Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

power_settings_newLogin to reply
+4
sivko5
Juditha
kainos
piramida4
8 posters

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 2 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
gibbowr 'el 'ad 'ab
silni Bog vječni Otac

Zašto filozofirati i tražiti što bi sve moglo značiti (ono što odgovara našoj zamisli). Tekst je jasan, provjeri u Bibliji sve ove Hebrejske riječi, pa usporedi...
Misliš li možda da prevodioci Septuaginte 400 stotinjak godina prije Krista ne bi uočili to što ti pokušavaš objasniti?
A oni su preveli upravo ovako: Silni Bog, Otac vječni.
btw. Septuagintu su prevodila 72 bogobojazna Židova koji u to vrijeme sigurno nisu manipulirali sa tekstom dokazujući kroz svoj prijevod da se Onaj koji se ima roditi zove Bog silni i Otac vječni.
Te tvoje mogućnosti prijevoda ne postoji nigdje, u niti jednom prijevodu, pa čak ni u Židovskom Svetom pismu koji negiraju kako Isusa, tako i cijeli Novi zavjet.
Ne sumnjam da nekima ne odgovara što ovi stihovi postoje u Bibliji, ali čak i prijevod Jehovinih Svjedoka korektno donosi ove stihove, makar negirali Isusovo Božanstvo.
Malo dublje prouči što su starozavjetni Židovi vjerovali o ličnosti obećanog Mesije, tko i što je za njih to predstavljalo.

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 2 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
Objasni mi molim te:

A ovo Isus Krist Sin govori sam za sebe:

OTKRIVENJE 3,14
I anđelu Crkve u Laodiceji napiši:
"Ovo govori Amen, Svjedok vjerni i istiniti,
Početak Božjeg stvorenja:

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 2 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
student.stalni je napisao/la:
Objasni mi molim te:

A ovo Isus Krist Sin govori sam za sebe:

OTKRIVENJE 3,14
I anđelu Crkve u Laodiceji napiši:
"Ovo govori Amen, Svjedok vjerni i istiniti,
Početak Božjeg stvorenja:

Početak- grčka riječ arche (ar-khay') od koje potječe engleski izraz "arhitect" i ne označava primarno nešto ili netkog što/tko je stvoreno nego stvoritelja, začetnika, izvor, princip, arhitekta. U Otk.21,6 ista ta riječ se koristi i za Oca (arche). Znači, Isus je Stvoritelj, kao što je vidljivo i u Kol.1,16 (isto arche). On je bio u početku (arche) sa Ocem (Iv.1,2 ; Heb.1,10). On je stvorio svako stvorenje, on je bio prije svakog stvorenja, znači da On sam nije mogao biti stvorenje- odnosno stvoren. Jedna slična terminologija se koristi za Isusa, (Prvi i Posljednji, Alfa i Omega) i o Otk.1,17-18 i 22,13.16
On je bio u početku, a ne nastao u početku.

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 2 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
Otkrivenje 1,

(4) Ivan sedmerim crkvama u Aziji. Milost vam i mir od
Onoga koji jest i koji bijaše i koji dolazi i od sedam duhova što su pred Prijestoljem njegovim (5)

DA LI JE JASNO DA SE GORNJE ODNOSI NA BOGA OCA JAHVU?
ZNAČI BOG OTAC JE ONAJ koji jest i koji bijaše i koji dolazi!

A OVO DOLJE DA JE NJEGOV SIN ISUS KRIST?

i od Isusa Krista, Svjedoka vjernoga, Prvorođenca od mrtvih, Vladara nad kraljevima ZEMALJSKIM. Njemu koji nas ljubi, koji nas krvlju svojom otkupi od naših grijeha (6) te nas učini kraljevstvom, svećenicima Bogu i Ocu svojemu: Njemu slava i vlast u vijeke vjekova! Amen! (7)Gle, dolazi s oblacima i gledat će ga svako oko, svi koji su ga proboli, i naricat će nad njim sva plemena zemaljska. Da! Amen.

ALFA I OMEGA JE BOG OTAC - koji jest i koji bijaše i koji dolazi!
DA LI JE TO DOVOLJNO JASNO?

8 Ja sam Alfa i Omega, govori Gospodin Bog - Onaj koji jest i koji bijaše i koji dolazi, Svevladar.

OVDJE SE NE SPOMINJE SIN ISUS!

OTKRIVENJE 21:5

(5) Tada Onaj što sjedi na prijestolju

DA LI JE JASNO DA JE ONAJ KOJI SJEDI NA PRIJESTOLJU BOG OTAC?

reče: "Evo, sve činim novo!" I doda: "Napiši: Ove su riječi vjerne i istinite." (6) I još mi reče: "Svršeno je!
Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak!
Ja ću žednomu dati s izvora vode života zabadava.
(7) To će biti baština pobjednikova. I ja ću njemu biti Bog, a on meni sin.

BOG OTAC ĆE BITI OTAC SVIMA

OTKRIVENJE 22:13 Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Posljednji, Početak i Svršetak!

BOG OTAC JAHVE JE ALFA I OMEGA, NE NJEGOV SIN ISUS.

Kome nije jasno, neka opet pročita cijelo Otkrivenje.

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 2 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
GDJE PIŠE DA JE SIN ISUS KRIST ZA SEBE REKAO DA JE
ON SVE STVORIO?

Sin Isus Krist to govori za svoga Jedinoga Boga Oca Jahvu;

4:11 "Dostojan si, Gospodine, Bože naš, primiti slavu i čast i moć!
Jer ti si sve stvorio, i tvojom voljom sve postade i bi stvoreno!"
10:6 zakle se Živim u vijeke vjekova,
koji stvori nebo i sve što je na njemu, zemlju i sve što je na njoj, more i sve što je u njemu

(JEDINI BOG OTAC JAHVE JE SVE STVORIO, NE ISUS)

3:14 Ovo govori Amen, Svjedok vjerni i istiniti, Početak Božjeg stvorenja

(ISUS SAM ZA SEBE KAŽE DA JE ON POČETAK BOŽJEG STVORENJA,
ZNAČI DA JE JEDINI BOG OTAC JAHVE STVORIO I ISUSA)

21:22 Ta Gospod, Bog, Svevladar, hram je njegov - i Jaganjac!

(HRAM JE OD JEDINOG BOGA OCA JAHVE,
A I JAGANJAC JE NJEGOV – OD JEDINOG BOGA OCA JAHVE)

--------------------------------------------------------------------------------------------

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 2 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
jel ti uopće pročitaš što ti napišem ili samo tjeraš dalje?

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 2 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
Vidi - ja na tvoje mišljenje
odgovorim jako opširno sa stihovima i pojašnjenjima istih.

Ti meni odgovoriš ovako -
dobro zašto se više ne predaš i ne počneš razmišljati kao ja?

Meni se čini da si ti taj koji moje ne čita, niti po stihovima odgovara.
Ti samo kontriraš, ali po onim stihovima što sam ti ih napisao - veliko ništa!

U Otkrivenju su na Nebu Bog Otac i Sin Isus Krist zajedno.
Znači - po tebi bi njih dva trebala biti ista, ali nisu.
Hijerarhija Otac - Sin i dalje postoji. Pročitaj Otkrivenje.
Čije je Otkrivenje i ko je kome dao Otkrivenje?
Tko je na Prijestolju i tko dolazi do Prijestolja po knjigu?

Postoji Prijestolje na kojem sjedi Bog Otac, a kraj Njega - zdesna je Njegov Sin Isus.
Gdje je tu jednakost? Njih su dva - Otac i Sin! Nije samo Sin.
Ponovno ti savjetujem - pročitaj Otkrivenje.

Dao sam ti masu stihova, koji dokazuju hijerarhiju i
potvrđuju prvu Božju zapovjest - Jahve Bog - nemoj imati drugoga uz mene.
A ti stalno imaš drugog Boga uz Jahvu - odnosno od dvojice radiš jednog.

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 2 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
U predzadnjem sam postu objašnjavao što znači izraz "početak Božjeg stvaranja". Post dalje ti taj svoj "argument" navodiš ponovno, i ne osvrnuvši se na predhodno objašnjavanje. Zato sam te pitao čitaš li ti uopće postove drugih?
Nadalje, postavljaš hrpu stavaka, pitanja i opaski, ne mislim provoditi svo svoje vrijeme odgovarati na sve to. Ne zato što ne bih znao, ili što ne bi mogao Biblijski argumentirati, već zato što nekad imam i pametnija posla nego da pobijam arijanističke hereze, koji se svako malo pojave na forumima.
I ne trudim se toliko oko tebe "da se predaš" (tvoje riječi) - jer mislim da si već duboko zašao u neke opasne vode negirajući i omalovažavajući Gospodina Isusa Krista.
Odgovarat ću koliko stignem i koliko mi vrijeme dopušta radi drugih koji sve ovo čitaju.

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 2 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
student.stalni je napisao/la:
Otkrivenje 1,

(4) Ivan sedmerim crkvama u Aziji. Milost vam i mir od
Onoga koji jest i koji bijaše i koji dolazi i od sedam duhova što su pred Prijestoljem njegovim (5)

DA LI JE JASNO DA SE GORNJE ODNOSI NA BOGA OCA JAHVU?
ZNAČI BOG OTAC JE ONAJ koji jest i koji bijaše i koji dolazi!

A OVO DOLJE DA JE NJEGOV SIN ISUS KRIST?

i od Isusa Krista, Svjedoka vjernoga, Prvorođenca od mrtvih, Vladara nad kraljevima ZEMALJSKIM. Njemu koji nas ljubi, koji nas krvlju svojom otkupi od naših grijeha (6) te nas učini kraljevstvom, svećenicima Bogu i Ocu svojemu: Njemu slava i vlast u vijeke vjekova! Amen! (7)Gle, dolazi s oblacima i gledat će ga svako oko, svi koji su ga proboli, i naricat će nad njim sva plemena zemaljska. Da! Amen.

ALFA I OMEGA JE BOG OTAC - koji jest i koji bijaše i koji dolazi!
DA LI JE TO DOVOLJNO JASNO?

8 Ja sam Alfa i Omega, govori Gospodin Bog - Onaj koji jest i koji bijaše i koji dolazi, Svevladar.

OVDJE SE NE SPOMINJE SIN ISUS!

OTKRIVENJE 21:5

(5) Tada Onaj što sjedi na prijestolju

DA LI JE JASNO DA JE ONAJ KOJI SJEDI NA PRIJESTOLJU BOG OTAC?

reče: "Evo, sve činim novo!" I doda: "Napiši: Ove su riječi vjerne i istinite." (6) I još mi reče: "Svršeno je!
Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak!
Ja ću žednomu dati s izvora vode života zabadava.
(7) To će biti baština pobjednikova. I ja ću njemu biti Bog, a on meni sin.

BOG OTAC ĆE BITI OTAC SVIMA

OTKRIVENJE 22:13 Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Posljednji, Početak i Svršetak!

BOG OTAC JAHVE JE ALFA I OMEGA, NE NJEGOV SIN ISUS.

Kome nije jasno, neka opet pročita cijelo Otkrivenje.
Izraz Alfa i Omega, odnosno početak i svršetak se u Otkrivenju naizmence koristi kako za Oca tako i na Sina.
Iz.44,6:" Ovako govori kralj Izraelov i otkupitelj njegov, Jahve nad vojskama: "Ja sam prvi i poslednji; osim mene Boga nema."
Otk.1,17:"Kada ga ugledah, padoh mu do nogu kao mrtav; a on položi desnicu svoju na me govoreći mi:"Ne boj se! Ja sam Prvi i Poslednji"

Otk1,8:" Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospodin, "Onaj koji jest, i koji bijaše, i koji dolazi:Svevladar"
(Tko to po tvojem mišljenju dolazi??)

Otk.1,10-13:"...kad začuh iza sebe jak glas kao iz trublje kako govori: Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Poslednji", i "Što vidiš, napiši u knjigu te pošalji sedmerimcrkvama u Aziji...Okrenuh se da vidim glas koji govori sa mnom. Okrenuvši se, ugledah sedam zlatnih svjećnjaka, a posred sedam svjećnjaka netko kao Sin čovječji..."
(Tko je tu po tebi Alfa i Omega, Prvi i Poslednji??)

Otk.22,12-13.16.20:" Evo, dolazim uskoro, i plaća moja sa mnom, naplatiti svakome prema tome kakvo mu bude djelo! Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, Prvi i Poslednji!...Ja, Isus, poslao sam svog anđela....Onaj tko svjedoči sve ovo, govori:"Da, dolazim uskoro"Amen!-Da, dođi, Gospodine Isuse!"
(Tko je Taj koji treba doći??)

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 2 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
Izraz Alfa i Omega, odnosno početak i svršetak se u Otkrivenju naizmence koristi kako za Oca tako i na Sina.

Znači – na Nebu su oba dva – i Bog Otac i Sin Isus!
To smo usaglasili.
Za Oca se i dalje od svih prisutnih i Sina Isusa govori – BOG.
Za Sina Isusa Krista se govori – Isus Krist, Jaganjac, Sin Božji,
ali nigdje se za Isusa Krista ne kaže, niti ga itko oslovljava – Bog Isus!
Zašto?
Pa ako je i on Bog (a nije, jer je samo jedan Bog)
zašto ga onda sada kada je sa Bogom Ocem na Nebu,
svi ne oslovljavaju Bože Isuse?
------------------------------------------------------------------------------

Iz.44,6:" Ovako govori kralj Izraelov i otkupitelj njegov, Jahve nad vojskama: "Ja sam prvi i poslednji; osim mene Boga nema."
Otk.1,17:"Kada ga ugledah, padoh mu do nogu kao mrtav; a on položi desnicu svoju na me govoreći mi:"Ne boj se! Ja sam Prvi i Poslednji"


Da, ta paralela postoji, ali sa razlikom!
Ako primjećuješ – u Izaiji se Onaj koji kaže iste riječi predstavlja sa – Jahve Bog.
OSIM MENE BOGA NEMA – Jedini Bog!

U Otkrivenju je Taj koji izgovara te riječi – Sin Isus.

Nitko od ljudi nije vidio Boga.
Da je Onaj koji kaže Ivanu te riječi Bog – Ivan bi umro, ali nije!
Zašto? Pa zato jer Sin Isus nije Bog.
Drugi dokaz je i to da kad je Sina Isus bio na Zemlji,
ljudi su ga slobodno gledali i nisu umirali.
Zašto? Pa zato jer Sin Isus nije Bog.

Tek na kraju Otkrivenja, kada su spašenici na Nebu – Kraljevstvu Nebeskom
Ljudi će moći prvi puta pogledati Jedinoga Boga Jahvu i ne umrijeti.

#22 (1) I pokaza mi rijeku vode života, bistru kao prozirac:
izvire iz prijestolja Božjeg i Jaganjčeva.

Zajedno su Bog i Jaganjac – jasna razlika – ne 2 Boga.

(3) I neće više biti nikakva prokletstva. I
prijestolje će Božje i Jaganjčevo biti u gradu i

Zajedno su Bog i Jaganjac – jasna razlika – ne 2 Boga.

sluge će mu se njegove klanjati - jednina!

Klanjat će se Bogu – jer jedino se Bogu klanja.
Ne kaže se da će se klanjati obadvojici, niti Jaganjcu.

(4) i gledati lice njegovo, a ime će im njegovo biti na čelima.
Prvi put će tek tada biti moguće vidjeti lice Boga Jedinoga Oca,
i ostati živ.
Isusa Jaganjca su već vidjeli i živi ostali – jer nije Bog.
Čak ima i opis Sina Isusa kad je na nebu.

(13) a posred svijećnjaka netko kao
Sin Čovječji, odjeven u dugu haljinu, oko prsiju opasan zlatnim pojasom;
(14) glava mu i vlasi bijele poput bijele vune, poput snijega, a oči mu kao plamen ognjeni; (15)noge mu nalik mjedi uglađenoj, kao u peći užarenoj, a glas mu kao šum voda mnogih; (16) u desnici mu sedam zvijezda, iz usta mu izlazi mač dvosječan, oštar, a
lice mu kao kad sunce sjaji u svoj svojoj snazi.

------------------------------------------------------------------------------------------

Otk1,8:" Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospodin, "Onaj koji jest, i koji bijaše, i koji dolazi: Svevladar"
(Tko to po tvojem mišljenju dolazi??)


Zna se – jasno da dolazi Bog Otac, (ali dolazi i Njegov Sin Isus).
To sam ti već objasnio, ali opet ću:

(4) Ivan sedmerim crkvama u Aziji. Milost vam i mir od
ONOGA KOJI JEST I KOJI BIJAŠE I KOJI DOLAZI
i od sedam duhova što su pred Prijestoljem njegovim

DA LI JE JASNO DA SE GORNJE ODNOSI NA BOGA OCA JAHVU?
ZNAČI BOG OTAC JE ONAJ koji jest i koji bijaše i koji dolazi!

A u sljedećim stihovima je opisan Njegov Sin Isus Krist.


---------------------------------------------------------------------------------------------

Otk.1,10-13:"...kad začuh iza sebe jak glas kao iz trublje kako govori: Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Poslednji", i "Što vidiš, napiši u knjigu te pošalji sedmerimcrkvama u Aziji...Okrenuh se da vidim glas koji govori sa mnom. Okrenuvši se, ugledah sedam zlatnih svjećnjaka, a posred sedam svjećnjaka netko kao Sin čovječji..."
(Tko je tu po tebi Alfa i Omega, Prvi i Poslednji??)


Malo ti se spojilo ono što ima razmak između - Promaklo ti je:

8 Ja sam Alfa i Omega, govori Gospodin Bog –
Onaj KOJI JEST I KOJI BIJAŠE I KOJI DOLAZI, Svevladar.

Jasno je rečeno – pogledaj gore – tko se čime predstavlja,
dok su jedan pored drugog.

Zatim dolazi odvojeno od ALFE I OMEGE:

10) Zanijeh se u duhu u dan Gospodnji i začuh iza sebe jak glas, kao glas trublje. (11) Govoraše: "Što vidiš, napiši u knjigu i pošalji sedmerim crkvama: U Efez, Smirnu, Pergam, Tijatiru, Sard, Filadelfiju, Laodiceju." (12) Okrenuh se da vidim glas koji govoraše sa mnom. I okrenuvši se, vidjeh sedam zlatnih svijećnjaka, (13) a posred svijećnjaka netko kao Sin Čovječji, odjeven u dugu haljinu, oko prsiju opasan zlatnim pojasom;

Da, to je jasno da je to Sin Isus Krist, jer i ima Njegov opis, a vidjeti Boga i živ ostati je nemoguće, pa je sasvim jasno da to nije Bog.
----------------------------------------------------------------------------------------------------


Otk.22,12-13.16.20:" Evo, dolazim uskoro, i plaća moja sa mnom, naplatiti svakome prema tome kakvo mu bude djelo! Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, Prvi i Poslednji!...

ovo se ne spaja jedno na drugo – a ti sljedeće spajaš kao da je kontinuitet.
Ovo gore govori Bog Otac, a ovo dole Sin Isus.

Ja, Isus, poslao sam svog anđela....Onaj tko svjedoči sve ovo, govori:"Da, dolazim uskoro"Amen!-Da, dođi, Gospodine Isuse!"
(Tko je Taj koji treba doći??)


Opet brzaš i izbacuješ i spajaš po želji svojoj.
Stavi kompletne stihove, pa ćeš vidjeti da je ista stvar kao što si napravio i sa gornjim – krivo prezentirao:

(12) "Evo, dolazim ubrzo i plaća moja sa mnom: naplatit ću svakom po njegovu djelu!" (13) "Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Posljednji, Početak i Svršetak! (14) Blago onima koji peru svoje haljine: imat će pravo na stablo života i na vrata će smjeti u grad! (15) Vani pak ostaju psi i vračari, bludnice, ubojice i idolopoklonici i tko god ljubi i čini laž."

Kraj – STANI odvojeno je od onoga što ti spajaš da biš dokazao nemoguće.

Ovo gore govori Bog Otac.

ZAVRŠETAK

Ovo dole govori Sin Isus Krist:

(16) "Ja, Isus, poslah anđela svoga posvjedočiti ovo po crkvama. Ja sam korijen i izdanak Davidov, sjajna zvijezda Danica."

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 2 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
Mislim da bi trebalo otvoriti 2 nove teme

alfa i omega i vidjeti Boga

da se ne zauzima prostor ove teme.

Ako se može prebaciti ovo zadnje napisano tamo,
bilo bi najbolje.

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 2 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
Ovo je bilo super objašnjeno i biblijski potkrepljeno.

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 2 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
Isus je sve

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 2 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
Otac je sve, a uz Njega i Njegov Sin.

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 2 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
Juditha

Što misliš,
ako nekome prezentiraš da je nešto što je do tada vjerovao – krivo,
zašto se ljudi ne žele – baš NE ŽELE promijeniti,
popraviti, i nastaviti živjeti ispravno,
već će se i dalje držati svoga mišljenja - krivoga?

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 2 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
Što ja mislim...........

Ima raznih stvari...
Mogu biti vezani emocijama za nešto,
Ako pripadaju nekoj religiji, tamo imaju prijatelje,možda pripada i cijela obitelj, pa se boje da nekog ne izgube,
Ne shvačaju ozbiljnost da smo krivi ako prihvačamo nešto što ne stoji u Bibliji,
Strah od ljudi...sredine u kojoj žive,
Ili se boje pomisli da su cijelo vrijeme u krivu pa to ne mogu prihvati, i gube vjeru........
Ili tu sam rođen to ću i dalje vjerovati..vjera je dio nečije vjeroispovjesti, kulture i kompletnog načina života.

Ja to tako vidim...a ti ! ?

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 2 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
Mogu razumjeti svakoga,
jer do jučer i sam sam bio takav.
Ali razlog?
Ne znam.
Možda i dio onoga Biblijskog
Ima oči a ne vidi, ima uši a ne čuje. ?
Otvrdnuto srce. ?

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 2 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
Isus je stvoritelj, nije stvoren. Nije bukvalno rođen, nego izlazi od Oca. Riječ rođen je antropomorfizam koji se upotrebljava radi lakšeg shvatanja da Isus izlazi od Oca. Da Isus nije stvoren potvrđuje stih

I svako stvorenje, što je na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u njima, sve čuh gdje govore: onome što sjedi na prijestolu, i jagnjetu (Isusu) blagoslov i čast i slava i država va vijek vijeka. Otkrivenje 5,13

Prema tome ovdje su jasno odvojena stvorenja od Oca i Isusa Jagnjeta. Tako da Isus nije stvorenje, nego stvoritelj. Još ću dati stihova koji to potvrđuju.

descriptionIsus Krist - vječan, stvoren ili rođen? - Page 2 EmptyRe: Isus Krist - vječan, stvoren ili rođen?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply