Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionZnanost i Biblija EmptyZnanost i Biblija

more_horiz
Budući da se mnogi ovdje drže doslovnog tumačenja Biblije, maltene idolizirajući Bibliju, stavljam jedan link da vidite što se događa kada se doista ide secirati Bibliju onako doslovce:

http://www.angelfire.com/scary/svetopismo/

descriptionZnanost i Biblija EmptyRe: Znanost i Biblija

more_horiz
Nađoh negdje napisano da ne postoji Nazaret. I, tražila po netu i nađem slike, tekstove jednog mladog čovjeka koji putuje po Izraelu, i obilazio Biblijska mjesta, i stavio slike iz Nazareta.

Heh.

Bibliju treba znati čitati. Većina kršćana zagrebe samo po površini, to je nažalost istina. Odtud su mnoga nerazumijevanja i loši međuljudski odnosi i religijsko vladanje koje često, u ime Biblije rani u srce drugog čovjeka.

No, Bog osobno se otkriva ljudima koji su mu okrenuti, i svaki može dobiti unutarnji signal kad nešto nije u redu.

Taj tip koji je pisao na tom linku koji si dao kao primjer lošeg shvaćanja Biblije, taj tip je pod djelovanjem demona, ima demonski um. Kroz tog tipa, mrzitelj Boga se trudi porušiti vjeru i opovrgnuti Istinu.

Taj link doživljavam kao instrument zla, i hvala ti Prinče što si ga stavio, jer se tako možemo uvjeriti da nam radi unutarnja signalizacija.

descriptionZnanost i Biblija EmptyRe: Znanost i Biblija

more_horiz
Prinče,dok god odbijaš Bibliju kao autoritet od Boga,a priznaješ druge izvore kao svoje "duhovne vodiče".....na krivom si putu.

descriptionZnanost i Biblija EmptyRe: Znanost i Biblija

more_horiz
Joshua je napisao/la:
Prinče,dok god odbijaš Bibliju kao autoritet od Boga,a priznaješ druge izvore kao svoje "duhovne vodiče".....na krivom si putu.


Nadam se da ova rečenica nije meni direktno upućena, jer tada očito nešto krivo mene razumijete.

descriptionZnanost i Biblija EmptyRe: Znanost i Biblija

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
<BLOCKQUOTE>,, Stranice,,Znanost i Biblija''imaju za svrhu oduzeti titulu svetoj knjizi zvanoj Biblija,i zauzeti se za prirodnu ljudsku humanost i trezvenost,nasuprot religijskim tvorevinama koje to guse pozivajuci se na kojekakve ,,svete bozanske objave''.''
Dragi moj Mali Prince,pa zar nam nije jasno kao krscanima, tko se krije iza ovakvih izjava.To je vjekovna borba izmedju dobra i zla,i u francuskoj revoluciji,i prije nje i poslije nje i u raju,vladar tame je imao jedinu zadacu ,izvrnuti Bozju rijec,a onda ju osramotiti, a kad mu treba i sa njom se posluziti.Imam u obitelji jednu zensku osobu koju sam dozivjela ovako.Kad su nas hvalili kao vjernike,dobre,postene ljude,skoro da je bila ispred nas,kad su nas nagrdjivali kao vjernike,skoro pa da nas nije vjesala,ali kad je trebalo nase ime iskoristiti za svoju dobit, e to je i najbolje napravila.Kad sam bila mala i to dozivljala ,uvijek sam mislila pa kako sad to,sto sam vise bivala zrelija stvari su mi bivale jasnije.Mnogi su i palili Bibliju,i rusili njen ugled,i sramotili ali ih vec odavno nema.Sjecam se, kao djete kad je jedan,predstavnik tadasnje vlasti rekao ,kako ce nasu crkvenu zajednicu razoriti,jedan clan crkve je reka prijatelju nemoj tako strasne rijeci govoriti, Bog je veliki-nezelim ti govoriti o kraju tada mladog covjeka.Mozda bi se sa svakim od vas posvadjala,kao clanovima bilo koje denominacije ili cak u mojoj zajednici,ali se nebi usudila na Bozju rijec,Bibliju nista reci.Ta knjiga i nijedna druga,je mnoge utjesila,ta knjiga i nijedna druga je mnoge od smrti izbavila,vidjela sam Bibliju njemackog vojnika,koji je imao Bibliju u dzepu na lijevoj strani i metak je dosao samo do 23.psalma-moze se i danas vidjeti u Biblijskom muzeju-Möringen-Stuttgart.Jos jedamput molim sve i upozoravam drzite svetim ono sto je sveto.Imali smo priliki sa mojim suprugom voditi akciju Biblija za ljude,mogla bi vam danima pricati o iskustvima.Ne dajmo, mi koliko do nas stoji na autoritet Biblije,to jedina knjiga toliko rasprostranjena ovom nasom planetom i ni jedna druga knjiga,ima skoro svako pleme i svaki jezik,kako bi se ispunilo prorocanstvo da ce biti spaseni ljudi cjelog svijeta.</BLOCKQUOTE></BLOCKQUOTE>

Zadnja promjena: Dina; pon 25 pro 2006, 18:21; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionZnanost i Biblija EmptyRe: Znanost i Biblija

more_horiz
Ja sam shvatila da Mali Princ ne odobrava taj link, nego ga je stavio da vidimo što se događa kad ljudi cjepkaju bibliju. Smile

descriptionZnanost i Biblija EmptyRe: Znanost i Biblija

more_horiz
Noemi je napisao/la:
Ja sam shvatila da Mali Princ ne odobrava taj link, nego ga je stavio da vidimo što se događa kad ljudi cjepkaju bibliju. Smile


Ja sam odustao da sam sebe moram ovdje pojašnjavati, kao da govorim turski. Nekim ljudima očito treba crtati flomasterima na formatu A0. Žao mi je, odustajem....No

descriptionZnanost i Biblija EmptyRe: Znanost i Biblija

more_horiz
Ma ni govora odustati, Mali prince,ako sam ja napravila gresku u koracima,ja sam takodje shvatila da nas ovim linkom upozoravas da ljudi mogu napraviti i strasne stvari,ako samo koriste djelove za dokazivanje samoga sebe.Mozda sam ja to malo emotivnije izrazila,jer sam sa tim problemom konfrotirana od rane mladosti,kad sam u mojoj 4 godini morala na ulici iznjeti moju Biblijicu i pokazivati da muski radjaju, to jest da ne radjaju rijec je o rodoslovlju.I nebi mogla zamisliti zivot bez moje Biblije,i ako ima faza i dana kad mozda ju i necitam tako intezivno.

descriptionZnanost i Biblija EmptyRe: Znanost i Biblija

more_horiz
Dina, ja želim upozoriti na činjenicu da kršćani u današnjem svijetu imaju epitet nazadnih, intelektualno ograničenih, zatucanih religioznih fanatika. Takvo ozračje stvara kod mladih pogodno tlo da se sva strana učenja sa istoka prime kao na gnojeno zemljište. Kršćani svojim površnim raumijevanjem i prečestim pozivanjen na Bibliju stvaraju sebi samo kontrareklamu.
Današnje doba zahtjeva i dublje razumijevanje i dublje tumačenje Riječi, jer sve je više kupaca duša. Učenja s istoka nude ono što ljudi žele čuti. Iz osobnog iskustva ti mogu reći da Bibliju treba doista proniknuti jer je njena dubina u usporedbi s istočnim učenjima kao dubina oceana prema dubini otiska cipele.
Biblija je kao glavica luka, ima mnogo slojeva tumačenja. I ovisno kome se tumači bira se i sloj tumačenja. Pa pogledajte samo Evanđelja, i uzmite Ivanovo čiji bi Proslov bio dovoljan da se napiše još deset tomova knjiga debljine poput Biblije i čije riječi sadrže samu srž Riječi. No, vide li to "početnici"? Ne, njima treba priča u parabolama, njima treba Riječ koja je njima razumljiva, i stoga je moje mišljenje da ne treba sve trpati u isti koš, svi servirati isto tumačenje, te da treba imati i ponudu za one koji su gladni Boga i dubine Riječi do same srži.

descriptionZnanost i Biblija EmptyRe: Znanost i Biblija

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
<BLOCKQUOTE>
Mali princ je napisao/la:
Dina, ja želim upozoriti na činjenicu da kršćani u današnjem svijetu imaju epitet nazadnih, intelektualno ograničenih, zatucanih religioznih fanatika. Takvo ozračje stvara kod mladih pogodno tlo da se sva strana učenja sa istoka prime kao na gnojeno zemljište. Kršćani svojim površnim raumijevanjem i prečestim pozivanjen na Bibliju stvaraju sebi samo kontrareklamu.
Današnje doba zahtjeva i dublje razumijevanje i dublje tumačenje Riječi, jer sve je više kupaca duša. Učenja s istoka nude ono što ljudi žele čuti. Iz osobnog iskustva ti mogu reći da Bibliju treba doista proniknuti jer je njena dubina u usporedbi s istočnim učenjima kao dubina oceana prema dubini otiska cipele.
Biblija je kao glavica luka, ima mnogo slojeva tumačenja. I ovisno kome se tumači bira se i sloj tumačenja. Pa pogledajte samo Evanđelja, i uzmite Ivanovo čiji bi Proslov bio dovoljan da se napiše još deset tomova knjiga debljine poput Biblije i čije riječi sadrže samu srž Riječi. No, vide li to "početnici"? Ne, njima treba priča u parabolama, njima treba Riječ koja je njima razumljiva, i stoga je moje mišljenje da ne treba sve trpati u isti koš, svi servirati isto tumačenje, te da treba imati i ponudu za one koji su gladni Boga i dubine Riječi do same srži.

Mali Prince,tvoja konstatacija je 110% posto tocna,ovim se ja bavim vec 1000 god.,neprosvjeceni kler ,treba zamjeniti ili ga nauciti,kako mladima,ponuditi izvore krscanskih,naucnih znanja,tog neiskoristenog i neiscrpnog blaga covjecanstva,nad kojima bdije nebo:Bilo bi lijepo izgraditi Novi Jeruzalem na zemlji, ali on mora imati temelje u ljudskim dusama,koje vapiju za osnovnim sredstvima za zivot,voda,zdravlje,hrana....</BLOCKQUOTE></BLOCKQUOTE>

descriptionZnanost i Biblija EmptyRe: Znanost i Biblija

more_horiz
evo vam par dobrih clanaka o Bibliji i znanosti povezanih koji dobro objasnjavaju prilike i pojmove ;)

http://rijeczivota.hr/index.php?id=7&backPID=7&tt_news=183

http://rijeczivota.hr/index.php?id=7&backPID=7&tt_news=175

http://rijeczivota.hr/index.php?id=7&backPID=7&tt_news=174

http://rijeczivota.hr/index.php?id=7&backPID=7&tt_news=172

descriptionZnanost i Biblija EmptyRe: Znanost i Biblija

more_horiz
Prava znanost nikad nije bila i nikad neće biti u sukobu s pravom teologijom.
Mali prinče, ti bi trebao bolje studirati teologiju, pa bi tada vjerojatno shvatio i koliko su spekulativne neke tvoje znanstvene tvrdnje... Ja bih, s druge strane, možda trebao malo bolje prostudirati neke znanosti... Smile

Pozivam te da pročitaš (ako još nisi) No nickove postove pod rubriku Bible study, topic "U početku stvori Bog", a također i moj post pod Bible study, topic Postanak-stvaranje.
Volio bih čuti tvoje komentare!
Želim ti Božji mir i blagoslov, prijatelju.

descriptionZnanost i Biblija EmptyRe: Znanost i Biblija

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply