Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Tantra

power_settings_newLogin to reply
+4
Totus Tuus
dominik
Mali princ
Fazlija
8 posters

descriptionTantra - Page 4 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Totus Tuus je napisao/la:
Na primjer, preko 90% brakova ljudi koji su i muž i žena prešli u hare krišnu završava razvodom.


To nije problem Hare Krsna pokreta nego isfuravanja religioznosti dvoje koji su ušli na taj način u brak. Zasigurno i 90% brakova između BadBlueBoysa i BadBlueGirlsa se raspadne čim ona skuži da je on alkos, a on skuži da je ona laka dama.
Bolje se upitaj zašto 20-25% katoličkih brakova ne uspije...

descriptionTantra - Page 4 EmptyRe: Tantra

more_horiz
@Fazlija,
mislim da si izvadio iz konteksta i reagiro po predrasudi na onaj moj komentar "Vidim ih svojim očima kad plešu po trgu". To sam zaključio po tvom "No, s obzirom da sada radim vrlo javan i drustveno priznat posao takav si oblik duhovnog rada vise ne mogu dozvoliti upravo zbog ksenofobije, zatvorenosti i iskljucivosti naseg drustva o kojoj i sam svjedocis".
A što se tiče spolnosti, smatram da kršćani daju najzdraviju opciju koja se opet, naravno, može krivo praksirati što si dokazo svojim primjerom koji si gore naveo.

@Mali princ
Hahahahahahaha, dobro si to rekom odlična ti je analogija lol!

descriptionTantra - Page 4 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Da li su i drugi duhovni pravci, vjerski mistici, religije, poznavali kundalini?

descriptionTantra - Page 4 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Noemi je napisao/la:
Da li su i drugi duhovni pravci, vjerski mistici, religije, poznavali kundalini?


Jesu:

u judaizmu: Shekinah, mlada djevica koju neokaljanu treba spasiti iz blata
u kršćanstvu: Sveti Duh
u hermetizmu: Vatra Života
u poganskim religijama: uroboros (najstarije spominjanje)


...svaka tradicija ima pojam za To....

descriptionTantra - Page 4 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Mudre su u yogi ili posebne vjezbe tijela, slicne asanama, kod kojih dolazi do koristenja misica; ili posebni yoga polozaji ruku i prstiju koji dovode do slicnog ucinka na um i zlijezde s unutrasnjim izlucivanjem. I jedne i druge mudre (nose samo isti naziv, inace ne spadaju u istu skupinu vjezbi) u tantrickoj praksi imaju veliko znacenje. Ovdje je nekoliko zanimljivih web stranica o toj temi u tantrickoj, hinduistickoj (vedantinskoj) i buddhistickoj tradiciji:

MUDRE:
http://www.mudrasforhealing.com/
http://www.buddhanet.net/mudras.htm
http://www.onmarkproductions.com/html/mudra-japan.shtml

descriptionTantra - Page 4 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Ananda Marga Hrvatske vas poziva na obiljezavanje Ananda Purnime (Babinog rođendana) 2007. godine uz seminar iz meditacije i duhovne filozofije na svojem imanju Ananda Bandhu u selu Kupinac kod Jastrebarskog:

Vrijeme odrzavanja: od ponedjeljka 30. 4. do utorka 1. 5. 2007

Cijena:
po osobi: 60 kuna; sa noćenjem: 80 kuna
bračni parovi: 100 kuna

Što ponijeti: osobne toaletne potrepštine te udobnu i primjerenu odjeću.

"Kretanje je uistinu obilježje svemira. Osoba koja se kreće u skladu sa svojim mogućnostima predodređena je za pobjedu. Tako dugo dok čovjek spava u tami privida, njegova sreća također ostaje uspavana. Kada se čovjek zaustavi, njegova sreća se također zaustavi. A kada se nastavi kretati, njegova sreća se također nastavi kretati. Zato vas pozivam da se uvijek krećete!"
Ananda Vacanamrtam, 21. dio

Program:
ponedjeljak 30. 4. 2007.
16.00 dolazak
18.00 – 19.00 zajednicka meditacija (dharmacakra) i duhovno predavanje (dharmashastra)
20.00 vegy večera i druzenje do kasno u noc (logorska vatra, gitara...)

utorak 1.5.2007.
5.00 – 5.30 paincajanya (budjenje u cik zore)
5.30 – 6.30 kupanje, asane
6.30 - 7.30 zajednicka meditacija (dharma cakra) i krace jutarnje duhovno predavanje (dharmashastra)
8.00 - 9.00 vegy doručak
9.00 - 12.00 akhanda kiirtan ili sadhana siviir
12.00 – 12.45 dharmacakra i dharmashastra
13.00 – 14.00 ručak
14.00 - 15.00 slobodno vrijeme (setnja, inicijacije za zainteresirane)
15.00 – 15.45 glavno predavanje: "Neo-humanizam i osobni razvoj“
15.45 - 16.30 slobodno vrijeme, sportske aktivnosti, inicijacije
16.30 - 17.15 svečanost davanja imena bebi

Molimo potvrdu dolaska. Također javite ukoliko ste u mogućnosti pripremiti neki kolač.

Niilakantha: 01/2000 826
Didi Jyoti: =47/645 502 ili 091/946 475
Master Unit: Dada Gunaragananda tel. 01/629 5089
(nazovite za smještaj)

descriptionTantra - Page 4 EmptyRe: Tantra

more_horiz
"Kashmirski shaivizam (trika, trojstvo: Brahme, Shive i Shakti) je poznat kao cisti trika sustav – ucenje o trojedinstvu covjeka, svijeta i Boga. Ovo je ucenje namjenjeno svim ljudima, bez obzira na njihovu kastu, polozaj, boju ili spol. Po ucenju kashmirskih tantrika, trika filozofija se nalazi u srcu vrhovne sile Bozanske svijesti. Ona nas uci da ovaj cijeli pojavni svijet pred nasim ocima, nije odvojen od Bozanske svijesti. Ne morate spoznavati Boga koji je na nekom sedmom nebu. Bog i covjek su jedno. Ova spoznaja je sustina shaivizma." (Sw. Lakshman Joo)

Abhinavagupta, tantricki svetac i ucitelj iz 11. st je napisao kratku filozofsku pjesmu u 15 stihova pod nazivom:

Bodhapanchadashika (15 stihova mudrosti)

1. Blijesak Jednote Bica ne blijedi pred vanjskim svjetlom ili tamom,
jer svaka vanjska svjetlost ili tama proizlaze iz vrhovnog sjaja Bozanske svijesti.

2. To Bice se naziva Gospod Shiva. On je priroda i postojanje svih bica.
Vidljivi pojavni svijet je ispoljenje Njegove sile i ispunjen je sjajem i slavom
Bozanske svijesti.

3. Duh i Sila (Shiva i Shakti) nisu svjesni odvojenosti.
Oni su povezani kao oganj i njegova toplina.

4. On je Bog Bhairava. On stvara, stiti, razara, prekriva i razotkriva Svoju prirodu
kroz kruzenje ovog svijeta. Ovaj je svijet stvoren od Boga u Njegovom vlastitom
Bicu, kao odraz u ogledalu.

5. Sveukupnost svemira je Njegova vrhovna Sila (Shakti),
koju je stvorio u svrhu razotkrivanja Svoje vlastite prirode.
Ta Moć (Shakti), kao sveukupnost postojanja svijeta,
u ljubavnom zanosu utjece na stanje Bozanske svijesti (Shiva, Bhairava).
Ona je u obliku neznanja savrseno i potpuno prisutna u svakom
pojedinacnom predmetu.

6. Gospod Shiva (Duh, Svijest), kao sveprisutni odrzavatelj i uzrok igre
uspona i padova, zajedno sa Silom svojeg vlastitog Bica, s mjerom dovodi do
raznih oblika stvaranja i razaranja.

7. To vrhovno djelo nitko ne moze ispuniti, s nikakvom drugom silom ili snagom
u svemiru, osim Gospoda Shive (Duha, Svijesti), koji je savrseno slobodan,
moćan i svjestan.

8. Pojedinacno stanje svijesti je neosvjesteno i ne moze se slobodno prosiriti u
razlicita ispoljenja svemira. Onaj koji posjeduje savrsenu slobodu je potpuno
razlicit od tog stanja zamagljene pojedinacne svijesti (bica).
Stoga Ga ne mozete spoznati samo na jedan nacin.
U trenutku kada Ga otkrijete u jednom, prepoznat cete Ga i u svemu ostalom.

9. Gopsod Shiva, koji je potpuno slobodan i neogranicen, u Svojoj vlastitoj
prirodi odrzava razlicite vrste stvaranja i unistavanja, a u isto vrijeme, ta
razlicitost postojanja obitava na svoj nacin kao podrucje neznanja (avidya).

10. U ovom ces svijetu naci obilje stvaranja i razaranja, neka u uzlaznom dijelu
kruga (stvaranja), neka u silaznom (razaranja), a neka sa strane. U doticaju s
njima, jos manji dijelovi tvorevine nastaju. Bol, uzitak i moc spoznaje su stvoreni
u skladu sa stupnjem bica. To je svijet.

11. Ako ne shvacas da doista ne postoji vrijeme, to neznanje je takodjer
slobodna volja Gospoda Shive (Duha, Svijesti). Ovo neznanje je osnova za
postojanje svijeta, a oni koji su u neznanju su uzasnuti tim postojanjem.

12-13. Kada se, uslijed neizmjerne milosti Gospoda Shive, ili duhovne sile tvojeg
Ucitelja, ili razumijevanjem spisa o Vrhovnoj Svijesti (Paramashiva), dosegne
pravo znanje o stvarnosti – to je ono stanje u kojem obitava Gospod Shiva i
konacno oslobodjenje.

14. Ta dva kruga, vezanost i oslobodjenje, su igra Gospoda Shive i nista vise.
On nisu odvojeni od Gospoda Shive, jer stanje odvojenosti nikada nije niti
postojalo. Uistinu, nista se nikada nije desilo Shivi.

15. Na taj nacin Gospod, kao sustina svih bica, posjeduje u svojem vlastitom
Bicu tri velike Sile (Shakti): Volju (Iccha), Djelovanje (Kriya) i Znanje (Jinana).
Te tri Sile su poput trozuba, poput trostrukog lotosa u kojem sjedi Gospod
Bhairava, koji je sustina svemira od 118 svijetova.

16. Ja sam, Abhinavagupta, napisao ove stihove za one od mojih dragih ucenika,
koji nemaju ostrinu spoznaje. Njima, koji su mi iskreno odani, sastavio sam ovih
15 stihova u svrhu trenutacnog prosvjetljenja.

descriptionTantra - Page 4 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Preporucujem odlicnu izdavacku kucu, i posebnu stranicu s popisom djela dr. Jaideva Singha, jednog od najvecih poznavatelja tantricke filozofije u 20. st.

http://www.wisdom-books.com/Author.asp?AUTH=Singh%2C+Jaideva

Prvu knjigu, koju je Singh napisao u suradnji s ruskim indologom Scerbatskim (Koncepcija buddhisticke nirvane), imate prevedenu na hrvatski u izdanju Demente iz Zagreba (www.demetra.hr).

Ista izdavacka kuca ima i nekoliko naslova od glasovitog britanskog orijentaliste Sir Johna Woodroffe-a (Arthura Avalona), cija djela s podrucja shivizma i shaktizma do danas predstavljaju kljucne radove za poznavanje ovih oblika tantricke filozofije i prakse:

http://www.wisdom-books.com/ProductDetail.asp?PID=14554&MATCH=2
http://www.wisdom-books.com/ProductDetail.asp?PID=11554&MATCH=2

Takodjer, jos jedno vrlo vrijedno djelo. Prijevod 29. poglavlja Abhinavaguptine Tantraloke (tantricke enciklopedije iz 11.st.) u kojoj govori o praksama kaula skole kashmirskog shivizma:

http://www.wisdom-books.com/ProductDetail.asp?PID=14495&MATCH=2

Jednom rijecju... za sve poznavatelje duhovne filozofije (tantricke i ostale) - uzivajte!!! Naravno, ako imate para da si to nabavite. Ukoliko i nemate, mozete pogledati ove naslove na e.buyu ili negdje slicno gdje se knjige prodaju u bescjenje.

descriptionTantra - Page 4 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Tantrici njeguju tehnike prepoznavanja, osvjestavanja svojeg iskonskog jedinstva s Bogom u svemu sto cine. Tako se jedna kashmirska skola tantre i naziva pratyabhijina (prepoznavanje). U Ananda Margi njegujemo jednu posebnu tehniku osvjestavanja Boga u svemu sto dozivljavamo i sto cinimo. Ona pomaze tantrickom yogiju da u djelovanju, provoditelju djelovanja i u posljedici djelovanja prepozna samog Boga. To je druga lekcija Ananda Marga yoga prakse i naziva se slatko, medeno ili opojno znanje - Madhu Vidya (na samskrtu). Znanje koje opija svojom slatkocom, jer kod njezinog pravilnog primjenjivanja duhovan covjek osjeca slatku i opojnu prisutnost Bozanskog u svemu sto postoji.

descriptionTantra - Page 4 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Na tragu moje nedavne rasprave s Eurom o slobodnoj volji, uzrocnosti i oslobodjenju, nalazim vrlo prikladnim navesti ovaj duhovni stih:

"Posto su uistinu ropstvo i oslobodjenje samo rijeci, one su samo za one koji su prestravljeni ovim svemirom. Ovaj svemir je ispoljenje Svijesti. Ropstvo i oslobodjenje su nestvarni kao odraz sunca u vodi."

Vijnana Bhairava Tantra

descriptionTantra - Page 4 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Noemi je napisao/la:
Ja bih volila da staviš neku sliku ako imaš, neku vježbu, ujutro sam sva nikakva, nešto da se razgibam.

I, usput da te pitam, znaš li možda, zašto kršćani misle da su vježbe yoge od sotone ili da tu djeluju demoni, ja tako ne mislim, prije nekoliko godina sam malo vježbala tehniku disanja i par vježbi držanja, ali sam prestala, svi se toga plaše. Zašto? Možda ti znaš odgovor? Zašto bi razgibavanje ili vježbanje u prirodi bilo protu-kršćanski? Da li se može vježbati yogu bez prihvaćanja istočnjačkog učenja?

Znači, da li padnem pod utjecaj demona ako vježbam yogu?

Da li mi možda netko od kršćana može odgovoriti, ali kraće postove, molim vas, nemojte dugačke, nemam strpljenja za dugačke postove.

Evo, ja sam sada sva ukočena, bole me leđa, vrat, kičma...

Sorry što sad tek odgovaram na ovo pa sam kao pala s Marsa u temu, ali sad sam to tek vidjela.
Noemi, pa zar nema niti jedna druga vježba koju bi mogla vježbati, a koja je isključivo tjelesne prirodne i nema apsolutno nikakve povezanosti s duhovnošću (istočnjačkom)? Pa koliko ja znam ima ih jako puno. Što si baš na yogu zapela?!
Preporučam ti da si ovo pročitaš. Jer kad bih ja išta o ovome govorila sigurno bi se netko dosjetio reći: ''A što ti znaš o hinduizmu i istočnjačkim religijama?! Ja sam pročitao od tebe više o hinduizmu'' I ne bih mu mogla neke stvari dokazati. Pa bolje onda neka čuje od Indijca. Bar neće moći to reći. Wink
http://www.jmanjackal.net/cro/croyoga.htm
S obzirom da još uvijek nisam sve na ovim zanimljivim temama pročitala predpostavljam da je već netko stavio ovaj link. Oprostite mi ako se ponavljam, ali dobre stvari nije na odmet i ponoviti.
Osobno ja sam imala vezu s jednim Indijcem i on mi je rekao da je tantra - citiram njega svojevrsna crna magija. To je on rekao. Rekao je ovako: ''Mantra je ok, to je kao molitva, a tantra je kao crna magija''. Htio mi je time naglastiti da je to nešto zlo i loše. Ja se ne slažem niti da su njihove mantre ispravne, daleko od toga, ali kako je tek tantra kad je on znao da je zla u sebi. Inače bio je pravi hinduista, molio se Šivi itd, rođeni Indijac iz Calcute. Još mi je nadodao: ''Kama sutra ti je ok, to je dobro i ispravno, ali tantra je zla!'' Nadalje znam osobu koja je bila u sotonizmu i sad je obraćen i koji mi je potvrdio da je tantru koristio u magijske svrhe! Pa eto. Možda nisam čitala puno o hinduizmu i ne mogu raspravljati o tome u detalje, ali što znam znam.

descriptionTantra - Page 4 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Zaista zanimljiv članak. Naročito ova njegova Katolička razmišljanja:

"Znam da u cijelom svijetu raste interes za jogu , čak i među kršćanima i da se taj interes širi i na druge ezoteričke i new age prakse kao što su reiki, reinkarnacija, akupresura, akupunktura, liječenje pranom, refleksologija itd. što su sve metode protiv kojih Vatikan upozorava u svom dokumentu "Isus Krist- donositelj vode žive" .

Sve mi je jasno i cilj davanja ovog linka i mržnja oca Jamesa prema Hindusima, ali mi nije jasno da Joga, Refleksologija, Akupunktura, Akupresura itd. koje su stare tisućama godina, spadaju po njemu u New Age. O tome bi bilo dobro, dobro promisliti.

Inače on tvrdi da je Hinduizam od Antikrista:
"Bavljenje jogom je u najboljem slučaju poganstvo, a u najgorem okultizam. To je religija antikrista i po prvi put u povijesti ona se naširoko prakticira diljem zapadnog svijeta i Amerike."

Ako je Yoga i Hinduizam religija Antikrista neka mi oni koji se slažu sa Ocem Jamesom objasne da li će se onda Antikrist iz Ivanovog "Otkrivenja" pojaviti i doći iz Indije?
Mislim bilo bi dobro odgovoriti na to pitanje, jer se eto neki Katolici danima već moraju braniti na ovom Forumu od teorije da je Papa ustvari Antikrist. Ukoliko ispravno lociramo Antikrista onda je pobjeda već unaprijed naša kršćanska!!!

Također komentar koji ću napisati odnosi se na ove riječi oca Jamesa:
"Joga naučava da se treba usredotočiti na samog sebe umjesto na Jednog Istinitog Boga."

Ovo je ustvari tvrdnja da Hindusi ne vjeruju u Boga što je naravno nonsens. To otac James i dokazuje na njegov, pardon, Katolički način kao što je i KC Riječ Života za Katolike nekakva Sotonistička sekta.
Dakle citiram oca Jamesa:
"Joga ohrabruje svoje sljedbenike da traže odgovore na životne probleme i pitanja unutar svog vlastitog uma i savjesti umjesto da nađu rješenje u Božjoj Riječi po Duhu Svetom kao što je to u kršćanstvu."

Pa da, to je živa istina i otac James otkriva toplu vodu - Hindusi stvarno nemaju Bibliju kao Sveti spis već Bhagavad Gitu kao osnovni sveti spis. A za oca Jamesa je to neprihvatljivo, jer vidi čuda, u Bhagavad Giti se ne spominje Isus Krist nego Avatar Krišna koji je hodao Zemljom oko 3200 godina prije Krista.
I na kraju samo bih dao opasku na ove laži - Hindusi poznaju Duha Svetog i oni ga zovu Brahman ( Braman ili sveprisutni duh ) kao što poznaju i Boga kao osobu ( Višnu - Svevišnji ).

pozdrav

Euro

descriptionTantra - Page 4 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Da, doista zalosti toliko sljepilo i iskljucivost. Jos vise zalosti to sto mnogi krscani, cak i tako poznati vjeroucitelji kao o. J. Manjackal, pa cak i sam Vatikan osudjujuci akupunkturu (?!) i sl. klasicne nacine lijecenja, a svoju duhovnu prepoznatljivost temelje na stalnom sukobu s drugim duhovnim pravcima (pa cak i klasicnom istocnjackom medicinom?!).

Iskljucivi i praznovjerni ljudi gube iz vida unutrasnji duhovni sadrzaj, pa se drze samo vanjskih razlika. Sukobljujuci se medjusobno samo pokazuju da sami nemaju duhovnog sadrzaja. Kako mogu cijeniti ljude poput o. J. Manjackla kada stalno dokazuju da ne prepoznaju niti temeljne duhovne pojmove samo zato sto su napisani na drugom jeziku?! To je kao kada bi smo tvrdili da su Nijemci sotonisti, jer ne vjeruju u Boga, nego u nekog tamo Gotta. Neko njihovo demonsko bozanstvo?!

Na slican nacin mnogi krscani danas zakljucuju da ljudi u Aziji, cijele velike civilizacije poput Kine, Indije ili Japana, ne vjeruju u Boga, samo zato sto u njihovim vjerskim objektima nije postavljeno raspelo ili podignut zvonik?! Iskljucivost ide dotle, da cak mnogi dogmatici misle da su i vrlo srodne krscanske crkve ustvari djelo samog Djavla. Tako se razvija ludilo i paranoja prema svemu sto je drugacije. Ti ljudi zaboravljaju da je raznolikost temeljno pravilo svemira. Tako nastoje protiv same prirode bozanske tvorevine.

Pogledajmo istu zalupanost danas medju islamskim fundamentalistima na Bliskom Istoku, gdje se muslimani medjusobno ubijaju jer misle da oni drugi nisu pravi muslimani, samo zasto sto ne pripadaju nasoj sekti islama?! Vjerski ludjaci i paranoici svih vjera su spremni u krajnosti ubijati pripadnike svoje vlastite vjere, samo ako malo drugacije razumiju ili dozivljavaju svoju vjeru. To je potpuno ludilo, a ne put duhovnosti. A ta zalupanost i sljepilo nazalost krece takvim paranoidnim stavovima kakve zagovaraju ljudi poput J. Manjackla.

descriptionTantra - Page 4 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Euro je napisao/la:
Zaista zanimljiv članak. Naročito ova njegova Katolička razmišljanja:

"Znam da u cijelom svijetu raste interes za jogu , čak i među kršćanima i da se taj interes širi i na druge ezoteričke i new age prakse kao što su reiki, reinkarnacija, akupresura, akupunktura, liječenje pranom, refleksologija itd. što su sve metode protiv kojih Vatikan upozorava u svom dokumentu "Isus Krist- donositelj vode žive" .

Sve mi je jasno i cilj davanja ovog linka i mržnja oca Jamesa prema Hindusima, ali mi nije jasno da Joga, Refleksologija, Akupunktura, Akupresura itd. koje su stare tisućama godina, spadaju po njemu u New Age. O tome bi bilo dobro, dobro promisliti.

Zašto misliš da mrzi Hinduse?! Hindusi su ljudi. Hinduizam je religija. Ako se ne slaže s religijom i ne drži ju ispravnom ne znači da mrzi te ljude. Drugo, nije uopće rekao da je to new age, već da se ta praksa širi i na new age-pročitaj gore ponovo, jasno je to naglasio. New age je tak i tak mješavina svega i svašta pa i toga.

Inače on tvrdi da je Hinduizam od Antikrista:
"Bavljenje jogom je u najboljem slučaju poganstvo, a u najgorem okultizam. To je religija antikrista i po prvi put u povijesti ona se naširoko prakticira diljem zapadnog svijeta i Amerike."

Ako je Yoga i Hinduizam religija Antikrista neka mi oni koji se slažu sa Ocem Jamesom objasne da li će se onda Antikrist iz Ivanovog "Otkrivenja" pojaviti i doći iz Indije?
Mislim bilo bi dobro odgovoriti na to pitanje, jer se eto neki Katolici danima već moraju braniti na ovom Forumu od teorije da je Papa ustvari Antikrist. Ukoliko ispravno lociramo Antikrista onda je pobjeda već unaprijed naša kršćanska!!!

Ja se u potpunosti slažem s Jamesom pa osjećam da mogu odgovoriti na to jer si pitao da ti kažu oni koji se slažu s njim. Ne vjerujem da će Antikrist doći iz Indije i čisto sumnjam da to vjeruje on. Mislim da će doći iz Izraela i to kao prvenstveno politička figura, a kasnije i religijska. Zašto? Jer đavo bolesno kopira sve Božje (majmun radi što majmun vidi) pa će sigurno biti iz Izraela kao i Krist. Ali ne bih sad toliko ulazila od kud će točno geografski doći jer me to nije pretjerano interesiralo da proučavam tu temu tako da to govorim sa zadrškom. To što je James rekao da je to religija antikrista meni nema neko daleko veće značenje nego da je rekao da je to đavoljska religija ili npr lažna nauka. Stoga to nema veze s osobom Antikrista koja će se pojaviti u posljednje vrijeme na taj način, već čisto znači da je yoga đavoljskog, a ne božanskog podrijetla. To je on htio reći.
1Iv.2:18-23 ''Dječice, posljednji je čas. I kako ste čuli Antikrist dolazi. I već sad su se pojavili mnogi antikristi; po tome znamo da je posljednji čas. Od nas su izišli, ali nisu propadali nama jer da su pripadali nama ostali bi s nama. ... Tko je grdni lažac, ako ne onaj koji niječe da je Isus Krist? Tko niječe Oca i Sina taj je Antikrist.''
Duh antikrista je već u svijetu. Dakle ako je nešto od njegova duha, to nije on lično koji će doći u tijelu. Ako je u svijetu onda je i u Indiji na djelu što ne znači da će Antikrist s velikim A biti iz Indije. Duh antikrista je duh kako sama riječ kaže onaj koji se protivi priznanju pravog Mesije i nudi nešto umjesto toga. Anti - grčki: protiv, umjesto.
1 Iv.4:2-3 ''Po ovome poznajete duh Božji: svaki duh koji priznaje Isus Krist došao je u tijelu od Boga je; svaki duh koji takvim ne priznaje Isusa nije od Boga. To je duh Antikrista, o kome ste čuli da dolazi, a već je sada u svijetu''
Prema Ivanu imamo: 1. mnoge antikriste, 2. Antikrista osobno, 3. duh Antikrista.
Derek Prince je npr rekao da je islam religija antikrista odn. po duhu antikrista.


Također komentar koji ću napisati odnosi se na ove riječi oca Jamesa:
"Joga naučava da se treba usredotočiti na samog sebe umjesto na Jednog Istinitog Boga."

Ovo je ustvari tvrdnja da Hindusi ne vjeruju u Boga što je naravno nonsens.

Rekao je da imaju panteističko poimanje boga, a ne da apsolutno ne vjeruju u njega.
To otac James i dokazuje na njegov, pardon, Katolički način kao što je i KC Riječ Života za Katolike nekakva Sotonistička sekta.

KC Riječ Života tako što nikad nije rekla. Jest da su oštri po pitanju nekih stvari, ali to bi bilo previše čak i za njih! Laughing Sotonistička sekta?! Ma daaaaj!

Dakle citiram oca Jamesa:
"Joga ohrabruje svoje sljedbenike da traže odgovore na životne probleme i pitanja unutar svog vlastitog uma i savjesti umjesto da nađu rješenje u Božjoj Riječi po Duhu Svetom kao što je to u kršćanstvu."

Pa da, to je živa istina i otac James otkriva toplu vodu - Hindusi stvarno nemaju Bibliju kao Sveti spis već Bhagavad Gitu kao osnovni sveti spis. A za oca Jamesa je to neprihvatljivo, jer vidi čuda, u Bhagavad Giti se ne spominje Isus Krist nego Avatar Krišna koji je hodao Zemljom oko 3200 godina prije Krista.
I na kraju samo bih dao opasku na ove laži - Hindusi poznaju Duha Svetog i oni ga zovu Brahman ( Braman ili sveprisutni duh ) kao što poznaju i Boga kao osobu ( Višnu - Svevišnji ).

Kojeg Boga?! Jel to isti Bog? Ne, nije. U tome je razlika.

descriptionTantra - Page 4 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Da, zaboravio sam napisati - Katolički biskupi Hrvatske na čelu sa Josipom Bozanićem zabranili su ocu Jamesu Manjackalu održavanje Karizmatskih susreta u Hrvatskoj do daljnjeg, a to je već više od godinu dana.

Kao razlog se navodi "obećavanje iscjeljenja ljudi koje se poslije pokazalo kao prijevara" !!!

pozdrav

Euro

descriptionTantra - Page 4 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Euro je napisao/la:
Da, zaboravio sam napisati - Katolički biskupi Hrvatske na čelu sa Josipom Bozanićem zabranili su ocu Jamesu Manjackalu održavanje Karizmatskih susreta u Hrvatskoj do daljnjeg, a to je već više od godinu dana.

Kao razlog se navodi "obećavanje iscjeljenja ljudi koje se poslije pokazalo kao prijevara" !!!

pozdrav

Euro

Bozanić je priča za sebe. Njega ne bih komentirala. Ne želim govoriti protiv čovjeka, moja šutnja neka govori za sebe. Sumnjam da je to zbog toga što je Bozanić za yogu. Nema to veze s time. Manjacklova iscjeljenja prijevara?! Hahaha. Katolički biskupi inače na ovim područjima uvijek imaju nešto protiv onih kroz koje djeluje Bog. Pa se pitam na čijoj su strani.

descriptionTantra - Page 4 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Mila,

Ja ti stvarno ne mogu reći ništa drugo nego da si pola od onoga što sam napisao potpuno krivo interpretirala kao npr. "KC Riječ Života tako što nikad nije rekla"...Sotonistička sekta?! Ma daaaaj!

Pa valjda možeš lijepo pročitati što sam napisao.
Lijepo sam ti napisao da su mi svojevremeno katolici, samo sam zaboravio napisati da su to moji prijatelji a ne ovi katolici s Foruma, kazali da to što ja idem kod Šićka je u stvari odlazak u Sotonističku Crkvu!!!

Molim te da ipak malo bolje pročitaš moje postove, a što se tiče oca Jamesa, on doista priča da Hindusi ne vjeruju u Boga. Još jednom ću ga citirati:
""Joga naučava da se treba usredotočiti na samog sebe umjesto na Jednog Istinitog Boga."

To bi značilo da je Bog za Hinduse nešto sporedno i nebitno, a kada je nešto sporedno onda to nije Bog.
Bog je pravi Bog i vrlo je važan i kod Hindusa kao i kod nas !!!

pozdrav

Euro

descriptionTantra - Page 4 EmptyRe: Tantra

more_horiz
Euro je napisao/la:
Mila,

Ja ti stvarno ne mogu reći ništa drugo nego da si pola od onoga što sam napisao potpuno krivo interpretirala kao npr. "KC Riječ Života tako što nikad nije rekla"...Sotonistička sekta?! Ma daaaaj!

Pa valjda možeš lijepo pročitati što sam napisao.
Lijepo sam ti napisao da su mi svojevremeno katolici, samo sam zaboravio napisati da su to moji prijatelji a ne ovi katolici s Foruma, kazali da to što ja idem kod Šićka je u stvari odlazak u Sotonističku Crkvu!!!

Molim te da ipak malo bolje pročitaš moje postove, a što se tiče oca Jamesa, on doista priča da Hindusi ne vjeruju u Boga. Još jednom ću ga citirati:
""Joga naučava da se treba usredotočiti na samog sebe umjesto na Jednog Istinitog Boga."
To bi značilo da je Bog za Hinduse nešto sporedno i nebitno, a kada je nešto sporedno onda to nije Bog.
Bog je pravi Bog i vrlo je važan i kod Hindusa kao i kod nas !!!

pozdrav

Euro

Joj da, krivo sam pročitala. Sorry.
Ali hindusi neke stvari u sebi traže, zar ne? Njihov koncept Boga ipak je suštinski različit od kršćanskog.

descriptionTantra - Page 4 EmptyRe: Tantra

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply