Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Snovi koji se ispunjavaju

power_settings_newLogin to reply
+5
bolna
dominik
vivi
Bhakti
Češljugar
9 posters

descriptionSnovi koji se ispunjavaju EmptySnovi koji se ispunjavaju

more_horiz
E ovako...u zadnje vrijeme,a ja si nekako i 'umišljam' da je to otkad sam počeo još jače vjerovati i čitati Bibliju(prije sam bio katolik koji je štovao Gospu i imao neku svoju viziju Boga i onoga što on želi),dešava mi se recimo,dvaput tjedno da imam neki san,međutim on naravno ispari,ne sjećam se baš detalja snova,i onda se to za par dana ispuni -ta ista situacija iz sna.
danas sam recimo doživio potpuno istu situaciju koju sam sanjao prije možda dva dana-bio sam nešto s razrednicom i ravnateljem,trajalo je to jedno 4-5 sekundi taj doživljaj,nakon kojeg sam ostao začuđen malo jer sam shvatio da mi se desilo isto što sam sanjao.
no međutim,nisam jedini...moj prijatelj je recimo sanjao da će njemu i njegovoj obitelji nestati goriva na putu u brda,i to mu se isto dogodilo sljedeći dan.onda je sanjao da će ga policija zaustaviti na jednom raskršću,i za dan-dva mu se to dogodilo.
želi li mi time Bog nešto reći,tipa da ojača vjeru ida mi da do znanja da On zna što će se dogoditi u budućnosti,ili je to sam neki deja-vu efekt,ili ne znam kako ono nekakav sličan doživljaj psiholozi nazivaju.

jeste li mi imali kad takvih iskustva,znakovitih snova i vizija,zanima me,išta mistično nešto?

descriptionSnovi koji se ispunjavaju EmptyRe: Snovi koji se ispunjavaju

more_horiz
To se meni dešava stalno, i isto nisam jedini. To se hrpi ljudi dešava. Radi se o fenomenu zvanom deja vu, a radi se o memorijskoj greški u mozgu. Naime, kad vidiš neku scenu, doživiš neki događaj, nađeš se u određenoj situaciji, ona se taj tren memorira u tvoj mozak. No, dogodi se greška, i ta informacija ode u dugoročnu memoriju (kao što je npr. hard disk), umjesto u onu kratkoročnu (kao što je npr. RAM memorija u kompjuteru). I onda se ti sjetiš toga što si zapravo tren prije doživio, ali ti se čini da si to sanjao ili da ti se prije desilo, zato što si se sjetio toga iz dugoročne memorije, tj. izvukao sjećanje iz te memorije.

descriptionSnovi koji se ispunjavaju EmptyRe: Snovi koji se ispunjavaju

more_horiz
Ne znam,meni su ta znanstvena objašnjenja malo otrcana.ja sam siguran da te stvari nisam prije doživio.

descriptionSnovi koji se ispunjavaju EmptyRe: Snovi koji se ispunjavaju

more_horiz
Pa i nisi. U tome i jest stvar.

A znanost je dar čovjeku od Boga. Nije znanost per se kriva što su ju ljudi izdogmatizirali darvinizmom.

descriptionSnovi koji se ispunjavaju EmptyRe: Snovi koji se ispunjavaju

more_horiz
i meni se to desava puno puta.
ali to se nesto desava u mozgu ja mislim da se zove dezaveu ili tako... pozdrav

descriptionSnovi koji se ispunjavaju EmptyRe: Snovi koji se ispunjavaju

more_horiz
Pa valjda je onda to,ali u zadnje vrijeme je puno češće,evo danas sam imao to jedno 5-6 puta,i nekako mi je baš čudno,kao da sam o tom imao viziju u snu...
a kako objasniti ovo gdje se se zbilja ispuni san,tj.onaj pravi,dugoročni?

descriptionSnovi koji se ispunjavaju EmptyRe: Snovi koji se ispunjavaju

more_horiz
hm...ja rijetko sanjam nesto pametno.

Ako i sanjam, bas se i ne ispunjava.

descriptionSnovi koji se ispunjavaju EmptyRe: Snovi koji se ispunjavaju

more_horiz
nego,ja kažem da sam i prije nešto slično imao,ali u zadnje vrijeme(cca.2 mjeseca)puno češće,jučer sam se prenerazio koliko je tog bilo,i siguran sam da sam to u snu vidio negdje.oni prijašnji dejavuovi su mi nekako bili-možda dvaput mjesečno i nekako bih skužio da je to klasični dejavu.

bhakti-znanost je dar,ali pripazimo-mislim da meni Duh govori da se čuvam da se ne bih premodernizirao,nekako osjećam odbojnost prema ovoj suvremenoj naprednoj znanosti.u redu je što su nađeni lijekovi za ove neke osnovne bolesti.
Zaista-neki unutarnji glas mi govori da probam slijediti sve što je čisto i iskonsko,a nekako mi se tu ove silne nove tehnologije i nova generacija ovog i onog ne uklapaju.

descriptionSnovi koji se ispunjavaju EmptyRe: Snovi koji se ispunjavaju

more_horiz
Snovi su odraz ljuckog razmisljanja i u ogromnoj vecini danas nemaj ama bas nikakve veze sa Bogom, da bi covek imao duhovni san, mora zaista hodati blisko sa Bogom. Na kraju istinski san je posledica ili rod tog bliskog hodanja u veri sa Hristom.

descriptionSnovi koji se ispunjavaju EmptyRe: Snovi koji se ispunjavaju

more_horiz
evo dragomire-ja sam se 'preobratio' prije 14 mjeseci.otad blisko hodam s Bogom,neprestano tražim,često se molim.
imao sam u šestom mjesecu prošle godine jedan san vjerske tematike.jednog dana u listopadu(to me je već dugo mučilo) odlučio sam moliti čvrsto Boga za spoznaju je li bio istinit ili ne.i dobio sam idući dan sasvim jasan materijalni znak.Bože mi oprosti,ako sad ispada da se hvalim s ovim,toliko sam to puta napisao,iako samo ljudima za koje smatram da imaju vjeru.
Nego-onda sam zadnji dan u godini(31.12.) imao san gdje sam sasvim jasno sanjao da prinosim žrtvu Bogu,kao što i ponekad znam raditi,u obliku patnje,i onda mi se odjednom ukazao,ne znam,neki svetac,možda obličje Duha Svetog ili Marija,i počeo mi nešto govoriti.volio bih da je to istinito što sam čuo,ali...
Opet kažem-Bože mi oprosti ako je to samo glupost pa bezveze gnjavim.
A da hodam blisko s Bogom,ne može se poreći-od mog 'preobraćenja',vjera mi je samo ojačala.
ne znam da li bi san mogao biti pravi,nemam hrabrosti,ili bolje rečeno dostojanstva da molim Boga za još jedan jasan znak.

descriptionSnovi koji se ispunjavaju EmptyRe: Snovi koji se ispunjavaju

more_horiz
Cesljugare....kakve je to zrtva patnje koju prinosis Bogu u svom snu? I kakve to zrtve patnje redovito prinosis?

I sto ti je ta osoba u snu govorila?

descriptionSnovi koji se ispunjavaju EmptyRe: Snovi koji se ispunjavaju

more_horiz
nemam pojma,nekkva patnja...a ovako,kad imam neki problem ili bolest,pa to uzimam kao svojevrsnu pokoru
misliš-neću klati svinju i to prinositi kao žrtvu
Govorila mi je-nešto o mojoj budućnosti,pozitivno dosta...
jedino me zbunjuje,ne bi li takvi snovi ako su autentični trebali biti življi,u smislu da se probudiš...ja sam se kod onog prvog sna za kojeg se pokazalo da je istinit probudio,tj.prenuo sam se u snu...isto je tako rekao jedan moj prijatelj kome se valjda Bog obratio u snu
a u ovom snu-kažem,tako mi se odjenom ukazao taj 'lik' nakon što sam rekao 'evo Bože,prinosim ti ovo kao žrtvu,a u onom prvom snu isto sam tako iznenada to doživio.
Molim Boga da mi pokaže istinu.

descriptionSnovi koji se ispunjavaju EmptyRe: Snovi koji se ispunjavaju

more_horiz
Evo danas sam baš imao ispunjenje jednog sna/vizije za kojeg bi se zakleo da sam imao.
ja i moja dva prijatelja sjedimo u Crkvi na misi nakon škole,naslonjeni na zid odozada,i ja mu kažem da sam ovo prije sanjao.i to se sve i dogodilo.

descriptionSnovi koji se ispunjavaju EmptyRe: Snovi koji se ispunjavaju

more_horiz
Češljugar je napisao/la:
Evo danas sam baš imao ispunjenje jednog sna/vizije za kojeg bi se zakleo da sam imao.
ja i moja dva prijatelja sjedimo u Crkvi na misi nakon škole,naslonjeni na zid odozada,i ja mu kažem da sam ovo prije sanjao.i to se sve i dogodilo.

Dar za snove, molitve:
http://www.boston-catholic-journal.com/sign_of_the_cross.mp3

http://www.boston-catholic-journal.com/our_father.mp3

http://www.boston-catholic-journal.com/glory_be_to_the_father.mp3

http://www.boston-catholic-journal.com/gloria_in_excelsis_deo.mp3

http://www.boston-catholic-journal.com/at_the_name_of_Jesus_every_knee_should_bow.mp3


abraham

descriptionSnovi koji se ispunjavaju EmptyRe: Snovi koji se ispunjavaju

more_horiz
evo sad mi se desilo da sam vidio nešto u stvarnosti što sam 100% sanjao :

http://www.vecernji.hr/newsroom/sports/football/1532208/index.do;jsessionid=C966BA770981DB50CE644B1620A4160E.2

descriptionSnovi koji se ispunjavaju EmptyRe: Snovi koji se ispunjavaju

more_horiz
bilo bi dobro da ubuduce unaprijed napises prorocanstvo, pa da vidimo svojim ocima da se ispunilo... Wink

descriptionSnovi koji se ispunjavaju EmptyRe: Snovi koji se ispunjavaju

more_horiz
Svoj san ispričala sam svom dečku, i realizirao se taj isti dan.
Malo, tu i tamo mi se desi opet neki san koji se uvijek realizira.Prihvatila sam to, jer na neki način mi i pomažu snovi.Pa poneki put me i spase u nekim situacijama. Predala sam svoje snove u Božije ruke i tako mi je najbolje.Nisu česti, ali su mi istiniti, i to moje okruženje zna..

descriptionSnovi koji se ispunjavaju EmptyRe: Snovi koji se ispunjavaju

more_horiz
Mislim da svatko ima nešto od Boga dano, i to treba prihvatiti. Da sam vidovita - nisam, ali sve što i sanjam to se događa u mom okruženju- tako da mislim da su to neki pomoćni signali za mene. Vjera- žarka vjera, čini ono najbolje.

descriptionSnovi koji se ispunjavaju EmptyRe: Snovi koji se ispunjavaju

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply