Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Hare Krišna pokret i Mahamantra

power_settings_newLogin to reply
+8
jivashakti
Medeni
Bhakti
Naomi
Euro
Pravednik
Mali princ
Fazlija
12 posters

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra EmptyHare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Dragi Bhakti, evo otvaram ovaj topik da nam pišeš o svom iskustvu sa Bogom kroz pokret Hare Krišna i pjevanje Mahamantre, ako sam dobro napisala nazive. Ako nisam , ispravi me.

Još jednom, želim ti Božji blagoslov u druženju s nama. obred

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Mislim da ce ti tema ostati neposjecena, jer oni ovdje ne zalaze...

Sto se pojmova tice, bhakti znaci predanost Bogu, a bhakta znaci poklonik, predanik, obozavatelj (tj. bhakte u mnozini).

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Da li smo mi kršćani također bhakte, ili članovi AM, jesu li i oni bhakte?

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Noemi je napisao/la:
Da li smo mi kršćani također bhakte, ili članovi AM, jesu li i oni bhakte?


Bhakti nije određen religijom kao što ni Krsna nije samo za Indijce...

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Bhakti (predanost) ili bhakta (poklonik, obozavatelj) znaci isto na svim jezicima. Pojam je isti, samo je na samskrtu. Indijci cesto kazu za nekoga da je Isusov bhakta. Pojam je neutarlan, i ne oznacava pripadnika neke odredjene skupine.

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Poslusajte i pogledajte lijepe Hare Krshna bhajane
https://www.youtube.com/watch?v=WWYGEM19cUk
https://www.youtube.com/watch?v=c5mYsTGjP_Y&mode=related&search=
https://www.youtube.com/watch?v=ZN71NGrdTbs&mode=related&search=
https://www.youtube.com/watch?v=F6l6Fj-DEME&mode=related&search=
https://www.youtube.com/watch?v=x__Lmk0kdEc&mode=related&search=

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
..

Zadnja promjena: ; sri 17 lis 2007, 20:00; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Marko, krscani se boje to tvoje citati. Dodji ti bolje pisati o Hare Krshnama na http://forum.anandamarga.hr

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Onda se i ja bojim pisati i boraviti na ovom forumu...

Pozdrav

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Sto stalno Fazlija nesto govoris tek tako, ovo je Hristov forum i Isusova ga krv pokriva, sto bi smo se bojali.

Ali nije i primererno da sad vi te vase mantre ovde iznostite u kontekstu kao da se radi o vasem forumu, kada ih mi prepoznajemo kao poruke iz sveta duhova koji nisu dobri. Znam da ovo zvuci grubo, i ti ces sada to iskoristiti da napadnes.

Ali citao sam iskustva mnogih koji su izasli iz tog vaseg sveta, i predali se Isusu jer su spoznali da ono sto se kod vas desava i nije bas cisto.

Ali se mi zbog toga ne bojimo, samo necemo da zalazimo tamo gde nije nasa teritorija.

Ovde ste ne da bi smo mi vas upoznali, bar ja tako mislim, vec da bi ste upoznali velikoga Cara nad carevima i Gospodara nad gospodarima, Gospoda Isusa Hrista.

Svako dobro.

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Pa ima ovdje ljudi kojima Krišna nije stran. Sa zadovoljstvom sam prošle godine kupio Mahabharatu i pročitao je.

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Ko voli neka izvoli. Nego imao sam primedbu na opasku doticnog da se ovde neko boji.


Ima ovde koji vole svasta, i to nije problem.

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Ovo je tema Dijalog s nekršćanima.
A topic se zove Hare Krišna pokret i Mahamantra.

Prema tome o tome se ovdje slobodno razgovara.
Tko se hoće svađati neka ide na druge topice i nađe si neistomišljenike.


pozdrav

Euro

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Hm, pa nisam ja otvorio na vasem forumu temu Dijalog sa nekrscanima?! Mislio sam da imate neku zelju ponekad razgovarati s drugim vjerama? Ali, mozda sam se prevario?

... kada ih mi prepoznajemo kao poruke iz sveta duhova koji nisu dobri

To nije dobra osnova za razgovor s drugim vjerovanjima. Kako bi ste se vi osjecali da vam npr. Zidovi vele da je taj vas Isus neki lazni Mesija? No, mozda ima krscana koji tako ne misle i osjecaju potrebu razgovarati s drugima?

Ali citao sam iskustva mnogih koji su izasli iz tog vaseg sveta, i predali se Isusu jer su spoznali da ono sto se kod vas desava i nije bas cisto.

Pa citao sam ja i iskustva mnogih koji su izasli iz tog vaseg, pa su nasli spas, mir i utjehu u yogi, buddhizmu i sl. jer su spoznali da ono sto se kod vas desava i nije bas cisto.

Ali se mi zbog toga ne bojimo, samo necemo da zalazimo tamo gde nije nasa teritorija.

Da, da... Justin se bojao procitati Bhagavad Gitu kada sam mu dao link na on-line pdf izvor, a ne bih se bas kladio niti da si je ti ikada u zivotu citao. Ne znam samo kako zamisljate razgovor o necemu o cemu nista ne znate osim nekih kleveta i bajki za djecu? Evo, Justin je stalno zapitkivao: nije li istina da je to kod vas ovako...? Pa kada smo mu rekli da nije, on je opet tvrdio da jeste. Kada je dobio link, nije htio sam da procita? E pa sta cu mu ja?! I dalje valjda vjeruje da zna sve o istocnjackim religijama i filozofijama?!

Ovde ste ne da bi smo mi vas upoznali... vec da bi ste upoznali velikoga Cara nad carevima i Gospodara nad gospodarima, Gospoda Isusa Hrista.

Pa nismo mi otvarali temu na vasem forumu za razgovor s istocnjackim ucenjima, nego vi sami. Ne znam zasto ste to cinili, ako ne zelite razgovarati o tome?

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Ja želim razgovarati o svemu! Zanimljivo mi je istraživati na koje sve načine ljudi štuju Jednoga Boga, Gospoda svih živih bića. I nemam namjeru ikoga osuđivati kako putuje. Pozdrav svima, i Mir vam.

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
I znate što me jako boli. Boli me jer jedini koji najviše osuđuju druge ljude su upravo oni koji mašu Biblijom. A spominju Ljubav, Pravdu i ostale velike riječi, a ne propuštaju priliku da u ime te Ljubavi nekom "podmetnu nogu". Tj. sve je drugo od sotone što nije kako ja mislim! Takvi stavovi su pokazatelj duhovnog nemorala, i to mi se ne dopada uopće.

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
E pa ja dragi moji ne volim da pored Hrista govorim i o stvarima koje su se pokazale kao suprotne i pogubne za hriscanstvo.

Kao sto vi ovde imate pravo na vase misljenje i ja imam na svoje.

Sada ste me videli ovde i vise nikada. cao i svako dobro svakome ko se ne slaze sa mnom.

Ali sam pred Bogom duzan da vas opomenem, da se bavite opasnim i vrlo nezgodnim stvarima. Zivi bili pa videli.

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
Naomi je napisao/la:
I znate što me jako boli. Boli me jer jedini koji najviše osuđuju druge ljude su upravo oni koji mašu Biblijom. A spominju Ljubav, Pravdu i ostale velike riječi, a ne propuštaju priliku da u ime te Ljubavi nekom "podmetnu nogu". Tj. sve je drugo od sotone što nije kako ja mislim! Takvi stavovi su pokazatelj duhovnog nemorala, i to mi se ne dopada uopće.


Odavno su mi tvoje deklaracije o moralu i ljubavi, kao i o Bogu jasne. Nemoras se ponavaljati. Znam koliko mi je potrebno i bez tebe.

descriptionHare Krišna pokret i Mahamantra EmptyRe: Hare Krišna pokret i Mahamantra

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply