Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Marijino djevičanstvo

power_settings_newLogin to reply
+8
No Nick
amos
sunshine
Edy
ILIJA
usamljena
stefani
kainos
12 posters

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 5 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
pa sunshine moraju i protestanti imati neki svoj kutak....inače na mnogim katoličkim forumima sam bio onako olako baniran....jedino kriz-zivota, i donekle andjel.com su tolerantni....pa ako želiš otići ima dosta katoličkih foruma...jedino ako želiš ostati da nas pokušaš obratiti na katoličanstvo....

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 5 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
sunshine
da,nema nijednog imena pod nebom pod kojim bismo
se mogli spasiti.jesam ja igdje rekla kako se spasavamo po mariji ili
nekom trecem? sad ces mi jos trpati rijeci u usta ilija=?

pa ono Suotkupiteljica moram priznati zvuči čudno?

Gde piše da ju je Jovan uzeo k sebi?

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 5 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
sunshine je napisao/la:
da,nema nijednog imena pod nebom pod kojim bismo se mogli spasiti.jesam ja igdje rekla kako se spasavamo po mariji ili nekom trecem? sad ces mi jos trpati rijeci u usta ilija=?

stranac, ti dakle protestante,ukljucujuci i sebe,smatras krscanima,a katolike antikrscanima?
evo,ja cu biti prva koja ce se povuci odavde jer nema smisla raspravljati s ljudima poput vas. tko se prvi odvojio? pravoslavci.zbog gluposti. zatim protestanti.katolicka crkva imala je jedino pravo ostati 'krscanska' u nazivu,ali nie to ucinila,a sad ste vi ti koji kradete taj naziv za sebe,vi koji Isusovu majku ne prihvacate za svoju.

ilija,vjerovao ili ne, jos uvijek mi nisi odgovorio na pitanje koje je jasno glasilo, zasto je Isus mariju povjerio Ivanu,ako je imala druge djece koja bi trebala brinuti o njoj,kako zakon nalaze i zasto ono "zeno evo ti sina", "evo ti majke" stoji u evandjelju,ako je to obican cin zbrinjavanja majke,a koliko svi znamo,evandjelje se odnosi na nas sve, i sve sto tamo pise pise poradi nas, i upuceno je i nama.
ocito izbjegavas odgovor na ova pitanja jer sam te 4-5 puta pitala da das svoj odgovor na to.ali ocito ga nemas,a i vise nie vazno,ne da mi se vise pisati jedno te isto ni za sto.i da,ovaj forum nie krscanski nego protestantski.

pa kad se Isus obracao bilo kome, aludira time na sve takve ljude i logicno je da se preko doticnog obraca svima.ista stvar je i s ovim.i nitko ne moze pobiti moj stav jer je takodjer na temelju evandjelja! a to sto ga vi i mi drukcije tumacimo, to nie argument s vase strane da pobijate nas i nas nazivate idolopoklonicima i antikrscanima! Bog vam oprostio!

i tako... nasli se odjednom,ne tako davno, pametni protestanti koji su poceli negirati i pljuvati po Crkvi iz koje su potekli. pa eto, sami protiv sebe svjedocite!

ostajte zdravo!

i da,ovaj forum nie krscanski nego protestantski.

Evo nove teme,je su li PROTESTANTI krscani?
Isusovu majku ne prihvacate za svoju.

Mi prihvatamo majku Isusovu kao zenu koja je rodila Sopasitelja svijeta,ali je ne mozemo prihvatiti vecom od Krista,jer njena zadaca je bila drugacija,ona je bila blagoslovljena medju zenama.Ona uziva nas respekt kao majka Kristova,ali nije veca od svog sina Krista.

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 5 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
Dina je napisao/la:

Mi prihvatamo majku Isusovu kao zenu koja je rodila Sopasitelja svijeta,ali je ne mozemo prihvatiti vecom od Krista,jer njena zadaca je bila drugacija,ona je bila blagoslovljena medju zenama.Ona uziva nas respekt kao majka Kristova,ali nije veca od svog sina Krista.


Zar je ikad, itko i igdje takvo što rekao? Pa zar ne govorimo svaki put da je svaka milost koju je Marija primila, primila preko Krista?

No, s druge strane, katolici nikad neće prihvatiti da se Mariju svede na "običnu ženu iz naroda koja je činila sve što obične žene iz naroda čine", iz jednostavnog razloga što Marija nije obična žena.

Naime, ja ne znam niti jednu drugu ženu koja je u svojoj utrobi začela i rodila samog Boga, pa prema tome niti za jednu drugu ne mogu reći to što kažem za Mariju.

Dovoljno je pogledati s koliko je pažnje oblikovan, čuvan i štovan starozavjetni Kovčeg Saveza (koji je, iako i sam veličanstven, samo blijeda slika Marijina). I dovoljno je pogledati kako i koliko je taj Kovčeg značio Izraelu, pa da se vidi koliko Marija znači nama katolicima.

No, ponavljam, niti tu nema zabune o tome tko je Izvor svake milosti, kako za nas tako i za Mariju.

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 5 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
melkisedek je napisao/la:
Dina je napisao/la:

Mi prihvatamo majku Isusovu kao zenu koja je rodila Sopasitelja svijeta,ali je ne mozemo prihvatiti vecom od Krista,jer njena zadaca je bila drugacija,ona je bila blagoslovljena medju zenama.Ona uziva nas respekt kao majka Kristova,ali nije veca od svog sina Krista.


Zar je ikad, itko i igdje takvo što rekao? Pa zar ne govorimo svaki put da je svaka milost koju je Marija primila, primila preko Krista?

No, s druge strane, katolici nikad neće prihvatiti da se Mariju svede na "običnu ženu iz naroda koja je činila sve što obične žene iz naroda čine", iz jednostavnog razloga što Marija nije obična žena.

Naime, ja ne znam niti jednu drugu ženu koja je u svojoj utrobi začela i rodila samog Boga, pa prema tome niti za jednu drugu ne mogu reći to što kažem za Mariju.

Dovoljno je pogledati s koliko je pažnje oblikovan, čuvan i štovan starozavjetni Kovčeg Saveza (koji je, iako i sam veličanstven, samo blijeda slika Marijina). I dovoljno je pogledati kako i koliko je taj Kovčeg značio Izraelu, pa da se vidi koliko Marija znači nama katolicima.

No, ponavljam, niti tu nema zabune o tome tko je Izvor svake milosti, kako za nas tako i za Mariju.

No, s druge strane, katolici nikad neće prihvatiti da se Mariju svede na "običnu ženu iz naroda koja je činila sve što obične žene iz naroda čine", iz jednostavnog razloga što Marija nije obična žena.

To niti protestanti ne govore.
Matej 1,23 Evo, Djevica će začeti i roditi sina i nadjenut će mu se ime Emanuel - što znači: S nama Bog!

Naime, ja ne znam niti jednu drugu ženu koja je u svojoj utrobi začela i rodila samog Boga, pa prema tome niti za jednu drugu ne mogu reći to što kažem za Mariju.

Tko je od nas negirao ovo?
Dovoljno je pogledati s koliko je pažnje oblikovan, čuvan i štovan starozavjetni Kovčeg Saveza (koji je, iako i sam veličanstven, samo blijeda slika Marijina). I dovoljno je pogledati kako i koliko je taj Kovčeg značio Izraelu, pa da se vidi koliko Marija znači nama katolicima.

Hm,ovo dvoje nije za uporediti,ovo je vjerojato proizvoljna teologija,nije Krist radi stovanja Marije rodjen od Marije,nego radi ispunjenje zakona i proroka,ne moze stvorenje koje je posluzilo,kao donosenje Spasitelja na svijet biti vece od samog Boga.

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 5 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
Dina je napisao/la:
melkisedek je napisao/la:
Dovoljno je pogledati s koliko je pažnje oblikovan, čuvan i štovan starozavjetni Kovčeg Saveza (koji je, iako i sam veličanstven, samo blijeda slika Marijina). I dovoljno je pogledati kako i koliko je taj Kovčeg značio Izraelu, pa da se vidi koliko Marija znači nama katolicima.


Hm,ovo dvoje nije za uporediti,ovo je vjerojato proizvoljna teologija,nije Krist radi stovanja Marije rodjen od Marije,nego radi ispunjenje zakona i proroka,ne moze stvorenje koje je posluzilo,kao donosenje Spasitelja na svijet biti vece od samog Boga.


Tko je gdje rekao da je Krist došao radi štovanja Marije ili da je ona veće od Stvoritelja? rool
No, Marija jeste škrinja koja je u sebi nosila ono najdragocjenije, u to nema sumnje.

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 5 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
melkisedek je napisao/la:
Dina je napisao/la:
melkisedek je napisao/la:
Dovoljno je pogledati s koliko je pažnje oblikovan, čuvan i štovan starozavjetni Kovčeg Saveza (koji je, iako i sam veličanstven, samo blijeda slika Marijina). I dovoljno je pogledati kako i koliko je taj Kovčeg značio Izraelu, pa da se vidi koliko Marija znači nama katolicima.


Hm,ovo dvoje nije za uporediti,ovo je vjerojato proizvoljna teologija,nije Krist radi stovanja Marije rodjen od Marije,nego radi ispunjenje zakona i proroka,ne moze stvorenje koje je posluzilo,kao donosenje Spasitelja na svijet biti vece od samog Boga.


Tko je gdje rekao da je Krist došao radi štovanja Marije ili da je ona veće od Stvoritelja? rool
No, Marija jeste škrinja koja je u sebi nosila ono najdragocjenije, u to nema sumnje.

Tko je gdje rekao da je Krist došao radi štovanja Marije ili da je ona veće od Stvoritelja? rool
No, Marija jeste škrinja koja je u sebi nosila ono najdragocjenije, u to nema sumnje

Ova pucka usporedba je ovako zgodna,ali je opasno prenaglasavati znacaj
Marijnske skrinje,na racun,skrinje svetista,jer su to dve supstancije koje nisu za usprediti.Teleoloski ih spaja samo Bozja volja.

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 5 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
Dina je napisao/la:
melkisedek je napisao/la:
Dina je napisao/la:
melkisedek je napisao/la:
Dovoljno je pogledati s koliko je pažnje oblikovan, čuvan i štovan starozavjetni Kovčeg Saveza (koji je, iako i sam veličanstven, samo blijeda slika Marijina). I dovoljno je pogledati kako i koliko je taj Kovčeg značio Izraelu, pa da se vidi koliko Marija znači nama katolicima.


Hm,ovo dvoje nije za uporediti,ovo je vjerojato proizvoljna teologija,nije Krist radi stovanja Marije rodjen od Marije,nego radi ispunjenje zakona i proroka,ne moze stvorenje koje je posluzilo,kao donosenje Spasitelja na svijet biti vece od samog Boga.


Tko je gdje rekao da je Krist došao radi štovanja Marije ili da je ona veće od Stvoritelja? rool
No, Marija jeste škrinja koja je u sebi nosila ono najdragocjenije, u to nema sumnje.

Tko je gdje rekao da je Krist došao radi štovanja Marije ili da je ona veće od Stvoritelja? rool
No, Marija jeste škrinja koja je u sebi nosila ono najdragocjenije, u to nema sumnje

Ova pucka usporedba je ovako zgodna,ali je opasno prenaglasavati znacaj
Marijnske skrinje,na racun,skrinje svetista,jer su to dve supstancije koje nisu za usprediti.Teleoloski ih spaja samo Bozja volja.


Nipošto nije prenaglašavanje Marije kao SZ Kovčega saveza. Ne treba zaboraviti da je cijeli stari Izrael, sa svime u njemu samo slika stvarnosti koja je otkrivena kasnije i koja tu sliku neizmjerno nadmašuje.

Naime, uistinu, nije vrijednost jedne škrinje u tome što je ona vrhunsko djelo optočeno zlatom, nego joj je vrijednost u tome što je ona slika one prave škrinje koja u sebi nosi pravu "zlatnu posudu s manom" (što je slika Krista, njegovog čovještva (zlatna posuda) i Božanstva (mana - kruh od kojeg su Židovi živjeli u pustinji a koji je došao s neba)).

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 5 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
Eh Melkisedek kada bi bilo tako, pa sam Isus joj ne pridaje nikavu posebnu paznju, nego je naprotiv izjednacava sa ostalima koji slusaju i izvrsavaju Boziju rec:
Marko 3.31 I dođu majka njegova i braća njegova. Ostanu vani, a k njemu pošalju neka ga pozovu.32 Oko njega je sjedjelo mnoštvo. I reknu mu: Eno vani majke tvoje i braće tvoje, traže te!33 On im odgovori: Tko je majka moja i braća moja?34 I okruži pogledom po onima što su sjedjeli oko njega u krugu i kaže: Evo majke moje, evo braće moje!35 Tko god vrši volju Božju, on mi je brat i sestra i majka.

Isus ovde ne dvosmisleno ukazuje da nije nista bitnija Marija od bilo koga ko vrsi volju Boziju.Valjda bi Isus rekao nesto da se ona treba postovati.Poziv stoji da se vrsi volju Bozija i bices jednak Mariji.Sada je problem sto ljudi ne vrse volju Boziju i to znaju i onda se nadaju da ce ih Marija izvuci, i tu se naravno varaju.Jer ona je posebna zena jer je rodila spasitelja i gajila ga , vec sam opisivao njene kvalitete ranije, ali nista bitnija od bilo kojeg coveka ili zene Bozije, koji su to jer vrse volju Boziju.A volja Bozija je da veruju Onoga kojega je On poslao, odnosno da veruju Njegove reci delotvornom verom, dakle verom koja je potvrdjena delima koja trebaju izlaziti iz te vere.Takav postize direktno zajednistvo sa Zivim Bogom preko Svetog Duha Bozijeg, i onda Marija ima svoju poziciju, svoju pravu poziciju.Vrlo jednostavno.

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 5 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
stefani je napisao/la:

Gde piše da ju je Jovan uzeo k sebi?
"i od toga casa uze je ucenik k sebi" Wink

@dina: ne trpaj mi rijeci u usta jer ja nisam nigdje napisala da je Marija veca od Isusa. moje postove mozes procitati.ono sto sam rekla za nju je to da ona nie obicna zena (zahvaljujuci Bozjoj milosti koja se obilno izlila na nju) i to nitko ne moze osporiti!

uzivajte u raspravi, pozzz

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 5 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
"i od toga casa uze je ucenik k sebi" Wink

Ja pitah gde piše da ju je Jovan uzeo k sebi?

Naravno nigde ne piše.

Mat 27:55 I
ondje bijahu i gledahu izdaleka mnoge žene koje su išle za Isusom iz Galileje i služile mu.
Nema Jovana?
Mat 27:56 Među kojima bijaše Marija Magdalina i Marija mati Jakovljeva i
Josijna i mati sinova Zevedejevijeh.
Nema Jovana?
Mar 15:40 A bijahu i žene koje gledahu izdaleka, među kojima bješe i
Marija Magdalina i Marija Jakova maloga i Josije mati, i Solomija,
Mar 15:41 Koje iđahu za njim i kad bješe u Galileji, i služahu mu; i
druge mnoge koje bijahu došle s njim u Jerusalim.
Nema Jovana?
Luk 23:49 A svi njegovi znanci stajahu izdaleka, i žene koje bijahu išle
za njim iz Galileje, i gledahu ovo.
Nema Jovana?
Luk 23:55 A žene koje bijahu došle s Isusom iz Galileje, idoše za
Josifom, i vidješe grob i kako se tijelo metnu.
Nema Jovana?
Joh 19:25 A stajahu kod krsta Isusova mati njegova, i sestra matere
njegove Marija Kleopova, i Marija Magdalina.
Nema Jovana?
Joh 19:26 A Isus vidjevši mater i učenika koga ljubljaše gdje stoji reče
materi svojoj: ženo! eto ti sina!
Joh 19:27 Potom reče učeniku: eto ti matere! I od onoga časa uze je
učenik k sebi.


Joh 11:5 A Isus ljubljaše Martu i sestru njezinu i Lazara.

Marko3- 34 I okruži pogledom po onima što su sjedjeli oko njega u krugu i kaže: Evo majke moje, evo braće moje!35 Tko god vrši volju Božju, on mi je brat i sestra i majka.

Joh 20:16 Isus joj reče: Marija! A ona obazrevši se reče mu: Ravuni! koje znači učitelju.

Nemam otkrivenje po ovom pitanju ali se da primetiti da Marija jeste bila Isusov učenik. Da Jovan nije bio jedini učenik kojeg je Isus ljubio. Da je Marija bila kod krsta itd...

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 5 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
amos je napisao/la:
Eh Melkisedek kada bi bilo tako, pa sam Isus joj ne pridaje nikavu posebnu paznju, nego je naprotiv izjednacava sa ostalima koji slusaju i izvrsavaju Boziju rec:
Marko 3.31 I dođu majka njegova i braća njegova. Ostanu vani, a k njemu pošalju neka ga pozovu.32 Oko njega je sjedjelo mnoštvo. I reknu mu: Eno vani majke tvoje i braće tvoje, traže te!33 On im odgovori: Tko je majka moja i braća moja?34 I okruži pogledom po onima što su sjedjeli oko njega u krugu i kaže: Evo majke moje, evo braće moje!35 Tko god vrši volju Božju, on mi je brat i sestra i majka.


Nipošto Amose ne izjednačava Isus svoju majku sa svima ostalima. Ovaj stih se može pričitati na dva načina, onaj kako si ti učinio, da Mariju spušta na nivo ostalih učenika, ali i na način da učenike koji ga slušaju uzdiže na nivo majke i braće.

S tim da treba reći da tu postoji jedna caka koja kaže: "Tko god vrši volju Božju...".
I tu se postavlja pitanje: tko to vrši volju Božju onako kako je to činila Marija (naravno, izuzimam Isusa)?
Niti Mojsije, niti Abraham, niti Ivan niti Petar niti Pavle... nitko nikad nije vršio volju Božju koliko je to činila Marija i prema tome, nitko joj nije niti ravan.
Zato i jeste u Otk 12 prikazana kao Žena obučena Suncem, a na glavi joj vijenac od 12 zvijezda.

Isus ovde ne dvosmisleno ukazuje da nije nista bitnija Marija od bilo koga ko vrsi volju Boziju.


Tko vrši volju kao što je to činila Marija? Ti? Ja? Mojsije? Pavao? Nitko nikad nije vršio volju Božju kao što je to ona činila te joj stoga nitko nije niti ravan. Ti joj nisi ravan. Ja joj nisam ravan. Nitko joj nije ravan.

Naprosto sam šokiran kako se olako prelazi preko činjenice da ona jeste unikat u povijesti svijeta jer je ona jedina bila dostojna da se Bog po njoj utjelovi. Bog se nije utjelovio u nedostojnom okruženju, nego je okruženje učinio takvim da mu je i onaj SZ Kovčeg Saveza tek blijeda slika.

Valjda bi Isus rekao nesto da se ona treba postovati.Poziv stoji da se vrsi volju Bozija i bices jednak Mariji.


Tko vrši volju Božiju kao što je to činila Marija? Ti? Ja? Svi? Nitko!

Sada je problem sto ljudi ne vrse volju Boziju i to znaju i onda se nadaju da ce ih Marija izvuci, i tu se naravno varaju.Jer ona je posebna zena jer je rodila spasitelja i gajila ga , vec sam opisivao njene kvalitete ranije, ali nista bitnija od bilo kojeg coveka ili zene Bozije, koji su to jer vrse volju Boziju.


Nitko ne vrši volju Božju kao što je to činila Marija. Tko misli da vrši, taj je slije i vara samog sebe.

A volja Bozija je da veruju Onoga kojega je On poslao, odnosno da veruju Njegove reci delotvornom verom, dakle verom koja je potvrdjena delima koja trebaju izlaziti iz te vere.


Da, volja Božja je da vjeruju o Isusa. To je ujedno i volja Marijina jer je njena volja sukladna Božjoj volji, tj. ona ne ističe sebe nego uoućuje na Sina. No, zbog toga što je njena volja najsličnija Božjoj volji, onda je jasno da njenu molitvu Bog najviše i uslišava. A to se vidi i u primjeru svadbe gdje je Isus započeo svoje djelovanje prije vremena na njenu molbu.

I u tom primjeru vidimo ne samo da je Isus učinio kako ga je ona zamolila, nego vidimo i nešto važnije... Marija je i prije nego je Isus počeo javno djelovati znala i vjerovala da on može učiniti sve, pa i pretvoriti vodu u vino.

Takav postize direktno zajednistvo sa Zivim Bogom preko Svetog Duha Bozijeg, i onda Marija ima svoju poziciju, svoju pravu poziciju.Vrlo jednostavno.


Sad se samo postavlja pitanje: tko je taj koji stvarno čini volju Božju? Da li svatko tko to misli za sebe? Tko uistinu vrši volju božju, tom neće biti problem prepoznati da Marija jeste prva i najljepša i najbolja od svega stvorenja i tome neće biti problem sa Marijom poći u duhovni boj kao što su Izraelci pošli u pravi boj sa svojim Kovčegom Savez. Jer, iako nije sam Kovčeg taj koji je davao pobjede Izraelu, ipak ga je Bog učinio "strateškim oružjem" u borbi protiv neprijatelja. Tako je bilo nekad, tako je i danas. Nekad u slici, danas u stvarnosti.

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 5 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
melkisedek je napisao/la:
Tko vrši volju kao što je to činila Marija? Ti? Ja? Mojsije? Pavao? Nitko nikad nije vršio volju Božju kao što je to ona činila te joj stoga nitko nije niti ravan. Ti joj nisi ravan. Ja joj nisam ravan. Nitko joj nije ravan.
Naprosto sam šokiran kako se olako prelazi preko činjenice da ona jeste unikat u povijesti svijeta jer je ona jedina bila dostojna da se Bog po njoj utjelovi. Bog se nije utjelovio u nedostojnom okruženju, nego je okruženje učinio takvim da mu je i onaj SZ Kovčeg Saveza tek blijeda slika.


Tko vrši volju Božiju kao što je to činila Marija? Ti? Ja? Svi? Nitko!
Nitko ne vrši volju Božju kao što je to činila Marija. Tko misli da vrši, taj je slije i vara samog sebe.

Da, volja Božja je da vjeruju o Isusa. To je ujedno i volja Marijina jer je njena volja sukladna Božjoj volji, tj. ona ne ističe sebe nego uoućuje na Sina. No, zbog toga što je njena volja najsličnija Božjoj volji, onda je jasno da njenu molitvu Bog najviše i uslišava. A to se vidi i u primjeru svadbe gdje je Isus započeo svoje djelovanje prije vremena na njenu molbu.

I u tom primjeru vidimo ne samo da je Isus učinio kako ga je ona zamolila, nego vidimo i nešto važnije... Marija je i prije nego je Isus počeo javno djelovati znala i vjerovala da on može učiniti sve, pa i pretvoriti vodu u vino.



Tko god vrši volju Božju, on mi je brat i sestra i majka. Marko 3,35

Ne naoko, kao oni koji se ulaguju ljudima, nego kao sluge Kristove koje zdušno vrše volju Božju; Efežanima 6,6

Ova dva stiha ostro demantiraju Melhisedeka i ucenje lazne rimokatolicke crkve koja kako se da vidjeti izvrce Pisma ne samo na svoju vec i na pogibao drugih.Pismo jasno kaze da se krscani drze Evandjelja te da vrse volju Bozju jer kako je pisano ako li je tko u Kristu nova je tvar.

Zato ako je ko u Hristu, nova je tvar: staro prođe, gle, sve novo postade 2. Korincanima 5,17

Tako su oni koji ga ljube, oni koji vrse Bozju volju i takve sam Gospod Isus Krist naziva svojom bracom i sestrama i Majkom. Isus ne stavlja sestre ili bracu nize ili vise ili obratno, On svoju Majku takodje stavlja u istu ravan sa ostalima koji vrse volju Oca koji je na Nebesima.Oni koji su ocisceni od grijeha i koji ga ljube i koji drze njegove uredbe oni su jednaki kao i Marija i kao sestre i braca koje je Isus na osnovu Pisma takodje imao.
Jasno je pisano, Matej 7,21:

"Neće u kraljevstvo nebesko ući svaki koji mi govori: `Gospodine, Gospodine!`, nego onaj koji vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima.

Ne suobličujte se ovomu svijetu, nego se preobrazujte obnavljanjem svoje pameti da mognete razabirati što je volja Božja, što li je dobro, Bogu milo, savršeno. Rimljanima 12,2

Po tom se poznaju djeca Božija i djeca đavolja: koji god ne tvori pravde, nije od Boga, i koji ne ljubi brata svojega. 1. Jovanova 3,10

O tradiciji ljubavi i ratovima koje je vodila crkva koja se predstavlja krscanskom ne treba ni govoriti da bi gore navedeni citat bio sasvim jasan , naime usta su im puna ljubavi, ali djela svjedoce drugacije. Onaj koji ne govori istinu taj ne moze ni voljeti jer ljubav savrsena dolazi od Oca Nebeskog te u noj nema nista necisto.

Mozda je malhisedek u pravu kad kaze :"Tko vrši volju Božiju kao što je to činila Marija? Ti? Ja? Svi? Nitko" , mozda je u pravu kad pita, no nikako nije u pravu kad odgovara.
Biblija jasno svjedoci da Bog ima svoj narod i svoje ucenike koji vrse Bozju volju.
Tako se opet pokazalo da je zakjljucak Mehisedeka pogresan i neistinit, a ukoliko je takav zakljucak i crkve koju prestavlja to se odnosi i na takovu crkvu.

To sto si ti Melhisedek sokiran, to je stvarno strasno jer pred Bogom je svaki ljudski zivot unikat i dovoljno vrijedan njegove ljubavi. Svako ljudsko bice je za Boga unikat i jednako ga ljubi te je dao svog jedinorodjenog Sina da niko ne pogine nego da se svak izbavi vjerom u Krista i ima zivot vjecni.

Inace Isus se kao djecak zadrzao u Hramu u domu svog Oca, a njegova majka i Josip su ga zaboravili te se jasno vidi da se jos tada Isus objavio -dakle prije svadbe u Kani i bez znanja Josipa i Marije koji su prosto zaboravili na njega.

Nama koji zelimo da svi ljudi dodju u spoznaju istine i ljubavi Bozje nikako ne moze biti svejedno kad netko pa makar to bila i rimokatolicka ili bilo koja crkva svjedoci lazno o karakteru i o ucenju naseg Gospoda Isusa Krista, koga zeljno ocekujemo i kome predajemo svoj zivot.

Marija je imala tezak i mukotrpan zivot, njen zivot je prosao i u patnji i u progonstvu bila je skromna i bogobojazna zena koja nije trazila casti za sebe nego za svog Sina I Gospoda te je svako stovanje Marije pogresno i idolopoklonicko stovanje koje ni sama Marija ne bi prihvatila i takvo stovanje je protivno Bibliji.


descriptionMarijino djevičanstvo - Page 5 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
melkisedek je napisao/la:
Tko uistinu vrši volju božju, tom neće biti problem prepoznati da Marija jeste prva i najljepša i najbolja od svega stvorenja i tome neće biti problem sa Marijom poći u duhovni boj kao što su Izraelci pošli u pravi boj sa svojim Kovčegom Savez. Jer, iako nije sam Kovčeg taj koji je davao pobjede Izraelu, ipak ga je Bog učinio "strateškim oružjem" u borbi protiv neprijatelja. Tako je bilo nekad, tako je i danas. Nekad u slici, danas u stvarnosti.


Melkisedek,

Marija je umrla i ne ide vise u boj.Apostol Pavle kaze dobar boj sam izvojevao trku zavrsio i pripremljen mi je venac pravde.Gotovo kraj, nema vise borbe.To je naravno istina i za Mariju, ma koliko bila posebna njen je se boj zavrsio, trku je svoju istrcala i nema vise nikave veze sa nama.Mozda je u onoj prvoj crkvi imala ulogu, i sigurno da je bila posebna zena, ali je to gotovo.Dok sa druge strane Isus obecava pomagaca Svetog Duha koji moli i zastupa nas u neiskazanim uzdisajima, koji zaista ide sa nama u boj, jer ma koliko kovceg saveza bio bitan jevrejima u jednoj borbi sa filistejima im je Gospod pokazao da nije sustina u tom kovcegu nikada bila vec u poslusnosti Bozijem glasu ( 1 Samuelova 4 glava).Ali oni su se nadali da ce im kovceg pomoci ali su se prevarili.Mada da budemo iskreni kovceg saveza predstavlja Isusa Hrista a ne Mariju ne znam kako si dosao do tog zakljucka, al trebas znati o cemu se tu radi.
Pozdrav...

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 5 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
ne vrijedi pisati, mozda bi trebalo crtati da skuzite neke stvari... sorry na offtopicu.ja tu vise nemam sto za reci. i melkisedek vam je rekao sto je, ali vi opet po svome.a neka vam bude.daljnja rasprava ne vrijedi,mozemo samo ispocetka pa kome se da,slobodno. ima takvih kojima nie bed pisati milijun puta jedno te isto,no nismo svi takvi,stoga pa-pa.

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 5 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
sunshine je napisao/la:
ne vrijedi pisati, mozda bi trebalo crtati da skuzite neke stvari... sorry na offtopicu.ja tu vise nemam sto za reci. i melkisedek vam je rekao sto je, ali vi opet po svome.a neka vam bude.daljnja rasprava ne vrijedi,mozemo samo ispocetka pa kome se da,slobodno. ima takvih kojima nie bed pisati milijun puta jedno te isto,no nismo svi takvi,stoga pa-pa.


Pa,pa trk

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 5 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
amos je napisao/la:
sunshine je napisao/la:
ne vrijedi pisati, mozda bi trebalo crtati da skuzite neke stvari... sorry na offtopicu.ja tu vise nemam sto za reci. i melkisedek vam je rekao sto je, ali vi opet po svome.a neka vam bude.daljnja rasprava ne vrijedi,mozemo samo ispocetka pa kome se da,slobodno. ima takvih kojima nie bed pisati milijun puta jedno te isto,no nismo svi takvi,stoga pa-pa.


Pa,pa trk

Mislim da ovdje rijec moderatora ne vrjedi.Ljudi hoce vrijedjati druge denominacije,to cine sa slascu i sebe jos zovu Djecom Bozjom.Ovo ne razumijem,a one koji vidje u drugima ljudima,buduce stanovnike neba zovu licemjerima,mozda je to i zbog broja koga su sebi zamislili u spasavanju,negirajuci da ce biti spaseni kao pjeska morskoga i od svakog jezika i svakog plemena.
Sicka se reklamira potajno,i skoro mi dodje reci kao sunshine ade,ali mnogo sam u svom zivotu pretrpjela za svoju vjeru,podnet cu i ovo.A vi koji sebe nazivate ,,sinovima Bozjim''upozoravam vas pripazite samo kojim Bogovima sluzite,da se ne bi nasli u grupi:"Neće u kraljevstvo nebesko ući svaki koji mi govori: `Gospodine, Gospodine!`, nego onaj koji vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima.
Ivan 3,16
16 Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 5 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
sunshine je napisao/la:
ima takvih kojima nie bed pisati milijun puta jedno te isto.


Sto se tice ovoga dela da pisemo jedno te isto milijun puta, pa moramo dok osoba kojoj se obratimo ne shvati.Nazalost ja licno ne umem da crtam i mogucnost crtanja bas na forumima nije lepo resena, pa onda moram da ponavljam.Kada bi neko shvatio sta sam zeleo da kazem , ne bih morao da ponavljam elemntarne , temeljne istine biblije stalno.Ali ti kazem opet ne mozemo svi da slozimo sa tom naukom, mislis da ja uzivam da jedno te isto vrtim, ne uzivam ali nemogu da idem dalje dok osoba ne shvati ovaj prvi deo.
Nije mi bed pisati milijun puta jedno te isti zato sto sam pozvan da govorim sitinu i sam cinjenica da govorim istinu me vec ispunjava.Nisam pozvan dadrugi prihvate istinu, vec samo da je govorim.I to i radim.Eto objasnjenja.
Naravno kada bih sada pao i poklonio se Mariji ili bilo kojem drugom kipu ili fenomenu katolickog ucenja tebi bi se to svidelo i bila bi srecna i rekla bi evo jedan razuman protestant sirokog shvatanja.Ali meni nije stalo do toga da mebilo ko smatra za razumnog sem Bog , on nerazumnima naziva ljude koji tako cine.
Izaija 44.8 Ne plašite se, ne bojte se: nisam li vam to odavna navijestio i otkrio? Vi ste mi svjedoci: ima li Boga osim mene? Ima li Stijene? Ja ne znam!
Ali postoje ljudi koji kazu da su oni na toj steni i zbog toga prave kipove i likove i klanjaju im se i tvrde da poseduju istinu, jer su na steni.

44.9 Tko god pravi kipove, ništavan je, i dragocjenosti njegove ne koriste ničemu. Svjedoci njihovi ništa ne vide i ništa ne znaju, da im budu na sramotu. 10 Tko pravi boga i lijeva kip da od toga korist ne očekuje? 11 Gle, svi će štovatelji likova biti osramoćeni, izrađivači njihovi više od bilo koga. Nek' se saberu svi i pojave: prepast će se i postidjeti odjednom.12 Kovač ga izrađuje na živu ugljevlju, čekićem ga oblikuje, snažnom ga rukom obrađuje. Gladan je i iznemogao; ne pije vode, iscrpljuje se.13 Drvodjelja uzima mjeru, pisaljkom lik ocrta, ostruže ga dlijetom, šestarom ga zaokruži i izdjelja ga po uzoru na lik ljudski, kao lijepo ljudsko obličje, da stoji u hramu. 14 Bijaše sebi nasjekao cedre, uzeo čempres ili hrast koje je za se njegovao među šumskim drvećem; ili je posadio bor koji raste od kiše. 15 Čovjeku su dobra za vatru; uzima ih da se ogrije; pali ih da ispeče kruh. Ali od njih djelja i boga pred kojim pada ničice, pravi kip i klanja mu se. 16 Polovinom od toga naloži, dakle, oganj, peče meso na žeravi, jede pečenku i siti se: grije se i govori: Ah, grijem se i uživam uz vatru. 17 Ali od onoga što preostane pravi sebi boga, svog kumira, pada pred njim ničice i klanja mu se i moli: Spasi me, jer si ti moj bog.18 Ne znaju oni i ne razumiju: zaslijepljene su im oči pa ne vide, i srce pa ne shvaćaju. 19 Takav ne razmišlja, nema u njega znanja ni razbora da sebi kaže: Polovinom od ovoga naložio sam oganj, na žeravici ispekao kruh, ispržio meso koje sam pojeo, pa zar ću od ostatka načiniti gnusobu? Zar ću se komadu drveta klanjati? 20 On voli pepeo, zavodi ga prevareno srce. Neće spasti svog života i nikad neće reći: Nije li varka ovo u mojoj desnici?
Tako da eto ni pre narod Boziji nije bio imun na zablude, i uvek su te zablude istog karaktera.Zao mi je ali ako ovo nije jasno ja ne znam sta je.
Isus je jedina stena, Njegova vecna rec se ne menja, On je isti juce , danas i sutra, i tu nema drugih i drugacijih.I nema razlictih pogleda na svet i veru, ima samo jedan pogled i to je Hristov.Dali ce ko biti spasen ili nece to neznam, ali znam da je praksa klanjana idolima i ljudima smrtnim, gad u ocima Bozijim, i kako ce on odnositi prema ljudima ne znam i nije moje pravo da to procenjujem, ali da se slozim sa stvarima koje Gospod naziva bezumljem necu, pa taman mene nazvali bezumnikom.

descriptionMarijino djevičanstvo - Page 5 EmptyRe: Marijino djevičanstvo

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply