Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Obožavanje svetaca, kipova i slika

power_settings_newLogin to reply
+44
UČENIK10
ziger
Domenika
kristina888
vijesnik
Navi
jakob
laodikejac
melkisedek
Istina
emanuel
Medeni
Naomi
Bhakti
Caesar
crusader
Ruta
Peaceful_warior
imhotep
ILIJA
moki72
simply
tomahowk1
Mila
Želislav
10
NJEGOVA
Velikomucenik
jony
Euro
senka
Totus Tuus
cubela
Justin
Izrail
Daniel
kon
Blue
No Nick
Spart
dominik
Sinke
forestsilvy
kainos
48 posters

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 2 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
Dizma je napisao/la:
Ajde, komunicirajmo malim slovimo. bounce

Dizma ein,zwei,drei.......</BLOCKQUOTE>

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 2 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Dina je napisao/la:

<blockquote>Dizma ein,zwei,drei.......


Oprosti, samo sam šaptao. Winkfood </blockquote>

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 2 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Trenutno nemam namjeru uključiti se u tu temu, ne radi straha od neznanja već radi posvete drugim temama i topicima.

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 2 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Sinke je napisao/la:
Dominik,
općinstvo svetih druga.


opcinstvo svetih te ne cuje. i svaki put kad se tome obracas - obracas se idolima u svom srcu. A znamo kome idolopokonici zrtvuju.

Jedini kome se trebamo moliti je Bog, sve ostalo je grijeh zbog kojeg dolazi srdzba Bozja.

Obrati se! Jer te nece ni opcinstvo ni marija kojoj se molis uslisiti niti ti moci pomoci u dan Suda.

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 2 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Dominik,

opcinstvo svetih te ne cuje. i svaki put kad se tome obracas - obracas se idolima u svom srcu. A znamo kome idolopokonici zrtvuju.


Ako me "općinstvo svetih" ne čuje, tko me čuje da mu "žrtvujem"?

Jedini kome se trebamo moliti je Bog, sve ostalo je grijeh zbog kojeg dolazi srdzba Bozja.

Obrati se! Jer te nece ni opcinstvo ni marija kojoj se molis uslisiti niti ti moci pomoci u dan Suda.


Potpuno se slažem. Zajedno sa živim Kršćanima s kojima sam jedan u Isusu Kristu, kao i Lazar siromah- molim se Bogu, obraćen.

Usput, kako bih te ispravio: Katolici se ne mole Mariji niti svecima , već zajedno s njima mole se Bogu. Ako nastaviš govoriti da se molimo njima i da ih obožavamo, širiš laži i neistine - a znamo tko je njihov gazda.

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 2 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Hrvatska molitva Mariji stara je 800 godina!Ta molitva glasi:</FONT>
Zaštiti Gospodi rabi svoje mirnimi zapovidmi, i upvajućee v zastuplenie blaženei Marii, i ot vseh supostat naših stvori ny bez počali.

U današnjemu hrvatskom jeziku ta bi molitva glasila ovako:
Štiti, Gospodine, sluge svoje miroljubivim odredbama i nas koji se pouzdajemo u zagovor Blažene Marije, učini sigurnim pred svim našim neprijateljima.

Toliko o pouzdanju u Krista, ne vjeruje se Isusu, vec se vjeruje Mariji da ce ona nesto srediti.



Marijo, Majko moja i Majko naša!


Upravljam svoj pogled k Tebi koja si odabrana biti Majkom našega Gospodina, Isusa Krista. Molim Te za Tvoj majčinski blagoslov. U trenutku anđelovog navještenja Ti si bezuvjetno pristala na veliku zadaću koju je za Tebe naš nebeski Otac pripremio.


Pogledaj na mene i na moju tjeskobu koja već godinama uznemiruje moje srce u strahu pred Božjim pozivom. Znam da me Gospodin zove posvetiti svoj život, znam da me zove u samostan, ali nemam hrabrosti poput Tebe reći:" Evo me!"


Molim Te, upravljaj mojim koracima da moj život bude ispunjen smislom na putu prema vječnoj sreći.


Amen.
http://www.katolici.org/zvanja.php?action=c_vidi&id=270


Ako sada vise ne vidis...nema nista vise smisla. Nemam ti tada sto vise reci. Sad Sam ces odgovarati pred Bogom za svoj stav.

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 2 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Dominik,

Pjesma dakle glasi "koji se pouzdajemo u zagovor Blažene Marije"

Upravo u pjesmi priznajemo da je Marija niže biće koje nas pred Bogom zagovara. Ako ćeš naći pjesmu koja govori da molimo Boga da nas nekom zagovara, napustiti ću Katolicizam. Čak i ako takve pjesme ili ideje negdje uspiješ pronaći, ja ću ih istražiti da li su u ispravnom kontekstu. Kako bi oboje bili sigurni da smo svjesni svojih uvjerenja.


Molim Te za Tvoj majčinski blagoslov.

Zapravo, ključna riječ za tebe je "molim". Kada kažeš "molim vas kuglicu sladoleda" ne smatraš sladoledara Bogom. Kod nas je ta riječ formirana u aktualnom jeziku kao sinonim za "tražiti na pristojan način."

U engleskom "pray" znači moliti, a "ask" pitati. Ne sjećam se mjesta, ali čini mi se da Shakespeare u nekim svojim dramama koristi "pray" u kontekstu da jedan lik traži predmet od drugoga. Mislim da je Hamlet u pitanju, ali nisam siguran. U svakom slučaju- misliš li da taj lik do kraja drame drugog smatra Bogom? Zašto nikom dosad nije pala na pamet takva interpretacija osim tebi?

Boga molimo u adoraciji. Mariju pristojno tražimo kao majku da moli za nas Boga. Sveti Pavao traži da se moli za kralja ( 1 Timoteju 2:1) . Misliš da je Pavao smatrao vjernike koji mole za kralja medijatorima kraljevog spasenja? Rekao im je da mole za kralja- zar misliš da on sam nije mogao moliti za njega?

Marijo, Majko moja i Majko naša!

Kad Isus vidje majku i kraj nje učenika kojega je ljubio, reče majci: "Ženo! Evo ti sina!" Zatim reče učeniku: "Evo ti majke!"
Ivan 19:26

----

A sad malo Katoličke ofenzive:

"Pazite da ne prezrete ni jednoga od ovih najmanjih jer, kažem vam, anđeli njihovi na nebu uvijek gledaju lice Oca mojega, koji je na nebesima."
Matej 18:10

Anđeli dakle s neba znaju što se dešava s ljudima na zemlji. Svaki čovjek ima svojeg anđela, jer anđeli nisu sveprisutni kao Bog. Ako anđeli znaju što se s nama dešava, znači da nas i čuju. I iako molimo Boga, možemo tražiti anđele da mole Boga za nas, kao što Pavao traži od vjernika da mole Boga za kralja.

Osim toga, ljudi koji preziru "najmanje" , tj. Kršćane, moraju se bojati anđela. Zašto Isus nije rekao da se boje Boga, koji i bolje od anđela zna što se zbiva na zemlji i može osvetiti prezir sigurno bolje od anđela? Nadalje, kakve veze anđeli uopće imaju ovdje? Zašto je zapravo važno da njihovi anđeli stoje pred Božjim tronom i gledaju NJegovo lice?
Bogu ne trebaju anđeli niti da uništi zlo, ipak je stvorio Nebesku vojsku ( koja se ne može prebrojati ) svojih slugu da se bori protiv zla!

Nadalje, ako je Lazar u krilu Abrahamovu- vjerojatno ga mogu posjetiti anđeli. Ako on i ne čuje ljude na zemlji, ne mogu li mu anđeli njegovih potomaka reći da su potomci u nevolji i da su tražili pomoć od Boga? Ne mogu li mrtvi dakle, čak i ako ne čuju sami od sebe već čuju od anđela, pitati Boga u molitvi da pomognu ljudima na zemlji?

Možeš li ovo obraniti?

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 2 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Usput, kako bih te ispravio: Katolici se ne mole Mariji niti svecima , već zajedno s njima mole se Bogu. Ako nastaviš govoriti da se molimo njima i da ih obožavamo, širiš laži i neistine - a znamo tko je njihov gazda.


Cek, cek malo prijatelju. Negde sam procitao ovo:

Ko ne ispoveda da svi sveci su dostojni pred ocima Bozjim i ne mole im se u ime njihovo kao onima koji saglasno sa crkvenim predanjem imaju mogucnost da nas zastupaju pred Bogom, koji ne postuju da budu anatemisani.


Ovo je jedan od zakljucka 7-og vaseljenskog sabora. Ne znam tacno izvorni navod, ali zelim ga naci svejedno duse svoje radi. Ovo pitam jer kazes da se katolici ne mole ni Mariji ni svecima, dok je praxa drugacija. Prema tome, moje je pitanje: molite li se ili ne svecima i Mariji??

Cisto pitam, nadam se da ti ne smeta pitanje, zanima me upravo zbog razlicitih iskaza koje ponekad cujem.

P.S. Sem toga, nemaju svi protestanti 'prsten' i ne svetkuju svi protestanti 'bozic'. Smile

Pozdrav.

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 2 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Sinke je napisao/la:

A sad malo Katoličke ofenzive:

"Pazite da ne prezrete ni jednoga od ovih najmanjih jer, kažem vam, anđeli njihovi na nebu uvijek gledaju lice Oca mojega, koji je na nebesima."
Matej 18:10

Anđeli dakle s neba znaju što se dešava s ljudima na zemlji. Svaki čovjek ima svojeg anđela, jer anđeli nisu sveprisutni kao Bog. Ako anđeli znaju što se s nama dešava, znači da nas i čuju. I iako molimo Boga, možemo tražiti anđele da mole Boga za nas, kao što Pavao traži od vjernika da mole Boga za kralja.

Osim toga, ljudi koji preziru "najmanje" , tj. Kršćane, moraju se bojati anđela. Zašto Isus nije rekao da se boje Boga, koji i bolje od anđela zna što se zbiva na zemlji i može osvetiti prezir sigurno bolje od anđela? Nadalje, kakve veze anđeli uopće imaju ovdje? Zašto je zapravo važno da njihovi anđeli stoje pred Božjim tronom i gledaju NJegovo lice?
Bogu ne trebaju anđeli niti da uništi zlo, ipak je stvorio Nebesku vojsku ( koja se ne može prebrojati ) svojih slugu da se bori protiv zla!

Nadalje, ako je Lazar u krilu Abrahamovu- vjerojatno ga mogu posjetiti anđeli. Ako on i ne čuje ljude na zemlji, ne mogu li mu anđeli njegovih potomaka reći da su potomci u nevolji i da su tražili pomoć od Boga? Ne mogu li mrtvi dakle, čak i ako ne čuju sami od sebe već čuju od anđela, pitati Boga u molitvi da pomognu ljudima na zemlji?

Možeš li ovo obraniti?



Ne dajte da vam oni koji uživaju u lažnoj poniznosti i štovanju anđela kažu kako niste zaslužili nagradu. Takvi ljudi, oholi zbog svoje tjelesne pameti, unedogled nabrajaju pojedinosti viđenja koja su imali. Ali ne drže se Krista, glave Tijela koje je snažno povezano i koje raste samo dobivajući hranu i snagu od Boga. (kol 2,18.19)

Evo ti i pitanja: Ja cu napraviti kip i reci cu da je to slika boga. I tada cu se pred njom moliti. Ali ja se ne molim kipu, vec bogu, reci cu. Ali Bog je to strogo zabranio! Sve ima svoj razlog. Andjeli nam sluze i cuju nas. Ali nije na nama da im se obracamo. Jer to je grijeh. A ti cini se ne zelis vidjeti, vec umovanjem zelis sebe opravdati. Ali kako ces se opravdati pred Bogom? Jer ime mu je Ljubomorni.

Posrednika pak nema gdje je samo jedan. A Bog je jedan. (gal 3,19)

Osim toga, ljudi koji preziru "najmanje" , tj. Kršćane, moraju se bojati anđela.

To nigdje ne pise. Nisi razumio dobro sve to, cini se. Radi se o tome da ce andjeli reci Bogu, pa se trebamo bojati Boga.

nadalje ne mislim o ovome raspravljati...kao sto rekoh tvoja je odgovornost pred Bogom, a ne pred mnom. Njemu ces odgovarati.

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 2 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Sinke je napisao/la:
Dominik,


I iako molimo Boga, možemo tražiti anđele da mole Boga za nas, kao što Pavao traži od vjernika da mole Boga za kralja.




"Zar nisu svi anđeli službujući duhovi što se običavaju slati da služe onima koji imaju baštiniti spasenje?" (Heb 1:14)

"Ja sam Ivan ovo čuo i vidio. Pošto sam čuo i vidio padoh pred noge anđelu koji mi je ovo pokazao, da mu se poklonim. A on mi reče: "Pazi! Ne!¨Ja sam sluga kao i ti i tvoja braća proroci i oni koji vrše riječi ove knjige. Bogu se pokloni!"

"Ali ako bi vam tko - bili to mi, bio anđeo s neba - navijestio Evanđelje protivno onom koje smo vam navijestili, neka je proklet!" (Gal 1:8)

:eic:

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 2 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
ne mogu obožavati kip, sliku i anđela, ne mogu, probala sam i ne mogu, nanovorođeno sam dijete božje..

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 2 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
vrijedi pročitati knjigu "RASPRAVA O PRAVOJ POBOŽNOSTI PREMA PRESVETOJ
DJEVICI MARIJI" od sv.Ljudevita Montfortskog, najbolji ispit da li je
naša osobna pobožnost zapravo praznovjerje i krivovjerje i kako to
izbjeći

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 2 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
No Nick je napisao/la:
Usput, kako bih te ispravio: Katolici se ne mole Mariji niti svecima , već zajedno s njima mole se Bogu. Ako nastaviš govoriti da se molimo njima i da ih obožavamo, širiš laži i neistine - a znamo tko je njihov gazda.


Cek, cek malo prijatelju. Negde sam procitao ovo:

Ko ne ispoveda da svi sveci su dostojni pred ocima Bozjim i ne mole im se u ime njihovo kao onima koji saglasno sa crkvenim predanjem imaju mogucnost da nas zastupaju pred Bogom, koji ne postuju da budu anatemisani.


Ovo je jedan od zakljucka 7-og vaseljenskog sabora. Ne znam tacno izvorni navod, ali zelim ga naci svejedno duse svoje radi. Ovo pitam jer kazes da se katolici ne mole ni Mariji ni svecima, dok je praxa drugacija. Prema tome, moje je pitanje: molite li se ili ne svecima i Mariji??

Cisto pitam, nadam se da ti ne smeta pitanje, zanima me upravo zbog razlicitih iskaza koje ponekad cujem.

P.S. Sem toga, nemaju svi protestanti 'prsten' i ne svetkuju svi protestanti 'bozic'. Smile

Pozdrav.


No Nick,

U potpunosti se slažem s gore navedenim citatom. Naime, prema apostolskoj Tradiciji sveci stoje pred Bogom, čuju nas i mogu moliti za nas. Apostolska Tradicija jednako tako govori da sveci nisu bogovi, već smo svi jedno u Isusu Kristu, kako kaže i sveto pismo.

Molimo li se svecima i Mariji? Ako "moliti" znači smatrati nekog Bogom i moliti ga tako, tada je odgovor "ne". Ako "moliti" znači pitati nekog na pristojan način da moli za nas Boga- onda je odgovor "da". Naime, eto , i Dominik kaže da nas anđeli čuju. Ako nas anđeli čuju, misliš li da neće moliti Boga za nas ako im se obratimo? Pavao svoje vjernike poziva da mole za kralja- Bog ga čuje, i već zna da će vjernici, ohrabreni Pavlom, moliti za kralja. Pa ipak, Bogu je ugodno kada njegovi vjernici mole za nekog.

Ima toga još- Jakovljeva 5:16 govori da "Mnogo može molitva pravednikova" , dakle Bog će čak uslišti brže molitvu nekog velikog vjernika nego manjeg. Ako pravednik moli za grešnika- Bog će ga više uslišiti nego ako vjernik sklon grijehu moli. Ako nas anđeli čuju pred Gospodinom- zar nisu oni jedni od najjačih pravednika?

PS: Protestanti su protestanti. Ako ja dokažem da kod vas ima poganske prakse, onda se javno deklarirajte- da li je razmjena prstenja grijeh i ako je , koji su sve protestantski pastori bili pogani jer su dozvlili ovu praksu. Izbacite ih iz protestantizma. Pa ne želite valjda imati grijeh pri sklapanju braka!

Zadnja promjena: ; čet 22 vel 2007, 02:39; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 2 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
problem je tu Sinke što je No Nick kao i ja adventist i ne vjerujemo u besmrtnsot duše...znači sveci po nama snivaju u prahu...

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 2 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Bez obzira kojoj denominaciji pripadali,vjerovali u besmrtnost duše ili ne,kakva apostolska tradicija?Jel igdje u Bibliji piše da se molimo ikome osim samom Bogu??

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 2 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Ne dajte da vam oni koji uživaju u lažnoj poniznosti i štovanju anđela kažu kako niste zaslužili nagradu. Takvi ljudi, oholi zbog svoje tjelesne pameti, unedogled nabrajaju pojedinosti viđenja koja su imali. Ali ne drže se Krista, glave Tijela koje je snažno povezano i koje raste samo dobivajući hranu i snagu od Boga. (kol 2,18.19)

Evo ti i pitanja: Ja cu napraviti kip i reci cu da je to slika boga. I tada cu se pred njom moliti. Ali ja se ne molim kipu, vec bogu, reci cu. Ali Bog je to strogo zabranio! Sve ima svoj razlog. Andjeli nam sluze i cuju nas. Ali nije na nama da im se obracamo. Jer to je grijeh. A ti cini se ne zelis vidjeti, vec umovanjem zelis sebe opravdati. Ali kako ces se opravdati pred Bogom? Jer ime mu je Ljubomorni.

Posrednika pak nema gdje je samo jedan. A Bog je jedan. (gal 3,19)

Osim toga, ljudi koji preziru "najmanje" , tj. Kršćane, moraju se bojati anđela.

To nigdje ne pise. Nisi razumio dobro sve to, cini se. Radi se o tome da ce andjeli reci Bogu, pa se trebamo bojati Boga.

nadalje ne mislim o ovome raspravljati...kao sto rekoh tvoja je odgovornost pred Bogom, a ne pred mnom. Njemu ces odgovarati.


Kad Protestant ne zna odgovoriti, onda iz Biblije izvadi jedan citat i kaže da on objašnjava njegovo stajalište. Često puta se desi da citat iz Biblije kojeg protestant citira zapravo dokazuje suprotno stajalište.

Naime, ako promotrimo Kolonašima 2:18 shvatit ćemo da Pavao doslovce govori " Ne brinite se što ima Kršćana koji vam kažu da ne zaslužujete nagradu. Oni se hvale u svojem štovanju anđela, tjelesnoj pameti, lažnoj poniznosti, proročkim vizijama. Oni u svojoj oholosti ne drže se glave- Krista. Jer što su subote i blagdani, ako nemate Krista? Ovi koji su oholi- oni se drže svega osim Krista- a Krist je glava tijelu koje dobiva hranu od Boga! Ako se ne držite glave- badava vam i štovanje anđela i pažnja na dane u tjednu! Ovi oholi vama govore da su veći od vas jer govore da imaju poštovanja prema anđelima tj. da su anđeli njima prijatelji a vama ne? Bog im je dao vizije o kojima neprestano pričaju- oni ih nisu sami zaslužili, kao ni pamet svoju! Čime se oni imaju hvaliti pred vama, posebno ako vi imate skromnost u Kristu? Ako imate Krista u sebi, važniji je taj Krist nego prijateljstvo s anđelima i dobivanje vizija!"

Drugim riječima, Pavao je rekao da se anđeli mogu poštovati i da čovjek može biti pametan- ali badava mu je sve ako nema Krista. Time je zapravo zapisao da se anđeli mogu poštovati i da nije grijeh tako činiti, ali da je Isus glava- i da samo poštivanje anđela i dobivanje vizija nije razlog da bi se netko trebao smatrati vrijednijim od ostatka Crkve.

Što se tiče Galaćana, ja se jednako tako slažem sa Svetim Pavlom. Ali ljudi koje Pavao traži da mole za kralja- ti ih smatraš nekakvim posrednicima spasenja? Ili misliš da se ja molim da me Marija "izbavi od zla"? Mogu moliti Mariju da me "dovede Isusu" ali tu se radi o jednoj metafori, kao što grešnik koji se kaje može tražiti svećenika da ga "dovede Isusu". Isus je taj koji spašava, on je Glava Tijela. Marija nije Glava, Marija je dio Tijela.

Kada se Protestant počne derati da je Bog zabranio da se grade idoli u Knjizi izlaska 20-4, ništa nije bolje nego ga pitati gdje je Bog naredio da se grade kipovi. Kada on kažu da u čitavoj Bibliji nema mjesta gdje Bog kaže da se grade kipovi, onda se citira Knjiga Izlaska 25:18 te mu se još kaže da je Bog naredio da u NJegovom hramu budu kipovi, kako David objašnjava Solomunu u Prvoj Knjizi Ljetopisa 28-18. David kaže Solomunu, čini mi se, da je plan za hram Bog "pisao Svojom Rukom". Drugim riječima, postoji razlika od idola do kipa.

Mnogi protestanti drže da je svaki kip u religioznosti idol. Ali to nije točna definicija. Narodi koji su okruživali Izraelce gradili su kipove koje su smatrali bogovima , klanjali su im se i žrtvovali im djecu. Ako je netko bio pripadnik tog kulta idolopoklonika, vjerovao je da mora žrtvovati kipu, a ne nekakvom božanstvu kojeg taj kip predstavlja. Bog Izraelaca tvrdi da je On Sveprisutan i da je Stvoritelj svega, tako da ga se ne može prikazati ničim, niti se može njegovo biće ograničiti na kip. Ali Bog može narediti kipove i njihovu gradnju- čak im dati i moći da liječe ljude. Tako je u Knjizi brojeva 21:8 naredio da se izgradi kip zmije koji bi liječio od zmijskog otrova. Bog je Svojom Voljom djelovao preko tog kipa. Ali kada su ljudi pomislili da je kip bog kojeg su zvali Nehusthan, kralj Hezekiah dao ga je uništiti, znajući da više štete ima od idolopoklonstva nego od umiranja od zmijskog otrova.

Što se tiče Mateja 18:10- Isus kaže da se preziratelji najmanjih moraju bojati jer anđeli prezrenih uvijek gledaju lice Boga na nebu. Naime, ako je Bog na nebu, i zna što se dešava na zemlji, tada mu anđeli ne trebaju. Ti kažeš da će anđeli Bogu nešto reći što On ne zna? Ali mi iz Otkrivenja 8-3 znamo da svi sveti mogu moliti Boga, ja te pitam- što Ga mole ako su s NJime? Drugim riječima, Bogu ne trebaju anđeli reći što se dešava na zemlji- ali Otkrivenje jasno govori da se u nebu moli te da mole sveci. Kako ti uopće može pasti na pamet da anđeli govore Bogu što se dešava na Zemlji, kada je on Svemoguć?

VRAĆAJ SE OVAMO! AKO MISLIŠ DA ĆEŠ SAD NAPUSTITI RASPRAVU I SVIJETOM GOVORITI DA JA SVECE SMATRAM BOGOM- JA NE ZNAM ŠTO ĆE SE DESITI ALI U SRCU SVOME ZNAM, SUD ĆEŠ SEBI NA GLAVU BACITI! MOLIM BOGA DA MENE UPUTI U SVAKI PEDALJ BIBLIJE I SVIJETA, JER SAM NEZNALICA I TRAŽIM GA- ALI ŠTO ĆE SE TEBI DESITI AKO KAŽEŠ DA ZNAŠ KAKO JA LAŽEM, NE DOKAŽEŠ, I ODEŠ?

Zadnja promjena: ; čet 22 vel 2007, 02:47; ukupno mijenjano 2 put/a.

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 2 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Krizostom je napisao/la:
problem je tu Sinke što je No Nick kao i ja adventist i ne vjerujemo u besmrtnsot duše...znači sveci po nama snivaju u prahu...


Ne samo da sveci ne snivaju u prahu, već ni prokletnici ne snivaju u prahu.
Pročitaj Luku 16:23 i objasni mi svoje stavove! Kako Lazar sjedi u krilu Abrahamovu, i bogataš se muči u paklu- a oboje pričaju o ljudima na zemlji? Kada bogataš pita Lazara da mu pomogne u vatri tako da mu donese vode, Abraham kaže da Lazar ne može doći do njega. Ali kada bogataš kaže da Lazar pošalje nekog mrtvog njegovima u kuću i upozori ih na život koji žive- Abraham kaže da mrtvi mogu ustati i pričati sa živima, ali da bogataševa braća imaju Mojsija i proroke- te ako njima ne vjeruju, niti mrtvi ih neće obratiti.

Kako mrtvi mogu ustati, ako snivaju u prahu?

Zadnja promjena: ; čet 22 vel 2007, 02:47; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 2 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
Joshua je napisao/la:
Bez obzira kojoj denominaciji pripadali,vjerovali u besmrtnost duše ili ne,kakva apostolska tradicija?Jel igdje u Bibliji piše da se molimo ikome osim samom Bogu??


Da li u Bibliji izričito piše da će ljudi suditi Bogu? Ako ti doslovce shvaćaš riječ "moliti" onda shvaćaš i "suditi". Mislim, prema nekim protestantizmima, Bibliju se treba shvatiti doslovno u svakom slučaju.

Rimljanima 3:4
Nipošto! Nego neka Bog bude istinit, a svaki čovjek lažac, kao što je pisano ( u Starome Zavjetu) : Da pravedan ( Bože ) budeš po obećanjima svojim i pobijediš kada Te sudili budu.



Da li je Pavao apostol? Ako je, onda postoji i Apostolska Tradicija tj. Apostolska predaja .

1. Korićanima 11:2
Hvalim vas što me se u svemu sjećate i držite se predaja kako vam predadoh.

2. Solunjanima 2:15
Stoga braćo, čvrsto stojte i držite se predaja u kojima ste poučeni bilo našom riječju, bilo pismom.

2. Solunjanima 3:6
Zapovijedamo vam, braćo, u ime Gospodina Isusa Krista da se klonite svakoga brata što živi neuredno i ne po predaji koju primiste od nas.

2.Timoteju 2:2
Ti se dakle, dijete moje, jačaj milošću u Kristu Isusu i što si od mene po mnogim svjedocima čuo, to predaj vjernim ljudima koji će biti podobni i druge poučiti. S njima se zlopati kao dobar vojnik Krista Isusa. Tko vojuje, ne zapleće se u svagdanje poslove kako bi se vojskovođi svidio.

Sad vas pitam ja:

Gdje u Bibliji, kao knjizi, ne tekstu- piše da je kompletna Riječ Božja?

Da skratim vrijeme, imam prilično jasne odgovore na Ivana 20:31 i Drugu Timoteju 3:16. Ako ih citirate, budite sigurni da stojite iza toga da ti citati znače Sola Scripturu.

Zadnja promjena: ; čet 22 vel 2007, 02:55; ukupno mijenjano 2 put/a.

descriptionObožavanje svetaca, kipova i slika - Page 2 EmptyRe: Obožavanje svetaca, kipova i slika

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply