Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Alfa & Omega

power_settings_newLogin to reply
5 posters

descriptionAlfa & Omega - Page 3 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
Na početku još jedna veoma važna pojedinost:
Otkrivenje 1,1
Otkrivenje Isusa Krista: njemu ga dade Bog
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Tko je kome dao Otkrivenje?
Bog Jahve je dao Otkrivenje Isusu Kristu.
Zašto? Zato jer Isus nije Bog i ne zna budućnost.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

descriptionAlfa & Omega - Page 3 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
To si ti distancirao, to nije biblijska nauka.

Ha,ha,ha ne zna budućnost a dao vrlo precizna proročanstva o ratovima, gladi, antihristu.

O bruko, s kim ja razgovaram.

Isus je govorio o zadnjim događajima još dok je bio na zemlji.

https://www.youtube.com/watch?v=AZPEw6V8jCA

descriptionAlfa & Omega - Page 3 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
To si ti distancirao, to nije biblijska nauka.

Ha,ha,ha ne zna budućnost a dao vrlo precizna proročanstva o ratovima, gladi, antihristu.

O bruko, s kim ja razgovaram.

Isus je govorio o zadnjim događajima još dok je bio na zemlji.

https://www.youtube.com/watch?v=AZPEw6V8jCA


---------------------

Oprosti svom bratu što je brukavljiv.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Isus zna samo ono što mu Njegov Bog - a to je Bog Jedini Jahve - da da zna.
Da li u donjim stihovima - Isus laže?

Matej 24,36
"A o onom danu i času nitko ne zna, pa ni anđeli nebeski, ni Sin, nego samo Otac.
Marko 13,32
"A o onom danu i času nitko ne zna, pa ni anđeli na nebu, ni Sin, nego samo Otac.

Jasno kaže - kada će biti taj dan moga drugoga dolaska - ja pojma nemam.
To zna samo moj Bog, a ja nisam Bog, jer postoji samo Jedan Bog - Otac Jahve.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Drugi dokaz o Isusovoj "ograničenosti" u odnosu na Boga, je i - vezano na gornje,

Otkrivenje 1,1
Otkrivenje Isusa Krista: njemu ga dade Bog

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
A postoji i treći dokaz da Isus ne zna sve!

descriptionAlfa & Omega - Page 3 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
Da li Isus zna čas svoga dolaska?

Dictionary:
οἶδα
Greek transliteration:
oida
Simplified transliteration:
oida


Ima ova značenja.

to know, to possess information; recognize, realize, to come to know; to understand, to be able to use knowledge


U Marko 13,32 i Matej 24,36 je ova riječ οἶδεν oiden

Sasvim je jasno da će Otac iskoristiti to znanje i objaviti i pokazati Isusov dolazak jer to tako piše u 1. Timotiju 6,15

15Njega će u svoje vrijeme pokazati On, Blaženi i jedini Vladar, Kralj kraljeva i Gospodar gospodara,

Dakle jasno je da Isus sve zna. Kao što Petar na pokajanju kaže "Gospode ti znaš sve...

Samo će Otac objaviti Isusov dolazak, a ne samo da Otac zna kada će doći.

Prema tome Isus sigurno zna taj dan i čas, ali će Otac objaviti Njegov dolazak.

I to je u skladu sa 1. Timotijevom 6,15. Pošto u Bibliji nema kontradikcija jasno je da Isus sve zna, kako je i rekao apostol Petar na pokajanju.

A stihovi Marko 13,32 i Matej 24,36 govore o tome da će Otac objaviti to znanje i naravno pokazaće Isusa kao što i stoji u 1. Timotijevoj 6,15

Dakle radi se o tome da će Otac koristiti to znanje, a ne da samo On zna.

descriptionAlfa & Omega - Page 3 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Da li Isus zna čas svoga dolaska?
Dictionary:
οἶδα
Greek transliteration:
oida
Simplified transliteration:
oida
Ima ova značenja.
to know, to possess information; recognize, realize, to come to know; to understand, to be able to use knowledge
U Marko 13,32 i Matej 24,36 je ova riječ οἶδεν oiden
Sasvim je jasno da će Otac iskoristiti to znanje i objaviti i pokazati Isusov dolazak jer to tako piše u 1. Timotiju 6,15
15Njega će u svoje vrijeme pokazati On, Blaženi i jedini Vladar, Kralj kraljeva i Gospodar gospodara,

Dakle jasno je da Isus sve zna. Kao što Petar na pokajanju kaže "Gospode ti znaš sve...
Samo će Otac objaviti Isusov dolazak, a ne samo da Otac zna kada će doći.
Prema tome Isus sigurno zna taj dan i čas, ali će Otac objaviti Njegov dolazak.
I to je u skladu sa 1. Timotijevom 6,15. Pošto u Bibliji nema kontradikcija jasno je da Isus sve zna, kako je i rekao apostol Petar na pokajanju.
A stihovi Marko 13,32 i Matej 24,36 govore o tome da će Otac objaviti to znanje i naravno pokazaće Isusa kao što i stoji u 1. Timotijevoj 6,15
Dakle radi se o tome da će Otac koristiti to znanje, a ne da samo On zna.


G1492 εἴδω eidō i'-do
A primary verb; used only in certain past tenses, the others being borrowed from the equivalent, G3700 and G3708; properly to see (literally or figuratively); by implication (in the perfect only) to know: - be aware, behold, X can (+ not tell), consider, (have) known (-ledge), look (on), perceive, see, be sure, tell, understand, wist, wot. Compare G3700.

Primarni glagol; koristiti samo u određenim posljednjih vremenima, drugi se iznajmiti od protuvrijednosti, G3700 i G3708;
ispravno vidjeti (doslovno ili figurativno);
implicitno (u savršeno samo) znati:
- biti svjesni,
gle, X može (+ ne reći),
smatraju,
(imati) poznat (-ledge),
izgled (na),
vidim,
vidim,
budite sigurni,
reci,
razumijem,
wist, wot.
Usporedite G3700.

Isus ne-zna - jer nije Bog.
Isus ne laže - kaže istinu - nitko - do li Bog Jedini Jahve -On Jedini Zna.

----------------------------------------

Otkrivenje 1,1
Otkrivenje Isusa Krista: njemu ga dade Bog

Isus opet ne zna - jer nije Bog.
Bog Isusu daje Knjigu!
U Knjizi je budućnost napisana.

Opet imaš problem.
Isus je i nadalje - "samo" Isus,
a Bog je i nadalje -Bog"

A SD- nema.

descriptionAlfa & Omega - Page 3 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
Kako si glup Very Happy nije samo u toj knjizi napisana budućnost, nego i u Danijelu i još u drugim knjigama, samo ne toliko. Isus je govorio o zadnjim događajima.

Otkrivenje jeste najdetaljnije što se tiče zadnjih vremena, ali je ono dopuna za knjigu proroka Danijela. I veoma je povezana sa njom.

Ne govori samo Otkrivenje o budućim događajima. Govore i poslanice i Danijel.

Značenja koja sam dao su tačna, tako da tvoj post ne može to promijeniti.

Pročitaj šta je Isus pričao o budućim događajima a Otkrivenje još nije bilo napisano. Nije ni cijeli NZ

Tako da Isus sigurno zna svu budćnost.

Naravno da Isus ne laže. I Petar je dobro rekao "Gospode ti znaš SVE...

I neću tebi da vjerujem nego Isusu.

https://www.youtube.com/watch?v=AZPEw6V8jCA

descriptionAlfa & Omega - Page 3 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Kako si glup Very Happy nije samo u toj knjizi napisana budućnost, nego i u Danijelu i još u drugim knjigama, samo ne toliko. Isus je govorio o zadnjim događajima.
Otkrivenje jeste najdetaljnije što se tiče zadnjih vremena, ali je ono dopuna za knjigu proroka Danijela. I veoma je povezana sa njom.
Ne govori samo Otkrivenje o budućim događajima. Govore i poslanice i Danijel.
Značenja koja sam dao su tačna, tako da tvoj post ne može to promijeniti.
Pročitaj šta je Isus pričao o budućim događajima a Otkrivenje još nije bilo napisano. Nije ni cijeli NZ
Tako da Isus sigurno zna svu budćnost.
Naravno da Isus ne laže. I Petar je dobro rekao "Gospode ti znaš SVE...
I neću tebi da vjerujem nego Isusu.
https://www.youtube.com/watch?v=AZPEw6V8jCA


Oprosti svom bratu što je glup, jer nisu svi pametni.

Matej 5,22
A ja vam kažem:
Svaki koji se srdi na brata svoga, bit će podvrgnut sudu.
A tko bratu rekne `Glupane!`, bit će podvrgnut Vijeću.
A tko reče: `Luđače!`, bit će podvrgnut ognju paklenomu.

ALi ja ti sve opraštam, jer sam Kršćanin.

---------------------------------------------
Da se malo bolje izrazim, pa ćeš me shvatiti:

Isus zna otprilike što će se događati,
ali
Ne-Zna Kada će se to desiti.
Ne-Zna Vrijeme početka.
Ne-Zna Kada će Ga Bog Jahve ponovno poslati na Zemlju.

Ne-Zna - jer nije Bog.

descriptionAlfa & Omega - Page 3 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
Vidiš da sam stavio Very Happy što znači da ne mislim bukvalno da si glup.

Nisi pogledao video koji sam ti dao. Kažeš da Isus zna otprilike, pa je tako otprilike znao kada će tačno biti razorenje Jerusalima, Isus zna sigurno kada će doći, Isus zna sve do detalja jer će da sudi ljudima po djelima njihovim, Isus zna precizno budućnost.

Postavlja se pitanje kako će Isus suditi svim ljudima iz svih vremena ako ne zna sve događaje?

Isus neće dobiti naknadno znanje, On daje znanje jer On sve zna kako kaže apostol Petar.

A Bog je samno sveznajući. Znači da je Isus Bog YHWH

I zato Isus dobija objavu Otkrivenje (ne dobija znanje) da da Jovanu i upravo to dokazuje da Isus sve zna. Jer Isus daje Jovanu (Ivanu) šta će da napiše za zadnje dane zemaljske povijesti.

Tako da je smiješno da Isus ne zna buduće događaje i taj dan i čas a On je glavni akter toga dana i časa.

Jer Isus sam kaže da dolazi kao lupež noću, što znači da će doći kada ga nevjernici najmanje budu očekivali.

descriptionAlfa & Omega - Page 3 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Vidiš da sam stavio Very Happy što znači da ne mislim bukvalno da si glup.
Nisi pogledao video koji sam ti dao. Kažeš da Isus zna otprilike, pa je tako otprilike znao kada će tačno biti razorenje Jerusalima, Isus zna sigurno kada će doći, Isus zna sve do detalja jer će da sudi ljudima po djelima njihovim, Isus zna precizno budućnost.
Postavlja se pitanje kako će Isus suditi svim ljudima iz svih vremena ako ne zna sve događaje?
Isus neće dobiti naknadno znanje, On daje znanje jer On sve zna kako kaže apostol Petar.
A Bog je samno sveznajući. Znači da je Isus Bog YHWH
I zato Isus dobija objavu Otkrivenje (ne dobija znanje) da da Jovanu i upravo to dokazuje da Isus sve zna. Jer Isus daje Jovanu (Ivanu) šta će da napiše za zadnje dane zemaljske povijesti.
Tako da je smiješno da Isus ne zna buduće događaje i taj dan i čas a On je glavni akter toga dana i časa.
Jer Isus sam kaže da dolazi kao lupež noću, što znači da će doći kada ga nevjernici najmanje budu očekivali.


Nisi pogledao video koji sam ti dao.
,,,,,,,,,,,,,,,,
Pogledao sam letimično – ne volim gledati ružne stvari.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kažeš da Isus zna otprilike,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Isus zna samo onoliko koliko mu Bog Njegov – Jahve – daje da zna.
Nikad sve. Jer Isus nije Bog.
Ne može netko tko nije Bog sve znati.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

pa je tako otprilike znao kada će tačno biti razorenje Jerusalima
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

IVAN 14,24
Tko mene ne ljubi, riječi mojih ne čuva.
A riječ koju slušate nije moja, nego Oca koji me posla.

Ali ništa više od onoga što mu Bog Jahve daje.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

, Isus zna sigurno kada će doći,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Znači – po tebi:
Biblija je lažna knjiga.
Biblija nije istina.
I na kraju – Isus je lažov jer kaže čak 2 puta:


Matej 24,36
"A o onom danu i času nitko ne zna, pa ni anđeli nebeski,
ni Sin, nego samo Otac.
Marko 13,32
"A o onom danu i času nitko ne zna, pa ni anđeli na nebu,
ni Sin, nego samo Otac.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Isus zna sve do detalja jer će da sudi ljudima po djelima njihovim, Isus zna precizno budućnost.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Isus ne zna dan ni čas svoga dolaska – Bog mu to nije reko, to je tajna i za Isusa,
zato jer nije Bog.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Postavlja se pitanje kako će Isus suditi svim ljudima iz svih vremena ako ne zna sve događaje?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Da čitaš Bibliju, i ne izbacuješ ono što tvom nauku ne paše – znao biš.

IVAN 5,30
Ja sam od sebe ne mogu učiniti ništa: kako čujem, sudim, i sud je moj pravedan jer ne tražim svoje volje, nego volju onoga koji me posla.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Isus neće dobiti naknadno znanje, On daje znanje jer On sve zna kako kaže apostol Petar.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Opet si u krivu:

IVAN 7,16
Nato im Isus odvrati: "Moj nauk nije moj, nego onoga koji me posla.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

A Bog je samno sveznajući. Znači da je Isus Bog YHWH
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Znači – Isus nije Sveznajući, jer samo je Bog Jahve Sveznajući.
Isus je sluga Božji i radi samo ono što mu Bog naredi.
Bog ima Ime – Jahve
Sin ima Ime – Isus.
Ime Isus = OD Jahve dolazi spasenje.
Ime Isus nije isto kao i Ime Jahve.
Ime Jahve ima samo Jedan.
Ime Isus imali su mnogi u SZ.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

I zato Isus dobija objavu Otkrivenje (ne dobija znanje) da da Jovanu i upravo to dokazuje da Isus sve zna. Jer Isus daje Jovanu (Ivanu) šta će da napiše za zadnje dane zemaljske povijesti.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Isus ne zna čak niti detalje Otkrivenja – zato mora dobiti knjigu OD Onoga Jedinoga
koji zna Budućnost - Od Boga Oca Jedinoga Jahve.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tako da je smiješno da Isus ne zna buduće događaje i taj dan i čas a On je glavni akter toga dana i časa.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
To ti je samo dokaz da Isus nije Bog, nego izvršuje Božje naredbe.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jer Isus sam kaže da dolazi kao lupež noću, što znači da će doći kada ga nevjernici najmanje budu očekivali.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Da, a kada, koji dan, sat?
Ne zna ni Isus – sam kaže 2 x – a Isus ne laže, ili ti znaš nešto što ne piše u Bibliji.


Dobro - da li ti uviđaš koliko stihovi istiniti govore protiv tvoga nauka,
koji nije Biblijski?

descriptionAlfa & Omega - Page 3 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
student
Pogledao sam letimično – ne volim gledati ružne stvari.

Odg.
Ne volim ni ja ali nažalost to je realnost.

stud.
Isus zna samo onoliko koliko mu Bog Njegov – Jahve – daje da zna.
Nikad sve. Jer Isus nije Bog.
Ne može netko tko nije Bog sve znati.

Odg.
Netačno, Isus jeste postao čovjek, ali to ne znači da nije Bog.
Isus jeste Bog. Isus zna sve. Ti možeš da dokazuješ da je Isus čovjek, ali ne možeš dokazati da nije Bog. Ne znam kome dokazuješ da je čovjek. Ja nisam rekao da je samo Bog.

stud.

IVAN 14,24
Tko mene ne ljubi, riječi mojih ne čuva.
A riječ koju slušate nije moja,
nego Oca koji me posla.
Ali ništa više od onoga što mu Bog Jahve daje.

Odg.

Student imaš veliki problem. Isus jeste čovjek i zato tako i govori. Nekada govori kao čovjek, nekada kao Bog. To ne znači da nije Bog. Čuo si da je potrebno svjedočanstvo dvojice da bi bilo validno.
Ali nisi čuo da su pisci Jevanđelja pripisali Isusu nauku i riječi i djela. Što znači da su oni smatrali da je Bog i da je to Njegova nauka. "I učaše ih nauci SVOJOJ... A pošto u Bibliji nema kontradikcija jasno je ovo što sam objasnio za stih koji si dao.

stud.

Znači – po tebi:
Biblija je lažna knjiga.
Biblija nije istina.
I na kraju – Isus je lažov jer kaže čak
2 puta:

Matej 24,36
"A o onom danu i času nitko ne zna, pa ni anđeli nebeski,
ni Sin, nego samo Otac.
Marko 13,32
"A o onom danu i času nitko ne zna, pa ni anđeli na nebu,
ni Sin, nego samo Otac.

Odg.

Isus nije lažov, čak štaviše najbolji bi bio prevod da će koristiti znanje Otac, što je u skladu sa 1. Timotijevom 6,15 naravno da Isus zna sve kako apostol Petar ne zna sve. Jasno je da će Otac koristiti znanje tj. obajviti Isusov dolazak. Dakle taj stih ima to značenje što je potvrđeno u 1. Timot. 6,15


stud.
Isus ne zna dan ni čas svoga dolaska – Bog mu to nije reko, to je tajna i za Isusa,zato jer nije Bog.


Odg.
Očigledno slabo znaš Bibliju.

A u po noći stade vika eto ženika izlazte Mu na susret...

Ako nisi znao ovo "u po noći" označava iznenadni dolazak Isusa. I označa
va bukvalni dolazak u sred noći najvjerovatnije u ponoć.

Jer meni ne treba tražilica Bog najčešće djeluje oko ponoći.

A oko ponoći pobi Gospod sve prvence u zemlji misirskoj Izlazak 12,29

Umiru za čas i u PO NOĆI... Job 34,20

"A u PONOĆI STADE VIKA...Matej 25,6

Što dokazuje da se radi o istom Bogu.

Naravno ljudi ne znaju. Matej 25,13

Ipak ako uzmemo tip i antitip onda je jasno da će to biti oko ponoći. Naravno ljudi ne znaju da li je baš tačno tada. Poznavanje tipa i antitipa u Bibliji je ipak student malo veće poznavanje Biblije.
Ali Matej jasno kaže da ljudi ne znaju kada će doći Isus.

stud.
Da čitaš Bibliju, i ne izbacuješ ono što tvom nauku ne paše – znao biš.
IVAN 5,30
Ja sam od sebe ne mogu učiniti ništa: kako čujem, sudim, i sud je moj praved
an jer ne tražim svoje volje, nego volju onoga koji me posla.


Odg.
već sam ti naveo zbog čega Isus to govori. A jeste Njegov sud pravedan.

A ko je sudija koji dolazi nisi čitao.

Psa. 98,9 Jer Jahve dolazi, dolazi suditi zemlji. Vladat će krugom zemaljskim po pravdi i pucima po pravici.

Očigledno ti slabo ide poređenje stihova.

1. Ljetopisa 16,33 Neka klikće šumsko drveće pred Jahvom, jer dolazi da sudi zemlji.

Psalam 96,13 pred Jahvom, jer dolazi, jer dolazi suditi zemlji. Sudit će svijetu u pravdi i narodima u istini svojoj.

A ko dolazi student? Ajd pogodi.

" evo plata je njegova kod njega" Isaija 40,10

Otkrivenje 22,12 "I evo ću doći skoro, i plata moja sa mnom..."


student
Znači – Isus nije Sveznajući, jer samo je Bog Jahve Sveznajući.
Isus je sluga Božji i radi samo ono što mu Bog naredi.
Bog ima Ime – Jahve
Sin ima Ime – Isus.
Ime Isus = OD Jahve dolazi spasenje.
Ime Isus nije isto kao i Ime Jahve.
Ime Jahve ima samo Jedan.
Ime Isus imali su mnogi u SZ.

Odg.
Znači Isus je YHWH,
Bio je sluga i ljudima, došao je da služi. A Njemu služe na nebu.
Eto kako ti je slab argument sluge
.
Isus je sveznajući. Bog ima YHWH i sve tri osobe su YHWH ima i Isus naziv YHWH u svom imenu, samo ono ima mnogo dublje značenje kod Isusa nego kod Isusa Navina
. Pošto je YHWH spasitelj, Isus je otkriveni spasitelj znači da je On YHWH.
Ime znači YHWH je spasitelj, ovo što si napisao OD ti je hvatanje za slamku. Ime Isus nije isto kao YHWH, ali označava da je Isus YHWH jer Isus je spasitelj, Isus Navin sigurno nije, tako da kod njega to ime sigurno ne znači da je on Bog.
Ima samo jedan Bog koji se pokazao kao Otac, Isus sin Božiji i Duh Sveti. Da imali su mnogi ime Isus, ali je samo Isus Nazarećanin SPASITELJ. A pošto je YHWH jedini spasitelj, jasno je da je Isus YHWH.

stud.
Isus ne zna čak niti detalje Otkrivenja – zato mora dobiti knjigu OD Onoga Jedinoga[/color]
koji zna Budućnost - Od Boga Oca Jedinoga Jahve.

Odg.
Netačno Isus mnoge detalje iznio još dok je bio na zemlji. Mnoge detalje imamo i u poslanicama.

stud.
To ti je samo dokaz da Isus nije Bog,
nego izvršuje Božje naredbe.

Odg.
Upravo dokaz da je Bog, Bog je počeo djelovanje On ga i završava. Bog je centralna osoba Biblije. A jasno je da je to Isus.


stud.
Da, a kada, koji dan, sat?
Ne zna ni Isus – sam kaže 2 x – a Isus ne laže, ili ti znaš nešto što ne piše u Bibliji. Dobro - da li ti uviđaš koliko stihovi istiniti govore protiv tvoga nauka,
koji nije Biblijski?

Odg.
Isus ne laže, nije rekao da ne zna nego da će Otac objaviti dolazak. Kao što i piše u 1. Timotijevoj 6,15 nije ni Petar lagao kada je rekao da Isusu da SVE ZNA. Upravo stihovi govore protiv tvog nauka. Biblija je na m
ojoj strani, hvala Bogu. A tebi hvala za tražilicu.











descriptionAlfa & Omega - Page 3 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
Netačno, Isus jeste postao čovjek, ali to ne znači da nije Bog. Isus jeste Bog. Isus zna sve. Ti možeš da dokazuješ da je Isus čovjek, ali ne možeš dokazati da nije Bog. Ne znam kome dokazuješ da je čovjek. Ja nisam rekao da je samo Bog.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Isus je „samo“ čovjek – naročito na Zemlji.
Prije dolaska je bio Duhovno Biće,
a po odlasku je Isus ostao – Tijelo.
A Bog Jahve je Duh – a Isus je Tijelo – Tijelo nije Duh – Isus nije Bog.

Zašto ne postoji niti jedan jedini stih u kojem bi Isus rekao:
Ja sam Bog! -?
Zašto ne postoji niti jedan jedini stih u kojem bi Bog Jahve rekao Isusu:
Bože Sine, Bože Isuse! - ?
Zašto?
Možeš li mi na to odgovoriti?

,,,,,,,,,,,,,,,,,
Što kaže ovaj stih?
1. Timoteju 2,5
Jer jedan je Bog, jedan je i posrednik između Boga i ljudi, čovjek - Krist Isus,
Tko je Isus?

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Što kažu ovi stihovi?
Rimljanima 5,14-19 - Adam - Isus
Tko je Isus?

,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Biblija je knjiga zakona – što u njoj piše – to je zakon – istina.
A nigdje ne piše – Isus je bog.
Ali – Za Boga Oca Jahvu – to piše na 1.000e i 1.000e mjesta.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Student imaš veliki problem. Isus jeste čovjek i zato tako i govori. Nekada govori kao čovjek, nekada kao Bog. To ne znači da nije Bog. Čuo si da je potrebno svjedočanstvo dvojice da bi bilo validno.
Ali nisi čuo da su pisci Jevanđelja pripisali Isusu nauku i riječi i djela. Što znači da su oni smatrali da je Bog i da je to Njegova nauka. "I učaše ih nauci SVOJOJ... A pošto u Bibliji nema kontradikcija jasno je ovo što sam objasnio za stih koji si dao.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Pročitaj malo donje stihove, pa ostani i nadalje sa svojom gornjom tvrdnjom.

IVAN 3,34
Uistinu, onaj koga Bog posla Božje riječi govori jer Bog Duha ne daje na mjeru.

IVAN 5,19
Isus nato odvrati: "Zaista, zaista, kažem vam: Sin ne može sam od sebe činiti ništa, doli što vidi da čini Otac; što on čini, to jednako i Sin čini.

IVAN 5,20
Jer Otac Ljubi Sina i pokazuje mu sve što sam čini. Pokazat će mu i veća djela od ovih te ćete se čudom čuditi.

IVAN 5,30
Ja sam od sebe ne mogu učiniti ništa: kako čujem, sudim, i sud je moj pravedan jer ne tražim svoje volje, nego volju onoga koji me posla."

IVAN 5,36
Ali ja imam svjedočanstvo veće od Ivanova: djela koja mi je dao izvršiti Otac, upravo ta djela koja činim, svjedoče za mene - da me poslao Otac.

IVAN 6, 38
jer siđoh s neba ne da vršim svoju volju, nego volju onoga koji me posla.

IVAN 7,16
Nato im Isus odvrati: "Moj nauk nije moj, nego onoga koji me posla.

IVAN 7,17
Ako tko hoće vršiti volju njegovu, prepoznat će da li je taj nauk od Boga ili ja sam od sebe govorim.

IVAN 8, 26
"Ta što da vam s početka opet zborim? Mnogo toga imam o vama zboriti i suditi; no onaj koji me posla istinit je, i što sam čuo od njega, to ja zborim svijetu."

IVAN 13,16
Zaista, zaista, kažem vam: nije sluga veći od gospodara niti poslanik od onoga koji ga posla.

IVAN 14,24
Tko mene ne ljubi, riječi mojih ne čuva. A riječ koju slušate nije moja, nego Oca koji me posla.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Očigledno slabo znaš Bibliju.
A u po noći stade vika eto ženika izlazte Mu na susret...
Ako nisi znao ovo "u po noći" označava iznenadni dolazak Isusa. I označava bukvalni dolazak u sred noći najvjerovatnije u ponoć.
Jer meni ne treba tražilica Bog najčešće djeluje oko ponoći.
A oko ponoći pobi Gospod sve prvence u zemlji misirskoj Izlazak 12,29
Umiru za čas i u PO NOĆI... Job 34,20
"A u PONOĆI STADE VIKA...Matej 25,6
Što dokazuje da se radi o istom Bogu.
Naravno ljudi ne znaju. Matej 25,13
Ipak ako uzmemo tip i antitip onda je jasno da će to biti oko ponoći. Naravno ljudi ne znaju da li je baš tačno tada. Poznavanje tipa i antitipa u Bibliji je ipak student malo veće poznavanje Biblije.
Ali Matej jasno kaže da ljudi ne znaju kada će doći Isus.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
U ponoć – koje godine, kojega mjeseca, kojega dana?
Jel reko? – Nije!
Zašto nije reko?
Jer pojma nema.
A zašto pojma nema?
Jer nije Bog.


,,,,,,,,,,,,,,,,,
Objasni onda ovo:

Matej 24,20 "I molite da bijeg vaš ne bude zimi ili subotom

Isus ne zna niti da li će biti zima ili ljeto,
da li će biti Subota ili neki drugi dan.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
IVAN 5,30
Ja sam od sebe ne mogu učiniti ništa: kako čujem, sudim, i sud je moj pravedan jer ne tražim svoje volje, nego volju onoga koji me posla.
već sam ti naveo zbog čega Isus to govori. A jeste Njegov sud pravedan.
A ko je sudija koji dolazi nisi čitao.

Psa. 98,9 Jer Jahve dolazi, dolazi suditi zemlji. Vladat će krugom zemaljskim po pravdi i pucima po pravici.
Očigledno ti slabo ide poređenje stihova.
1. Ljetopisa 16,33 Neka klikće šumsko drveće pred Jahvom, jer dolazi da sudi zemlji.
Psalam 96,13 pred Jahvom, jer dolazi, jer dolazi suditi zemlji. Sudit će svijetu u pravdi i narodima u istini svojoj.
A ko dolazi student? Ajd pogodi.
" evo plata je njegova kod njega" Isaija 40,10
Otkrivenje 22,12 "I evo ću doći skoro, i plata moja sa mnom..."
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ja čitam – Jahve – ne Isus.
Prvo moraš dokazati da je Isus = Jahve.

,,,,,,,,,,,,,,,,
U Otkrivenju su i nadalje Dvojica – Jedan je Jedini i uvijek samo Bog,
a Drugi je uvijek i nadalje „samo“ Isus Jaganjac.
Zašto?
Zašto nema Boga Isusa, Boga Jaganjca?

,,,,,,,,,,,,,,,,,,
OTKRIVENJE 6,10
Vikahu iza glasa: "Ta dokle, Gospodaru sveti i istiniti! Zar nećeš suditi i osvetiti krv našu na pozemljarima?
OTKRIVENJE 14,7
Viče iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer dođe čas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!
OTKRIVENJE 16,5
I začujem anđela voda gdje govori: "Pravedan si, Ti koji jesi i koji bijaše, Sveti, što si tako dosudio!
OTKRIVENJE 16,7
I začujem žrtvenik kako govori: "Da, Gospode, Bože, Svevladaru! Istiniti su i pravedni sudovi tvoji!
OTKRIVENJE 18,8
Stoga u isti će je dan zla zadesiti: smrt i jad i glad te će sva u ognju biti spaljena. Jer silan je Gospod, Bog, Sudac njezin!
OTKRIVENJE 18,20
Veseli se nad njom, nebo, i svi sveti i apostoli i proroci jer Bog osudivši nju, vama pravo dosudi!
OTKRIVENJE 19,2
Doista, istiniti su i pravedni sudovi njegovi jer osudi veliku Bludnicu, što pokvari zemlju bludom svojim, i osveti na njoj krv slugu svojih!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

descriptionAlfa & Omega - Page 3 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
Ja sam zaista svaki put sve više iznenađen koliko slabo poznaješ Bibliju.

Napisao student

Isus je „samo“ čovjek – naročito na Zemlji.
Prije dolaska je bio Duhovno Biće,
a po odlasku je Isus ostao – Tijelo.
A Bog Jahve je Duh – a Isus je Tijelo – Tijelo nije Duh – Isus nije Bog.

Odg.

Isus nije samo čovjek. Da vidim navodne znake. Ali student nisi rekao koje duhovno biće. Duhovno biće je opširniji pojam. Koje duhovno biće?
Ali na svu sreću nije onako kako ti misliš. Ivan 1,1 jasno kaže da je i Riječ Bog. Dobro čitaj Bog. Glupost je tumačenje JS (koje si dobrim dijelom usvojio) da to znači Božanskog porijekla. Onda su svi Božanskog porijekla onda su svi Bogovi. Što je naravno netačno. Da postoji tijelo duhovno i tijelo tjelesno.
Ali ti je jako slab argument Isus je ostao tijelo, a pošto je Bog Duh, onda Isus nije Bog. To jasno pobijam stihovima iz Biblije. Ivan 1,1 je jasno da je Riječ Bog. I sam si rekao da je duhovno biće. Isus nije stvoreni anđeo, nego u Ivanu jasno stoji da je Bog. Znači da je duh. Pošto je Bog svemoguć naravno da može postati tijelo tj. postati čovjek.

Ali Bog ne može prestati biti Bog. Bog je postao čovjek Ivan 1,14. Bog se ne mijenja to znači da je uvijek Bog i Njegovi stavovi se ne mijenjaju. Jahve se ne mijenja Psalam 102:26-27 Jakovljeva 1:17 Malahija 3,6

Ali se ni Isus ne mijenja Jevrejima 3,8. Tako da sam te lako pobio argumentima. Bog je uvijek Bog. Tako da je jasno da je Isus oduvijek bio Bog Jevrejima 7,3 ostao je Bog i kada je postao čovjek zauvijek je ostao čovjek. Dakle Isus je 100% čovjek i 100% Bog. I nije prestao biti Bog. Tijelo nije duhovno biće tj. duh. Ali ima životni dah. Nije samo tijelo. Vidi Postanak 2,7 Pošto si dosta napisao ovo zahtjeva malo više odgovora Svaki dio ću da ti oborim hvala Bogu.






descriptionAlfa & Omega - Page 3 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
Napisao student

Zašto ne postoji niti jedan jedini stih u kojem bi Isus rekao:
Ja sam Bog! -?
Zašto ne postoji niti jedan jedini stih u kojem bi Bog Jahve rekao Isusu:
Bože Sine, Bože Isuse! - ?
Zašto?
Možeš li mi na to odgovoriti?

Odg.

Stvarno je lako pobiti tvoja antibiblijske argumente.

Vrlo jednostavno. A ja sada tebe pitam gdje Isus rekao "Ja nisam Bog, samo je Otac Bog"?

A ja ću za razliku od tebe da objasnim tvoje primjedbe i da dam odg. na njih.
Isus nije nikada rekao da je Bog zato što je čovjek, a pošto je čovjek mora da drži zapovijesti Božije. Ali to ne znači da nije objavio da je Bog. Objavio je više puta. Na optužbe da se ravna Bogu Isus nikada nije odg. "Ja nisam Bog, samo je Otac Bog".
Dakle Isus nije rekao bukvalno da je Bog jer je čovjek, ali zato je više puta objavio da je Bog jer je Bog. Kao što i Biblija kaže Isus je i Bog i čovjek.
Bog je rekao ako nisi znao "A SINU: presto je tvoj Bože...

Ako se neko nekom obraća, znači da ono što slijedi odmah nakon obraćanja nekome odnosi se na onoga kome se obraća.

I baš gledam arijanska objašnjenja stiha Jevrejima 1,8 i zaista sam se lijepo nasmijao. Bibliju ne smiju taknuti. Samo se bave gramatikom.

http://acharlie.tripod.com/bible_study/hebrews1_8.html



descriptionAlfa & Omega - Page 3 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
Napisao Student

Što kaže ovaj stih?
1. Timoteju 2,5
Jer jedan je Bog, jedan je i posrednik između Boga i ljudi, čovjek - Krist Isus,
Tko je Isus?


Odg.

Upravo ovo dokazuje da je Isus Bog i čovjek. Posrednik Boga i ljudi može biti samo neko ko je i Bog i čovjek. Isus (Riječ Božija) je postao posrednik Boga i ljudi kada je postao čovjek. Što znači da je već bio Bog. Ne može sam čovjek biti posrednik Boga i ljudi. Onda je to mogao biti bilo ko od ljudi. Upravo kako je Isus spojio dvije prirode u jednu. Jednu Božansku i jednu ljudsku, tako će i ljude spojiti sa Bogom.

descriptionAlfa & Omega - Page 3 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
Napisao student

Što kažu ovi stihovi?
Rimljanima 5,14-19 - Adam - Isus
Tko je Isus?

Odg.

Rimljanima 5,14 Nego je vladala smrt od Adama sve do Mojsija i nad onima, koji ne sagriješiše prijestupom sličnim kao Adam, koji je prilika onoga, koji je imao doći.
Rimljanima 5,15 Ali dar nije tako kao prijestup; jer ako prijestupom jednoga pomriješe mnogi, mnogo se veća milost Božja i dar izli izobilno na mnoge milošću jednoga čovjeka Isusa Krista.
Rimljanima 5,16 I dar nije kao grijeh jednoga: "jer je za grijeh jednoga bio sud na osuđenje, a dar od mnogih prijestupa vodi k opravdanju.
Rimljanima 5,17 Jer ako je zbog prijestupa jednoga vladala smrt po jednome, mnogo će više oni, koji primaju izobilje milosti i dar pravde, u životu vladati po jednome Isusu Kristu.
Rimljanima 5,18 Zato dakle kao što po grijehu jednoga dođe osuđenje na sve ljude, tako i po pravdi jednoga dođe na sve ljude opravdanje život
Rimljanima 5,19 Jer kao što nepokornošću jednoga čovjeka mnogi postadoše grješnici, tako će i pokornošću Jednoga mnogi postati pravednici.


OBJAŠNJENJE

Sasvim je jasno ako je jedan čovjek zgriješio i svi su bili izgubljeni, da je adekvatna otkupnina jednog čovjek. Ovo uopšte ne dokazuje da Isus nije Bog i da je stvoren. Ovo je prosto jedna činjenica.

Zato Bog i jeste došao u tijelo i postao čovjek, da bi na adekvatan način ljude spasio i vratio Bogu. Kao što sam rekao ovi stihovi potvrđuju da je Isus čovjek. Što nije sporno i da je Njegova otkup adekvatan onom zbog kojeg su svi zgriješili. Dokazivanjem da je Isus čovjek, ne negira se tvrdnja da je Bog i stvoritelj.

Student iskreno te molim da samo jedan jedini dokaz daš da Isus nije Bog. Nemoj meni dokazivati da je čovjek. Ja to već smatram. Ja samtram da je Isus čovjek. Ne znam šta te muči po tom pitanju.

Bezbroj puta ću ponoviti "Isus je čovjek, Isus je čovjek...

Šta mi više dokazuješ to. Nisam klinac u školi pa da mi ponavljaš da je 2+2=4 pa dok ne naučim. Ja radim u školi i ono što djeca već znaju što su već naučili to ih više ne učim.

Ajde student počni davati dokaze da Isus nije Bog.

Stalno mi dokazuješ da je čovjek.

Ja to već mislim 25 god.

Jer kada bi ja mislio i rekao da je Isus SAMO BOG. Onda bi tvoji argumenti pili vode.

De me jednom za sva vremena shvati. JA SMATRAM DA JE ISUS ČOVJEK.

Ovo je isto kao kada bi najboljem učeniku iz 8. ili 9. razreda o š dokazivao da je 1+1=2

descriptionAlfa & Omega - Page 3 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
student
Biblija je knjiga zakona – što u njoj piše – to je zakon – istina.
A nigdje ne piše – Isus je bog.
Ali – Za Boga Oca Jahvu – to piše na 1.000e i 1.000e mjesta.


Odg.

Biblija jeste knjiga zakona, ali nije samo zakona nego je i istorijska knjiga.

E zeznuo si se.

"tou megalou theou kai soteros hemon Iesou Christou" - velikoga Boga i Spasitelja Isusa Krista. Zbog toga što određeni član (u genitivu jednine muškog roda) stoji samo ispred "theou" (Boga) a ne i ispred "kai soteros hemon Iesous Christou" jasno slijedi da je Isus Krist u ovome tekstu nazvan Bogom i Spasiteljem. Kad bi stajao član i ispred imenice "spasitelj", onda bi to značilo da su Bog i Isus dvije odvojene osobe u ovom tekstu. No, toga nema, stoga slijedi ono što i rekoh - Isus je Bog i Spasitelj. ATF To Pismo jasno kaže. Titu 2,13

A sada pitanje za studenta.

Gdje piše: "Isus nije Bog, samo je Otac Bog"?

Ajd sada kada imaš tražilcu nađi mi tih 1000 stihova ali u SZ gdje je Bog nazvan Ocem.

Kako si se zeznuo. Vezao si riječ Otac za Boga, a zaboravio si da je riječ otac antropomorfizam kao i sin.

Ali si zaboravio da je Emanuel "Bog s nama"

Isus "YHWH je spasitelj" a Isus je spasitelj i on je bio sa nama.



descriptionAlfa & Omega - Page 3 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
Napisao student

U ponoć – koje godine, kojega mjeseca, kojega dana?
Jel reko? – Nije!
Zašto nije reko?
Jer pojma nema.
A zašto pojma nema?
Jer nije Bog.

,,,,,,,,,,,,,,,,,
Objasni onda ovo:

Matej 24,20 "I molite da bijeg vaš ne bude zimi ili subotom

Isus ne zna niti da li će biti zima ili ljeto,
da li će biti Subota ili neki drugi dan.

Odg.

Pa ja ne znam kada će doći Isus.
A sasvim je jasno da Onaj koji treba doći zna kada će doći.

E stvarno student zezaš me. Pa naravno da neće reći to je tajna za ljude. Kako bi bilo da je rekao "Ja ću doći 1. marta 2098. god."

Kako ne shvataš student da Isus to nije rekao zato da bi ga uvijek čekali.

Da je rekao npr. "Ja ću doći 1. marta 2098. onda bi ljudi rekli ajmo jesti, piti bančiti do određenog vremena npr. do 2078. ili nebitno uglavnom do doalska, a onda se ajmo pokajati i dočekati Isusa i da budemo tada čisti. Upravo zbog ljudi i jeste napisano da se ne zna kada će Isus doći. Upravo Matej kaže ljudima da uvijek budu spremni jer ne znaju kada će doći gospodar. Kako ne shvataš da je taj dolazak prikazan slikom dolaska gazde, gospodara u radnju i kako zatiče jednog čovjeka kako nije obavio posao, a drugi je obavio. I priča o 10 djevojaka. I priča o talantima.

Hoćeš reći da gospodar nije znao kada treba doći.

To neznanje se odnosi na ljude. Da bi ljudi uvijek bili spremni dočekati Isusa. Ljudi ga čekaju niko drugi.

A za subotu i zimu je jasno da neće tada doći. I to uopšte ne znači da Isus ne zna da li će biti zima ili subota. I ovo o zimi i suboti ima jedno dublje značenje koje je povezano sa izlaskom hrišćana iz Jerusalima prije napada Rimljana.

copy paste
Isus je rekao: “I molite da bijeg vaš ne bude zimi ili subotom.” (Matej 24,20) Zašto su se učenici morali moliti Bogu da dan u kome budu primorani napustiti Jeruzalem ne bude subota?

Razlog zašto su se oni morali moliti da njihovo bježanje ne padne u subotu bio je:

1) da se ne bi iz straha da će prestupiti Zakon dali uhvatiti u zamku i da ne bi stradali u razorenju grada, i

2) da ne bi bježanjem u taj dan i nehotice izgubili mir subotnjeg dana i druge subotnje blagoslove. Molitva učenika je bila uslišena. Euzebije izvještava da se cijela jeruzalemska crkva, dobivši božansko otkrivenje, sklonila u pravi trenutak iz Jeruzalema i nastanila u malenom gradiću s one strane Jordana, zvanom Pela. To napuštanje Jeruzalema zbilo se jednog običnog dana u tjednu.

Iako je nevezano za temu alfa i omega ovo je uzeto sa sajta "Istina o suboti"


Student definitivno si me razočarao.

Eto ti šta znači subota i zima.

descriptionAlfa & Omega - Page 3 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
student napisao

Ja čitam – Jahve – ne Isus.
Prvo moraš dokazati da je Isus = Jahve.
,,,,,,,,,,,,,,,,
U Otkrivenju su i nadalje Dvojica – Jedan je Jedini i uvijek samo Bog,
a Drugi je uvijek i nadalje „samo“ Isus Jaganjac.
Zašto?
Zašto nema Boga Isusa, Boga Jaganjca?

Odg.

Kada čitaš Isus onda moraš i pročitati YHWH je spasitelj. A očigledno ne znaš da je Isus spasitelj. Isus Navin sigurno nije spasitelj.

Upravo ime Isus koje je vezano za to da je Onaj koji Ga i nosi JESTE SPASITELJ što dokazuje da je Isus Bog.

Iako je na hiljade i hiljade ljudi nosilo to ime i nose ga i dan danas samo je jedan spasitelj a to je Isus. Znači da je Isus otkriveni spasitelj SZ a to je Bog YHWH.

E zbog toga nema Bog Isus i Bog jaganjac.

Zadnja promjena: tripo 41; ned 20 sij 2013, 14:46; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionAlfa & Omega - Page 3 EmptyRe: Alfa & Omega

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply