Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Hare Krišna pokret i Mahamantra

power_settings_newLogin to reply
+8
jivashakti
Medeni
Bhakti
Naomi
Euro
Pravednik
Mali princ
Fazlija
12 posters

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra - Page 2 EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
O da Noemi to sam zaboravio da ti kazem, i ti se guras nepoznava na nekim temama i miniras ih, i podmeces noge, pa ti niko nista nije rekao.

A nisam primetio da si ovde na ovoj temi bas htela da uzdignes Hrista. Niti si pokusala da pomognes nekima i objasnis koliko je nama hriscanima poznato, ko stoji i krije se iza Hare Krisne i Mahamatre. Kakva je prava pozadina svega toga!!!!!

Bolje bi uradila da si malo vise potrudila u tom pravcu.

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra - Page 2 EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Ja ne znam što je tebi? Nisam tu da nekom nešto objašnjavam, na forumu sam da čitam i da pišem. Nisam radi propagiranja niti ubjeđivanja niti svađanja. Mogu da pomognem starici da pređe preko ceste, mogu da pomognem unijeti drva ili nahraniti gladne. Ali se ne petljam u ono što ne razumijem. Ali, ako nešto shvatim, to i velim. Postoji kultura dijaloga. To imam. Kao i smisao za humor. Dakle, što si ono htio reći?

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra - Page 2 EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Muslimani, židovi, katolici,pravoslavci i ostali, svi su božja stvorenja i svi mi pred Bogom ćemo donijeti svoje plodove i rodove.

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra - Page 2 EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Dragi moji,samo vas molim ostanite u medjusobnom postivanju,drzite kulturu dijaloga,jer iako se ne vidimo,postoji netko ko sve vidi i zna,postivajte njega.

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra - Page 2 EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
da, žalosno je kad su kršćani takvi zatucanci zatvorenog uma koji sve ostale religije proglašavaju demonskima, a nije im palo na pamet da taj jedini Bog, Stvoritelj, Vrhovno Biće ima različite putove do ljudi koji žive na različitim dijelovima svijeta i u različitim kulturama. mišljenja sam da u svakoj religiji postoji i dobro i zlo... oni koji iskreno slijede to što vjeruju i pritom šire ljubav i oni koji misle da su samo oni u pravu i čine sve kako bi pobili ili eliminirali druge (što je u prošla, surovija vremena bilo često doslovno). e to je ono što je zlo! a svugdje gdje je ljubav, tolerancija i moralno uzdizanje - to ne može biti zlo. i kako je noemi rekla, bez obzira na to koje smo religije, bit ćemo suđeni prema svojoj savjesti i plodovima.

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra - Page 2 EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Hare Krišna pokret i Mahamantra - Page 2 Gandhi_1929

M. Gandi je naglašavao vrijednosti tolerancije iz Baghavad Gite:/možete naći i na engleskom, paralelno sa sankskritom...
11. ye yathâ mâm prapadyante tâms tathaiva bhajâmy aham


    mama vartmânuvartante manushh Pârtha sarvashah

Wie diese mir sich wenden zu, so liebe ich hinwiedrum sie;


    Es wandeln meinen Bahnen nach durchaus die Menschen, Prithâ-Sohn.







    No da vidimo , možemo li nešto zanimljivo pronači za korekturu naše tolerancije..Na primjer , zašto su neki zapadnjaci i pored naglašene tolerancije i u političkom i interreligioznim dijalozima sakriveno racionalno sarkastični i ksenofobični a istočnjaci sakriveno iracionalno nasilni, također ksenofobični na drugi način....Gledao sam davno film Majka Indije - kako se majka mnogobrojne obitelji žrtvovala za djecu..sječam se jednog prizora kako je u poplavi podmetnula leđa da održi kolibu u kojoj su bila njena djeca..jedna je zmija plivala pored nje, majka ju je gledala ali zmija je na trenutak zastala, kao da se predomišlja no ipak je nastavila put da se spasi..






Zadnja promjena: ; pet 12 lis 2007, 14:54; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra - Page 2 EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Naomi je napisao/la:
Muslimani, židovi, katolici,pravoslavci i ostali, svi su božja stvorenja i svi mi pred Bogom ćemo donijeti svoje plodove i rodove.

Iskreno rečeno cijelo čovječanstvo je na nebeskom sudu..Mi smijemo mjeriti ali ne suditi, nemojmo popuštati svojim slabostima već gradimo spasenje sa strahom i drhtanjem kako bi tolerancija imala vrijednosti..No nemožemo prekomjerno tolerirati netoleranciju jer koliko god netko bio po našim mjerama daleko od Krista - nemamo pravo prejudicirati sud..Nekoga može Bhagavad Gita utješiti više nego Govor na Gori .. , ali u krajnjoj sudbinskoj sferi Krist privlači sa Neba sve ljude - ako se daju privuči i ne opiru se ničim, ni filozofijama zapad-istok, sinkretizmima i cijelim interkulturelnim paketima vrijednosti - bit će spašeni..Mnoštvo ljudi ne poznaje kategoriju Spasa... Doči među to mnoštvo ne znači prihvatiti njihova vjerovanja..

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra - Page 2 EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Ali doci u tu kategoriju dragi moj Abrahame takodje znaci da bi ti ljudi kada bi im istina bila iznesena, radosno je prihvatili.

Hoce li covek koji hoda stazama obasjanim istinom, odbacivsi je, pripasti kategoriji o kojoj govoris????


Istina i neistina moraju da se sudare!!!! Oni koji bi hteli istinu da ljuljaju u istoj ljuljasci sa lazju, propasce, jer cine ogroman propust. Ja mogu voleti razlicitosti, i takve ljude, ali im moram reci istinu.

A mi hricani jasno govorimo da smatramo Hare Krisnu laznim ucenjem. Ne i ja ne govorim o ljudima koji drugacije veruju. Vec o svetlosti, koja je tama a glumi svetlost.

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra - Page 2 EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
ovisi kakve si ko naočale stavio na nos ... lol!

kad s nekim razgovaram, ne zanima me etiketa koju nosi, niti bih pitala nekog : ej...koje si vjere?
Ma postoji li negdje da se neko složi s nekim po religijskim osnovama? protestanti udaraju po katolici, katolici se jadni brane uzvratom udaraca, čak i protestanti među sobom ćundraju, a kamoli kad su gosti u pitanju, oni koji ne idu u crkvu nego u džamiju, ili idu pod drvo meditirati? ustalom, Isus je u vrtu provodio noći u molitvi, do krvavog znoja, i što su mu uradili? a molio je za jedinstvo? pa što onda niste u jedinstvu? Zbog filozofiranja i nadmetanja bez trunke pravednosti u srcu, nego s puno osude i optužbi...


Točno se iz tekstova osjeti čak kadkad i mržnja...možda čovjek ne bude svjestan jer um može biti zamagljen...

Gospod je rekao da pripazimo kako sudimo druge, tako će nam se suditi, zar mora netko plakati dok piše na ovom forumu, zbog par umišljenih svetaca...takve ja zovem opasnijima od nevjernika, koji se navodno nazivaju braćom u vjeri...strašno...

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra - Page 2 EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
A mi hricani jasno govorimo da smatramo Hare Krisnu laznim ucenjem.


Meni je žao što moram to reći, ali ovo već prelazi u notornu glupost.

Za informaciju svim "znalcima" poput Molitelja - Sri Krišna Caitanya je povijesna ličnost, a živio je u 15-om stoljeću.
O njegovom životu, liku i djelu se treba raspitati kod onih ljudi koji su njegovi sljedbenici ( Vaišnave ), a ne kod kvazikršćana.

Kada se želimo informirati o katolicizmu, onda ćemo se obratiti katolicima za odgovore. A pravoslavce ćemo pitati o pravoslavlju. Muslimane o islamu. Židove o židovstvu.
O hinduskim religijama ćemo pitati Hinduse ili pripadnike neke od hinduskih religija, a o budizmu ćemo pitati budiste.

I još nešto. U 15-om stoljeću je Sri Krišna Caitanya rekao da će se za nekoliko stotina godina Hare Krišna Maha Mantra moći čuti u svim gradovima cijelog svijeta !!!


pozdrav

Euro

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra - Page 2 EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Pozdrav klanja

S vremena na vrijeme čitajte Bhagavad-gitu kakva jest
kao što i ja čitam Bibliju s vremena ne vrijeme... study



Hare Krišna pokret i Mahamantra - Page 2 6




Hare Krišna
amen

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra - Page 2 EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Bhakti je napisao/la:
da, žalosno je kad su kršćani takvi zatucanci zatvorenog uma koji sve ostale religije proglašavaju demonskima, a nije im palo na pamet da taj jedini Bog, Stvoritelj, Vrhovno Biće ima različite putove do ljudi koji žive na različitim dijelovima svijeta i u različitim kulturama. mišljenja sam da u svakoj religiji postoji i dobro i zlo... oni koji iskreno slijede to što vjeruju i pritom šire ljubav i oni koji misle da su samo oni u pravu i čine sve kako bi pobili ili eliminirali druge (što je u prošla, surovija vremena bilo često doslovno). e to je ono što je zlo! a svugdje gdje je ljubav, tolerancija i moralno uzdizanje - to ne može biti zlo. i kako je noemi rekla, bez obzira na to koje smo religije, bit ćemo suđeni prema svojoj savjesti i plodovima.


Ja sam zatucani kršćanin koji je sljedbenik Jahve,Isusa i Duha Svetog i
naravno da su sve ostale religije demonske.

"Ja sam Jahve, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje
egipatske, iz kuće ropstva.
Nemoj imati drugih bogova uz mene.

Naravno da ćemo biti suđeni po tome koliko smo se stidjeli jedinog,pravog
storitelja i Oca koji se zove Jahve,njegovog sina Isusa i Duha Svetoga.

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra - Page 2 EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Molitelj je napisao/la:
... ko stoji i krije se iza Hare Krisne i Mahamatre. Kakva je prava pozadina svega toga!!!!!


affraid affraid affraid ... strašno ... tko to stoji iza Hare Krisne i Mahamantre? affraid affraid affraid

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra - Page 2 EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Ja sam zatucani kršćanin koji je sljedbenik Jahve,Isusa i Duha Svetog i naravno da su sve ostale religije demonske.


Vidiš ovo je interesantno. Znaš što Krišna kaže u 18-om poglavlju u Bhagavad Giti?

Krišna kaže ovo:
Napusti sve religije ( religijske rituale ) i filozofije
i predaj se meni.
Oslobodit ću te svih griješnih posljedica.
Ne boj se.



pozdrav

Euro

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra - Page 2 EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Euro je napisao/la:
Ja sam zatucani kršćanin koji je sljedbenik Jahve,Isusa i Duha Svetog i naravno da su sve ostale religije demonske.


Vidiš ovo je interesantno. Znaš što Krišna kaže u 18-om poglavlju u Bhagavad Giti?

Krišna kaže ovo:
Napusti sve religije ( religijske rituale ) i filozofije
i predaj se meni.
Oslobodit ću te svih griješnih posljedica.
Ne boj se.



pozdrav

Euro


Evo što Jahve kaže:

Oni i oci njihovi griješili su protiv mene sve do dana današnjega.Šaljem te
k sinovima tvrdokorna pogleda i okorjela srca. Reci im: Ovako govori Jahve
Gospod! I poslušali oni ili ne poslušali - rod su odmetnički - neka
znaju da je prorok među vama.A ti, sine čovječji, ne boj ih se i
ne plaši se riječi njihovih: 'Trnje te okružuje i sjediš među samim
skorpijama.' Ne plaši se riječi njihovih i ne boj se nimalo njihova pogleda jer
oni su rod odmetnički.

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra - Page 2 EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Medo je napisao/la:


Evo što Jahve kaže:

Oni i oci njihovi griješili su protiv mene sve do dana današnjega.Šaljem te
k sinovima tvrdokorna pogleda i okorjela srca. Reci im: Ovako govori Jahve
Gospod! I poslušali oni ili ne poslušali - rod su odmetnički - neka
znaju da je prorok među vama.A ti, sine čovječji, ne boj ih se i
ne plaši se riječi njihovih: 'Trnje te okružuje i sjediš među samim
skorpijama.' Ne plaši se riječi njihovih i ne boj se nimalo njihova pogleda jer oni su rod odmetnički.


... to su i Krishnine rijeći samo ne tako grubo rečeno ... očito da to ovisi kome se Bog obraća i koliko taj kome se obraća može razumjeti.

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra - Page 2 EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
jivashakti je napisao/la:
Medo je napisao/la:


Evo što Jahve kaže:

Oni i oci njihovi griješili su protiv mene sve do dana današnjega.Šaljem te
k sinovima tvrdokorna pogleda i okorjela srca. Reci im: Ovako govori Jahve
Gospod! I poslušali oni ili ne poslušali - rod su odmetnički - neka
znaju da je prorok među vama.A ti, sine čovječji, ne boj ih se i
ne plaši se riječi njihovih: 'Trnje te okružuje i sjediš među samim
skorpijama.' Ne plaši se riječi njihovih i ne boj se nimalo njihova pogleda jer oni su rod odmetnički.


... to su i Krishnine rijeći samo ne tako grubo rečeno ... očito da to ovisi kome se Bog obraća i koliko taj kome se obraća može razumjeti.


Pa mislim da se to odnosi na one kojima je krava sveta životinja.affraid

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra - Page 2 EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
jivashakti je napisao/la:
Molitelj je napisao/la:
... ko stoji i krije se iza Hare Krisne i Mahamatre. Kakva je prava pozadina svega toga!!!!!


affraid affraid affraid ... strašno ... tko to stoji iza Hare Krisne i Mahamantre? affraid affraid affraid


Iza njih stoji Sotona.affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra - Page 2 EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply