Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Tantra

power_settings_newLogin to reply
+4
Totus Tuus
dominik
Mali princ
Fazlija
8 posters

descriptionTantra - Page 5 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Nema veze.
Što se Hindusa tiče što traže to je vrlo opsežno za odgovoriti, jer bi morala pročitati Bhagavad Gitu.

No, pošto smo na topicu Tantra, onda ću sa Copy/Paste napisati ono što je iznio Fazlija već prije na ovom topicu:

"Tantrici njeguju tehnike prepoznavanja, osvjestavanja svojeg iskonskog jedinstva s Bogom u svemu sto cine. Tako se jedna kashmirska skola tantre i naziva pratyabhijina (prepoznavanje). U Ananda Margi njegujemo jednu posebnu tehniku osvjestavanja Boga u svemu sto dozivljavamo i sto cinimo. Ona pomaze tantrickom yogiju da u djelovanju, provoditelju djelovanja i u posljedici djelovanja prepozna samog Boga. To je druga lekcija Ananda Marga yoga prakse i naziva se slatko, medeno ili opojno znanje - Madhu Vidya (na samskrtu). Znanje koje opija svojom slatkocom, jer kod njezinog pravilnog primjenjivanja duhovan covjek osjeca slatku i opojnu prisutnost Bozanskog u svemu sto postoji.

pozdrav

Euro

descriptionTantra - Page 5 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Sumnjam da je to zbog toga što je Bozanić za yogu.

Inace, po nekim informacijama koje su (doduse neprovjerene) navodno iscurile iz crkvenih krugova, Bozanic i sam radi yogu i vegetarijanac je.

descriptionTantra - Page 5 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Euro je napisao/la:
Nema veze.
Što se Hindusa tiče što traže to je vrlo opsežno za odgovoriti, jer bi morala pročitati Bhagavad Gitu.

No, pošto smo na topicu Tantra, onda ću sa Copy/Paste napisati ono što je iznio Fazlija već prije na ovom topicu:

"Tantrici njeguju tehnike prepoznavanja, osvjestavanja svojeg iskonskog jedinstva s Bogom u svemu sto cine. Tako se jedna kashmirska skola tantre i naziva pratyabhijina (prepoznavanje). U Ananda Margi njegujemo jednu posebnu tehniku osvjestavanja Boga u svemu sto dozivljavamo i sto cinimo. Ona pomaze tantrickom yogiju da u djelovanju, provoditelju djelovanja i u posljedici djelovanja prepozna samog Boga. To je druga lekcija Ananda Marga yoga prakse i naziva se slatko, medeno ili opojno znanje - Madhu Vidya (na samskrtu). Znanje koje opija svojom slatkocom, jer kod njezinog pravilnog primjenjivanja duhovan covjek osjeca slatku i opojnu prisutnost Bozanskog u svemu sto postoji.

pozdrav

Euro

Super što si ovo citirao pa imam na temelju čega odgovoriti. Kao prvo nikakvo iskonsko jedinstvo s Bogom se ne može osvjestiti jer je čovjek po Bibliji pao i izgubio jedinstvo-duhovno je mrtav! Za tim jedinstvom on sam ne teži već bježi od Boga, i on to ne nalazi u sebi jer nikakvo dobro u njemu ne stanuje po Bibliji. Bog čini prvi korak, a čovjek odgovara i onda mu to jedinstvo biva nanovo poklonjeno, a ne da on to već negdje ima pa se samo treba podsjetiti. Čovjek je duhovno mrtav - odijeljen od Boga. Kao što je Manjackl, ili kako li se više piše njegovo ime, rekao da oni nemaju pojam grijeha. A to je spasenjski bitna činjenica! Spoznaja grijeha i križa Isusa Krista. Pa ako mi to govorimo o istom Bogu onda sam ja vanzemaljac. To nije isti Bog i nije isti spasenjski plan.

descriptionTantra - Page 5 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Fazlija je napisao/la:
Sumnjam da je to zbog toga što je Bozanić za yogu.

Inace, po nekim informacijama koje su (doduse neprovjerene) navodno iscurile iz crkvenih krugova, Bozanic i sam radi yogu i vegetarijanac je.

S obzirom da je protiv jednog takvog pomazanika pa rekla sam od kojeg je duha.
Ne čudi me.
KC općenito koliko znam je protiv takvih praksi.

descriptionTantra - Page 5 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Sumnjam da je to zbog toga što je Bozanić za yogu.

Otac James je "iscjeljivao" ljude tako da su pojedini psihički bolesnici "iscjeljeni", a potom došli u još gore stanje i završili u psihijatrijskim ustanovama. To je Bozanićev razlog koji je naveden u zaključku hrvatskih biskupa.
Zbog toga otac James više nema dopuštenje hrvatskih biskupa da "iscjeljuje" po Hrvatskoj. A usput i širi mržnju protiv muslimana i hindusa kao npr. na svojem Karizmatskom susretu u Ciboni.

Toliko Mila od mene o ocu Jamesu katoličkom karizmatiku.

Btw. mislim da je prosječan pastor u KC Riječ Života imao puno više uspjeha u iscjeljivanju nego li "pomazanik" pun mržnje prema drugim religijama otac James.

pozdrav

Euro

descriptionTantra - Page 5 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Euro je napisao/la:


Btw. mislim da je prosječan pastor u KC Riječ Života imao puno više uspjeha u iscjeljivanju nego li "pomazanik" pun mržnje prema drugim religijama otac James.

pozdrav

Euro

Lako moguće. Ne poznam rodove u Jamesovoj službi. Vidjela sam svjedočanstva na netu s njegovih seminara i čitala sam par njegovih knjiga i nisam našla ništa lošeg. A nisam nikada bila prisutna gdje je on niti poznam osobno nekog iscjeljenog ili navodno iscjeljenog s njegovih susreta. Ali kad bih morala birati između Jamesa i Bozanića na temelju onoga što znam biram Jamesa! Ne znam niti se osjećam dužna vjerovati jednom Bozaniću da je istina da su ovi koji su došli na seminar još više poludjeli jer nikad u životu nisam vidjela da je netko zbog kršćanskog seminara još više poludio i završio na psihijatriji pa mi je to presmješno za povjerovat. A drugo što me isto koči da vjerujem u tako što jest da su oni koji valjaju manje više uvijek progonjeni. Kao što su npr fra Ivi zabranili da vodi susrete u Tolisi što je prije radio. Znam da Bozanić tu nije glavni i odgovorni, ali mi čitava stvar smrdi na nešto slično. Ne znam da je itko zbog fra Ive poludio lol! pa tako ne vjerujem niti da je zbog Jamesa.

descriptionTantra - Page 5 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Tantra mantra mila pila.
Eto sad ću ja vama malo zachatati. lol!

descriptionTantra - Page 5 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Izrail je napisao/la:
Tantra mantra mila pila.
Eto sad ću ja vama malo zachatati. lol!

Rolling Eyes Shocked Rolling Eyes Shocked Rolling Eyes Shocked

descriptionTantra - Page 5 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Mila je napisao/la:


Ali kad bih morala birati između Jamesa i Bozanića na temelju onoga što znam biram Jamesa! Ne znam niti se osjećam dužna vjerovati jednom Bozaniću da je istina da su ovi koji su došli na seminar još više poludjeli jer nikad u životu nisam vidjela da je netko zbog kršćanskog seminara još više poludio i završio na psihijatriji pa mi je to presmješno za povjerovat.


Da, tipično za tebe - ne znam, nisam vidjela, nisam čula, ali vam mogu reći !!! A tko to tvrdi da su još više poludjeli zbog službe oca Jamesa?

Bozanić je, prema pisanju dnevnih listova kao "Večernji list" i "Jutarnji list", dobio ozbiljne pritužbe ljudi koji su prisustvovali službama oca Jamesa i on im je polagao ruke i rekao da su iscjeljeni !!!
Da li ti razumiješ o čemu ja govorim ili se samo zezaš? Ako se zezaš onda to i reci !!!
Ljudi su nakon službe ostali i dalje sa dijagnozama koje su i imali! I molim te da na ovom topicu ne ismijavaš takve ljude!!!
Bez obzira na seminar i iscjeljivanje oca Jamesa ti su ljudi doživjeli šok kada su osjetili ponovno vraćanje onih istih simptoma koje su imali. Pritom su depresivci zbog tog šoka još više pali u depresiju, a osobe sa psihozom su ponovo doživjele psihotične napade. I zato su morali potražiti pomoć svojeg dotadašnjeg psihijatra!!! Nisu oni kako ti kažeš "još više poludjeli zbog kršćanskog seminara i završili na psihijatriji"!!!
Oni su OSTALI u istoj bolesti koju su imali do tada, a bolest koja je bila pod liječničkim nadzorom i uz odgovarajuće lijekove stabilizirana ponovo je došla u fazu kada su ljudi doživjeli ponovno epizode težih oblika depresije i psihoze. Nakon boravka u bolnici i propisane nove psihijatrijske terapije lijekovima vjerojatno su opet došli u stabilno stanje!!!

Činjenica je da se radilo o nekoliko stotina pritužbi Bozaniću iz cijele Hrvatske!!!
A da budeš malo objektivnija onda ti moram napisati i ovo - na istoj toj sjednici biskupa velečasni Zlatko Sudac, fra Zvjezdan Linić i fra Smiljan Kožul su dobili daljnje dopuštenje za obavljanje svojih Karizmatskih službi!!!
Zato nemoj prenagljivati sa donošenjem ocjena o Bozaniću i biskupima i njihovom odnosu prema karizmaticima prije nego svatko od nas iznese ono što zna!!!
Nije mi potrebno da idemo off-topic i da me još k tome na ovom topicu provocira jedna osoba poput Izraila!!!
Ako ti hoćeš imati posla s njim samo izvoli !!! Ja nemam živaca za natezanje s njim.

pozdrav

Euro

descriptionTantra - Page 5 EmptyRe: Tantra

more_horiz
... nikakvo iskonsko jedinstvo s Bogom se ne može osvjestiti jer je čovjek po Bibliji pao i izgubio jedinstvo-duhovno je mrtav!

Pisac Biblije se u tome sasvim sigurno vrlo zabunio. Uveo je dualizam i ne sluteci da se tako cijeli sustav srusio. Mozda toga niste svjesni jer si niste postavljali tako krajnja pitanja, ali uvodjenjem dualizma ste dokinuli Boga.

To nije isti Bog i nije isti spasenjski plan.

Govorite o istom Bogu, jer dva Boga ne postoje. Samo je problem sto Boga shvacate dosta jednostrano i kruto.

descriptionTantra - Page 5 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Euro je napisao/la:

Nije mi potrebno da idemo off-topic i da me još k tome na ovom topicu provocira jedna osoba poput Izraila!!!
Ako ti hoćeš imati posla s njim samo izvoli !!! Ja nemam živaca za natezanje s njim.

pozdrav

Euro

Ni ja nemam živaca s njim. Hvala Bogu da to još netko kaže u vezi Izraila da ne ispadne da ga ja napadam i što ti ja znam što. Zbilja nekim stvarima treba stati na kraj.
Ok, neka bude kako ti kažeš u vezi Jamesa. Nema potrebe da se oko njega ''svađamo''.

descriptionTantra - Page 5 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Fazlija je napisao/la:
... nikakvo iskonsko jedinstvo s Bogom se ne može osvjestiti jer je čovjek po Bibliji pao i izgubio jedinstvo-duhovno je mrtav!

Pisac Biblije se u tome sasvim sigurno vrlo zabunio. Uveo je dualizam i ne sluteci da se tako cijeli sustav srusio. Mozda toga niste svjesni jer si niste postavljali tako krajnja pitanja, ali uvodjenjem dualizma ste dokinuli Boga.

To nije isti Bog i nije isti spasenjski plan.

Govorite o istom Bogu, jer dva Boga ne postoje. Samo je problem sto Boga shvacate dosta jednostrano i kruto.

Zabunio? Very Happy U tome je problem jer ne doživljavaš Bibliju kao Božju riječ zato nisam niti pisala tamo na temi o egzorcizmu baš nešto jer sam osjetila da ti citiram Bibliju da ne bi imali nekog efekta.
Ne kontam gdje tu vidiš dualizam, odn. što pod tim točno podrazumijevaš.
Ne postoje 2 Boga, ali postoje bogovi. Bog nije zbunjen i ne govori sad ovo sad ono. Ako on kaže da se spašava samo tako onda je samo tako. Onda ne ode u Indiju i ispriča desetu priču. Onda ili to nije taj Bog ili je Bog zbunjen i senilan pa jednima govori jedno, a drugima drugo.

descriptionTantra - Page 5 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Mila je napisao/la:

Ni ja nemam živaca s njim. .....


Mila budi moja pila..... Wink lol! lol!

Bum i ja vama zachatal kak ste vi meni.

descriptionTantra - Page 5 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Izrail je napisao/la:
Mila je napisao/la:

Ni ja nemam živaca s njim. .....


Mila budi moja pila..... Wink lol! lol!

Bum i ja vama zachatal kak ste vi meni.

Zachataj. Nisam ni sumnjala. Nisi ti kriv. Ti si bolesna osoba. Kriv je admin ovog foruma!

descriptionTantra - Page 5 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Strašno, pa ti neznaš za šalu.
Uh neću više s tobom se šalit jer si nedobronamjerna.

descriptionTantra - Page 5 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Onda, ili to nije taj Bog, ili je Bog zbunjen i senilan, pa jednima govori jedno, a drugima drugo.

Ili Bog naravno nije pisao Bibliju, nego je ona zbirka razlicitih zapisa, razlicitog vremenskog raspona, pisana od razlicitih ljudi, razlicite razine duhovne spoznaje. Meni se osobno cini da je u tome stvar, a i svaka razumna i znanstvena istrazivanja ukazuju vrlo nedvosmisleno u tom smjeru. To je jedna stvar, cisto na povijesnoj i sadrzajnoj razini.

Druga stvar je filozofske prirode, pitanje dualizma. Pojednostavljano govoreci:

Prije stvaranja nije postojalo nista osim Boga, Bog je bio sve (kao da sada nije?). Nije bilo niti praznog prostora, niti neke tvari uz Boga iz koje bi On stvorio svijet, samo Bog.

Potom je doslo do stvaranja... Nagradna pitanja:
- iz cega je stvorio svijet
- kako je doslo do toga da sada (navodno) postoji nesto razlicito od Boga i da li je to uopce moguce
- da li je Bog i dalje beskonacan, sveprisutan, svemoguc, sveznajuci i sl.
- kakva je priroda odnosa Tvorca s tvorevinom
- kako je moguce postojanje zla u svijetu

Moje osobno misljenje je da glavni smjerovi krscanstva (ali ne samo krscanstva, nego i islama, judaizma, hinduizma i sl.) nemaju jasan odgovor na ova pitanja. Stoga uvode dualizam (postoji Bog i jos nesto uz Njega). No, takva postavka je kao duda varalica. Ona moze nakratko zavarati um koji se ne propitkuje do kraja, ali ne moze nikada dati konacne odgovore na ova krajnja pitanja.

Samo monisticki pravci duhovne misli razlicitih tradicija mogu dati odgovor na ova pitanja. Takvi monisticki pogledi postoje i u krscanstvu, ili su barem postojali. No, takvo tumacenje krscanstva je danas gotovo iscezlo. Medju muslimanima je predstavljeno nekim sufijskim redovima, medju hindusima i buddhistima tantrickim pravcima misli.

descriptionTantra - Page 5 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Fazlija je napisao/la:

Samo monisticki pravci duhovne misli razlicitih tradicija mogu dati odgovor na ova pitanja. Takvi monisticki pogledi postoje i u krscanstvu, ili su barem postojali. No, takvo tumacenje krscanstva je danas gotovo iscezlo. Medju muslimanima je predstavljeno nekim sufijskim redovima, medju hindusima i buddhistima tantrickim pravcima misli.


Da li samo tantričkim pravcima misli među Hindusima?
A što je sa Ramakrishnom, Vivekanandom, Yoganandom, Šivanandom i Maharishi Mahesh Yogijem? Cijele šaivističke škole su mayavadi ili monističke škole sljedbenici Shankarinog učenja!

pozdrav

Euro

descriptionTantra - Page 5 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Da, da, slazem se naravno. Na to sam i mislio. Usprkos manjim medjusobnim razlikama, sve su te skole monisticke.

descriptionTantra - Page 5 EmptyRe: Tantra

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply