Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Bojati se Boga - da - ili - ne - !?

power_settings_newLogin to reply
+3
TOnniBonni
Juditha
piramida4
7 posters

descriptionBojati se Boga - da - ili - ne - !? - Page 2 EmptyRe: Bojati se Boga - da - ili - ne - !?

more_horiz
b.dado je napisao/la:
Ja vjerujem da se najviše trebamo bojati svoje slabosti i grijeha. Ispravan čovjek nema razloga da se boji Boga.

http://biblija.biblija-govori.hr/glava.php?prijevod=sve&dknjiga=1.%20Jovanova&glava=4#18


objasni onda ove stihove

JOB 28,28
A potom je rekao čovjeku: Strah Gospodnji - eto što je mudrost; `Zla se kloni` - to ti je razumnost.
---------------------------------------------------------------------------
MUDRE IZREKE 14,16
Mudar se boji i oda zla se uklanja, a bezuman se raspaljuje i bez straha je.
---------------------------------------------------------------------------
PSALAM 111,10
Početak mudrosti strah Gospodnji! $ŠIN Mudro čine koji ga poštuju. $TAU Slava njegova ostaje dovijeka!
-----------------------------------------------------------------------------
MUDRE IZREKE 9,10
Gospodnji strah početak je mudrosti, a razboritost je spoznaja Presvetog.
------------------------------------------------------------------------------
MUDRE IZREKE 15,33
Strah je Gospodnji škola mudrosti, jer pred slavom ide poniznost.
-----------------------------------------------------------------------------------
IZAIJA 11,2
Na njemu će duh Jahvin počivat`, duh mudrosti i umnosti, duh savjeta i jakosti, duh znanja i straha Gospodnjeg.

descriptionBojati se Boga - da - ili - ne - !? - Page 2 EmptyRe: Bojati se Boga - da - ili - ne - !?

more_horiz
piramida4 je napisao/la:

objasni onda ove stihove

JOB 28,28
A potom je rekao čovjeku: Strah Gospodnji - eto što je mudrost; `Zla se kloni` - to ti je razumnost.
---------------------------------------------------------------------------
MUDRE IZREKE 14,16
Mudar se boji i oda zla se uklanja, a bezuman se raspaljuje i bez straha je.
---------------------------------------------------------------------------
PSALAM 111,10
Početak mudrosti strah Gospodnji! $ŠIN Mudro čine koji ga poštuju. $TAU Slava njegova ostaje dovijeka!
-----------------------------------------------------------------------------
MUDRE IZREKE 9,10
Gospodnji strah početak je mudrosti, a razboritost je spoznaja Presvetog.
------------------------------------------------------------------------------
MUDRE IZREKE 15,33
Strah je Gospodnji škola mudrosti, jer pred slavom ide poniznost.
-----------------------------------------------------------------------------------
IZAIJA 11,2
Na njemu će duh Jahvin počivat`, duh mudrosti i umnosti, duh savjeta i jakosti, duh znanja i straha Gospodnjeg.


Hoću, ali kad ti prvo objasniš link koji sam prije postavio.  Smile  Ako je teško kliknuti onda moram copy-paste.
1. Ivanova 4:14 do kraja poglavlja

Mi smo vidjeli i svjedočimo da je Otac
poslao Sina kao Spasitelja svijeta.
Svaki onaj tko priznaje da je Isus Božji Sin,
Bog prebiva u njemu i on u Bogu.
A mi smo upoznali ljubav koju Bog ima
u nama i vjerovali u nju. Bog je ljubav, i tko
prebiva u ljubavi, prebiva u Bogu i Bog u
njemu.
Ljubav se usavršuje među nama u ovom;
da možemo imati smjelost na Sudnji dan,
jer kakav je On, takvi smo i mi u ovom svijetu.
U ljubavi nema straha; naprotiv, savršena ljubav odlaže strah, jer strah je muka. A
tko se boji, nije savršen u ljubavi.
Mi ljubimo Njega, jer je On nas ljubio
prvi.

Onaj koji čini ovako vjerujem da nema razloga da se boji.

Ako netko reče: “Ljubim Boga,” a mrzi
svojega brata, lažac je; jer tko ne ljubi
svojega brata koga vidi, kako može ljubiti
Boga koga ne vidi?
Ovu zapovijed imamo od njega: tko ljubi
Boga, mora ljubiti i svojega brata!

Ovaj ima razlog za strah.

Kao što rekoh ispravan čovjek nema razloga da se boji Boga. Razuman se boji i kloni zla i grijeha. Znači treba da imamo strah kada griješimo. Nerazuman griješi i svakako ima razloga za strah. I sasvim drugo pitanje je koliko smo mi ljudi razumni i ispravni.

I samo jedan je bio bezgrešan.

descriptionBojati se Boga - da - ili - ne - !? - Page 2 EmptyRe: Bojati se Boga - da - ili - ne - !?

more_horiz
Mislim da izraz "strah" ne treba uvijek shvaćati doslovce.
Naravno, pojam prvenstveno označava strahovanje, bojati se, ali na nekim mjestima označava i "poštivanje".
"Bojati se Boga" može značiti da netko ima strah od (božje) kazne, ali može značiti i imati poštovanje za Boga - u smislu da smo Mu poslušni.
To bi naročito trebalo vrijediti za vjernike, jer u Bibliji možemo pročitati i ovo:
Hebrejima 13,6 Zato možemo pouzdano reći: Gospodin mi je pomoćnik, ja ne strahujem: što mi tko može?

1. Ivanova 4,18 Straha u ljubavi nema, nego savršena ljubav izgoni strah; jer strah je muka i tko se boji, nije savršen u ljubavi.

descriptionBojati se Boga - da - ili - ne - !? - Page 2 EmptyRe: Bojati se Boga - da - ili - ne - !?

more_horiz
STRAH BOŽJI


POSTANAK 20,11
Abraham uzvrati: "Zbilja sam držao da nema Božjeg straha u ovome mjestu, pa će me ljudi ubiti zbog moje žene.
POSTANAK 31,42
Da sa mnom nije bio Bog moga oca, Bog Abrahamov, STRAH Izakov, otpravio bi me praznih ruku. Ali je Bog gledao moju nevolju i trud mojih ruku te je sinoć dosudio.
POSTANAK 31,53
Neka Bog Abrahamov i Bog Nahorov budu naši suci!" Jakov se zakune Bogom - STRAHOM svoga oca Izaka.
POSTANAK 35,5
Kad su se zaputili, STRAH OD BOGA spopadne okolišna mjesta, tako da nisu išli u potjeru za Jakovljevim sinovima.
IZLAZAK 20,20
"Ne bojte se", reče Mojsije narodu. "Bog je došao da vas samo iskuša; DA STRAH PRED NJIM OSTANE s vama te da ne griješite.
LEVITSKI ZAKONIK 26,36
A onima od vas koji na životu ostanu po zemljama svojih neprijatelja, NJIMA ĆU STRAH U SRCE UTJERATI. U bijeg će ih nagoniti šuštaj lista što zatrepti. Bježat će kao što se bježi od mača; padat će, iako ih nitko neće progoniti.
PONOVLJENI ZAKON 2,25
OD DANAS POČINJEM UGONITI STRAH i trepet pred tobom u narode koji su pod svim nebesima, tako da će strepiti i tresti se pred tobom kad god čuju glas o tebi.`
PONOVLJENI ZAKON 4,34
Ili, pokuša li koji bog da ode i uzme sebi jedan narod isred drugog naroda kušnjama, znakovima, čudesima i ratom, jakom rukom i ispruženom mišicom, UZA SILNE STRAHOTE, kao što je sve to, na vaše oči, učinio za vas Jahve, Bog vaš, u Egiptu?
PONOVLJENI ZAKON 6,24
I naredio nam je Jahve da sve ove naredbe vršimo u STRAHOPOŠTOVANJU PREMA JAHVI, Bogu svome, da bismo uvijek bili sretni i da živimo kao što je to danas.`

descriptionBojati se Boga - da - ili - ne - !? - Page 2 EmptyRe: Bojati se Boga - da - ili - ne - !?

more_horiz
piramida4 je napisao/la:
STRAH BOŽJI


POSTANAK 20,11
Abraham uzvrati: "Zbilja sam držao da nema Božjeg straha u ovome mjestu, pa će me ljudi ubiti zbog moje žene.
POSTANAK 31,42
Da sa mnom nije bio Bog moga oca, Bog Abrahamov, STRAH Izakov, otpravio bi me praznih ruku. Ali je Bog gledao moju nevolju i trud mojih ruku te je sinoć dosudio.
POSTANAK 31,53
Neka Bog Abrahamov i Bog Nahorov budu naši suci!" Jakov se zakune Bogom - STRAHOM svoga oca Izaka.
POSTANAK 35,5
Kad su se zaputili, STRAH OD BOGA spopadne okolišna mjesta, tako da nisu išli u potjeru za Jakovljevim sinovima.
IZLAZAK 20,20
"Ne bojte se", reče Mojsije narodu. "Bog je došao da vas samo iskuša; DA STRAH PRED NJIM OSTANE s vama te da ne griješite.
LEVITSKI ZAKONIK 26,36
A onima od vas koji na životu ostanu po zemljama svojih neprijatelja, NJIMA ĆU STRAH U SRCE UTJERATI. U bijeg će ih nagoniti šuštaj lista što zatrepti. Bježat će kao što se bježi od mača; padat će, iako ih nitko neće progoniti.
PONOVLJENI ZAKON 2,25
OD DANAS POČINJEM UGONITI STRAH i trepet pred tobom u narode koji su pod svim nebesima, tako da će strepiti i tresti se pred tobom kad god čuju glas o tebi.`
PONOVLJENI ZAKON 4,34
Ili, pokuša li koji bog da ode i uzme sebi jedan narod isred drugog naroda kušnjama, znakovima, čudesima i ratom, jakom rukom i ispruženom mišicom, UZA SILNE STRAHOTE, kao što je sve to, na vaše oči, učinio za vas Jahve, Bog vaš, u Egiptu?
PONOVLJENI ZAKON 6,24
I naredio nam je Jahve da sve ove naredbe vršimo u STRAHOPOŠTOVANJU PREMA JAHVI, Bogu svome, da bismo uvijek bili sretni i da živimo kao što je to danas.`

Piramida...ne želim ulaziti u beskrajne rasprave, svatko može imati svoje mišljenje i svoj stav prema nečem...ali te molim da koristiš i svoje vlastite riječi/misli a ne samo copypastanje biblijskih tekstova. Ovako to nije dijalog.
Bez ljutnje molim.

descriptionBojati se Boga - da - ili - ne - !? - Page 2 EmptyRe: Bojati se Boga - da - ili - ne - !?

more_horiz
jel se to meni čini
ili
je moj post - odgovor na tvoj
nestao?

descriptionBojati se Boga - da - ili - ne - !? - Page 2 EmptyRe: Bojati se Boga - da - ili - ne - !?

more_horiz
Izbrisan je jer se ne mogu stavljati samo citati bez da nesto kazes...pa makar to bila i jedna recenica...moderator je izbrisao...tako da znas za ubuduce....jednu dvije recenice i onda citate...

descriptionBojati se Boga - da - ili - ne - !? - Page 2 EmptyRe: Bojati se Boga - da - ili - ne - !?

more_horiz
Svi mi imamo Biblije, znamo čitati i ja takođe ne vidim smisla da samo postavljamo citate. Bez ikakvog svog komentara. Na kraju bi mogli i cijelu Bibliju ovdje kopirati. I čemu forum onda uopšte treba da služi?

descriptionBojati se Boga - da - ili - ne - !? - Page 2 EmptyRe: Bojati se Boga - da - ili - ne - !?

more_horiz
καιros je napisao/la:
Izbrisan je jer se ne mogu stavljati samo citati bez da nesto kazes...pa makar to bila i jedna recenica...moderator je izbrisao...tako da znas za ubuduce....jednu dvije recenice i onda citate...


baš me zanima - ZAŠTO će biti SLJEDEĆE brisanje
koji će tada biti razlog

a kada neko piše nešto što nema veze sa temom
TO se dopušta?

===================================
ja sam u temi
-----------------
PRVO CITATI

STRAH BOŽJI


POSTANAK 20,11
Abraham uzvrati: "Zbilja sam držao da nema Božjeg straha u ovome mjestu, pa će me ljudi ubiti zbog moje žene.
POSTANAK 31,42
Da sa mnom nije bio Bog moga oca, Bog Abrahamov, STRAH Izakov, otpravio bi me praznih ruku. Ali je Bog gledao moju nevolju i trud mojih ruku te je sinoć dosudio.
POSTANAK 31,53
Neka Bog Abrahamov i Bog Nahorov budu naši suci!" Jakov se zakune Bogom - STRAHOM svoga oca Izaka.
POSTANAK 35,5
Kad su se zaputili, STRAH OD BOGA spopadne okolišna mjesta, tako da nisu išli u potjeru za Jakovljevim sinovima.
IZLAZAK 20,20
"Ne bojte se", reče Mojsije narodu. "Bog je došao da vas samo iskuša; DA STRAH PRED NJIM OSTANE s vama te da ne griješite.
LEVITSKI ZAKONIK 26,36
A onima od vas koji na životu ostanu po zemljama svojih neprijatelja, NJIMA ĆU STRAH U SRCE UTJERATI. U bijeg će ih nagoniti šuštaj lista što zatrepti. Bježat će kao što se bježi od mača; padat će, iako ih nitko neće progoniti.
PONOVLJENI ZAKON 2,25
OD DANAS POČINJEM UGONITI STRAH i trepet pred tobom u narode koji su pod svim nebesima, tako da će strepiti i tresti se pred tobom kad god čuju glas o tebi.`
PONOVLJENI ZAKON 4,34
Ili, pokuša li koji bog da ode i uzme sebi jedan narod isred drugog naroda kušnjama, znakovima, čudesima i ratom, jakom rukom i ispruženom mišicom, UZA SILNE STRAHOTE, kao što je sve to, na vaše oči, učinio za vas Jahve, Bog vaš, u Egiptu?
PONOVLJENI ZAKON 6,24
I naredio nam je Jahve da sve ove naredbe vršimo u STRAHOPOŠTOVANJU PREMA JAHVI, Bogu svome, da bismo uvijek bili sretni i da živimo kao što je to danas.`

onda komentar

SVE gornje - a toga ima masu mase
jasno kaže
Boga Oca Jedinoga JAHVE
treba se bojati.

svi vi možeta bajkariti
ALI STIHOVI - TONA istoznačnih stihova
POBIJA BAJKE

descriptionBojati se Boga - da - ili - ne - !? - Page 2 EmptyRe: Bojati se Boga - da - ili - ne - !?

more_horiz
piramida4 je napisao/la:

baš me zanima - ZAŠTO će biti SLJEDEĆE brisanje
koji će tada biti razlog

a kada neko piše nešto što nema veze sa temom
TO se dopušta?


svi vi možeta bajkariti
ALI STIHOVI - TONA istoznačnih stihova
POBIJA BAJKE

Svaki post će biti brisan koji nije u skladu sa pravilima foruma, pa tu spada i citiranje bez nekog svog komentara na citirane stihove.

Isto tako se neće dopuštati da netko piše nešto što nema veze sa temom.

Isto tako zamoljavam da se izostave epiteti tipa "bajkariti" i slično, jer se na taj način omalovažava stav drugih.

descriptionBojati se Boga - da - ili - ne - !? - Page 2 EmptyRe: Bojati se Boga - da - ili - ne - !?

more_horiz
piramida4 je napisao/la:
........


Kao prvo za bilo kakvu dalju komunikaciju ćeš se, kao prvo, morati naučiti osnovama internetskog bontona, odnosno ponašanja.

Ne pada mi na pamet čitanje ovakvih tekstova u kojima se koristi nekulturno pisanje, vikanje ...

Osnove kulture izražavanja se uče u prvom i drugom razredu osnovne škole, djeca u dobi 6-7 godina.

Ovakav način govora pogotovo nema nikakve veze s kršćanskom vjerom.

descriptionBojati se Boga - da - ili - ne - !? - Page 2 EmptyRe: Bojati se Boga - da - ili - ne - !?

more_horiz
b.dado je napisao/la:
piramida4 je napisao/la:
........


Kao prvo za bilo kakvu dalju komunikaciju ćeš se, kao prvo, morati naučiti osnovama internetskog bontona, odnosno ponašanja.

Ne pada mi na pamet čitanje ovakvih tekstova u kojima se koristi nekulturno pisanje, vikanje ...

Osnove kulture izražavanja se uče u prvom i drugom razredu osnovne škole, djeca u dobi 6-7 godina.

Ovakav način govora pogotovo nema nikakve veze s kršćanskom vjerom.


kakve veze sa vezom ima tvoj post sa temom?

obriši ga sam

descriptionBojati se Boga - da - ili - ne - !? - Page 2 EmptyRe: Bojati se Boga - da - ili - ne - !?

more_horiz
jel se to meni čini
ili
mi je opet izbrisan post
?????????????????????????????????????

descriptionBojati se Boga - da - ili - ne - !? - Page 2 EmptyRe: Bojati se Boga - da - ili - ne - !?

more_horiz
zašto mi opet izbrisan post?

descriptionBojati se Boga - da - ili - ne - !? - Page 2 EmptyRe: Bojati se Boga - da - ili - ne - !?

more_horiz
...a šta bi ti ???

descriptionBojati se Boga - da - ili - ne - !? - Page 2 EmptyRe: Bojati se Boga - da - ili - ne - !?

more_horiz
Piramida i Juditha, imate ban od jednog dana, jer ste pretjerali sa provociranjem.
Ako se želite pridržavati forumskih pravila dobro ste došli, a ako ne, ne morate se ni vraćati.

Mislim da sam strpljivo odgovarao i obrazlagao razloge brisanja Piramidinih postova.

Ako mislite da sam nepravedno postupio, obratite se adminu.
Toliko od mene.

descriptionBojati se Boga - da - ili - ne - !? - Page 2 EmptyRe: Bojati se Boga - da - ili - ne - !?

more_horiz
MUDROST – STRAH
============================

Kada si mudar?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

JOB 28,28
A potom je rekao čovjeku: Strah Gospodnji - eto što je mudrost;
`Zla se kloni` - to ti je razumnost.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

MUDRE IZREKE 14,16
Mudar se boji i oda zla se uklanja,
a bezuman se raspaljuje i bez straha je.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Mudar se boji Boga,
a bezuman se ničega ne boji!
---------------------------------------------------------------------------

PSALAM 111,10
Početak mudrosti strah Gospodnji! $ŠIN Mudro čine koji ga poštuju.
$TAU Slava njegova ostaje dovijeka!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Da li imaš početak mudrosti?
Da, imaš - ako se bojiš Boga Jahve.
-----------------------------------------------------------------------------

MUDRE IZREKE 9,10
Gospodnji strah početak je mudrosti, a razboritost je spoznaja Presvetog.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Da li imaš početak mudrosti?
Da, imaš - ako se bojiš Boga Jahve.
------------------------------------------------------------------------------

MUDRE IZREKE 15,33
Strah je Gospodnji škola mudrosti, jer pred slavom ide poniznost.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Da li si krenuo u školu mudrosti?
Da, jesi - ako se bojiš Boga Jahve.
-----------------------------------------------------------------------------------

IZAIJA 11,2
Na njemu će duh Jahvin počivat`, duh mudrosti i umnosti, duh savjeta i jakosti, duh znanja i straha Gospodnjeg.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Da li i ti želiš da ne tebi Duh Jahvin- SD Jahvin - počiva?
Ako želiš - onda se trebaš bojati Boga Jahve.

descriptionBojati se Boga - da - ili - ne - !? - Page 2 EmptyRe: Bojati se Boga - da - ili - ne - !?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply