Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Da li vjerujete u čistilište?

power_settings_newLogin to reply
+59
katejohn
Magic Master
resilina
kaleb
Sofia
miskec4096
ane
dachabambi
Mitar
stefani
Thompson
sunrise_an
Mi-Ha-El
melkisedek
sunshine
usamljena
stranac
Slobodna
amos
KRAJVREMENA
magdalena
Eutanasije
Domenika
Gubavac
biblijski-hriscanin
danijel12
Medeni
spetrov
emanuel
ILIJA
Istina
Caesar
Ruta
imhotep
Hell master
diakonos
crusader
10
Konin
Blue
Češljugar
Euro
Bhakti
Sinke
jony
Totus Tuus
Aladin
Daniel
Justin
cubela
No Nick
hrvoje hrki
Spart
dominik
kainos
Živac
Izrail
forestsilvy
braslav
63 posters

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 20 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
Život posle života...

Da covjek "živi" i posle smrti - ucenje je mnogih danas, iako živimo
u 21. veku.... Poreklo vjerovanja u duhove našlo je svoj pocetak u
Africi, raširilo se u Egipat i Grcku, i na kraju došlo do nasih prostora.
Prema vjerovanju afrikanaca,duh posle smrti i dalje živi, i nastoji da
uspostavi kontakt sa živima. Najuticajniji ljudi u Africi su vraci,posre-
dnici izmedju živih, i tzv. predaka....
Egipcani vjeruju da se covjek sastoji od tela," duše BA" i "duše KA"...
" BA" se kao besmrtna duša odvaja od tjela posle smrti, a " KA" kao
životna sila koja nadmašuje smrt....
Grci su zatim preuzeli egipatsko misticno ucenje o dusi....
U Platonizmu ono je Filosofski obrađeno, i preko Rima doslo do naših krajeva....
Ovo shvatanje nipošto nije Hrišcansko, nego potpuno pagansko i nebiblijski...
Za razliku od životinja (druga dimenzija) - mi smo u
" trecoj dimenziji" , i o svemu ovome imamo SVEST....
Svest je prema tome- spajanje nematerijalnog delovanja i spletenih i satkanih
Atoma- ili Biblijski - Daha životnog, (Božjeg) i tela - pri cemu postajemo Duša živa...
Pre tri hiljade godina ovo je Davidu bilo poznato samo kao : -"Jer On rece i postade
On zapovedi i pokaza se" (Ps.33,9.) Ovo je Božanski jezik, i za razliku od onog
vremena, u našem današnjem naucno-religioznom svetu mi zakljucujemo da
Bog stoji iznad svake nauke -- da je Bog STVORITELJ...
Albert Ajnstajn je rekao , kao i ja sada : --JA VJERUJEM U LIČNOG BOGA...
Covjek je " Misao Božija" Bog je mislilac - a ja sam njegova misao... Covjek ne postoji
sam za sebe, nego ga Mislilac održava. Ne postoji od covjeka nikakva oslobođena
egzistencija u formi duše ili duha , nego je čovjek u svojoj celovitoj strukturi
uslovljen Bozijim Duhovnim djelovanjem....
" Duh Boziji stvorio me je , i Dah svemogucega dao mi je zivot" Jov 33,4.
" Ali je duh u ljudima, i duh Svemogucega urazumljuje ih" Jov 32,8.
" Kad bi na Nj okrenuo srce svoje, uzeo bi k sebi duh njegov, i dihanje njegovo ;
izginulo bi svako telo , i covek bi se pretvorio u prah" Jov 34,14.15.
" I vrati se prah u zemlju , kako je bio, a duh se vrati Bogu koji ga je dao". Prop.12,7.

Biblijski hrišćanin

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 20 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
10 je napisao/la:

a vidim ima i onih koji si nalaze učitelje kako ih uši svrbe ...


...He,he...a tebe nešto jako...jezik svrbi...!!

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 20 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
10 je napisao/la:
Kako će uskrsnuti kad se već nalaze ili u raju ili u paklu?


...A kako ćeš ti jadan...ovo razumjeti...
pa makar ti i ...Papa odgovorio...Question ...

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 20 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
Domenika je napisao/la:
10 je napisao/la:

a vidim ima i onih koji si nalaze učitelje kako ih uši svrbe ...


...He,he...a tebe nešto jako...jezik svrbi...!!

Domenika,mislim da tvom cinizmu na ovom forumu polako dolazi kraj.Pa daj molim te budi toliko preistojna, ako nemas sto odgovoriti ljudima nemoj niti makar sto.
Vec sam te opomenula za ovakvo ponasanje i drugi ljudi se u diskusiji drze toga osim tebe.Zasto bi se ti svemu i svakomu izrugivala,ako ti se ne svidja ovakav nivo diskusje molim te postivaj druge ucesnike i ne repliciraj.

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 20 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
10 je napisao/la:
Sinke je napisao/la:
Pravi vjernici i danas odlaze u grob sa nadom, nije mi jasno šta je tu čudno, to ne znači da vjeruju u zagrobni život već u uskrsnuće što je izgleda kod vas Katolika davno zaboravljena stvar - na žalost!
Ali to što idu u grob s nadom ne znači i da nisu svjesni sebe u njemu.Uskrsnuće je temelj Katoličke Crkve i osnova naše vjere.
Svjesni su da su mrtvi ili da su živi?Kako će uskrsnuti kad se već nalaze ili u raju ili u paklu?
Da su svjesni sebe nakon smrti.Uskrsnut će tijelom, zasad su u duhovnom obliku.

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 20 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
biblijski-hriscanin je napisao/la:
Život posle života... Da covjek "živi" i posle smrti - ucenje je mnogih danas, iako živimou 21. veku.... Poreklo vjerovanja u duhove našlo je svoj pocetak u Africi, raširilo se u Egipat i Grcku, i na kraju došlo do nasih prostora.Prema vjerovanju afrikanaca,duh posle smrti i dalje živi, i nastoji da uspostavi kontakt sa živima. Najuticajniji ljudi u Africi su vraci,posre-dnici izmedju živih, i tzv. predaka....Egipcani vjeruju da se covjek sastoji od tela," duše BA" i "duše KA"..." BA" se kao besmrtna duša odvaja od tjela posle smrti, a " KA" kaoživotna sila koja nadmašuje smrt....Grci su zatim preuzeli egipatsko misticno ucenje o dusi....U Platonizmu ono je Filosofski obrađeno, i preko Rima doslo do naših krajeva....Ovo shvatanje nipošto nije Hrišcansko, nego potpuno pagansko i nebiblijski... Za razliku od životinja (druga dimenzija) - mi smo u " trecoj dimenziji" , i o svemu ovome imamo SVEST....Svest je prema tome- spajanje nematerijalnog delovanja i spletenih i satkanih Atoma- ili Biblijski - Daha životnog, (Božjeg) i tela - pri cemu postajemo Duša živa...Pre tri hiljade godina ovo je Davidu bilo poznato samo kao : -"Jer On rece i postadeOn zapovedi i pokaza se" (Ps.33,9.) Ovo je Božanski jezik, i za razliku od onog vremena, u našem današnjem naucno-religioznom svetu mi zakljucujemo da Bog stoji iznad svake nauke -- da je Bog STVORITELJ...Albert Ajnstajn je rekao , kao i ja sada : --JA VJERUJEM U LIČNOG BOGA...Covjek je " Misao Božija" Bog je mislilac - a ja sam njegova misao... Covjek ne postojisam za sebe, nego ga Mislilac održava. Ne postoji od covjeka nikakva oslobođena egzistencija u formi duše ili duha , nego je čovjek u svojoj celovitoj strukturi uslovljen Bozijim Duhovnim djelovanjem...." Duh Boziji stvorio me je , i Dah svemogucega dao mi je zivot" Jov 33,4." Ali je duh u ljudima, i duh Svemogucega urazumljuje ih" Jov 32,8." Kad bi na Nj okrenuo srce svoje, uzeo bi k sebi duh njegov, i dihanje njegovo ;izginulo bi svako telo , i covek bi se pretvorio u prah" Jov 34,14.15." I vrati se prah u zemlju , kako je bio, a duh se vrati Bogu koji ga je dao". Prop.12,7.Biblijski hrišćanin
Uvijek postoje sličnosti među religijama, ne možemo na temelju njih razviti nekakvu teoriju zavjere u kojoj su se egipatski bogovi ušetali u Kršćanstvo. Primjerice, Egipćani su se obrezivali, pa da li ovo znači da Bog nije naredio obrezanje Židovima? Na primjerima iz Starog i Novog Testamenta možemo se uvjeriti da je svjesnost duše nakon smrti Biblijski opravdano vjerovanje i objektivna činjenica koju je Bog objavio svijetu. Ovo nije nigdje "ušetalo" već je bilo učenje od početka. Ovo je učenje Svetog Pisma, i nemam objektivnih razloga ne vjerovati u te istine.

Zadnja promjena: Sinke; sri 17 ruj 2008, 12:17; ukupno mijenjano 2 put/a.

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 20 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
Dina je napisao/la:
Domenika je napisao/la:
10 je napisao/la:
a vidim ima i onih koji si nalaze učitelje kako ih uši svrbe ...
...He,he...a tebe nešto jako...jezik svrbi...!!
Domenika,mislim da tvom cinizmu na ovom forumu polako dolazi kraj.Pa daj molim te budi toliko preistojna, ako nemas sto odgovoriti ljudima nemoj niti makar sto.Vec sam te opomenula za ovakvo ponasanje i drugi ljudi se u diskusiji drze toga osim tebe.Zasto bi se ti svemu i svakomu izrugivala,ako ti se ne svidja ovakav nivo diskusje molim te postivaj druge ucesnike i ne repliciraj.
Pa meni se isto tako ne dopada ovaj nivo diskusije, gdje si pojedinci dozvoljavaju tvrditi da se nečiji učitelji mijenaju kao svrbeće uši Very Happy.Trebalo bi prvo upozoriti neke druge prijestupnike kulturnog dijaloga na njihove propuste.

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 20 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
Sinke je napisao/la:
Dina je napisao/la:
Domenika je napisao/la:
10 je napisao/la:
a vidim ima i onih koji si nalaze učitelje kako ih uši svrbe ...
...He,he...a tebe nešto jako...jezik svrbi...!!
Domenika,mislim da tvom cinizmu na ovom forumu polako dolazi kraj.Pa daj molim te budi toliko preistojna, ako nemas sto odgovoriti ljudima nemoj niti makar sto.Vec sam te opomenula za ovakvo ponasanje i drugi ljudi se u diskusiji drze toga osim tebe.Zasto bi se ti svemu i svakomu izrugivala,ako ti se ne svidja ovakav nivo diskusje molim te postivaj druge ucesnike i ne repliciraj.
Pa meni se isto tako ne dopada ovaj nivo diskusije, gdje si pojedinci dozvoljavaju tvrditi da se nečiji učitelji mijenaju kao svrbeće uši Very Happy.Trebalo bi prvo upozoriti neke druge prijestupnike kulturnog dijaloga na njihove propuste.

Sinke,Domeniku svaki dan moram stalno upozoravati na drzanje nivoa dijaloga,odi i pogledaj njene postove,pa ako nadjes da se neko vise od nje ruga replicarima molim te prijavi mi.I pored tolikih opomena,mislim da ipak neku ozbiljnost i neki nivo kao krscani moramo pokazati prema drugima i drugacijima.

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 20 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
Misao vodilja je "rječ postade tjelo" -- koja nas uvodi u interplanetarnu istinu -- misaopostaje materija...Ovim se raspoznaje istinitost Biblijskog uračunljivogizveštaja " Bog rece , i posta"...U metafizičkom , nama nepoznatom okruženju,spuštenom do banalne spoznaje da je i prostor i vrijeme beskonačnost, odvojen jejedan deo tog beskraja, i rječju postade fizičko, materijalno zdanje, prolazno, naša Planeta , i mi sami... Naš domen je treća dimenzija...Negativna bića četvrte dime-nzije, takode stvorana, ali ne u fizičkom smislu , akumulirajući svoje znanje meta-fizickog " kapitala" potegla su za transformacujom centra moci, ka dubljoj integraciji,-- funkcionalnom jedinstvu sa Tvorcem...To ih je koštalo izbacivanje iz bezkonačnosti u .konačno -- prolazno... Pozitivna bica četvrte dimenzije zadržavaju se nasvoj razvojni identitet i sklad uz pomoc svesnih odluka baziranih na poznavanjunepromenljivih svojstava Božjeg Zakona, čije se crte mogu jasno razabrati u Bi-bliji...Negativna bića , zbog dejstva nepromenljivosti Božjeg Zakona, izbacuju seu fizički , izdvojeni prostor kojemu je određeno vrijeme trajanja.Ova pala bića prika-zuju jedan otvoren "naučni" prilaz duhovnim konsideracijama kroz formiranje razli-citih religija , otvoreno prihvatajući Božansku svjetlost kao jednu merljivu veličinu.Tu se radi o jednoj vrsti zamke u koju duše skoro uvjek upadnu : Jedan istrajni inte-lektualni ponos koji odbija svaki savjet, pogotovo kad je savjet veoma blizu istini da jeZakon Božiji i za fizički svjet nepromjenljiv. Strah, da bi on mogao biti prevaren, navodiga na to da još cvršce prigrli svoje doživljaje, i ljubomorno brani svoje interpretacijepobožnosti od bilo koga, ko bi mogao da mu ih malo bolje rasvjetli.Drugim rječima, on pribegava onom čuvenom - "to je MOJA istina!"... Ovim postupkomodbacena bića , ali jednom dimenzijom iznad nas, uspešno ubacuju "mogućnost" tran-sformacije u cilju integracije u " centar moci "... S tim u vezi stvara se fama o vječnom životu u prostoru koji je ograđen , izdvojen od beskonačnosti, i koji je oivičen početkomi krajem...Čovjek bi trebao da uporedi njihovo ponašanje s ponašanjem istinski negativnihbića da bi mogao da vrjednuje sličnost. Usporedba,da se doživi razlika,je potreba upoznavanjaduhovno naprjednih vjernika, i njihov odnosom prema Zakonu Božjem i vjere Jesusove....Njihov procjenat je negativno mali u odnosu na "hajkače" o vječnoj vatri, vječnim mukama,i životu poslje smrti, a pozitivno veliki, u odnosu na otkupljenje žrtvom Jesusa Hrista.........Jedni prikupljaju "blago" za Zemlju , a drugi prikupljaju blago za Nebo...
Biblijski hrišcanin

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 20 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
Sinke,Domeniku svaki dan moram stalno upozoravati na drzanje nivoa dijaloga,odi i pogledaj njene postove,pa ako nadjes da se neko vise od nje ruga replicarima molim te prijavi mi.I pored tolikih opomena,mislim da ipak neku ozbiljnost i neki nivo kao krscani moramo pokazati prema drugima i drugacijima.


Ukoliko Domenika radi takve stvari, naravno da je treba sankcionirati. Ali potrebno je zahtijevati kvalitetu dijaloga njenih sugovornika.

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 20 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
biblijski-hriscanin je napisao/la:
Misao vodilja je "rječ postade tjelo" -- koja nas uvodi u interplanetarnu istinu -- misaopostaje materija...Ovim se raspoznaje istinitost Biblijskog uračunljivogizveštaja " Bog rece , i posta"...U metafizičkom , nama nepoznatom okruženju,spuštenom do banalne spoznaje da je i prostor i vrijeme beskonačnost, odvojen jejedan deo tog beskraja, i rječju postade fizičko, materijalno zdanje, prolazno, naša Planeta , i mi sami... Naš domen je treća dimenzija...Negativna bića četvrte dime-nzije, takode stvorana, ali ne u fizičkom smislu , akumulirajući svoje znanje meta-fizickog " kapitala" potegla su za transformacujom centra moci, ka dubljoj integraciji,-- funkcionalnom jedinstvu sa Tvorcem...To ih je koštalo izbacivanje iz bezkonačnosti u .konačno -- prolazno... Pozitivna bica četvrte dimenzije zadržavaju se nasvoj razvojni identitet i sklad uz pomoc svesnih odluka baziranih na poznavanjunepromenljivih svojstava Božjeg Zakona, čije se crte mogu jasno razabrati u Bi-bliji...Negativna bića , zbog dejstva nepromenljivosti Božjeg Zakona, izbacuju seu fizički , izdvojeni prostor kojemu je određeno vrijeme trajanja.Ova pala bića prika-zuju jedan otvoren "naučni" prilaz duhovnim konsideracijama kroz formiranje razli-citih religija , otvoreno prihvatajući Božansku svjetlost kao jednu merljivu veličinu.Tu se radi o jednoj vrsti zamke u koju duše skoro uvjek upadnu : Jedan istrajni inte-lektualni ponos koji odbija svaki savjet, pogotovo kad je savjet veoma blizu istini da jeZakon Božiji i za fizički svjet nepromjenljiv. Strah, da bi on mogao biti prevaren, navodiga na to da još cvršce prigrli svoje doživljaje, i ljubomorno brani svoje interpretacijepobožnosti od bilo koga, ko bi mogao da mu ih malo bolje rasvjetli.Drugim rječima, on pribegava onom čuvenom - "to je MOJA istina!"... Ovim postupkomodbacena bića , ali jednom dimenzijom iznad nas, uspešno ubacuju "mogućnost" tran-sformacije u cilju integracije u " centar moci "... S tim u vezi stvara se fama o vječnom životu u prostoru koji je ograđen , izdvojen od beskonačnosti, i koji je oivičen početkomi krajem...Čovjek bi trebao da uporedi njihovo ponašanje s ponašanjem istinski negativnihbića da bi mogao da vrjednuje sličnost. Usporedba,da se doživi razlika,je potreba upoznavanjaduhovno naprjednih vjernika, i njihov odnosom prema Zakonu Božjem i vjere Jesusove....Njihov procjenat je negativno mali u odnosu na "hajkače" o vječnoj vatri, vječnim mukama,i životu poslje smrti, a pozitivno veliki, u odnosu na otkupljenje žrtvom Jesusa Hrista.........Jedni prikupljaju "blago" za Zemlju , a drugi prikupljaju blago za Nebo...
Biblijski hrišcanin


Tu i tamo uhvatim nešto, ali ne baš previše. Vjerujem da "moju istinu" brani Pismo, i da to nije moja, već Biblijska istina.

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 20 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
Domenika je napisao/la:
10 je napisao/la:

a vidim ima i onih koji si nalaze učitelje kako ih uši svrbe ...


...He,he...a tebe nešto jako...jezik svrbi...!!


Mislim da ti sa svojim imas većih problema, vec neko vrijeme pratim kako provociraš po forumu i ne obazireš se na uzastopne opomene moderatora ...

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 20 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
Domenika je napisao/la:
10 je napisao/la:
Kako će uskrsnuti kad se već nalaze ili u raju ili u paklu?


...A kako ćeš ti jadan...ovo razumjeti...
pa makar ti i ...Papa odgovorio...Question ...



Moj autoritet je biblija, a ne papa ... možda sam jadan u tvojim očima, ali i ja žalim druge kad vidim kakve stvari pišu po forumu, neki nemaju osnovno znanje prosječnog kršćanina pa su u stanju jedino replicirati na način kakav koriste mala djeca kad ih netko naljuti ...
Moj skroman savjet je da uzmeš bibliju ako te zanima rasprava na forumu, malo se educiraš pa za neko vrijeme mozes i ti konstruktivnim razmišljanjem doprinjeti boljem razumijevanju pojedinih tema.

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 20 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
Sinke je napisao/la:
10 je napisao/la:
Sinke je napisao/la:
Pravi vjernici i danas odlaze u grob sa nadom, nije mi jasno šta je tu čudno, to ne znači da vjeruju u zagrobni život već u uskrsnuće što je izgleda kod vas Katolika davno zaboravljena stvar - na žalost!
Ali to što idu u grob s nadom ne znači i da nisu svjesni sebe u njemu.Uskrsnuće je temelj Katoličke Crkve i osnova naše vjere.
Svjesni su da su mrtvi ili da su živi?Kako će uskrsnuti kad se već nalaze ili u raju ili u paklu?
Da su svjesni sebe nakon smrti.Uskrsnut će tijelom, zasad su u duhovnom obliku.


Znači nisu još ni u raju ni u paklu?

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 20 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
10 je napisao/la:
Sinke je napisao/la:
10 je napisao/la:
Sinke je napisao/la:
Pravi vjernici i danas odlaze u grob sa nadom, nije mi jasno šta je tu čudno, to ne znači da vjeruju u zagrobni život već u uskrsnuće što je izgleda kod vas Katolika davno zaboravljena stvar - na žalost!
Ali to što idu u grob s nadom ne znači i da nisu svjesni sebe u njemu.Uskrsnuće je temelj Katoličke Crkve i osnova naše vjere.
Svjesni su da su mrtvi ili da su živi?Kako će uskrsnuti kad se već nalaze ili u raju ili u paklu?
Da su svjesni sebe nakon smrti.Uskrsnut će tijelom, zasad su u duhovnom obliku.


Znači nisu još ni u raju ni u paklu?


Naravno, ne u konačnom obliku, koji će doći na kraju svijeta.
Biblija govori da postoji "mjesto između", sjetimo se naprimjer Samuela iz Starog Zavjeta.

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 20 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
10 je napisao/la:


Moj autoritet je biblija, a ne papa ... možda sam jadan u tvojim očima, ali i ja žalim druge kad vidim kakve stvari pišu po forumu, neki nemaju osnovno znanje prosječnog kršćanina pa su u stanju jedino replicirati na način kakav koriste mala djeca kad ih netko naljuti ...
Moj skroman savjet je da uzmeš bibliju ako te zanima rasprava na forumu, malo se educiraš pa za neko vrijeme mozes i ti konstruktivnim razmišljanjem doprinjeti boljem razumijevanju pojedinih tema.


Dragi brate !!

...Kao vrsni poznavatelj Biblije, morao bi znati,
da te... Jahve imenom zazvao...a ne brojem ("10"),
koje si uzeo kao svoje korisnićko ime.
Brojevima se zvjeri žigošu...a kršteni ljudi se na Ime odazivaju.
Poslušat ću tvoj skromni savjet, Bibliju neću uzeti,
nego ću je u srce zakljućati, i neću nadobudno prosipati
svoje "biblijsko znanje" koćopereći se forumom.
Biblija se ne može proćitati nikada...Biblija se živi...!!
Zato brate u Kristu...za kontstruktivniju forumsku diskusiju,
bilo bi lijepo...da se zoveš ...UČENIK10...
..Hvala...

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 20 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
Domenika je napisao/la:
10 je napisao/la:


Moj autoritet je biblija, a ne papa ... možda sam jadan u tvojim očima, ali i ja žalim druge kad vidim kakve stvari pišu po forumu, neki nemaju osnovno znanje prosječnog kršćanina pa su u stanju jedino replicirati na način kakav koriste mala djeca kad ih netko naljuti ...
Moj skroman savjet je da uzmeš bibliju ako te zanima rasprava na forumu, malo se educiraš pa za neko vrijeme mozes i ti konstruktivnim razmišljanjem doprinjeti boljem razumijevanju pojedinih tema.


Dragi brate !!

...Kao vrsni poznavatelj Biblije, morao bi znati,
da te... Jahve imenom zazvao...a ne brojem ("10"),
koje si uzeo kao svoje korisnićko ime.
Brojevima se zvjeri žigošu...a kršteni ljudi se na Ime odazivaju.
Poslušat ću tvoj skromni savjet, Bibliju neću uzeti,
nego ću je u srce zakljućati, i neću nadobudno prosipati
svoje "biblijsko znanje" koćopereći se forumom.
Biblija se ne može proćitati nikada...Biblija se živi...!!
Zato brate u Kristu...za kontstruktivniju forumsku diskusiju,
bilo bi lijepo...da se zoveš ...UČENIK10...
..Hvala...


Ajde draga Domenika budi iskrena i reci zašto upotrebljavaš ovakve izraze?
Što u stvari želiš postići takvim podbadanjima nekih članova foruma?
Što ti sad smeta njegov nick?
Je li ti želja da poniziš?
Ajde budi iskrena i reci koji ti je cilj?
Naravno,ako želiš odgovoriti!

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 20 Emptyr

more_horiz
10 je napisao/la:
Domenika je napisao/la:
10 je napisao/la:
Kako će uskrsnuti kad se već nalaze ili u raju ili u paklu?


...A kako ćeš ti jadan...ovo razumjeti...
pa makar ti i ...Papa odgovorio...Question ...



Moj autoritet je biblija, a ne papa ... možda sam jadan u tvojim očima, ali i ja žalim druge kad vidim kakve stvari pišu po forumu, neki nemaju osnovno znanje prosječnog kršćanina pa su u stanju jedino replicirati na način kakav koriste mala djeca kad ih netko naljuti ...
Moj skroman savjet je da uzmeš bibliju ako te zanima rasprava na forumu, malo se educiraš pa za neko vrijeme mozes i ti konstruktivnim razmišljanjem doprinjeti boljem razumijevanju pojedinih tema.


Kršćani vjeruju da je Riječ u njihovom srcu jer se i umom slažu sa Istinom kakva je u Isusu Kristu te takvi jedne druge ne nazivlju pogrdilima ni u pomislima - nek si svako imenuje svoje forumsko ime bez grdila drugima..Bolje je položiti svoj život za spasenje drugih no nazivati ih kao što se ni pogani ne nazivaju lupajući bližnjega Pismom po glavi..Domenika , 10 i Ućenik su dvije različite osobe..No , vjerujmo zajedno sTobom da ćeš u sebi izbjeći cinizam..
Sam je papa Benedikt XVI preporučio redovno čitanje Pisma svaki dan ponavljajući Krizostoma - da ko ne zna Sveto pismo - ne poznaje Krista..dakle nitko se ne bi trebao puno hvaliti jer je hvala samo znak nepoznavanja pisma i :
Da li vjerujete u  čistilište? - Page 20 E507cc47-b755-42c4-a5a0-c87060779292

descriptionDa li vjerujete u  čistilište? - Page 20 EmptyRe: Da li vjerujete u čistilište?

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply