Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Da li vjerujete u čistilište?

power_settings_newLogin to reply
+59
katejohn
Magic Master
resilina
kaleb
Sofia
miskec4096
ane
dachabambi
Mitar
stefani
Thompson
sunrise_an
Mi-Ha-El
melkisedek
sunshine
usamljena
stranac
Slobodna
amos
KRAJVREMENA
magdalena
Eutanasije
Domenika
Gubavac
biblijski-hriscanin
danijel12
Medeni
spetrov
emanuel
ILIJA
Istina
Caesar
Ruta
imhotep
Hell master
diakonos
crusader
10
Konin
Blue
Češljugar
Euro
Bhakti
Sinke
jony
Totus Tuus
Aladin
Daniel
Justin
cubela
No Nick
hrvoje hrki
Spart
dominik
kainos
Živac
Izrail
forestsilvy
braslav
63 posters

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 2 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
hm...

"Tako je poginuo Šaul za svoju nevjeru kojom se iznevjerio Jahvi: nije držao Jahvine zapovijedi i povrh toga je pitao za savjet bajačicu, nije pitao Jahvu; zato ga je ubio."

1 ljetopisi 10,13

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 2 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
kontakt sa dušama u čistilištu??!?!

Ovo je postalo smijesno... Pa kako mogu mrtvi govoriti sa zivima...

To je spiritizam/sotonizam, to nema veze sa realnoscu!

Dakako, narod mora pitati svoje 'bogove' i za žive u mrtvih se raspitivati. Uza Zakon! Uza svjedočanstvo! Tko ne rekne tako zoru neće dočekati." (Iz 8,19.20)

Živi znaju da će umrijeti, a mrtvi ne znaju ništa (Prop 9,5)

"Nema ni djela ni umovanja, ni spoznaje ni mudrosti u Podzemlju u koje ideš." (Prop 9,10)

Tvrditi da su mrtvi već "uskrsnuli" i nalaze se u čistilištu je smiješno, i suprotstavlja se Božjoj riječi


"Oni su odlutali od istine tvrdeći da je uskrsnuće već bilo, i time u nekima ruše vjeru". (2.Tim 2,18)

"Uskrsnuće se zbiva redom: najprije je uskrsnuo Krist, a kad on opet dođe, uskrsnut će i svi koji njemu pripadaju" (1.Kor 15,23)

Tvrditi da će mrtvi uskrsnuti prije nego dođe Krist, ili pak da se sada "časte" sa Marijom u čistilištu, nema veze sa Božjom riječju koja je jedini autoritet.
Stoga odbacujem katoličku crkvu skupa sa papom kao Sotoninim namjesnikom i antikristom, te svom njegovom lažnom naukom.

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 2 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
Ma to sam i ja pokusao da objasnim.

To se sve okrenulo naopacke. Cistileste je obicna nebuloza. Stvarno da li se neki mole Bogu da im otvori oci. inliner, posle ovako jasnih Biblijskih stihova, morao bih biti slep a da ne shvatim da mrtvi neznaju nista, i da kada se mrtvi javljaju to nisu mrtvi vec sotona i njegovi zli andjeli, koji se pretvaraju kao mrtvi da bi ubedili ljude kako covek kada umre opet nastavlja da zivi. To je rekao i Adamu i Evi u Edemskom vrtu: "Necete vi umreti."

Koliko su samo ove reci opasne, a milioni ih veruju kao da ih je Bog rekao. Ali Bog kaze nesto drugo. On tvrdi da cemo umreti ako nastavimo da gresimo. Jer je plata za greh smrt.

Stoga kada umrem ja sam mrtav, MRTAV, a ne mrtav pa onda i dalje ziv. Ma ovo je stvarno naucna fantastika verovati na taj potpuno nelogican nacin.

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 2 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
U trenucima klinicke smrti, sotona ili njegovi demoni, koriste uticaj na covekov um, podsvesnu hipnozu, pa mu ubacuju slike kojim insinuacijom varaju coveka, stvarajuci utisak kako je on umro i sada njegova dusa seta po nebu ili paklu. Tako isto moze stvoriti osecaj i utisak da je neko bio u cistilistu.

To vam moze uciniti i obican hipnotizer. Moze vas ubediti da ste pas koji seta po mesecu, sa koskom u zubima.

Upravo zato Biblija zabranjuje i to strogo kontakt sa mrtvima, to jest sa duhovima zla. Jer mrtvi neznaju nista. Oni su brate, po logici stvari mrtvi a ne zivi i mrtvi istovremeno.

Hajde ljudi razmisljajmo malo posteno. Zasto je onda Bog ako mrtvi su zivi i ako iza njih ne stoje demoni, zabranio da imamo kontakt sa mrtvima?
Zar nas mrtvi ako su zivi, nebi mogli pouciti i uputiti jos vise ka Bogu i tako nam pomoci da vidimo koliko je opasno ciniti grehe ili kolika je nagrada ako cinimo dobro*?

Prosto, zar ne?

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 2 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
Amen Jevrejine!

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 2 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
velika je milost Božja jer postoji čistilište
da ga nema rijetko tko bi u raju , direktno bio!

Ovako govori Gospodin:

"Rijetki ulaze u Nebo ravno, iako mučeničkom smrću svrše. Svi idu
preko Čistilišta, jačeg ili slabijeg, makar su Mučenici. I čisto dijete, od
utrobe majke rođeno i kršteno, ide preko Čistilišta, preletjeti mora, jer je
sisalo majčino grešno mlijeko. Preko Čistilišta svi prolaze, putnici ovoga
svijeta sa zemlje."

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 2 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
hrvoje hrki je napisao/la:

Ovako govori Gospodin:

"Rijetki ulaze u Nebo ravno, iako mučeničkom smrću svrše. Svi idu
preko Čistilišta, jačeg ili slabijeg, makar su Mučenici. I čisto dijete, od
utrobe majke rođeno i kršteno, ide preko Čistilišta, preletjeti mora, jer je
sisalo majčino grešno mlijeko. Preko Čistilišta svi prolaze, putnici ovoga
svijeta sa zemlje."


Ovo smeće koje si ti citirao nigdje se ne spominje u BIbliji. Naš put prema raju je Kristov križ a ne čistilište, stoga odbacujem papu (kao u Bibliji prorečenog antikrista iz 2. Solunjanima) i katoličku crkvu skupa sa svim njihovim lažnim naukama.

Problem nije u njegovom stavu već u izvrtanju Božje riječi, neznam dali ste primjetili ali Gospodin Isus Krist nikada nije rekao takvo nešto, jedino iz tog razloga ja to nazivam smeće i dalje ću nazivati, jer to jest smeće i protivi se Biblijskom nauku:)

Osim toga stav SVIH reformatora je bio da je to lažna nauka, odnosno način za zgrtanje novaca na račun lakovjernih ljudi. Također SVI reformatori su smatrali papu antikristom i odbacivali ga skupa sa njegovom lažnom naukom.

Ja ne mogu smeće nazvati drugim riječima nego onim što to jest. A ako je smeće zabranjeno nazivati smećem onda ja u takvoj diskusiji ne namjeravam sudjelovati, sukladno tome ovo moj zadnji post na ovom forumu.

Umjesto da bannate onoga koji nudi pogubna krivovjerja, vi osuđujete onoga koji ta ista krivovjerja naziva smećem.

Zadnja promjena: ; pon 19 vel 2007, 15:27; ukupno mijenjano 5 put/a.

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 2 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
inliner je napisao/la:
hrvoje hrki je napisao/la:

Ovako govori Gospodin:

"Rijetki ulaze u Nebo ravno, iako mučeničkom smrću svrše. Svi idu
preko Čistilišta, jačeg ili slabijeg, makar su Mučenici. I čisto dijete, od
utrobe majke rođeno i kršteno, ide preko Čistilišta, preletjeti mora, jer je
sisalo majčino grešno mlijeko. Preko Čistilišta svi prolaze, putnici ovoga
svijeta sa zemlje."


Ovo smeće koje si ti citirao nigdje se ne spominje u BIbliji. Naš put prema raju je Kristov križ a ne čistilište, stoga odbacujem papu (kao u Bibliji prorečenog antikrista iz 2. Solunjanima) i katoličku crkvu skupa sa svim njihovim lažnim naukama.


Molio bh člana inlinera i javno ga opominjem da ne piše tako oštro protiv...ako se netko ne slaže s nečijom naukom neka tako ne izleće bez argumenata...to se odnosi na sve na ovome forumu...

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 2 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
<blockquote>Inliner, pozivam te na pristojnu retoriku,onako kako to dolici krscanima,ovdje nije mjesto izljevanja negativnih emocija,jer ako zahtjevamo od drugih ,da o nama nepisu ruzne rijeci nesmijemo niti mi o njima,moramo se drzati Kristovih principa,molim te Inliner, ispricaj se Hrkiju, ako nista zbog drugog ali zbog rijeci smece.hvala ti sto ces doprinjeti dobri duh ovom forumu.Da li vjerujete u  čistilište? - Page 2 070106NA25_prvinace,ban,ban.....

</blockquote>

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 2 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
Da li vjerujete u  čistilište? - Page 2 070106NA25_prv Zivio ekumenizam? Zivjelo prihvacanje lazi?

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 2 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
dominik je napisao/la:
Da li vjerujete u  čistilište? - Page 2 070106NA25_prv Zivio ekumenizam? Zivjelo prihvacanje lazi?


Ja nisam za ekumenizam, niti smatram da je nauka o čistilištu ispravna...samo ako nešto pišem dat ću i argumente za to...samo ne dozvoljavam ovakav ton na forumu...

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 2 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
<BLOCKQUOTE>

<BLOCKQUOTE>
dominik je napisao/la:
Da li vjerujete u  čistilište? - Page 2 070106NA25_prv Zivio ekumenizam? Zivjelo prihvacanje lazi?
Mislim da je postenije reci KRSCANI sto je s vasom kulturom komuniciranja,nemora se vrjedjati da bi se dokazala nauka,ili nismo konacno na ulici ili zuta stampa,ako ste krscani koristite i krscanski rijecnik,kako se prilici Kristovim slugama.A kako ces bratu svome objasniti da imas nesto bolje,ako ga psujes i vrijedjas?Vidi samo glas koncila od 18.2.07.Mi kao krscani moramo posjedovati krscansku kulturu,a ne rivalsku,i kad tako napises,ne mislis li da bi se Krist sramio tvojih rijeci,najlakse je skakati,vikati parole,idemo na prakticni zivot,u svakom od nas vidjeti potencijalnog stanovnika neba,brata,Kristovog sljedbenika.</BLOCKQUOTE></BLOCKQUOTE></BLOCKQUOTE>

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 2 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
Ja sam sada u cistilistu, verovali vi ili ne*? Ovih dana cistim svoju dusu od svega sto je nedostojno hriscanina.


Ako se mi danas ne ocistimo, i ako ne umremo ocisceni, nista nam nece vredeti ni hiljadu laznih i izmisljenih cistilista.

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 2 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
inliner je napisao/la:
hrvoje hrki je napisao/la:

Ovako govori Gospodin:

"Rijetki ulaze u Nebo ravno, iako mučeničkom smrću svrše. Svi idu
preko Čistilišta, jačeg ili slabijeg, makar su Mučenici. I čisto dijete, od
utrobe majke rođeno i kršteno, ide preko Čistilišta, preletjeti mora, jer je
sisalo majčino grešno mlijeko. Preko Čistilišta svi prolaze, putnici ovoga
svijeta sa zemlje."


Ovo smeće koje si ti citirao nigdje se ne spominje u BIbliji. Naš put prema raju je Kristov križ a ne čistilište, stoga odbacujem papu (kao u Bibliji prorečenog antikrista iz 2. Solunjanima) i katoličku crkvu skupa sa svim njihovim lažnim naukama.

Problem nije u njegovom stavu već u izvrtanju Božje riječi, neznam dali ste primjetili ali Gospodin Isus Krist nikada nije rekao takvo nešto, jedino iz tog razloga ja to nazivam smeće i dalje ću nazivati, jer to jest smeće i protivi se Biblijskom nauku:)

Osim toga stav SVIH reformatora je bio da je to lažna nauka, odnosno način za zgrtanje novaca na račun lakovjernih ljudi. Također SVI reformatori su smatrali papu antikristom i odbacivali ga skupa sa njegovom lažnom naukom.

Ja ne mogu smeće nazvati drugim riječima nego onim što to jest. A ako je smeće zabranjeno nazivati smećem onda ja u takvoj diskusiji ne namjeravam sudjelovati, sukladno tome ovo moj zadnji post na ovom forumu.

Umjesto da bannate onoga koji nudi pogubna krivovjerja, vi osuđujete onoga koji ta ista krivovjerja naziva smećem.


SVEĆENIK I NJEGOVA SLUŽBA


SVEĆENIK JE ZAMJENIK KRISTOV

"Dao sam puku Svojemu
sve što mu treba za život tijela
i za dušu slobodu svakome
da si izabere što hoće: dobro ili zlo.
Dao sam vam namjesto Sebe Svoje sluge svećenike
da vas uče i vode k Meni, na pravi Put,
da ne izginete na stranputicama života.

98



Sve sam vam dao što sam imao,
i samoga Sebe vam dajem, u sve dane, ( ISUS u pričesti-op. HH)
da se spase duše vaše, cijena Moje Krvi."

"Tražim od puka Svoga da poštuje Moje namjesnike,
koji su umjesto Mene do svršetka svijeta,
i da u njima gleda Mene, Živoga Boga.
Ja sam u srcima Svojih službenika
i na njihova usta Ja govorim puku Svojemu.

Znajte dobro, Moji ljubljeni stvorovi,
svećenike sam Ja odabrao za Službu Svoju
da vrše na zemlji Volju Moju.

Po svećenicima vam dijelim velike Milosti ( sakramente, odriješenje u ispovijedi op HH)
Po njima vam opraštam grijehe
i po njihovim rukama dolazim vam u srce.
Na njihove molitve uslišavam vaše vapaje
i pomažem vas u mnogim potrebama.
Kada vam se duša dijeli od tijela
i sprema k Meni u Vječnost,
donose Me k vama kao Poputbinu.
Na molitve slugu Svojih
izbavljam vam duše iz Čistilišta.
I najviše se molitava za Spas duša
diže iz svećenićkih usta.

Dragi Moj puče,
svećenik je potreban svakoj duši oko Spasenja.
Zato vas opominjem da poštujete Moje sluge
i cijenite Službu koju vrše na zemlji.
Tko poštuje i cijeni Moje sluge,
i pomaže ih u njihovim potrebama,
taj cijeni i ljubi Mene.
Tko od puka Mojega prezire Moje sluge,
taj prezire Mene i Moju Nauku
.

Ne gledajte grijehe slugu Mojih
jer svaki čovjek ima djela svoja pred sobom,
a Ja sam Sudac živih i mrtvih;
svakoga ću suditi po djelima njegovim
- dobrim i zlim.

Koliko se Ja, Živi Bog,
ponizivam poradi stvora, puka Svoga!


za sve koji olako pljuju na papu , pa time i na svećenike
evo šta poručuje Gospodin:flower: sunny

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 2 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
Jevrejin je napisao/la:
Ja sam sada u cistilistu, verovali vi ili ne*? Ovih dana cistim svoju dusu od svega sto je nedostojno hriscanina.


Ako se mi danas ne ocistimo, i ako ne umremo ocisceni, nista nam nece vredeti ni hiljadu laznih i izmisljenih cistilista.


Slažem se u potpunosti i potpisujem. to stari

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 2 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
Hvala Sandra,

Mislim da sotona nije mogao bolje cistiliste da izmisli od ove zemlje.

( postao sam filozof od kada sam clan ovog foruma )

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 2 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
Jevrejin je napisao/la:
Hvala Sandra,

Mislim da sotona nije mogao bolje cistiliste da izmisli od ove zemlje.

( postao sam filozof od kada sam clan ovog foruma )


to stari

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 2 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
Ovo sa mnom pocinje da bude ozbiljno!

Poceli ste puno da me hvalite, a znate sta je Isus rekao? Tesko vama ako svi pocnu da vas hvale.

Dajte neku kritiku.

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 2 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply