Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Gospod ima smisao za humor

power_settings_newLogin to reply
+5
Izrail
No Nick
vivi
Daniel
dominik
9 posters

descriptionGospod ima smisao za humor EmptyGospod ima smisao za humor

more_horiz
Danas sam se dopodne snažno molila i predavala Gospodu svoje potrebe.

Poslije podne stiže jedan seljanin i zvoni: evo sam ti donio jaja. Ja mislila 20-ak komada, kad ovaj meni doda kutiju veliku a unutra 150 jaja! affraid

Pitam ja njega: a kud ću s tolkim jajima, ajme majko moja.
Veli on: ma poješćete.

Ajd dobro. Šta ću, spremim ja, Bog dao.

Za jedno sat vremena zvoni netko: ej, mala, evo sam donio jaja , nek se nađe. pale Mene glava zabolila. Sad imam u kući 180 kom. jaja. bounce

E, drugi put ću morati precizno da se molim.pomoc

descriptionGospod ima smisao za humor EmptyRe: Gospod ima smisao za humor

more_horiz
Zanimljiv primjer, ali jos zanimljivija tema.

Ima li Bog smisao za humor i je li humor nesto sto prilici krscanu?

Kaze propovjednik:
Jer smijeh od mudraca čini luđaka

i veselje kvari srce.

Naravno da je dobro biti radostan - plod je Duha. Ali veselje? I koja je bitna razlika?

descriptionGospod ima smisao za humor EmptyRe: Gospod ima smisao za humor

more_horiz
Noemi je napisao/la:


Pitam ja njega: a kud ću s tolkim jajima, ajme majko moja.

E, drugi put ću morati precizno da se molim.


Mozda ti Bog porucuje da podijelis s nekim? Na rucak pozoves ili das nekome potrebitijem? Question Razmisli, mozda je tako.

descriptionGospod ima smisao za humor EmptyRe: Gospod ima smisao za humor

more_horiz
Propovjednik govori o luđačkom smijehu, ne govori o humoru...Bog definitivno ima smisao za humor, ali taj humor i te šale su Božje naravno, jednostavne i slatke

descriptionGospod ima smisao za humor EmptyRe: Gospod ima smisao za humor

more_horiz
Hm, tvrdis li to sa 100% uvjerenjem?

Mozes li doci do prijestolja Bozjeg, pred Slavu i ispricati vic?
Ima li primjer u Pismu da je Isus pricao viceve i salio se?
Ili bilogdje u Svetom Pismu?

Kao bjesomučnik koji baca zublje, strelice i sije
smrt, takav je čovjek koji vara bližnjega
svoga i veli: "Samo se našalih." (izr 26,18-19)

descriptionGospod ima smisao za humor EmptyRe: Gospod ima smisao za humor

more_horiz
da li to znači da ako nema u Svetom Pismu primjer kukuruza ili krumpira, da Bog to nije stvorio? ovaj citat koji si naveo nije uopće ono što humor zapravo je, govori o onome koji je prevario prijatelja u nečemu i onda da bi sebe opravdao rekao da se našalio...a ne govori o humoru....humor koji je čist, jednostavan i neokaljan je od Boga, i vjerujem da se Isus smijao, jer da nije se smijao ne bi bio pravi čovjek...

a što će ti vic u Bibliji, pa nije Biblija napisana da bi se mi smijali već da bi se spasili...Luka sigurno nije zapisivao Pavlove smiješne dogodovštine jer je smatrao nepotrebnima, što i jesu...ili apostoli da su zapisivali neke smiješne situacije sa Gospodinom...nije bitno...takva situacija je bila i ostala jedino za njihove oči i uši...naš Bog nije dosadan Bog, dosadnim Ga prave ljudi.

http://www.k-state.edu/wwparent/humor/god.htm

http://www.jaredstory.com/church_children.html

evo ovo pročitaj i onda sa iskrenošću u srcu promisli da li se Bog nasmijao na neke od ovakvih stvari

Bog čita srce, ne čita usne

descriptionGospod ima smisao za humor EmptyRe: Gospod ima smisao za humor

more_horiz
"Visoko je iznad zemlje nebo,
tako su puti moji iznad vaših
putova, i misli moje iznad vaših misli." iz 55,9

Ta tko ce dokuciti Njegove misli? Ja ne znam, samo provjeravam svjetovnost i svijet i zelim sebe drzati cista u svim pogledima da ugodim svome Bogu. Smile

Primjetio sam da humor (kao i druge vrste svjetovnosti) me malo udaljuju od Boga. Zato to zelim istraziti i dokuciti.

descriptionGospod ima smisao za humor EmptyRe: Gospod ima smisao za humor

more_horiz
ista je stvar kod vjenčanja u Kani....tko može reći da se Isus nije zabavljao tamo? da se nije smijao? to je bio veseo trenutak. Trenutak koji je sam ON stvorio da bude veseo, Trenutak kada muško i žensko postane jedno pred Njim Samim. I da se On Sam ne veseli tome? Upravo zato što je bio veseo i zato što je imao humora pred grešnicima u širenju svoje Radosne Vijesti je jedna od stvari zašto su Ga oni voljeli, a umišljeni, dosadni farizeji i saduceji mrzili, osim naravno što je iscjeljivao. Humor je jedna osobina koja zbližava ljude, a ne da ih udaljuje. Humor je dio Radosne Vijesti, jer tko može da vjeruje da se ne nasmije od srca smrti kao Pavao kada kaže "Gdje je smrti tvoj žalac?".

descriptionGospod ima smisao za humor EmptyRe: Gospod ima smisao za humor

more_horiz
drugo je humor od svijeta koji te udaljuje od Boga, to je humor kakav svijet nudi kao npr. ako je netko gledao stand  upove Pabla Francisca ili Davea Chapella...no humor kao takav koji je dobar ti treba i može biti oružje u širenju Radosne Vijesti jer ako se smiješ sa grešnicima (ali ne luđački onaj smijeh na što opominje propovjednik) i nisi dosadan, oni će bolje prihvatiti tvoje sjeme što siješ...p.s. humor pred grešnicima je isto tako jedan podsvjesni znak da ih ne osuđuješ zbog njihovih grijeha, i to oni vide

Zadnja promjena: ; čet 15 oľu 2007, 12:59; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionGospod ima smisao za humor EmptyRe: Gospod ima smisao za humor

more_horiz
isto tako, može li netko ne reći da je Isus bio malo ironičan kada je rekao farizejima "Dajte Bogu Božje, a caru carevo." Jer je znao da Ga žele uhvatiti da kaže nešto krivo...

descriptionGospod ima smisao za humor EmptyRe: Gospod ima smisao za humor

more_horiz
Hm..gresnici trebaju biti osudjeni za grijeh (ali ne od ljudi vec od Boga) - da se pokaju. Grijesnici koji nisu osudjeni za grijeh, pa samo pozovu Isusa u svoje srce, postanu mlaki, svjetovni, krscani bez sile i s vrlo upitnim spasenjem. Znam to jer sam i sam takav bio.

S obzirom na humor, ako se smijes s gresnicima na sale o plavusama, crncima, hercegovcima, bosancima, srbima, hrvatima, seksu, i necistocama - postajes dionik njihovog grijeha i dajes katastrofalno svjedocanstvo u krscanstvu. (tada gresnici misle, pa vidi tog krscanina - pa on je kao mi. doista, mi nismo nista krivi i necemo nikad u pakao) To je nesto u sto sam uvjeren.

descriptionGospod ima smisao za humor EmptyRe: Gospod ima smisao za humor

more_horiz
Sada treba li uopce prestati s humorom, ili samo paziti s njim, da bude cist (moze li uopce biti cist)? To je ono sto mene zanima! Smile Question

Ima li tko iskustva i znanja?

descriptionGospod ima smisao za humor EmptyRe: Gospod ima smisao za humor

more_horiz
imam nešto za reći još u vezi ove teme....
čovjekova komunikacija se sastoji od 3 dijela:

1. verbalne (koja je samo 7% komunikacije)

2. tona glasa (koji je 23%)

3. tjelesne komunikacija (koja je 70% komunikacije)

Krist Isus je Riječ Božja u tijelu...
a to znači da je Bog govorio kroz čovjeka Krista Isusa preko:

1. Njegovih Usta

2. Njegovog Tona Glasa

3. Njegovog Tijela

tako da mi imamo jako malo Isusove komunikacije u Bibliji, jer smo dobili Duha Svetoga koji može proširiti tu božansku komunikaciju preko ljudi koji Ga imaju...

descriptionGospod ima smisao za humor EmptyRe: Gospod ima smisao za humor

more_horiz
Bas je super izkustvo Noemi!
uvezi Bozjeg humora:
pre par sedmica sam cula jednu propoved na Nemackom i propovednik je rekao, da trebamo samo pogledati zirafu ili nosoroga pa cemo prepoznati Bozji humor!

descriptionGospod ima smisao za humor EmptyRe: Gospod ima smisao za humor

more_horiz
Joj to je istina,kad se molim pa vidim kako Bog odgovara na molitve ah slavim smijem se i zahvaljujem.Bog je dobar i divan za nas.

descriptionGospod ima smisao za humor EmptyRe: Gospod ima smisao za humor

more_horiz
Noemi, pa predivno! Bas kao sto ti ime kaze! Smile


vivi, ja kada god pogledam u ono postansko sanduce i kuce u njemu, ne mogu a da se slatko ne nasmijem, tako mi smijesno...Smile

Poz. svima, zdrav humor nikom ne skodi...

descriptionGospod ima smisao za humor EmptyRe: Gospod ima smisao za humor

more_horiz
E pa skoro kao ja.... Smile
ta slika mi je odmah upala u oko!

descriptionGospod ima smisao za humor EmptyRe: Gospod ima smisao za humor

more_horiz
No Nick je napisao/la:
Noemi, pa predivno! Bas kao sto ti ime kaze! Smile


vivi, ja kada god pogledam u ono postansko sanduce i kuce u njemu, ne mogu a da se slatko ne nasmijem, tako mi smijesno...Smile

Poz. svima, zdrav humor nikom ne skodi...


Di je Noemi? Nema je na forumu?

descriptionGospod ima smisao za humor EmptyRe: Gospod ima smisao za humor

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply