Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Kršćanstvo i yoga

power_settings_newLogin to reply
+22
narayana
Rahela
Medeni
Pravednik
UČENIK10
Naomi
vivi
Feba
Konin
Trešnja
mikic
Euro
Totus Tuus
mudri Salomon
evangelina
No Nick
Justin
dominik
Fazlija
kainos
Spart
Mali princ
26 posters

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 30 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Neka vam bude povjeri vašoj! Tko što sije to će i žeti! Hvala . Mir vam u Isusu Kristu.

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 30 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
chiron je napisao/la:

Ja još par postova napišem dok sam slobodan ove dane i nema me više jer badava je pokušavat nešto objasnit nekom tko te ne sluša..! Jedino bih možda malo se upoznao sa temom islama na ovom forumu.


Chiron,

Pa daj budi tako dobar, pa napiši nešto o budizmu na temi Budizam.
Ako ti je učitelj Žarko Andričević i član si Dharmaloke onda imaš što pisati.

Ova tema Kršćanstvo i yoga je odavno zapela u slijepu ulicu, jer je od prvobitne namjere da se ovdje piše o odnosu i nekim sličnostima kršćanstva i yoge, došlo do toga da je tema postala mjesto iznošenja frustracija nekih kršćana koji ne mogu trpiti druge religije.


pozdrav

Euro

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 30 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Neka ti bude po vjeri tvojoj Euro! Ja samo neznam kojim riječima sam ja izrazio netrpeljivost! Dapače ja poštujem ono što drugi vjeruju i njihov izbor ali ukazujem na Istinu, Krista. Sam Otac ga je priznao a ja da ga ne priznajem? Ja bijedni otpadnički crv kojega je otkupio krvlju na Golgoti? Ja to ne mogu a za druge nemogu i ne želim govoriti. Ugodan vam dan.

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 30 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Ja samo neznam kojim riječima sam ja izrazio
netrpeljivost! Dapače ja poštujem ono što drugi vjeruju i njihov izbor
ali ukazujem na Istinu, Krista.


Ma nisam niti mislio na tebe. Ti se bar trudiš biti fin.

Nego, imali smo par fanatika koji su upropastili cijelu ovu temu već odavno, tako da se ne brineš. To se ne odnosi na tebe!


pozdrav

Euro

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 30 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Možda i budem. Moram reć da u budizmu ima mnogo škola i stupnjeva finoće objašnjavanja zavisno od toga na kojem je osoba stupnju prakse tako da kad se općenito priča o budizmu ona se uvijek počinje s četiri plemenite istine isl. Učio sam dosta kod Žarka no zadnje vrijeme sam se počeo baviti tibetanskim budizmom. Zbog velike širine budizma i toga što se uglavnom pokušavam bavit praksom ne znam otkud bih počeo. Jednom kad mi dodje il ako neko nešto pita na što znam odgovor...

Jedan od glavnih razloga što sam počeo pisati na forumu je što sam naletio na neke Fazlijine postove gdje sam vidio da je on jedan od glavnih eksponenata budizma na forumu. Uglavnom čini mi se da to ne radi dobro. Miješa i objašnjava budizam sa drugim religijama čime se ne vide neke od njegovih glavnih značajki da ne kažem da ne može naći velikog budističkog autoriteta koji će mu tako nešto potvrdit. Upravo je glavna razlika izmedju budizma i nekih hindu škola, budistička negacija brahmana kao krajneg postignuća i samog savikalpa i nirvikalpa samadhia kao cilja. To nisu samo "filozofkse distinkcije". U budizmu sve služi samo praksi, nema teorije samo radi nje samo. Također šara uzduž i poprijeko po budističkim školama. Naveo je neke direktno netočne detalje što mi je samo potvrdilo tu jednu sliku površnosti. Iako ne tvrdim da nije kvalitetna osoba ili dobar praktičar onog čega radi no nije mi jasno što je to točno. Smatram da ako si ozbiljan praktičar mora ti biti jasno u čemu je posebnost nekih puteva dok on npr. kaže da je budista i onda to izjednači s brahmanom.


Bah, sad baš gledam zadnji post. Nemam kaj pričat s krščanima.

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 30 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Chiron,

Mogu li ti ja postaviti par pitanja u vezi budizma na temi Budizam?
Za tebe to neće biti problem i vjerojatno će odgovori biti kratki.
Tako da neće biti ništa zamorno. A i neću postaviti tih par pitanja odjednom.

pozdrav

Euro

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 30 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Možeš. No sad sam na poslu.

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 30 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Dobro, onda ću ti napisati pitanje, a ti odgovori danas ili sutra kad već imaš vremena.


pozdrav

Euro

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 30 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Euro je napisao/la:


He, he, he...pa Gubavac cijelo vrijeme govori da vas dvojica pročitate Bibliju iako ste ju vjerojatno pročitali, pa znate bitne stvari o njoj.


Da Euro procitao sam ju. Bio sam na hršćanskim duhovnih vježbah kdje smo proucavali Sveto pismo. Imam sve zakramente i bio sam rimokatolik.

Nemojte sada postati kao i on i njemu određivati što treba pročitati, što je istina i koji je jedini pravi Bog!

Bhagavad Gita nije moja svjeta knjiga. Preporucio sam mu samo zato da malo proširi horizonte. Jer ona daleko nadmašuje Svjeto Pismo.

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 30 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
tantric je napisao/la:
Euro je napisao/la:


He, he, he...pa Gubavac cijelo vrijeme govori da vas dvojica pročitate Bibliju iako ste ju vjerojatno pročitali, pa znate bitne stvari o njoj.


Da Euro procitao sam ju. Bio sam na hršćanskim duhovnih vježbah kdje smo proucavali Sveto pismo. Imam sve zakramente i bio sam rimokatolik.

Nemojte sada postati kao i on i njemu određivati što treba pročitati, što je istina i koji je jedini pravi Bog!

Bhagavad Gita nije moja svjeta knjiga. Preporucio sam mu samo zato da malo proširi horizonte. Jer ona daleko nadmašuje Svjeto Pismo.


Ako ti tako misliš dobro. Neka ti bude po vjeri tvojoj. U Riječi, kao što i sam znaš, lijepo piše da će nas vlastite riječi osuditi i vlastite riječi opravdati. Jer one proizlaze iz nutrine. A samo da se zna ništa ne nadmašuje Sveto Pismo! A današnje stanje u svijetu ,koje je u Riječi prorečeno, to potvrđuje. A ti dokaži drugačije. Kada te pobija današnje moralno stanje čovjeka za koje je zaspisano u Riječi da će biti u posljednje vrijeme.Hvala. I to bez da uzmemo u obzir mnošto znanstvenih i povijesnih dokaza u obzir. Mir vam u Isusu Kristu Gospodinu našemu.

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 30 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Gubavac je napisao/la:
Ako ti tako misliš dobro. Neka ti bude po vjeri tvojoj. U Riječi, kao što i sam znaš, lijepo piše da će nas vlastite riječi osuditi i vlastite riječi opravdati. Jer one proizlaze iz nutrine. A samo da se zna ništa ne nadmašuje Sveto Pismo! A današnje stanje u svijetu ,koje je u Riječi prorečeno, to potvrđuje. A ti dokaži drugačije.


Ja nemam šta dokazivat - to ostavljam vama dogmašima. Možda će doci neki bhakta pa vi onda ljepo cavrljajte, meni je to gubitak vremena.

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 30 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
tantric je napisao/la:
Gubavac je napisao/la:
Ako ti tako misliš dobro. Neka ti bude po vjeri tvojoj. U Riječi, kao što i sam znaš, lijepo piše da će nas vlastite riječi osuditi i vlastite riječi opravdati. Jer one proizlaze iz nutrine. A samo da se zna ništa ne nadmašuje Sveto Pismo! A današnje stanje u svijetu ,koje je u Riječi prorečeno, to potvrđuje. A ti dokaži drugačije.


Ja nemam šta dokazivat - to ostavljam vama dogmašima. Možda će doci neki bhakta pa vi onda ljepo cavrljajte, meni je to gubitak vremena.



Neka ti bude po vjeri tvojoj. Hvala. Mir vam u Isusu Kristu Gospodinu našemu.

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 30 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
HARI OM TAT SAT

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 30 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Evo i web stranice Maharshi Deva Murtija. Malo je oskudnija, vidi se da se ljudi ne bave web designom, nego meditacijom i yogom, ali su zato slike super:

http://homepage.ntlworld.com/bhavin.desai/

Najludja mi je ona slika gdje Deva Murti koji ima 103 godine, dolazi u posjetu svojem ucitelju koji ima 150 godina... Kršćanstvo i yoga - Page 30 Icon_biggrin Zakon su ljudi!

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 30 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Orientalia - jos jedan dobar opci izvor o duhovnosti, religiji i kulturama Istoka:
http://www.orientalia.org/

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 30 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Clanovi duhovne skupine Umjece zivljenja: http://www.artofliving.hr/ su napravili odlican i krajnje profesionalan filmski proizvod o svojem Guruu Shrii Shrii Ravi Shankar:

http://www.sampoorna-movie.com/

Svjetska premijera je sutra u Zagrebu, redatatelj je nas co'ek, sto Hrvatskoj daje poseban znacaj u ocima ove duhovne sljedbe.

"Sampoorna je film o posebnom ljudskom biću koji je posvetio svoj život pomažući ujediniti čitav svijet sa svim svojim kulturološkim, polotičkim i vjerskim razlikama. Nevjerojatni duhovni učitelj stvara ono što on naziva "Jednom svjetskom obitelji".

Film koji je u nastajanju zadnjih gotovo 3 godine, doživljava svoju premijeru 9.11. (nedjelja) u Zagrebu, u kinu Europa u 17 sati. Ono što film također čini posebnim je to da je redatelj filma Hrvat Marko Čavka, dok su svi ostali članovi produkcije filma redom iz različitih dijelova svijeta."

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 30 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
http://www.blic.rs/reportaza.php?id=71067

Zanimljiv prilog o Srbinu koji je postao katolicki svecenik, nakon sto je prvo bio oficir JNA, potom clan Hare Krshna pokreta, da bi na koncu... procitajte!

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 30 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Joga u svakodnevnom zivotu:
gostovanje Svami Maheshvarananda Paramahamse

Javno predavanje u Zagrebu 23. rujna
“DUHOVNO BUĐENJE – AGJA ČAKRA”
Javno predavanje će se održati u 19,00 sati u u Hypo kongresnom centru (dvorana „Kornati“), Slavonska avenija 6 (http://www.hypoexpocentre.hr/).
Ulaznica (minimalna preporučena donacija) je 100 kuna.

Javno predavanje u Splitu 24. rujna
“JOGA ZA ZDRAV I SRETAN ŽIVOT”
Javno predavanje će se održati u 19,00 sati u Športskom centru „Gripe“ - ulaz 5, Osječka 11.
Ulaznica (minimalna preporučena donacija) je 60 kuna.

Javno predavanje u Labinu 27. rujna
“JOGA U SVAKODNEVNOM ŽIVOTU”
Javno predavanje će se održati u 19,00 sati u Labinskoj kino dvorani, Alda Negrija 11.
Ulaznica (minimalna preporučena donacija) je 70 kuna.

Međunarodni vikend seminar
Umag, 25. do 27. rujna
Mjesto održavanja programa – Montažna dvorana u turističkom naselju „Sol Polynesia“, Katoro bb, Umag

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 30 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply