Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Marijino djevičanstvo

power_settings_newLogin to reply
+8
No Nick
amos
sunshine
Edy
ILIJA
usamljena
stefani
kainos
12 posters

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 2 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
Problem je, Ilija, u tome da ti očito ne razumješ da brak Marije i Josipa nije bio običan brak kao i svaki drugi.

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 2 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
tocno to sto je haim napisao prvo!

a vi ostali ocito ni niste citali moje postove ili ste samo preletjeli preko redaka kad mi niste odgovorili ni na jedno postavljeno pitanje,samo i dalje pisete besmislice.

jel mozda sv.franjo asiski bio u zabludi?

on koji je bio ogledalo evandjelja svoga vremena i kojemu je sam Isus je progovorio s kriza kad se jednom molio,klececi pred njim,trazeci da mu pokaze put. on je bio pun Duha Svetoga,apostol svoga vremena i nie mogao ne ljubiti i Kristovu majku. iz poniznosti je takodjer postovao papu, biskupe i sve svecenike i zanimljivo je da nikad nie napisao bila sto protiv njih,protiv njihova bogatstva i bilo cega drugoga.(a zivio je u srednjem vijeku) ali svojim primjerom je pokazao kako uistinu treba zivjeti da ih je posramio kad je dosao jednom pred papu i biskupe pa je doslo do toga da je papa sisao pred njega i poljubio mu noge! primjerom treba pokazivati,a ne praznim rijecima,a ponajvise ne osudjivati ili vrijedjati!

i ilija, ti smatras kako su svi ljudi jednaki zar ne? znaci sebe izjednacavas s majkom Bozjom? nisi komentirao ni na marijine rijeci,zapisane u Bibliji "odsad ce me evo svi narastaji zvati blazenom jer velika mi djela ucini svesilni". naravno, ovo nie rekla sama od sebe nego u Duhu prema tome zasto ju i ti ne zoves blazenom? dalje, mozes primijetiti kako je rekla djela,a ne djelo (rodjenje Sina Bozjega) znaci Bog joj je udijelio i neke druge milosti.

osim toga, da je bila grjesna ne bi mogla roditi Sina Bozjega. Bog ju je sacuvao od toga jer ju je namijenio za to. kako onda umanjujes njezin doprinos? nitko nju ne smatra bozanstvom, samo majkom! ako je ona Kristova majka, onda je i nasa jer mi smo Kristovi!

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 2 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
Uz sve duzno posotovanje svim tim ljudima iz proslosti koji su svojim zivotom i svetoscu obajsjavali svoju okolinu u mracnom dobu koje je tada vladalo, i time zavredili da ih neke konfesije na poseban nacin isticu kanonizirajuci ih za svetitelje.Ali verujem cvrsto jednu stvar da niko od nas nebi trebao slediti bilo kojeg coveka, niti raditi stvari na nacin na koji je bilo ko od njih radio.Jer jednostavno oni su ljudi kao i svi drugi i skloni su da pogrese i pored svih drugih dobrih i lepih osobina koje su posedovali u kojima ih je Gospod Isus izgradio sebi na slavu.Mi njihova iskustva uzimamo kao ohrabrenje i njihove misli kao podsticaj da sami razmisljamo, ali ni slucajno ih ne uzimamo kao autoritet koji sme i moze da se ravna sa Hristovim autoritetom.Isto tako da nam je Isus Hrist svojim zivotom ostavio vecni primer i standard kojem trebamo stremiti i posvecivati se iz dana u dan vodjeni Njegovom recju koje nam je ostavio.Isus nikad ni ujednom trenutku nije rekao da trebam slaviti ili se moliti Mariji ili bilo kome drugom osim Jedinom Bogu, i tu je bio jako precizan.Naravno shvatam da mnogi ne dele moje uverenje ali ja jednostavno se trudim da sledim upustva kako ih je ostavio Isus Hrist, i kako je to praktikovala prva crkva.A oni nisu mogli da se mole svecima jer su sami oni bas ti sveci bili, dakle oni su se molili Bogu i to mozemo videti na svim stranicama biblije.Molili su se jedino Bogu i nikome drugom.Naravno naknadno kako su umirali i proglasavali su ih za svece, jednostavan i nenaucen narod je poceo naviknut na svoj mnogobozacki religiozni sistem da se moli i njima, ali prvi apostoli to nisu radili, jer nisu imali kome da se mole osim Bogu jer su oni sami bili ti sveci kojima se danas mnogi mole, ukljucujuci tu i devicu Mariju.
Posto prihvatam bibliju kao jedini autoritet po kojem se vodim jednostavno na njenim stranicama nigde ne mogu da pronadjem nijedan razlog zasto bih trebao traziti od bilo kojeg sveca ili svetice da mi pomogne, kada znam da sam po pismu dobio pomocnika istovetnog Isusu, Svetog Duha koji moli i zastupa neiskazanim uzdisajima, koji me uci vodi, i otkriva mi pismo.Stoga nemam ni razloga ni potrebe da gubim vreme moleci se nekim ljudima kojih vise nema medju nama.
Sto se tice Marijinog devicanstva tu je stvar jako jasna, Marija jeste jedna posebna zena, jedna osoba koja je zasigurno vodila cist zivot, definitivno je bila devica kada je rodila Isusa, i definitivno je i kasnije imala jako bitnu ulogu u zivotu rane crkve ali posto je zivela posvecen zivot isto tako je i postovala zidovske zakone pa nije mnogo ucestovovala direktno u radu crkve, ali verujem da je u ulozi zeni podarenoj, savetodavnoj sigurno bila od koristi.Iako posvecena i dobra zena, i majka spasitelja, blazena i svakakvi drugi epiteti koji ukazuju da je to bila osoba jako divna i cista i imala je tu cast da podize spasitelja, i isto tako da gleda kako njenog sina prikivaju za krst, jer mnogi kazu da je Bog zrtvovao Njemu nesto najvrednije , ali nekako zaboravljaju da je i Marija zrtvovala svog prvenca isto tako, gledajuci Ga kako go i osramocen umire na krstu, njeno dete koje je gajila.I to su sve stvari koje pismo govori Mariji u prilog da je to bila jedna izuzetna osoba.I ako cemo uzeti pismo kao vrhovni autoritet mi moramo prihvatiti isti tako i te cinjenice da ne bismo pogresili i mozda cak i vredjali osobu koja je zaista propatila zajedno sa svima ostalim i mnogo vise od ostalih jer je izgubila dete.Isus iako Bog je bio i Marijino dete i nema te stvari koja je teza osobi od gubitka deteta.
No, sve te cinjenice iako isticu Mariju kao posebnu osobu nemogu i ne trebaju pobijati cinjenicu da je Marija nastavila posle Isusa da vodi zivot u braku sa Josipom i da je nakon toga imala jos dece, meni je jako zao sto to pojedine vernike zulja, ali to je istina kao i sto je istina da su mnogi reformatori bacali katolike na lomace i radili iste stvari koje su njima katolici radili pre toga, i to se meni licno ne svidja ali moram da priznam kada je istina.Isto tako pismo nas uci da cak i da je Marija ostala cista do kraja svog zivota, to je opet nebi stavilo u poziciju u koju pokusavaju mnogi da je postave, jer jednostavno joj ta pozicija ne pripada, i kada bi ona sama mogla sada da se izjasni po tom pitanju verujem da bi rekla kao i apostol Pavle sto je rekao:
Djela 14.14 Kada su to dočuli apostoli Barnaba i Pavao, razdriješe haljine i uletješe u narod vičući:15 Ljudi, što to radite? I mi smo smrtnici, baš kao i vi! Navješćujemo vam da se od tih ispraznosti obratite k Bogu živomu koji stvori nebo i zemlju, more i sve što je u njima. 16 On je u prošlim naraštajima pustio da svi pogani pođu svojim putovima. 17 Ipak ne ostavi sebe neposvjedočena: dobročinstva iskazuje, s neba vam kišu daje i vremena plodonosna, napunja hranom i radošću srca vaša.

Naravno ovo nije neka osmisljena provokacija, i nemam nameru nikoga da gnevim ili da bilo sta dokazujem, nego samo zelim da ukazem na neke cinjenice koje se nalaze u pismu, i iskreno se nadam da sam to uspeo a da ne uvredim nijednog koji ljubi Gospoda celim svojim srcem, a za druge me bas briga oni se ionako vredjaju na sve i svasta, pa ko da im ugodi.Inace nemam praksu da se mesam u ove stvari koje nas razlikuju i trudim se da se drzim temeljnih istina, a za ovo ostalo verujem da dolazi kao posledica duhovne zrelosti i odrastanja u Duhu Bozijem, razumevanju i prihvatanju reci istine i stavljanje u praksu iste.Ipak sam oseti da bih mozda moga da se malo ubacim cisto da iznesem ono sto mi je us srcu po tom pitanju.

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 2 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
Nije meni namjera da vredjam Krizostome, no kao sto se da vidjeti neki sebi daju za pravo da znaju kako nije obican brak bio izmedju Josipa i Marije te ca nam takvi kao Haim objasniti sta se desavalo u tom neobicnom braku..!!!...da li je to u domenu psihologije ostavljam kao otvoreno pitanje buci da Biblija jasno kaze sto je brak.

I drugo ne postoji nikakav brak izmedju Duha svetog i Marije vec postoji Brak izmedju Marije i Josipa, e sad neki bas vole da govore neistinu pa zive u lazi a sve zato jer ne primise ljubavi prema istini da bi se izbavili ....a izgleda da je to neki trend kad pise jasno jedno da se to cita kao sasvim deseto kod nas se cita kako pise, pa ne umijem da izvrcem smisao recenica do te mjere kako to cine oni koji se klanjaju pred ikonama i kipovima i stuju lazne svece .

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 2 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
Ilija, tebi je brak u kome bi tvoja žena začela Boga i začetnika Novog Svijeta bio običan? Marija je tako postala prebivalište Božje na zemlji, kao nekad Šator i Kovčeg. Što bi ti Mojsije učinio da si mu kazao kako je Kovčeg Božji okaljan, ili da bi vršio spolne odnose oko njega? Ako te on nebi ubio, sigurno bi suknuo oganj i uništio te. S te strane, Biblija niti netreba izričito govoriti o Marijinoj bezgrešnosti i djevičanstvu-s biblijske strane se to podrazumjeva.

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 2 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
Hulis, hulis Haime,i neistinu govoris - ali Bog je sudija.

Cinjenica prva


Po Isusovim rijecima :
Od početka stvorenja muško i žensko stvori ih.
Stoga će čovjek ostaviti oca i majku da prione uza svoju ženu; i dvoje njih bit će jedno tijelo. Tako više nisu dvoje, nego jedno tijelo.

Što dakle Bog združi, čovjek neka ne rastavlja! Marko 10,6-9

Cinjenica druga

Josip je dobio izricito Bozje odobrenje da stupi u Brak sa Marijom takodje andjeo Jahvin jasno naziva Mariju zenom Josipovom.
Dok je on to snovao, gle, anđeo mu se Gospodnji ukaza u snu i reče: "Josipe, sine Davidov, ne boj se uzeti k sebi Mariju, ženu svoju. Što je u njoj začeto, doista je od Duha Svetoga. Matej 1,20

Treca cinjenica

ukoliko se radilo o bilo kakavom vjencanju Marije sa Duhom Svetim ili pak o bilo kakvom braku tada bi po Isusovim rijecima zena koja je bila sa drugim ucinila preljubu: I ako žena napusti svoga muža pa se uda za drugoga, čini preljub. Marko 10,12Tako je jasno da je Marija imala samo jednog jedinog muza –Josipa I to po Mateju 1,20 po Bozjoj izricitoj volji , a takodje imamo Isusovo jasno upozorenje “Što dakle Bog združi, čovjek neka ne rastavlja!”

Oni koji se unutar ovoga mjesaju I izmisaljaju svoje price osudjeni su jer ne vjeruju u Rijec Bozjeg Sina.

Cinjenica cetvrta

Ja sam Gospod, to je ime moje. Časti svoje ne dajem drugomu, slave svoje ne dajem idolima. Izaija 42,8

Cinjenica peta

Osim Marije Biblija upotrebljava izraz blazena I za druge zene osim Marije:

I reče Lija: blago meni, jer će me blaženom zvati žene. Zato mu nadjede ime Asir. 1. Mojsijeva 30,13
Ali je jedna golubica moja, bezazlena moja, jedinica u matere svoje, izabrana u roditeljke svoje. Vidješe je djevojke i nazvaše je blaženom; i carice i inoče hvališe je. Pjesma nad pjesmama 6,8
Što pogleda na poniženje sluškinje svoje; jer gle, otsad će me zvati blaženom svi naraštaji; Luka 1,48
Blagoslovljena budu među ženama Jael, ženo Hebera Kenita, među ženama što žive pod šatorom, nek ona je blagoslovljena! Sudci 5,24

Cinjenica sesta:

Nad Marijom se ispunilo prorocanstvo I obecanje dato Izraelu :
Ljubit će te, blagoslivljati i razmnažati; blagoslivljat će plod utrobe tvoje i rod zemlje tvoje: žito tvoje, vino tvoje, ulje tvoje, mlad krava tvojih i prirast stoke tvoje u zemlji za koju se zakleo ocima tvojim da će je tebi dati. Ponovljeni zakon 7,13
Blagoslovljen će biti plod utrobe tvoje, rod zemlje tvoje, plod blaga tvoga: mlad krava tvojih i prirast stada tvoga. Ponovljeni zakon 28,4

“Čim Elizabeta začu Marijin pozdrav, zaigra joj čedo u utrobi. I napuni se Elizabeta Duha Svetoga i povika iz svega glasa: "Blagoslovljena ti među ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje!

Ta otkuda meni da mi dođe majka Gospodina mojega?

Gledaj samo! Tek što mi do ušiju doprije glas pozdrava tvojega, zaigra mi od radosti čedo u utrobi. Blažena ti što povjerova da će se ispuniti što ti je rečeno od Gospodina! Luka 1,41-45

Sedma cinjenica:

Elizabeta naziva Mariju majkom njenog Gospoda I takodje ista Elizabeta kaze Mariji da je blazena sto je povjerovala rijeci koja joj je od Gospoda recena.Jasno je da je Isus Bog koji dolazi u tijelu kao spasitelj I izbavitelj isti taj Gospod je I Marijin Gospod .

The Virgin Mary - Worshiping Her Is Evil

https://www.youtube.com/watch?v=uocrg9bFJJw

https://www.youtube.com/watch?v=hZY7jO9oLPk

Roman Catholic Mary Vs Bible Mary

https://www.youtube.com/watch?v=BeYZGXMB6E4&feature=channel_page


Dječice, klonite se idola! 1. Ivanova 5,21

https://www.youtube.com/watch?v=U1yfiKZYZ5c&feature=channel

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 2 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
ILIJA:

Hulis, hulis Haime,i neistinu govoris - ali Bog je sudija.


hahahaha!Cool

Cinjenica prva [/size]

Po Isusovim rijecima :
Od početka stvorenja muško i žensko stvori ih.
Stoga će čovjek ostaviti oca i majku da prione uza svoju ženu; i dvoje njih bit će jedno tijelo. Tako više nisu dvoje, nego jedno tijelo.

Što dakle Bog združi, čovjek neka ne rastavlja! Marko 10,6-9


Ovo se odnosi na standardni, obični brak između običnih ljudi, koji začinju običnu djecu. U ovom braku ne začinju Josip i Marija, i ne rađa se obično dijete. Rađa se Bogočovjek i začetnik Novog Svijeta, Novi Adam, dočim je i marija Nova Eva. Ako se u njoj nastanio Bog, znači da je postala prebivalište Božje, a u njemu nema seksa niti okaljanosti. Ona je posvećena, odvojena, kao nekada Kovčeg i Šator.

P.S. pisano je također:"nemaj drugih bogova.." i :"jedan je Bog.." a ti ipak priznaješ i jednoga čovjeka Bogom?


Cinjenica druga

Josip je dobio izricito Bozje odobrenje da stupi u Brak sa Marijom takodje andjeo Jahvin jasno naziva Mariju zenom Josipovom.
Dok je on to snovao, gle, anđeo mu se Gospodnji ukaza u snu i reče: "Josipe, sine Davidov, ne boj se uzeti k sebi Mariju, ženu svoju. Što je u njoj začeto, doista je od Duha Svetoga. Matej 1,20


Pod uvjetima koje sam gore naznačio. Također, nigdje ne piše da su poslije imali još djece, kao što je pisano za druge biblijske likove.

Treca cinjenica

ukoliko se radilo o bilo kakavom vjencanju Marije sa Duhom Svetim ili pak o bilo kakvom braku tada bi po Isusovim rijecima zena koja je bila sa drugim ucinila preljubu: I ako žena napusti svoga muža pa se uda za drugoga, čini preljub. Marko 10,12Tako je jasno da je Marija imala samo jednog jedinog muza –Josipa I to po Mateju 1,20 po Bozjoj izricitoj volji , a takodje imamo Isusovo jasno upozorenje “Što dakle Bog združi, čovjek neka ne rastavlja!”

Oni koji se unutar ovoga mjesaju I izmisaljaju svoje price osudjeni su jer ne vjeruju u Rijec Bozjeg Sina.


Brak Marije i Duha je obična pjesnička slika za Marijino osjenjenje Duhom. Činjenica jeste, koju ti ne želiš priznati, da Marija ipak Isusa nije začela s Josipom, nego da je On Božji. Zatim, ti misliš da je isus začet po spolnom odnosu s Duhom? Ako je katoličko poimanje djevičanstva po tebi za psihologiju, onda je i tvoje poimanje Boga definitivno pogansko.

Cinjenica cetvrta

Ja sam Gospod, to je ime moje. Časti svoje ne dajem drugomu, slave svoje ne dajem idolima. Izaija 42,8


Marija nije idol, nego biblijski lik i majka Isusova, osim ako ti nemaš drukčije mišljenje.

Cinjenica peta

Osim Marije Biblija upotrebljava izraz blazena I za druge zene osim Marije:

I reče Lija: blago meni, jer će me blaženom zvati žene. Zato mu nadjede ime Asir. 1. Mojsijeva 30,13
Ali je jedna golubica moja, bezazlena moja, jedinica u matere svoje, izabrana u roditeljke svoje. Vidješe je djevojke i nazvaše je blaženom; i carice i inoče hvališe je. Pjesma nad pjesmama 6,8
Što pogleda na poniženje sluškinje svoje; jer gle, otsad će me zvati blaženom svi naraštaji; Luka 1,48
Blagoslovljena budu među ženama Jael, ženo Hebera Kenita, među ženama što žive pod šatorom, nek ona je blagoslovljena! Sudci 5,24


U Starom zavjetu, koji je pralik Novoga. Nijedna od ovih žena nije majka Bogočovjeka niti novog Adama, nego su njen pralik. Jednako tako SZ naziva ljude bogovima, dakle, po tvojoj logici, ili u Bogu ima više od tri osobe, ili je i Isus običan čovjek? Odluči se.
Cinjenica sesta:

Nad Marijom se ispunilo prorocanstvo I obecanje dato Izraelu :
Ljubit će te, blagoslivljati i razmnažati; blagoslivljat će plod utrobe tvoje i rod zemlje tvoje: žito tvoje, vino tvoje, ulje tvoje, mlad krava tvojih i prirast stoke tvoje u zemlji za koju se zakleo ocima tvojim da će je tebi dati. Ponovljeni zakon 7,13
Blagoslovljen će biti plod utrobe tvoje, rod zemlje tvoje, plod blaga tvoga: mlad krava tvojih i prirast stada tvoga. Ponovljeni zakon 28,4

“Čim Elizabeta začu Marijin pozdrav, zaigra joj čedo u utrobi. I napuni se Elizabeta Duha Svetoga i povika iz svega glasa: "Blagoslovljena ti među ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje!

Ta otkuda meni da mi dođe majka Gospodina mojega?

Gledaj samo! Tek što mi do ušiju doprije glas pozdrava tvojega, zaigra mi od radosti čedo u utrobi. Blažena ti što povjerova da će se ispuniti što ti je rečeno od Gospodina! Luka 1,41-45


Što s tim?

Sedma cinjenica:

Elizabeta naziva Mariju majkom njenog Gospoda I takodje ista Elizabeta kaze Mariji da je blazena sto je povjerovala rijeci koja joj je od Gospoda recena.Jasno je da je Isus Bog koji dolazi u tijelu kao spasitelj I izbavitelj isti taj Gospod je I Marijin Gospod .


A o čemu sam pisao u jednom od prethodnih postova? Dobro jutro

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 2 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
prepucavanje ne vrijedi kad on cijelo vrijeme pise jedno te isto i ne zeli ni citati i razmisliti o argumentima neistomisljenika nego stalno pise svoje gluposti.

ako se u Mariji nastanio Bog, onda je od pocetka do kraja morala biti cista i neoskvrnjena i to je ono sto ne zelis priznati jer smatras kako ona nie nista veca od tebe ili kojeg drugog covjeka.

a kako to nie brak s Duhom Svetim ako je "zacela po Duhu Svetomu"? ne moze onda valjda poslije s nekim muskarcem zaceti dijete? O_o kako ne razumijes...

i hoces li mi ikad odg.na pitanje zasto je Isus povjerio svoju majku Ivanu ako je ona imala druge djece s josipom koji bi trebali brinuti o njoj?

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 2 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
Idolopoklonici ne vjeruju u istinu zato sto vole laz. Sta je istina, a sta laz vidi onaj koji zeli, svi oni koji drze zatvorene oci ne mogu i nece da vide. Isus je govorio o sljepim vodjama koji vode sljepe, a kraj im je u jami !

Isus je Mariju preporucio Ivanu, a Ivan je izagnan na patmos i u tom smislu je i Marija djelila njegovu sudbinu ili kao izagnanik ili je umrla u progonstvu -jer krscane su uvjek progonili lazovi i idolopoklonici.

Biblija uci da je razum povezan sa drzanjem Bozjeg zakona:

Od zapovijesti tvojih postadoh razuman; toga radi mrzim na svaki put lažni. Psalam 119,104


Tako da idolopoklonici i oni koji se mole idolima i svecima ne mogu ni biti razumni ako ne prihvate Zakon Bozji takodje David kaze:

Pravda je tvoja pravda vječita i Zakon tvoj sama istina. Psalam 119,142

TI haime za Bibliski citat kazes da vazi "Pod uvjetima koje sam(si) gore naznačio

."No ni jedan krscanin nikada nece staviti bilo kog cvjeka ispred Bozje rijeci vec naprotiv.

Pogotovu ne one koji su idolopoklonici i klanjaju se svecima mole se 'carici nebeskoj' i sluze demonima.Oni koji ne postuju Bozje zakone i uredbe su pred Bogom bez razuma te je jasno da se klanjaju idolima i izmisljaju i vjeruju laz:ROMAN CATHOLIC IDOLATRY
https://www.youtube.com/watch?v=965VwzvpFkU&feature=related


Richard Bennett - Former Roman Catholic Priest:
https://www.youtube.com/watch?v=pF8-UNiAwi0

Kukavicama pak, nevjernima i okaljanima, ubojicama, bludnicima, vračarima i idolopoklonicima i svim lažljivcima udio je u jezeru što gori ognjem i sumporom. To je druga smrt. Otkrivenje 21,8[/size]

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 2 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
ali to jos uvijek nie odgovor na moje pitanje.napisao si sto znam.pitanje je glasilo ZASTO je to trazio od svog ucenika ako je marija imala drugu djecu koji su se trebali o njoj brinuti???

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 2 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
Po izvjescu Pisma uz kriz su se nalazili :

Uz križ su Isusov stajale majka njegova, zatim sestra njegove majke, Marija Kleofina, i Marija Magdalena. Ivan 19,25


Odmah do njih stajao je Ivan ucenik kojeg je Isus osobito ljubio :Kad Isus vidje majku i kraj nje učenika kojega je ljubio, reče majci: "Ženo! Evo ti sina!" Zatim reče učeniku: "Evo ti majke! Ivan 19,26

U ovomu vidimo da upravo Ivan preuzima brigu o Mariji a ne Marija o Ivanu :

I od toga časa uze je učenik k sebi. Ivan 19,27

U tom smislu Ivan je vodio brigu o Mariji sto je svakako u suprotnosti sa ucenjem rimokatolika jer je Isus rekao da ce Ivanu biti majka a ne cijelom covjecanstvu on se obratio uceniku koga je osobito ljubio povjerivsi mu Mariju. Ne znamo za sve ucenike gdje su se nalazili u vrijeme raspeca za Ivana znamo da je bio kod kriza.A u trenutku hapsenja i najblizi ucenici Hristovi su se razbjezali:

A svaki dan sam bio kod vas u crkvi i učio, i ne uhvatiste me. Ali da se zbude pismo.
I ostavivši ga učenici svi pobjegoše.
I za njim iđaše nekakav mladić ogrnut platnom po golu tijelu; i uhvatiše onoga mladića.

A on ostavivši platno go pobježe od njih. Marko 14,49-52

Za Ivana vidimo da se kasnije nasao kod kriza i moguce da se i tada pobrinuo da javi Mariji sta se desilo sa Isusom sto se tice brace nemamo pouzdan dokaz da su se nalazili kod kriza no kako je bilo opasno po zivot nalaziti se kraj Krista u tim trenucima vjerojatno je da su oni ostali iscekujuci vjesti od Marije i Ivana u svakom slucaju predpostavke su jedno a ono sto govori Pismo drugo i ako se drzimo Biblije nema nikakvih naznaka da se bilo ko trebao klanjati ili da je postojalo nesto bozansko u Mariji osim vjere u njenog Gospoda Isusa Krista.

U izvjescu Djela apostolskih jasno pise da su braca Isusova bila zajedno sa Marijom u molitvi sto je opet suprotno katolickom ucenju koje zagovara da se molimo Mariji:

I pošto uđu u grad, uspnu se u gornju sobu gdje su boravili: Petar i Ivan i Jakov i Andrija, Filip i Toma, Bartolomej i Matej, Jakov Alfejev i Šimun Revnitelj i Juda Jakovljev -

svi oni bijahu jednodušno postojani u molitvi sa ženama, i Marijom, majkom Isusovom, i braćom njegovom. Djela apostolska 1,13-14

Dakle Biblija je vrlo jasna!!!! no kako rimokatolici lazno uce o Mariji duzan sam da ukazem na svjedocanstvo obracenog rimokatolickog svecenika koji je postao krscanin pod naslovom - Biblijska Marija i tradicija-
knjigu mozete preuzeti ovdje:
http://www.rijeczivota.hr/fileadmin/knjige/Richard_Bennett_-_Katolicizam.pdf

Zadnja promjena: ILIJA; sub 30 svi 2009, 17:48; ukupno mijenjano 2 put/a.

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 2 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
ILIJA:


Idolopoklonici ne vjeruju u istinu zato sto vole laz. Sta je istina, a sta laz vidi onaj koji zeli, svi oni koji drze zatvorene oci ne mogu i nece da vide. Isus je govorio o sljepim vodjama koji vode sljepe, a kraj im je u jami !

Isus je Mariju preporucio Ivanu, a Ivan je izagnan na patmos i u tom smislu je i Marija djelila njegovu sudbinu ili kao izagnanik ili je umrla u progonstvu -jer krscane su uvjek progonili lazovi i idolopoklonici.

Biblija uci da je razum povezan sa drzanjem Bozjeg zakona:

Od zapovijesti tvojih postadoh razuman; toga radi mrzim na svaki put lažni. Psalam 119,104


Tako da idolopoklonici i oni koji se mole idolima i svecima ne mogu ni biti razumni ako ne prihvate Zakon Bozji takodje David kaze:

Pravda je tvoja pravda vječita i Zakon tvoj sama istina. Psalam 119,142

TI haime za Bibliski citat kazes da vazi "Pod uvjetima koje sam(si) gore naznačio

."No ni jedan krscanin nikada nece staviti bilo kog cvjeka ispred Bozje rijeci vec naprotiv.

Pogotovu ne one koji su idolopoklonici i klanjaju se svecima mole se 'carici nebeskoj' i sluze demonima.Oni koji ne postuju Bozje zakone i uredbe su pred Bogom bez razuma te je jasno da se klanjaju idolima i izmisljaju i vjeruju laz:ROMAN CATHOLIC IDOLATRY
https://www.youtube.com/watch?v=965VwzvpFkU&feature=related


Richard Bennett - Former Roman Catholic Priest:
https://www.youtube.com/watch?v=pF8-UNiAwi0

Kukavicama pak, nevjernima i okaljanima, ubojicama, bludnicima, vračarima i idolopoklonicima i svim lažljivcima udio je u jezeru što gori ognjem i sumporom. To je druga smrt. Otkrivenje 21,8[/size]
[/quote]

Ilija dragi, stvari koje pišeš su obična ideologija. Nisi pružio niti jedan argument, već obično sipanje pogrda protiv tuđeg vjerovanja. Rasprava s tobom je očito gubljenje vremena.

P.S. ako odbacuješ tradiciju i kuneš se Biblijom kao jedinim autoritetom, odakle znaš da je Ivan napisao 4.evanđelje, da je bio na Patmosu, i da je Marija bila s njime? Cool Budi dosljedan svojim uvjerenjima

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 2 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
Sto pisem, pisem na osnovu Biblije, ukoliko je to ideologija onda se u tome slazem, no ta ideologija se zasniva na vjeri u Isusa Krista, a ne na laznoj nadi u idole.Rasprava sa evandjeljem za rimokatolike je ocito gubljenje vremena buduci da je Istina uvjek razotkrivala laz.

Pruzio sam obilje argumenata sto se da vidjeti u dosadasnjim postovima no sljepi i oni koji ne zele da vide i dalje ostaju u tami.

Odbacujem rimiokatolicku taradiciju koja je povjesno ucinila najveca zla covjecanstvu I oslanjam se na Bibliju koja je napisana kao Rijec Bozja.

Ivan svjedoci :Ja, Ivan, vaš brat i vaš drug u iskušenju, kraljevstvu i ustrajavanju u Isusu, ja se nalazih na otoku Patmosu zbog Riječi Božje i svjedočenja o Isusu. Otkrivenje 1,9


Isto tako kao i Ivan ustrajavam po Milosti Bozjoj u Isusu Kristu za Rijec Bozju i svjedocim po Evandjelju i Rijeci Bozjoj koju od Krista Isusa primismo "

Sto se tice Rijeci Bozje ona je onih koji je drze kao sto je pisano a Rijec je Bozja data kroz Krista:

"Objavio sam ime tvoje ljudima koje si mi dao od svijeta. Tvoji bijahu, a ti ih meni dade i riječ su tvoju sačuvali. Sad upoznaše da je od tebe sve što si mi dao

jer riječi koje si mi dao njima predadoh i oni ih primiše i uistinu spoznaše da sam od tebe izišao te povjerovaše da si me ti poslao.

Ja za njih molim; ne molim za svijet, nego za one koje si mi dao jer su tvoji." Ivan 17,6-9






descriptionMarijino djevičanstvo - Page 2 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
haim
Naprotiv, Biblija jasno kazuje da je Isus bio
pravi Bog i pravi čovjek, od samoga začeća, i Marija je, dosljedno
tome, Bogorodica, jer je rodila s ljudskom naravi sjedinjenog Boga. Ako
je Isus bio običan čovjek, znači bio je grešan, i on?

Ne vidim smisao da ti odgovorim, ali citiraću reči moga Gospoda možda ćeš Njemu poverovati.
Joh 8:40 A sad gledate mene da ubijete, čovjeka koji vam istinu kazah koju čuh od Boga: tako Avraam nije činio.
Ni jednom rečju nisam rekla da Isus nije bog odnosno da je samo čovek.
Ne volim razgovore sa sagovornicima koji mi stavljaju reči u usta koje nisam izgovorila. To pitanje o grešnosti me je jako podsetilo na ove stihive:
Joh 9:24 Tada po drugi put dozvaše čovjeka koji je bio slijep, i rekoše mu: podaj Bogu slavu; mi znamo da je čovjek ovaj grješan.

Slepe vodje, poznavaoci pisma promašili su da vide Mesiju koji je stajao pred njima kao čovek.

haim
Marija je povjerovala već kod navještenja, a od samoga začeća Isusova je bila osjenjena Duhom. Vidi Lk 1-2

Tko tvrdi suprotno, da Isus nije spasio i Mariju? Samo ju je spasio na drukčiji način.

Jesam li negde rekla da nije bila osenjena Duhom. Po Duhu Svetom je začela i ništa više.
Sada ti meni lepo citiraj bibliju gde jasno piše da ju je spasao na drugačiji način? Možda mi se otvore oči.
Za sada znam za ovu biblisku istinu:
Joh 7:39 A ovo reče za Duha kojega poslije primiše oni koji vjeruju u ime njegovo: jer Duh sveti još ne bješe na njima, jer Isus još ne bješe proslavljen.
Probaj da mi odgovoriš sa biblijoj a ne njenim tumačenjem.

haim
Onda možemo se složiti da ono što u njoj ne piše može biti samo njoj dodano (bibliji).
I ako to doda i andjeo sa neba biće proklet. Biće proklet svaki bez izuzetka ko nešto doda ili oduzme.


Ovo definitivno nigdje ne piše.

Gal 1:8 Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam jevanđelje drukčije nego što vam javismo, proklet da bude!
Gal 1:9 Kao što prije rekosmo i sad opet velim: ako vam ko javi jevanđelje drukčije nego što primiste, proklet da bude!
Rev 22:18 Jer svjedočim svakome koji čuje riječi proroštva knjige ove; ako ko dometne ovome, Bog će nametnuti na njega zla napisana u knjizi ovoj;
Rev 22:19 I ako ko oduzme od riječi knjige proroštva ovoga, Bog će oduzeti njegov dijel od knjige života, i od grada svetoga, i od onoga što je napisano u knjizi ovoj.

Svako se može ograditi da se prokletstvo dodavanja ili oduzimanja odnosi samo na knjigu Otkrivenja u to neću da ulazim. Zapravo ogradiće se onaj koji ne veruje da je biblija Reč Božija.
Gal 1:11 Ali vam dajem na znanje, braćo, da ono jevanđelje koje sam ja javio, nije po čovjeku.
haim
Mariju je podigao sam Bog. Tvoj post je još
jedno svjedočanstvo, da kada kreneš umanjivati Mariju, nužno završiš u
umanjivanju Krista

Haime ja je nigde nisam umanjila ali bi bilo dobro da je ti ne uvećavaš. Sredina je najbolja. Ona jeste za mene junak vere jer je verom u Božiju Reč začela, poverovavši u reči koje joj je andjeo progovorio. Jeste blagoslovena i jedina na svetu žena kojoj se to desilo i ni jedna više neće biti po tome kao ona. Odgajala je Isusa kao malog,hranila Ga, učila da raspoznaje dobro od zloga. Verujem da Ga je učila Pismu i tu odigrala veliku ulogu koju joj je Bog poverio.
Marija je utoliko posebna jer ono što se njoj desilo nikome pre toga
nije. Jelisaveta je imala za primer Saru nerotkinju,Anu i Samsonovu
majku. Marija je bila posebna jer je trebala zaista da veruje u nešto
što još ovaj svet nije video. Jedino što je imala je Reč Božija da će
devica zatrudneti i sama pomisao da je to baš ona je zahtevalo veru u
Božiju Reč.

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 2 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
haim
Ako je Isus bio običan čovjek, znači bio je grešan, i on?


Haime, ti tvrdiš da ako je neko čovek,on je grešan?

Da li je Marija čovek ili Bog?

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 2 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
ILIJA je napisao/la:
Po izvjescu Pisma uz kriz su se nalazili :

Uz križ su Isusov stajale majka njegova, zatim sestra njegove majke, Marija Kleofina, i Marija Magdalena. Ivan 19,25


Odmah do njih stajao je Ivan ucenik kojeg je Isus osobito ljubio :Kad Isus vidje majku i kraj nje učenika kojega je ljubio, reče majci: "Ženo! Evo ti sina!" Zatim reče učeniku: "Evo ti majke! Ivan 19,26

U ovomu vidimo da upravo Ivan preuzima brigu o Mariji a ne Marija o Ivanu :

I od toga časa uze je učenik k sebi. Ivan 19,27

U tom smislu Ivan je vodio brigu o Mariji sto je svakako u suprotnosti sa ucenjem rimokatolika jer je Isus rekao da ce Ivanu biti majka a ne cijelom covjecanstvu on se obratio uceniku koga je osobito ljubio povjerivsi mu Mariju.
kako ne razumijes... pa zar ne shvacas da je sve sto stoji u evandjelju napisano poradi nas?! svaka recenica, sve sto je napisano, odnosi se na nas! pa zar je onda, po tebi, i prispodoba o npr. izgubljenoj ovci pisana zbog ovce? ili zbog nas kad zalutamo?

ili onaj bogati mladic zar je taj odlomak zapisan zbog njega? Isus je s njim razgovarao i on Ga je odbio slijediti,prema tome,da se to ne odnosi na nas,zasto bi to bilo vazno zapisati?a mi smo slabi i cesto nas zaslijepe materijalna dobra i time duhovno padamo.Isus nas je time zelio upozoriti na 'zgrtanje varava bogatsva.'

ista stvar je s ovim, pa eto i sam si to rekao samo to ne shvacas: Isus je povjerio Mariju uceniku kojega je ljubio.tocno!
i mi smo njegovi ucenici! i nas osobito ljubi, stoga i nama povjerava svoju majku tim rijecima jer sve sto je ikad ikome govorio u evandjelju,to govori i nama! i samim time marija postaje majkom svih Isusovih ucenika prema tome, i tvoja i moja! zasto ne prihvacas rijeci Isusa kojemu vjerujes?

sto se tice moljenja mariji, katolicko ucenje,kao prvo zagovara moliti se Bogu! da, marija i apostoli molili su se Bogu, i mi se molimo Bogu! ali marija je tad bila na zemlji,a sada je na nebu. buduci da je stekla veliku milost u Bozjim ocima, mi vjerujemo da nas moze zagovarati. i nie nikakvo zlo,staviti joj se u zastitu,isto kao sto se svojoj majci stavljas u zastitu! isto tako bilo kojem svetcu koji nam je osobito drag. nisu nam oni 'zamjenski' ili drugi bogovi,samo oni koji,vjerujemo,mole za nas.
ali nase prvo i glavno je Isus Krist, kao sto je bio i svetima!
blagoslov!+

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 2 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
stefani:

]haim
Naprotiv, Biblija jasno kazuje da je Isus bio
pravi Bog i pravi čovjek, od samoga začeća, i Marija je, dosljedno
tome, Bogorodica, jer je rodila s ljudskom naravi sjedinjenog Boga. Ako
je Isus bio običan čovjek, znači bio je grešan, i on?

Ne vidim smisao da ti odgovorim, ali citiraću reči moga Gospoda možda ćeš Njemu poverovati.
Joh 8:40 A sad gledate mene da ubijete, čovjeka koji vam istinu kazah koju čuh od Boga: tako Avraam nije činio.
Ni jednom rečju nisam rekla da Isus nije bog odnosno da je samo čovek.
Ne volim razgovore sa sagovornicima koji mi stavljaju reči u usta koje nisam izgovorila. To pitanje o grešnosti me je jako podsetilo na ove stihive:
Joh 9:24 Tada po drugi put dozvaše čovjeka koji je bio slijep, i rekoše mu: podaj Bogu slavu; mi znamo da je čovjek ovaj grješan.

Slepe vodje, poznavaoci pisma promašili su da vide Mesiju koji je stajao pred njima kao čovek.


Stavljanje riječi u usta? Citirat ću ti što si napisala:

sunshine, kako onda veruješ bibliji gde biblija kaže da su svi sagrešili i otpali od slave božije?
To svi ne isključuje Mariju ili si ti pronašla neke stihove u pismu?
Jasno je da je Marija bila devica i Isus je morao biti tako rodjen bez sexualnog akta.
Ali nemoj izgubiti iz vida da je Marija bila rodjena iz braka dvoje
ljudi. Začeta u grehu kako biblija govori da je začet svaki čovek.
Nemoj izgubiti iz vida da je Isus bio čovek u kojem se nastanila punina božanstva. Time ona nije rodila boga na način kako si predstavljaš. Mnogi su imali problem sa prepoznavanjem Mesijanskog znaka baš zbog toga što je Isus na zemlji bio običan čovek.

Dakle, Isus je bio običan čovjek, Marija nije rodila Boga, a svi ljudi su grešni

haim
Marija je povjerovala već kod navještenja, a od samoga začeća Isusova je bila osjenjena Duhom. Vidi Lk 1-2

Tko tvrdi suprotno, da Isus nije spasio i Mariju? Samo ju je spasio na drukčiji način.

Jesam li negde rekla da nije bila osenjena Duhom. Po Duhu Svetom je začela i ništa više.
Sada ti meni lepo citiraj bibliju gde jasno piše da ju je spasao na drugačiji način? Možda mi se otvore oči.
Za sada znam za ovu biblisku istinu:
Joh 7:39 A ovo reče za Duha kojega poslije primiše oni koji vjeruju u ime njegovo: jer Duh sveti još ne bješe na njima, jer Isus još ne bješe proslavljen.
Probaj da mi odgovoriš sa biblijoj a ne njenim tumačenjem.


Da Bibliju treba tumačiti, to tvrdi i ona sama, ona nije knjiga nekakvih definicija. Po Duhu začela i ništa više? Dakle, tebi je to malo? Zbog čega je marija bezgrešna, rastumačio sam. Ona je to po Kristu, a ne zbog sebe, dakle, Kristovo djelo je na nju primjenjeno na malo drukčiji način, zbog njezine drukčije uloge.

haim
Onda možemo se složiti da ono što u njoj ne piše može biti samo njoj dodano (bibliji).
I ako to doda i andjeo sa neba biće proklet. Biće proklet svaki bez izuzetka ko nešto doda ili oduzme.


Ovo definitivno nigdje ne piše.

Gal 1:8 Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam jevanđelje drukčije nego što vam javismo, proklet da bude!
Gal 1:9 Kao što prije rekosmo i sad opet velim: ako vam ko javi jevanđelje drukčije nego što primiste, proklet da bude!
Rev 22:18 Jer svjedočim svakome koji čuje riječi proroštva knjige ove; ako ko dometne ovome, Bog će nametnuti na njega zla napisana u knjizi ovoj;
Rev 22:19 I ako ko oduzme od riječi knjige proroštva ovoga, Bog će oduzeti njegov dijel od knjige života, i od grada svetoga, i od onoga što je napisano u knjizi ovoj.

Svako se može ograditi da se prokletstvo dodavanja ili oduzimanja odnosi samo na knjigu Otkrivenja u to neću da ulazim. Zapravo ogradiće se onaj koji ne veruje da je biblija Reč Božija.
Gal 1:11 Ali vam dajem na znanje, braćo, da ono jevanđelje koje sam ja javio, nije po čovjeku.


Gdje se ovdje spominje Biblija? Ovdje se radi o navještaju evanđelja, usmenom, a ne o knjizi. Gdje su ti argumenti da je Biblija Božja riječ, argumenti iz nje same?


haim
Mariju je podigao sam Bog. Tvoj post je još
jedno svjedočanstvo, da kada kreneš umanjivati Mariju, nužno završiš u
umanjivanju Krista

Haime ja je nigde nisam umanjila ali bi bilo dobro da je ti ne uvećavaš. Sredina je najbolja. Ona jeste za mene junak vere jer je verom u Božiju Reč začela, poverovavši u reči koje joj je andjeo progovorio. Jeste blagoslovena i jedina na svetu žena kojoj se to desilo i ni jedna više neće biti po tome kao ona. Odgajala je Isusa kao malog,hranila Ga, učila da raspoznaje dobro od zloga. Verujem da Ga je učila Pismu i tu odigrala veliku ulogu koju joj je Bog poverio.
Marija je utoliko posebna jer ono što se njoj desilo nikome pre toga
nije. Jelisaveta je imala za primer Saru nerotkinju,Anu i Samsonovu
majku. Marija je bila posebna jer je trebala zaista da veruje u nešto
što još ovaj svet nije video. Jedino što je imala je Reč Božija da će
devica zatrudneti i sama pomisao da je to baš ona je zahtevalo veru u
Božiju Reč.


Marija je majka Novog Čovječanstva, upravo po tome što je rodila Novog Adama, a i Biblija poziva na štovanje roditelja.

Haime, ti tvrdiš da ako je neko čovek,on je grešan?

Da li je Marija čovek ili Bog?


Točno, svaki osim Isusa i Marije, jer su Prebivalište Božje

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 2 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
Ilija, nisi mi odgovorio odakle znaš bez tradicije, da je Ivan ljubljeni učenik i autor 4.veanđelja?

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 2 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply