Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Kršćanska Adventistička Crkva

power_settings_newLogin to reply
+20
bogec
patriot_1
Debora
magdalena
Caesar
otpadnik
Filozofska misao
ILIJA
Rahela
ziger
Pravednik
dragan
hrvoje hrki
No Nick
dominik
apostol
Mali princ
kainos
Izrail
Wiklif
24 posters

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 3 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
Mucenik je napisao/la:
O da, sada sam se setio.

Lepo od tebe sto adventiste vidis kao andjele.

Ne vidim ih kao pale andjele,nije lijepo, govoriti o drugima ruzne rijeci, a sto ti ovo znaci ,,sta ce biti'' ?Adventisti su poznati po ADRI i Caritasu, i dobrim medjuljudskim odnosima.</BLOCKQUOTE>

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 3 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Pa nemoj nikome da sudis, jer neznas sta ko misli kada nesto napise.

Sve sto sam napisao, odnosi se na razmenu misljenja sa Izrailjem. I to onako pravo. Uzeleo sam se pravog sagovornika.


Eto to znaci i nista vise.

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 3 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
Mucenik je napisao/la:
Pa nemoj nikome da sudis, jer neznas sta ko misli kada nesto napise.

Sve sto sam napisao, odnosi se na razmenu misljenja sa Izrailjem. I to onako pravo. Uzeleo sam se pravog sagovornika.


Eto to znaci i nista vise.

Ti sudis, da iz napisanog ja sudim. Kad iz napisanog ne vidim sto se misli onda pitam:sta to znaci prava razmjena misljenja sa pravim sugovornikom, kada on nije tu?A ti iz ,,ordinarijata''?</BLOCKQUOTE>

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 3 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
dominik je napisao/la:
Cuo sam da jucer i danas da adventisti u zagrebu imaju dobra predavanja o kreacionizmu, kazu da je neki poznati znanstvenik iz crne gore koji pobija evolucionizam.

pa, mozda i dodjem i vidim. Wink


Ja ću biti tamo i dočekati te dominik...ja sam tamo suradnik pastora...znači sinoć je bila tema "Geologija i misterije svijeta", a večeras "Geolgija i nadnaravno"...sinoć je bilo puno, večeras će biti još punije...stoga dominik javi mi se kad stigneš...

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 3 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Manje je bitno tko koga voli bitno je biti opredjeljen za Istinu.
A Isus krist je Put Istina i Život.
Tako da ne relativiziraj svoje miješanje istine i laži.No


Hm, prijatelju, quid est veritas??

Ovo su vrlo zanimljive izjave-uzeti u svoje ruke pravo da se definise istina. Zato su se i dogadjala mnoga zverstva u ime Boga, jer neko je polagao pravo na istinu.

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 3 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
dominik je napisao/la:
Cuo sam da jucer i danas da adventisti u zagrebu imaju dobra predavanja o kreacionizmu, kazu da je neki poznati znanstvenik iz crne gore koji pobija evolucionizam.

pa, mozda i dodjem i vidim. Wink

za sve one dominice,koji nisu uspjeli cuti predavanja evo na www.adventisti.org propovjedi i jucerasnji datum.</BLOCKQUOTE>

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 3 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Upravo je počeo s radom novi adventistički forum na stranici

www.adventisti.info

Na toj stranici možete skinuti koju knjigu ili neke dobre stvari, i vidjeti što se događa na advnetističkoj sceni...ako želite direktno na forum, evo adresa

http://adventisti.info/forum/index.php

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 3 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Adventisti su super:D - barem oni koje ja znam

Sviđa mi se to što prihvaćaju jedino Bibliju za autoritet i što su jedna od rijeđih crkava u Hrvatskoj koja prihvaća sve Božje zapovijedi.

Evo crkvene statistike Smile)

Kršćanska Adventistička Crkva - Page 3 800px-SDA_Membership.svg

Zadnja promjena: inliner; pon 07 tra 2008, 22:54; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 3 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
inliner je napisao/la:

Sviđa mi se to što prihvaćaju jedino Bibliju za autoritet


Mislim da prihvaćaju i spise Ellen G. White kao autoritet, bar sam ja dobio dojam.

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 3 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
<BLOCKQUOTE>

Izrail je napisao/la:
inliner je napisao/la:

Sviđa mi se to što prihvaćaju jedino Bibliju za autoritet


Mislim da prihvaćaju i spise Ellen G. White kao autoritet, bar sam ja dobio dojam.

Drzim te Izrael eruditom,da li si i koja djela procitao E.G.White?
Ah,da skoro sam ti zaboravila reci,da ima novijih adventista,koji ne drze do E.G.White,jer,po mom iskustvu ih upucuje na promjene zivota,osobne i medjuljudske.Nekima jako smeta,sto govori o obiteljskim odnosima,relacija suprug-supruga,roditelji djeca, posebno je dobra knjiga temelji sretnog doma,odgoj,mi i nasa obitelj,put Kristu-mislim da je jedna medju prvim audio knjigama u HR.,Pasija i jos mnoge druge.Nekima smeta njena zdravstvena reforma,a njen suradnik Kelog je izmislio,krnfleks,zobene pahuljice...</BLOCKQUOTE></BLOCKQUOTE>

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 3 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Izrail je napisao/la:
inliner je napisao/la:

Sviđa mi se to što prihvaćaju jedino Bibliju za autoritet


Mislim da prihvaćaju i spise Ellen G. White kao autoritet, bar sam ja dobio dojam.

htjeli mi to priznati ili ne, jako je oslabio njen utjecaj u crkvi. evo ja spadam u tu generaciju mladih adventista koja inzistira na Bibliji i samo Bibliji. osobno mi smeta kad netko kaže "u duhu proroštva piše da treba propovijedati", jer to piše i u Bibliji. ne osporavam EGW kao nadahnutu, ali čemu inzistirati na njenim spisima kad imamo Bibliju, jer mnogi fanatizmi su izašli iz njenih spisa, krivo i vankontekstualno protumačeni. a znamo da je ona služila kao manje svjetlo koje će upućivati na veliko svjetlo farao

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 3 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
možeš li mi to pojasniti, molim te. study

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 3 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Krizostom je napisao/la:
Imam osjećaj kao što hrki voli Vassulu, da i ti voliš Jevrejina....da jedva čekate doći na forum zbog ovih osoba...


evo tek danas primjetih da se spominje i moja malenkost
pa da malo se očitujem

ja "volim " vassulu iz više razloga
btw pročitao sam 10 njenih knjiga i ipak imam neko saznanje o njenoj misiji i porukama koje daje svijetu
ne utvaram si , poput mnogih , koji nisu pročitali niti barem 1-2 knkjige da znaju puno o njoj

vassula je žena koja istinski po Božjem NALOGU , po Božjoj objavi danoj njoj , radi na EKUMENIZMU - da se ujedini razmrvljeno Mistično Tijelo Kristovo na zemlji:!:

ali pored toga ( jer meni ekumena nije na prvom mjestu , jer se iza mnogih ekumena krije i plan da se do kraja ogoli punina i bogatstvo KC- da se korak po korak ukina sveta žrtva, sakramenti , ispovijed kod svećenika itd:flower: ) ona je meni još značajnija jer se iz njenih poruka ( a ona je pravoslavka, u početku praktički ateistica,muž joj je protestant- tj oko nje ima svega pomalo, možda iz razloga da ju svi lakše prihvate i da na kraju ostvari misiju koj joj je Bog povjeruio:!: ) jasno vidi ispravnost i PUNINA nauka , doktrina i dogmi KC:D obred

Isus , BDM , arkanđel Mihael naglašavaju potrebu za čestim odlaskom na ispovijed, veličaju svetu pričest- sakramenat euharistije , primat pape i potrebu da crkva ima vođu, i druge stvari koje su prvenstveno pozitivno vezane za KC:!:
indirektno se spominje i ukazanje i poruke iz međugorja kao istinit događaj dan od Boga , a ne od sotone
ima tu još i drugih stvaro , ali za početak potpuno dovoljno

koga zanima nešto više neka barem pročita neke izvatke iz njenih 12 knjiga:

www.tlig-hr.net i www.tlig.org

hvala na pažnji i razumjevanju

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 3 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
hrvoje hrki je napisao/la:

indirektno se spominje i ukazanje i poruke iz međugorja kao istinit događaj dan od Boga , a ne od sotone
hvala na pažnji i razumjevanju


Ha dakle to je posrijedi. lol!

Inače i mene zanima ovo o adventistima jer nisam znao za podjele među njima.study

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 3 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
i bolje da se nešto događa, teologija nije statična.

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 3 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
hrvoje hrki je napisao/la:
Krizostom je napisao/la:
Imam osjećaj kao što hrki voli Vassulu, da i ti voliš Jevrejina....da jedva čekate doći na forum zbog ovih osoba...


evo tek danas primjetih da se spominje i moja malenkost
pa da malo se očitujem

ja "volim " vassulu iz više razloga
btw pročitao sam 10 njenih knjiga i ipak imam neko saznanje o njenoj misiji i porukama koje daje svijetu
ne utvaram si , poput mnogih , koji nisu pročitali niti barem 1-2 knkjige da znaju puno o njoj

vassula je žena koja istinski po Božjem NALOGU , po Božjoj objavi danoj njoj , radi na EKUMENIZMU - da se ujedini razmrvljeno Mistično Tijelo Kristovo na zemlji:!:

ali pored toga ( jer meni ekumena nije na prvom mjestu , jer se iza mnogih ekumena krije i plan da se do kraja ogoli punina i bogatstvo KC- da se korak po korak ukina sveta žrtva, sakramenti , ispovijed kod svećenika itd:flower: ) ona je meni još značajnija jer se iz njenih poruka ( a ona je pravoslavka, u početku praktički ateistica,muž joj je protestant- tj oko nje ima svega pomalo, možda iz razloga da ju svi lakše prihvate i da na kraju ostvari misiju koj joj je Bog povjeruio:!: ) jasno vidi ispravnost i PUNINA nauka , doktrina i dogmi KC:D obred

Isus , BDM , arkanđel Mihael naglašavaju potrebu za čestim odlaskom na ispovijed, veličaju svetu pričest- sakramenat euharistije , primat pape i potrebu da crkva ima vođu, i druge stvari koje su prvenstveno pozitivno vezane za KC:!:
indirektno se spominje i ukazanje i poruke iz međugorja kao istinit događaj dan od Boga , a ne od sotone
ima tu još i drugih stvaro , ali za početak potpuno dovoljno

koga zanima nešto više neka barem pročita neke izvatke iz njenih 12 knjiga:

www.tlig-hr.net i www.tlig.org

hvala na pažnji i razumjevanju

I molim objasnjenje kakve to veze ima sad sve ovo sa adventistickom krscanskom crkvom?????</BLOCKQUOTE>

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 3 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
Izrail je napisao/la:
hrvoje hrki je napisao/la:

indirektno se spominje i ukazanje i poruke iz međugorja kao istinit događaj dan od Boga , a ne od sotone
hvala na pažnji i razumjevanju


Ha dakle to je posrijedi. lol!

Inače i mene zanima ovo o adventistima jer nisam znao za podjele među njima.study

To Izrael nije podjela medju nama,nego sloboda vjerovanja,ne mogu ja nekome nametnuti nesto sto on ne prihvata,ali i obrnuto.Prema tome ako sam ja naucila od E.G.White mnoge dobre stvari,u mom odgoju,ako sam,stekla temelje,pravilnog vodjenja domacinstva,kao postena uredna,koja zna upravljati materijalnim dobrima,ako sam kod nje naucila,sto je pravilan odnos prema suprugi i suprugu,relaciju roditelja djece,ja cu to prisvojiti,a i od E.G,White sam bas naucila ne biti fanaticna,ja sam nju prihvatila kao savjetovalicu zivota,mislim da ti koji govore da je fanaticna,nisu niti temeljno proucili njena djela,i poznato je da novije generacije,sve to onako,znas na brzake,ali adventizam je stil zivota,koji se ne odvija 2 sata u crkvi,ne 7x24 sata i jos x365 x eto tko koliko je dugo adventista.Znaci,ja sam 100% ubjedjena da je za mene i moj karakter,ova denominacija najispravnija.Ne trazim,niti zelim da tko djeli ovo moje misljenje i ovaj moj stil zivota.</BLOCKQUOTE>

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 3 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Dina je napisao/la:

<BLOCKQUOTE>
hrvoje hrki je napisao/la:
Krizostom je napisao/la:
Imam osjećaj kao što hrki voli Vassulu, da i ti voliš Jevrejina....da jedva čekate doći na forum zbog ovih osoba...


evo tek danas primjetih da se spominje i moja malenkost
pa da malo se očitujem

ja "volim " vassulu iz više razloga
btw pročitao sam 10 njenih knjiga i ipak imam neko saznanje o njenoj misiji i porukama koje daje svijetu
ne utvaram si , poput mnogih , koji nisu pročitali niti barem 1-2 knkjige da znaju puno o njoj

vassula je žena koja istinski po Božjem NALOGU , po Božjoj objavi danoj njoj , radi na EKUMENIZMU - da se ujedini razmrvljeno Mistično Tijelo Kristovo na zemlji:!:

ali pored toga ( jer meni ekumena nije na prvom mjestu , jer se iza mnogih ekumena krije i plan da se do kraja ogoli punina i bogatstvo KC- da se korak po korak ukina sveta žrtva, sakramenti , ispovijed kod svećenika itd:flower: ) ona je meni još značajnija jer se iz njenih poruka ( a ona je pravoslavka, u početku praktički ateistica,muž joj je protestant- tj oko nje ima svega pomalo, možda iz razloga da ju svi lakše prihvate i da na kraju ostvari misiju koj joj je Bog povjeruio:!: ) jasno vidi ispravnost i PUNINA nauka , doktrina i dogmi KC:D obred

Isus , BDM , arkanđel Mihael naglašavaju potrebu za čestim odlaskom na ispovijed, veličaju svetu pričest- sakramenat euharistije , primat pape i potrebu da crkva ima vođu, i druge stvari koje su prvenstveno pozitivno vezane za KC:!:
indirektno se spominje i ukazanje i poruke iz međugorja kao istinit događaj dan od Boga , a ne od sotone
ima tu još i drugih stvaro , ali za početak potpuno dovoljno

koga zanima nešto više neka barem pročita neke izvatke iz njenih 12 knjiga:

www.tlig-hr.net i www.tlig.org

hvala na pažnji i razumjevanju

I molim objasnjenje kakve to veze ima sad sve ovo sa adventistickom krscanskom crkvom?????</BLOCKQUOTE>

ja sam se samo nadovezao na misao tvog miljenika Krizostoma:afro:
pitaj njega kakve veze ima njegov odgovor sa temom:affraid:

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 3 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply