Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Marijino djevičanstvo

power_settings_newLogin to reply
+8
No Nick
amos
sunshine
Edy
ILIJA
usamljena
stefani
kainos
12 posters

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 6 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
Dina je napisao/la:
amos je napisao/la:
sunshine je napisao/la:
ne vrijedi pisati, mozda bi trebalo crtati da skuzite neke stvari... sorry na offtopicu.ja tu vise nemam sto za reci. i melkisedek vam je rekao sto je, ali vi opet po svome.a neka vam bude.daljnja rasprava ne vrijedi,mozemo samo ispocetka pa kome se da,slobodno. ima takvih kojima nie bed pisati milijun puta jedno te isto,no nismo svi takvi,stoga pa-pa.


Pa,pa trk

Mislim da ovdje rijec moderatora ne vrjedi.Ljudi hoce vrijedjati druge denominacije,to cine sa slascu i sebe jos zovu Djecom Bozjom.Ovo ne razumijem,a one koji vidje u drugima ljudima,buduce stanovnike neba zovu licemjerima,mozda je to i zbog broja koga su sebi zamislili u spasavanju,negirajuci da ce biti spaseni kao pjeska morskoga i od svakog jezika i svakog plemena.
Sicka se reklamira potajno,i skoro mi dodje reci kao sunshine ade,ali mnogo sam u svom zivotu pretrpjela za svoju vjeru,podnet cu i ovo.A vi koji sebe nazivate ,,sinovima Bozjim''upozoravam vas pripazite samo kojim Bogovima sluzite,da se ne bi nasli u grupi:"Neće u kraljevstvo nebesko ući svaki koji mi govori: `Gospodine, Gospodine!`, nego onaj koji vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima.
Ivan 3,16
16 Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.


Svakako Dina da je nas Gospod ucio da ljubimo jedni druge, no ako neko od nas ponekad kaze da se nesto suprostavlja Evandjelju Kristovu to ne znaci da mi ne ljubimo bracu i sestre . Upravo se i sami preispitujemo kroz Rijec Bozju da ne otpadnemo i postanemo kao oni koji ljubav prema istini nisu primili. Neka Bog pomogne svakome od nas da govorimo istinu onom ljubavlju koju je Otac imao k nama kroz Isusovo Ime.

Ako se neko uvrijedi zato sto Bozja rijec osudjuje laznu nauku i lazno ucenje tada neka se takav zapita sta je vrijednije od onoga koji je dao svoj zivot jos dok bijasmo gresnici da bismo imali vjecni zivot i iskusili puninu ljubavi Bozje.Ljubazni po Hristovoj krvi sjetimo se da nas je Isus ucio:

I tko god ostavi kuće, ili braću, ili sestre, ili oca, ili majku, ili ženu, ili djecu, ili polja poradi imena mojega, stostruko će primiti i život vječni baštiniti. Matej 19,29


Gospod Isus nas uci da ostavimo sve sta bi nam moglo prijeciti put ka svetom Imenu Isusa Krista naseg Spasitelja a ako nas upucuje da ostavimo i oca i majku kako li ne bismo ostavili lazna ucenja i lazne nauke koje nam prijece sloodan pristup izvoru zive vode -Isusu Kristu?
Isusove rijeci su ponekad bile na sablazan onima koji su slusali, ali blago onima koji su Bozju rijec primili u srce. Ne nastojmo biti na sablazan nego iznosimo Rijec Bozju u skladu sa vjerom jedanput danom svetima za koju su nasa braca i sestre dali svoj zivot i zapecatili je smrcu kao sto je to bilo sa Stefanom i Pavlom i mnogim drugim krscanima koji su ljubili Boga.


Uvrijediti ne zelim, ali ne zelim ni govoriti drugacije nego kako je pisano u Evandjelju Isusa Krista i prorocima tako mi Bog u tome pomogao kroz njegovo sveto i uzviseno ime. Ako je neko iz druge denominacije pa bilo od onih koji ne vjeruju bilo od brace, bio uvrijedjen mojim pisanjem ja zalim zbog toga, no ako sam pisao istinu nadam se da ce se i moja i njihova zalost pretvoriti u radost spasenja za sve one koji vjeruju u Sina Bozijega.

Krscanin ne smije niti moze slusati laz, a da joj se ne protivi jednako kako se ni svjetlo ne drzi pod posudom, istina nosi plod spasenja koji je dar Bozji i kao takav dostupan za badava svakome koji vjeruje u Sina Bozijega.

Pisano je u Prorocima: Svi će biti učenici Božji. Tko god čuje od Oca i pouči se, dolazi k meni. Ivan 6,45

Krscani zive sa tom nadom da svi budu ucenici Bozji i da imaju uho za cuti Bozji glas.
Kako je i pisano u Galatima:

Ja se uzdam u vas u Gospodinu: vi nećete drukčije misliti. A tko vas zbunjuje, snosit će osudu, tko god bio. Galaćanima 5,10

No mi ne budimo oni koji zbunjuju, a budimo utvrdjeni u vjeri koja je jedmput dan svetima i nedajmo se pokolebati ni misliti drugacije od onoga kako primismo kroz Evanjdejelje i proroke.

Gospod sa svima koji ga ljube i traze spasenje . A u I trpljenju se uzdamo u Onoga koji nam je sve darovao.

Da se jos jednom osvrnem na temu Biblija nas uci da je Marija bila zena Josipova i Bog je ovu bracnu zajednicu blagoslovio u tom smislu jednako vrijedi i za Mariju tekst:Ipak, žena je neodvojiva od čovjeka i čovjek od žene, pred Gospodinom. 1. Korinćanima 11,11


Za zaljenje je cinjenica da ljudi grade na svojim laznim idejama vjeru u -Mariju vazda djevicu - ako je ucenje Biblije da je Marija bila u bracnom savezu sa Josipom te su bili jedno tjelo.Za zaljenje je cinjenica da ljudi uce i cine u oprecju sa Bozjom Rijecju te prave kipove i mole se pred onime sta nije i ne moze biti dostojno obozavanja.

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 6 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
ILIJA je napisao/la:
Dina je napisao/la:
amos je napisao/la:
sunshine je napisao/la:
ne vrijedi pisati, mozda bi trebalo crtati da skuzite neke stvari... sorry na offtopicu.ja tu vise nemam sto za reci. i melkisedek vam je rekao sto je, ali vi opet po svome.a neka vam bude.daljnja rasprava ne vrijedi,mozemo samo ispocetka pa kome se da,slobodno. ima takvih kojima nie bed pisati milijun puta jedno te isto,no nismo svi takvi,stoga pa-pa.


Pa,pa trk

Mislim da ovdje rijec moderatora ne vrjedi.Ljudi hoce vrijedjati druge denominacije,to cine sa slascu i sebe jos zovu Djecom Bozjom.Ovo ne razumijem,a one koji vidje u drugima ljudima,buduce stanovnike neba zovu licemjerima,mozda je to i zbog broja koga su sebi zamislili u spasavanju,negirajuci da ce biti spaseni kao pjeska morskoga i od svakog jezika i svakog plemena.
Sicka se reklamira potajno,i skoro mi dodje reci kao sunshine ade,ali mnogo sam u svom zivotu pretrpjela za svoju vjeru,podnet cu i ovo.A vi koji sebe nazivate ,,sinovima Bozjim''upozoravam vas pripazite samo kojim Bogovima sluzite,da se ne bi nasli u grupi:"Neće u kraljevstvo nebesko ući svaki koji mi govori: `Gospodine, Gospodine!`, nego onaj koji vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima.
Ivan 3,16
16 Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.


Svakako Dina da je nas Gospod ucio da ljubimo jedni druge, no ako neko od nas ponekad kaze da se nesto suprostavlja Evandjelju Kristovu to ne znaci da mi ne ljubimo bracu i sestre . Upravo se i sami preispitujemo kroz Rijec Bozju da ne otpadnemo i postanemo kao oni koji ljubav prema istini nisu primili. Neka Bog pomogne svakome od nas da govorimo istinu onom ljubavlju koju je Otac imao k nama kroz Isusovo Ime.

Ako se neko uvrijedi zato sto Bozja rijec osudjuje laznu nauku i lazno ucenje tada neka se takav zapita sta je vrijednije od onoga koji je dao svoj zivot jos dok bijasmo gresnici da bismo imali vjecni zivot i iskusili puninu ljubavi Bozje.Ljubazni po Hristovoj krvi sjetimo se da nas je Isus ucio:

I tko god ostavi kuće, ili braću, ili sestre, ili oca, ili majku, ili ženu, ili djecu, ili polja poradi imena mojega, stostruko će primiti i život vječni baštiniti. Matej 19,29


Gospod Isus nas uci da ostavimo sve sta bi nam moglo prijeciti put ka svetom Imenu Isusa Krista naseg Spasitelja a ako nas upucuje da ostavimo i oca i majku kako li ne bismo ostavili lazna ucenja i lazne nauke koje nam prijece sloodan pristup izvoru zive vode -Isusu Kristu?
Isusove rijeci su ponekad bile na sablazan onima koji su slusali, ali blago onima koji su Bozju rijec primili u srce. Ne nastojmo biti na sablazan nego iznosimo Rijec Bozju u skladu sa vjerom jedanput danom svetima za koju su nasa braca i sestre dali svoj zivot i zapecatili je smrcu kao sto je to bilo sa Stefanom i Pavlom i mnogim drugim krscanima koji su ljubili Boga.


Uvrijediti ne zelim, ali ne zelim ni govoriti drugacije nego kako je pisano u Evandjelju Isusa Krista i prorocima tako mi Bog u tome pomogao kroz njegovo sveto i uzviseno ime. Ako je neko iz druge denominacije pa bilo od onih koji ne vjeruju bilo od brace, bio uvrijedjen mojim pisanjem ja zalim zbog toga, no ako sam pisao istinu nadam se da ce se i moja i njihova zalost pretvoriti u radost spasenja za sve one koji vjeruju u Sina Bozijega.

Krscanin ne smije niti moze slusati laz, a da joj se ne protivi jednako kako se ni svjetlo ne drzi pod posudom, istina nosi plod spasenja koji je dar Bozji i kao takav dostupan za badava svakome koji vjeruje u Sina Bozijega.

Pisano je u Prorocima: Svi će biti učenici Božji. Tko god čuje od Oca i pouči se, dolazi k meni. Ivan 6,45

Krscani zive sa tom nadom da svi budu ucenici Bozji i da imaju uho za cuti Bozji glas.
Kako je i pisano u Galatima:

Ja se uzdam u vas u Gospodinu: vi nećete drukčije misliti. A tko vas zbunjuje, snosit će osudu, tko god bio. Galaćanima 5,10

No mi ne budimo oni koji zbunjuju, a budimo utvrdjeni u vjeri koja je jedmput dan svetima i nedajmo se pokolebati ni misliti drugacije od onoga kako primismo kroz Evanjdejelje i proroke.

Gospod sa svima koji ga ljube i traze spasenje . A u I trpljenju se uzdamo u Onoga koji nam je sve darovao.

Da se jos jednom osvrnem na temu Biblija nas uci da je Marija bila zena Josipova i Bog je ovu bracnu zajednicu blagoslovio u tom smislu jednako vrijedi i za Mariju tekst:Ipak, žena je neodvojiva od čovjeka i čovjek od žene, pred Gospodinom. 1. Korinćanima 11,11


Za zaljenje je cinjenica da ljudi grade na svojim laznim idejama vjeru u -Mariju vazda djevicu - ako je ucenje Biblije da je Marija bila u bracnom savezu sa Josipom te su bili jedno tjelo.Za zaljenje je cinjenica da ljudi uce i cine u oprecju sa Bozjom Rijecju te prave kipove i mole se pred onime sta nije i ne moze biti dostojno obozavanja.

Ako se neko uvrijedi zato sto Bozja rijec osudjuje laznu nauku i lazno ucenje tada neka se takav zapita sta je vrijednije


Ti tocno znas dragi Ilija,da covjek nema prava svojim vulgarnim rijecima izrazavati istinu Bozju,jer to je djelo nekoga koji uziva u takvim trenucima,jer se slavi njegovo ime.Razuman covjek svoje neslaganje s drugacijim misljenjima moze drugacije obrazloziti,a i treba biti mudar pa vidjeti,kad se netko lazno predstavlja,kao protestant ili katolik,i prepoznati retoriku,a ne udri ko iz rafala,takvim kosenjem se raduje samo neprijatelj Bozji ,koji dobija jos jednu zrtvu za sebe.

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 6 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
Marijino djevičanstvo - Page 6 Marija<table cellSpacing=5 cellPadding=5 width=348 border=0><tr><td width=350>
MARIJA
Pouke učeništva iz života Isusove zemaljske porodice
Pisac: Fil Treilkil
Izdavač: Udruženje „Ikonos“</TD></TR></TABLE>
http://www.twr-serbia.org/nasa_izdanja.html

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 6 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
Nije me bilo dugo na forumu ali čitajući ovaj uvodni post smatram da je potrebno reagirati i ispraviti pogrešne navode.
Dragi katolici da parafraziram apostola Pavla koji je rekao :"Zar sam vam postao neprijatelj iznoseći vam istinu?"

Navodim jedan od mnogih prijepora u tekstu koji ću komentirati.
Citat sunshine:
Objašnjenje što u Bibliji znači riječ: brat
U Bibliji, korištenje
pojma „brat“ i „braća“ bio je mnogo rašireniji nego danas; zato
biblijsku riječ “brat” bilo bi adekvatnije prevesti kao rođak ili
bratić. U Bibliji postoji nekoliko takvih primjera. To je zato što
Židovi nisu imali zaseban naziv za rođake, i prema tome se riječ „brat“
odnosila i na rođake.Ljudi koji su pisali Bibliju potječu iz židovske
kulture, naviknuti na taj izraz, stavili su ga u tom značenju u
biblijski tekst koji su pisali I na drugim jezicima, kao npr. grčkom, u
kojem postoji odvojen izraz za srodnike. Grči Stari zavjet koji su
koristili Evanđelisti, pod nazivom Septuaginta, bio je preveden na
grčki jezik od židovskih pismoznanaca oko sto godina prije Isusovog
vremena, i riječ “braća “ se odnosi na bratiće i druge bliže rođake.
izraz “brat” u Bibliji može odnositi na obiteljske veze a ne samo na pojam koji smo mi navikli koristiti.
Sada
kada znamo da riječ “brat” u Bibliji ne mora značiti da se odnosi na
brata, pogledat ćemo što još u Bibliji piše o Isusovoj braći ( Jakov,
Josip, Juda i Šimun ). Biblija pokazuje da Jakov i Josip nemaju istu
majku kao i Isus.
Izdaleka promatrahu i neke žene: među njima Marija Magdalena i Marija, majka Jakova Mlađega i Josipa, i Saloma. ( Marko 15,40 )

Očito,
Marija koja je majka Jakovu i Josipu nije i Isusova majka Marija. U
ovom stihu je kontekst Isusovo raspeće i ako je Marija koje se ovdje
spominje, bila Isusova Majka, to bi bilo posebno naglašeno. Nadalje,
majka Jakovljeva i Josipova nije bila Marija, Isusova Majka. Pogledajmo
sada šesto poglavlje u Markovom evanđelju:
Nije li ovo drvodjelja,
sin Marijin, i brat Jakovljev, i Josipov, i Judin, Šimunov? I nisu li
mu sestre ovdje među nama?" I sablažnjavahu se o njega. ( Marko 6,3 )

Vidjeli
smo da Jakov i Josip nisu Isusova prava braća nego rođaci. Ali što je
sa Judom i Šimunom? Da li su oni Isusova prava braća? Jasno je da nisu,
jer bi bilo apsurdno da se prvo spominju imena Isusovih rođaka a tek
onda prave braće.
Prema tome proizlazi da u Markovom evanđelju nema uopće dokaza da je Isus imao braću. U stvari, dokazuje da nije imao.


U Bibliji čitamo o više događaja u kojima su se zatekla Isusova polubraća i polusestre.Prvi događaj zbio se nekon vjenčanja u Kani.Biblija kaže da je Isus doputovao u Kafarnaum zajedno "s majkom svojom, s braćom i učenicima" (Ivan 2,12).Kasnije čitamo da su njegova majka i braća došli po njega u Kafarnaum (Matej 12,46).Dalje čitamo da su nedugo zatim Kristovi protivnici pitali:
"Zar on nije tesarov sin?Zar mu se majka ne zove Marija, a braća njegova:Jakov,Josip,Šimun i Juda?Zar se njegove sestre ne nalaze među nama?"(Matej 13,54; Marko 6,3-4).
U posljednjoj godini Kristova života vidimo da su mu se njegova rođena braća podrugivala (Ivan 7,2-10).Ivan primjećuje:"Uistinu, ni braća njegova nisu vjerovala u nj"(Ivan 7,5).
Nešto kasnije postaje nam jasno da su se pokajali i uzvjerovali u njega.Luka piše da su se nakon uzašašća apostoli sastali na molitvu "zajedno s nekim ženama, Isusovom majkom Marijom i braćom njegovom".(Djela 1,14).
Mnogo kasnije Pavao piše da je tijekom svog posjeta Jeruzalemu posjetio "Jakova, brata Gospodinova"(Galaćanima 1,19), koji je tada već vodio jeruzalemsku crkvu.
Rimokatolički teolozi prelaze preko tih tekstova i govore da se svi oni odnose na Isusove bratiće i sestrične, a ne na njegovu pravu polubraću i polusestre, te tvrde da su Židovi braćom često nazivali i bliske rođake.To je teologija koju je cijenjena forumašica Sunshine c/p iz relevantnih rimokatoličkih izvora.
Nije doduše jasno kako to ovi teolozi znaju da Novi zavjet govori o bratićima, a ne o braći i sestrama.Istina je da se grčke riječi "adelphos" (brat) i "adelpha" (sestra) mogu shvatiti i u širem smislu, ali njihovo osnovno značenje odnosi se na one koji imaju zajedničke roditelje.Ukoliko kontekst ne nalaže drukčije, primjenjuje se njihovo osnovno značenje.Da je Sveti Duh htio da kršćani štuju Mariju kao vazda djevicu, tada sigurno ne bi spomenute Isusove srodnike bez objašnjenja nazivao njegovom braćom i sestrama.
Zatim, da je Sveti Duh htio reći da u pitanju nisu braća i sestre, mogao je ...... još dvije grčke riječi.Kada Pavao kaže da je Marko Barnabin nećak (Kološanima 4,10), on koristi grčku riječ "anepsiosis", a Luka se koristi sa "sungenis", uopćenijom riječju za rodbinu, kako bi rekao da je Elizabeta Marijina "rođakinja" (Luka 1,36).
Nadalje, u mesijanskim Psalmima nalazimo proročanstvo o otporu koji je Gospodin Isus ispočetka doživljavao od svoje braće.Tamo Mesija tuguje:
"Tuđinac postah braći i stranac djeci majke moje"(Psalam 69,Marijino djevičanstvo - Page 6 Icon_cool.Srodstvo između Isusa i njegove braće i majke ne može se jasnije izraziti.
Na kraju Matej piše da je Josip uzeo Mariju za ženu, ali "ne upozna je dok ne rodi sina"(Matej 1,25, Duda-Fučak).
Ono što ovaj stih implicira vrlo je jasno.
Dragi moji katolici, Bog vas ljubi isto kao i nas, ima milosti za svakoga i strpljenja da se popravimo i okanimo krivih puteva i doktrina.
Molite se Isusu Kristu da vam dade duha mudrosti i otkrivenja da ga potpuno upoznate, da vam dade prosvjetljene oči srca te da slomite prijevarni duh koji vas zavodi da odete od istine koja nam je predata u Pismu.
Božji blagoslov.

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 6 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
emanuel je napisao/la:
Dragi moji katolici, Bog vas ljubi isto kao i nas, ima milosti za svakoga i strpljenja da se popravimo i okanimo krivih puteva i doktrina.
Molite se Isusu Kristu da vam dade duha mudrosti i otkrivenja da ga potpuno upoznate, da vam dade prosvjetljene oči srca te da slomite prijevarni duh koji vas zavodi da odete od istine koja nam je predata u Pismu.
Božji blagoslov.


Pismu, za koje ti ne možeš dokazati da je jedini autoritet koji valja slijediti Marijino djevičanstvo - Page 6 Icon_cool

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 6 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
haim je napisao/la:
emanuel je napisao/la:
Dragi moji katolici, Bog vas ljubi isto kao i nas, ima milosti za svakoga i strpljenja da se popravimo i okanimo krivih puteva i doktrina.
Molite se Isusu Kristu da vam dade duha mudrosti i otkrivenja da ga potpuno upoznate, da vam dade prosvjetljene oči srca te da slomite prijevarni duh koji vas zavodi da odete od istine koja nam je predata u Pismu.
Božji blagoslov.


Pismu, za koje ti ne možeš dokazati da je jedini autoritet koji valja slijediti Marijino djevičanstvo - Page 6 Icon_cool


Nemam potrebe dokazivati cijenjeni haime...kada jednog dana dođem pred svog Spasitelja, imam sigurnost u pogledu čistoće nauke koju sam primio a koja izvire iz Pisma.Predaja koje se držite i koja je u mnogim stvarima suprotna Pismu ( što se vidi iz priloženog o Mariji) samo otvara prostor manipulacijama istinom.Uostalom sva krivovjerja i dogme KC izviru iz Predaje a ne iz Pisma....na kraju će dragi Haime svako odgovarati osobno za sebe....i papa i običan vjernik....sukladno onome kako je živio i kako je govorio....Bog je pravedan sudac i pravedno će suditi.U to ne sumnjam.
Božji blagoslov.Marijino djevičanstvo - Page 6 Icon_biggrin

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 6 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
Da emanuele, psalam 69. je mesijanski....dobro si to primjetio....

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 6 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply