Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Sigurnost spasenja

power_settings_newLogin to reply
+3
hrvoje hrki
cubela
Spart
7 posters

descriptionSigurnost spasenja EmptySigurnost spasenja

more_horiz
Da znate da ćete noćas umrijeti, kako biste se osjećali, mirno, uznemireno, spremno...?

Imate li sigurnost spasenja i znate li što je to?

descriptionSigurnost spasenja EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
Jako dobro pitanje i tema.Mislim da kada se svi onako uistinu iskreno preispitamo što bi bilo da noćas umrem,dobijamo odgovor jesmo li sigurno spašeni.Ako postoji i trun sumnje,znači da nešto ne valja.Nije li tako?

descriptionSigurnost spasenja EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
No, moramo znati da taj trun sumnje ne mora značiti da odista nismo spašeni, ako postoji taj trun. Very Happy

Gospodin je veći od svake sumnje. Ako postoji sumnja, s njom se treba suočiti, osvijestiti zašto je prisutna, da li možda savjest nešto svoje radi?

Što mislite vi?

volim da razvijamo ovu temu, možda nekom pomognemo.

descriptionSigurnost spasenja EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
Noemi je napisao/la:
Da znate da ćete noćas umrijeti, kako biste se osjećali, mirno, uznemireno, spremno...?

Imate li sigurnost spasenja i znate li što je to?


Odgovor: Fil 3,10-14.
Potom: Rim 8,23 - "...Nadom smo naime spašeni".

descriptionSigurnost spasenja EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
to stari brzopotezni cubela, bravo...idemo dalje..što može kršćanina ometati u sigurnosti spasenja?

descriptionSigurnost spasenja EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
Mislim da ovo što si napomenula Noemi u svezi savjesti je jako bitno.Kada se i obratimo,naša savjest će nas možda optuživati,a znamo da savjest nije nešto loše jer ona je glas našeg duha.Ali ako nam je Bog nešto obećao,tada i pored optužbi naše savjesti imamo sigurnost Božje riječi koja kaže "Sam Duh Sveti svjedoči sa našim duhom da smo djeca Božja" Uh jesam zakompliciro scratch Šta je pjesnik time mislio reći confused

descriptionSigurnost spasenja EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
ja ću ti reći Twisted Evil

savjest je instrument kojim odabiremo , znači glas dobra u srcu čovjeka

no, savjest najprije treba odgojiti, jer se može desiti da savjest bude premekana, pa onda čovjek upadne u fanatizam, sve vidi crno, sve je grijeh, sve je loše, sve je griješno i prljavo, pa tako nastanu kršćani kojima je grijeh prati zube kaladontom..

savjest treba sinkronizirati sa riječju božjom, no da bi to mogli, treba nam poduka, a kako danas ima različitih poduka i tumačenja Biblije, treba čovjek puno vremena provesti u blizini Božjoj, te Od Boga upijati Istinu...sve je napisano U Bibliji, samo je treba znati čitati i razumijeti...

zatim, potrebno je da čovjek shvati Isusov križ, slobodu koju je zadobio, i u hodu sa Bogom, kroz pročišćeno srce, Bog će govoriti čovjeku

najvažniji je korak pokajanje i odricanje, no, desi da čovjek nema snage u tom odricanju, Bog to razumije i u mukama odricanja daje podršku, naravno, ako se čovjek moli, tada prikuplja snagu Odozgo za pobjedu koju mu je Isus omogućio..

descriptionSigurnost spasenja EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
a znaš li da je savjest, plod - razlučivanje dobra i zla? Razz

adam i eva nisu trebali savjest, no kad su ubrali savjest, mogli su razlučivati dobro i zlo, uzeli su pravo odlučivanja što je dobro i zlo...hehehehehe Twisted Evil

descriptionSigurnost spasenja EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
Ja izgleda moram još puno papat mlika i žganaca da narastem veliki.Što više mozgam,to se više zbrkam drunken

descriptionSigurnost spasenja EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
zašto?

descriptionSigurnost spasenja EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
Mislio sam metaforički u duhovnom smislu.Znaš ono,kako su neki na mlijeku,a neki na pravoj hrani Wink

descriptionSigurnost spasenja EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
Joshua je napisao/la:
Ja izgleda moram još puno papat mlika i žganaca da narastem veliki.Što više mozgam,to se više zbrkam drunken


bolje je i sa spas duše korisnije papat:

Tijelo i Krv Kristovu:!: study

UZMITE I JEDITE!
ovo je tijelo moje...

I uze čašu...
PIJTE iz nje SVI
Ovo je KRV moja, KRV SAVEZA koja se za mnoge
prolijeva na OTPUŠTENJE GRIJEHA.

+

Ivan 6

53 Reče im stoga Isus: "Zaista, zaista, kažem vam: ako ne jedete tijela Sina Čovječjega i ne pijete krvi njegove, nemate života u sebi! 54 Tko blaguje tijelo moje i pije krv moju, ima život vječni; i ja ću ga uskrisiti u posljednji dan. 55 Tijelo je moje jelo istinsko, krv je moja piće istinsko. 56 Tko jede moje tijelo i pije moju krv, u meni ostaje i ja u njemu. 57 Kao što je mene poslao živi Otac i ja živim po Ocu, tako i onaj koji mene blaguje živjet će po meni. 58 Ovo je kruh koji je s neba sišao, ne kao onaj koji jedoše očevi i pomriješe. Tko jede ovaj kruh, živjet će uvijeke." 59

descriptionSigurnost spasenja EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
Da mi imamo jasna jamstva ali se svi ne koriste njima.
Jasno je Isus rekao što je potrebno.

descriptionSigurnost spasenja EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
Krista, Spasitelja blagujemo u zajedništvu jedni s drugima, da Amen.

Da li ste sigurni u svoje spasenje da trebate umrijet za par sati, kako bi se osjećali iznutra?

descriptionSigurnost spasenja EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
i ne pijete krvi njegove, nemate života u sebi

koliko si puta ti blagovao krv njegovu?

descriptionSigurnost spasenja EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
gideon je napisao/la:
i ne pijete krvi njegove, nemate života u sebi

koliko si puta ti blagovao krv njegovu?


više puta

descriptionSigurnost spasenja EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
Ej hrki donesi malo Hristove krvi i parce Njegovog tela, nesecam se da sam Ga zadnje vreme uzivo probao.

Molim te, ponesi malo ulja, neznam da li cemi se svideti tako na zivo.

descriptionSigurnost spasenja EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
Jevrejin je napisao/la:
Ej hrki donesi malo Hristove krvi i parce Njegovog tela, nesecam se da sam Ga zadnje vreme uzivo probao.

Molim te, ponesi malo ulja, neznam da li cemi se svideti tako na zivo.


samo se ti ismejavaj sa svetim stvarima
pazi da te nešto ne zadesi kad se najmanje nadašSad

descriptionSigurnost spasenja EmptyRe: Sigurnost spasenja

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply