Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Sigurnost spasenja

power_settings_newLogin to reply
+3
emanuel
piramida4
sivko5
7 posters

descriptionSigurnost spasenja - Page 3 EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
Putnik je napisao/la:
Mislio sam na ovo.
Ako sjeme ne umre ostaje samo=pakao, a ako umre donosti obilat rod
Iako dobro znaš, čini mi se da želiš malo provocirati. Ali nema veze.
Zapravo se cijela diskusija odvija oko te tvoje izjave.



Ne zbilja to nije moj citat to je Ješuin citat, ja sam samo dodao "= pakao". To se nece naci u bibliji da samoca=pakao, to sam pokupio od Josepha Ratzingera iz knjige Uvod u krscanstvo.

descriptionSigurnost spasenja - Page 3 EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
Ne zbilja to nije moj citat to je Ješuin citat, ja sam samo dodao "= pakao".


Iz teksta je jasno da Isus o sebi govori kao o Sjemenu koje treba umrijeti.

...to sam pokupio od Josepha Ratzingera iz knjige Uvod u krscanstvo.


Jel to bivši papa?

Mislim da će meni pomoći razumjeti što ti zapravo misliš i želiš kazati (što je još uvijek nekako "zamagljeno") ako mi objasniš tko je kršćanin i kako se netko spašava. Jer rasprava o sigurnosti spašenih je besmislena ako se koristi za one koji su na prvom mjestu nespašeni. Dakle, jasno pitanje, tko je spašen i kako se to postaje?

descriptionSigurnost spasenja - Page 3 EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
Je to je bivsi papa.

Uf, to je tesko jer vidis Bog odredjuje po svojoj pravednosti tko je spasen, a tko nije. Ja bih iskreno volio da su svi spaseni pa i Lucifer sto nije posve nemoguce. Ali ako hoces biti siguran u svoje spasenje onda je najbolje raditi kao isusovac, to jest raditi kao da spasenje ovisi o djelima, a vjerovati kao da spasenje ovisi o vjeri i milosti koju smo obilato primili na krstenju. Trik je u tome da postoji drugaciji kriterij za vlastitu spasenost od tudje spasenosti, a to je da nikad ne mozes biti siguran da druga osoba nije spasena koliko god se zla cinila. Ali ako zivis po evandjelju i slijedis primjer Ješue tada si siguran za svoje spasenje zapravo se ne trebas puno ni truditi jer se Duh zalaze za nas neizrecivim uzdasima. Dakle ja neznam za tebe jer tvoje spasenje je privatna stvar izmedju tebe i Boga, ali ja sam spasen po svojoj vjeri u Isusa i po krstenju koje sam primio kao mala beba. Za muslimane, hinduse, budiste i druge spasenje je njihova privatna stvar izmedju njih i Boga i ne mogu za ikog od njih pa i najgore tvrditi da nisu spaseni.

descriptionSigurnost spasenja - Page 3 EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
Braslave, ti tavrdis da ti kao katolik vjerujes u spasenje miloscu. Zasto onda tolika hodocasca, pokore u katolickoj crkvi, zasto se pada pred kipom Marije u Medjugorju? Katolicizam je Babilonska Misterijska Religija, nista drugo. Svi ti poganski simboli, osmokraka zvijezda bozice Istar, i egipatski obelisk u Vatikanu, dobro to je druga tema, drzimo se ove teme.

descriptionSigurnost spasenja - Page 3 EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
ali ja sam spasen po svojoj vjeri u Isusa i po krstenju koje sam primio kao mala beba


redoslijed je zanimljiv, prvo vjera pa tek krštenje. Što je i po Bibliji. Tko bude vjerovao i krstio se biti će spašen. Znači li to da si kao beba već vjerovao, jer pišeš da si po svojoj vjeri spašen? Ili ako nisi tada to krštenje nije važeće, bezvrijedno je.

descriptionSigurnost spasenja - Page 3 EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
Ali - za spasenje treba - ne samo krštenje.
Bandit na križu je bio spašen bez krštenja!
Bog čita srce.
To je Osnova.
Vjera je mrtva bez djela.
Krštenje.
Zakoni......
ima toga dosta.

descriptionSigurnost spasenja - Page 3 EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
καιros je napisao/la:
Braslave, ti tavrdis da ti kao katolik vjerujes u spasenje miloscu. Zasto onda tolika hodocasca, pokore u katolickoj crkvi, zasto se pada pred kipom Marije u Medjugorju? Katolicizam je Babilonska Misterijska Religija, nista drugo. Svi ti poganski simboli, osmokraka zvijezda bozice Istar, i egipatski obelisk u Vatikanu, dobro to je druga tema, drzimo se ove teme.


Osobno sam vidio katolicku knjigu pod naslovom "Kako zaraditi nebo?". No kada sam se pozalio sveceniku on mi je rekao da je vjerojatno krivi prijevod. Ma nije krivi prijevod nego ljudi katolici ne poznaju svoju vjeru i mnogi zbilja misle da mogu "zaraditi nebo". Istina je drugacija. Raj je milost koju Bog daje besplatno i jedini preduvijet je da se trazi ta milost i da kada je dana da se prihvati. Katolicki teolog nikad nece reci da se "nebo moze zaraditi", a u pitanju teologije treba prihvatiti pogled teologa, a ne kumice s placa koja ne moze shvatiti da se nebo ne moze zaraditi pa u nedostatku boljeg razumjevanja se drzi dobrih djela kao monete za dobivanje milosti.

descriptionSigurnost spasenja - Page 3 EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
Putnik je napisao/la:
ali ja sam spasen po svojoj vjeri u Isusa i po krstenju koje sam primio kao mala beba


redoslijed je zanimljiv, prvo vjera pa tek krštenje. Što je i po Bibliji. Tko bude vjerovao i krstio se biti će spašen. Znači li to da si kao beba već vjerovao, jer pišeš da si po svojoj vjeri spašen? Ili ako nisi tada to krštenje nije važeće, bezvrijedno je.


Prvi krscani su krstili svoju djecu i novorodjencad pa ne vidim da sam morao vjerovati kada sam krsten bitno je samo da sam odgajan u krscanskoj obitelji koja jamci za moje krstenje.

descriptionSigurnost spasenja - Page 3 EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
Odakle ti ta ideja da su prvi kršćani krstili svoju novorođenčad? Prvi su kršćani krstili one koji su se pokajali i vjerom prihvatili Krista za svoga Gospodina i Spasitelja. 37 Kad su to čuli, duboko potreseni rekoše Petru i drugim apostolima: "Što nam je činiti, braćo?" 38 Petar će im: "Pokajte se i svatko od vas neka se krsti u ime Isusa Krista da vam se oproste grijesi i primit ćete dar, Duha Svetoga. 39 Ta za vas je ovo obećanje i za djecu vašu i za sve one izdaleka, koje pozove Gospodin Bog naš." Djela 2: 37-39

18 Isus im pristupi i prozbori: "Dana mi je sva vlast na nebu i na zemlji! 19 Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga 20 i učeći ih čuvati sve što sam vam zapovjedio!" "I evo, ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta." Mt. 28: 18-20
Preduvjet je da se može razumjeti nauka i da se ono što im je propovijedano mogu vjerovati. I to osobno, ne preko nekog posrednika.

15 I reče im: "Pođite po svem svijetu, propovijedajte evanđelje svemu stvorenju. 16 Tko uzvjeruje i pokrsti se, spasit će se, a tko ne uzvjeruje, osudit će se. Mk. 16: 15-16

Oni su to činili na osnovu Isusovih riječi - Njegove zapovijedi. A On je rekao da to čine samo onima koji su uzvjerovali i to ososbno.

Znači u tvom slučaju nije tvoja osobna vjera već nečija drugoga u ovom slučaju roditelja.

Tako da se ovim, dok se ne pokaješ i na osnovu tvoje osobne vjere daš krstiti u vodi, nema nikakvog temelja da s tobom raspravljamo o sigurnosti onoga čega sam nemaš.

descriptionSigurnost spasenja - Page 3 EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
Pazi upravo sada si rekao da tvoj brat u vjeri nema sigurnost spasenja. Osobno nikad ne bi tako nesto tvrdio o ikome. Bas suprotno trebamo nositi terete jedni drugih i stalo podsjecati jedni druge na to da imamo sigurno spasnje kako bi radosno i slobodno zivjeli.

I prvi krscani su krstili malu djecu (o tome govori znanost koja se zove povijest) na temelju biblije kada Isus govori pustite djecicu (da mu prilaze) jer takvih je kraljevstvo Bozje.

Zadnja promjena: braslav; sub 16 oľu 2013, 13:23; ukupno mijenjano 3 put/a.

descriptionSigurnost spasenja - Page 3 EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
Putnik je napisao/la:
"Pokajte se i svatko od vas neka se krsti u ime Isusa Krista da vam se oproste grijesi i primit ćete dar, Duha Svetoga. 39 Ta za vas je ovo obećanje i za djecu vašu i za sve one izdaleka, koje pozove Gospodin Bog naš." [/i] Djela 2: 37-39


Vidis li ovaj tekst u kojem stoji "i za djecu vasu". Prvi krscani su krstili svoju djecu.

descriptionSigurnost spasenja - Page 3 EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
Vidis li ovaj tekst u kojem stoji "i za djecu vasu". Prvi krscani su krstili svoju djecu.


Ne znam kako si došao do tog zaključka Question
Radi se o obečanju Duha Svetoga koji je dat za njih tada, za njihove nasljednike tj. za svaku novu generaciju. Poziv je upučen onima koji vjeruju. Svakako da djeca mogu vjerovati od jednoga doba starosti ali nikako novorođenčad.

Što je važnije povijest koju su napisali ljudi (pobjednici kroje i bilježe povijesne zapise) ili jedino sigurna Riječ Božja???

U Šlajhamjskom načelu vjere, kojega su napisali Anabaptisti 1527 se u djelu koji opisuje krštenje ovo kaže: "Obratite pažnju na krštenje: krštenje treba da prime svi oni koji su se pokajali i popravili svoj život, i koji istinski vjeruju da je Krist oduzeo njihove grijehe, i svi oni koji hodaju u uskrsnuću Isusa Krista i koji žele da budu sahranjeni sa njim u smrti, kako bi sa njim uskrsli, kao i svi oni koji ga (krštenje) na taj način od nas traže i zahtijevaju za sebe. Ovo isključuje svako krštenje male djece, što je najgroznije djelo pape. Za ovo imate osnovu i svjedočanstvo apostola. Mt. 28; Mk. 16; Djela 2.8.16.18. Želimo da se pridržavamo ovoga jednostavno, ali čvrsto i sigurno."



descriptionSigurnost spasenja - Page 3 EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
Pozdrav Putnice.... mozes li ovaj zadnji tekst kopirati i zalijepiti na temi Krstenje djece ili odraslih koju mozes naci u forumu "Apologetika", jer ovdje je tema "Sigurnost spasenja" ...Hvala

descriptionSigurnost spasenja - Page 3 EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
Pozdrav kairos

mozes li ovaj zadnji tekst kopirati i zalijepiti na temi Krstenje djece ili odraslih

Uradio sam.

Diskusija je otišla u tom pravcu, kao što je to uobičajeno jer se mnoge Biblijske istine dodiruju, proizlaze jedna iz druge.

Ono što sam želio naglasiti je da je uzaludno sa nekim razgovarati o sigurnosti spasenja tko svoje spasenje temelji na svom krštenju kao novorođenčeta.

Zapravo je krštenje "poslednja" stvar koja nam može dati sigurnost.

descriptionSigurnost spasenja - Page 3 EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
Putnik je napisao/la:
Pozdrav kairos

mozes li ovaj zadnji tekst kopirati i zalijepiti na temi Krstenje djece ili odraslih

Uradio sam.

Diskusija je otišla u tom pravcu, kao što je to uobičajeno jer se mnoge Biblijske istine dodiruju, proizlaze jedna iz druge.

Ono što sam želio naglasiti je da je uzaludno sa nekim razgovarati o sigurnosti spasenja tko svoje spasenje temelji na svom krštenju kao novorođenčeta.

Zapravo je krštenje "poslednja" stvar koja nam može dati sigurnost.

LUKA 3,3
On obiđe svu okolicu jordansku propovijedajući obraćeničko krštenje na otpuštenje grijeha
MARKO 16,16
Tko uzvjeruje i pokrsti se, spasit će se, a tko ne uzvjeruje, osudit će se.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

descriptionSigurnost spasenja - Page 3 EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
Da sve je to fino i krasano no ne govori li Isus i o drugoj strani kada kaze bijah gladan i nasitiste me, bijah zedan i napojste me, bijah gol i u tamnici... kada te to vidismo gladna, zedna, gola? Sada dolazi trik jer vjernici upoznati s biblijom ne bi pitali to pitanje jer oni znaju da je bliznji sam Isus, dakle ovaj razgovor je izmedju Isusa i nevjernika. Jel to u sokobu s "tko neuzvjeruje osudit ce se"? Smatram da nije i ovo je moja pretpostavka: Bog svakom na casu smrti daje zadnju sansu da prihvati Isusa ili da ga odbaci. Dakle netko tko je bio musliman cijeli zivot kada dodje smrtni cas Bog ga na neki nacin (Bog zna kako) pita je li za Isusa ili protiv. Ako je netko cinio dobro cijeli zivot taj ima vece sanse da prihvati Isusa jer u Isusu prepoznaje maksimu vlastita zivota. To ne znaci da dobra djela daju raj vec da je teze covjeku koji cini dobro da propadne nego onaj koji cini zlo. Istinsko dobro je proizvod blizine Bogu pa na neki nacin teze je otpasti od Boga ako si mu blizak. Ni na koji nacin ne zelim reci da dobrim djelima zasluzujemo raj, ali se dobrim djelima vezemo za Boga, a On je Raj.

descriptionSigurnost spasenja - Page 3 EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
No, da se mi vratimo na temu.
Mogli bi pojedinačno navesti razloge zašto vjerujemo/nevjerujemo u sigurnost spasenja.

descriptionSigurnost spasenja - Page 3 EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
IZLAZAK 32:33
Nato Jahve odgovori Mojsiju:
"Onoga koji je protiv mene sagriješio izbrisat ću iz svoje knjige.

Znači - prije je bio zapisan u knjizi života,
ali - sagriješio je
i
bit će izbrisan.

descriptionSigurnost spasenja - Page 3 EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply