Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Tko je Krist?

power_settings_newLogin to reply
+6
Jesus the communist
cubela
Justin
Stena
No Nick
Darko
10 posters

descriptionTko je Krist? EmptyTko je Krist?

more_horiz
Često smo govorili tj. uglavnom večinom govorimo o Kristu na razne načine i sa raznim epitetima? Tko je Krist za nas? Čovjek, dobar učitelj, moralni vodič, kao kakav indijski guruu? Ili je Krist za nas Spasitelj, Otkupitelj, jedini Zastupnik, vrata i put do Neba, vječni Stvoritelj, istoimen sa Ocem, Mesija, Put Istina i život i sve ostalo.
Dajmo argumente za način kako vidimo Krista!
Neka nas Bog vodi u tome!

descriptionTko je Krist? EmptyRe: Tko je Krist?

more_horiz
O, divan je moj spasitelj! cheers
Svaki dan ga gledam očima vjere, dopuštam mu da stanuje u mom srcu, u svakoj mojoj moždanoj vijugi, i molim ga da svaka sekunda mog života teče samo za njega, moju ljubav, moga Gospoda. Učinio me božjim djetetom, čisti me od grijehovne naravi, čini me radosnom ma što da prolazila na ovoj suznoj dolini.
Daje mi svoju milost svaki dan iznova, gledam ga kao mog prijatelja, Gospodina i Boga, kojeg slijedim, i učim se od njega. Nitko ne može da mi da takvu ljubav kao što može On. I love you obred

descriptionTko je Krist? EmptyRe: Tko je Krist?

more_horiz
Ili je Krist za nas Spasitelj, Otkupitelj, jedini Zastupnik, vrata i put do Neba, vječni Stvoritelj, istoimen sa Ocem, Mesija, Put Istina i život i sve ostalo.


Eto, to je za mene Hristos. Ili bih zelio da to bude On za mene....

descriptionTko je Krist? EmptyRe: Tko je Krist?

more_horiz
Jedno vece sedeo je odvojeno od svojih ucenika, sam. Molio se.

Podignutog pogleda k Nebu, razgovorao je sa svojim Ocem.

Trebala Mu je nova i snaznija podska kako bi slomio kamena srca sa kojima se suocio kada je dosao na Zemlju. Tu u samoci, molio je Oca da Ga jos snaznije podrzi. Da Mu podari milost kojom ce slomiti nepoverenje i predrasude. Uvidjao je koliko je covekovo srce prionulo za telo i svet. Zato je osecao veliku potrebu za jos vecom silom i svetloscu kako bi sve spasio.
Pa je tu, usamljen, vapio kako bi uspesno izvrsio svoju misiju.

Dotle, mesec koji se prolamao iz oblaka obasjao je njegovo nezno, puno ljubavi lice. Dok su mu krupne suze kapale niz obraze.
Iako u borbi, ponizan i u molitvi, odlucnost da ide do kraja, zapazala se na svakoj crti lica. Ta moc koja je bila sakrivena, ipak se videla na Njemu. Molio se ne za sebe vec za sve nas. Onda, tamo daleko u proslosti, u toj usamljenoj molitvi, okupiran onim vremenom, mislio je i na nas danas.

To je moj Isus Hristos!

On, i onda, toliko davno, nije zaboravio i sve nas danas.

Tebe i mene, imao je u mislima dok se probijao puteljkom punim trnja.

Ovako ja vidim Hrista.

descriptionTko je Krist? EmptyRe: Tko je Krist?

more_horiz
O, kako je ovo lijepo, steno hvala. Sad

descriptionTko je Krist? EmptyRe: Tko je Krist?

more_horiz
Steno, ovo je prekrasno.

descriptionTko je Krist? EmptyRe: Tko je Krist?

more_horiz
O Isusu su ljudi svašta kroz povijest govorili... O Njemu se puno pisalo...Ali ako vjerujemo Knjizi, razmišljamo li o Isusu i onome kakav je On ustvari bio???

Kakav je On bio?
Tko je On bio?

Krist Isus - Pomazani Spasitelj

Tko je On za mene?
Je li On meni nešto znači?

descriptionTko je Krist? EmptyRe: Tko je Krist?

more_horiz
Ako je Isus postojao i ako je Biblija u pravu...

...Isus Krist je doista NAJVEĆI UČITELJ MORALA...
...ali je On u tom slučaju i puno više od toga...
...u tom slučaju su se u Njemu ispunila sva ona starozavjetna proročanstva!

A sama činjenica da se toliko proročanstava ispunilo u jednoj osobi, nam pokazuje da to nije mogla biti slučajnost!

Čitajmo proročanstva o Isusu...
Razmišljajmo o njihovim ispunjenjima...

TADA ĆEMO JOŠ BOLJE SHVATITI...
...TKO JE ON

- Ponovljeni zakon 18:15-19 (Ivan 5:46)
- Brojevi 12:10-15 (Isus: Matej 8:2-3)
- Brojevi 11:16-17 (Luka 10:1.17)
- Postanak 9:26-27 (Luka 3:35)
- Postanak 17:21 -Izak; 22:18 -Abraham (usporedi: Matej 1 -rodoslovlje)
- Postanak 35:10-12; Brojevi 24:17 -Jakov (usp: Matej 1)
- Izaija 11:1-5 (Matej 1; Luka 3:23-38 )
- 2. Samuelova 7:12-16; Jeremija 23:5 (Matej 1; Luka 1:27)
- Mihej 5:2 (Luka 2:4-20)
- Izaija 7:14 (Matej 1; Luka 1)
- Postanak 3:15 (1. Ivanova 3:8; Hebrejima 2:14; Otkrivenje 20:10)
- Psalam 110:4 (Hebrejima 5:6)
- Malahija 3:1; Psalam 118:26; Daniel 9:26; Zaharija 11:13 (Matej 21:12)
- Izaija 35:5-6
- Izaija 29:18 (Matej 9:27-31; Marko 8:22-26; Luka 11:14)
- Psalam 78:2 (Matej 13:34)
- Izaija 8:14; 28:16; 49:6; Psalam 22:7-8; 118:22 (1. Petrova 2:7)
- Izaija 40:3; Malahija 3:1 (Matej 3:1-3; Ivan 1:23; Luka 1:17)
- Daniel 9:24-27
- Zaharija 9:9 (Matej 21:5)
- Psalam 69:4 (Ivan 15:25)
- Psalam 41:9 (Matej 27:3-10; 26:47-48 )
- Zaharija 11:12.13 (Matej 27:3-10)
- Izaija 53:7 (Matej 27:12)
- Izaija 50:6 (Matej 26:67; 27:26-30)
- Izaija 53:12 (Matej 27:38 )
- Zaharija 12:10 (Ivan 19:34)
- Psalam 22:16 (Galaćanima 3:13)
- Psalam 34:20 (Ivan 19:33)
- Psalam 16:10 (Djela 2:31)
- Psalam 68:18 (Djela 1:9)
- Psalam 110:1 (Hebrejima 1:3)
- Psalam 2:7 (Matej 3:17)

descriptionTko je Krist? EmptyRe: Tko je Krist?

more_horiz
Neki ne shvaćaju da je Isus i Bog ista osoba u jednoj (uz Svetog Duha), pa im je Bog kao otac stariji od Sina koji se "rodio" od Marije, pa misle da nije postojao (tu ide monogenes, stručnjaci za grčki javite se).

descriptionTko je Krist? EmptyRe: Tko je Krist?

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
Psalam 2.7
Kazat cu naredbu Gospodnju,on rece meni ti si sin moj,ja te sad rodih.
</BLOCKQUOTE>

descriptionTko je Krist? EmptyRe: Tko je Krist?

more_horiz
Moj Gospodin i moj Bog!

descriptionTko je Krist? EmptyRe: Tko je Krist?

more_horiz
cubela je napisao/la:
Moj Gospodin i moj Bog!

Zašto jedni izlaze pred Krista radi prihvaćanja a drugi radi odbijanja?
Tko je Krist? Risenlord Tko je Krist? Blochtempt
Tko je Krist? Walking_on_water_jekel
http://www.cyberhymnal.org/htm/m/a/mastertt.htm

28 Sad dođe na drugu obalu u gadarenski kraj, dotrčaše mu u susret dva opsjednuta koji su izašli iz grobova kamenitih. Oni su bili tako divlji, da nitko nije mogao ići onim putem.
29 Oni povikaše: "Što mi imamo s tobom, Sine Božji! Jesi li došao ovamo, da nas mučiš prije vremena?"
30 Nedaleko od njih pasao je veliko krdo svinja.
31 Zli dusi zamoliše ga: "Ako nas istjeraš daj nam da idemo u krdo svinja."
32 On im reče: "Idite!" Tada izađoše i uđoše u svinje. I gle, cijelo krdo navali niz obronak u more i izginu u vodi.
33 A Pastiri otrčaše, odoše u grad i propovijedaše sve, i što se je bilo dogodilo opsjednutima
34 Tada izađe sav grad, u susret Isusu. Kad ga vidješe, zamoliše ga, da bi se udaljio iz njihova kraja.
-Zamislite, more i vjetar slušaju i pokoravaju se Isusu a demoni pokušavaju pregovarati ili slati delegaciju naselja da zamole Isusa da ode iz tog kraja:

28...."dotrčaše mu u susret dva opsjednuta koji su izašli iz grobova kamenitih"
34 "Tada izađe sav grad, u susret Isusu. Kad ga vidješe, zamoliše ga, da bi se udaljio iz njihova kraja.

Da li se Isus udaljio iz tog kraja kojim su vladali demoni?

Da li je odbijanje primanja Krista posljedica prihvatanja demona?
Tko je Krist? Pictures_of_jesus Tko je Krist? Forgiven_olsen
Kako dostići potpunu predaju : Totus Tuus?!Biti potuno u Kristu, ne odlaziti od Njega , biti savršeno s Njim - hoditi sa Kristom, kuda god krene iči za Njim..?
isusov dolazak:
http://www.cyberhymnal.org/htm/j/i/jicoming.htm

descriptionTko je Krist? EmptyRe: Tko je Krist?

more_horiz
............na dan 25.12.......pocela je revolucija za spas covjecanstva.......Isus je bio prvi komunist i proleter......

descriptionTko je Krist? EmptyRe: Tko je Krist?

more_horiz
Jesus the communist je napisao/la:
............na dan 25.12.......pocela je revolucija za spas covjecanstva.......Isus je bio prvi komunist i proleter......


A baš imaš zakon izjave! Ali stvarno. Ima u njima neki čudan humor koji vjerojatno ne proizvodiš namjerno. A i avatar mi je smješan jer ga ne smatram uvredljivim.

Usput, Isus se sigurno nije rodio 25.12.

descriptionTko je Krist? EmptyRe: Tko je Krist?

more_horiz
.....ajde bar nekom nisam uvrijedljiv....a cuj sto se tice datuma...ovisi iz koje vremenske zone "gledas"....tongue

descriptionTko je Krist? EmptyRe: Tko je Krist?

more_horiz
Jesus the communist je napisao/la:
.....ajde bar nekom nisam uvrijedljiv....a cuj sto se tice datuma...ovisi iz koje vremenske zone "gledas"....tongue

umirem od smijeha Prejak si..klap

Kad već tema glasi Tko je Krist? kratko ću obrazložiti zašto mi nije uvredljiv taj avatar i nadam se da time neću nekoga uvrijediti.
Dakle, mislim da je Kršćanstvo tj. Kristova nauka puno bliža komunizmu nego demokraciji. (već vidim kako nekima pada mrak na oči)
1. U bibliji imamo bratstvo i jedinstvo.
2. Prva crkva je to skužila i napravili su komunu
3. Isus je propovijedao i jednakost braće - i to nalazimo u komunizmu.
4. Titova parola "Tko ne radi, ne treba ni da jede" je uzeta iz biblije koju je malom Joži Brozu čitala njegova baka.

Ja nisam komunist, ja bih volio da je u svijetu Teokracija, ali to nije nikako moguće dok postoje nekršćani. Komunizam u svijetu je donio puno zla, npr Staljin je veći antikrist od Hitlera (Hićo je pobio 6 miliona židova, a Staljin 8,) Staljin je bez beda ubijao i svoje vojnike, civile, djecu, ma bilo koga tko nije slijepo slijedio njegovu bahatu ideologiju. E, oprostite svi na offtopicu.

descriptionTko je Krist? EmptyRe: Tko je Krist?

more_horiz
Da, Isus je imao učenje o kojem su možda čitali i Marx i Engels, pa su uzeli ono najinteresantnije i stavili na to svoj copyright.

Malo mi je nezgodno pisati da je Isusova nauka bliža komunizmu nego demokraciji, jer je ipak Isus živio davno prije nego su se rodili Marx i Engels, tako da su samo oni mogli kopirati Isusove riječi i nauku, a ne obratno.

Ali to je sve uzalud. Nakon Isusa je došao apostol Pavao i napisao u svojim poslanicama:"Robovi, slušajte svoje gospodare kao Boga!!!"


pozdrav

Euro

descriptionTko je Krist? EmptyRe: Tko je Krist?

more_horiz
Isus nikad nije zagovarao pobunu protiv vlasti. Upravo suprotno - dajte caru carevo a Bogu bozje!

Pavao samo ponavlja Isusovo ucenje. Smile

descriptionTko je Krist? EmptyRe: Tko je Krist?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply