Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

power_settings_newLogin to reply
+4
sivko5
Juditha
kainos
piramida4
8 posters

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 3 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Isus je stvoritelj, nije stvoren. Nije bukvalno rođen, nego izlazi od Oca. Riječ rođen je antropomorfizam koji se upotrebljava radi lakšeg shvatanja da Isus izlazi od Oca. Da Isus nije stvoren potvrđuje stih

I svako stvorenje, što je na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u njima, sve čuh gdje govore: onome što sjedi na prijestolu, i jagnjetu (Isusu) blagoslov i čast i slava i država va vijek vijeka. Otkrivenje 5,13

Prema tome ovdje su jasno odvojena stvorenja od Oca i Isusa Jagnjeta. Tako da Isus nije stvorenje, nego stvoritelj. Još ću dati stihova koji to potvrđuju.


--------------------
Tvrdiš
Isus je stvoritelj
daj mi stih iz Biblije u kojem piše da Sin kaže:
Ja Sin - stvorio sam to i to.
Ako je istina - onda tih stihova treba biti jako puno,
jer je Stvoritelj stvorio jako puno toga.
----------------------
Taj stih ti ne dokazuje ništa.
Taj stih je vrijeme kada je Sin zaslužio
da dođe na Nebo - da sjedne zdesna svome Bogu.

Zašto ne čitaš stih iz Otk. gdje Sin sam za sebe kaže da je stvoren od Stvoritelja


OTKRIVENJE 3,14
I anđelu Crkve u Laodiceji napiši:
"Ovo govori Amen, Svjedok vjerni i istiniti,
POČETAK BOŽJEG STVOREN
JA:

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 3 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
[quote="student.stalni"]
tripo 41 je napisao/la:


Zašto ne čitaš stih iz Otk. gdje Sin sam za sebe kaže da je stvoren od Stvoritelja


OTKRIVENJE 3,14
I anđelu Crkve u Laodiceji napiši:
"Ovo govori Amen, Svjedok vjerni i istiniti,
POČETAK BOŽJEG STVOREN
JA:

Upravo ovaj stih što si naveo je jedan od dokaza da je Isus sve stvorio. Međutim., da bi to razumio, bilo bi potrebno barem elementarno poznavanje grčkih riječi da možeš provjeriti . Ovdje je riječ "početak" grčka riječ arche koji ne označuje nešto da je prvo stvoreno, nego arche označuje: začetnik stvaranja, početnik stvaranja, uzrok po kome je sve stvoreno.

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 3 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
Po tebi znači stvorenja mogu da se klanjaju stvorenjima?!

Stih je jasan.

I svako stvorenje, što je na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u njima, sve čuh gdje govore: onome što sjedi na prijestolu, i jagnjetu (Isusu) blagoslov i čast i slava i država va vijek vijeka. Otkrivenje 5,13


A sada ću ti objasniti stih Otkrivenje 3,14

Isus je početak stvaranja svega, a ne da je On stvoren. On stvara, a ne da je On stvorenje. On je početak i svršetak. A ne da je On stvoren.

Jer stih Otkrivenje pobija tvoju tvrdnju da je Isus stvoren. U stihu 3,14 ne piše da je Isus stvorenje, nego je On (Isus) početak stvaranja planete, ljudi itd.

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 3 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
[quote="brat"]
student.stalni je napisao/la:
tripo 41 je napisao/la:


Zašto ne čitaš stih iz Otk. gdje Sin sam za sebe kaže da je stvoren od Stvoritelja


OTKRIVENJE 3,14
I anđelu Crkve u Laodiceji napiši:
"Ovo govori Amen, Svjedok vjerni i istiniti,
POČETAK BOŽJEG STVOREN
JA:

Upravo ovaj stih što si naveo je jedan od dokaza da je Isus sve stvorio. Međutim., da bi to razumio, bilo bi potrebno barem elementarno poznavanje grčkih riječi da možeš provjeriti . Ovdje je riječ "početak" grčka riječ arche koji ne označuje nešto da je prvo stvoreno, nego arche označuje: začetnik stvaranja, početnik stvaranja, uzrok po kome je sve stvoreno.


U Bibliji nigdje ne piše da je Isus bilo što stvorio.
Daj mi stih u kojem Sin kaže - ja sam stvorio .......

A ja ti za kontru mogu dati 100tine stihova u kojima Bog Otac Jahve sam za sebe kaže da je sve stvorio i to bez ičije pomoći.

ILI
Kako objašnjavaš sljedeće ako je po tvome (a krivo je)
Sin sve stvorio:

KOLOŠANI 1,16 – ZA SINA STVORENO


KOLOŠANI 1:16
On (SIN ISUS KRIST)
je slika
Boga nevidljivoga,
Prvorođenac svakog stvorenja.
Ta u njemu je sve stvoreno na nebesima i na zemlji, vidljivo i nevidljivo, bilo Prijestolja, bilo Gospodstva, bilo Vrhovništva, bilo Vlasti -
sve je po njemu i
ZA NJEGA stvoreno: (ZA SINA ISUSA KRISTA JE STVORENO)

Zanima me kako objašnjavaš zadnje riječi stiha -
ZA NJEGA STVORENO -
znači - ZA SINA je sve stvoreno.
Ako je Sin - po tebi - stvoritelj - kako je onda - ZA NJEGA STVORENO?????????

TKO JE TO ZA NJEGA STVORIO?

Pa sasvim je jasno ako se pročita Biblija da je Jedini Stvoritelj svega,
Jedini Bog Otac Jahve.
Bog Otac Jahve, sve je stvorio – ne Njegov Sin.


descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 3 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Po tebi znači stvorenja mogu da se klanjaju stvorenjima?!

Stih je jasan.

I svako stvorenje, što je na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u njima, sve čuh gdje govore: onome što sjedi na prijestolu, i jagnjetu (Isusu) blagoslov i čast i slava i država va vijek vijeka. Otkrivenje 5,13


A sada ću ti objasniti stih Otkrivenje 3,14

Isus je početak stvaranja svega, a ne da je On stvoren. On stvara, a ne da je On stvorenje. On je početak i svršetak. A ne da je On stvoren.

Jer stih Otkrivenje pobija tvoju tvrdnju da je Isus stvoren. U stihu 3,14 ne piše da je Isus stvorenje, nego je On (Isus) početak stvaranja planete, ljudi itd.


-----------
Daj mi direktni stih - Isus je stvorio ......bilo što
OD Isusa je ......bilo što.

A ja ti mogu dati 100tine
da je sve stvorio Bog Otac Jahve.

MUDRE IZREKE 3,19
Jahve je mudrošću utemeljio zemlju i umom utvrdio nebesa;
IZAIJA 48,13
Ruka moja zemlju utemelji, desnica mi razape nebesa. Pozovem ih samo, i odmah dolaze.
IZAIJA 51,13
Zaboravio si Jahvu, svoga Stvoritelja, koji razastrije nebesa i koji zemlju utemelji; sveudilj strepiš, svaki dan, od tlačiteljeve jarosti. Kao da je pregnuo da te uništi. Ali gdje je sad jarost tlačiteljeva?
IZAIJA 51,16
Svoje sam ti riječi stavio u usta, u sjenu svoje ruke sakrio sam te kad sam razastro nebesa, utemeljio zemlju i rekao Sionu: "Ti si narod moj!
ZAHARIJA 12,1
Proroštvo. Besjeda Jahvina o Izraelu. Govori Jahve koji razape nebesa, utemelji zemlju i stvori dah čovjeku u grudima:

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 3 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
Već sam ti dao odg. na pitanje i dokazao da je Isus Bog Jahve, dakle nije stvoren, nego vječan.

I opet pitanje na koje neću dobiti odg.

Jel stvorenja trebaju da se klanjaju stvorenjima?

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 3 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Već sam ti dao odg. na pitanje i dokazao da je Isus Bog Jahve, dakle nije stvoren, nego vječan.

I opet pitanje na koje neću dobiti odg.

Jel stvorenja trebaju da se klanjaju stvorenjima?


Nisi mi ništa dokazao!!!!!!!!!!
To je tvoje uvjerenje, ne i moje -Biblijsko.
Da si i u pravu, a nisi,
zašto iskrivljuješ Božju riječ?

Ako negdje piše Isus - i ti govori Isus,
ako negdje piše Bog - i ti govori Bog.

Zašto tako ne činiš?

Već - gdje piše Bog - ti kažeš Isus!?!?!?!?!?

Nema veze ni da su oni isto, a nisu, zašto kriviš Božju riječ?

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 3 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Već sam ti dao odg. na pitanje i dokazao da je Isus Bog Jahve, dakle nije stvoren, nego vječan.

I opet pitanje na koje neću dobiti odg.

Jel stvorenja trebaju da se klanjaju stvorenjima?


Odgovorit ću ti.
Nisam doma,
kad dođem,
ali ako zaboravim,
slobodnom me molim te podsjeti - zaboravljiv sam.
Fala

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 3 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
Nigdje ne piše da je Isus stvoren. Ako se Njemu klanjaju stvorenja, znači da je On stvoritelj Bog i da je vječan. Stih iz Otkrivenja koji daješ tj. koji su ti dali JS govori o tome da je Isus početak stvaranja, a ne da je On stvoren. Tako da stih Otkrivenje 3,14 pogrešno tumačiš. Jer u tom stihu ne piše da je Isus stvorenje, nego početak Božijeg stvaranja. Stih 5,13 iz Otkrivenje je potpuno jesan ko su stvorenja, a ko Bog.

Po tebi znači stvorenja mogu da se klanjaju stvorenjima?!

Stih je jasan.

[i]I svako stvorenje, što je na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u njima, sve čuh gdje govore: onome što sjedi na prijestolu, i jagnjetu (Isusu) blagoslov i čast i slava i država va vijek vijeka.[/i] Otkrivenje 5,13

Po tebi ispada da na Nebu postoji teško idolopoklonstvo. 24 starješine se klanjaju Isus koji je po tebi stvoren. Naravano po tebi, ali ne po Bibliji.

I kad uze knjigu, četiri životinje i dvadeset i četiri starješine padoše pred jagnjetom, imajući svaki gusle, i zlatne čaše pune tamjana, koje su molitve svetijeh. Otkrivenje 5,8

Tvoj izgovor da je Isus uzdignut je nikakav. Biblija jasno osuđuje klanjanje ikonama, kipovima, ljudima.

Čak ni anđelima se ne smije klanjati.

Isus jasno upozorava na ovo kada opominje ljude da se ne klanjaju sveštenicima io književnicima koji idu u dugim haljinama. Samim tim nijednom čovjeku se ne treba klanjati.

A 24 starješine na Nebu se isto klanjaju Bogu kao i Jagnjetu. Znači i Jagnje i Otac su za njih jedan Bog.

I dvadeset i četiri starješine koje sjeđahu pred Bogom na prijestolima svojima, padoše na lica svoja i pokloniše se Bogu. Otkrivenje 11,16

Prema tome Isus je vječan.

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 3 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
"Ali dolazi čas - sada je! -
kad će se istinski klanjaoci klanjati Ocu
u duhu i istini
jer takve upravo klanjatelje traži Otac."
Iv 4;23
Ne Sin - nego Otac!!!!!!!!!!!!!!!

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 3 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
- Isus Bog otac - Jevandjelje po Ivan 14. 8 - 14

I klanjaju se Isusu.

A ne znaš da je Isaija prorekao da će se Isus zvati Otac vječni, knez mira (mironosni)

Evo ti da vidiš šta znači Sin Božiji.

Šta to znači da je Isus Sin Božiji?


Pitanje: Šta to znači da je Isus Sin Božiji?

Odgovor: Isus nije Božiji Sin na način na koji su to otac i sin. Bog se nje oženio i dobio sina. Isus je Božiji Sin na način da se On, Bog otelovio u ljudskom obliku (Jovan 1:1,14). Isus je Božiji Sin tako što je On začet od Duha Svetog. Luka 1:35 objavljuje, "Anđeo pak odgovori i reče joj: Duh Sveti će doći na tebe i sila Svevišnjega oseniće te; zato će se to sveto dete zvati Sin Božiji" U biblijska vremena, izraz “sin čovečiji” je korišćen da opiše čoveka. Sin čovečiji je čovek.

Tokom njegovog suđenja pred Jevrejskim vođama, Prvosveštenik je zahtevao od Isusa, “Zaklinjem te Bogom živim da nam kažeš jesi li ti Hristos, Sin Božiji?" (Matej 26:63). Isus je odgovorio, “Tako je, kako kažeš; ali vam kažem, od sada ćete videti Sina čovečijeg kako sedi s desne strane sile i dolazi na nebesnim oblacima.” (Matej 26:64). Jevrejske vođe su odgovorile na ovo tako što su optužili Isusa za bogohuljenje (Matej 26:65-66). Kasnije, pred Pontijem Pilatom, “Odgovoriše mu Jevreji: mi imamo zakon i po tom zakonu on mora da umre, zato što se sam proglasio za Sina Božijeg” (Jovan 19:7). Zašto bi se tvrdnja da je “Sin Božiji” smatrala bogohuljenjem i bila vredna smrtne kazne? Jevrejske vođe su jasno razumeli šta je Isus mislio pod izrazom “Sin Božiji.” Da si “Sin Božiji” je da imaš istu prirodu kao Bog. “Sin Božiji” je “od Boga.” Tvrdnja da budeš iste prirode kao Bog, da u stvari “budeš Bog,” je bila bogohuljenje za Jevrejske vođe; samim tim, oni su zahtevali Isusovu smrt. U Jevrejima 1:3 ovo se jasno kazuje, “On ( Sin) je odsjaj Njegove slave i odraz Njegovog bića…”

Drugi primer se može naći u Jovanu 17:12 gde je Juda opisan kao "sin propasti." Jovan 6:71 nam kaže da je Juda bio Simonov sin. Šta Jovan 17:12 misli pod tim kad opisuje Judu kao "sina propasti"? Reč "propast" znači "rušenje, uništenje, rasipanje." Juda nije u bukvalnom smislu bio sin "uništenja,rušenja i rasipanja" – ali ovo su bile odlike Judinog života. Juda je manifestacija propasti. Na isti način, Isus je Sin Božiji. Sin Božiji je Bog. Isus je Božije ovaploćenje (Jovan 1:1,14).

Question. org Izvor.

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 3 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:

Šta to znači da je Isus Sin Božiji?
Pitanje: Šta to znači da je Isus Sin Božiji?
Odgovor: Isus nije Božiji Sin na način na koji su to otac i sin. Bog se nje oženio i dobio sina. Isus je Božiji Sin na način da se On, Bog otelovio u ljudskom obliku (Jovan 1:1,14). Isus je Božiji Sin tako što je On začet od Duha Svetog. Luka 1:35 objavljuje, "Anđeo pak odgovori i reče joj: Duh Sveti će doći na tebe i sila Svevišnjega oseniće te; zato će se to sveto dete zvati Sin Božiji" U biblijska vremena, izraz “sin čovečiji” je korišćen da opiše čoveka. Sin čovečiji je čovek.
Question. org Izvor.


Zanimljiva teorija
Bog Svemogući Jahve Otac
SAM SEBE ZAČINJE!?!?!?!?!?!?

Ne može više stvarati sam,
pa mu je potrebno imati i posrednike.

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 3 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
Objašnjenje koje sam ja nedavno čula je igra riječi Elohim koja se prevodi u 1 Mojsijeva prilikom stvaranja ne kao jedno nego da su Isis I Bog jedinstveni, prilikom stvaranja,ili!?

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 3 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
Juditha je napisao/la:
Objašnjenje koje sam ja nedavno čula je igra riječi Elohim koja se prevodi u 1 Mojsijeva prilikom stvaranja ne kao jedno nego da su Isis I Bog jedinstveni, prilikom stvaranja,ili!?

kad budem imao malo vise vrjemena pisacu i to sa svim dokazima linkovima itc.....

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 3 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
Juditha je napisao/la:
Objašnjenje koje sam ja nedavno čula je igra riječi Elohim koja se prevodi u 1 Mojsijeva prilikom stvaranja ne kao jedno nego da su Isis I Bog jedinstveni, prilikom stvaranja,ili!?


Gdje piše da ih je bilo 2 ili 3 ili više?
Koji je to stih?

Gdje piše:
Isus Krist stvorio je .........
????????????????????

Da pomognem čitaocima - Nigdje!
Ako ne piše = izmišljotina.

Da je Bog Jahve stvarao sa nekim još -
onda bi to napisano bilo.

A da li je napisano?
Nije!
--------------------------------
Izaija 44,24
Ovako govori Jahve,

Jahve govori - ne Sin

otkupitelj tvoj i tvorac tvoj od utrobe:

Jahve je otkupitelj - ne Sin.

"Ja sam Jahve koji sam sve stvorio,

Jahve je sve SAM stvorio - ne sa Sinom.

koji sam nebesa sam razapeo

Jahve je SAM nebesa razapeo - ne sa Sinom

i učvrstio zemlju
bez pomoći ičije.

Jahve je BEZ IČIJE pomoći Zemlju učvrstio - ne sa Sinom

----------------------

Da li Bog laže?
Ne!

Onda oni drugi lažu!
Veoma jasno.

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 3 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
Evo kako ja vjerujem. Isus nije vjecan kao Otac, bez pocetka, nego je rodjen u vjecnosti. Rodjen nije isto kao stvoren. Stvoreno je nesto iz nicega. Ali Isus je rodjen ili proizisao iz Oca - na jednom mjestu Biblija veli - od velike planine je otkinuta stijena, znaci ta stijenaje iste materije kao i planina. Isto kao sto je iz Adama proizisla Eva. Iz njegovog tijela. Eva nije nista manje covjek od Adama. Isus nije nista manji Bog od Oca.

Ali Isus je sve dobio od Oca i zivot. Sve sto moze raditi Otac moze i Sin, tako veli Sin Covjecji. Znaci za mene Isus nije vjecni Bog bez pocetka, ali nije ni stvoren kao neko duhovno bice. Ima pocetak u vjecnosti i ima bozanstvo naslijedjeno od svoga Oca. I najpoznatiji tekst Biblije Ivan 3,16 veli da je Isus jedinorodjeni Sin.

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 3 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
SIN od Boga Jedinoga Oca JHVH -
G Yehoshua = ROĐEN ! – GDJE? Kad?
================================
BOG se NE rađa!

Na NEBU su DUHovna Bića.
G Yehoshua je na Nebu –
prije dolaska na Zemlju BIO stvoren kao DUHovno biće.
--------------------------------------------------------------------------------------

1.
Da li je Yehoshua ROĐEN NA NEBU?

2.
da li je Yehoshua ROĐEN NA ZEMLJI?

3.
da li je Yehoshua ROĐEN DVA PUTA
prvi puta na Nebu
drugi puta na Zemlji?

4.
kako se RAĐAJU DUHovna bića?
=================================

Sam SIN od Boga Jedinoga Oca JHVH
G Yehoshua - jasno kaže
da se duhovna bića NE razmnožavaju

Matej 22,30
Ta u uskrsnuću NITI SE ŽENE NITI UDAVAJU,
NEGO SU KAO ANĐELI NA NEBU.

Marko 12,25
Ta kad od mrtvih ustaju, NITI SE ŽENE NITI UDAVAJU,
NEGO SU KAO ANĐELI NA NEBESIMA.

================================

SIN G Yehoshua je STVOREN na nebu
kao nebesko DUHOVNO biće,
baš ko i svi ostali SINOVI Boga Oca JHVH

sam TO kaže:

OTKRIVENJE 3,14
I anđelu Crkve u Laodiceji napiši: "Ovo govori Amen, Svjedok vjerni i istiniti,
POČETAK BOŽJEG STVORENJA:

================================

Za potrebe misije – spas čovjeka,
Bog Jedini Otac JHVH,
„pretvorio“ je SINA G Jehoshuu,
u materijalno tijelo,
stvorio je SINU – tijelo

HEBREJIMA 10,5
Zato On ulazeći u svijet veli: Žrtva i prinos ne mile ti se,
NEGO SI MI TIJELO PRIPRAVIO;

------------------------------------------------

Bog Otac JHVH
je pretvorio SINA G Jehoshuu,
u drugi dio genetskog lanca
u jajnoj stanici Blažene Marije,
koja je na taj način začela
i rodila čovjeka – SINA G Jehoshuu.

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 3 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
Kako onda tumačite svi ovaj tekst iz Biblije:

A ti, Betleheme Efrato, najmanji među kneževstvima Judinim, iz tebe će mi izaći onaj koji će vladati Izraelom;njegov je iskon od davnina,
od vječnih vremena.


Kako tumačite ovaj zadnji dio da je Isusov iskon od davnina, od vječnih vremena?

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 3 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply