Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Hula na "Svetoga Duha"

power_settings_newLogin to reply
+21
stranac
amos
miskec4096
Rafael
SIPA
Medeni
UČENIK10
misliti
Češljugar
Sinke
Ruta
mikic
Djuro Djuric
evangelina
simply
Aladin
Daniel
braslav
cubela
dominik
laodikejac
25 posters

descriptionHula na "Svetoga Duha" - Page 4 EmptyRe: Hula na "Svetoga Duha"

more_horiz
stranac je napisao/la:
bilo bi dobro pogledati biblijski izvještaj koji je prethodio Isusovoj ocjeni da se ljudima može oprostiti ako nešto loše kažu o Ocu i Sinu, ali pogrda na Duha neće. to je bio Isusov komentar farizejske ocjene Njegove službe, kada su rekli da izgoni zle duhove uz pomoć njihovog poglavice Belzebuba.

dakle, vidimo da je Isus ...... izraz: "... ako tko kaže ..." tako da je ipak očito da je huljenje na Duha konkretna radnja, u ovom slučaju zle riječi. bilo koje osporavanje službe Duha Svetoga u Crkvi i kroz Crkvu u smislu da ga se čak naziva demonskim jest hula na Duha. slažem se da je u proširenom smislu hula na Duha i stanje čovjeka.

Nemora se samo riječima i govorom dovesti čovjek u to stanje. Paralela stanja je prema čitavom zakonu Božijem. Ja to vidim tako. Kad čovjek svojim djelima čini ono što Bogu nije ugodno i ne mari za to. A jedno od djela jest i ružne riječi. Bog je ostavio mnoge zakone kojih se čovjek treba pridržavati:, navešću samo jedan primjer:Krećem od toga da je Biblija osnov zakona!
Subota se ne poštuje prema Bibliji. A Ona je dan od odmora. nebih ulazio sad u raspravu o tome. Ali hajdemo ovako. Subota jest po Bibliji dan od odmora i mnogi je ne poštuju većma poštuju nedjelju. Sad me zanima vaš stav o toj tematici na sledeće pitanje:Dali su ti ljudi u stanju hule na Duha Svetog?
Pozdrav

descriptionHula na "Svetoga Duha" - Page 4 EmptyRe: Hula na "Svetoga Duha"

more_horiz
SIPA je napisao/la:
Što se tiče onog prvog, mi u Bibliji imamo jasnu distinkciju između Duha Svetoga koji je treće lice božanstva, koji vaskrsava, osvjedočava u grijeh, kojeg možemo ožalostiti itd. i duha, ili daha života, koji je životna energija koju nam Bog daje kad postajemo živa bića.
Dakle, hula na Duha Svetog je hula na treće lice božanstva, ne na životnu energiju koju nam Bog daje.


OK, no ja ne polazim od pozicije koju zastupa Biblija, već od onoga što je Isus (prosvijetljeni čovjek, ne Sin Božji) mislio pod time.

ono drugo, tačno je da ne postoji nijedan pravi Bog osim Boga Jahve.


To ja nisam rekao. Rekao sam da ne postoji nijedan drugi Bog osim Boga. Jahve jest samo naziv koji su Židovi rabili za Boga, i taj je naziv etimološki ispravan, jer dobro opisuje Božju prirodu ("ono što jest" = bitak) ali nisu dovoljno razvili svijest o apsolutnosti Boga, budući da i daje vjeruju u postojanje Đavla, kao Božje antiteze. Dakle, Jahve = Bitak se pretvorio u osobu. Ali ako je samo Jahve onaj koji jest, onda bi to značilo da sve drugo - nije.
Zadržimo se stoga na apsolutnom Bogu, na onome koga Isus zove Otac, a koji se u drugim tradicijama naziva Tao, Brahman, Konačna stvarnost i slično.

Tako, premda nisu bogovi, jesu neka vrsta zamjene, često su to čak i demoni, kojima se ljudi na razne načine obraćaju tako da zapovjest znači: ne daji mjesto Božije onome što nije pravi bog, jer je to lažni bog
ukratko


Bolje bi bilo "ne gubi vrijeme stvarajući si iluzije i međustupnjeve na putu do spoznaje Boga".

descriptionHula na "Svetoga Duha" - Page 4 EmptyRe: Hula na "Svetoga Duha"

more_horiz
Stvar je predodređenja,hulit će ga svi koji nisu odabrani.
Naše će iznenađenje biti kada spoznamo u ove dane-jesmo li spašeni ili ne.
Duha je nemoguće ne prepoznati vernicima,dok je za ostale i predviđeno da će ga odbaciti.

descriptionHula na "Svetoga Duha" - Page 4 EmptyRe: Hula na "Svetoga Duha"

more_horiz
Ovo mi opasno smrdi na predestinaciju i kalvinizam...

descriptionHula na "Svetoga Duha" - Page 4 EmptyRe: Hula na "Svetoga Duha"

more_horiz
miskec4096 je napisao/la:
Ovo mi opasno smrdi na predestinaciju i kalvinizam...

Neznam dali se to odnosilo i na mene ali bilo kako bilo sa kalvinističkom teologijom se nebih mogao složiti jer ona ističe Bibliju kao vrhovni autoritet. Vrhovni autoritet Biblija svako nije niti je kako tvrde kalvinisti crkva zajednica vjernika, pozvanih od Boga i izabranih za spasenje. Crkva je kako kažu oni univerzalna i nadilazi konfesionalne i denominacijske razlike, u njoj su svi oni koji svojim srcem vjeruju i ustima ispovijedaju Krista za Spasitelja.S njihovom teorijom se definitivno ne slažem. Ukratko da vam kažem Bog jest ljubav kako ga kalvinisti vide ali je i pravedan a u pravdi često ima i bola.
Pozdrav!

descriptionHula na "Svetoga Duha" - Page 4 EmptyRe: Hula na "Svetoga Duha"

more_horiz
Sofia je napisao/la:
Stvar je predodređenja,hulit će ga svi koji nisu odabrani.
Naše će iznenađenje biti kada spoznamo u ove dane-jesmo li spašeni ili ne.
Duha je nemoguće ne prepoznati vernicima,dok je za ostale i predviđeno da će ga odbaciti.

Sofija nebih volio da me shvatite pogrešno ali molim vas da obrazložite svoje navode.Pozdrav!

descriptionHula na "Svetoga Duha" - Page 4 EmptyRe: Hula na "Svetoga Duha"

more_horiz
Pitat ću te samo -Dal bi ti verovao kad bi ti ja rekla da je Isus u meni,i da je sišao na mene?
Tako ćeš znati...
Ka ja kažem -Kraj će biti 2011 ?
Ako me čuješ ,doista čuješ -znat ćeš jesam u pravu il ne...
Ako sam ja poglavar Isusove crkve ,dužnost mi je i da brinem o braći,zar ne?
Ako znam da se dotičem ovako svoje braće (online) ,iako nije moje da znam koji su...Bog me vodi i ja mu predajem svoj život.
Ako me Bog usmeri na nekoga posebno,tad znam da mi je delovati.
Predodređene prepoznajem od Boga,ako mi objavi,al ga ne pitam.
Ostali će ga hulit ,i to me se neće dotaći...i predviđeno je tako.
Iznenadit će se izabrani kad shvate da su spašeni,al ne po svome znanju il pronicljivosti ,već kažem -Bog nalazi svoje odabranike,a ne da oni tragaju za njim.
Mnogi će tragat za Bogom i tu je naše neznanje,jer ga sopstvenim umom ne možemo spoznat,al zato možemo živeti čisto,što čišće možemo,i na kraju plakat jer smo nemoćni,i nijedan nije svet,kao Bog.
Bog se obraća odabranima-

„Budite sveti kao što sam ja, Gospodin, svet! ...

...i tako mnogi pokušavaju živeti poput Isusa,i pritom zaboravljaju da se igraju Boga!

A sad velite: 'Vidimo', zato vaš grijeh ostaje." ...

Tajna je u neznanju,pokornosti Bogu,ma kolko smo grešni,da spoznamo da bez njega u srcu nismo ni spašeni.
To svaki vernik zna,al ne zna da nije do misli o Isusu,već o njemu osobno u srcu.
Srce nije za osećanja ljubavi prema Kristu ,koju umislimo kao neki supstitut za romantičnu ljubav!
Takva vrsta ljubavi nas vodi ka zaluđenosti Kristom,bez da vas On osobno poznaje,i svi viču-Ja sam upoznao Krista!
Ja sam!
I ja sam!
Duh Sveti-Isus-Bog je mir ,ljubav za bližnje...i svi ostali plodovi,al i tu ste u zabludi!
Pokušavate voleti bližnje ...al ko su vaši bližnji?
I gde se tu uklapa gnev božji na bezumnike?
Čitajući knjigu ne upoznajete osobno nikoga!
Predodređeni će se sakupiti u ime Krista,vođeni njime,a ne vi što činite!
Sakupite se brojčano i mislite-sada je sa nama?
Pa takve hrpe ljudi su posvuda po svetu.
Crkva kojoj Isus nije poglavar,nije crkva,već LAŽ!

descriptionHula na "Svetoga Duha" - Page 4 EmptyRe: Hula na "Svetoga Duha"

more_horiz
(edit) Isus je u meni i Duh Sveti je sišao na mene

descriptionHula na "Svetoga Duha" - Page 4 EmptyRe: Hula na "Svetoga Duha"

more_horiz
Ako će neko sad vikati -Huli!
...ja ću vam tad reći -Sudite?
Ko ste vi da sudite?

descriptionHula na "Svetoga Duha" - Page 4 EmptyRe: Hula na "Svetoga Duha"

more_horiz
Sipa - ne, ovo o predestinaciji se odnosilo na Sofijin post.

descriptionHula na "Svetoga Duha" - Page 4 EmptyRe: Hula na "Svetoga Duha"

more_horiz
Evo da podignemo i ovu temu koja je vrlo zanimljiva. Što je to po vama hula na Duha Svetoga?

descriptionHula na "Svetoga Duha" - Page 4 EmptyRe: Hula na "Svetoga Duha"

more_horiz
Hula na Svetoga duha je za mene odbacivanje riječi Božije. Pismo kaže "nemoj biti ispunjen vinom nego budi ispunjen Duhom Svetim" , a to znaći biti neprekidno ispunjen Duhom Svetim. Moramo isprazniti svoju sebićnošćnost i svoje vlastite želje tako da možemo biti ispunjeni Duhom Svetim. Vjerom možemo biti ispunjeni Duhom Svetim kada kažemo svi moji poznati grijesi su mi oprošteni te sam iste sve ispovijedio. Zgriješiti protiv Duha Svetoga je najgori grijeh od svih i bilo bi strašno naljutiti Svetoga Duha i imati ga kao neprijatelja jer smo ga na neki način naljutili. Pohlepa, opiranje od Duha Svetoga je hula na njega. Treba prihvatiti Krista dok čovjek još ima šansu jer je sutra možda više neće biti. Isus Krist s tobom, Duh Sveti u tebi. Da bi ga primili moramo se prvo pokajati za svoje grijehe i Sveti Duh nam mora pomoći u pokajanju, a drugo je prihvatiti Isusa Krista koji je umro za nas na Križu kao naš Spasitelj, Gospodin i Učitelj.

descriptionHula na "Svetoga Duha" - Page 4 EmptyRe: Hula na "Svetoga Duha"

more_horiz
Zašto je hula na Duha Svetoga neoprostiva?
Da li je Duh Sveti Bog, pa je zato neoprostivo?
Tada bi to opovrglo tvrdnje TT, da je Sin Bog.
Jer hula na Sina nije neoprostiva.
Ako je,
a nije,
Sin Bog,
onda bi i hula na Sina bila neoprostiva,
a nije.

descriptionHula na "Svetoga Duha" - Page 4 EmptyRe: Hula na "Svetoga Duha"

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply