Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Tantra

power_settings_newLogin to reply
+4
Totus Tuus
dominik
Mali princ
Fazlija
8 posters

descriptionTantra EmptyTantra

more_horiz
Preporucujem dvije kvalitetne web stranice na kojima mozete dobiti osnovne uvide u tantricku duhovnost:

www.anandamarga.hr (hrv.)
www.trikashaivism.org (eng.)

Tantra je temelj indijske duhovnosti, sustav koji je osnovao drevni duhovni ucitelj Shiva, koji je kasnije u puckom hinduizmu postao obogotvoren kao jedan od bogova brahmanskog trojstva (Brahman, Vishnu i Shiva).

Shiva je ucenje tantre utemeljio na osobnom odnosu s Bogom i putu sjedinjenje covjeka (duse) s Bogom kroz praksu sirenja svijesti. Shiva je i osnivac yoge, koja je kasnije usla u sve druge sustave indijske i azijske duhovnosti (vedantu, buddhizam i sl.). Yoga je izvorno tantricka disciplina, iako je danas koriste i svi drugi sustavi istocne duhovnosti.

descriptionTantra EmptyRe: Tantra

more_horiz
Ja bih volila da staviš neku sliku ako imaš, neku vježbu, ujutro sam sva nikakva, nešto da se razgibam.

I, usput da te pitam, znaš li možda, zašto kršćani misle da su vježbe yoge od sotone ili da tu djeluju demoni, ja tako ne mislim, prije nekoliko godina sam malo vježbala tehniku disanja i par vježbi držanja, ali sam prestala, svi se toga plaše. Zašto? Možda ti znaš odgovor? Zašto bi razgibavanje ili vježbanje u prirodi bilo protu-kršćanski? Da li se može vježbati yogu bez prihvaćanja istočnjačkog učenja?

Znači, da li padnem pod utjecaj demona ako vježbam yogu?

Da li mi možda netko od kršćana može odgovoriti, ali kraće postove, molim vas, nemojte dugačke, nemam strpljenja za dugačke postove.

Evo, ja sam sada sva ukočena, bole me leđa, vrat, kičma...

descriptionTantra EmptyRe: Tantra

more_horiz
Noemi je napisao/la:

I, usput da te pitam, znaš li možda, zašto kršćani misle da su vježbe yoge od sotone ili da tu djeluju demoni, ja tako ne mislim, prije nekoliko godina sam malo vježbala tehniku disanja i par vježbi držanja, ali sam prestala, svi se toga plaše. Zašto?

Znači, da li padnem pod utjecaj demona ako vježbam yogu?


Noemi, znaš onu ljudsku: ono što ne poznaješ toga se plašiš, i onda to ili proglašavaš božanstvom, ili pak sotoniziraš. U slučaju kojeg spominješ je ovo potonje.
A zašto se plaše?
Pa zato jer pri tantričkim vježbama koje rade direktno s energijama u tijelu dolazi do oslobađanja latentne energije svijesti zvane Kundalini. Kundalini kada krene dolazi na prvim razinama do oslobođenja seksualnsosti i zatomljenih podsvjesnih težnji. Ljudi se plaše suočiti se sa sobom i pogledati kakvi su ispod kože. Jer to se kosi s moralom kojeg su naučili, pa bi recimo bilo bogohulno reći da se seks može vršiti i sa samim Bogom, odnosno da je seks kao proces energetskog ujedinjenja temeljni zakon prirode kojemu teži sve: potencijali teku do izjednačenja, a probijanje barijera su orgazmi na raznim levelima. Budući da sve počinje tako, a da tantra onima koji ozbiljno rade nudi još ugodnih iznenađenja, strašljivi ljudi najradije to proglase demonima.
No, oprez nije naodmet!
Jer, i u tantri čovjek može skrenuti, i duhovno, ali i psihički te može završiti u ludari ako ne zna se suočiti s onime tko jest uistinu.

descriptionTantra EmptyRe: Tantra

more_horiz
znači, po ovome što kažeš, najvažnije je biti iskren u sebi? biti pošten i reći Bogu i najdublje svoje? pa ja to radim.
ne bojim se svojih strahova koje imam.

ne bojim se demona i sotone i smrti, više se bojim elektre i vodoprivrede kad ne platim račun ...

descriptionTantra EmptyRe: Tantra

more_horiz
Još nešto da pitam...da li tantristi i yogini slave Gospoda, imaju li slavljenje, uživaju li u Bogu, doživljaju li Gospodina kao svog Oca?

descriptionTantra EmptyRe: Tantra

more_horiz
Noemi je napisao/la:
Još nešto da pitam...da li tantristi i yogini slave Gospoda, imaju li slavljenje, uživaju li u Bogu, doživljaju li Gospodina kao svog Oca?


Ne samo kao Oca, nego i kao Majku, Brata, Sestru.....

descriptionTantra EmptyRe: Tantra

more_horiz
Noemi je napisao/la:
I, usput da te pitam, znaš li možda, zašto kršćani misle da su vježbe yoge od sotone ili da tu djeluju demoni


Mislim da se tu radi o potpunom (i najcrnjem) neznanju obred
Djavo ustvari ne postoji, to je potpuno praznovjerje. Tantra i yoga ne vjeruju niti u pakao, niti u raj.

Zadnja promjena: ; ned 04 oľu 2007, 18:13; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionTantra EmptyRe: Tantra

more_horiz
Mali princ je napisao/la:
Kundalini kada krene dolazi na prvim razinama do oslobođenja seksualnsosti i zatomljenih podsvjesnih težnji. Ljudi se plaše suočiti se sa sobom i pogledati kakvi su ispod kože.


Mislim da se, bas zbog nezdravog stava prema spolnosti, ta stvar previse naglasava u vezi tantre. Tantra ne radi s nekim (tamo) energijama u tijelu, nego sa samom svijescu. Svijest sjedinjuje s Bogom, kojeg dozivljava kao Najvisu Svijest, koja je izvor iz kojeg izvire sav nas svijet pojava. Kada se osobna svijest sjedinjuje s Bogom, tada se sjedinjuju i svi njezini sadrzaji (bilo dobri ili losi, bilo profinjeni ili grubi). Tako se yogin (ne samo tantricki yogin, nego svaki yogin jer yogu kao izvorno tantricku disciplinu sjedinjenja svijesti s Bogom koriste i vedantinci, buddhisti, jainisti, taoisti i sl.) suocava i sa svojim strahom, pozudom, bijesom... ali i mnogim dobrim i plemenitim stvarima koje se nelaze u riznici naseg uma. Posvecuje se postupno tome da sve svoje potpuno prepusti Bogu, ukljucujuci i svoje vlastito postojanje.

Mislim da je to ispravno razumijevanje tantre, a ne opcenite i mistificirane polu-informacije o kundalini, cakrama, energijama i sl. pojmovima koje ljudi ustvari niti ne razumiju kada ih spominju.

descriptionTantra EmptyRe: Tantra

more_horiz
Noemi je napisao/la:
...da li tantristi i yogini slave Gospoda, imaju li slavljenje, uživaju li u Bogu, doživljaju li Gospodina kao svog Oca?


Naravno, tantrici Boga vide u svemu, jer svijet dozivljavaju kao samo ispoljenje Boga. Izmedju Boga i svijeta ustvari ne vide razlike. Tu se temeljno razlikuju od vecine drugih duhovnih sustava. Kada se buddhizam prozeo ucenjima tantre, buddhisti su usvojili postavku o jedinstvu duhovnog postignuca (nirvane) i svjetovnog zivota (samsare).

Pjevanje Bozjeg imena, uz ples i glazbu, jednako kao i tiha meditacija u sabranosti jesu tantricke metode.

descriptionTantra EmptyRe: Tantra

more_horiz
Fazlija je napisao/la:
Noemi je napisao/la:
I, usput da te pitam, znaš li možda, zašto kršćani misle da su vježbe yoge od sotone ili da tu djeluju demoni


Mislim da se tu radi o potpunom (i najcrnjem) neznanju obred
Djavo ustvari ne postoji, to je potpuno praznovjerje. Tantra i yoga ne vjeruju niti u pakao, niti u raj.


Itekako đavo postoji dragi moji

descriptionTantra EmptyRe: Tantra

more_horiz
Sta je to tantara mantara?

descriptionTantra EmptyRe: Tantra

more_horiz
Jevrejin je napisao/la:
Sta je to tantara mantara?


Ma bolje da neznaš umirem od smijeha

descriptionTantra EmptyRe: Tantra

more_horiz
AAA?

descriptionTantra EmptyRe: Tantra

more_horiz
Što je kundalini? study Može li se to povezati sa nekom terminologijom u kršćanstvu?

descriptionTantra EmptyRe: Tantra

more_horiz
Fazlija, kada se aspekti svijesti očituju dolazi do onoga što ljudi zovu energijom, tako da je život=svijest+energija. Nadalje, nema sjedinjenja s Bogom, jer nije bilo u biti niti od-jedinjenja. Dolazi u stvari do prihvaćanja onoga kakvim nas Bog ima u sebi.

Noemi, Kundalini bi bila bliska terminu blagodati Svetog Duha, odnosno djelovanju Duha Svetog. Ima razlike, i ljudi često brkaju pojmove, pisao sam o tome na Prijevari zmije.

A zlo u yogi postoji, ono je opiranje vlastitoj suštini.

descriptionTantra EmptyRe: Tantra

more_horiz
Sandra je napisao/la:
Jevrejin je napisao/la:
Sta je to tantara mantara?


Ma bolje da neznaš umirem od smijeha


To ti je isto što i mantara tantara samo u obrnutom smislu,
i pazi kako to razumješ jer ti to nije isto što i aratnam aratnat
iako su aratnat aratnam ista stvar,ali pripazi jer to opet nije
ono što ti misliš ,dakle rekoh ti bolje da ne znaš.

pivo

descriptionTantra EmptyRe: Tantra

more_horiz
znači, kundalini nema veze sa seksualnom energijom?

zašto neki kažu: neovlašteno podizanje kundalinija? što to znači?
ako to prenesem u kršćanski riječnik, da li neovlašteno podizanje kundalinija znači " uzimanje" darova Duha Svetoga bez ovlaštenja? hmf?

ček,ček, nešto mi pada na pamet!!! da li to znači da zato postoji puno lažnih proroka i imitacija govorenja jezicima, za koje pravi, nanovorođeni kršćani znaju da su zaista dar božji i služi za izgradnju i molitvu?

descriptionTantra EmptyRe: Tantra

more_horiz
Sandra je napisao/la:
Sandra je napisao/la:
Jevrejin je napisao/la:
Sta je to tantara mantara?


Ma bolje da neznaš umirem od smijeha


To ti je isto što i mantara tantara samo u obrnutom smislu,
i pazi kako to razumješ jer ti to nije isto što i aratnam aratnat
iako su aratnat aratnam ista stvar,ali pripazi jer to opet nije
ono što ti misliš ,dakle rekoh ti bolje da ne znaš.

pivo


Al opet nemoj slučajno da pomješaš kruške i jabuke jer to ti je onda objašnjenje cjele spike,pa uzdravlje!

descriptionTantra EmptyRe: Tantra

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply