Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Kršćanstvo i yoga

power_settings_newLogin to reply
+22
narayana
Rahela
Medeni
Pravednik
UČENIK10
Naomi
vivi
Feba
Konin
Trešnja
mikic
Euro
Totus Tuus
mudri Salomon
evangelina
No Nick
Justin
dominik
Fazlija
kainos
Spart
Mali princ
26 posters

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 17 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Fazlija je napisao/la:
da ali ne mozes upoznati Boga ako cinis grijeh, ako se bavis stvarima koje nisu od Boga, ne mozes

Od kuda ti znas da je moja duhovnost grijeh? Sto sam ja to zgrijesio? Nije li to pravi bezobrazluk vrijedjati sugovornike, i jos to nazivati dijalogom s nekrscnaima? Stvarno si svasta dozvoljavas?! Osim toga, kako znas da yoga nije od Boga?!

jer ako cinim grijeh tada sam odvojen od Boga a tada sam nesretan i sotona me tlaci jer sam pocinio grijeh i time rekao ne Bogu i rekao da sotoni, a ja ne zelim reci da sotoni, ja zelim biti u vezi s Bogom...

Osobno mislim da si ti u velikom psihickom problemu i da ce te ta paranoja od svega dovesti u jos vece psihicke poteskoce. Ne dajes mi dojam smirene i duhovne osobe. Kako ti mozes svjedociti Krista tako zbunjen, preplasen, pun nerazumijevanja i mrznje prema svemu sto ne razumijes i cega se plasis. Iskreno te zalim.

put do tog sretnog zivota koji imaju rijetki vjernici, nazalost

Da, nazalost, zelim ti da pronadjes jednom taj put i da se oslobodis straha. Zao mi je sto taj put daje samo malobrojnima srecu i duhovno blazenstvo, a vecini takvu zbunjenost kakvu ti sada svjedocis. Sada robujes praznovjerju i strahu, a drugima propovjedas da su u vlasti Sotone.

yoga ima cilj da covjek dobije ispunjenje i da se osjeca dobro i da nakon toga nema potrebu za Bogom

To su ti napricali oni koji su te zarazli tim strahom i praznovjerjem. Zanima me koji je onda cilj tog vaseg praznovjerja, ako je cilj yoge da se osjecas dobro i sretno? Zar moze biti covjek sretan bez Boga?!

to je koncept sotone, yoga je jedna od suvremenih plodova koje su jeli i adam i eva, samo sto je danas to sotona jako dobro zapakirao, a istina je drugacija, svrha yoge je da nas odvoji od Boga, kao i mnogih drugih stvari, sotona ce tebi dati sve sto trebas samo da ne upoznas Isusa, jer zna sotona da kad ti upoznas Isusa da te tada izgubijo...

Daj mladicu, pusti se Sotone i disi punim plucima. Isprepadali su te vlastite sjenke i sada drhtis pri svakom pokretu?! Sotona ne postoji, to je bau-bau za strasenje takvih ljudi slabe volje. Ovako skamenjenog od straha te izrabljuju bez problema, a i sam taj otrov siris dalje. Ako mene pitas, to je pravi sotonizam o kojem pricas.

cim me odbacujes i govoris mi da sam u krivu i da sam na neki nacin lud, to mi potvrđuje da sam u pravu

Ti stvarno imas visoko misljenje o sebi. Cim tebe netko odbacuje, to znaci da odbacuje Isusa. Tebi stvarno nije dobro, a moglo bi ti biti jos i gore ako se hitno ne priberes!


da je yoga od Boga onda bi o njoj Bog nama govorio u bibliji, a mi vidimo da je yoga sa istoka, a znamo da vede nije pisao Bog, a ti pitaj Boga da li je yoga dobra ili losa stvar...

ti ne razumijes sto znaci prekrsiti zapovjed, tebi nista ne znaci ako prekrsis zapovjed...

taj put ne mozes naci preko yoge, jer to o cemu ja govorim samo Isus moze dati...

ne, covjek da bi bio s Bogom, mora slijediti Isusa i zivjeti po bibliji i ne biti sebican, mora djeliti s drugima sve...

dozvoli Bogu da ti otvori oci da vidis malo svijet i da vidis gdje ovo sve ide, da spoznas Bozju ljubav i koliko je ona mocna, predaj svoje srce i misli Bogu.

ako sotona ne postoji, kako onda sotonisti postoje?

u bibliji pise istina, istina nije u nama, nego u bibliji, zato je Bog dao bibliji da znamo sto je istina

pokloni se Bogu...pa ces vidjeti tko je Bog, vidjet ces da si bio u zabludi, da je yoga smece i da nista ne vrijedi, da ono sto ISUS daje je ono sto ljudima treba i sto je jedino sto nam pomaze u zivotu....

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 17 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Fazlija je napisao/la:
Rahaela, ne mozes u istoj recenici tvrditi da su meni kao yoginu "duhovni kanali otvoreni" i da su ljudi ujedno "zavedeni yogom i raznim duhovnim disciplinama". Moras se odluciti sto doista mislis o yogi, jel' otvara duhovne kanale za Krista, ili zavodi ljude?!


Kada kažem da su duhovni kanali otvoreni ne mislim na duhovnost koja dolazi od Jahve. Zašto? Zato što yogin prakticirajući yogu ne daje slavu i čast Jahvi. Ovisno od kojoj vrsti yoge se radi, različit je avatar s kojim se sjedinjujemo.
Ukratko da ne duljim previše, yoginu Isus nije Put, Istina i Život već uz Njega posežemo za mnogim drugim bogovima i energijama, kako bismo postali jedno.
Jahvina 1. zapovjed je "Ja sam Bog tvoj, neimaj drugih bogova uz mene...."
Isus reče: "Ako me ljubite, vršit ćete moje zapovijedi..."

Ono što sam konkretno u tvom slučaju mislila je: Bog i tvoju duhovnu praksu može okrenuti na dobro, tako da se On proslavi ukoliko Mu ti dopustiš. Jer On ne želi da itko propadne.
Božji blagoslov dragi Fazlija:)

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 17 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
da je yoga od Boga onda bi o njoj Bog nama govorio u bibliji, a mi vidimo da je yoga sa istoka


Ahaaaa.........znači problem je što je yoga s istoka. Zanimljivo obrazloženje.
Ali što je sa kršćanstvom i islamom i budizmom koji su isto s istoka?
Pa niti islam se ne spominje u Bibliji, koji je nastao poslije Biblije.
Niti budizam se ne spominje u Bibliji, a nastao je 900 godina prije Biblije....



ne, covjek da bi bio s Bogom, mora slijediti Isusa i zivjeti po bibliji i ne biti sebican, mora djeliti s drugima sve...


To je ujedno i dužnost svakog čovjeka bio on kršćanin, Hindus, musliman ili budist - ne biti sebičan i s drugima dijeliti sve !!!
Ovo nije karakteristično i imanentno samo kršćanstvu već svim religijama !!!


pokloni se Bogu...pa ces vidjeti tko je Bog, vidjet ces da si bio u zabludi, da je yoga smece i da nista ne vrijedi


Yoga na sanskrtu znači sjedinjenje ili jedinstvo.

Konkretno riječ Yoga se odnosi na Jedinstvo ili Sjedinjenje s Bogom kao jedinim stvoriteljem.

No, tko sam ja da tebi, koji nemaš blage veze o yogi, još i objašnjavam što je to yoga...

Btw. ovo je tema Kršćanstvo i Yoga. I tu se pljuje ne samo po yogi nego i po hinduističkim svetim spisima.

Nisam te vidio Učeniče10 da si se usudio govoriti za vrijeme rasprave na topicu Islam da je Kuran od Sotone!!!

A sada vrijeđaš i izjavljuješ:

a znamo da vede nije pisao Bog


Bog je nadahnuo pisanje svetih spisa. Ali ne znam niti za jedno poglavlje iz Biblije koje je Bog pisao svojom rukom.

Pa ipak Biblija je za nas sveti spis.



pozdrav

Euro

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 17 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
pitaj Boga da li je on dao yogu nama?

a kuran i vede govore protiv biblije i samo je jedan od tih knjiga prava, jer jedna drugu pobijaju, samo je jedna od Boga a duge dvije su od sotone....

zasto onda Isus nije koristio yogu da se sjedini s Bogom?

kako objasnjavas levitaciju?

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 17 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Isus jeste koristio yogu, redovito je meditirao u Tišini, povlačio se u osamu, molitva je stapanje uma sa Gospodom. Njegova yoga je bila vrlo snažna, čak dotle da se znoj pretvarao u kapljice krvi. Isus je redovito održavao susret sa Ocem, i na taj način obnavljao duhovnu snagu. On nam je uzor kako i mi trebamo vježbati yogu / pobožnost, da bi nadišli granice ega, proširili svoj um, jer se tijelo bori duha a duh protiv tijela.

Levitacija i ostale popratne čudesne manifestacije su normalna pojava kod ljudi koji su prešli iz tjelesne ograničenosti u duhovnu snagu, no manifestacije i čuda ne mogu promijeniti um, zato ih oni koji se sjedinjuju s Gospodom , ignoriraju. Poniznoj duši, pročišćenoj duši ne trebaju čuda da bi se potvrdili u Bogu. Jedino što Gospodin traži jeste čisto srce i bistar um, a žudnja za čudima i moćima vodi često u oholost i duhovni pad.

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 17 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
narayana je napisao/la:
Isus jeste koristio yogu, redovito je meditirao u Tišini, povlačio se u osamu, molitva je stapanje uma sa Gospodom. Njegova yoga je bila vrlo snažna, čak dotle da se znoj pretvarao u kapljice krvi. Isus je redovito održavao susret sa Ocem, i na taj način obnavljao duhovnu snagu. On nam je uzor kako i mi trebamo vježbati yogu / pobožnost, da bi nadišli granice ega, proširili svoj um, jer se tijelo bori duha a duh protiv tijela.

Levitacija i ostale popratne čudesne manifestacije su normalna pojava kod ljudi koji su prešli iz tjelesne ograničenosti u duhovnu snagu, no manifestacije i čuda ne mogu promijeniti um, zato ih oni koji se sjedinjuju s Gospodom , ignoriraju. Poniznoj duši, pročišćenoj duši ne trebaju čuda da bi se potvrdili u Bogu. Jedino što Gospodin traži jeste čisto srce i bistar um, a žudnja za čudima i moćima vodi često u oholost i duhovni pad.


Isus se povlaćio u osamu i molio se svom Ocu. Jednako to čine i kršćani.
Molitva Ocu nije isto što i prakticiranje yoge.

Ono što Bog Biblije traži jest pokajanje i priznanje žrtve Njegova Sina. Isus Krist je kršćanima Spasitelj i Gospodar.
U ovome nema baš puno mjesta za yogu i razne mantre drugim avatarima.

Kao što sam već Fazliji odgovorila:
Isus je Put, Istina i Život.
Kršćani uz pomoć Duha Svetoga rade sve što je radio i On ( ili bi to trebali), i vjeruj mi to nema nikakve veze sa yogom.

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 17 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
pitaj Boga da li je on dao yogu nama?


U Bhagavad Giti ti se opisuje na lijep način kako je Bog preporučio bavljenje yogom ljudima. Cijela knjiga opisuje to.
Jer bavljenje yogom dovodi do prosvjetljenje. Tko ne vjeruje neka proba.
A tko ne želi vjerovati neka barem svojim neznanjem ne pljuje po onom što ne razumije...


a kuran i vede govore protiv biblije i samo je
jedan od tih knjiga prava, jer jedna drugu pobijaju, samo je jedna od
Boga a duge dvije su od sotone....


Vjeruj mi na riječ - u Vedama ništa ne piše o Bibliji, časna riječ!!!
Vjerojatno zato što su Vede nastale 2000 godina prije Krista.
A nema niti spomena o Sotoni.

Što se tiče hinduizma za Hinduse je glavni sveti spis Bhagavad Gita koja se čita kao naša Biblija.

zasto onda Isus nije koristio yogu da se sjedini s Bogom?


Isus je već bio sjedinjen s Bogom - "Ja sam u mojem Ocu i moj Otac je u meni!"..."tko je vidio mene, vidio je i mojeg Oca!"...

kako objasnjavas levitaciju?


Yogiji to nazivaju siddhi ili mistična moć. Na nju ne treba obraćati pažnju, jer je to samo jedno popratno iskustvo na putu do sjedinjenja s Bogom. Tko se veže za mistične moći ne napreduje dalje na duhovnom putu...



pozdrav

Euro

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 17 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Isus Krist je kršćanima Spasitelj i Gospodar.
U ovome nema baš puno mjesta za yogu i razne mantre drugim avatarima.


Ali Isus Krist je avatar. Avatar je inkarnacija Boga na Zemlji...
A to je bio Isus...
Prema tome i njemu se molimo kao i Bogu Ocu...


pozdrav

Euro

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 17 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Euro je napisao/la:
Isus Krist je kršćanima Spasitelj i Gospodar.
U ovome nema baš puno mjesta za yogu i razne mantre drugim avatarima.


Ali Isus Krist je avatar. Avatar je inkarnacija Boga na Zemlji...
A to je bio Isus...
Prema tome i njemu se molimo kao i Bogu Ocu...


pozdrav

Euro


Da, jedini Bog, Isus Krist, Jahve....

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 17 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
UČENIK10 je napisao/la:
pitaj Boga da li je on dao yogu nama?

Koliko vidim svaki put kada ostaneš bez argumenata oslanjaš se na kontrapitanje; "pitaj Boga da li...".
Očito sve što ti tvrdiš, tvrdiš zato jer ti je Bog tako rekao. Pa reci ti nama konačno kako to tebi Bog govori šta je ispravno, a šta ne?

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 17 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
da je yoga od Boga onda bi o njoj Bog nama govorio u bibliji, a mi vidimo da je yoga sa istoka, a znamo da vede nije pisao Bog, a ti pitaj Boga da li je yoga dobra ili losa stvar...

Bog ne djeluje samo na Zapadu. Stoga istocnjaci vjeruju da je njihova religija isto od Boga, a na nas mogu gledati jednako tako kao na barbare koji nista ne znaju o njihovoj duhovnoj objavi. Po filozofiji yoge, Shiva kojeg oni samtraju Bogom je osobno utemeljitelj yoge, a oni nista ne znaju o Isusu. Pa bi tako isto mogli tebi reci da tog Isusa ne spominju njihovi spisi i da tko ti je to?!

ti ne razumijes sto znaci prekrsiti zapovjed, tebi nista ne znaci ako prekrsis zapovjed...

Pa svaka duhovna disciplina ima svoja pravila. Sto si navalio sa svojim pravilima, slijedi ih ako tako zelis. Ja slijedim neka pravila koja propisuje yoga. Umjesto da sudis po vanjstini, radije prouci ta pravila yogickog morala i etike i onda pokusaj vidjeti imaju li po smislu slicnosti i koliko s judeo-krscanskom etikom.

taj put ne mozes naci preko yoge, jer to o cemu ja govorim samo Isus moze dati...

A sto ti o tome znas, samo blebeces svoje predrasude?! Koliko ti imas iskustva u yogi da bi mogao ikome ista govoriti?!

ne, covjek da bi bio s Bogom, mora slijediti Isusa i zivjeti po bibliji i ne biti sebican, mora djeliti s drugima sve...

Jel' mora i maltretirati druge?!


dozvoli Bogu da ti otvori oci da vidis malo svijet i da vidis gdje ovo sve ide, da spoznas Bozju ljubav i koliko je ona mocna, predaj svoje srce i misli Bogu.

Tko si ti da mi to govoris dragi djecace?! Zar imas toliko visoko misljenje o sebi da druge ljude prozivas i maltretiras svojim litanijama i propovjedima? Tko te je to ikada trazio?! Ljudi uce od drugih samo primjerom, a ti dajes vrlo jadan primjer. Nikada ne bih zelio biti kao ti, nikada ne bih zelio dozivljavati duhovnost na tvoj nacin. Nicim me ne potices na slijedjenje tvog primjera na bilo kojem polju. Izazivas naprotiv sazaljenje.

ako sotona ne postoji, kako onda sotonisti postoje?

Ako djeca vjeruju u Crvenkapicu, kako onda da ne postoji?!

u bibliji pise istina, istina nije u nama, nego u bibliji, zato je Bog dao bibliji da znamo sto je istina

Ja nemam problema s Biblijom. Citajuci je s uvidom yoge, mnogo bolje je razumijem. Nije problem u Bibliji, nego u zalupanom i nakaradnom tumacenju koje dolazi od ljudi slicnih tebi.

pokloni se Bogu...pa ces vidjeti tko je Bog, vidjet ces da si bio u zabludi, da je yoga smece i da nista ne vrijedi, da ono sto ISUS daje je ono sto ljudima treba i sto je jedino sto nam pomaze u zivotu....

A kako bi se ti osjecao da ti netko kaze da je krscanstvo smece i da ne vrijedi nista, da se poklonis Buddhi ili Shivi pa ces vidjeti tko je Bog?! Zasto si toliko ohol i bezobrazan sa svojim sugovrnicima?! Zasto pljujes po duhovnom iskustvu drugih ljudi? Prije svega, Isus sam nikada to nije cinio, nego je ljude razumnim i britkim pitanjima dovodio do toga da smi nesto shvate i uvide dublju istinu koja tebi ocito izmice iz vida. Isus sam nikada nije bjesnio i gubio zivce, nikada nikome nije prijetio i omalovazavao. Lik Isusa kakvog ga dozivljavamo kroz evandjelja ostavlja dubok dojam postenja i dostojanstvenosti... za razliku od tebe koji izazivas osjecaj prijezira i sazaljenja. Zar tako dozivljavas (monolog) dijalog sa nekrscanima? Mogao bih zbog gornjih izjava traziti moderatore da ti zabrane dolazak na ovu temu o yogi!

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 17 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Euro je napisao/la:
pitaj Boga da li je on dao yogu nama?


U Bhagavad Giti ti se opisuje na lijep način kako je Bog preporučio bavljenje yogom ljudima. Cijela knjiga opisuje to.
Jer bavljenje yogom dovodi do prosvjetljenje. Tko ne vjeruje neka proba.
A tko ne želi vjerovati neka barem svojim neznanjem ne pljuje po onom što ne razumije...


a kuran i vede govore protiv biblije i samo je
jedan od tih knjiga prava, jer jedna drugu pobijaju, samo je jedna od
Boga a duge dvije su od sotone....


Vjeruj mi na riječ - u Vedama ništa ne piše o Bibliji, časna riječ!!!
Vjerojatno zato što su Vede nastale 2000 godina prije Krista.
A nema niti spomena o Sotoni.

Što se tiče hinduizma za Hinduse je glavni sveti spis Bhagavad Gita koja se čita kao naša Biblija.

zasto onda Isus nije koristio yogu da se sjedini s Bogom?


Isus je već bio sjedinjen s Bogom - "Ja sam u mojem Ocu i moj Otac je u meni!"..."tko je vidio mene, vidio je i mojeg Oca!"...

kako objasnjavas levitaciju?


Yogiji to nazivaju siddhi ili mistična moć. Na nju ne treba obraćati pažnju, jer je to samo jedno popratno iskustvo na putu do sjedinjenja s Bogom. Tko se veže za mistične moći ne napreduje dalje na duhovnom putu...



pozdrav

Euro


znam ja tko je taj bog o kojem ti govoris, bog koji je nadahnuo vede, znam ja tko je to, to je isti onaj koji je nadahnuo i muhameda i obje knjige negiraju Isusa kao spasitelja, pa tko ih je onda pisao ako negiraju onoga koji jedini nas spasva od grijeha?????? samo sotona negira ISUSA!

Pa o tome ti i govorim, mi vidimo da sotonisti postoje i da na njih djeluje neka sila, znaci demoni pricaju s njima i djeluju na njih, a ved kazu da ne samo da sotona ne postoji nego da ne postoji neko takvo bice, sto znaci da vede lazu, a mi znamo da je sotona otac lazi...

ok, ali ja ti kazem da je levitacija popracena od demona...

a sto kazes o NLO i znakovima u polju????????

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 17 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Konin je napisao/la:
UČENIK10 je napisao/la:
pitaj Boga da li je on dao yogu nama?

Koliko vidim svaki put kada ostaneš bez argumenata oslanjaš se na kontrapitanje; "pitaj Boga da li...".
Očito sve što ti tvrdiš, tvrdiš zato jer ti je Bog tako rekao. Pa reci ti nama konačno kako to tebi Bog govori šta je ispravno, a šta ne?


tako sto dobijem odbijanje od te stvari ili mi preko biblije ili preko ljudi kaze da li je nesto krivo ili nije, ali preko biblije najcesce ili nekad zna odgovor doci putem unutarenjeg glasa...da bi ti Bog mogao otkriti istinu moras mu predati svoje misli i srce i dopustiti mu da te vodi i da te mjenja...

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 17 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Rahela je napisao/la:
Kada kažem da su duhovni kanali otvoreni ne mislim na duhovnost koja dolazi od Jahve. Zašto? Zato što yogin prakticirajući yogu ne daje slavu i čast Jahvi. Ovisno od kojoj vrsti yoge se radi, različit je avatar s kojim se sjedinjujemo.
Ukratko da ne duljim previše, yoginu Isus nije Put, Istina i Život već uz Njega posežemo za mnogim drugim bogovima i energijama, kako bismo postali jedno.
Jahvina 1. zapovjed je "Ja sam Bog tvoj, neimaj drugih bogova uz mene...."
Isus reče: "Ako me ljubite, vršit ćete moje zapovijedi..."

Ono što sam konkretno u tvom slučaju mislila je: Bog i tvoju duhovnu praksu može okrenuti na dobro, tako da se On proslavi ukoliko Mu ti dopustiš. Jer On ne želi da itko propadne.
Božji blagoslov dragi Fazlija:)


Rahaela, nemas pojma o cemu pricas, ali to nema veze. Nitko ne zna sve sto postoji. Ima mnogo toga sto ne znamo. Nije pogreska nesto ne znati, nego nagadjati i pogresno tumaciti na osnovu svojih polu-informacija i predrasuda. Pogreska je druge suditi, a osobito na osnovu neznanja.

Ne da mi se sada objasnjavati da sve te stvari koje navodis za Isusa, put i Jahvu vrijede i u yogi, samo se zovu drugim imenima. Kao kada bi ti netko rekao... nemoj voziti taj Citroen, vozi se u nasem BMW. Imas mijenjac, gume, 1700 m3 snage motora... a kod njih tamo, ajme zla, mijenjac je drugacije postavljen, gume ne pasu na nase felge, a motor je od 1.800 kubika, zlo i naopako! Vasa je pseudo-argumentacija otprilike na toj razini, a meni se o takvim budalastinama ne da govoriti.

Uostalom, od kuda vi znate da li sam ja bio (mozda) krscanin prije nego sam postao yogin?!

Takodjer je bitno da ne budes licemjerna. Zar postoje dvije otovorenosti du'ovnih kanala?! Jedna koja dolazi od Jahve i neka druga?! Kakva bi to onda bila jos jedna otvorenost? Oprosti, ali to su besmislice.

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 17 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Vede ne opovrgavaju Bibliju, jer je niti ne spominju. Napisane su 2.000-3.000 godina prije Biblije.

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 17 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
...mi vidimo da sotonisti postoje i da na njih djeluje neka sila, znaci demoni pricaju s njima i djeluju na njih...

Brilijantnog li zakljucivanja?! Mi vidimo da postoje ludjaci, i da neka sila na njih djeluje, znaci demoni...


...a ved kazu da ne samo da sotona ne postoji nego da ne postoji neko takvo bice, sto znaci da vede lazu, a mi znamo da je sotona otac lazi...

Prvo, navedi tocno koji dio veda to kaze? Nikada nisi citao vede. Ti samo laprdas nesto sto si nacuo iz trece ruke?!

ok, ali ja ti kazem da je levitacija popracena od demona...

Jel' i levitacija krscanskih svetaca izazvana demonima?!

a sto kazes o NLO i znakovima u polju????????

A sto kazes na minjake i lijepe cure kada prodju ulicom, koji su to tek demonski utjecaji?!

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 17 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
UČENIK10 je napisao/la:
Konin je napisao/la:
UČENIK10 je napisao/la:
pitaj Boga da li je on dao yogu nama?

Koliko vidim svaki put kada ostaneš bez argumenata oslanjaš se na kontrapitanje; "pitaj Boga da li...".
Očito sve što ti tvrdiš, tvrdiš zato jer ti je Bog tako rekao. Pa reci ti nama konačno kako to tebi Bog govori šta je ispravno, a šta ne?


tako sto dobijem odbijanje od te stvari ili mi preko biblije ili preko ljudi kaze da li je nesto krivo ili nije, ali preko biblije najcesce ili nekad zna odgovor doci putem unutarenjeg glasa...


Odbojnost i privlačnost su karakteristike ugode i neugode, a ne ispravnost i neispravnosti.
Kako znaš da taj "unutarnji glas" nije proizvod tvoje mašte, da nije od nekog demona, nego da je od Boga. Kako znaš porijeklo tog odgovora, koji su tvoji kriteriji?

UČENIK10 je napisao/la:

da bi ti Bog mogao otkriti istinu moras mu predati svoje misli i srce i dopustiti mu da te vodi i da te mjenja...

Ovo nema veze sa mojim pitanjem, ali upravo si upisao bit yoge. Wink

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 17 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
Da, potpuno okrenuti um Bogu, to je prava yoga.

descriptionKršćanstvo i yoga - Page 17 EmptyRe: Kršćanstvo i yoga

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply