz
Dobro ajd malo pojednostavljeno ; Ako zamolimo svog tatu,oca da nam oprosti ako smo pogriješili,on će nam kao pravi otac u ljubavi to oprostiti.Kako nam onda naš nebeski Tata,Abba neće oprostiti ako Ga to zamolimo,a posrednik je naš Gospodin i Spasitelj Isus Krist.

"Molite i dat će vam se!Tražite i naći ćete!Kucajte i otvorit će vam se!Jer svaki koji moli,prima; tko traži,nalazi,i tko kuca,otvara mu se.Ili,ima li tko među vama da bi svome sinu,ako bi ga zamolio kruha,pružio kamen,ili ako bi ga zamolio ribu,pružio mu zmiju?Dakle: ako vi,premda ste zli,možete davati djeci svojoj dobre darove,koliko će više Otac vaš nebeski dati dobra onima koji ga mole?" (Matej 7:7-11)

descriptionSakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa? EmptyRe: Sakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa?

more_horiz
To je tvoj komentar Ivan 20,22-23
Pa Sin je ostavio one koji mogu odriješiti grijehe.

Čovjek te konkretno priupita a ti pričaš nešto drugo.
Daj konkretno komentiraj Ivan 20,22-23

descriptionSakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa? EmptyRe: Sakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa?

more_horiz
Dragi Izraile,za koga ti smatraš da su današnji apostoli?Jesu li djeca Božja samo oni koji su bili tada apostoli ili svi oni koji prime Krista u svoj život?Ako Krista priznajemo za svog Spasitelja,tada smo djeca Svemogućeg,a samim time,sami možemo pristupati Nebeskom Ocu jer Krist je naš posrednik,a ne svećenik koji će nam reći da izmolimo par zdravomarija i odemo kući "čisti od grijeha".

descriptionSakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa? EmptyRe: Sakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa?

more_horiz
Opet ništa od komentara Ivan 20,22-23 ha očito se ovdje neće moći ozbiljno raspravljati.
Nažalost.
Ne vidim u čemu je problem prokomentirati Riječ Božju konkretno bez pitanja i uvijanja.

descriptionSakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa? EmptyRe: Sakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa?

more_horiz
Joshua je napisao/la:
Dobro ajd malo pojednostavljeno ; Ako zamolimo svog tatu,oca da nam oprosti ako smo pogriješili,on će nam kao pravi otac u ljubavi to oprostiti.Kako nam onda naš nebeski Tata,Abba neće oprostiti ako Ga to zamolimo,a posrednik je naš Gospodin i Spasitelj Isus Krist.

"Molite i dat će vam se!Tražite i naći ćete!Kucajte i otvorit će vam se!Jer svaki koji moli,prima; tko traži,nalazi,i tko kuca,otvara mu se.Ili,ima li tko među vama da bi svome sinu,ako bi ga zamolio kruha,pružio kamen,ili ako bi ga zamolio ribu,pružio mu zmiju?Dakle: ako vi,premda ste zli,možete davati djeci svojoj dobre darove,koliko će više Otac vaš nebeski dati dobra onima koji ga mole?" (Matej 7:7-11)


sve ovo stoji
ali slažemo li se da je Bog -Isus , alfa i omega
da je svemoguć i da sve zna, od početka do kraja svijeta
ako on to sve zna, znao je i za mogućnost razliitih tumačenja ili cjepanja njegovoh Mističnog Tijela na zemlji u nekoj dalekoj budućnosti , pa da sada moramo opet pričati o jedinstvu, ekumenizmu isl.
ako je Isus-Bog sve to znao ( a znao je) zašto je onda na vrhuncu svoga djelovanja ostavio takvu poruku APOSTOLIMA ( prvim svećenicima i evangelizatorima)
zašto im je dao tu vlasnost , dahnuvši u njih Duha svetoga i rekavši :

Primite DUHA SVETOGA,
Kojima ( vi apostoli-svećenici-op HH) OTPUSTITE GRIJEHE,
OTPUŠTAJU IM SE,
kojima zadržite
zadržani su im"

zašto je to oupće govorio apostolima
mogao je jednostavno reći npr:

skruši se griješniče, čovječe , duboko u sebi
ispovijedi svoje grijehe svome stvoritelju , predaj sve
svoje grijehu Isusu raspetome u mislima,
pokaj se u sebi i bit će ti oprošteno

descriptionSakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa? EmptyRe: Sakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa?

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
Izrail je napisao/la:
Od svih junaka glasa čuti nije.
Sakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa? Lol
Sto ti mislis, da za pol sata mozes sebi naruciti odgovor ,i evo ti,sto bar nisi fin kao Zivac i Hrki i diskutiras u stilu pristojnog krscanina,vec si juce, prekrsio zapovijed,kao dobar katolik podmetnio moderatoru crvena slova i podpiso ga,pa ne sastoji se jedan vjernika samo od dokazivanja dogmi nego o zivljenju,i opet te molim nemoj ,nam kvariti dobre krscanske obicaje medjusobnog uvazavanja,a i do sad je ovdje bilo katolika divnih ljudi,nemo ih sramotiti ili nemoj ometati Hrkija i Zivca u njihovim pristojnim diskusijama,jer u Slavoniji su obicaji drugaciji,postivaju se i ljudi i domacini,neces ti mene preobratiti na tvoju vjeru ,niti ja zelim tebe,ali ajdmo konstruktivno diskutirati,kao sto sam ti vec juce objasnjavala ljudi po ljudskim pravima imaju prava vjerovati ono sto njima i njihovom duhu i dusi pase,ali i po ljudskim pravima imamo obavezu postivati jedne druge,pa te molim budi fin,drzi se ,zlatnog pravila sto ne zelis ,da tebi netko cini, ne cini niti ti njemu,ajd budi brat krscanin,koji ima krscanskog duha u sebi.</BLOCKQUOTE>

descriptionSakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa? EmptyRe: Sakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa?

more_horiz
Dina je napisao/la:
<blockquote>evo ti,sto bar nisi fin kao Zivac i Hrki i diskutiras u stilu pristojnog krscanina,vec si juce, prekrsio zapovijed,kao dobar katolik podmetnio moderatoru crvena slova i podpiso ga,</blockquote>


Pa o čemu ti pišeš lol!
Ovo veze s vezom nema.

Ali ako vam smetam za pristojnu diskusiju neću više sudjelovat.
očito se bojite pa hoćete izvrdavat a kod mene nema mrdanja.
No neću diti onaj koji vam kvari igru.
lol!

Mir vama i lijepi pozdrav.

descriptionSakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa? EmptyRe: Sakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa?

more_horiz
I Ivanova poslanica 2:1-2

" Dječice moja, ovo vam pišem da ne počinite grijeha. Ali ako tko i počini grijeh, imamo zagovornika kod Oca: Isusa Krista, pravednika. On je žrtva pomirnica za naše grijehe: ne samo za naše nego za grijehe svega svijeta."

Juda 20.-21. stih:

" Vi se, ljubljeni, naprotiv uzdižite na temelju svoje presvete vjere: molite se uz suradnju Duha Svetoga! Očuvajte sami sebe u ljubavi Božjoj, očekujući milosrđe našega Gospodina, Isusa Krista, za vječni život!"

Prva Timoteju 2:5-6
" jedan je Bog, jedan je i posrednik između Boga i ljudi: čovjek Krist Isus koji dade samog sebe kao otkup mjesto sviju-"

Što se ispovijedi tiče, i primanja Duha Svetoga, za sve to nadležan je Isus Krist. Njemu se ispovjedam, on mi prašta i čisti od grijeha. Jedini je on umro za mene, samu sebe odgovorno moram nositi u duhu vjere koju mi postavi Bog u srce, nema drugog posrednka osim Isusa. Isus je taj koji daje Duha Svetoga, ne čovjek.

Nikom se ne da pisat jer je sve jasno stoji u Bibliji, a po tome se ravnamo, ne tumačimo Bibliju da bi štitili svoje ustrojstvo koje smo smislili mi, nego se temeljimo na Pismu. Ne smijem krivo tumačiti Sveto Pismo i koristiti ga da zaštitim ikoji religiozni sustav, Biblija nas uči da svatko odgovara osobno samo za sebe, a Bog je taj koji prašta grijehe.

SVIMA, ne samo apostolima govori Isus. Oni su tad bili uz njega. Danas smo mi uz njega. Sutra će doći novi generacije. Riječ Božja vrijedi zauvijek. Svi smo sada apostoli Kristovi ako propovijedamo otkupljenje grijeha kroz krv Njegovu. Duha Svetoga primaju oni koji ljube Krista, i koji su mu poslušni.

Ivan 20: 22-23 govori o ŽIVOTONOSNOJ vjeri u Isusa, kao Krista, sina Božjega. Tko primi Krista, otpušteni su mu grijesi, tko ne primi Krista, zadržani su mu grijesi.

descriptionSakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa? EmptyRe: Sakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa?

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
Izrail je napisao/la:
Dina je napisao/la:

<BLOCKQUOTE>evo ti,sto bar nisi fin kao Zivac i Hrki i diskutiras u stilu pristojnog krscanina,vec si juce, prekrsio zapovijed,kao dobar katolik podmetnio moderatoru crvena slova i podpiso ga,</BLOCKQUOTE>


Pa o čemu ti pišeš lol!
Ovo veze s vezom nema.

Ali ako vam smetam za pristojnu diskusiju neću više sudjelovat.
očito se bojite pa hoćete izvrdavat a kod mene nema mrdanja.
No neću diti onaj koji vam kvari igru.
lol!

Mir vama i lijepi pozdrav.
Nemoras otici ali je lijepo da kao svi drugi pristojni ljudi budes pristojan,i pravi Kristov sljedbenik,mozemo sve u miru dogovoriti i razgovarati.Dijalog i medjuljudski i medjureligijski,mogu voditi svi ljudi.</BLOCKQUOTE>

descriptionSakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa? EmptyRe: Sakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa?

more_horiz
Noemi je napisao/la:
I Ivanova poslanica 2:1-2
Ivan 20: 22-23 govori o ŽIVOTONOSNOJ vjeri u Isusa, kao Krista, sina Božjega. Tko primi Krista, otpušteni su mu grijesi, tko ne primi Krista, zadržani su mu grijesi.


Pa tako ne piše u Ivan 20,22-23

No očito ne znate odgovor, pa da vas više ne mučim odmorit ću malo.study
neću nikuda otići ali ovdje smo da bi konkretno odgovorili na pitanje a ne išli skroz na druge teme.lol!
Nema kruha od toga.

descriptionSakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa? EmptyRe: Sakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa?

more_horiz
Dina je napisao/la:
<blockquote>
Izrail je napisao/la:
Dina je napisao/la:

<blockquote>evo ti,sto bar nisi fin kao Zivac i Hrki i diskutiras u stilu pristojnog krscanina,vec si juce, prekrsio zapovijed,kao dobar katolik podmetnio moderatoru crvena slova i podpiso ga,</blockquote>


Pa o čemu ti pišeš lol!
Ovo veze s vezom nema.

Ali ako vam smetam za pristojnu diskusiju neću više sudjelovat.
očito se bojite pa hoćete izvrdavat a kod mene nema mrdanja.
No neću diti onaj koji vam kvari igru.
lol!

Mir vama i lijepi pozdrav.
Nemoras otici ali je lijepo da kao svi drugi pristojni ljudi budes pristojan,i pravi Kristov sljedbenik,mozemo sve u miru dogovoriti i razgovarati.Dijalog i medjuljudski i medjureligijski,mogu voditi svi ljudi.</blockquote>


Što bar ne ogovori na moje pitanje nego popuješ.obred

descriptionSakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa? EmptyRe: Sakramenti KC- biblijska podloga- ustanovljenje od Isusa?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply