Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Kršćanska Adventistička Crkva

power_settings_newLogin to reply
+20
bogec
patriot_1
Debora
magdalena
Caesar
otpadnik
Filozofska misao
ILIJA
Rahela
ziger
Pravednik
dragan
hrvoje hrki
No Nick
dominik
apostol
Mali princ
kainos
Izrail
Wiklif
24 posters

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 12 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Maran ata je napisao/la:
brat je napisao/la:

Adventisti i te kako uče da je davanje desetka poželjno, i pri tome se referiraju na Stari zavjet. Studente, nemaš se što zbog toga ispričavati. Kao što je istina i to da itekako promiču (nebiblijska) učenja E.White. Poneki od njihovih glavnih stupova teologije počivaju ne na biblijskim temeljima nego na biblijskoj interpretaciji E.White.


Ti baš nisi pratio zadnje poruke u ovoj raspravi. Uopće nije pitanje da li adventisti daju desetak. Da, uče da Biblija govori o davanju desetka. Ali riječ je bila da li je obaveno. I o tome da su se eto zbog desetka obogatili. Što god to značilo.

Isto tako nije bila riječ o tome da li adventistička crkva vjeruje u nadahnutost EGW i da li imaju, prodaju i poklanjaju njene knjige. Riječ je bila o optužbi da adventisti umjesto Biblijom svoja vjerovanja potkrepljuju knjigama EGW.

Drugi put se malo bolje informiraj. Ispast će bolje.

I za tvoju upućenost, nijedno od adventističkih glavnih učenja se ne bazira na EGW nego na Bibliji.
“Nije li uzvišena pomisao to da knjige Spirit of Prophecy (Duh proročanstva) na policama u tvom domu sadrže Božja otkrivenja?” (Prophetic Guidance, pitanja uz pouku br. 4). “Božansko nadahnuće [Biblije i spisa Ellene White] jednako je u oba slučaja; ali onaj plod koji nadahnuće postiže u svakom od tih slučajeva treba poslužiti drugačijoj svrsi ili djelovanju ... Sveti Duh koji je nadahnuo Mojsija, Pavla i Ivana, nadahnuo je i Sestru White” (The Spirit of Prophecy Treasure Chest, str. 30). “Po Božjem proviđenju Elleni G. White bila je dana uloga proročkog vjesnika narodu adventa. Vizije koje su joj davane noću bile su proročki snovi, božanski nadahnuti i slične naravi onima što su u staro doba dolazili prorocima” (Isto, str. 29).

: ‘Premalo se pozornosti poklanja Bibliji pa je Gospodin dao manje svjetlo [Ellenu White] da muškarce i žene vodi k Većem svjetlu’ ” (Colporteur Ministry, str. 125).

“Mi vjerujemo da svaki vjernik treba vjerno slijediti te poruke. Treba ih čitati i proučavati uz Bibliju i vezano s njom. Oni bacaju zasljepljujuće svjetlo na Sveti zapis” (Prophetic Guidance, pouka 16, str. 60).

... ‘Oko sredine veljače 1845. godine ... (pismo Ellene White od 13. srpnja 1847., Record Book I, str. 2) Elleni Harmon je u Exteru, Maine, prikazan ‘Isus kako ustaje sa svog posredničkog prijestolja te kao Ženik odlazi u Najsvetije kako bi primio svoje kraljevstvo’ ... Izdanje od 14. ožujka, koje se odnosi na 15. veljaču, donosi drugo saopćenje Ellene Harmon u kojem je izneseno njezino gledište u pogledu Kristove službe u nebeskom svetištu, kakvo joj je bilo dano ‘u istom mjesecu prije godinu dana. Vidjeh Oca kako ustaje s prijestolja te u plamenoj kočiji odlazi u Svetinju nad svetinjama, iza zastora, i sjeda ... I vidjeh kočiju zaodjenutu oblacima, s kotačima poput usplamtjelog ognja. Anđeli su okruživali kočiju dok je prilazila mjestu na kojem se nalazio Isus; On je ušao u nju te je odvezen do Najsvetijeg, gdje je već sjedio Otac. Tada promatrah Isusa kako pred Ocem stoji kao veliki velikosvećenik’ ” (Messenger to the Remnant, str. 36-37).

_______________________________________________________________________

Što ono reče o E.W.???I da se nijedno učenje adventista ne bazira na njenim spisima ili objavama?

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 12 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
brat je napisao/la:

Što ono reče o E.W.???I da se nijedno učenje adventista ne bazira na njenim spisima ili objavama?


Tako je, baš sam to napisao. Vidiš kako ti možeš i pravilno pročitati tuđe poruke kad se potrudiš. I šta iz ovog tvog copy/paste dijela poruke sa drugih sajtova negira ono što sam ja rekao? To što je ona imala poruke koje se podudaraju sa učenjima SDA crkve ništa ne govori o tome koji je temelj učenja adventističke crkve.

I dalje tvrdim da se sva učenja adventista baziraju isključivo na Bibliji. Kad bi bilo drugačije, onda bi tebi i sličnima bio olakšan posao. Uzeli biste npr. knjigu "Što adventisti vjeruju" i tamo od 27 osnovnih učenja barem nekoliko u kojima se kao temelj takvog vjerovanja ne navodi nijedan biblijski stih nego isključivo poruke EGW.

I suvremeni adventistički teolozi i pisci iznose poruke koje su u skladu sa adventističkim učenjem. Pa ne možeš reći da se adventističko učenje temelji na njihovim porukama. Bitno je zašto vjeruješ to što vjeruješ. Zbog nekog autora, zbog svećenika ili zato što si našao da Biblija tako uči.

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 12 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Neće ići. Šema je ovakva:
1. E.W. ima neko viđenje lol!
2. Adventistički teolozi pokušavaju biblijski potkrijepiti pomoc
3. Nađu se neki stihovi koje se s puno mašte mogu iskoristiti ya
4. Ispada na kraju da je to biblijski nauk obred

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 12 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
brat je napisao/la:
Neće ići. Šema je ovakva:
1. E.W. ima neko viđenje lol!
2. Adventistički teolozi pokušavaju biblijski potkrijepiti pomoc
3. Nađu se neki stihovi koje se s puno mašte mogu iskoristiti ya
4. Ispada na kraju da je to biblijski nauk obred


Aha, je baš je tako bilo. I nikako drugačije. Ako će ti ovo pomoći u rješavanju nekih tvojih frustracija i pomoći ti da lakše zaspeš, nek ti bude.

Nisi dao nijedan primjer da se tako razvijalo neko od osnovnih vjerovanja adventističke crkve. Izgleda tebi neka zdrava diskusija i nije primarni cilj nego optuživanje drugih. Jel se onda bolje osjećaš?

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 12 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Nauk o "nebeskom svetištu" je većim djelom razrađen baš na vizijama E.W.
Inače je interesantno da se baš ne trsiš oko tema "Isusovo božanstvo" ili "trojstvo"...bitno je opravdavati E. White.

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 12 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
gospodja EW je imala viziju u kojoj je Isus otvorio kovceg zavjet i onda je vidjela ploce na kojem je posebno svjetlo palo na cetvrtu zapovjesti
je li to isitna ili nije/

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 12 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Ruta je napisao/la:
gospodja EW je imala viziju u kojoj je Isus otvorio kovceg zavjet i onda je vidjela ploce na kojem je posebno svjetlo palo na cetvrtu zapovjesti
je li to isitna ili nije/


To si ti vidjela svojim očima?

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 12 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Ruta je napisao/la:
gospodja EW je imala viziju u kojoj je Isus otvorio kovceg zavjet i onda je vidjela ploce na kojem je posebno svjetlo palo na cetvrtu zapovjesti
je li to isitna ili nije/

Istina je.
U najsvetijem mjestu ugledala je kovčeg u kojem se nalazi Zakon te se zapanjila primijetivši da “četvrta zapovijed, zapovijed o suboti, sjaji iznad svih ostalih; jer subota je bila izdvojena da bi se održavala u Božje sveto ime ...” Također joj je prikazana promjena u pogledu subote ... (Messenger to the Remnant, str. 34). amen

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 12 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
brat je napisao/la:
Nauk o "nebeskom svetištu" je većim djelom razrađen baš na vizijama E.W.
Inače je interesantno da se baš ne trsiš oko tema "Isusovo božanstvo" ili "trojstvo"...bitno je opravdavati E. White.


Prestani se pjenit. Tek sam se prije tjedan dana ponovno uključio u diskusije na forumu. Vrijeme mi ne dozvoljava da se uključim više, zasada.

Kao drugo, nisam ja potegao pitanje EGW, nego netko drugi. Ja sam samo odgovorio. I uopće nisam u svojim porukama "opravdavao" EGW, nego sam samo napisao kako ona nije vrhovni autoritet u SDA crkvi, nego isključivo Biblija. Opet ne čitaš pažljivo tuđe poruke.

A nadam se da će biti vremena da se uključim i u spomenute teme. Do tada strpljenja.

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 12 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
brat je napisao/la:
Ruta je napisao/la:
gospodja EW je imala viziju u kojoj je Isus otvorio kovceg zavjet i onda je vidjela ploce na kojem je posebno svjetlo palo na cetvrtu zapovjesti
je li to isitna ili nije/

Istina je.
U najsvetijem mjestu ugledala je kovčeg u kojem se nalazi Zakon te se zapanjila primijetivši da “četvrta zapovijed, zapovijed o suboti, sjaji iznad svih ostalih; jer subota je bila izdvojena da bi se održavala u Božje sveto ime ...” Također joj je prikazana promjena u pogledu subote ... (Messenger to the Remnant, str. 34). amen

------------------------------------------------------------
Ako je tako kako ti kažeš, a nije,
zašto onda 4. BZ nije prva?

A prva nije ni toliko važna.
Zato ju je Bog Jahve trebao staviti na zadnje mjesto.

Pa valjda Adventisti znaju bolje od Boga Jahve.
A oni zadnji stihovi iz Otkrivenja -
ne dodaji ne oduzimlji,
to su isto samo gluposti.

To se Bog Jahve samo zezao.

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 12 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
to znaci da ja mogu doci u tvoju crkvu i izjavit da ne priznajem EW za proroka i da ne zelim da prihvatim ni jedno njeno ucenje i postati clan tvoje crkve.Da li je to istina?

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 12 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Ruta je napisao/la:
to znaci da ja mogu doci u tvoju crkvu i izjavit da ne priznajem EW za proroka i da ne zelim da prihvatim ni jedno njeno ucenje i postati clan tvoje crkve.Da li je to istina?


Prvo da odgovorim na prethodno pitanje. Da, istina je da je opisala jedno svoje takvo viđenje o Suboti.

Što se tiče članstva u SDA crkvi pod takvim uvjetima, odgovor je - Ne, ne može. Napisala si da ne želiš prihvatiti ni jedno njeno učenje. A ona je vjerovala ono što vjeruje i današnja crkva. Time ustvari kažeš da ne želiš prihvatiti ni vjerovanja koja je ona imala o Isusu, Svetom Duhu, Trojstvu, Zakonu, 2. Kristovom dolasku...

Dakle, moje pitanje je - zašto bi netko uopće htio postati član crkve čija vjerovanja ne želi prihvatiti?

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 12 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
student.stalni je napisao/la:
brat je napisao/la:
Ruta je napisao/la:
gospodja EW je imala viziju u kojoj je Isus otvorio kovceg zavjet i onda je vidjela ploce na kojem je posebno svjetlo palo na cetvrtu zapovjesti
je li to isitna ili nije/

Istina je.
U najsvetijem mjestu ugledala je kovčeg u kojem se nalazi Zakon te se zapanjila primijetivši da “četvrta zapovijed, zapovijed o suboti, sjaji iznad svih ostalih; jer subota je bila izdvojena da bi se održavala u Božje sveto ime ...” Također joj je prikazana promjena u pogledu subote ... (Messenger to the Remnant, str. 34). amen

------------------------------------------------------------
Ako je tako kako ti kažeš, a nije,
zašto onda 4. BZ nije prva?


A prva nije ni toliko važna.
Zato ju je Bog Jahve trebao staviti na zadnje mjesto.

Pa valjda Adventisti znaju bolje od Boga Jahve.
A oni zadnji stihovi iz Otkrivenja -
ne dodaji ne oduzimlji,
to su isto samo gluposti.

To se Bog Jahve samo zezao.

Znaš što studentu?
Jesi li toliko barem učtiv da uvažiš kada netko citira iz neke knjige i daje naslov te knjige i stranu- onda da (ako već ne vjeruješ) da provjeriš. Jesi li se ikad sjetio tako nečega???
Najlakše ti je priljepiti da "Ako je tako kako ti kažeš, a nije ".

Ja bih te molio da mi na pp daš svoj broj telefona ili mobitela, pa ako budem imao bilo koje pitanje u životu da mogu tebe upitati jer vidim da ti sve znaš, u svašta se razumiješ i da si sve pročitao. Zašto da se sam mučim kad se ima tebe koji je od velike pameti i silne mudrosti postigao plafon u znanju i životu.

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 12 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
brat je napisao/la:
Znaš što studentu?
Jesi li toliko barem učtiv da uvažiš kada netko citira iz neke knjige i daje naslov te knjige i stranu- onda da (ako već ne vjeruješ) da provjeriš. Jesi li se ikad sjetio tako nečega???
Najlakše ti je priljepiti da "Ako je tako kako ti kažeš, a nije ".

Ja bih te molio da mi na pp daš svoj broj telefona ili mobitela, pa ako budem imao bilo koje pitanje u životu da mogu tebe upitati jer vidim da ti sve znaš, u svašta se razumiješ i da si sve pročitao. Zašto da se sam mučim kad se ima tebe koji je od velike pameti i silne mudrosti postigao plafon u znanju i životu.


Načitao sam se tona i tona raznoraznih gluposti ljudskih.
Svega i svačega i obavezno i neobavezno,
i na faxu i doma,
gutao sam sve i svašta.

Sad kad mi je Bog rekao da čitam Bibliju,
samo Nju čitam,
i ne pada mi na pamet čitati
bilo kakve uredbe ljudske.

Jer sve ostalo - sem Biblije
su uredbe ljudske.

Sviđalo se to tebi ili ne.
Vidim da se jako nerviraš od mene.

Da si u potpunoj istini,
onda te ništa ne bi moglo ljutiti.

Isus se baš nije nešto ljutio.
Bio je u istini,
i kad su ga optuživati lažno - šutio je,
jer je znao što je istina.
-----------------------------------------

Ja sam jako zaboravljiv,
i kad mi netko da nešto
što je kontra Biblije - mojih uvjerenja,
ja to idem provjeriti
pa tek onda reagiram stihovima.
----------------------------------------

Postaviho sam ti osnovno pitanje,
na koje nisam dobio odgovor,
a to je
zašto ono što ne piše u Bibliji
daješ kao osvnovni nauk Biblije?

Zašto dodaješ i oduzimaš?

Zašto kažeš -pa to se podrazumijeva,
a ne podrazumijeva se nikako?

Želim ti otvoriti oči,
tebi i čitateljstvu,
ali to je Sizifovski posao,
ali možda.....?
--------------------------------------

Imaš moj emajl,
pa mi se javi,
ako ti mogu pomoći
riječju, djelom, darom,
rado ću to uraditi za tebe,
ili bilo koga drugoga,
ali mudar previše nisam,
griješim u životu,
ali ne za smrtni grijeh,
a TT je za smrtni grijeh.

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 12 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Evo dragi studentu, uspio si mi zgaditi cijeli forum, i svaku volju za ikakvu raspravu. Pošto ti sve znaš i u sve se razumiješ, piši samo. Napuni svaku temu, uživaj. Radije ću posjetiti Vrapče i pokušati kojem pacijentu razjasniti da je malo vjerovatno da je Napoleon.
Živ ti meni bio!!! Wink

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 12 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Po temi:

Adventisti su u krivu:

Ne vječnost Ognjenog Jezera
Uvjetovanje prehrane
TT

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 12 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
student.stalni je napisao/la:
Po temi:

Adventisti su u krivu:

Ne vječnost Ognjenog Jezera
Uvjetovanje prehrane
TT


Kakvu to prehranu adventistička crkva uvjetuje?

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 12 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
brat je napisao/la:
Evo dragi studentu, uspio si mi zgaditi cijeli forum, i svaku volju za ikakvu raspravu. Pošto ti sve znaš i u sve se razumiješ, piši samo. Napuni svaku temu, uživaj. Radije ću posjetiti Vrapče i pokušati kojem pacijentu razjasniti da je malo vjerovatno da je Napoleon.
Živ ti meni bio!!! Wink


Imam tamo vezu.
Mama mi je nekoć tamo radila.
Ja sada idem u Jankomir.
Tamo isto imam vezu - preko ženske strane.
Odjel 2 je malo teži - dupla vrata!
A bio sam i u Zelenoj - tamo je najljepše.

Bog mi preko Biblije otvara oči.
Kada imam ispred sebe 100tine stihova,
jasno mi je da je to istina,
te da sa 1 stihom ne možeš poništiti 100tine.

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 12 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply