Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Kršćanstvo i yoga

power_settings_newLogin to reply
+22
narayana
Rahela
Medeni
Pravednik
UČENIK10
Naomi
vivi
Feba
Konin
Trešnja
mikic
Euro
Totus Tuus
mudri Salomon
evangelina
No Nick
Justin
dominik
Fazlija
kainos
Spart
Mali princ
26 posters

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 29 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Moram se osvrnuti na ono što je uvijek pratilo sve moje susrete sa predanim krščanima. TOTALNA ZATVORENOST, DOGMATIČNOST, KRUTOST I UTJERAVANJE KRŠČANSTVA DRUGIMA U KOSTI.
Ja ne znam zašto oni misle da trebaju propovijedati ljudima koji nisu njihove vjeroispovijesti, a i ostalima denominacijama svoje vjere s kojima se baš ne slažu 100%. Tako sam i došao na ovaj site, vidio sam danas u novinama članak o neokatekumenistima. Napao ih neki lik (zaboravih ime) pa potom i katoličku crkvu (on je adventista) i jedna od bitnih stvari koje navodi je kako se misa mora služit subotom i kako se ne smije klanjat Mariji ili nekom svecu (ko da ako im neko na taj način izražava poštovanje to znači da ih je izjednačio s Bogom). Kao da su ove dvije stvari bitne! Dokle ćemo na taj način doći u međureligijakom dijalogu? Nigdje! Da ne pričam koliko je to daleko od toga da neki katolik shvati što bi trebao biti tantrički ritual.

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 29 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Evo ga, radi se o inlineru na ovom forumu. Ali i inače gledam odgovore krščana na neke postove ovdje. U stilu, idite van (iz Hrvatske, valjda ). Šta nam to govori o dotičnima kao ljudima?

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 29 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Još bih se osvrnuo na jedan problem vezan uz međureligijski dijalog. Mislim da nema smisla (kao što je u prvom dijelu ove teme pokušavano) objašnjavati krščanima što je yoga na način da se kaže da se tu stremi Bogu budući da oni vjeruju samo u jednog Boga, a on je svoj nauk objavio u Bibiliji. Također, kao što sam naveo na temi Budizam pogrešno je neko brkanje svih yoga u isti koš. Yoga je disciplina ili ujedinjenje tijela, energija, uma. Ovladavanje istima, njihovo eventualno transformiranje i usmjeravanje ka nekom cilju koji je određen dotičnom religijom. U hinduizmu značenje yoge je više kao neki put ujedinjenja s Bogom jer imamo i karma i bhakti yogu koje nisu put discipline tjelesnih energija kao hatha y. putem fizičkih praksi već putem devocija isl. Yoga ima mnogo: taoistička, budistička, hinduistička...

Pravo je pitanje da li krščanin može priznati da je samo jedan Bog ili da svi putevi vode ka istom!

Mislim da svi ovdje možemo o tome samo imati svoja mišljenja budući da nitko od nas nije ni iz bliza autoritet niti majstor neke yoge, a bome niti papa nema budističko iskustvo da bi o njemu pričao. Dokazivanje u stilu da je bog meni tako u osobnom iskustvu rekao ili Biblija, ne stoji odnosno stoji samo u krščanskoj zemlji. Drugdje su isti takvi autoriteti rekli nešto drugo, a mislim da je kineza više nego nas, hehe.

Samim time šta nismo majstori neke yoge znači da nismo realizirali cilj iste (bar ne u potpunosti) pa i o njemu možemo samo nagađati. Osim toga o drugim tradicijama osim one koje slijedimo znamo više-manje samo teoretski. Nemojmo se zavaravati da je intelektualno razumijevanje isto šta i stvarna realizacija koja čovjeka i njegovu svijest potpuno promijeni na svim nivoima Zato mi se ne sviđa kako ljudi ovdje koji se bave nekom yogom vode dijaloge u kojima bez pardona iznose teze o svemu i svačemu. Tako nastaje samo zbrka i komunicira se neka new age mješavina. Ja sam siguran da ako mi neko ovdje pokuša ispričat da je raja yoga isto što i budistička tantra ili nešto slično ću mu bez problema pokazat da to ne može tvrdit. Sve religije i njihovi ogranci imaju neke svoje posebnosti i njih treba poštovati kao i ljude koji ih slijede. Na tim ljudskim kvalitetama treba graditi dijalog.
Različitost je samo prikaz kreativnosti stvaranja i ona nam samo donosi bogatstvo koje se ogledava u čovjeku i dubinama svemira. To što smo premali da sve shvatimo i obuhvatimo je druga stvar.

Dakle, krščani, pokažite svoje kvalitete, a ne krutost i zatvorenost.

A osim toga kao što rekoh kineza i indijaca ima mnogo više, dakle crno nam se piše, haha.

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 29 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Jeste li živjeli po Svetom Pismu? Probajte živjeti ono što je u njemu zapisano iskreno svim srcem 6 mjeseci ! Pa onda iznosite svoja razmišljanja. Garantiram mir, ljubav i milost koju ni jedno učenje nit duhovno tjelesne vježbe ovog svijeta ne mogu dati. Hvala. Mir vam u Isusu Kristu Gospodinu našemu.

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 29 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Gubavac je napisao/la:
Jeste li živjeli po Svetom Pismu? Probajte živjeti ono što je u njemu zapisano iskreno svim srcem 6 mjeseci ! Pa onda iznosite svoja razmišljanja. Garantiram mir, ljubav i milost koju ni jedno učenje nit duhovno tjelesne vježbe ovog svijeta ne mogu dati. Hvala. Mir vam u Isusu Kristu Gospodinu našemu.


Jesi li ti živijo po načelima tantre barem 3 mjeseca. Ukljuci se recimo u Ananda Margu i živi po načelima tantre. Pa cemo onda razpravljat.


Sva čast i slava bogu.

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 29 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
tantric je napisao/la:
Gubavac je napisao/la:
Jeste li živjeli po Svetom Pismu? Probajte živjeti ono što je u njemu zapisano iskreno svim srcem 6 mjeseci ! Pa onda iznosite svoja razmišljanja. Garantiram mir, ljubav i milost koju ni jedno učenje nit duhovno tjelesne vježbe ovog svijeta ne mogu dati. Hvala. Mir vam u Isusu Kristu Gospodinu našemu.


Jesi li ti živijo po načelima tantre barem 3 mjeseca. Ukljuci se recimo u Ananda Margu i živi po načelima tantre. Pa cemo onda razpravljat.


Sva čast i slava bogu.


Da li upućuje na Krista? Da li se slaže sa Svetim Pismom i onime što je unutar njega navedeno a kroz povijest je pokazano da je istinito i da vodi ka Kristu? Ja ne bih rekao!! Pa zašto da trošim onda svoju nadnicu na nešto što kruh nije i što ne siti? Hvala. Mir vam u Isusu Kristu Gospodinu našemu.

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 29 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Gubavac je napisao/la:
Da li upućuje na Krista? Da li se slaže sa Svetim Pismom i onime što je unutar njega navedeno a kroz povijest je pokazano da je istinito i da vodi ka Kristu? Ja ne bih rekao!! Pa zašto da trošim onda svoju nadnicu na nešto što kruh nije i što ne siti? Hvala. Mir vam u Isusu Kristu Gospodinu našemu.


Zašto očekuješ da neko živi po Svetom Pismu a ti ne bi živeo po svetoj knjizi onoga kome savjetuješ. To je jednostavno fanatizam. /Samo ja i moje. Ono je dobro u šta ja vjerujem. Moja knjiga je sveta.../ To je kao da ti bhakta kaže - dali je u Svjetom Pismu Krisna?
Kako znaš da je Sveto Pismo pravo a ne Bhagavat Gita ili Koran. To su sve dogme koje tantra zaobiđe.

I još me zanima Krist. Šta ti podrazumjevaš kod rječi Krist? Zar nije lik Krista u tvojoj glavi kao fantazma. Ti ne slediš Krista nego ideju Krista. Ideju koju si stvorijo u svojoj glavi. Zar nije to idolopoklonstvo na mentalnom nivoju. Ako želiš duhovno iskustvo moraš se rješiti svih mentalnih percepcija. Svete knige su prepreke na putu. Ili da kažem jezikom nekog kršćanskog mistika - ''ako želiš upoznati boga moraš prvo izbaciti boga''.

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 29 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
[quote="tantric"]
Gubavac je napisao/la:
Da li upućuje na Krista? Da li se slaže sa Svetim Pismom i onime što je unutar njega navedeno a kroz povijest je pokazano da je istinito i da vodi ka Kristu? Ja ne bih rekao!! Pa zašto da trošim onda svoju nadnicu na nešto što kruh nije i što ne siti? Hvala. Mir vam u Isusu Kristu Gospodinu našemu.


Zašto očekuješ da neko živi po Svetom Pismu a ti ne bi živeo po svetoj knjizi onoga kome savjetuješ. To je jednostavno fanatizam. /Samo ja i moje. Ono je dobro u šta ja vjerujem. Moja knjiga je sveta.../ To je kao da ti bhakta kaže - dali je u Svjetom Pismu Krisna?
Kako znaš da je Sveto Pismo pravo a ne Bhagavat Gita ili Koran. To su sve dogme koje tantra zaobiđe.

I još me zanima Krist. Šta ti podrazumjevaš kod rječi Krist? Zar nije lik Krista u tvojoj glavi kao fantazma. Ti ne slediš Krista nego ideju Krista. Ideju koju si stvorijo u svojoj glavi. Zar nije to idolopoklonstvo na mentalnom nivoju. Ako želiš duhovno iskustvo moraš se rješiti svih mentalnih percepcija. Svete knige su prepreke na putu. Ili da kažem jezikom nekog kršćanskog mistika - ''ako želiš upoznati boga moraš prvo izbaciti boga''.[/quote/]


Sam Krist je rekao da je izvor žive vode i da svi koji dođu na taj izvor više nikad neće ožednjeti. Ja ne namećem nikome ništa svi vi imati slobodnu volju i pravo na izbor . Ali je činjenica da tko god da je došao Kristu promijenio se i postao bolji čovjek! Ja to nisam našao nidgje osim u životima ljudi koji su iskreno svoje živote predali Kristu. A ako želiš vidjeti tko je to Krist uzmi Sveto Pismo pa čitaj. Tamo češ ga najbolje upoznati. Krist je rekao "Ja sam put istina i život." I svi ljudi koji su iskreno ga potražili i predali mu u ruke svoje živote našli su put, istinu i život. Ja to nisam našao ni u jednom od tih istočnjačkih religija , učitelja i slično a ti? Ja imam takvo osobno svjedočanstvo sa Kristom da bi plakao kad bi ga čuo. I Krist je jedini koji uvijek bio sama ljubav i sve , apsolutno sve radio na slavu Bogu ne tražeći zauzvrat ništa do vjernosti žara! Ja takvu nesebičnost nisam našao ni u jednoj istočnjačkoj religiji a ti? I zato sam sretan svaki dan. Jer znam da imam Otkupitelja koji se odrekao slave i časti te je došao na ovu nepravednu, nemoralnu zemlju bez ljubavi prema ikome i prolio svoju krv da bi ja , uzdajući se u njega, imao milost i oprost svaki dan i jednog dana boravio licem u lice sa njim kroz cijelu vječnost ! U Svetom Pismu postoji preko 60 proročanstava . Preko 90% njih se ispunilo. Uzimajući u obzir taj podatak i sve što sam naveo u ovom postu dolazim do slijedećeg zaključka--- da nitko i ništa na ovome svijetu nas ne može promijeniti u bolje ljude , oplemeniti i spasiti do vjere i suživota sa Isusom Kristom. A ti mi nađi čovjeka u istočnoreligijskom sistemu koji je to sposoban! Ja takvog neznam! I to ne samo u istočno religijskom svijetu ;uzmi bilo gdje u svijetu i bilo koga! Gledaj sve što ja ovdje pišem pišem iz ljubavi prema svima vama i zato jer želim da i vama bude dobro i da imate ovaj mir koji imam ja to je sve. Da je meni svejedno dali bi ja mogao reći za sebe da sam kršćanin? Da li je Kristu bilo svejedno? KRIST JE UMRO ZA APSOLUTNO SVAKOG ČOVJEKA NA OVOJ ZEMLJI A NE ZA ODABRANE. U meni je takva radosti i polet da ja jednostavno nemogu i neću šutjeti. Ja želim da i vi svi osjetite te blagoslove u svom životu. Na kraju krajeva sam Krist je rekao da ako ćemo mi šutjeti kamenje će vikati. Pa ako već moram birati da li da ignoriram sve što je Krist za mene učinio ili ispadnem fanatik u vašim oćima radije izabirem ovo drugo jer ovo prvo bi bilo pljuska u to Kristovo lice puno ljubavi i milosti a ja nemam srca tako nešto učiniti nako svega što je učinio za mene.To je ta ljubav i nesebičnost i poniznost Kristova na koju je pozvao sve one koji ga vjeruju. Ja nemam plan dovesti nikog u svoju denominaciju i pokazat je kao bolju od one druge. Ja samo želi da osjetite tu ljubav i milost koju Krist nudi svakome od nas. Hvala. Mir vam u Isusu Kristu.

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 29 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Kako znaš da u našim srcima nema ljubavi do boga? Zašto misliš da ti imaš ljubav a ostali nemaju ljubavi?

Misliš da oni koji vjeruju u Krishnu nemaju vece ljubavi do boga kao što ju imaš ti?

To nije samo fanatizam nego i egocentrizam


Ja nemam ništa protiv Svetog Pisma. Moj je stav da svako ima pravo da se obrati bogu na način koji je njemu blizak. Odnos do boga je intiman. Ako je tvoj odnos do boga preko Svetog Pisma to je uredu. Ali dozvoli ostalima da služe bogu na svoj način. Bog je ljubazan. Ako je ljubav do njega velika nema veze koja je tvoja sveta knjiga. Važna je samo ljubav do njega.

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 29 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
tantric je napisao/la:

Kako znaš da u našim srcima nema ljubavi do boga? Zašto misliš da ti imaš ljubav a ostali nemaju ljubavi?

Misliš da oni koji vjeruju u Krishnu nemaju vece ljubavi do boga kao što ju imaš ti?

To nije samo fanatizam nego i egocentrizam


Ja nemam ništa protiv Svetog Pisma. Moj je stav da svako ima pravo da se obrati bogu na način koji je njemu blizak. Odnos do boga je intiman. Ako je tvoj odnos do boga preko Svetog Pisma to je uredu. Ali dozvoli ostalima da služe bogu na svoj način. Bog je ljubazan. Ako je ljubav do njega velika nema veze koja je tvoja sveta knjiga. Važna je samo ljubav do njega.



Nije li Krist rekao "Ako me ljubite vršit ćete moje zapovijedi"? IStina jest ljubav. Krist je rekao "Ja sam put istina i život". To je zapisano i objavljeno u Svetom Pismu u kome su i sve ostale moralne zapovijedi date. Ja sam sam po sebi grešan kao i svi mi i ako nema Krista umeni nema ljubavi. Ja sam samo davao svoje svjedočanstvo kako je to kada Krista pustiš u srce to je sve i svoju želju za sve vas ako je to problem meni je žao. Ja nisam napisao niti jednu rečenicu koja bi veličala mene i mene stavljala u fokus već Krista koji to i zaslužuje. Gdje je tu po tebi egocentričnost? Tako da ja nisam naveo niti jednu od ovih stvari za koje me optužuješ. I ne znam što sam ti skrivio da me napadaš. Ja sam napisao istinu. A Krist jest put istina i život. A to je sve objavljeno u Svetom Pismu nama za odgoj u pravednosti. Ti imaš ljubav kao i svi mi ali da li je ona potpuna bez Krista i Svetoga Pisma u kojemu je sve rečeno objavljeno? Mi nismo tu da iskazujemo ljubav prema Bogu na način koji nama odgovara već na način koji je Bogu po volji. A on je sve to definirao u Svetom Pismu. I to je i rekao i potvrdio svojim životom Isus Krist. Ako ne vjeruješ uzmi pa čitaj. Sveto Pismo svjedoči samo za sebe. Hvala. Mir vam u Isusu Kristu

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 29 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Kaže ti čovjek da si egocentričan jer smatraš da samo ti i krščani imate monopol na istinu i ljubav. Meni je Buddha rekao također koji put da slijedim do istih vrlina. Kako ti znaš da to nije dobar put. Kao što sam rekao: kineza ima više. Što bi rekao nekom od njih da ga sretneš i da ti on kaže da su njemu neki drugi rekli koji put da slijedi. Po čemu je tvoj put bolji, točniji ili bilo što.
Da na taj način se odnosiš s ljudima na nekom drugom području npr. da ja hodam okolo i kažem da je meni moj tata ili učitelj u školi ili bilo koji autoritet rekao nešto i da je jedino to točno ljudi bi mi rekli da sam umišljen i ograničen šta tvrdim tako nešto.
Ako ti poštuješ druge i želiš zajedno s njima živjeti ne moraš svako malo završavati svoje postove s nekim citatom iz Biblije isl. automatski nam time govoreći da smo mi ipak jadni što nismo našli Krista ili slično. Cijela tvoja priča je samo u jednom smjeru uopće ne pokušavaš razumjeti druge ili ih prihvatiti.
Samo da znaš ja sam 6 godina išao na vjeronauk, skoro svo to vrijeme ministrirao, htio sam biti misionar, pročitao Novi zavjet više puta i stvarno to slijedio. Imao sam prijatelja koji je bio pravi katolički mistik. Kasnije je završio i teologiju. Nikad mi nije propovijedao kao što većina ljudi na ovom forumu čini. Tako da ja jako dobro poznam krščanstvo. No kasnije sam našao budizam i mogu ti reči da mi je to toliko bolje, toliko već u krvi da me krščanstvo opće ne zanima. Mogu reči da kad bi mi se Krist ukazao i rekao : "Ja sam Put, Istina i Život" ja bi rekao OK, drago mi je. No ne bi sigurno postao krščanin na način kakav si ti, dakle da odbacim sve druge vjere i smatram da su u krivu, a u biti ne bi postao ni krščanin. Dobro mi je. Dobar mi je život, sretan sam, oženjen, imam svoj posao, nemam problema, niti konflikata i meni je to donio budizam. Dakle, pomisli si ti kako komunicirati sa mnom. Nemaš kaj mi citirati Bibliji ili mi pričati o sreći, postajanju boljim čovjekom isl. jer ja sve to imam. Otkud ti ideja da se samo slijeđenjem Krista može postati sretnim i dobrim. Ja ima prijatelje koji su se transformirali na druge načine. Užasno ograničeno.
I razmisli kud vodi takav stav danas u eri kad se granice smanjuju. Kome se sviđa živjeti s nekim za koga znaš da te sažaljuje, čeka da se preobratiš i smatra da si u krivu po nečemu što je za tebe tako bitno i ponad svega osobno pitanje kao što je vjera. To samo pokazuje koliko vjera može biti opasna.
Zanimljivo je da je budizam jedina svjetska religija u ime koje se nikad nije vodio rat i sve ono što je uz to išlo iako je stariji i od islama i krščanstva!

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 29 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
To šta ti neke gore navedene stvari nisi našao u istočnom sistemu samo pokazuje da ne poznaš dovoljno iste.

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 29 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Gubavac je napisao/la:
Nije li Krist rekao "Ako me ljubite vršit ćete moje zapovijedi"? IStina jest ljubav. Krist je rekao "Ja sam put istina i život". To je zapisano i objavljeno u Svetom Pismu u kome su i sve ostale moralne zapovijedi date. Ja sam sam po sebi grešan kao i svi mi i ako nema Krista umeni nema ljubavi. Ja sam samo davao svoje svjedočanstvo kako je to kada Krista pustiš u srce to je sve i svoju želju za sve vas ako je to problem meni je žao.Ja nisam napisao niti jednu rečenicu koja bi veličala mene i mene stavljala u fokus već Krista koji to i zaslužuje. Gdje je tu po tebi egocentričnost? Tako da ja nisam naveo niti jednu od ovih stvari za koje me optužuješ. I ne znam što sam ti skrivio da me napadaš. Ja sam napisao istinu. A Krist jest put istina i život. A to je sve objavljeno u Svetom Pismu nama za odgoj u pravednosti. Ti imaš ljubav kao i svi mi ali da li je ona potpuna bez Krista i Svetoga Pisma u kojemu je sve rečeno objavljeno? Mi nismo tu da iskazujemo ljubav prema Bogu na način koji nama odgovara već na način koji je Bogu po volji. A on je sve to definirao u Svetom Pismu. I to je i rekao i potvrdio svojim životom Isus Krist. Ako ne vjeruješ uzmi pa čitaj. Sveto Pismo svjedoči samo za sebe. Hvala. Mir vam u Isusu Kristu



Egocentrizam je tu -
Ti imaš ljubav kao i svi mi ali da li je ona potpuna bez Krista i Svetoga Pisma u kojemu je sve rečeno objavljeno?


Ti kažeš da ima potpunu ljubav samo onaj ko priznaje Krista i Sveto Pismo(to znači ti). Ne hindujac-ne musliman-ne budista samo ti. Jer imaš Krista u srcu i Sveto Pismo. To je pravilno zbog toga što ti u to vjeruješ. Budisti, muslimani, hinduisti, ... niko nema potpune ljubavi zbog toga što ne priznaje Krista. Samo je ti imaš. Zar stvarno ne vidiš egocentrizma? ...........................................Molim te Gubavac budi ozbiljan.
I ne znam što sam ti skrivio da me napadaš. Ja sam napisao istinu

Ne napadam tebe, samo se ne slažem sa tvom stavom. I nakraju ti si napisao istinu cheers .

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 29 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
chiron je napisao/la:
Zanimljivo je da je budizam jedina svjetska religija u ime koje se nikad nije vodio rat i sve ono što je uz to išlo iako je stariji i od islama i krščanstva!
Ja sam se odrekao religiji ali najviše poštovanja imam baš do budizma. Nikome ne usiljava svoju religiju nego privuče ljude sa svojom mudrošču.

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 29 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Gubavac preporucujem ti da pročitaš Bhagavat Gitu.

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 29 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Gubavac preporucujem ti da pročitaš Bhagavat Gitu.


He, he, he...pa Gubavac cijelo vrijeme govori da vas dvojica pročitate Bibliju iako ste ju vjerojatno pročitali, pa znate bitne stvari o njoj.

Nemojte sada postati kao i on i njemu određivati što treba pročitati, što je istina i koji je jedini pravi Bog!


pozdrav

Euro

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 29 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Ma jest tantriče. Moram reč da i ja se ne smatram budistom u istom smislu u kojem se neko drugi smatra pripadnikom neke religije jer buddha kaže da je to sve "samo splav do druge obale, kad stigneš više nema potrebe ju nosit na leđima". Također budizam je primarno objašnjenje za praksu meditaciju, nije vjera te u konačnici kaže da je istina onkraj uma!
Al sami krščani su uzaludan slučaj, ne mreš se opće razgovarat s njima da ti ne pametuju iako sam se s toma pojavom sreo i kod nekih drugih teista.
Ja još par postova napišem dok sam slobodan ove dane i nema me više jer badava je pokušavat nešto objasnit nekom tko te ne sluša..! Jedino bih možda malo se upoznao sa temom islama na ovom forumu.

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 29 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Pa ja sam postavio sasvim logično pitanje ! Ako Krist kaže u Svetom Pismu "Ako me ljubite vršit ćete moje zapovijedi." i ako kaže "Ja sa put , istina i život." i da nema puta do Oca osim po Kristu u čemu je problem? Vi ne shvaćate da ja nikoga ne osuđujem! Osuđujete sami sebe svojim riječima. Pisano je "Vlastite riječi će te opravdati , vlastite riječi će te osuditi." Ja nisam govorio svoje riječi već rijeći Sina Božjega zapisane u Svetom Pismu , koji je jedini put ka Ocu. I ne nazivate mene egocentrikom i tako rećeno mrziteljem svih ostalih osim kršćana već Sina Božjega Isusa Krista koji je krvario za vas na križu kao i za mene. Kao što sam rekao Bog ima svoje ljude posvuda ali je Bog Bog reda i svi oni koji su od njega nadahnuti i vođeni živjet će po njegovom moralnom zakonu jer to je ono što se od nas zahtijeva. U suprotnom je Bog kontradiktoran a to nije moguće jer je Bog najsavršenije biće koje je utemeljilo cijeli univerzum i on ne čini greške i ne govori jezikom koji mi ne bismo razumijeli. On je savršena pravda , istina i ljubav i od nas traži da vršimo njegovu volju i volju onoga kojega je poslao radi nas. Sve to piše u Svetom Pismu kao i riječi da sve sa čime god dolazimo u dodir uspoređujemo sa Pismom i ako je uskladu sa Pismom i ako upućuje na Boga onda je za nas dobro ako nije po Pismu onda ni nemože biti dobro zato jer je u Pismu prikazana punina Božjeg karaktera koliko god vama to bilo teško prihvatiti.U tome i jest borba na zemlji. Protiv samog sebe , svojeg sebičnog ja , oholosti i samodostatnosti i svih onih stvari koje su nuspojava grijeha i ono čime nas đavao pokušava odvojiti od Boga te koje sprečavaju Boga da djeluje u našem životu.(to ne znači da ste i vi takvi govorim općenito). Znači tu više nema mene i ono što meni paše i što biha ja htio već što Bog želi i planira za mene. Ima jako puno kršćana nažalost koji svojim vlastitim životom ne žive onako kako to Bog zahtjeva ali to nije ni moj ni vaš problem već njihov. Ja na vas ne gledam kao netko koje niži ili bilo što več kao ljude kakav sam i ja koji jednostavno žele služiti Bogu i biti duhovno ispunjeni. A to se ne postiže bilo kakvim zamjenskim duhovnim sredstvima ili nekakvim tjelesnim naukama i sredstvima ili što god. Već prepuštanjem da Bog vodi vaš život i da ispuni zadaću koju ima za svakog od nas te pokoravanjem njegovom sveukupnom moralnom zakonu koji je zapisan gdje? U Svetom Pismu. Uloga Pisma jest da dobimo spoznaju , spoznaja vodi ka Kristu , Krist vodi ka Ocu, Otac vodi u vječnost i to je neosporivo jer je Krist to potvrdio svojim životom. I to je ono što ja tvrdim. A Krist je rekao da će nas istina osloboditi od okova grijeha, laži i obmana kojima nas zarobljava i duhovno ubija Lucifer. Znači poslušnost Božjem moralnom zakonu jest sloboda i nema druge slobode do nje. To tvrdi Krist koji nas je otkupio na Golgoti i pomirio nas otpali rod sa svetim i pravednim Ocem. Krist je bio ta žrtva pomirnica. I to je ono što ja vjerujem i tvrdim. Ali ja vas sve poštujem i ono što živite i predstavljate jer ste Djeca Božja kao i ja kao i svi drugi. I meni nije u cilju vas osuditi kad ja nemam na to pravo zbog svoje grešnosti kao ni bilo tko drugi na ovom svijetu. Bog je jedini pravedan i svet i on će suditi. Ja samo želim da znate da ste opravdani u Kristovoj krvi i jedino što još ostaje jest da prihvatite otkupljenje koje je Krist učinio za sve nas na Golgoti i pustite ga da upravlja vašim stazama. Pustite crkve i denominacije ! One su pune svakakvih ljudi kojoi su puni svakakvih pobuda. Mi pred Boga dolazimo kao pojedinci ne kao zajednica i tako ćemo biti i vagani i mjereni. I ja svakoga poštujem i cijenim i volim jer moj uzor Krist je isto tako činio. Ali ja neznam lagati i ne usudim se iskrivljavati Božju istinu bez obzira kako ona strašno zvučala i osuđivala u očima drugih. Jer što čovjeku vrijedi dobiti cijeli svijet a dušu svoju izgubiti? Što čovjek može dati za svoju dušu? I na kraju želim da znate da nisam mislio nikoga prozivati i vrijeđati ako sam to učinio nije mi bila namjera jer sam i ja samo grešnik i kao takav, bez obzira što pokušavam biti najbolji što mogu i pustiti Krista da me mijenja,imam afinitet zastraniti. Na kraju vas želi ohrabriti riječima blagoslova:

<tr><tr>
Brojevi 6,24Neka te blagoslovi Jahve i neka te čuva!Brojevi 6,25Neka te Jahve licem svojim obasja, milostiv ti bude!
Brojevi 6,26Neka pogled svoj Jahve svrati na te i mir ti donese!


Obilje vam Božjih blagoslova i Mir U Isusu Kristu Otkupitelju našemu.

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 29 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply