Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Obožavanje svetaca, kipova i slika

power_settings_newLogin to reply
+44
UČENIK10
ziger
Domenika
kristina888
vijesnik
Navi
jakob
laodikejac
melkisedek
Istina
emanuel
Medeni
Naomi
Bhakti
Caesar
crusader
Ruta
Peaceful_warior
imhotep
ILIJA
moki72
simply
tomahowk1
Mila
Želislav
10
NJEGOVA
Velikomucenik
jony
Euro
senka
Totus Tuus
cubela
Justin
Izrail
Daniel
kon
Blue
No Nick
Spart
dominik
Sinke
forestsilvy
kainos
48 posters

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika EmptyObožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Evo jedna zanimljiva tema...

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
NIKAKO-IDOLOPOKLONSTVO!

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Kao Katolik, u potpunosti se slažem da je obožavanje svetaca i kipova idolopoklonstvo i smrtni grijeh.

Čini mi se da znam iduće pitanje....

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Ja poštujem svece, ali jim se ne molim. Ali, kad mi treba nešto duhovno, mogu se moliti ovako: "O Bože, koji si dao svom apostolu Pavlu ..., molim te, nakloni isto i meni, slugi svom Dizmi..."

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Oh da, ja se jednako tako ne molim svecima.

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Hm...katolici se redovno mole svecima:
evo dijela jedne od najpopularnijih...

Sveta Marijo, Majko božja, / moli za nas grješnike / sada i na času smrti naše. Amen.



Evo jos jedne:



Zdravo Kraljice



Zdravo Kraljice, majko milosrđa,

Živote, slasti i ufanje naše, zdravo.

K tebi vapijemo prognani sinovi Evini.

K tebi uzdišemo tugujući i plačući

U ovoj suznoj dolini.

Svrni, dakle, zagovornice naša,

One svoje milostive oči na nas

Te nam poslije ovoga progona

Pokaži Isusa, blagoslovljeni plod utrobe svoje,

O blaga, o mila, o slatka djevice Marijo!



Nazalost, krajnje idolopoklonstvo, kojeg katolicka crkva podupire i siri. Sad

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Kad su pogani prihvaćali kršćanstvo njihovi hramovi su pretvarani u crkve...i naravno poganske kipove Merkura i Jupitera prekrstili u Pavla i Petra...pogani ostaju pogani...uvijek im treba neka zamjena...

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
Sinke je napisao/la:
Kao Katolik, u potpunosti se slažem da je obožavanje svetaca i kipova idolopoklonstvo i smrtni grijeh.

Čini mi se da znam iduće pitanje....

Da li i ostali katolici takodjer znaju to ili si ti iznimka?</BLOCKQUOTE>

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Dominik,

Sveta Marijo, Majko božja, / moli za nas grješnike / sada i na času smrti naše. Amen.


Gdje je tu molitva Mariji kao Bogu? Ja ovdje, dapače, jasno shvaćam da Marija mora Boga moliti.

Svrni, dakle, zagovornice naša,

One svoje milostive oči na nas


Te nam poslije ovoga progona

Pokaži Isusa, blagoslovljeni plod utrobe svoje,

O blaga, o mila, o slatka djevice Marijo!


Zagovornica? Pred kime?

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
forestsilvy je napisao/la:
NIKAKO-IDOLOPOKLONSTVO!

Draga forestsilvy,vec smo se prije dogovorili da nema pisanja velikim slovima,i kako bi bili pravedni prema svima,ovog puta ce ti biti oprosteno jer si kasnije dosla, ali molim te postuj pravila.</BLOCKQUOTE>

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Sinke je napisao/la:



Ja ovdje, dapače, jasno shvaćam da Marija mora Boga moliti.



Na temelju čega misliš da Marija sada mora Boga moliti za ikoga?

Zadnja promjena: ; čet 15 vel 2007, 19:17; ukupno mijenjano 2 put/a.

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Krizostom,

Gdje u Bibliji piše da se pri sklapanju braka razmijenjuje prstenje, pa ipak gomila protestanata tako čini u svojim Crkvama? Razmjena prstena je poganski običaj.

Gdje u Bibliji piše da se Isus rodio 25.12? Pa protestanti slave Božić, iako je na taj dan slavljen solisticij u Rimu!

U protestantizmu ima gomila poganskih praksi, ali većina ih protestanata ne registrira- što ih neće spriječiti da poganske prakse ( koje nisu nikad mijenjale doktrinu ) zamjere Katolicima.

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Sinke je napisao/la:

Gdje je tu molitva Mariji kao Bogu? Ja ovdje, dapače, jasno shvaćam da Marija mora Boga moliti.


Nema veze molis li se Mariji kao "bogu" ili kao "covjeku". Bilo kakvo obracanje ljudima koji nisu vise zivi se zove vracanje i zazivanje duhova i u Starom Zavjetu je bilo kaznjivo smrcu. Procitaj:

Tako je poginuo Šaul za svoju nevjeru kojom se iznevjerio Jahvi: nije držao Jahvine zapovijedi i povrh toga je pitao za savjet bajačicu,
a nije pitao Jahvu; zato ga je ubio i prenio kraljevstvo na Jišajeva sina Davida.

1 ljet 10,13

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Joshua,

Na temelju čega misliš da Marija sada mora Boga moliti?


Jer i Biblija u Otkrivenju kaže da anđeli predaju Bogu molitve svetaca. Iako je kontekst prilično širok, držim da je taj citat zanimljiv za raspravu.

Sjeti se da je Lazar u krilu Abarahamovu .

Inače, Apostolsko vjerovanje govori o "Općinstvu Svetih"

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Dominik,

Bog je Bog živih, a ne mrtvih. Spiritizam je jedna stvar, općinstvo svetih druga.

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Sinke je napisao/la:
Joshua,

Na temelju čega misliš da Marija sada mora Boga moliti?


Jer i Biblija u Otkrivenju kaže da anđeli predaju Bogu molitve svetaca. Iako je kontekst prilično širok, držim da je taj citat zanimljiv za raspravu.

Sjeti se da je Lazar u krilu Abarahamovu .

Inače, Apostolsko vjerovanje govori o "Općinstvu Svetih"


Mrtvi ništa ne znaju, o tome već postoji rasprava na besmrtnsot duše...

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
dominik je napisao/la:
Sinke je napisao/la:

Gdje je tu molitva Mariji kao Bogu? Ja ovdje, dapače, jasno shvaćam da Marija mora Boga moliti.


Nema veze molis li se Mariji kao "bogu" ili kao "covjeku". Bilo kakvo obracanje ljudima koji nisu vise zivi se zove vracanje i zazivanje duhova i u Starom Zavjetu je bilo kaznjivo smrcu. Procitaj:

Tako je poginuo Šaul za svoju nevjeru kojom se iznevjerio Jahvi: nije držao Jahvine zapovijedi i povrh toga je pitao za savjet bajačicu,
a nije pitao Jahvu; zato ga je ubio i prenio kraljevstvo na Jišajeva sina Davida.

1 ljet 10,13

Ljudi,nemojte tako komunicirati velikim slovima,pa mozemo govoriti mirnu a ne jedan na drugoga vikati</BLOCKQUOTE>

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Ajde, komunicirajmo malim slovimo. bounce

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply