Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Hram Duha Svetoga

power_settings_newLogin to reply
+8
cubela
forestsilvy
laodikejac
maki
samaritanka
vanja777
Spart
kainos
12 posters

descriptionHram Duha Svetoga EmptyHram Duha Svetoga

more_horiz
Na jednom mjestu u Bibliji se kaže da je naše tijelo hram Duha Svetoga. Sv. Pavao kaže da cijelo naše biće: duh, dušu i tijelo pripremimo za Gospodnji dolazak. Isto on govori da proslavimo Gospoda svojim tjelesima, jer smo skupo kupljeni. Naše tijelo pripada Bogu. No što je s onim kršćanima koji puše i piju alkohol? Da li Sveti Duh može prebivati u čovjeku čija su pluća zaprljana nikotinom. Pročitao sam i jednu usporedbu u vezi toga. Da li čovjek može prebivati u svinjcu punom svinja? Što vi kažete?Hram Duha Svetoga Cheers1

descriptionHram Duha Svetoga EmptyRe: Hram Duha Svetoga

more_horiz
Na cistotu tjela bi dodala i cistocu duha.Na samrtnoj postelji ovog trenutka lezi moj jedini ujak i ako ste ljudi shvatit cete koliko vam istinito govorim.Bio je kronicni alkohoricar i strastveni pusac,i sto bi mu kao krscanin trebalo odgovoriti;zanjes sto si sijao-a boli te vec kao covijeka pomisao na to,moliti se Bogu da mu produzi koji dan zivota a vidite ga kako ga metastaze izjedaju,kasno je s prestankom svega,a zelja za vjecnim zivotom,a bol.................

descriptionHram Duha Svetoga EmptyRe: Hram Duha Svetoga

more_horiz
Nije na nama da sudimo,iako niti najmanje branim pušenje ili alkohol,ali zar nije bolje umjesto konstatacije "čovjek u svinjcu" navesti stih iz Biblije,Mt.15:10 "...ne ukalja čovjeka ono što na usta ulazi,nego ono što iz usta izlazi." ili Mk.6:20-23,"...ono što izlazi iz čovjeka,to onečisti čovjeka jer iz nutrine,iz ljudskog srca izlaze: zle misli,razne vrste bluda,krađe,umorstva,preljuba,lakomstva,opačine; lukavstvo,razuzdanost,zavist; psovka,oholost,bezumlje.Sva ta zla izlaze iznutra i onečiste čovjeka."

descriptionHram Duha Svetoga EmptyRe: Hram Duha Svetoga

more_horiz
Škakljivo pitanje.
Ja isto mislim da Duh Sveti neće kašljati i kihati, nego će se udaljiti ako je čovjek bezobrazan, agresivan i nauđa drugim ljudima, pokrade, ubije, ili iz zlobe i pakosti nekog unesreći....

Dino, neka te Bog utješi i njemu se smiluje. Što reći na tu tugu. Neutral

descriptionHram Duha Svetoga EmptyRe: Hram Duha Svetoga

more_horiz
Sve to stoji, no, Bog želi sve najbolje za nas, on se brine za naše zdravlje i zato nam je dao zdravstvene zakone. On želi da što duže živimo i da možemo biti na slavu Njemu i na korist društvu. I zato mislim da uz Božju pomoć možemo se riješiti i takvih poroka koji su na štetu našeg tijela.

descriptionHram Duha Svetoga EmptyRe: Hram Duha Svetoga

more_horiz
Slažem se s tobom K., ali što kažeš na prljavštinu misli? na zlo? na svađe? I nakon toga na pokajanje i obraćenje u sili Duha Svetoga? kako to da je Isus rekao razbojniku do sebe da će biti zajedno s njime u rAju? A znamo da razbojnici i puše i alkoholiziraju se i svašta još prljavog i griješnog?

Bog je dao čovjeku tijelo, kao hram Božji, na čuvanje , održavanje i poštivanje.

descriptionHram Duha Svetoga EmptyRe: Hram Duha Svetoga

more_horiz
Draga Talita,to neznaci da mi koji barem malo vise imamo svjesti od razbojnika da si to dopustamo.To su socijalne bolesti.Znaci zdravo bice treba ostati zdravo.E, a to je ono sto mi neshvatamo kako je Isus primio razbojnika-ma mi to ni pod raznim nebi napravili.Vidis kako kao krscani imamo profinjeni okus,nase drustvo je postalo slojevito,elita nemari za siromacke,vidjela sam na ulici velikog grada kraj koga zivim,kako naizgled se ponasa ta elita,sad u zimske dane prodje kraj betlera koji se veseli jednom dobivenom bonbonu.Da umiri savijest okrene glavu
a pune ruke bozicnih poklona,o licjemernog ljudskog roda.Rolling Eyes



<BLOCKQUOTE>
Talita je napisao/la:
Slažem se s tobom K., ali što kažeš na prljavštinu misli? na zlo? na svađe? I nakon toga na pokajanje i obraćenje u sili Duha Svetoga? kako to da je Isus rekao razbojniku do sebe da će biti zajedno s njime u rAju? A znamo da razbojnici i puše i alkoholiziraju se i svašta još prljavog i griješnog?

Bog je dao čovjeku tijelo, kao hram Božji, na čuvanje , održavanje i poštivanje.
</BLOCKQUOTE>

descriptionHram Duha Svetoga EmptyRe: Hram Duha Svetoga

more_horiz
Smatram da je tijelo hram Duha Svetoga.. a ako se hram prestane cistiti i zapusti se.. neznam da ce Duh Sveti htjeti zivjeti u njemu.. pa nitko ne voli zivjeti u smecu, a kamo li Onaj koji je potpuno cist..
Zato cistimo svoje hramove svaki dan.. kako bi Duhu Svetom (a i nama) bilo ugodnije. Smile

descriptionHram Duha Svetoga EmptyRe: Hram Duha Svetoga

more_horiz
ah, ja imam jednog divnog i dragog prijatelja koji je krenuo u velike promjene sa sobom...prestao je pušti, ne jede puno, ne pije. ne govori prosto, nastoji biti čist, pa ne gleda niti Tv niti sluša radio, samo ako u kafiću čuje, a tamo ide rijetko jer ne želi previše biti izložen..Moli svaki dan...i ja ne znam...moram i ja moliti za njega jer ne znam kako će on preživjeti u ovom svijetu. Njime struji Duh Sveti..ali..što mislite vi? Da li je sve to moguće? da bi sačuvao svoje zdravlje on provodi pravu disciplinu tijela i duha..hmmm

descriptionHram Duha Svetoga EmptyRe: Hram Duha Svetoga

more_horiz
Dobro nam došla Samaritanko Smile
Sve je dobro dok je u granicama normale. Ja sam čula da su duhovni ljudi vedri, veseli, rasterećeni i ponašaju se prirodno.
Naravno da onaj tko je iskusio nešto više s Bogom, ne uživa u nekim stvarima, no ne treba ići u krajnost, na uštrb zdravlja.

descriptionHram Duha Svetoga EmptyRe: Hram Duha Svetoga

more_horiz
hvala, Snježana, dobro vas našla!

Da ja se bojim da je on negdje pretjerao...bojim se....i ne znam zašto se bojim...U svemu treba imati mjeru, aBog je tu s nama u našim životima i s našim svakodnevnim bitkama....

descriptionHram Duha Svetoga EmptyRe: Hram Duha Svetoga

more_horiz
Evo i ja te pozdravljam draga Samaritanka,razumijem strah za tvoga prijatelja,treba mu pomoci da shvati da netreba biti fanatican nego umjeren,poznajem jednu dopisnu skolu koja se bavi procvatom zdravlja,pa bismo mogli ponuditi tvom prijatelju,jos jednom zelim ti ugodan boravak medju nama.

descriptionHram Duha Svetoga EmptyRe: Hram Duha Svetoga

more_horiz
hvala dina. Danas sam se čula s njim pa mi je rekao da je isključio, tj. maknuo kompjuter u podrum...još je ostao mobitel. Činio mi se u redu preko moba. Vjerujem da je tako. Svako pretjerivanje nije dobro, treba se živjeti život na zemlji..a sve drugo je bjeg.
tako sam mu rekla.
Vi ste ovdje vrlo dragi. Bit ću oprezna, svejedno Smile
pozdravljam vas od srca

descriptionHram Duha Svetoga EmptyRe: Hram Duha Svetoga

more_horiz
Draga Samaritanka,eto opreznost je potrebna u svakom slucaju, ali umjereno treba imati i rizika.Neznam da li ti je poznata prica o malom hrcku koji je bio jako oprezan,od opreznosti se zavukao u rupu i nije izlazio,samo su ga dobro hranili,i kad je jednog dana htio izaci van,nije mogao jer se jako nadebljao,daklem i tu umjerenost.Ovo je bila mala salica
A sad zbiljam pa eto preostaje nam mozda jedna grupna molitva,za tvoga prijatelja-treba vidjeti prave uzroke takvom ponasanju,mozda covijek ima prave razloge-nemogu dati tocnu dijagnozu ali s poboznoscu uglavnom krajnosti nezavrsavaju.

descriptionHram Duha Svetoga EmptyRe: Hram Duha Svetoga

more_horiz
da, nikad nisam protiv zajedničke molitve...jadni hrčak....i za hrčka se pomolite...trenutačno se isto malo povukao..makar, otvaraju se neka nova poznanstva.... Smile

descriptionHram Duha Svetoga EmptyRe: Hram Duha Svetoga

more_horiz
Na ovoj temi bi rekao da je najvažnije održati moralno zdravlje t.j. moralnu čistotu.


Što se tiče telesnog zdravlja važno je biti umjeren u svemu.

Iako nema ništa zdravog u konzumiranju alkohola. Imamo alkoholičare zato što nisu umjereni.
Imamo rak pluća zato što udišemo nešto što je štetno. Bez obzira dali je pasivno ili aktivno.
Imamo dijabetičare zbog neumjerenosti.


Zbog čega ljudi postaju ovisni čak i od korisnih stvari? Jer konzumiraju previše, neumjereno.

descriptionHram Duha Svetoga EmptyRe: Hram Duha Svetoga

more_horiz
Postaju ovisni radi neispunjenosti u sebi. Psiha ljudi je nježna. Čovjek nosi u sebi osjećaje, stresove, sjećanja,tu je faktor odgoja, načina života. Čovjek bude nezadovoljan i neispunjen, te na neki drugi način pokuša nadomjestiti s nečim izvana ono što mu fali iznutra.
Život je čudna igra. Čovjek se traži, poseže za svim što dođe pred njega, ako mu se učini da bi ga to moglo umiriti.
Pušači cigaretom nadomještaju nedostatak samopoštovanja, alkohol uzimaju oni koji pate, ogorčeni su, bijesni,razočarani.
Hranu preko mjere uzimaju oni koji imaju strah i u hrani traže sigurnost, te širenjem tijela, kao da si proširuju obrambeni mehanizam.

Kad je ljudsko srce iscjeljeno i očišćeno od sresa i patnje, tada prestaje potreba za dodavanjem izvana.
Čokolada, keksi, marihuana, žvakaća guma, i dr. , to su štap slabosti.

Zato sam zahvalna Duhu Svetom što je jako, jako nježan, i zna što i kakoda čini u našem emotivnom i psihičkom sklopu da nas dovede u sklad.

Iscjeljuje nas dodir Boga, ali tek onda kad nam se i svjesnost podigne.

Čovjek je biće bunta i revolta. Kako nekom pijanici ili ovisniku pokazati da je to grijeh? Nikako! Jer, on ne može da nas čuje. Ali može da nas osjeti ako ga prihvatimo kao čovjeka i ljudsko biće, takvog kakav jeste. Tek onda se on otvara za nešto više, kad osjeti da smo mu prijatelj.

Koliki ljudi neće da čuju za Boga jer im je netko pristupio kao sudija: to je grijeh-to je protiv Boga!.
A čovjek će na to: ma briga me za tebe i tog tvog Boga!

Drugim riječima, ako ne razumijemo njegovu bol i patnju, ako ga ne osjećamo, bolje da produžimo dalje i da mu ništa ne kažemo. Jer, više štete ćemo napraviti svojim pametovanjem nego što ćemo ga pustiti, i moliti se za njega, a Bog će mu dovesti nekoga tko ima srce kao što je Isus imao srce da osjeti čovjeka, pa je bludnicu opravdao: tko nema grijeha nek prvi baci kamen!

Isus ima način kako će pomoći nekom tko je ovisan, ako to ovisnik traži.
Znam dečka koji je na heroinu. On ne želi prestati.

Maki, piši nam još Smile

descriptionHram Duha Svetoga EmptyRe: Hram Duha Svetoga

more_horiz
Ako pogledamo drevni Irael kakve je uputstve dobio za izradu Hrama kako vani tako i iznutra-sve je bilo na neki nači savršeno lepog izgleda! Tako i naš Hram je dužan da se odvoji od svake nečistote da bi Sveti Duh prebivao u čoveku! Slušao sam jednu propoved(ovo nije moje da me ne bi ponovo neko osudio)u kojoj se kaže: Ljudi u kojima živi Duh Sveti su Božje vlasništvo, u one druge On ne živi već ih samo opominje ili bolje rečeno ukazuje na nj. dela da to nije u redu i pri tom pokazuje na Krista! Kad spoznaju i pokrste se prime dar Svetoga Duha! Ne mogu da se setim da li bejaše neki primer u Bibliji da je neko primio Sv.Duha i nakon toga bio kršten? Pomozite mi!

descriptionHram Duha Svetoga EmptyRe: Hram Duha Svetoga

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply