Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionSanjanje grijeha EmptySanjanje grijeha

more_horiz
Pod Razno, na Mozgalici, Noemi i ja dotakli smo jedno pitanje koje bi trebalo ozbiljno razmotriti: naime, je li sanjanje nekog grešnog čina grijeh kao takav-primjerice sanjam da sam ubojica!

Po meni nije, jer je grijeg svjesno činjenje zla, ali opet, postoje psihološke tehnike svjesnog, lucidnog sanjanja, šta onda, jeli to grijeh mišlju?
(u KC postoji grijeh mišlju, rječju, djelom i propustom)

descriptionSanjanje grijeha EmptyRe: Sanjanje grijeha

more_horiz
Da, zbilja, kako se gleda na griješne snove, ja prije mislim da je to otpuštanje podsvjesnog nakupljenog sadržaja, nečega s čim se čovjek nema hrabrosti suočiti u svjesnom stanju pa to potiskuje, i kada se prepuni podsvjesna ladica, frrrr, ko vrapci, događaji u snovima lete van...osvješteni kroz san...

kao npr: strahovi, netko nas proganja, siluje, ubija, ili mi nekog ubijamo, ili sanjamo neke čudne oblike...mislim da je to stvar potiskivanja informacija izvana...pa ih kasnije um preradi u film koji odsanjamo i tako potrošimo materijal za film...

descriptionSanjanje grijeha EmptyRe: Sanjanje grijeha

more_horiz
A znaš zašto se u samostanima prakticira buđenje prije zore, oko 0400 sata?
Navodno, u vremenu pred buđenje koje se smatra normalnim, dakle, ako si legla u 2200, između 0400-0800 dolazi do pojave snova sa sadržajima koji bi mogli biti grešni jer dolazi do pojačanih lučenja spolnih hormona...

descriptionSanjanje grijeha EmptyRe: Sanjanje grijeha

more_horiz
Aha,aha,ja se ne slazem s vama.Sto cemo sanjati ovisi o mnogim faktorima,sto smo jeli,kad smo jeli,kako smo legli,znaci nase tjelo,takodje ucestvuje u nase snove,nekad se i sama uplasim sto sanjam,a najcesce i zaboravim san,jer malo spavam,mislim da je nepotrebno opterecivati sebe snovima,i onako se imamo dosta toga s cim baviti.

descriptionSanjanje grijeha EmptyRe: Sanjanje grijeha

more_horiz
O, mali prinče, imam ja lijek i za to. Čovjek neće imati problem sa seksualnim snovima ako se suoči sa svojom seksualnošću.
Seksualni aspekt ljudi bi trebali obraditi na novoj temi, pa ako to zanima, otvori novu temu.

Nisam znala za to u samostanima, buđenje tako rano, ma znaju oni koristiti svoju prirodnu energiju u korist Boga, izlijevanjem molitvi...a?

descriptionSanjanje grijeha EmptyRe: Sanjanje grijeha

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
Mali princ je napisao/la:
A znaš zašto se u samostanima prakticira buđenje prije zore, oko 0400 sata?
Navodno, u vremenu pred buđenje koje se smatra normalnim, dakle, ako si legla u 2200, između 0400-0800 dolazi do pojave snova sa sadržajima koji bi mogli biti grešni jer dolazi do pojačanih lučenja spolnih hormona...

Prince pa jeli to najveci grijeh,sto ti hormoni rade.?</BLOCKQUOTE>

descriptionSanjanje grijeha EmptyRe: Sanjanje grijeha

more_horiz
idemo otvoriti topik o hormonima, ajd, tko će?

descriptionSanjanje grijeha EmptyRe: Sanjanje grijeha

more_horiz
E pa sad u 04.00 kako jel oni imaju dežurnog da ih budi viče

descriptionSanjanje grijeha EmptyRe: Sanjanje grijeha

more_horiz
Dina je napisao/la:
<blockquote>
Mali princ je napisao/la:
A znaš zašto se u samostanima prakticira buđenje prije zore, oko 0400 sata?
Navodno,
u vremenu pred buđenje koje se smatra normalnim, dakle, ako si legla u
2200, između 0400-0800 dolazi do pojave snova sa sadržajima koji bi
mogli biti grešni jer dolazi do pojačanih lučenja spolnih
hormona...

Prince pa jeli to najveci grijeh,sto ti hormoni rade.?</blockquote>




Meni osobno ne, ali mnogima je to tabu tema.

descriptionSanjanje grijeha EmptyRe: Sanjanje grijeha

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
<BLOCKQUOTE>
Mali princ je napisao/la:
Dina je napisao/la:


<BLOCKQUOTE>
Mali princ je napisao/la:
A znaš zašto se u samostanima prakticira buđenje prije zore, oko 0400 sata?
Navodno,
u vremenu pred buđenje koje se smatra normalnim, dakle, ako si legla u
2200, između 0400-0800 dolazi do pojave snova sa sadržajima koji bi
mogli biti grešni jer dolazi do pojačanih lučenja spolnih
hormona...

Prince pa jeli to najveci grijeh,sto ti hormoni rade.?</BLOCKQUOTE>




Meni osobno ne, ali mnogima je to tabu tema.

Pa znam ja, da tebi nije ali eto u bozjem vrtu raste svasta,to je tabu kad ih vidimo a kad ih ne vidimo a joj meni.Idemo mi, kako je Noemi rekla otvoriti topik hormoni,zacudit ces se kad ti kazem da postoje hormoni vjere.</BLOCKQUOTE></BLOCKQUOTE>

descriptionSanjanje grijeha EmptyRe: Sanjanje grijeha

more_horiz
Mali princ je napisao/la:
Dina je napisao/la:

<BLOCKQUOTE>

Mali princ je napisao/la:
A znaš zašto se u samostanima prakticira buđenje prije zore, oko 0400 sata?
Navodno,
u vremenu pred buđenje koje se smatra normalnim, dakle, ako si legla u
2200, između 0400-0800 dolazi do pojave snova sa sadržajima koji bi
mogli biti grešni jer dolazi do pojačanih lučenja spolnih
hormona...

Prince pa jeli to najveci grijeh,sto ti hormoni rade.?

Ma naravno da nebi trebala bit tabu tema i mislim da je korisno o tome pričati.Normalno da svašta sanjamo,što kaže Noemi da potisnemo pa ispliva to je ok. isto tako sexualni snovi,smatram to normalnom pojavom zbog rada hormona i to svaki zdravi čovjek i žena doživljava.To nije grijeh niti bi se trebali sramotiti.Ako si oženjen takvih snova je manje zato što imaš dragu ženicu s kojom se igraš kiss Ali ako nemaš ženicu e onda često se doživljavju takvi snovi.Mislim da ovo buđenje ujutro na molitvu da bi se spriječili ti snovi je samo bježanje od nečeg normalnog.Ah nažalost mnogi imaju iskrivljeno shvačanje sexualnosti pa im je i sama pomisao na to grijeh. pivo










</BLOCKQUOTE>




Meni osobno ne, ali mnogima je to tabu tema.

descriptionSanjanje grijeha EmptyRe: Sanjanje grijeha

more_horiz
Sandra, što si htjela reći?

descriptionSanjanje grijeha EmptyRe: Sanjanje grijeha

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
Mali princ je napisao/la:
Sandra, što si htjela reći?

Ma kuzis, Sandra i ja smo ti za slobodu,ono sto nam je dragi Bog dao,ono sto nam je svima drago,i sad nesmijemo pricati o tome,nesmijemo zloupotrebljavati,to je istina.</BLOCKQUOTE>

descriptionSanjanje grijeha EmptyRe: Sanjanje grijeha

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply