Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Ekumenizam

power_settings_newLogin to reply
+34
Domenika
Euro
Medeni
Pravednik
apostol
ILIJA
UČENIK10
jakob
Fazlija
DraganZ
Istina
Bhakti
talmidim
Mila
Totus Tuus
Aladin
simply
Tomasso
hrvoje hrki
No Nick
forestsilvy
braslav
Nevjernik
Justin
Spart
Daniel
laodikejac
Živac
Izrail
msomi
dominik
kon
maxadsl
kainos
38 posters

descriptionEkumenizam EmptyEkumenizam

more_horiz
Ekumenizam 1164919153

Kako vi gledate na ekumenizam...Da li ste za ujedinjenje svih kršćana i da li je to moguće, s obzirom na različitost doktrinaEkumenizam Pop1

descriptionEkumenizam EmptyRe: Ekumenizam

more_horiz
...

Zadnja promjena: ; pet 29 pro 2006, 10:51; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionEkumenizam EmptyRe: Ekumenizam

more_horiz
ekumenizam je krasna stvar i nadam se da će se jednog dana ujediniti
pravoslavni i katolici jer je raskol ionako plod politike a ne vjere. s
braćom protestantima je pak puno razlika u vjeri,ali to ne smije biti
zapreka dobrim odnosima, toliko toga možemo naučiti jedni od drugih

descriptionEkumenizam EmptyRe: Ekumenizam

more_horiz
Ne vjerujem u ekumenizam.

descriptionEkumenizam EmptyRe: Ekumenizam

more_horiz
Oko 40 000 kršćana u Zagrebu

ZAGREB - Zajedničkom molitvom mladih, koji su smješteni u 165 župa Zagrebačke nadbiskupije, večeras na Zagrebačkom velesajmu počinje 29. europski susret mladih, organiziran u duhu Taizea.

Na susret, koji se održava do 1. siječnja, već je stiglo oko 70 posto sudionika, a očekuje ih se oko 40 tisuća iz svih europskih zemalja. Oni će biti smješteni po obiteljima u zagrebačkim župama, u Velikoj Gorici, Sisku, Mariji Bistrici, Karlovcu, Ivanić Gradu i Zaboku.

Tema ovogodišnjeg susreta je "Hodočašće povjerenja na Zemlji", a održava se u ekumenskom duhu redovničke zajednice Taizea koju je u istoimenom mjestu u Francuskoj osnovao brat Roger 1944.

Glavno središte okupljanja mladih je prostor Zagrebačkog velesajma, dok će se tematske radionice održavati po crkvama, muzejima, džamijama i drugdje.

Tijekom susreta mladi hodočasnici, katolici, protestanti, pravoslavci, i po prvi put u Zagrebu pripadnici islamske vjeroispovijesti, bit će nazočni misnim slavljima i molitvama u župama u kojima su smješteni, zatim će sudjelovati u molitvenim i meditacijskim radionicama, čitanju Biblije i poruke iz Taizea sadašnjeg priora Aloisa.

Susret će biti prilika da mladi vjernici različitih konfesija u duhu Taizea razgovaraju o vjerskim temama, o Bogu i poštivanju čovjeka te suvremenim zbivanjima u svijetu i njihovim utjecajima na duhovni život mladih.

Mlade će sutra navečer na Zagrebačkom velesajmu s predstavnicima drugih vjerskih zajednica pozdraviti zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić.

Kardinal će 31. prosinca u zagrebačkoj katedrali predvoditi euharistijsko slavlje zajedno s braćom iz zajednice Taizea, što će izravno prenositi Eurovizija, najavili su organizatori susreta.

Do sada je na Europski susret mladih u Zagreb stiglo osam tisuća mladih Poljaka, 1500 Nijemaca, 2000 Talijana, 1300 Rumunja, 1700 Francuza, 1000 Ukrajinaca, 500 Portugalaca, 800 Litvanaca, 600 Mađara, 400 Španjolaca te njih 400 iz Bosne i Hercegovine.

descriptionEkumenizam EmptyRe: Ekumenizam

more_horiz
Krizostom je napisao/la:

Glavno središte okupljanja mladih je prostor Zagrebačkog velesajma, dok će se tematske radionice održavati po crkvama, muzejima, džamijama i drugdje.


Baš me zanima koje su teme tih radionica.


Tijekom susreta mladi hodočasnici, katolici, protestanti, pravoslavci, i po prvi put u Zagrebu pripadnici islamske vjeroispovijesti, bit će nazočni misnim slavljima i molitvama u župama u kojima su smješteni, zatim će sudjelovati u molitvenim i meditacijskim radionicama, čitanju Biblije i poruke iz Taizea sadašnjeg priora Aloisa.


A molit će se komu?

descriptionEkumenizam EmptyRe: Ekumenizam

more_horiz
molitva s muslimanima...koji kazu da Isus nije Krist? opasno...vrlo opasno. kao i sam ekumenizam.

descriptionEkumenizam EmptyRe: Ekumenizam

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
dominik je napisao/la:
molitva s muslimanima...koji kazu da Isus nije Krist? opasno...vrlo opasno. kao i sam ekumenizam.

Kamen sa Neba udara u noge velikoga kipa; mi sudjelujemo u tom udarcu silom istine i svjetlošću Njegova dolaska, dozivajuči sve da ne budu sudionici Babilonskih grijeha.Otkrivenje 18,1...Opominjimo ekumence sadašnjom istinom o Kristovom dolasku, istinom o nebeskom Sudu, pozivom da se poklone Bogu i da mu dadu hvalu..</BLOCKQUOTE>

descriptionEkumenizam EmptyRe: Ekumenizam

more_horiz
Ovaj forum je ekumenski jer nas ima različitih denominacija. A na ovoj molitvi je prisutan i međureligijski dijalog jer su uključeni i muslimani. Tako da pitam štovane na što misle kad kažu da ekumenizam nije dobar.

descriptionEkumenizam EmptyRe: Ekumenizam

more_horiz
Ja se mogu moliti i na arapskom Very Happy , tj. imam Kuran sa arapskim i prijevodom.

Moja želja je da me Gospod upotrijebi da okupim ljude u molitvi u slavljenju bez granica, a u zadnje vrijeme mi ide, u mojoj kući se često znaju naći poznanici , na kavi, pravoslavci, katolici, ateisti i pentekostalci, a jednom je bio i adventista. Svi smo kao jedan bili dotaknuti Duhom Božjim, suze grunule, svaki je od nas doživio emotivno otvaranje ka Bogu, čak i ateista, osjetio neizmjernu ljubav i rasplakao se ko kišna godina.

Ima jedan čika Lazo koji je uspio da ga slušamo bez daha dva sata, iako razne vjeroispovjesti, čovjek je govorio iz Svetog Pisma, a riječ Božja je milovala našu dušu željnu utjehe i mira.

On je subotar, a moja susjeda rimokatolik, i ona je zaplakala.

Bože, kako si velik i divan, tvoj Duh i Ljubav prelaze sve granice ljudske ograničensti. Volim te Bože, volimo te Bože .....ljudi, volim vas puno...

descriptionEkumenizam EmptyRe: Ekumenizam

more_horiz
Prvo se moramo pitati što je cilj ekumenizma? Sva ujedinjenja u povijesti su se događala zbog određenog cilja.Nekad su se narodi ujedinjavali da bi se oduprli jačem neprijatelju. Danas se Evropa ujedinjuje da bi ekonomski mogla parirati Japanu i SAD-u.Sva ta ujedinjenja imala su prednosti i obaveze. Temeljila su se na dogovorima, povjerenju, pravilima i zakonima. Zato i današnja Evropa nastoji donijeti ustav koji će svi prihvatiti i koji će biti temelj nove zajednice.
Dakle, pitanje je: što je cilj krščanskog ekumenizma i na čemu se on temelji. Kad to saznamo onda se možemo odlučiti jesmo li za njega ili protiv.
Bratski pozdrav ! Ekumenizam Icon_smile

descriptionEkumenizam EmptyRe: Ekumenizam

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
<BLOCKQUOTE>
Ekumenizam koji je od Boga, dakle po Kristu, je onaj koji uzima Bibliju za svoj autoritet i promiče vjerovanje Bogu , sljedbeništvo Isusovo, očekivanje Kristovog drugog dolaska u skladu sa Biblijom na osnovu osnovih istina Svetog pisma..Božji ekumenizam ne odražava se u "kršćanskom ekumenizmu".Zajedništvo ne znači uvijek napredak prema Božjem ekumenizmu već često odstupanje od Zajedništva u Isusu Kristu.Da bismo definirali "krščanski ekumenizam" potrebna je proročka istina, istinita slika sadašnjeg vremena , istinita slika današnjih kršćana...Pokret za odbacivanjem denominacijskih zabluda na osnovu Biblije je vrlo slab.Krenulo se u smjeru trpljenja različitih identiteta kao što stoji u charti ecumenici..Jedni će se ujediniti na ljudskom autoritetu a oni koji teže ujedinjenju na osnovu autoriteta Bibliji osuđuju se manje ili više kao fundamentalisti koji nanose štetu svjetskome miru..i demokraciji jer apeliraju na slobodu savjesti a odbacuju korekciju slobode savjesti .Bilo bi bolje kad bi secpolitičke vođe poklonile Bogu jer je došao čas suda Njegova - to znači da bi trebali uvažavati proročku sliku svijeta i korigirati svoje politike u skladu sa istinom o sudbini onih koji odbacuju Božji autoritet, autoritet Svetog pisma..
Kršćani se mogu ujediniti na Kristu korekcijom identiteta kroz Kristovo učeništvo ,ali , to ne žele svi kako ne bi morali odbaciti - svoj tradicionalni biblijski nekorigiranim identitetom..
Autoritet Biblije
sve će se više odbacivati i od strane protestanata o čemu govori povijest probuđenja u Americi iz 19 vijeka..Večina protestanata redefinirat će svoju tradicionalnu definiciju Antikrista u skladu sa ekumenom.. sa ljudskim modelom korekcije identiteta..
.
Dobro se ne može činiti bez Krista!Velika su proturječja koja su poneki puta suviše antagonistička i preopasna ...Na pr. odnosi kršćana u Irskoj.Kršćani se mogu privremeno ekumenizirati iz straha pred nekim svjetskim ratom ...No mi ovdje na ovom forumu imamo "ekumenu Kristovih učenika"..</BLOCKQUOTE></BLOCKQUOTE>

descriptionEkumenizam EmptyRe: Ekumenizam

more_horiz
Cini se da je na ovom forumu ekumena s katolicima. i to je razlog zasto ja ne zelim sudjelovati u tome (toj virtualnoj crkvi).

Ekumenizam s katolicima znaci potvrdjivanje i odobravanje svih katolickih tradicionalnih nauka i dogmi. Znaci potvrdjivanje tradicije sakramenata i euharistije, znaci potvrdjivanje cistilista, znaci potvrdjivanje dogme svetaca i Marije - tj. "posrednika". To znaci potvrdjivanje pape kao nepogresivog autoriteta i namjesnika Kristovog i tradicije katolicke crkve kao nauka Duha Svetoga.

Ja se s time ne slazem i ne zelim to odobravati. Jer takvu zabludu svijetu ne zelim dati. Nema sporazuma izmedju idola i Krista.

Receno je da ce doci vukovi u ovčjoj koži. Ja ih namjeravam prokazivati da se cuvaju prave ovce vukova.

descriptionEkumenizam EmptyRe: Ekumenizam

more_horiz
<BLOCKQUOTE>Ali dragi moj Dominice,kako ja vidim ovdje se radi o tome da svi budemo,u svim tj.u svojim denominacijama jedni prema drugima prije svega ljudi,a onda dobri krscani koji ce ljubiti svoga brata.I recicu ti, kad sam bila,gladna nahranila me muslimanka,kad sam bila zalosna zagrlila me katolkinja,kad mi se dusa cjepala od boli,napisala mi je jedna evangelistica,iiiii to su bila sve Bozja djeca ,zar da ih odgurnem i recem idite od mene, ja sam pravovjerka a vi svi krivovjerci ,odite,Bog u svakom narodu ima svoje djece ,i na ovom forumu ima svoju dobru djecu,koju zar ne osjecas,njihovu razlicitos u harmoniji.Barem tebe na ovom forumu nitko ne tjera raditi ekumenu.Mi samo, diskutiramo ,jednim konstruktivnim duhom i to je to,tko ce kome pripasti vidjet cemo,kad dodje doba, razlucivanja ,jaraca od ovaca-prepustimo to Dragom.Kristu koji svakodnevno pred Ocem pokazuje svoje iskupiteljske ruke.Mnogi ce na nebu dozivjeti 3 iznenadjenja,prvo zato sto mnoge, koje vidi tu po njemu ne bi bili,sto nisu nasli one koje su ocekivali,i to sto su sami tu. </BLOCKQUOTE>

descriptionEkumenizam EmptyRe: Ekumenizam

more_horiz
dominik je napisao/la:
Cini se da je na ovom forumu ekumena s katolicima.


Meni se čini da su ti se oni zamjerili grdo.rendeer

Inače mislim da ekumenizam i međureligijski dijalog jednostavno nemaju alternativu.

descriptionEkumenizam EmptyRe: Ekumenizam

more_horiz
Dina je napisao/la:
to su bila sve Bozja djeca ,zar da ih odgurnem i recem idite od mene, ja sam pravovjerka a vi svi krivovjerci ,

<BLOCKQUOTE>

Nije točno da su svi ljudi Božja djeca. Svi su Božje stvorenje ali standard za djecu je postavljen u Ivanu 1:12. A kad nama netko tko nije u tome načini dobro onda ta osoba zaslužuje čuti istinu i dobiti priliku za spasenje. Sama dobrota i činjenje dobrih djela ne spašavaju ako nisu iz jedinog izvora - Krista.</BLOCKQUOTE>

descriptionEkumenizam EmptyRe: Ekumenizam

more_horiz
Izrail je napisao/la:

Inače mislim da ekumenizam i međureligijski dijalog jednostavno nemaju alternativu.


Postoji velika vika u cijelom svijetu koja gura toleranciju i većinom dolazi od bezbožnog duha među narodima. Većina netolerantnih nacija i nacionalnih vođa propovijedaju toleranciju, pozivaju na slamanje religioznih prepreka i razlika.
No ovo je stajalište Božjih ljudi – Biblija je najnetolerantnija knjiga u svijetu i najnetolerantniji učitelj koji se obratio slušateljstvu bio je sam Gospodin Isus Krist.
Isus Krist je pokazao razliku između milosrđa i tolerancije. Krist je bio milosrdan u srcu da je bio spreman plakati nad grešnicima, prigrliti sve ljude na svijetu i umrijeti za one koji su ga mrzili.
Čak i sa toliko ljubavi i milosti, Isus je bio netolerantan kada je učio: „Ako niste na mojoj strani, tada ste protiv mene; ako ne vjerujete da sam Ja Jesam, umrijet ćete u svojim grijesima.“ On nije ostavio neutralno tlo za smještaj neutralnih ljudi koji propovijedaju toleranciju. Krist nije ostavio neutralno tlo, mjesto između.
Tolerancija lako postaje kukavičluk ako su uključeni duhovni principi i ignoriranje Biblije. Zamislimo da zauzmemo stav tolerancije i kompromitiramo pitanje spasenja. "Svatko tko želi može doći Kristu i biti spašen, ali ako ne želi biti spašen, možda postoji neki drugi način koji ćemo naći. Mi želimo da vjerujete u Gospodina Isusa Krista, ako želite. No ako ne želite, pokušat ćemo naći mogućnost da Bog ima neki drugi put za vas."
Tako je tolerancija bolest koja se širi i uništava savršenstvo božanskog otkrivenja i nepromjenjive biblijske istine. Istinski kršćani ne smiju tolerirati toleranciju, čak i pod cijenu nerazumijevanja ili udaljavanja od prijatelja, obitelji, svijeta.

A. W. Tozer

descriptionEkumenizam EmptyRe: Ekumenizam

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
Feba je napisao/la:
Dina je napisao/la:
to su bila sve Bozja djeca ,zar da ih odgurnem i recem idite od mene, ja sam pravovjerka a vi svi krivovjerci ,


<BLOCKQUOTE>

Nije točno da su svi ljudi Božja djeca. Svi su Božje stvorenje ali standard za djecu je postavljen u Ivanu 1:12. A kad nama netko tko nije u tome načini dobro onda ta osoba zaslužuje čuti istinu i dobiti priliku za spasenje. Sama dobrota i činjenje dobrih djela ne spašavaju ako nisu iz jedinog izvora - Krista.</BLOCKQUOTE>

AIi draga Feba,neuzimajmo Bozju palicu u svoje ruke,jer otkudce biti djeca Bozja ako nemaju informaciju,tko su djeca Bozja,a dajmo prilike nekom prici blize izvoru -Kristu,tako sto ce ti ljudi osjetiti tko je ciji,i neka svatko sam izaberere kome ce pripasti.Upoznata sam sa svime,ali iskreno ti moram reci kad vidim,grubost i nezgrapnost nekih Kristovih predsatavnika na zemlji zlo mi je.Ti znas za onaj stih pazite da propovjedajuci drugome sami ne budete izbaceni.</BLOCKQUOTE>

descriptionEkumenizam EmptyRe: Ekumenizam

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply