Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Dnevno citanje Biblije.

power_settings_newLogin to reply
+3
dominik
vivi
mirjam
7 posters

descriptionDnevno citanje Biblije. EmptyDnevno citanje Biblije.

more_horiz
Da li prakticirate u vasem krscanskom zivotu dnevno citanje Biblije?I sto mislite koliko je vazno,za izgradnju karaktera i krscanskog nacina zivota dnevno citanje Biblije?

descriptionDnevno citanje Biblije. EmptyRe: Dnevno citanje Biblije.

more_horiz
Da, svakako. Svakoga dana treba čitati po jedno poglavlje iz Jevanđelja i poslanica. To je duhovna hrana.

descriptionDnevno citanje Biblije. EmptyRe: Dnevno citanje Biblije.

more_horiz
naravno da je potrebno čitati svakodnevno Bibliju. Kao što nam je potrebna tjelesna hrana, tako isto nam je potrebna i duhovna.
Kroz čitanje Biblije mi održavamo našu zajednicu sa Bogom i on nam daje snagu za taj dan.

descriptionDnevno citanje Biblije. EmptyRe: Dnevno citanje Biblije.

more_horiz
kroz Bibliju upoznavamo Bozji karakter i iz nje se ucimo zivotnim poukama. Hvala Bogu sto nam je dao Bibliju!

descriptionDnevno citanje Biblije. EmptyRe: Dnevno citanje Biblije.

more_horiz
Ja dnevno citam Bibliju, bar jedno poglavlje. Ali, nazalost, ponekad sam preumoran ili prelijen pa ne procitam nista.

descriptionDnevno citanje Biblije. EmptyRe: Dnevno citanje Biblije.

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
Čitanju Biblije mi možemo pristupiti na više načina:

1. Božansko čitanje
tako se čitalo u prvo kršćansko vrijeme, te u monaškim redovima.
2. Povijesno-kritičko
koje uvažava razne predaje, književne vrste i ozračje u kojem je nastao pojedini tekst.
3. Egzistencijalističko
koje želi demitologizirati i aktualizirati biblijsku poruku današnjem čovjeku.
4. Političko
čitanje koje traži poruku za spas svijeta (apokaliptičko i sl.).
5. Strukturalno
čitanje se oslanja na sam tekst i iz njega pokušava izvući poruku.
6. Psihoanalitičko
je pokrenuo psiholog i nevjernik S.Freud, a osobito ga zastupa E. Drewerman; danas je jako u modi taj pristup.
7. Duhovno
koje je konačno; koje pretpostavlja jedinstvo obaju Zavjeta (Stari i Novi), i u Isusu vidi središte Sv. pisma.
Hvala ti Cubela na ovom objasnjenju.</BLOCKQUOTE>

descriptionDnevno citanje Biblije. EmptyRe: Dnevno citanje Biblije.

more_horiz
U oktobru će papa Bendikt XVI u vrijeme održavanja svjetskog sinoda na državnoj talijanskoj televiziji čitati odabrane tekstove iz Biblije i dati svoje tumaćenje tekstova.
Nakon pape tekst će čitati ortodoksni svećenik kao i protestantski pastor.
Za čitanje preko TV mogu se javiti i građani..
Što mislite o tome , da li takovo čitanje treba prakticirati kao oblik dijaloga i traženja direktnog komuniciranja velikog broja ljudi na temu tekstova iz Biblije - kao primjer biblijske grupe..?
http://www.radiovaticana.org/ted/Articolo.asp?c=208195

descriptionDnevno citanje Biblije. EmptyRe: Dnevno citanje Biblije.

more_horiz
Europa i Sveto pismo





Kardinal Josip Bozanić



Božja riječ je nada Europe

Kao jedan od potpredsjednika Vijeća europskih biskupskih konferencija (CCEE), zagrebački je nadbiskup kardinal Josip Bozanić u ponedjeljak 6. listopada nastupio na XII. općem zasjedanju...

Kao jedan od potpredsjednika Vijeća europskih biskupskih konferencija (CCEE), zagrebački je nadbiskup kardinal Josip Bozanić u ponedjeljak 6. listopada nastupio na XII. općem zasjedanju Biskupske sinode koja se od 5. do 26. listopada bavi temom »Božje riječi u životu i poslanju Crkve«. Toga su dana, naime, na popodnevnoj sjednici predstavnici kontinentalnih Crkava iznosili iskustva i perspektive s obzirom na susret sa Svetim pismom na svojim kontinentima. Svojemu je predavanju kardinal Bozanić dao naslov »Božja riječ i Europa: Revelatio - interpretatio - celebratio (Objava - tumačenje - slavljenje). Prijedlog za obnovljeno 'Božansko čitanje' (Lectio divina)«.
»Ono što je utemeljilo kulturu Europe, tj. traženje Boga i pripravnost da ga se sluša, i danas ostaje temeljem svake istinske kulture.« Tim riječima pape Benedikta XVI, izgovorenima prošloga mjeseca pred ljudima iz svijeta kulture u Kolegiju bernardinaca u Parizu, započeo je kardinal Bozanić svoje izlaganje. A završio je navodom iz apostolske pobudnice papa Ivana Pavla II. »Crkva u Europi«, gdje Veliki papa izražava nadu, nadu u »Europu Duha«, u istinsku »zajedničku kuću« u kojoj će obitavati radost života.
Već taj okvir daje naslutiti kako je izlaganje zagrebačkog nadbiskupa bilo usmjereno prema sadašnjosti i budućnosti, premda nije zanemarilo prošlost. Negdje na sredini izlaganja, u odlomku koji može poslužiti kao teološki i sadržajni ključ čitavoga teksta, »objava dakle nije nešto statično, niti nešto što je kronološki odvojeno od drugih procesa. Ili pak, 'rivelatio' (objavu) uvijek prati 'interpretatio' (tumačenje), koje se... odjelotvoruje u 'celebratio' (slavljenju). Riječ je dakle o Bogu koji nam (sada!) govori, riječ je o otkriću istine o čovjeku i svijetu koja postaje življena i slavljena riječ, dajući razlog postojanja poslanja i djelovanja u Crkvi«.
Prvi dio izlaganja zagrebački je nadbiskup posvetio kršćanskim ili biblijskim korijenima Europe. »Nepobitna činjenica od koje polazim jest da je nemoguće razdvojiti Europu od kršćanstva, nadasve zato što je kršćanstvo povlašteni ključ za razumijevanje našega kontinenta u njegovoj sveobuhvatnosti.« Upravo je zato teško odrediti granice Europe, osobito prema istoku i jugoistoku. Njezina je naime baština »mnogo šira od političkih organizacija ljudskoga suživota«.
»Nerazdruživa veza između Biblije i Europe«
»Očito je«, nastavio je kardinal Bozanić, »da je proces kristijanizacije ujedinio odrednice europskoga tkiva, no kršćanstvo, jednostavno rečeno, jest naviještanje Božje riječi koja je kadra prosvijetliti različite aspekte života ljudi. Jasno je da Europa u svojemu povijesnome razvoju nije prožeta samo kršćanstvom. Ipak, s pravom se može dodati da je Europa rođena zahvaljujući kršćanstvu, a Crkva je pridonijela izgradnji Europe, zahvaljujući neumornom zauzimanju navjestitelja Kristova spasenja, što na uzoran način potvrđuju sveti zaštitnici Benedikt i Ćiril i Metod. Istina, u njezinoj povijesti ne nedostaje mračnih stranica za koje se danas vidi da odudaraju od radosne vijesti evanđelja. Ipak, premda su povezane sa širenjem kršćanstva, one nisu drugo doli njegovo žalosno, negativno naličje, odraz grijeha koji nastanjuje ljudsko srce.«
»Postoji nerazdruživa veza između Biblije i Europe«, nastavio je kardinal. »Europa s tisuću katedrala, Europa čuvarica umjetničkih, književnih i sakralno-glazbenih blaga, Europa koja je u prodornoj snazi kršćanske ljubavi znala izraziti konkretne znakove solidarnosti i služenja siromasima«, potom »teme poput dostojanstvo osobe, priznavanje ljudskih prava, odvajanje Crkve od države«, kao i društvena pravednost, pravo, kritika svake vrste idolatrije, odbacivanje lažnih slika o Bogu« - sve to u Bibliji ima »polazište«, ili pak »izvornu jezgru«, ili »temelj«.Predstavnici kontinentalnih Crkava iznosili su iskustva i perspektive s obzirom na susret sa Svetim pismom na svojim kontinentima

Više no ikada potrebno poznavati Bibliju

Potom je kardinal Bozanić posvetio nekoliko riječi povijesti tumačenja Svetoga pisma. Naime, »objavljena Božja riječ pokazuje nam Boga koji dolazi ususret čovjeku, dajući mu mogućnost da ga otkrije i upozna u otajstvu vlastitoga života«. »Bog saveza, Bog Isusa Krista i vazmenoga otajstva, koji ispunjava starozavjetna obećanja - na tragu židovske duhovne baštine - na europskome je tlu najprije bio naviješten narodima grčko-rimskoga svijeta, u okolnostima koje su često zahtijevale mučeničko svjedočanstvo. 'Revelatio' (objava) je nužno implicirala distanciranje i prevladavanje važećih pravila u životu i društvu, a ipak se ta 'revolucija' i 'rekulturacija' zbila tako da se prilagodila spoznajnom obrascu i govoru toga vremena«, rekao je kardinal Bozanić.
»I u kasnijim je razdobljima«, nastavio je potpredsjednik CCEE-a, »misionarsko djelovanje - držeći se objave čiji je bilo nositelj - imalo za posljedicu, a ne kao prvotni cilj, inkulturaciju, pruživši tako Božjoj riječi, tumačenoj po tradiciji i učiteljstvu Crkve, mogućnost da dade novi oblik životu ljudi. Taj se je proces ponovio u doticaju rimske kulture s franačko-germanskom kulturom, sa slavenskim narodima te s drugim narodima koji su malo pomalo bili evangelizirani. Ta je dinamika prožela oblikovanje europske svijesti u srednjemu vijeku, premda su vanjske okolnosti bile različite. 'Interpretatio' (tumačenje) je zacijelo napredovalo u svim razdobljima - kako se ne prisjetiti plodnog patrističkog doba - no u drugom su se tisućljeću, napose s reformacijom, dogodili važni preokreti, koji su nažalost ponekad dovodili do različitih pristupa. Sve je to urodilo i sukobima, no iz tumačenja - koje je nuždan pratitelj evangelizacije i plod djelovanja Duha u Crkvi i u srcima vjernika - naposljetku je iznikla plodna distanca od tih lomova te su se izbjegavali novi.«
Promišljanje o prošlosti zaključeno je poukom za sadašnjost: »Potreba za promicanjem poznavanja Biblije, koja se danas uočava više nego ikada, služi i tome da bi se izbjegla opasnost novih 'fundamentalističkih' načina čitanja i ideoloških zastranjenja.«
Drugi dio govora kardinal Bozanić posvetio je onome »danas«. »Danas se u Europi opažaju znakovi novog zanimanja za Bibliju. Stoga je nužno ponovo krenuti od Boga i od događaja njegove obnove, te istodobno imati odvažnosti za novu i zreliju ponudu božanskoga čitanja ('lectio divina'). Pritom nije riječ o pukom 'posjećivanju svetih tekstova', niti o 'čitanju ograničenom na uski prostor subjektivnosti'. Mislim na slušanje Boga koji neprestano djeluje u povijesti, otkrivajući svoju prisutnost u svakom događaju. To će omogućiti 'čitanje' života Crkve u Europi kao mjesta na kojemu se on objavljuje. Tako 'lectio divina', kao 'čitanje u Duhu' postaje božansko-ljudskim iskustvom, čiji je subjekt sam Bog koji djeluje u tijelu Crkve«, rekao je potpredsjednik CCEE-a.
Bog djeluje i na stranputicama

Ako je točno da je Bog prisutan u svakom događaju, onda to vrijedi i za problematična područja. »Postavlja se pitanje kako čitati različitost mišljenja u Crkvi, sukobe među narodima; ali i kako se suočiti s kulturnom marginalizacijom kršćanstva, s traženjem slobode izvan Božje prisutnosti. Ako je dakle kršćanstvo temeljno načelo koje okuplja i ujedinjuje Europu, trebali bismo prepoznati Božje djelovanje koje se otkriva i u našem hodu stranputicama, u našim neslogama i sukobima, kao i u zajedništvu, u poštovanju i u nesebičnosti. To nas potiče na kršćanstvo koje se ne da upregnuti u jaram politike i ekonomije, do te mjere da postaje neprepoznatljivo. Odgovornost kršćana u Europi mora se pobrinuti da ne bude moguće ograničiti se na isključivo političko i gospodarsko tumačenje događaja. Neprihvaćanje metode koju nam daje 'lectio divina' - zbog koje dopuštamo da 'Bog nas čita' - ima izravne posljedice kako na slavljenje Boga, objavljenog i darovanog otajstva, tako i na poslanje Crkve. Doista, u kršćanskome poimanju 'celebratio' (slavljenje) je uvijek posadašnjenje događanja Boga koji se objavio u Isusu Kristu, njegovo ponovno uprisutnjenje ovdje i sada u povijesti ljudi ('represenatatio). 'Celebratio' (slavljenje) dakle postaje 'lectio divina' (božansko čitanje) u najpunijem značenju te riječi. Upravo u Crkvi koja slavi uskrslog Gospodina Božja riječ postaje tijelom, bivajući oruđe spasenja za sve ljude.«
Gnijezdo tjeskobe, civilizacija straha?

Iz ozbiljnih riječi o Europi koje su uslijedile iščitava se kako je Europi potrebno to »oruđe spasenja«. Jer »Europa živi svoju krizu identiteta na sve tri spomenute razine (Božje objave, tumačenja i slavljenja). Čini se da želi pobjeći od objavljenog Boga i da traži izvor svojega identiteta zatvarajući se u 'humanum', pojam koji je namjerno neodređen. Kad čovjek ne sluša ono što Bog govori, neizbježno počinje govoriti umjesto njega, no u osnovi toga govora jest strah. Europa bez Boga u opasnosti je da postane gnijezdo tjeskobe i da gradi civilizaciju straha. Božja riječ vraća nadu i radost«.
Krizu na razini tumačenja (»interpretatio«) kardinal je ovako opisao: »Europa, k tome, dolazi u krizu kad ne prihvaća interpretatorsku snagu Božje riječi koja u vjeri i u nadahnuću pronalazi svoj posljednji temelj. Teška je to zadaća za sve znanstvene discipline, a osobito za teologiju. Europa se s pravom hvali razvojem svoje teološke misli, no potreban je dodatni napor kako bi došlo do plodonosnijeg sučeljavanja s novim znanstvenim tumačenjima i istraživanjima, koje su često u tom pogledu odvojene od hermeneutičkih paradigma kršćanske istine. Odbacivanje Božje riječi kao interpretacijske instance vodi Europu prema kulturi obeshrabrenja i nesigurnosti.«
I naposljetku, »kultura koja prekida s kršćanskim slavljenjem, to jest sa slavljenjem otajstva Božje dobrote i spasenja ostvarenog u Kristu, riskira vlastitu radost i gura Europu prema civilizaciji žalosti i tuge, koja osjeća teret starenja i smrti. Božja riječ vraća europskome čovjeku sposobnost da slavi život. Gdje postoji slavljenje kršćanskih otajstava, Crkva je mlada a to jamči i mladost Europi«.
Biti kršćanin znači »biti božansko čitanje«

Božansko čitanje, nastavio je kardinal, jest »preobraziteljska snaga«. »Štoviše, može se reći da je sam Krist 'Božansko čitanje'. Biti kršćanima, biti kristoobličnima, živjeti kršćanstvo, znači 'biti Božansko čitanje'.« Zato je »nužno krenuti od Svetoga pisma i u najredovitijim pastoralnim pothvatima«. Jer u njemu stanuje snaga »metaforičnosti« i »preobrazbe«. Pred kraj izlaganja kardinal je »došao do toga da sa sv. Pavlom kaže: 'Za mene je živjeti Krist'«. Naime, upravo je Apostol naroda otišao korak dalje od »duhovnosti nasljedovanja« prema »duhovnosti suobličavanja«. »Kod prve je protagonist 'ja', norma je zakon, a temeljna krepost je trajno nastojanje pojedinca. Kod duhovnosti suobličavanja pak subjekt je Duh Sveti koji oblikuje Krista u vjerniku; norma je priznavanje milosti koja je uvijek ispred; a temeljna je krepost spremnost da se prepusti Kristu kako bi uobličio životno iskustvo.«
Prije svega potrebna je nada

Na kraju svojega izlaganja zagrebački nadbiskup nije propustio ponuditi sinodskim ocima važan dio povijesnog iskustva Crkve u Hrvatskoj. Citirajući dio propovijedi koju je državni tajnik Svete Stolice kardinal Tarcisio Bertone izgovorio tijekom nedavne proslave 10. obljetnice beatifikacije kardinala Stepinca, usporedio je sv. Pavla i hrvatskog blaženika. »Mi koji dolazimo iz dijela Europe u kojemu su prevladavali razni diktatorski režimi, od kojih je posljednji komunizam, shvatili smo da su pastiri i vjernici uspijevali opstati pred okrutnostima i užasima ideologija samo tako što su imali povjerenja u Božju riječ. Ispunjeni Duhom Kristovim što su ga crpli iz Svetoga pisma, mnogi su europski katolici i kršćani mogli razlučiti između dobra i zla, mogli su se oduprijeti izazovu totalitarizama razotkrivajući im perfidnu i sotonsku izopačenost. Sveto im je Pismo omogućilo otkrivati ne samo slabosti drugih i vlastite slabosti, nego prije svega nadu koja izvire iz same Božje riječi. Nadu u život koji je snažniji od smrti i razaranja, nadu u smisao koji je jači od besmisla, nadu u Božju skrb za potlačene i siromahe, za one koji su na rubu društva, nadu koja ih je poticala na oblikovanje boljeg i pravednijeg svijeta.«

descriptionDnevno citanje Biblije. EmptyRe: Dnevno citanje Biblije.

more_horiz
slažem se da treba Čitati bibliju svakodnevno dok se ne pročita. Do sada nisam čitao ali ću početi!

descriptionDnevno citanje Biblije. EmptyRe: Dnevno citanje Biblije.

more_horiz
Papa Benedikt XVI je u sinodalnoj auli pledirao na svladavanja prepreka objedinjavanju znanstvene egzegeze i duhovnog čitanja Biblije.Tumačenje treba objediniti povijesno-kritičku egzegezu i spiritualno razumijevanje..Kako to postiči na primjer u Hrvatskoj da bi se duše kršćana odvratile od sekularnosti ka svetosti ..Koje su prepreke da euharistija i Biblija nisu u središtu života..?Ako na vidokrugu svagdašnjeg života dopustimo nekome ili nekim silama da izbrišu Boga - zar to već nije pakao?Odurimo se tim silama zla odbacivanjem sekularnosti pomoću Žive Svete , Božje Riječi.Odbacimo rezignaciju...Kakav je odnos Analogie Fidei i Lecitio Divine?
No koja je svrha prihvata Biblije i euharistije kao središnjice života..
Zar nam svagdašnjica nije fragmentirana i rascjepkana u sivi rascjepkani sistem kojega pokušavamo svladati nvcem i novćanom groznicom u kojoj bolno odjekuju koraci terora i mafijašenja...
Dinamika radosti:

descriptionDnevno citanje Biblije. EmptyRe: Dnevno citanje Biblije.

more_horiz
Magic Master je napisao/la:
slažem se da treba Čitati bibliju svakodnevno dok se ne pročita.


...Biblija se nikad ne može proćitati...ona se ćita
cijeli život...svakodnevno ćitanje je prava transfuzija
za duh, dušu i tijelo...!!

descriptionDnevno citanje Biblije. EmptyRe: Dnevno citanje Biblije.

more_horiz
Domenika je napisao/la:
Magic Master je napisao/la:
slažem se da treba Čitati bibliju svakodnevno dok se ne pročita.


...Biblija se nikad ne može proćitati...ona se ćita
cijeli život...svakodnevno ćitanje je prava transfuzija
za duh, dušu i tijelo...!!


U Psalmu 18 nalazimo iskustvo istine:
30 Savršeni su puti Gospodnji, i riječ je Božja ognjem kušana. On, samo on, štit je svima koji se k njemu utječu.



Dakle , valja je istraživati u milosti jer po milosti nalazimo mir Božji koji nam je darovao u Isusu Kristu:
12 Živa je, uistinu, Riječ Božja i djelotvorna; oštrija je od svakoga dvosjekla mača; prodire dotle da dijeli dušu i duh, zglobove i moždinu te prosuđuje nakane i misli srca. 13 Nema stvorenja njoj skrivena. Sve je, naprotiv, golo i razgoljeno očima Onoga komu nam je dati račun.
Istraživanje je dio življenja po Riječi u Riječi...

descriptionDnevno citanje Biblije. EmptyRe: Dnevno citanje Biblije.

more_horiz




»ČITANJE BIBLIJE REDOM

LISTOPAD

01. Mihej 1-3

02. Mihej 4-7

03. Nahum 1-3

04. Habakuk 1-3

05. Sefanija 1-3

06. Hagaj 1-2

07. Zaharija 1-4

08. Zaharija 5-7

09. Zaharija 8-11

10. Zaharija 12-14

11. Malahija 1-3

12. Matej 1-4

13. Matej 5-8

14. Matej 9-11

15. Matej 12-14

16. Matej 15-17

17. Matej 18-20

18. Matej 21-23

19. Matej 24-26

20. Matej 27-28

21. Marko 1-4

22. Marko 5-7

23. Marko 8-10

24. Marko 11-13

25. Marko 14-16

26. Luka 1-4

27. Luka 5-8

28. Luka 9-11

29. Luka 12-14

30. Luka 15-16

31. Luka 17-18



STUDENI

01. Luka 19-21

02. Luka 22-24

03. Ivan 1-3

04. Ivan 4-6

05. Ivan 7-9

06. Ivan 10-12

07. Ivan 13-15

08. Ivan 16-18

09. Ivan 19-21

10. Djela 1-4

11. Djela 5-7

12. Djela 8-10

13. Djela 11-13

14. Djela 14-16

15. Djela 17-19

16. Djela 20-22

17. Djela 23-25

18. Djela 26-28

19. Rimljanima 1-3

20. Rimljanima 4-7

21. Rimljanima 8-10

22. Rimljanima 11-13

23. Rimljanima 14-16

24. 1. Korinć. 1-3

25. 1. Korinć. 4-7

26. 1. Korinć. 8-10

27. 1. Korinć. 11-13

28. 1. Korinć. 14-16

29. 2. Korinć. 1-3

30. 2. Korin. 4-6





PROSINAC

01. 2. Korinć 7-10

02. 2. Korinć. 11-13

03. Galaćanima 1-3

04. Galaćanima 4-6

05. Efežanima 1-6

06. Filipljanima 1-4

07. Kološanima 1-4

08. 1. Solunj. 1-5

09. 2. Solunj. 1-3

10. 1. Timoteju 1-6

11. 2. Timoteju 1-4

12. Titu i Filemonu

13. Hebrejima 1-3

14. Hebrejima 4-6

15. Hebrejima 7-9

16. Hebrejima 10-13

17. Jakov 1-3

18. Jakov 4-5

19. 1. Petrova 1-5

20. 2. Petrova 1-3

21. 1. Ivanova 1-2

22. 1. Ivanova 4-5

23. 2. i 3. Ivanova

24. Judina poslanica

25. Otkrivenje 1-3

26. Otkrivenje 4-6

27. Otkrivenje 7-9

28. Otkrivenje 10-12

29. Otkrivenje 13-15

30. Otkrivenje 16-19

31. Otkrivenje 20-22






descriptionDnevno citanje Biblije. EmptyRe: Dnevno citanje Biblije.

more_horiz
E sad me zanima...dali je ovaj redosljed
obvezan, međusobno povezan...ili mogu
nešto i preskoćiti...?
Hvala..

descriptionDnevno citanje Biblije. EmptyRe: Dnevno citanje Biblije.

more_horiz
Ma opušteno sestro.
Važno je da se Pismo čita.
Jer kako kaže sveti apostol...

Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi, (2. Timotiju 3:16)

descriptionDnevno citanje Biblije. EmptyRe: Dnevno citanje Biblije.

more_horiz
Domenika je napisao/la:
E sad me zanima...dali je ovaj redosljed
obvezan, međusobno povezan...ili mogu
nešto i preskoćiti...?
Hvala..


Ovo je redom čitanje Biblije ali imaš i tematski izbor stihova , povezan konkordanski u temi
- Kristova pomirenja što možeš vidjeti na adresi Biblijske pouke:
http://adventisti.info/pouke/0408.pdf

Raduje me da će i katolici imati svojevrsni kompedijum uz svakodnevni naputak tematskoga čitanja..
Očekujem da će vaša pouka oduševiti mlade i pripomoći da Božja Riječ bude u središnjici svagdašnjeg života i da će zlo bježati ...
Upotreba Pisma treba biti nadahnuta ..ne radi se o pukom čitanju ili studiranju itd - već o poslanju Isusa Krista..
Poslanje ima srž u životu koji prati Riječ..
Nije problem sastavljanje propovjedi ili priprema mise, već nastavljanje života koji nam je ostavio Krist..
Želim Vas ohrabriti na život u Riječi u Kristu..prema svojim denominacijskim tradicijama jer one manje ili više sadrže usmjerenje na sveti život..

descriptionDnevno citanje Biblije. EmptyRe: Dnevno citanje Biblije.

more_horiz
Domenika je napisao/la:
E sad me zanima...dali je ovaj redosljed
obvezan, međusobno povezan...ili mogu
nešto i preskoćiti...?
Hvala..

Cuj draga Domenika,pa sam ti naslov govori da se cita redom,ti si slobodna u citanju Biblije kako hoces.Ovim planom se za godinu dana procita cjela Biblija u radosti.
Pokusaj vidjet ces blagosove mira i radosti.
To ti je duhovna dnevna hrana.

descriptionDnevno citanje Biblije. EmptyRe: Dnevno citanje Biblije.

more_horiz
Evo plana redom citanje Biblije.Po ovom planu za godinu dana se procita Biblija.Takav nacin citanja Biblije omogucava bolje razumevanje.
Zelim vam mnogo blagoslova uz svakodnevno druzenje s Biblijom.

CITANJE BIBLIJE REDOM

SJECANJ..................................VELJACA

1.Postanak 1-3...................1.Lev. zakonik 13-16

02. Postanak 4-6.................2. Lev. zakonik 17-19

03. Postanak 7-10...............3.Lev. zakonik 17-19

04. Postanak 11-13.............4.Lev. zakonik 24-27

05. Postanak 14-16.............5.Brojevi 1-3

06. Postanak 17-20.............6.Brojevi 4-6

07. Postanak 21-23............7.Brojevi 7-11

08. Postanak 24-26............8.Brojevi 7-11

09. Postanak 27-29............9.Brojevi 15-17

10. Postanak 30-33..........10.Brojevi 18-20

11. Postanak 34-36..........11.Brojevi 21-23

12. Postanak 37-39..........12.Brojevi 24-26

13. Postanak 40-43..........13.Brojevi 27-29

14. Postanak 44-46..........14.Brojevi 30-33

15. Postanak 47-50..........15.Brojevi 34-36

16. Izlazak 1-3................16.Ponov. zakon 1-4

17. Izlazak 4-7................17Ponov. zakon 5-7

18. Izlazak 8-11...............18.Ponov. zakon 8-10

19. Izlazak 12-14.............19.Ponov. zakon 11-13

20. Izlazak 15-17.............20.Ponov. zakon 14-16

21. Izlazak 18-20.............21.Ponov. zakon 17-19

22. Izlazak 21-23............22.Ponov. zakon 14-16

23. Izlazak 24-26............23.Ponov. zakon 23-25

24. Izlazak 27-30............24.Ponov. zakon 26-28

25. Izlazak 31-34............25.Ponov. zakon 29-31

26. Izlazak 35-37............26.Ponov. zakon 32-34

27. Izlazak 38-40............27.Josua 1-3

28. Lev. zakonik 1-3........28.Josua 4-7

29. Lev. zakonik 4-6.....

30. Lev. zakonik 7-9.....

31. Lev. zakonik 10-12....

descriptionDnevno citanje Biblije. EmptyRe: Dnevno citanje Biblije.

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply