Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Obožavanje svetaca, kipova i slika

power_settings_newLogin to reply
+44
UČENIK10
ziger
Domenika
kristina888
vijesnik
Navi
jakob
laodikejac
melkisedek
Istina
emanuel
Medeni
Naomi
Bhakti
Caesar
crusader
Ruta
Peaceful_warior
imhotep
ILIJA
moki72
simply
tomahowk1
Mila
Želislav
10
NJEGOVA
Velikomucenik
jony
Euro
senka
Totus Tuus
cubela
Justin
Izrail
Daniel
kon
Blue
No Nick
Spart
dominik
Sinke
forestsilvy
kainos
48 posters

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 36 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
inliner je napisao/la:
Kristina apsolutno se slažem sa tobom, katolička crkva u puno elemenata uopće nije kršćanska.

Sto se tice tvog komentara mogu ga samo pozdraviti:))


..."iliner"...
Tebi kao vrsnom znalcu...Crkve Katolićke...
kako nije jasno...da bacajući blato na Njenu Svetost...
ni tvoje ruke, ni tvoja crkva, ni tvoj narod, ni tvoj pastor...
...nemogu ostati ćisti...!!

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 36 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Domenika je napisao/la:
kristina888 je napisao/la:
to što se čini u crkvi također je idolopoklonstvo. i to uopće ne treba uzimati u obzir, samo zapovijedi božje i poštovati ih. u bibliji također piše da će se u posljednje vrijeme pojaviti mnoge lažno-kršćanske "religije" koje će zagovarati celibat, hm...na što me to podsjeća?ah da, na katoličke svećenike! katolička crkva je daleko od biblije.
i moje je mišljenje da se moliti treba isključivo bogu, nikakvoj mariji, ni bilo kome drugome. također smatram da je besmisleno boga moljakati da nam da ovo, ono, ispuni još ono... on nije zlatna ribica, i bog zna što je za nas najbolje. najpametnije što mi možemo učiniti je zahvaljivati mu se, pokloniti mu potpuno povjerenje i na zemlji raditi najbolje što možemo, a bog će se pobrinuti za ostalo.


...kristina88...
Kažeš u posljednja vremena...itd...??
Vidim atake je na Rimokatolićku Crkvu...pa zar je ona
iz posljednjih vremena tek...Zar je niknula prije stotinjak godina...
kao mnoge kršćanske zajednice...koje ni status crkve (još) nemaju...!
Reci mi nešto o...Mariji...prićaj mi nešto o Njenom Sinu...
Reci mi nešto o Bogu, kojem se moliš...!!
Bog nije zlatna ribica...a ti nisi ribić...
na ćiju se udicu loviti Božje povjerenje...!!
...Pozdrav od Domenike...Basketball ...


ne želim nikoga napadati, ni Crkvu, ni ljude koji idu u crkvu, to je stvar
osobnog izbora i ja to poštujem .
na kraju, pa i ja sam dugo išla u crkvu. ali kako sam krenula sa proučavanjem biblije, ( htjela sam produbiti svoju vjeru ), shvatila sam koliki je zapravo jaz između Crkve i biblije. Naravno da Crkva nije nastala jučer, samo sam htjela reći da se u bibliji zapravo osuđuje celibat kod svećenika, a u katoličkoj crkvi postoji.
A molim se istom bogu kao i ti, i svi kršćani, jer ipak, bog je samo jedan.

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 36 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
...Zanš kristina88...šta mi je veoma zanimljivo...!
Od kad si poćela ćitati Bibliju...uvidjela si raskorak
između Nje i Crkve...!
Pa Crkva se hrani, tom Božjojm Rijeći...zapisanoj u Bibliji.
Navedi mi toćno...gdje se osuđuje celibat...?
Nisam sigurna da se molimo istom Bogu...
dokle god su u raskoraku...Njegova rijeć i Njegova Crkva..!
...Hrabro kristina88...jedvo san doćekala...sa nekim poprićati... Very Happy ...!!

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 36 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Sve drage moje u miru popricati i prodiskutirati....
evo ti nesto najnovije moja Domenikica iz katolicke crkve o celibatu istina na njemackom ali ti san nemam vremena prevesti...
Hamburg - Erst wenige Tage im Amt - und schon wagt er sich an ein Mammut-Projekt: Der Freiburger Erzbischof und neugewählte Vorsitzende der Deutschen Bischofskonferenz, Robert Zollitsch, spricht sich "gegen Denkverbote" beim Thema Zölibat aus. Im Gespräch mit dem SPIEGEL sagt der 69-Jährige, die Verbindung zwischen Priestertum und Ehelosigkeit sei "nicht theologisch notwendig".
Obožavanje svetaca, kipova i slika - Page 36 0,1020,1094215,00
Obožavanje svetaca, kipova i slika - Page 36 Ic_lupe


AP



Erzbischof Zollitsch: "Eine Revolution, bei der ein Teil der Kirche nicht mitginge"



Für die katholische Kirche bedeutet diese Aussage eine radikale Abkehr von der bisherigen Praxis. Das ist auch Zollitsch bewusst: Ein Abschied vom Zölibat "wäre eine Revolution, bei der ein Teil der Kirche nicht mitginge", sagt er. Nötig wäre dafür ein Konzil, weil in das innere Leben der gesamten Kirche eingegriffen werden würde.
Zugleich spricht sich Zollitsch für die Öffnung seiner Kirche für neue gesellschaftliche Milieus aus. Er ging auf Distanz zu Äußerungen anderer Bischöfe zum Thema Kinderkrippe. "Begriffe wie 'Gebärmaschinen' oder 'Herdprämie' gehören nicht zu meinem Wortschatz und machen jede Diskussion im Ansatz kaputt. Wir brauchen Kinderkrippen, weil viele Eltern sie einfach benötigen."
16.2.2008.
Radiovatikan

Vidi Domenikice moja..... KC je pred velikim reformama,ali to mora i do puka doprijeti.Netreba sve u ostrom tonu pricati i pisati.

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 36 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
...Dinoćka moja zahvaljujem...na gornjem texstu...
Pa Njemaćka crkva već odavna plovi...mutnim vodama..!
Niš novo pod suncem...!
Svaka reforma unutar Crkve Katolićke...je još uvijek
pod strogim nadzorom Svete Stolice...i Crkvenog Ućiteljstva....!!
Ciao,ciao...

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 36 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
E drage moje,da ne bi ovu temu zacatale,vec postoji u arhivi...
https://izaija95.forumcroatian.com/arhiva-f21/celibat-t42.htm

da slazem se moja Domenikice,da je pod nadzorom Svete Stolice,i ovo su vijesti iz Radiovatikana,znaci i to je odande.Cuj nista nije grijeh ako se i sto promjeni,jer konkretno celibat nije dogma nego disciplinska mjera po kanonu.

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 36 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
...Da....i razumije ga samo onaj
tko ga uistinu...živi...!
Zar ne...??

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 36 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Domenika je napisao/la:
...Da....i razumije ga samo onaj
tko ga uistinu...živi...!
Zar ne...??

Tocno,slazem se s tobom.
Ali molim da na toj temi diskutiramo na pravoj temi u arhivi dalje.

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 36 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Katolička crkva je stavila svećenike kao posrednike pri oprostu grijeha umjesto našega Spasitelja i Gospodina Isusa Krista, koji je jedini posrednik između Boga i ljudi.

Katolička crkva je odavno izgubila svoju svetost i zavela milijune na idolopoklonstvo (klanjanje kipovima Marije i svetaca). Osim toga Duh Sveti a ne rimski papa je Kristov zamjenik na zemlji.

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 36 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Domenika je napisao/la:
...Zanš kristina88...šta mi je veoma zanimljivo...!
Od kad si poćela ćitati Bibliju...uvidjela si raskorak
između Nje i Crkve...!
Pa Crkva se hrani, tom Božjojm Rijeći...zapisanoj u Bibliji.
Navedi mi toćno...gdje se osuđuje celibat...?
Nisam sigurna da se molimo istom Bogu...
dokle god su u raskoraku...Njegova rijeć i Njegova Crkva..!
...Hrabro kristina88...jedvo san doćekala...sa nekim poprićati... Very Happy ...!!


ma super, i meni je drago s nekim produktivno raspravljati o takvim temama! moža i promijenim mišljenje, ali za sada, moj stav je takav...
evo: 1. Timoteju 4: 1-3 : Duh izričito govori da će u posljednja vremena neki otpasti od vjere i prikloniti se prijevarnim duhovima i zloduhovskim naucima.
A sve to pod utjecajem himbe lažljivaca otupjele savjesti koji zabranjuju ženiti se i nameću uzdržavati se od jela što ih je Bog stvorio ...

1. Timoteju 3: 2: Biskup dakle treba ... da je jedne žene muž.

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 36 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
kristina888 je napisao/la:

na kraju, pa i ja sam dugo išla u crkvu. ali kako sam krenula sa proučavanjem biblije, ( htjela sam produbiti svoju vjeru ), shvatila sam koliki je zapravo jaz između Crkve i biblije. Naravno da Crkva nije nastala jučer, samo sam htjela reći da se u bibliji zapravo osuđuje celibat kod svećenika, a u katoličkoj crkvi postoji.
A molim se istom bogu kao i ti, i svi kršćani, jer ipak, bog je samo jedan.


''A rado bih da budete bezbrižni. Neoženjen se brine za Gospodnje, kako da ugodi Gospodinu. A oženjen se brine za svjetovno, kako da ugodi ženi, pa je razdijeljen. I žena neudana i djevica brine se za Gospodnje, da bude sveta i tijelom i duhom; a udana se brine za svjetovno, kako da ugodi mužu.... Žena je vezana dokle živi muž njezin. Umre li muž, slobodna je: neka se uda za koga hoće, samo u Gospodinu. Bit će ipak blaženija ostane li onako, po mojem savjetu. A mislim da i ja imam Duha Božjega.'' (1 Kor 7, 32-34.39-40)

Upravo suprotno, vidimo da Pavao savjetuje vjernicima da ostanu neženje kako bi se potpunije mogli posvetiti radu za Gospodina. Ovo je Crkva prepoznala i disciplinski uredila. Pritom naravno nijednom čovjeku kao takvom ne zabranjuje da uđe u brak, nitko nije obavezan postati svećenikom.

Također, i sam Isus preporuča beženstvo kao stanje u kojem se čovjek može na bolji način posvetiti Bogu:

''Kažu mu učenici: "Ako je tako između muža i žene, bolje je ne ženiti se." A on im reče: "Ne shvaćaju toga svi, nego samo oni kojima je dano. Doista, ima za ženidbu nesposobnih koji se takvi iz utrobe materine rodiše. Ima nesposobnih koje ljudi onesposobiše. A ima nesposobnih koji sami sebe onesposobiše poradi kraljevstva nebeskoga. Tko može shvatiti, neka shvati." (Mt 19, 10-12)

inliner je napisao/la:

Katolička crkva je stavila svećenike kao posrednike pri oprostu grijeha umjesto našega Spasitelja i Gospodina Isusa Krista, koji je jedini posrednik između Boga i ljudi.


Ne, nego je sam Isus postavio apostole kao posrednike u opraštanju grijehu.

"Zaista, kažem vam, što god svežete na zemlji, bit će svezano na nebu; i što god odriješite na zemlji, bit će odriješeno na nebu." (Mt 18, 18 )

“Isus im stoga ponovno reče: "Mir vama! Kao što mene posla Otac i ja šaljem vas." To rekavši, dahne u njih i kaže im: "Primite Duha Svetoga. Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se; kojima zadržite, zadržani su im." (Iv 20, 21-22)

“A sve je od Boga koji nas sa sobom pomiri po Kristu i povjeri nam službu pomirenja.” (2 Kor 5, 18 )

Kao što vidimo, Isus im daje ovlasti da odlučuju hoće li grijesi biti oprošteni ili ne, a Bog je taj koji oprašta. Isto ono što uči Katolička crkva.

inliner je napisao/la:

Katolička crkva je odavno izgubila svoju svetost i zavela milijune na idolopoklonstvo (klanjanje kipovima Marije i svetaca).


Ne, inlineru, nitko se ne klanja kipovima (u smislu potpunog obožavanja koje pripada jedino Bogu), već ih štuje. Jednako kao što svaki čovjek štuje sliku neke posebne osobe (tako da je stavlja na istaknuto mjesto), ili grob pokojnika (Sir 46, 12).

inliner je napisao/la:

Osim toga Duh Sveti a ne rimski papa je Kristov zamjenik na zemlji.


Je li Duh Sveti materijalno prisutan u ovome svijetu, ili je Krist postavio vidljivi autoritet u apostolskom zboru na čelu s Petrom (Mt 16,18; Mt 18,18; Iv 21, 15-17)?

kristina888 je napisao/la:

evo: 1. Timoteju 4: 1-3 : Duh izričito govori da će u posljednja vremena neki otpasti od vjere i prikloniti se prijevarnim duhovima i zloduhovskim naucima.
A sve to pod utjecajem himbe lažljivaca otupjele savjesti koji zabranjuju ženiti se i nameću uzdržavati se od jela što ih je Bog stvorio ...


Kao prvo Pavao navodi da će neki otpasti od već postojeće vjere, dakle pojavit će se neki novi nauk koji će zavesti ljude i ići za razjedinjenjem Crkve, i drugo - taj nauk će svima zabranjivati ženidbu i nametat će uzdržavanje od svih jela. Dakle smatrat će ženidbu i hranu zlom. Katolička crkva postoji od Posljednje večere, i ne smatra ženidbu niti konzumiranje hrane zlom.

Ovdje Pavao najvjerojatnije aludira na dualistički gnosticizam (u to vrijeme prisutan), koji je naučavao da materija dolazi od prapočela zla i čovjek se ima kloniti kontakta s materijalnim da bi se oslobodio iz ovoga svijeta i povezao s Bogom.

kristina888 je napisao/la:

1. Timoteju 3: 2: Biskup dakle treba ... da je jedne žene muž.


Misli li ovime Pavao reći da biskup mora biti oženjen? Teško, jer tada ni Pavao sam ne bi ispunjavao kriterij budući da je ostao neženja.

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 36 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Caesar je napisao/la:

kristina888 je napisao/la:

evo: 1. Timoteju 4: 1-3 : Duh izričito govori da će u posljednja vremena neki otpasti od vjere i prikloniti se prijevarnim duhovima i zloduhovskim naucima.
A sve to pod utjecajem himbe lažljivaca otupjele savjesti koji zabranjuju ženiti se i nameću uzdržavati se od jela što ih je Bog stvorio ...


Kao prvo Pavao navodi da će neki otpasti od već postojeće vjere, dakle pojavit će se neki novi nauk koji će zavesti ljude i ići za razjedinjenjem Crkve, i drugo - taj nauk će svima zabranjivati ženidbu i nametat će uzdržavanje od svih jela. Dakle smatrat će ženidbu i hranu zlom. Katolička crkva postoji od Posljednje večere, i ne smatra ženidbu niti konzumiranje hrane zlom. (ovdje ni ne piše da kc smatra ženidbu zlom, već da će se u tim zloduhovskim naucima zabranjivati ženidba svećenicima, i uzdržavanje od jela, ali to ne mora značiti od svih, jer ne piše od svih jela niti uzdržavanje od hrane!!!)

Ovdje Pavao najvjerojatnije aludira na dualistički gnosticizam (u to vrijeme prisutan), koji je naučavao da materija dolazi od prapočela zla i čovjek se ima kloniti kontakta s materijalnim da bi se oslobodio iz ovoga svijeta i povezao s Bogom.

kristina888 je napisao/la:

1. Timoteju 3: 2: Biskup dakle treba ... da je jedne žene muž.


Misli li ovime Pavao reći da biskup mora biti oženjen? (ne misli, pa ne piše da mora biti oženjen, već da bi trebao biti jedne žene muž-ako je oženjen valjda?)Teško, jer tada ni Pavao sam ne bi ispunjavao kriterij budući da je ostao neženja.


nadalje, u 1.Timoteju 3:Treba stoga da biskup bude ... jedne žene muž,..., da svojom kućom dobro upravlja i sinove drži u pokornosti sa svomozbiljnošću - a ne zna li netko svojom kućom upravljati, kako će se brinuti za Crkvu Božju?
1.Timotej 3:12: Đakoni neka budu jedne žene muževi, neka dobro upravljaju djecom i svojim kućama...

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 36 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
[quote="Caesar"]

''A rado bih da budete bezbrižni. Neoženjen se brine za Gospodnje, kako da ugodi Gospodinu. A oženjen se brine za svjetovno, kako da ugodi ženi, pa je razdijeljen. I žena neudana i djevica brine se za Gospodnje, da bude sveta i tijelom i duhom; a udana se brine za svjetovno, kako da ugodi mužu.... Žena je vezana dokle živi muž njezin. Umre li muž, slobodna je: neka se uda za koga hoće, samo u Gospodinu. Bit će ipak blaženija ostane li onako, po mojem savjetu. A mislim da i ja imam Duha Božjega.'' (1 Kor 7, 32-34.39-40)

Upravo suprotno, vidimo da Pavao savjetuje vjernicima da ostanu neženje kako bi se potpunije mogli posvetiti radu za Gospodina. Ovo je Crkva prepoznala i disciplinski uredila. Pritom naravno nijednom čovjeku kao takvom ne zabranjuje da uđe u brak, nitko nije obavezan postati svećenikom.

Također, i sam Isus preporuča beženstvo kao stanje u kojem se čovjek može na bolji način posvetiti Bogu:

''Kažu mu učenici: "Ako je tako između muža i žene, bolje je ne ženiti se." A on im reče: "Ne shvaćaju toga svi, nego samo oni kojima je dano. Doista, ima za ženidbu nesposobnih koji se takvi iz utrobe materine rodiše. Ima nesposobnih koje ljudi onesposobiše. A ima nesposobnih koji sami sebe onesposobiše poradi kraljevstva nebeskoga. Tko može shvatiti, neka shvati." (Mt 19, 10-12)

ovo su dobri i smisleni argumenti! a što o tome onda zaključiti?
možda bi pouka iz ovih isusovih riječi bila ta da neki ljudi svojevoljno žive u celibatu poradi ... kraljevstva nebeskoga, a pouka timotejevih riječi da u crkvi ne bi trebala postojati zabrana ženidbe, jer bi to prema isusovim riječima trebalo ovisiti o osobnom izboru pojedinca, a znamo da ima mnogo katoličkih svećenika koji unatoč zabrani imaju i nevjenčane supruge i djecu, tj. obitelj...neznam! što ti misliš?

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 36 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
kristina888 je napisao/la:

evo: 1. Timoteju 4: 1-3 : Duh izričito govori da će u posljednja vremena neki otpasti od vjere i prikloniti se prijevarnim duhovima i zloduhovskim naucima.
A sve to pod utjecajem himbe lažljivaca otupjele savjesti koji zabranjuju ženiti se i nameću uzdržavati se od jela što ih je Bog stvorio ...

(ovdje ni ne piše da kc smatra ženidbu zlom, već da će se u tim zloduhovskim naucima zabranjivati ženidba svećenicima, i uzdržavanje od jela, ali to ne mora značiti od svih, jer ne piše od svih jela niti uzdržavanje od hrane!!!)


Gdje piše da će se zabranjivati ženidba svećenicima? Nigdje ne stoji ograničenje, dakle obilježje zloduhovskih nauka biti generalno zabranjivanje ženidbe... ima jedino smisla ako će smatrati ženidbu zlom. Isto vrijedi i za nametanje uzdržavanja od jela.

kristina888 je napisao/la:

1. Timoteju 3: 2: Biskup dakle treba ... da je jedne žene muž.

Misli li ovime Pavao reći da biskup mora biti oženjen? (ne misli, pa ne piše da mora biti oženjen, već da bi trebao biti jedne žene muž-ako je oženjen valjda?)Teško, jer tada ni Pavao sam ne bi ispunjavao kriterij budući da je ostao neženja.


Upravo to, poanta je da nadglednik (episkop) ne smije biti oženjen više od jednom. Ne tvrdi se niti da mora biti oženjen niti da ne smije. Ključno je da se ovdje radi o disciplinskom propisu, ne dogmi... Pavao savjetuje što je bolje za službu Božju, i ne postavlja nikakva ograničenja koja Crkva danas ne poštuje.

kristina888 je napisao/la:

ovo su dobri i smisleni argumenti! a što o tome onda zaključiti?
možda
bi pouka iz ovih isusovih riječi bila ta da neki ljudi svojevoljno žive
u celibatu poradi ... kraljevstva nebeskoga, a pouka timotejevih riječi
da u crkvi ne bi trebala postojati zabrana ženidbe, jer bi to prema
isusovim riječima trebalo ovisiti o osobnom izboru pojedinca, a znamo
da ima mnogo katoličkih svećenika koji unatoč zabrani imaju i
nevjenčane supruge i djecu, tj. obitelj...neznam! što ti misliš?


Tako je... ljudi se svojevoljno odriču ženidbe radi kraljevstva nebeskog, Katolička crkva nijednu osobu kao takvu ne prisiljava da se ne smije ženiti. Zato razlikujemo opće i ministerijalno svećenstvo, kao narod Božji svi smo uključeni u opće svećenstvo (1 Pt 2,9), dok već od najranijih vremena postoje posebne službe uvedene da se na osobit način brinu za službu Božju (Dj 6,1-16; 1 Tim 3, 1-13). Pavao ništa ne tvrdi o zabrani ženidbe kao takvoj, već upućuje nadglednike (oženjene i udovce) neka ne sklapaju novi brak. Ovo isto Crkva danas poštuje kad disciplinski ne dopušta zaređenom svećenstvu ženidbu (ne i osobi kao takvoj, koja može napustiti službu).

Ne bih ulazio u procjene koliko katoličkih svećenika ne poštuje zavjet čistoće (u svakom slučaju nema ih tako mnogo kao što ti tvrdiš), i teško je zapravo dati uvjerenu procjenu što je bolje... možda bi praksa istočnih Crkvi bila prikladnija u današnjim okolnostima. Teško je reći.

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 36 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
CAESAR,
ni ja nisam procijenila koliko je katoličkih svećenika koji
imaju obitelj, samo znam za mnoge slučajeve iz moje župe i kraja.
a svi ti svećenici su prebačeni u druge, udaljenije župe čim su vijesti procurile među ljude.

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 36 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
inliner je napisao/la:
Katolička crkva je stavila svećenike kao posrednike pri oprostu grijeha umjesto našega Spasitelja i Gospodina Isusa Krista, koji je jedini posrednik između Boga i ljudi.

Katolička crkva je odavno izgubila svoju svetost i zavela milijune na idolopoklonstvo (klanjanje kipovima Marije i svetaca). Osim toga Duh Sveti a ne rimski papa je Kristov zamjenik na zemlji.


.... kad je to katolicka crkva imala svetost???
Mislis li ti na crkvenu organizaciju koja se temelji na magijsko paganskim tradicijama koje je pokrila slikom krscanstva .....na crkvu koja je odgovorna za vjecnu smrt miliona -kad je ona bila s od svetosti?

NIKAD!

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 36 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
crkva koju je osnivao Pavle i apostoli nema nista zajednicko sa Katolickom crkvom ko god cita djela apostolska poslanice i evandjelja ....sam ce to vidjeti....

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 36 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Da li postoji ijedan slucaj da je ozenjeni covjek postao svecenik u RK crkvi ili da li je jedan papa bio ozenjen?Molim te Caesare odgovorimi jer mozda ja nisam dovoljno upucena.

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 36 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply