Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Alfa & Omega

power_settings_newLogin to reply
5 posters

descriptionAlfa & Omega - Page 4 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
student

Ja čitam – Jahve – ne Isus.
Prvo moraš dokazati da je Isus = Jahve.

Odg.

I dokazao sam ti. A to što nećeš da prihvatiš istinu to je tvoj problem.

I svi pisci Biblije su znali da je Isus YHWH Bog.

" evo plata je njegova kod njega" Isaija 40,10
Otkrivenje 22,12 "I evo ću doći skoro, i plata moja sa mnom..."

descriptionAlfa & Omega - Page 4 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
Evo odgovora student da ti dokažem kako nisi upravu.

OTKRIVENJE 6,10
Vikahu iza glasa: "Ta dokle, Gospodaru sveti i istiniti! Zar nećeš suditi i osvetiti krv našu na pozemljarima?



Isus je i istinit Matej 22:16
16 I poslaše k Njemu učenike svoje s Irodovcima, te rekoše: Učitelju! Znamo da si istinit, i putu Božjem zaista učiš, i ne mariš ni za koga, jer ne gledaš ko je ko.

Otkrivenje 3,7 I anđelu Crkve u Filadelfiji napiši: "Ovo govori Sveti, Istiniti, Onaj koji ima ključ Davidov i kad otvori, nitko neće zatvoriti; kad zatvori, nitko neće otvoriti:

Viče iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer dođe čas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!

Isus je pravedni sudija i ne znaš da se i Njemu anđeli klanjaju.

2. Timotiju 4:8
8 Dalje, dakle, meni je pripravljen venac pravde, koji će mi dati Gospod u dan onaj, pravedni sudija; ali ne samo meni, nego svima koji se raduju Njegovom dolasku

OTKRIVENJE 16,5
I začujem anđela voda gdje govori: "Pravedan si, Ti koji jesi i koji bijaše, Sveti, što si tako dosudio!

i riječ bijaše Bog Ivan 1,1

OTKRIVENJE 16,7
I začujem žrtvenik kako govori: "Da, Gospode, Bože, Svevladaru! Istiniti su i pravedni sudovi tvoji!

Jasno je da Isus sudi. Znači da je Isus Bog.

OTKRIVENJE 18,8
Stoga u isti će je dan zla zadesiti: smrt i jad i glad te će sva u ognju biti spaljena. Jer silan je Gospod, Bog, Sudac njezin!

Ko spaljuje ognjem student trebao bi znati. I koga je nazvao Isaija da je SILAN Bog.

I ko je sudija.


OTKRIVENJE 18,20
Veseli se nad njom, nebo, i svi sveti i apostoli i proroci jer Bog osudivši nju, vama pravo dosudi!


Ko sudi? Isus.

OTKRIVENJE 19,2
Doista, istiniti su i pravedni sudovi njegovi jer osudi veliku Bludnicu, što pokvari zemlju bludom svojim, i osveti na njoj krv slugu svojih!

Student zar ne znaš ko sudi?

descriptionAlfa & Omega - Page 4 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Ja sam zaista svaki put sve više iznenađen koliko slabo poznaješ Bibliju.
Napisao student
Isus je „samo“ čovjek – naročito na Zemlji.
Prije dolaska je bio Duhovno Biće,
a po odlasku je Isus ostao – Tijelo.
A Bog Jahve je Duh – a Isus je Tijelo – Tijelo nije Duh – Isus nije Bog.
Odg.
Isus nije samo čovjek. Da vidim navodne znake. Ali student nisi rekao koje duhovno biće. Duhovno biće je opširniji pojam. Koje duhovno biće?
Ali na svu sreću nije onako kako ti misliš. Ivan 1,1 jasno kaže da je i Riječ Bog. Dobro čitaj Bog. Glupost je tumačenje JS (koje si dobrim dijelom usvojio) da to znači Božanskog porijekla. Onda su svi Božanskog porijekla onda su svi Bogovi. Što je naravno netačno. Da postoji tijelo duhovno i tijelo tjelesno.
Ali ti je jako slab argument Isus je ostao tijelo, a pošto je Bog Duh, onda Isus nije Bog. To jasno pobijam stihovima iz Biblije. Ivan 1,1 je jasno da je Riječ Bog. I sam si rekao da je duhovno biće. Isus nije stvoreni anđeo, nego u Ivanu jasno stoji da je Bog. Znači da je duh. Pošto je Bog svemoguć naravno da može postati tijelo tj. postati čovjek.
Ali Bog ne može prestati biti Bog. Bog je postao čovjek Ivan 1,14. Bog se ne mijenja to znači da je uvijek Bog i Njegovi stavovi se ne mijenjaju. Jahve se ne mijenja Psalam 102:26-27 Jakovljeva 1:17 Malahija 3,6
Ali se ni Isus ne mijenja Jevrejima 3,8. Tako da sam te lako pobio argumentima. Bog je uvijek Bog. Tako da je jasno da je Isus oduvijek bio Bog Jevrejima 7,3 ostao je Bog i kada je postao čovjek zauvijek je ostao čovjek. Dakle Isus je 100% čovjek i 100% Bog. I nije prestao biti Bog. Tijelo nije duhovno biće tj. duh. Ali ima životni dah. Nije samo tijelo. Vidi Postanak 2,7 Pošto si dosta napisao ovo zahtjeva malo više odgovora Svaki dio ću da ti oborim hvala Bogu.


Isus nije samo čovjek. Da vidim navodne znake. Ali student nisi rekao koje duhovno biće. Duhovno biće je opširniji pojam. Koje duhovno biće?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ne piše baš jasno – kakvo duhovno biće.
Ali piše – bio je manji od anđela, a onda – postao je veći od anđela.
Koja su tvoja saznanja o duhovnim bićima?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ali na svu sreću nije onako kako ti misliš. Ivan 1,1 jasno kaže da je i Riječ Bog. Dobro čitaj Bog.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Daj stih – Isus je Riječ. Dok nemaš takova stiha – nemaš dokaza, nego nagađanje.
Da nisi u pravu – tvrdi:
1. ivanova 5,7
jer su trojica, što svjedoče u nebu: "otac, riječ i duh sveti; i ova su trojica jedno,
Zašto Isus nije nikada za se reko – Ja sam Bog?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Glupost je tumačenje JS (koje si dobrim dijelom usvojio) da to znači Božanskog porijekla. Onda su svi Božanskog porijekla onda su svi Bogovi. Što je naravno netačno.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
JS su samo u tom dijelu u pravu – nema TTT.
A da si opet u krivu kaže stih – a 2 x je u Bibliji, i Isus to kaže:
Ivan 10,34 Odgovori im Isus: "Nije li pisano u vašem Zakonu: Ja rekoh: bogovi ste!
Ivan 10,35 Ako bogovima nazva one kojima je riječ Božja upravljena - a Pismo se ne može dokinuti –
Šta ćeš sad na to reč?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Da postoji tijelo duhovno i tijelo tjelesno.
Ali ti je jako slab argument Isus je ostao tijelo, a pošto je Bog Duh, onda Isus nije Bog. To jasno pobijam stihovima iz Biblije. Ivan 1,1 je jasno da je Riječ Bog.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Daj stih – Isus je Riječ. Dok nemaš takova stiha – nemaš dokaza, nego nagađanje.
Da nisi u pravu – tvrdi:
1. ivanova 5,7
jer su trojica, što svjedoče u nebu: "otac, riječ i duh sveti; i ova su trojica jedno,
Zašto Isus nije nikada za se reko – Ja sam Bog?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
I sam si rekao da je duhovno biće.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Isus je Bio Duhovno Biće.
Zato si antikrist ako ne vjeruješ da je sada Isus tijelo.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Isus nije stvoreni anđeo,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ja nisam nikada reko da je Isus = anđeo.
Ali – Isus je sam za se reko da je stvoren:
Otkrivenje 3,14 I anđelu Crkve u Laodiceji napiši: "Ovo govori Amen, Svjedok vjerni i istiniti, Početak Božjeg stvorenja:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

nego u Ivanu jasno stoji da je Bog. Znači da je duh. Pošto je Bog svemoguć naravno da može postati tijelo tj. postati čovjek.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
2. Ivanova 1,7
Jer iziđoše na svijet mnogi zavodnici koji ne ispovijedaju Isusa Krista koji dolazi u tijelu. To je zavodnik i Antikrist.
U koju grupu se ti ubrajaš? – Isus = Tijelo, ili u – Isus = Duh – Izaberi!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ali Bog ne može prestati biti Bog. Bog je postao čovjek Ivan 1,14.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ivan 1,14 I Riječ tijelom postade i nastani se među nama i vidjesmo slavu njegovu - slavu koju ima kao Jedinorođenac od Oca - pun milosti i istine.
Čitaj Postanak 1 da ti se razjasni kako Bog Jahve stvara – sa svojom stvaralačkom riječju.
Bog Jahve kaže – Tijelo – i tijelo se stvori – stvori se Isus.
Kako je Marija začela?
Riječ je „sastavni dio“ Boga Jahve.
1. ivanova 5,7
jer su trojica, što svjedoče u nebu: "otac, riječ i duh sveti; i ova su trojica jedno,

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bog se ne mijenja to znači da je uvijek Bog i Njegovi stavovi se ne mijenjaju. Jahve se ne mijenja Psalam 102:26-27 Jakovljeva 1:17 Malahija 3,6
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Tako je Bog Jahve se ne mijenja – Uvijek je Duh – a Sin je došao u tijelu,
a tijelo nije duh, a samo duh je Bog.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ali se ni Isus ne mijenja Jevrejima 3,8.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Isus se svako malo mijenja.
Prvo manji od anđela – pa veći od anđela.
Prvo nije Krist, pa je posto Krist.
Prvo nije Gospodin, pa je posto Gospodin.
Prvo se je rodio, pa je umro, pa ga je Bog oživio.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tako da sam te lako pobio argumentima.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Nisi me pobio ni svojim riječima – a pogotovo ne stihovima.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bog je uvijek Bog.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ime Bogu Jedinome Je Jahve.
Ime Sinu Božjem je Isus.
To su 2 različite individue – 2 osobe – 2 različita imena.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tako da je jasno da je Isus oduvijek bio Bog Jevrejima 7,3
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Hebrejima 7,3 on, bez oca, bez majke, bez rodoslovlja; on, kojemu dani nemaju početka ni život kraja - sličan Sinu Božjemu, ostaje svećenik zasvagda.
Kakav ti je to dokaz da je Isus= Bog?
Jesi li ti pročitao o čem se tu radi? Očito ne, nego ti je netko dao predloške što pisati.
Kaže stih – Sličan – Sličan Sinu Božjem! –
Sin Božji je Isus. A tko je drugi?
Tko je sličan Sinu Božjem?
Melkisedek – ne Isus.
Isus ima i Oca i Majku Blaženu Mariju i rodoslovlje – 2 x u Bibliji.
Što znači biti Zauvijek Svećenik?
Svećenik je onaj koji služi u svetištu svome Bogu.
Isus će biti Vječni svećenik svome Bogu Jahvi.
Ako si svećenik Bogu i Bogu služiš – kako onda možeš biti i Bog Istovremeno?
Sam sebi služiš? – Jaka logika.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ostao je Bog i kada je postao čovjek zauvijek je ostao čovjek.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Odluči se – jel Bog ili je Čovjek?
Ne može biti oboje jer je to kontradikcija.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dakle Isus je 100% čovjek i 100% Bog.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Dokaži tu svoju tvrdnju – stihovima, ako možeš.
Ako ne možeš – onda iznosiš – ne-istinu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
I nije prestao biti Bog.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bog je Duh – Isus je Tijelo – Isus nije Bog.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tijelo nije duhovno biće tj. duh. Ali ima životni dah. Nije samo tijelo. Vidi Postanak 2,7
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Postanak 2,7 Jahve, Bog, napravi čovjeka od praha zemaljskog i u nosnice mu udahne dah života. Tako postane čovjek živa duša.
Životni dah -je život, a to ne znači da si duhovno biće sa Neba.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pošto si dosta napisao ovo zahtjeva malo više odgovora Svaki dio ću da ti oborim hvala Bogu.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Koji je to tvoj Bog kojem se ti zahvaljuješ?
Da li je to Biblijski Bog Imenom Svetim – Jahve?
Ili ti imaš nekoga svoga boga?
A koji su ti tek problemi u dokazivanju da ti je i SD Bog!

Obazri se na moja pitanja i stihove koje sam ti dao.


descriptionAlfa & Omega - Page 4 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
Evo ti za sada odg. za stih "rekoh bogovi ste"

Isus je jednom prilikom citirao ovaj psalam i rekao: "Ja i Otac jedno smo.

A Jevreji opet uzeše kamenje da ga ubiju. Isus im odgovori: -Mnoga vam dobra dela javih od Oca svojega; za koje od onih dela bacate kamenje na me?

Odgovoriše mu Jevreji govoreći: -Za dobro delo ne bacamo kamenje na te, nego za hulu na Boga, što ti čovek budući gradiš se Bog. Isus im odgovori: -Ne stoji li napisano u zakonu vašemu: "Ja rekoh: bogovi ste?

Ako one nazva bogovima kojima reč Božja bi (upućena), i Pismo se ne može pokvariti, kako vi govorite onome kojega Otac posveti i posla na svet: "Hulu na Boga govoriš," što rekoh: -Ja sam sin Božji? Ako ne tvorim dela Oca svojega ne verujte mi. Ako li tvorim, ako meni i ne verujete, verujte delima mojim, da poznate i verujete da je Otac u meni i ja u njemu." Jovan 10.30-38

Ovde je naglašeno da su dobra dela koja je Hristos činio potvrda da je On Bog.

Tema ovog teksta su dela Isusa Hrista - da li su dobra ili zla ("za koje dobro delo bacate kamenje na mene?" -pita Hristos. A Jevreji odgovaraju: "Ne za dobra dela, nego za hulu na Boga"). Takođe, demoni (bogovi) su na saboru kritikovani zbog zlih dela i što sami sebe nazivaju bogovima iako su stvorenja - sinovi Božji (bili su savršeni do trenutka kada su odlučili da žive nezavisno od Boga).

Zato Isus kaže da nije hula na Boga ni kada se neko ko čini dobra dela nazove sinom Božjim, kad je Bog nazvao svojim sinovima pobunjene anđele. Bog ih naziva Božjim sinovima jer ih je On stvorio, iako su se kasnije izopačili pa su im dela postala zla.

Isus dolazi

descriptionAlfa & Omega - Page 4 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Napisao student
Zašto ne postoji niti jedan jedini stih u kojem bi Isus rekao:
Ja sam Bog! -?
Zašto ne postoji niti jedan jedini stih u kojem bi Bog Jahve rekao Isusu:
Bože Sine, Bože Isuse! - ?
Zašto?
Možeš li mi na to odgovoriti?
Odg.
Stvarno je lako pobiti tvoja antibiblijske argumente.
Vrlo jednostavno. A ja sada tebe pitam gdje Isus rekao "Ja nisam Bog, samo je Otac Bog"?
A ja ću za razliku od tebe da objasnim tvoje primjedbe i da dam odg. na njih.
Isus nije nikada rekao da je Bog zato što je čovjek, a pošto je čovjek mora da drži zapovijesti Božije. Ali to ne znači da nije objavio da je Bog. Objavio je više puta. Na optužbe da se ravna Bogu Isus nikada nije odg. "Ja nisam Bog, samo je Otac Bog".
Dakle Isus nije rekao bukvalno da je Bog jer je čovjek, ali zato je više puta objavio da je Bog jer je Bog. Kao što i Biblija kaže Isus je i Bog i čovjek.


Napisao student
Zašto ne postoji niti jedan jedini stih u kojem bi Isus rekao:
Ja sam Bog! -?
Zašto ne postoji niti jedan jedini stih u kojem bi Bog Jahve rekao Isusu:
Bože Sine, Bože Isuse! - ?
Zašto?
Možeš li mi na to odgovoriti?
Odg.
Stvarno je lako pobiti tvoja antibiblijske argumente.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Da, to sam baš primijetio. Nemaš niti jednoga lijepoga čistoga stiha za svoj nauk.
Normalno da je tako, kada i sami oni koji su izmislili TTT,
jasno kažu – to ne piše u Bibliji – to se uzima po Dogmi,
ali ti si bolji od izmišljivača- pa ti vidiš ono što oni ne vide.
Jako zanimljivo!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vrlo jednostavno. A ja sada tebe pitam gdje Isus rekao "Ja nisam Bog, samo je Otac Bog"?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Kad nemaš Biblijski ispravni odgovor – onda ne odgovaraš, nego počinješ pitati.
Ti imaš tvrdnju – Isus je Bog – ja te pitam – gdje to piše,
a ti mene – kontra pitanjem?
Biblija je Zakon – u Zakonu sve piše – Gdje piše – Isus je Bog?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A ja ću za razliku od tebe da objasnim tvoje primjedbe i da dam odg. na njih.
Isus nije nikada rekao da je Bog zato što je čovjek,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Odluči se – jel čovjek ili Bog- oboje je kontradikcija!
Pošto si u kontradikciji sa svojim dogmatičnim naukom,
stalno si u problemima.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
a pošto je čovjek mora da drži zapovijesti Božije.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bravo – to je Biblijska istina.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ali to ne znači da nije objavio da je Bog. Objavio je više puta. Na optužbe da se ravna Bogu Isus nikada nije odg. "Ja nisam Bog, samo je Otac Bog".
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ah, nije dugo trajala pohvala.
Idi pročitaj te stihove – Isus je Lažno optužen – lažno.
Nikada Isus nije rekao – Ja sam Bog,
a optužen je da se pravi Bogom – Zašto?
Pa zato jer je rekao – Ja sam Sin Božji,
a tužitelji su kao i ti zaključili – ako si Sin Božji – to znači da si Bog.
Ti si isti kao i ti koji su ubili Isusa – lažirao si Njegove izjave.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dakle Isus nije rekao bukvalno da je Bog jer je čovjek,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Tako je – napokon istina, još malo i bit ćemo zajedno na Nebeskim poljanama.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ali zato je više puta objavio da je Bog jer je Bog.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Kako je to Objavio - daj stih – kako je objavio da je Bog?
___------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kao što i Biblija kaže Isus je i Bog i čovjek.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Daj taj Biblijski istiniti stih – da potvrdiš čitateljima da si u istini.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sveukupno smo uvidjeli - nema stiha u kojem je Isus reko za se - ja sam Bog.

descriptionAlfa & Omega - Page 4 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
Evo kako su ti argumenti apsurdni.

Student

Ne piše baš jasno – kakvo duhovno biće.
Ali piše – bio je manji od anđela, a onda – postao je veći od anđela.
Koja su tvoja saznanja o duhovnim bićima?

Odg.

I naravno ne možeš da odrediš šta je Isus. Manji od anđela ne govori o tome ko je Isus. Šta je Isus za tebe anđeo ili čovjek ili oboje?

Odredi šta je Isus.

Isus se takođe ponizio, što za anđele ne bi bilo poniženje da se nađu na oči kao čovjek. Vidi izlazak Lota i porodice iz Sodome.

Poniziti se može neko ko je Uzvišen. Ko je Uzvišen student pretpostavljam da znaš.

descriptionAlfa & Omega - Page 4 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:

Bog je rekao ako nisi znao "A SINU: presto je tvoj Bože...
Ako se neko nekom obraća, znači da ono što slijedi odmah nakon obraćanja nekome odnosi se na onoga kome se obraća.
I baš gledam arijanska objašnjenja stiha Jevrejima 1,8 i zaista sam se lijepo nasmijao. Bibliju ne smiju taknuti. Samo se bave gramatikom. http://acharlie.tripod.com/bible_study/hebrews1_8.html


Ne hvataj se za samo 1 stih iz SZ!

Psalam 45,7 Prijestolje je tvoje, Bože, u vijeke vjekova, i pravedno žezlo - žezlo je tvog kraljevstva!

Pročitaj i drugi stih koji slijedi:

Psalam 45,8 Ti ljubiš pravednost, a mrziš bezakonje, stoga Jahve, Bog tvoj, tebe pomaza uljem radosti kao nikog od tvojih drugova.

Jasno poništava tvoje uvjerenje da je u 45,7 - Isus = Bog.
Ali pogledaj cijelu glavu - pa se uvjeri - Isus - nema nikakove veze sa time da je On = Bog.

HEBREJIMA 1


HEBREJIMA 1,1
Više puta i na više načina Bog nekoć govoraše ocima po prorocima;
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bog Otac Jahve Jedini govorio je ljudima preko posrednika.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HEBREJIMA 1,2
konačno, u ove dane, progovori nama u Sinu. Njega postavi baštinikom svega; Njega po kome sazda svjetove.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bog Otac Jahve Jedini govorio je U Sinu – preko Sina. Sin nije Bog.
Bog Otac Jahve Jedini postavio je Sina za baštinika. Sin nije Bog.
Bog Otac Jahve Jedini PO mjeri Isusa je stvorio svjetove ZA Sina.
Isus nije ništa stvorio, ništa nije OD Isusa – zato jer nije Bog.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HEBREJIMA 1,3
On, koji je odsjaj Slave i otisak Bića njegova te sve nosi snagom riječi svoje, pošto očisti grijehe, sjede zdesna Veličanstvu u visinama;
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
On – Isus je Odsjaj Božje Slave. Isus nije = Bog Jahve.
On – Isus je Otisak Božjeg Bića. Isus nije = Bog Jahve.
On – Isus je Odsjaj Božje Slave. Isus nije = Bog Jahve.
On – Isus je sjeo Zdesna Boga Oca Jahve. Isus nije = Bog Jahve.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HEBREJIMA 1,4
postade toliko moćniji od anđela koliko je uzvišenije nego oni baštinio ime.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Isus nije Bog Jahve.
Isusu je Bog Jahve podredio anđele – Hebrejima 1,6
Prije nije bio moćniji niti od anđela – znači bio je manji od anđela.
Ako si prvo - manji od anđela, a onda veći – onda nisi anđeo.
Mihael je arkanđeo oduvijek, još od SZ.
Arkanđeo – glavni anđeo, vođa anđela.
Isus je od dolaska na Zemlju pa nadalje – Tijelo.
Anđeli su Duhovna bića.
Antikrist je onaj koji ne vjeruje da je Isus – Tijelo.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HEBREJIMA 1,5
Ta kome od anđela ikad reče: Ti si sin moj, danas te rodih; ili pak: Ja ću njemu biti otac, a on će meni biti sin.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bog Otac Jahve Jedini ima Sina Isusa. Isus nije = Bog Jahve.
Bog Jahve uzdiže Sina iznad anđela – tek po zasluzi – na Zemlji.
Prije je Isus bio manji od anđela.
Isus nije nikada prije – u SZ – bio vođa anđela.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HEBREJIMA 1,6
A opet, kad uvodi Prvorođenca u svijet, govori: Nek pred njim nice padnu svi anđeli Božji.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bog Otac Jahve Jedini uvodi Isusa u svijet. Isus nije Bog.
Bog Otac Jahve Jedini pokorava svoje anđele Isusu. Isus nije Bog.
Isus nije Bog – nije imao vlast niti nad anđelima.
Arkanđeo Mihael je vođa anđela oduvijek.
Isusu su anđeli pokoreni tek kad je postao Tijelo.
Tijelo nije Duh.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HEBREJIMA 1,7
Za anđele veli: Anđele čini vjetrovima, sluge svoje plamenom ognjenim,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Anđeli Božji su na puno manjoj funkciji nego što je Isus dobio od svog Boga Oca.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HEBREJIMA 1,8
ali za Sina: Prijestolje je tvoje, Bože, u vijeke vjekova, i pravedno žezlo - žezlo je tvog kraljevstva.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bog Otac Jedini Jahve dao je svom Sinu da sjedne Vječno Zdesna Božjeg prijestolja.
Uzvik – O Bože, ili mogućnost drugačijeg prijevoda, kao – Sudac.
Jer nastavak stiha kaže – Pravedno – pravda – Sud.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HEBREJIMA 1,9
Ti ljubiš pravednost, a mrziš bezakonje, stoga Bog, Bog tvoj, tebe pomaza uljem radosti kao nikog od tvojih drugova.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bog Otac Jedini Jahve ljubi pravednost.
Bog Otac Jedini Jahve mrzi bezakonje.
Bog Otac Jedini Jahve pomazao je Isusa.
Bog ne pomazuje Boga.
Isus nije Bog.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HEBREJIMA 1,10
I: Ti u početku, Gospodine, utemelji zemlju i nebo je djelo ruku tvojih.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Utemeljitelj je Jedini Bog Otac Jahve.
http://www.zokipiramida4.com/index.php?topic=38.15
Post br. 20.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HEBREJIMA 1,11
Propast će, ti ćeš ostati, sve će ostarjeti kao odjeća.
HEBREJIMA 1,12
Mijenjaš ih poput haljine, kao odjeću, i nestaju. A ti si uvijek isti - godinama tvojim nema kraja.
HEBREJIMA 1,13
Za koga pak od anđela ikad reče: Sjedi mi zdesna dok ne položim neprijatelje tvoje za podnožje nogama tvojim!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bog Jahve nije niti svojim anđelima, niti arkanđelu Mihaelu,
ikada dao čast, kao što je to dao svome Sinu Isusu.
Bog Otac Jahve daje svome Sinu da Mu sjedne Zdesna Božjeg prijestolja Vječno.
Bog Otac Jahve pokorava neprijatelje Isusu.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HEBREJIMA 1,14
Svi ti zar nisu služnički duhovi što se šalju služiti za one koji imaju baštiniti spasenje?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Svi anđeli su Sluge – Duhovi koji služe spasenicima.
Isus je Tijelo.
Isus nije Bog, jer Bog je Duh.
Isus nije anđeo, jer anđeli su duhovi.



descriptionAlfa & Omega - Page 4 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
student pogledaj kako se profesionalno obrađuje sajt i kako je 100% dokazano da je Isus Bog.

http://littleguyintheeye.wordpress.com/tag/ego-eimi/

E ovako se obrađuje Biblija a ne kao Igorov sajt koji nije ni amaterski.

descriptionAlfa & Omega - Page 4 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
Smile

Igor je odgovorio na tvrdnje iz tvog lažljivog site-a i jasno pokazao da tvoj suvjernik LAŽE, ali ti si, naravno, lukavo preskočio moj odgovor i nastavio dalje s svojim lažima jer ovo je ipak forum, mjesto gdje možeš lagati unedogled u uvjerenju da nitko ne čita starije postove Smile

Stari moj, ovo je prejadno čak i od tebe.

Kad odrasteš i pokažeš zrelije ponašanje možemo raspravljati na neutralnom terenu gdje ćeš jasno pokazati šta znaš. A očito je da ne znaš puno. Osim kopirati tuđe zamisli. Koje ni sam ne čitaš Smile

CopyPasteMan Smile

descriptionAlfa & Omega - Page 4 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Napisao Student
Što kaže ovaj stih?
1. Timoteju 2,5
Jer jedan je Bog, jedan je i posrednik između Boga i ljudi, čovjek - Krist Isus,
Tko je Isus?
Odg.
Upravo ovo dokazuje da je Isus Bog i čovjek. Posrednik Boga i ljudi može biti samo neko ko je i Bog i čovjek. Isus (Riječ Božija) je postao posrednik Boga i ljudi kada je postao čovjek. Što znači da je već bio Bog. Ne može sam čovjek biti posrednik Boga i ljudi. Onda je to mogao biti bilo ko od ljudi. Upravo kako je Isus spojio dvije prirode u jednu. Jednu Božansku i jednu ljudsku, tako će i ljude spojiti sa Bogom.


Napisao Student
Što kaže ovaj stih?
1. Timoteju 2,5
Jer jedan je Bog, jedan je i posrednik između Boga i ljudi, čovjek - Krist Isus,
Tko je Isus?
Odg.
Upravo ovo dokazuje da je Isus Bog i čovjek.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bog ne posreduju kod Boga, jer onda nije Bog, niti je svemoguć.
A gdje ti je tvoj Bog SD u svemu tome?
Odluči se – jel Bog ili čovjek?
Jednom kažeš jedno, drugi put kažeš drugo, treći put – oboje,
a to je nauk koji nema čvrste temelje.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Posrednik Boga i ljudi može biti samo neko ko je i Bog i čovjek.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ti poništavaš taj stih?
Lijepo piše- Čovjek Isus, ne piše Bog ili Bogo- čovjek Isus

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Isus (Riječ Božija)
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Daj stih u kojem se jasno vidi - Isus je Logos, Isus je Riječ.
Imaš li takav stih?
A ja ću tebi istinu – gdje jasno piše – tko je Logos:
1. ivanova 5,7
jer su trojica, što svjedoče u nebu: "otac, riječ i duh sveti; i ova su trojica jedno,

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
je postao posrednik Boga i ljudi kada je postao čovjek.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Recimo da si u pravu – a nisi,
a što je Isus Sada – kada je otišao opet na Nebo kod svoga Boga?
Da li je i nadalje posrednik?
Po tebi – prestao bi biti, a što kaže Biblija – kaže kontra tvoje nauke
HEBREJIMA 8,6
Ovako mu pak dopalo uzvišenije bogosluženje koliko je Posrednik boljega Saveza, koji je uzakonjen na boljim obećanjima.
HEBREJIMA 9,15
A radi ovoga je Posrednik novoga Saveza: da po smrti za otkupljenje prekršaja iz starog Saveza pozvani zadobiju obećanu vječnu baštinu.
HEBREJIMA 12,24
i Posredniku novog Saveza - Isusu - i krvi škropljeničkoj što snažnije govori od Abelove.
Rimljanima 8,34 Tko će osuditi? Krist Isus umrije, štoviše i uskrsnu, on je i zdesna Bogu - on se baš zauzima za nas!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Što znači da je već bio Bog. Ne može sam čovjek biti posrednik Boga i ljudi. Onda je to mogao biti bilo ko od ljudi. Upravo kako je Isus spojio dvije prirode u jednu. Jednu Božansku i jednu ljudsku, tako će i ljude spojiti sa Bogom.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Spojiti ljude sa Bogom?
I ljudi će postati Bogovi?

descriptionAlfa & Omega - Page 4 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
affraid ti dao odg. na onaj sajt. ma ne mogu da vjerujem. Jel ja ovo sanjam?

spava na komp

Jer da si oborio ti bi lijepo svaki onaj dio prikazao sa sajta i dao lijepo dokaze koji govore suprotno.

descriptionAlfa & Omega - Page 4 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
Evo koliko Igor nema pojma šta hrišćani misle o Svetom Trojstvu.

Igor smatra na svom kvaziteološkom sajtu da trinit. misle da je Isus 1/3 Boga.

Zaista nema potrebe raspravljati sa nekim ko čak i ne zna šta drugi misle.

Jer se Isus na križu molio Bogu Mt 27;64. Da li je moguće da 1/3 Boga misli da ga njegovo drugo ja tj. druga 1/3 Boga može ostaviti? kako klap kavica

descriptionAlfa & Omega - Page 4 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
student pogledaj kako se profesionalno obrađuje sajt i kako je 100% dokazano da je Isus Bog.
http://littleguyintheeye.wordpress.com/tag/ego-eimi/
E ovako se obrađuje Biblija a ne kao Igorov sajt koji nije ni amaterski.


Ma da i Igorov sajt bude i zadnja ne-profesionalna ružna rupa,
ipak je iznad svakoga drugoga sajta,
iz jednog jedinog razloga -
zbog Istinitosti.

Možeš ti farbati i uređivati ne-istine, ali ne-istine ostaju uvijek ne-istine.

Onaj koji zna jako lijepo bojati je opisan dolje.

2. Korinćanima 11,14 I nikakvo čudo! Ta sam se Sotona prerušuje u anđela svjetla.

descriptionAlfa & Omega - Page 4 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
Nije iznad drugih sajtova argument "Moje je istina, tvoje je laž" nije validan.

To svako može reći za svakoga.

Ipak se na ovom sajtu radi o nekome ko veoma dobro poznaje jevrejski, grčki i aramejski. I na argumente sa ovog sajta nema kontraodgovora.

A Igor bi prvo trebao da zna šta misle hrišćani pa ne bi izvaljivao gluposti poput 1/3 Boga.

descriptionAlfa & Omega - Page 4 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Napisao student
Što kažu ovi stihovi?
Rimljanima 5,14-19 - Adam - Isus
Tko je Isus?
Odg.
Rimljanima 5,14 Nego je vladala smrt od Adama sve do Mojsija i nad onima, koji ne sagriješiše prijestupom sličnim kao Adam, koji je prilika onoga, koji je imao doći.
Rimljanima 5,15 Ali dar nije tako kao prijestup; jer ako prijestupom jednoga pomriješe mnogi, mnogo se veća milost Božja i dar izli izobilno na mnoge milošću jednoga čovjeka Isusa Krista.
Rimljanima 5,16 I dar nije kao grijeh jednoga: "jer je za grijeh jednoga bio sud na osuđenje, a dar od mnogih prijestupa vodi k opravdanju.
Rimljanima 5,17 Jer ako je zbog prijestupa jednoga vladala smrt po jednome, mnogo će više oni, koji primaju izobilje milosti i dar pravde, u životu vladati po jednome Isusu Kristu.
Rimljanima 5,18 Zato dakle kao što po grijehu jednoga dođe osuđenje na sve ljude, tako i po pravdi jednoga dođe na sve ljude opravdanje život
Rimljanima 5,19 Jer kao što nepokornošću jednoga čovjeka mnogi postadoše grješnici, tako će i pokornošću Jednoga mnogi postati pravednici.
OBJAŠNJENJE
Sasvim je jasno ako je jedan čovjek zgriješio i svi su bili izgubljeni, da je adekvatna otkupnina jednog čovjek. Ovo uopšte ne dokazuje da Isus nije Bog i da je stvoren. Ovo je prosto jedna činjenica.
Zato Bog i jeste došao u tijelo i postao čovjek, da bi na adekvatan način ljude spasio i vratio Bogu. Kao što sam rekao ovi stihovi potvrđuju da je Isus čovjek. Što nije sporno i da je Njegova otkup adekvatan onom zbog kojeg su svi zgriješili. Dokazivanjem da je Isus čovjek, ne negira se tvrdnja da je Bog i stvoritelj.
Student iskreno te molim da samo jedan jedini dokaz daš da Isus nije Bog. Nemoj meni dokazivati da je čovjek. Ja to već smatram. Ja samtram da je Isus čovjek. Ne znam šta te muči po tom pitanju.
Bezbroj puta ću ponoviti "Isus je čovjek, Isus je čovjek...
Šta mi više dokazuješ to. Nisam klinac u školi pa da mi ponavljaš da je 2+2=4 pa dok ne naučim. Ja radim u školi i ono što djeca već znaju što su već naučili to ih više ne učim.
Ajde student počni davati dokaze da Isus nije Bog.
Stalno mi dokazuješ da je čovjek.
Ja to već mislim 25 god.
Jer kada bi ja mislio i rekao da je Isus SAMO BOG. Onda bi tvoji argumenti pili vode.
De me jednom za sva vremena shvati. JA SMATRAM DA JE ISUS ČOVJEK.
Ovo je isto kao kada bi najboljem učeniku iz 8. ili 9. razreda o š dokazivao da je 1+1=2


Svi zastupnici TTT imaju velike logičke probleme.

Biblija je Knjiga Od Boga Oca Jahve.
Biblija je Zakon.
Ono što piše u Bibliji je Zakon.
Zakon se ne dira.
Ima jasna upozorenja kojih se ti ne bojiš - ali ti jasno pokazuju tvoju budućnost.

Otkrivenje 22,18 Ja svjedočim svakomu tko sluša riječi proroštva u ovoj knjizi: Tko ovomu što doda, Bog će njemu dodati zla napisana u ovoj knjizi.
Otkrivenje 22,19 I tko oduzme od riječi proroštva u ovoj knjizi, Bog će mu oduzeti udio na stablu života i na svetom gradu - na svemu što je napisano u ovoj knjizi.

Ti imaš tvrdnju -
Isus je Bog, Isus je Bogo-čovjek, Trojstvo, Trojednakost, Trojedinstvo, SD Bog.

Ja te pitam - dokaži Zakonom te svoje tvrdnje.
A ti daješ neke stihove izvađene iz logičnog slijeda u svakoj glavi,
a kad ti se to obori,
onda prelaziš na svoju odbranu - pa to je zato jer je Isus čovjek - na Zemlji,
a na Nebu je opet 100% Bog.
A kada ti se daju stihovi da je Isus i na Nebu - "samo" Isus, a ne Bog Isus,
e onda prelaziš na napad -
pa dokaži ti da nije, pa daj ti stih da nije.

Jaka logika!
Super nauka!

Dođi na svjetovni Sud kao advokat.
Sa svojom logikom - ne biš nikoga obranio - dapače - izazvao bi smijeh:

Kojim paragrafom Zakonskim to dokazujete kolega?
Pa znate ja to dokazujem onim što su neki izmislili,
istina ne piše direktno to u Zakonu, ali ja tako to vidim.

Dugo biš bio advokat.

---------------------
Prođem kroz crveno i zaustavi te policaj,
a i počne me gnjaviti - a ja izvadim pljucu i koknem ga.

Na Sudu se branim svojom logikom:
Pa znate časni sude - piše u Zakonu - zabranjeno je proč kroz crveno,
ali ne piše da ako te policaj zaustavi - da ga ne smiješ koknuti,
pa sam ga koknuo.

Super logiga!
Misliš li da bi takve stavili samo u zatvor,
ili bi morao takav na još neke preglede iči?

descriptionAlfa & Omega - Page 4 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:

Ajd sada kada imaš tražilcu nađi mi tih 1000 stihova ali u SZ gdje je Bog nazvan Ocem.
Kako si se zeznuo. Vezao si riječ Otac za Boga, a zaboravio si da je riječ otac antropomorfizam kao i sin.
Ali si zaboravio da je Emanuel "Bog s nama"
Isus "YHWH je spasitelj" a Isus je spasitelj i on je bio sa nama.


Ajd sada kada imaš tražilcu nađi mi tih 1000 stihova ali u SZ gdje je Bog nazvan Ocem.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
OTAC – BOG JAHVE SZ

PONOVLJENI ZAKON 32,6
Tako li uzvraćaš Jahvi, narode glupi i bezumni! Nije li on Otac tvoj, Stvoritelj, koji te sazdao, po kom postojiš?
2. SAMUELOVA 7,14
Ja ću njemu biti otac, a on će meni biti sin: ako učini što zlo, kaznit ću ga ljudskom šibom i udarcima kako ih zadaju sinovi ljudski.
1. LJETOPISA 22,10
On će sagraditi Dom mome imenu, on će mi biti sin, a ja ću njemu biti otac i utvrdit ću njegovo kraljevsko prijestolje nad Izraelom zauvijek.`
1. LJETOPISA 28,6
I rekao mi je: `Tvoj sin Salomon sagradit će meni Dom i moja predvorja; jer sam njega izabrao sebi za sina i ja ću mu biti otac.
PSALAM 103,13
Kako se otac smiluje dječici, tako se Jahve smiluje onima što ga se boje.
MUDRE IZREKE 3,12
Jer koga Jahve ljubi onoga i kori, kao otac sina koga voli.
IZAIJA 63,16
jer Otac si naš! Abraham nas ne poznaje i ne spominje nas se Izrael; Jahve, ti si naš Otac, Otkupitelj naš - ime ti je oduvijek.
IZAIJA 64,7
Pa ipak, naš si otac, o Jahve: mi smo glina, a ti si naš lončar - svi smo mi djelo ruku tvojih.
JEREMIJA 31,9
Evo, u suzama pođoše, utješene sad ih vraćam! Vodit ću ih kraj potočnih voda, putem ravnim kojim neće posrnuti, jer ja sam otac Izraelu, Efrajim je moj prvenac.
MALAHIJA 1,6
Sin časti oca, a sluga gospodara. Ali, ako sam ja otac, gdje je čast moja? Ako sam gospodar, gdje je strah od mene? To govori Jahve nad Vojskama vama, svećenici, koji moje ime prezirete, a pitate: "Čime smo prezreli ime tvoje?
MALAHIJA 2,10
Nemamo li svi jednog Oca? Nije li nas jedan Bog stvorio? Zašto smo onda jedan drugome nevjerni te skvrnimo Savez svojih otaca?
MALAHIJA 3,17
Moji će biti, moja stečevina - govori Jahve nad Vojskama. U Dan koji spremam bit ću im milostiv kao što je milostiv otac sinu koji mu služi.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ali si zaboravio da je Emanuel "Bog s nama"
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Emanuel je uobičajeno ime u SZ, ako si čitao.
Izaijin sin je jedan od tih ljudi koji je imao ime Emanuel.
Da li to dokazuje da je Izaijin sin = Bog?
Možda - samo tebi.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Isus "YHWH je spasitelj" a Isus je spasitelj i on je bio sa nama.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Jehošua = Od Jahve dolazi spasenje
Isus je dobio titulu OD Boga Jahve da bude spasitelj - počasni spasitelj, jer nije Bog.
Ako netko u svom imenu ima još jedno ime --da li to znači da je nosioc toga
kombiniranoga imena i sam taj čije ime nosi?
Jaka logika.

Ime Isus imali su mnogi u SZ.
Da li to znači da su svi ti ljudi bili Bogovi?
Možda - ali samo tebi.

descriptionAlfa & Omega - Page 4 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
I vidim ne dade 1000 stihova nego 12.

Opet te moram vratiti na antropomorfizme. Otac je antropomorfizam.

Ipak kada se govori o imenima za Sina Božijeg Emanuel u SZ i Isus u NZ, jasno je da se radi o veoma dubljem značenju.

A za stih "bogovi ste" sam isto dao objašnjenje.

I Isus se isto brinuo o ljudima kao i Otac. Prema tome naziv Otac je zbog toga da bi ljudi lakše shvatili da se Bog za njih brine.

Biblija jeste knjiga od Boga.
Biblija jeste zakon i upravo ti se stihovima iz Biblije dokazuje da je Isus Bog.

A to šta si ti po profesiji ja u to ne ulazim.

I naravno da ću i ja tebe da pitam "Gdje Isus rekao "Ja nisam Bog"

U svakom slučaju ovdje si se pokazao kao loš odvjetnik.

Jer i ja imam pravo da pitam, nisam na ispitivanju u policiji, pa da samo ti pitaš. Vjerovatno ti je to ostalo iz prakse prava. Ali to su zemaljski sudovi.

Jer student stalni ako si ti pravnik onda ti je poznata ova situacija.

Meni u kući nestane nekoliko stvari. I ja sumnjam na nekoga i prijavim tu osobu policiji.

Ta osoba može reći da nije. Naravno dokazi se iznose.

Ako ta osoba nije ukrala ništa iz mog stana ona će 100% na jasne optužbe izričito negirati. Reće "Ja nisam ukrao(la) tvoje stvari"

Ako ima dokaza to će se potvrditi, ako ih imaju istažni organi onda će ta osoba da ide u zatvor.

Pošto su Jevreji direktno-izravno optužili Isusa da se RAVNA BOGU, a On nije odbacio te optužbe jasnim negiranjem "Ja nisam Bog, samo je Otac Bog".

Znači da je Bog. E vidiš ja nisam pravnik ali znam odlično šta je potvrdna rečenica a šta je odrična rečenica jer ja sam prof. razredne nastave i to (između ostalog) učim djecu. Prema tome nemaš dokaza da je Isus odricao da je Bog na jasne i direktne optužbe od strane Jevreja.

Jer ako ja kažem tebi student "Ti si ukrao pare iz banke" nećeš mi pričati o tome kako si proveo godišnji odmor.

Prvo što ćeš reći jeste "Ja nisam ukrao pare" onda ćeš preći na svoje dokaze. Naravno ovo je samo primjer.

E čudim se kako to tvom pravničkom oku nije upalo kada su Jevreji Isusa optužili da se ravna Bogu, tačnije rečeno optužili su Ga da je rekao da je Bog.

I na jasnu optužbu nema Isusove nikakve negacije. Čak štaviše potvrđuje da je Bog. Što se posebno jasno vidi u stihu "JA REKOH BOGOVI STE".

descriptionAlfa & Omega - Page 4 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
I vidim ne dade 1000 stihova nego 12.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ja samo vidim da si ti mislio da nema niti jedan stih – za Boga – Otac u SZ,
a ja sam ti ih dao.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opet te moram vratiti na antropomorfizme. Otac je antropomorfizam.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Kad ti dam stihove za koje nisi znao da postoje,
ideš na plan B – to je Antro!
Kakve to veze sa vezom ima da to i je Antro?
A da i je samo – Antro,- to samo dokazuje – da je Bog Otac Stvoritelj,
te da je – kako piše – SVE stvorio – a sve je sve – i Isusa je stvorio.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

I Isus se isto brinuo o ljudima kao i Otac. Prema tome naziv Otac je zbog toga da bi ljudi lakše shvatili da se Bog za njih brine.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Da li poništavaš stihove koji Isus izgovara – i kaže –
ja ništa sam ne govorim i ne činim – nego sve radim i govorim – kako mi Otac naredi!?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Biblija jeste knjiga od Boga.
Biblija jeste zakon i upravo ti se stihovima iz Biblije dokazuje da je Isus Bog.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Kako znaš da je Bog stvorio Sve?
Piše jasno u Bibliji na masu mjesta.

Kako znaš da je Bogu ime – Jahve?
Piše jasno u Bibliji na masu mjesta.

Kako znaš da je Mojsije izveo narod iz Egipta?
Piše jasno u Bibliji na masu mjesta.

Kako znaš da je …….?
Piše jasno u Bibliji na masu mjesta.

--------------------------------------------------

Kako znaš da je Isus Bog?
Ne piše nigdje u Bibliji,
kažu oni koji su to izmislili,
nego kažu – to se uzima po dogmi,
a ti kažeš – pa ti koji su to izmislili – pojma nemaju,
Ja vidim, Ja vidim,
I can see, I can walk –
https://www.youtube.com/watch?v=DKtjBqJ4NxA
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Možeš se izvačiti koliko god hoćeš – ali – nema niti jednog stiha
Isus kaže – Ja sam Bog,
ali ima masa stihova gdje Jedini Bog Jahve jasno i glasno kaže –
Ja sam Jedini Bog Jahve – Drugog Boga nema.

-----------------------------------------------------------

Pokušaj se sad skoncentrirati!

Ovdje je tema A&O.
Možeš nešto o tome?
Kako dokazuješ da je Isus = A&O?

descriptionAlfa & Omega - Page 4 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply