Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Kršćanska Adventistička Crkva

power_settings_newLogin to reply
+20
bogec
patriot_1
Debora
magdalena
Caesar
otpadnik
Filozofska misao
ILIJA
Rahela
ziger
Pravednik
dragan
hrvoje hrki
No Nick
dominik
apostol
Mali princ
kainos
Izrail
Wiklif
24 posters

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 7 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
TO Zigi,
bravo,hvala ti.Ma znam ja imamo mi jedni drugima sto dobroga dati....podbunjujte se na dobro.Trazimo jedni u drugima dobre strane.Mozemo mi pricati o svemu ali iskreno u Kristovom duhu,NO PROBLERM.Barem su adventisti poznati po otvorenosti,mi niti se skrivamo niti se mozemo sakriti.Rekao meni moje jedan odgoitelj...adventsta se moze sakriti samo do prvog obroka,a to se ne isplati.
Vidi ovdje imas bogate sadrzaje

www.adventisti.info

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 7 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Znam tu stranicu, hvala! Very Happy
Ma, evo malo prije samimao s jednim preko privatnih poruka raspravu. i ja znam biti oštar, moram to korigirati, ali navikao sam ja na svašta moja teta Dina

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 7 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Sta ima tama sa vidjelom?Sta pravda sa bezakonjem?


http://www.remnantofgod.org/flash/sda2rcc/SDA2RCC-menu.htm

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 7 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Pa ima li kakve svrhe palit vidjelo na suncu, ili se pak vidjelo pali u tami?

Pa i Isus dok je bio na zemlji je rekao:
Matej 5,16 Tako neka se svijetli svjetlost vaša pred ljudima, da vide vaša dobra djela i slave Oca vašega na nebesima.
Matej 4,16 Narod, koji sjedi u tami, vidi svjetlost veliku; nad onima koji stoje u zemlji smrtne sjene, sja svjetlost."

Ako vidjelo ne svijetli u tami, onda za vidjelom nema potrebe.
Nego, nisi nam rekao, koga ti u linku kojeg si citirao vidiš kao vidjelo, a koga kao tamu?

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 7 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
ko je kazao da se tu spominju suprotnosti - vec naprotiv kompromis sa silama tame-ko je taj kompromis ucinio i ko od adventista sebi dozvoljava da katolike zove krscanima unatoc religiji koja je izrazito antikrscanska i netolerantna prema svima koji ne misle kao sveta stolica ?!
Prvi adventisti se nisu bojali stvari nazvati pravim imenom-a laz je da su katolici krscani - Jelena Vajt jasno kaze:"Hrišćanski svjet će upoznati šta je ustvari rimikatoličanstvo kad bude previše kasno da se izbegne njegova zamka. Ono tiho izrasta u silu. Njegova učenja vrše svoj uticaj u zakonodavnim skupštinama, u crkvama i srcima ljudi. Širom svjeta ono podiže svoje visoke i ogromne građevine u čijim će se tajnim podzemnim prostorijama ponoviti njegova pređašnja progonstva. Ono potajno i neprimetno učvršćuje svoje snage da podupre svoje sopstvene ciljeve kada dođe vreme za njegov udarac. Sve što ono želi jeste pogodniji položaj, a to će mu se uskoro dati. U bliskoj budućnosti mi ćemo vidjeti i osjetiti šta je osnovna namjera Rima. Ko god bude vjerovao i slušao Božju reč, podnjeće ruganje i pronstvo."

A Biblija jasno kaze:2Korincanima 6,16 Ili kako se udara crkva Božja s idolima?....

Pa sto onda Adventisti priznaju jednu idolopoklonicku organizaciju kao krscansku -da li su ti adventisti svjesni da je laz -sotonskog porjekla jer ako kazemo da su idolopokonici krscani onda lazemo i sebe i njih i cio svjet.

" Dvije velike medjusobno suprotne sile pokazace se u poslednjoj velikoj borbi na jednoj strani je Tvorac neba i zemlje.Svi koji su na Njegovoj strani nose Njegov pecat.Oni se pokoravaju Njegovim zapovjestima.Na drugoj strani je knez tame sa svima onima koji su izabrali pobunu i otpadnistvo i pobunu protiv Boga".RH 7.maj,1901

Dovoljno je procitati:
1IV 3:9 Tko god je rođen od Boga, ne čini grijeha jer njegovo sjeme ostaje u njemu; ne može griješiti jer je rođen od Boga.
1IV 3:10 Po ovom se raspoznaju djeca Božja i djeca đavolska: tko god ne čini pravde i tko ne ljubi brata, nije od Boga.
1IV 3:11 Jer ovo je navještaj koji čuste od početka: da ljubimo jedni druge.
1IV 3:12 Ne kao Kajin, koji bijaše od Zloga i ubi brata svog. A zašto ga ubi? Jer mu djela bijahu zla, a bratova pravedna.
1IV 3:13 Ne čudite se, braćo ako vas svijet mrzi.
1IV 3:14 Mi znamo da smo iz smrti prešli u život jer ljubimo braću; tko ne ljubi, ostaje u smrti.
1IV 3:15 Tko god mrzi brata svoga, ubojica je. A znate da nijedan ubojica nema u sebi trajnoga, vječnoga života
"

- jasno da katolicka crkva ima samo ubilacki i idolopoklonicki karakter sto se pokazalo kroz povjest -a adventisticka crkva ukoliko ih smatra krscanima onda negira Biblju jer idolopoklonici su sotonini a ne Kristovi sljedbenici.

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 7 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
ILIJA,zaustavi se ili nam daj link foruma tvoje denominacije ili Spetrova,pa da budemo barem za mrvicu dostojni u diskusiji i ravnopravni....Krist je primao grjesnike,i tu je sansa mnogih,vikaci obicno jako urlicu a brzo nestanu.Pokazi mi Kristov rijecnik krvlju natopljen,za koga je prolio krv?I sto bas tako silno na adventisticku crkvu se okomiste,nije li vam kad tako dobro poznajete nauko o spasenju druga zadaca ciniti,IZGRADJIVATI SEBE I SVOJ KARAKTER,i nositi vijest evandjelja.Tko ce vas uopce cuti,sto govorite ovakvom agresivnoscu!!!!

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 7 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Dina podsjecam te na tvoje rijeci u vezi pripadnosti no ja sam milion puta rekao kome pripadam a po ucenju Biblije"

".... crkvi prvorođenaca, koji su napisani na nebesima, i Bogu, sucu svih, i duhovima savršenih pravednika, "Hebrejima 12,23


jer smo svi kupljeni skupo i na osnovu Biblije jasno da ne smijemo robovati ljudima....Link je Biblija to je jedini program i put, inace Isus je onima koje je najvise volio i plakao nad njima rekao"

: Jerusaleme, Jerusaleme! Ti ubijaš proroke i kamenuješ one, koji su poslani k tebi! Koliko puta htjedoh da skupim djecu tvoju kao kvočka piliće svoje pod krila, ali ne htjedoste!

Eto će vam se ostaviti kuća vaša pusta! Kažem vam, nećete me više vidjeti, dok ne dođe čas da uskliknete: 'Blagoslovljen, koji dolazi u ime Gospodnje!'" Luka 13,34-35



Isus je reko i sljedece:

Tako će se na ovom rodu osvetiti krv svih proroka, što je bila prolivena od postanja svijeta: " Od krvi Abelove počevši do krvi Zaharijine, koji je bio smaknut među žrtvenikom i hramom. Da, kažem vam: "Osvetit će se na ovom rodu!

Teško vama, zakonoznanci! Vi oduzeste ključ spoznanja. Sami ne uđoste, a spriječiste onima, koji htjedoše ući." Luka 11,50-52



Kakve su njegove rijeci ,da li ih je trebao ublaziti ...no kako god ja idem za Njegovim primjerom .

Ja se na nikoga nisam okomio samo govorim istinu -a ako postoje argumenti koji je opovrgavaju onda zelim i ja znati da sam u zabludi ,cudno da sam bas ja smetnja milionima adventista koji su pozvani da nose trostruku andjeosku vjestz kako i sami kazu.Naravno tamo jasno stoji:

"I treći anđeo za njim ide govoreći glasom velikim: "Ako se tko pokloni zvijeri i slici njezinoj, i primi žig na čelo svoje ili na ruku svoju,

I on će piti od vina gnjeva Božjega, koje je nepomiješano utočeno u čašu gnjeva njegova, i bit će mučen ognjem i sumporom pred anđelima svetim i pred Janjetom.

I dim muka njihovih diže se u vijeke vjekova, i neće imati počinka dan i noć, koji se klanjaju zvijeri i slici njezinoj, i ako tko primi žig imena njezina.

Ovdje je strpljivost svetih, koji drže zapovijedi Božje i vjeru Isusovu.

Otkrivenje 14,9-12

Jasno je da Rimska crkva po adventnom shatanju i shvatanju Biblije nisu krscani vec zvjer i to ucenje mogu i znaju svi Adventisti sedmoga dana ako to uopste i jesu.Tako da samo iznosim ono sto bi adventisti trebali da nose po cijelom svjetu po sopstvenim rijecima...umjesto da idu na poklonjenje kod pape treba da ustanu i govore Bozju Rijec a mene se na ovom forumu osudjuje sto sam iznio istinu kakva je u Bibliji.Sa druge strane izgradjujem svoj karakter upravo na podmetanju najblizih kako je to bilo i u primjerima apostola kad su ih negdasnja braca predavala na sudove.Na kraju krajeva ko sam ja ili s petrov ili bilo ko -kad adventista ima toliko miliona i oni obracaju svijet,a ja znam kako sam dosao na ovaj forum ....-e sad sto to nije bas tako vidljivo i sto Adventisticka crkva katolike naziva bracom a sami treba da nose vjest koja jasno kaze da je rimska crkva Zvijer to je druga prica.....

Ali ako te zabrinjava sto sam na forumu to se moze lako rijesiti onda umjesto da govorimo troandjeosku poruku ....govoricemo da su katolici jedna divna krscanska zajednica u kom je klanjanje i idolopoklonstvo u stvari arhitekturno estetski imidz,onda cemo govoriti da je papa umjesto zvjer-jedan krasan i divni covjek-samo ja u tome necu niti mogu da ucestvujem, nikad i ni po koju cijenu.
Sjecam se jednog vikaca -bio je glas koji vice u pustinji -no u pravu si brzo je nestao...zvao se Ivan Krstitelj..... a znamo i kako je nestao i znamo i tko je plakao za njime...

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 7 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
molim vas, meni nije jasno...objasnite mi što smatrate pod pojmom zvijeri.

Možda ja u svom neznanju brkam neke stvari, no uvijek sam mislila da riječ "zvijer" označava zločeste ljude koji ubijaju druge ljude, djecu, rasparaju trbuh trudnici, namjerno pregaze dijete na cesti, namjerno s užitkom nekoliko ljudi zakolju, ubiju puškom, ili...kad neki čovjek siluje djevojčicu-to bih mogla opisati zvjerstvom...

dajte mi objasnite zašto bi recimo papa Ivan Pavao drugi bio zvijer?

zaista ne znam kako da sve to posložim u svojoj glavi.
Ja mislim da djela određuju čovjeka, kakva su djela-takav čovjek. Može i najgori ubica filozofirati o svojim plemenitim namjerama, ali....djela pokazuju istinu.

Molim vas da mi netko objasni zvjer u duhovnom i religijskom smislu.Hvala, Snježana

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 7 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz


Biblija jasno uci da carstva predstavljaju zvijeri“… Ove četiri velike zvijeri jesu četiri cara, koji će nastati na zemlji." Danilo 7,17

No postoji carstvo drugacije od ostalih :

Tada zaželjeh znati istinu o četvrtoj zvijeri, koja se razlikovaše od svijeh i bijaše vrlo strašna, i imaše zube gvozdene i nokte mjedene, i jeđaše i satiraše, a ostatak nogama gažaše,

I o deset rogova što joj bjehu na glavi, i o drugom koji izraste i tri otpadoše pred njim, o rogu koji imaše oči i usta koja govorahu velike stvari i bijaše po viđenju veći od drugih. Gledah, i taj rog vojevaše sa svecima i nadvlađivaše ih,

Dokle dođe starac, i dade se sud svecima višnjega, i prispje vrijeme da sveci preuzmu carstvo. Ovako reče: četvrta zvijer biće četvrto carstvo na zemlji, koje će se razlikovati od svijeh carstava, i izješće svu zemlju i pogaziti i satrti. 7,19-23

Takodje pisano je:“ Svojim će spletkama navesti na otpad one koji se ogrešuju o Savez, ali ljudi koji ljube Boga ostat će postojani i vršit će svoje. Umnici u narodu poučavat će mnoštvo, ali će ih jedno vrijeme zatirati mačem i ognjem, izgnanstvom i pljačkanjem.

Dok ih budu zatirali, samo će im nekolicina pomagati, a mnogi će im se pridružiti prijevarno.

Od umnika neki će pasti, da se prokušaju, probrani, čisti do vremena svršetka, jer još nije došlo određeno vrijeme. Kralj će raditi što god mu se prohtije, uznoseći i uzdižući sebe iznad svih bogova: protiv Boga nad bogovima govorit će hule i uspijevat će dok se gnjev ne navrši - jer ono što je određeno, to će se ispuniti. Neće mariti za bogove svojih otaca ni za Miljenika ženÄa niti za kojega drugog boga: samog će sebe izdizati iznad sviju.

Mjesto njih častit će boga tvrđava, boga koga nisu poznavali njegovi očevi, častiti ga zlatom i srebrom, dragim kamenjem i drugim dragocjenostima. Daniel 11,32-38

Vatikan je carstvo koje se razlikuje od svih carstava jer ima oblast nad drugim carevima takodje su satirali i progonili svete i cine to po prorocanstavu svojim idolopoklonstvom i pravom da odredjuju sta je krivovjerstvo a sto nije a po sopstvenom nahodjenju stavljaju se na mjesto Boga kao i svoje idole i svece. Bozji Zakon koji je sam Bog utvrdio niti postuju niti drze vec su ga izmjenili i ono sto im se ne svidja proglasili kako ih usi svrbe time se stavljajuci iznad autoriteta Biblije i Boga.

Koji se protivi i podiže više svega što se zove Bog ili se poštuje, tako da će on sjesti u crkvi Božijoj kao Bog pokazujući sebe da je Bog. 2. Solunjanima 2,4



Ja ne znam na njezan nacin da objasnim da je papstvo zvjer.


Jer je Bog dao u srca njihova, da učine odluku njegovu, da dadnu vlast svoju zvijeri, dok se izvrše riječi Božje. Otkrivenje 17,17

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 7 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Ilija, nemaš nam to kaj objašnjavati, svi to znamo, ali se moramo praviti ludi da ne nastradamo:D

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 7 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
inliner je napisao/la:
Ilija, nemaš nam to kaj objašnjavati, svi to znamo, ali se moramo praviti ludi da ne nastradamo:D


Da li je ovo, što si gore napisao, službeni stav Adventističke crkve?
Zašto se morate praviti ludi? Kako se to pravite ludi? Te od koga bi nastradali?
Hvala na odogovoru ako ga smiješ dati?

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 7 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Izrail je napisao/la:
inliner je napisao/la:
Ilija, nemaš nam to kaj objašnjavati, svi to znamo, ali se moramo praviti ludi da ne nastradamo:D


Da li je ovo, što si gore napisao, službeni stav Adventističke crkve?
Zašto se morate praviti ludi? Kako se to pravite ludi? Te od koga bi nastradali?
Hvala na odogovoru ako ga smiješ dati?

Dragi Izrail,
sluzbeni stav Adventisticke crkve stoji na stranicama
www.adventisti.hr ostalo je jasno samo po sebi,bez mog komentara.
Zao mi je da neki ne vide svoje krscanstvo,kao mjesto proslavljivanja Boga,nego uvijek zele navaliti preveliki teret adventistima,i iskazati to preko svojih nasilnih karaktera,na zalost i s takvima sjedimo u crkvi,ja osobno gajim nadu da ce jednom zaliti,zasto nisu vise govorili o Velicini Kristovoj,o Njegovom dolasku,zasto nisu vise radili na izgradnji svojeg karaktera,nego su se dali kao sluge negativnim utjecajima,i uzimaju bic Bozji u svojim rukama,a sad ih sve pitam da li su dostojni toga?

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 7 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Djela apostolska 13,25 A kad je Ivan dovršavao svoju trku, govorio je: `Nisam ja onaj za koga me vi držite. Nego za mnom evo dolazi onaj komu ja nisam dostojan odriješiti obuće na nogama.`
1. Korinćanima 15,9 Da, ja sam najmanji među apostolima i nisam dostojan zvati se apostolom jer sam progonio Crkvu Božju.
Ipak jesu li cutali?
Jesu li se bojali propovjedati vjest spasenja?

Hebrejima 11,32 I što još da kažem? Jer mi ne bi dostalo vremena, kad bih stao pripovijedati o Gideonu, Baraku, Samsonu, Jeftahi, Davidu, Samuelu i prorocima,
Hebrejima 11,33 Koji vjerom pobijediše kraljevstva, učiniše pravdu, dobiše obećanja, zatvoriše usta lavovima,
Hebrejima 11,34 Ugasiše silu ognjenu, utekoše od oštrica mača, ojačaše od slabosti, postadoše junaci u boju, rastjeraše vojske tuđe;
Hebrejima 11,35 žene primiše svoje mrtve uskrsnućem a drugi su bili pobijeni ne primivši oslobođenja, da dobiju bolje uskrsnuće;
Hebrejima 11,36 A drugi pogrde i udarce podnesoše, pa još okove i tamnice;
Hebrejima 11,37 Bili su kamenovani mučeni, prepiljeni, posječeni od mača pomriješe; obilazili su u ovčjim kožusima, u kozjim kožama, u oskudici, u nevolji, u sramoti;
Hebrejima 11,38 Kojih nije bio dostojan svijet; potucali se po pustinjama, po gorama i pučinama, i po Jamama zemaljskim.
Hebrejima 11,39 I ovi svi, koji su dobili vjerom svjedočanstvo, ne primiše obećanja,
Hebrejima 11,40 Jer je Bog nešto bolje za nas odredio, da ne prime bez nas savršenstva.


I jedno znam nisu se drzali sluzbenog ucenja niti su trazili sluzbenu vjeru nego vjeru jedamput datu svetima.Kad su sluzbeno Isusa tuzilli zvanicni prdstavnici crkve , trazili su da se razapne jer nije vjerovao u njihovo sluzbeno ucenje nego je vrsio volju Oca Nebeskog.Kada su uhapsili Pavla hapsili su ga upravo zbog neslaganja sa sluzbenim vjerovanjem zvanicno priznate crkve.....

Judina 1,3 Ljubljeni! Kako mi je veoma na srcu, da vam pišem o našemu općemu spasenju, smatrao sam potrebnim opomenuti vas pismom, da se borite za vjeru, koja jedanput zauvijek predana svetima.

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 7 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Judina 1,3 Ljubljeni! Kako mi je veoma na srcu, da vam pišem o našemu općemu spasenju, smatrao sam potrebnim opomenuti vas pismom, da se borite za vjeru, koja jedanput zauvijek predana svetima.

Tocno,ali ne znam kome i koga ces poslije tvjih psovki MOCI govoriti o spasenju....a zaboravio si na trepljenje svetih.
Ti dobro znas da nisi i nemoras biti u sluzbenoj crkvi,ali vrijedi za tebe kao i za svakoga drugoga,ne podrivati temelje crkve....jer to nije vlasnistvo tvoje ili moje,nego KRISTOVO,dopusti njemu,nek upotrebi svoja sredstva za spasenje ljudi.BOZJA CRKVA NECE PASTI ....EGW

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 7 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Prvo Dina trazim da te moje psovke navedes i citiras,drugo ako sam upotrijebio nedolican rijecnik koji ne nalazimo u rijecniku Isusa i Njegovih ucenika ili apostola ili proroka tvoja duznost kao moderatora bila je da me izbacis sa foruma...


A opet ko sam ja da podrivam temelje jedne tako velike i mocne organizacije, tim prije ako je njen temelj na Kristu kako bih je ikad mogao urusiti.
No ako taj temelj nije na Kristu kad naidju oluje on ce se srusiti kao kula od karata kao da nikad nije postojalo...

Ako je Kristovo vlasnistvo onda idemo istim putem jer jedino taj put sljedim i zelim da sljedim:put kojim nas je Isus ucio ici.

Ako sam ja i najgori od svih ako sam i blato na putu cudi me da adventisti kojih je miliona jos nisu zavrsili djelo na koje su pozvani a imajuci u vidu rijeci E.G.White da su adventisti poslusali vjest 1888 da bismo za dvije godine bili u Nebeskom Hananu."Videla sam da su Dzons i Vagoner prosli isto kao Isus Navin I Halev.Kao sto su sinovi Izrailjevi ove izvidjace hteli da kamenuju stvanim kamenjem,tako ste vi ovu bracu kamenovali kamenjem zapanjujuceg ruganja i ismevanja.Videla sam da sa predumisljajem odbacujete poruku iako znate da je istinita upravo zato sto je bila isuvise ponizavajuca za vase dostojanstvo.Videla sam da su neki od vas imitirali svoju bracu i pravili svakovrsne sale na njihov racun.Videla sam isto tako da biste za dve godine od tog datuma,da ste primili poruku,biliu u carstvu,a sad se morate vratiti u pustinju i ostati u njoj cetrdeset godina."Melburn ,Australija,8 maj 1892,E.G.W


I treći anđeo za njim ide govoreći glasom velikim: "Ako se tko pokloni zvijeri i slici njezinoj, i primi žig na čelo svoje ili na ruku svoju, I on će piti od vina gnjeva Božjega, koje je nepomiješano utočeno u čašu gnjeva njegova, i bit će mučen ognjem i sumporom pred anđelima svetim i pred Janjetom.

I dim muka njihovih diže se u vijeke vjekova, i neće imati počinka dan i noć, koji se klanjaju zvijeri i slici njezinoj, i ako tko primi žig imena njezina. Ovdje je strpljivost svetih, koji drže zapovijedi Božje i vjeru Isusovu. Otkrivenje 14,9-12
Zivimo li mi u vrijeme zapecacenja,zivimo li u vrijeme troandjeoske vjesti-zar se tamo ne pominje da je rimska crkva zvjer-moze li i treba li da se to kaze na fin nacin i koji je to nacin?!

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 7 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Na temi
o EGW Abraham je napisao:

„Veliki
teološki i naučni aparat kojega ima adventistička crkva vrlo je rigorozan u
provjeravanju E.G.W.. objektivnom procjenjivanju kritičkih primjedbi od strane
drugih denominacija..“


Mene bi zanimalo kako se službeno naziva taj aparat adventističke crkve i gdje se može
pročitati spisak dokumenata koje taj Veliki teološki i naučni aparat izdaje?

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 7 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Stranica Generalne konferencije Ti moze posluziti za sve linkove:
Sekretarijat Generalne konferencije:
http://www.gcsecretariat.org/index.html
G.konferencij
http://www.adventist.org/

Slijedeca opca konferencija 2010 u Atlanti:
http://www.gcsession.org/

Directorij:
http://www.adventistdirectory.org/new/

Edukacija:
http://education.gc.adventist.org/

Mreza instituta:
http://education.gc.adventist.org/colleges.html

Internet forum:
http://gien.adventist.org/forum2007/index.html
Kršćanska Adventistička Crkva - Page 7 Zdravko-Plantak-2












Kršćanska Adventistička Crkva - Page 7 Miroslav-PujicInternet: A Postmodern Medium
Miroslav Pujic

Internet has become the most important medium of the postmodern age. It’s built on the concept that a computer can imitate the human brain, “thinking” by associations and linking text and graphics throughout a vast network of connections. So does the Internet expose the contexts of a real world? People spend hours every day surfing the web instead of talking to others. Can the Internet replace human community? The Internet makes every belief available at a keystroke. Can a spiritual seeker find satisfaction in this spiritual mall? Can the unchurched become cyberchurched?
Publikacija:
http://publishing.gc.adventist.org/

Multimedija:
http://publishing.gc.adventist.org/multimedia.html
Evo malo pointa:
1. ONWARD, ON TO VICTORY
2. YOUR LOVE WILL SHOW
3. FROM HOME TO HOME
4. PROMISE
5. MOVE FORWARD
6. SERVANTS OF FAITH
7. I´LL TESTIFY OF YOUR GRACE
8. MESSENGER
9. WE ARE YOUR HANDS
10. TOGETHER

---------

The Center for Adventist Research
http://www.whiteestate.org/

is a leading documentary collection for the study of the Seventh-day Adventist Church, its predecessors and related groups, from the Millerite movement of the mid nineteenth century to the present. The Center holds publications in all formats on all aspects of the Seventh-day Adventist Church--its mission, theology, and activities--including those from official and unofficial sources. The center serves as a Branch Office of the Ellen G. White Estate, the rare material repository for the James White Library and as the Andrews University Archives and Records Center.:

http://www.andrews.edu/library/car/

Fourth Annual "Ellen White and Current Issues" Symposium, April 7, 2008


We extend a general invitation to pastors in the Lake Union, religion and theology professors at Adventist colleges, scholars of Adventist studies, Seventh-day Adventist Theological Seminary students, and other interested persons to attend our fourth annual “Ellen G. White and Current Issues” Symposium. It will be held on Monday, April 7, 2008, from 9:00 a.m. until 4:00 p.m., in the chapel of the Seventh-day Adventist Theological Seminary on the campus of Andrews University in Berrien Springs, Michigan.
The purpose of this symposium is to break new ground in understanding Ellen White and issues relating to her life, ministry, and prophetic gift that have current importance. The structure of the symposium will have some elements of academic formality. Papers will be presented with a prepared response followed by a brief opportunity for questions from the floor. The presentations will later be published in a booklet that will be available at a reasonable cost. At the symposium we will also make available the published presentations from the 2005, 2006 and 2007 symposium. At the meeting there will be an opportunity to submit questions relating to Ellen White and current issues. We will attempt to discuss as many of these question as time will allow in the afternoon.
Our speakers this year are Don McMahon, William Johnsson, and Angel Rodriguez. The devotional will be provided by Andrews University President, Niels-Erik Andreasen. There is no charge for attending the symposium. Some copies of this invitation are being sent directly to area pastors, teachers, administrators, and students.
We look forward to seeing you on April 7. Though this will be an academic symposium it is our intention that it also provide spiritual encouragement and inspiration for those who attend. Be sure to download a PDF of the program for the day.

Jedan od vodecih univerziteta :
http://www.andrews.edu/index.html

Vodeci zdravstveni univerzitet:
http://www.llu.edu/llu/library/heritage/index.html

Biblijski institut:
http://www.adventistbiblicalresearch.org/

itd. od mnostva mreze organiziranog istrazivanja i rada....


Zatim istrazivacki centri Znanost i vjera:
http://www.grisda.org/index.htm

Istrazivacki radovi iz filozofije i prorostva:
http://www.adventistbiblicalresearch.org/documents.htm#philosophy
Ovo ce Vas posebno zanimati:
http://www.adventistbiblicalresearch.org/documents.htm#prophecy
Za primjer:
The Time Prophecies in Dan 12
kao i ovo:
Ellen G. White and the Interpretation of Daniel and Revelation

Zadnja promjena: abraham; pon 05 svi 2008, 12:17; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 7 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
Kongres adventističke mladeži 2008 – “Ustat ću i idem!”

NOVI VINODOLSKI, HRVATSKA [AP] – Od 9. do 11. svibnja 2008. godine u Hotelu Lišanj i gradskom domu kulture u Novom Vinodolskom održan je trodnevni, dvanaesti po redu, Kongres adventističke mladeži u Republici Hrvatskoj. Ovaj već tradicionalni događaj u godišnjem kalendaru Adventista u Hrvatskoj, okupio je ove godine lijepi broj posjetitelja i sudionika, njih preko tri stotine. Većina sudionika odsjela je u Hotelu Lišanj uz istoimenu gradsku plažu u Novom Vinodolskom koji je ujedno bio i po prvi puta domaćinom jednom skupu ovog tipa. Sve aktivnosti koje su se događale tijekom ovog Kongresa bile su objedinjene pod geslom: “Ustat ću i idem!” inspiriranim iz usporedbe Isusa Krista zapisane u Evanđelju. Glavni gost i govornik na duhovnim programima bio je dr. Clifford Jones, na službi dodekana Teološkog fakulteta pri Sveučilištu Andrews u blizini Chicaga u Sjedinjenim američkim državama. Ovaj vrsni govornik i teolog privukao je pažnju mladih slušatelja iznoseći pouke zasnovane na usporedbi o izgubljenom sinu. Pouke iznešene na vrlo privlačan način dotaknule su živote nekolicine mladih koji su odlučili ustati i ići tragom Isusa Krista. Vrhunac programa bio je u subotu u posljepodnevnim satima kada je na gradskoj plaži Lišanj održan obred biblijskog krštenja. Ovom svečanom činu nazočilo je tristotinjak posjetitelja, a samom činu krštenja pristupilo je deset mladih osoba iz različitih mjesta u Hrvatskoj. Obred krštenja u moru obavili su pastori ovih mladih osoba te i sam govornik dr. Jones je krstio nekoliko osoba. Ostali programi održavani tijekom ovog posebnog vikenda obilovali su zajedništvom, dobrim akcijama te izletom na otok Krk brodom. Sudionici su posjetili stari i živopisni grad Vrbnik te proveli vrijeme u turističkoj plovidbi kvarnerskim zaljevom. Kongres je završen u nedjelju u poslijepodnevnim satima bogatim programom u dvorani gradskog doma kulture u Novom Vinodolskom.
[Neven Klačmer]

Foto-album sa slikama sa kongresa

descriptionKršćanska Adventistička Crkva - Page 7 EmptyRe: Kršćanska Adventistička Crkva

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply