Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionGrijeh - ne činiti dobro?! EmptyGrijeh - ne činiti dobro?!

more_horiz
Grijeh - ne činiti dobro?! Images10

Slika je, zabilježena 1994. godine tijekom sudanske nestašice za hranom, je osvojila 'Pulitzer-ovu nagradu. Slika prikazuje izgladnjelo dijete koje je puzalo prema kampu s hranom Ujedinjenih naroda udaljeno samo 1 km od mjesta slike.
Na slici, lešinar čeka da dijete umre kako bi ga mogao pojesti. Slika je šokirala cijeli svijet. Nitko ne zna sto se dogodilo s dijetetom, kao ni Kevin Cartner koji je napustio mjesto nakon sto je uhvatio fotografiju. Tri mjeseca kasnije fotograf je pocinio samoubojstvo.

Ovaj fotograf je mogao učiniti nešto za ovo dijete. No što je s nama. Jakov 4,17 kaže: "Jer koji zna dobro činiti i ne čini, grijeh mu je". ...
Jesmo li svjesni ovoga grijeha.

descriptionGrijeh - ne činiti dobro?! EmptyRe: Grijeh - ne činiti dobro?!

more_horiz
Ovo je teško gledati...i slažem se sa tobom da je grijeh ne činiti dobro...
Gladne imamo i ovdje gdje živimo,i ovdje je dobro činiti dobro,ali bilo bi lijepo onoliko koliko možemo da pošaljemo njima dole,pa bilo to i 10 eura...

descriptionGrijeh - ne činiti dobro?! EmptyRe: Grijeh - ne činiti dobro?!

more_horiz
Kako uopče možemo ljubiti Boga ,ako ne ljubimo bližnjeg,a kako ljubimo bližnje, a ne pomognemo mu tamo gdije naša ruka moše pomoći!
Onda niti ljubimo niti činimo dobra.
To je jedan krug.

descriptionGrijeh - ne činiti dobro?! EmptyRe: Grijeh - ne činiti dobro?!

more_horiz
Neki Protestanti ne vole Jakova.


JAKOV 1:4,22-25 Ali neka postojanost bude na djelu savršena da budete savršeni i potpuni, bez ikakva nedostataka.
Budite vršitelji riječi, a ne samo slušatelji, zavaravajući sami sebe.
Jer ako je tko slušatelj riječi, a ne i izvršitelj, sličan je čovjeku koji motri svoje rođeno lice u zrcalu: promotri se, ode i odmah zaboravi kakav bijaše. A koji se ogleda u savršenom zakonu slobode i uza nj prione, ne kao zaboravan slušatelj nego djelotvoran izvršitelj, blažen će biti u svem djelovanju svome.
JAKOV 2:8,13-26 Ako doista izvršujete kraljevski zakon po Pismu: Ljubi bližnjega svoga kao sebe samoga, dobro činite; Jer nemilosrdan je sud onomu tko ne čini milosrđa; a milosrđe likuje nad sudom. Što koristi, braćo moja, ako tko rekne da ima vjeru, a djela nema? Može li ga vjera spasiti? Ako su koji brat ili sestra goli i bez hrane svagdanje pa im tkogod od vas rekne: "Hajdete u miru, grijte se i sitite", a ne dadnete im što je potrebno za tijelo, koja korist? Tako i vjera: ako nema djela, mrtva je u sebi. Inače, mogao bi tko reći: "Ti imaš vjeru, a ja imam djela. Pokaži mi svoju vjeru bez djela, a ja ću tebi djelima pokazati svoju vjeru. Ti vjeruješ da je jedan Bog? Dobro činiš! I đavli vjeruju, i dršću." Hoćeš li spoznati, šuplja glavo, da je vjera bez djela jalova? Zar se Abraham, otac naš, ne opravda djelima, kad na žrtvenik prinese Izaka, sina svoga? Vidiš: vjera je surađivala s djelima njegovim i djelima se vjera usavršila te se ispunilo Pismo koje veli: Povjerova Abraham Bogu i uračuna mu se u pravednost pa prijatelj Božji posta. Gledajte: čovjek se opravdava djelima, a ne samom vjerom. Ne opravda li se slično, djelima, i Rahaba bludnica kad primi glasnike i drugim ih putom izvede? Jer kao što je tijelo bez duha mrtvo, tako je i vjera bez djela mrtva.
JAKOV 3:13,16 Je li tko mudar i razborit među vama? Neka dobrim življenjem pokaže svoja djela u mudroj blagosti. Ta gdje je zavist i svadljivost, ondje je nered i svako zlo djelo.
JAKOV 4:17 Znati dakle dobro činiti, a ne činiti - grijeh je.

descriptionGrijeh - ne činiti dobro?! EmptyRe: Grijeh - ne činiti dobro?!

more_horiz
Da grijeh je,ako znaš da nekom si mogao pomoči ili nešto učiniti, a nisi.
To nikako ne može biti dobro,samo loše.
Šta da mi netko kaže: Uh ,kako sam gladan?!
a ja...da baš mi je žao,...ajde bit će već bolje.............
Iiiiiiiii!!!!!!
To mi je grijeh,normalno.Nisam dala ono što sam bila u mogučnosti. Možda ta osoba to nikad neće saznati ,ali Bog zna da sam učinila tu nepravdu.
To mi nije na čast,sigurno.

descriptionGrijeh - ne činiti dobro?! EmptyRe: Grijeh - ne činiti dobro?!

more_horiz
Pitala bih vas,što točno za vas znači ne činiti dobro?

descriptionGrijeh - ne činiti dobro?! EmptyRe: Grijeh - ne činiti dobro?!

more_horiz
To je jako široko i delikatno!
Jer možeš jednome napraviti dobro,
ali tim djelom drugome napraviš zlo,
a da toga niti ne budeš svjestan.

Zato i jesmo svi griješnici.
Tko veći, tko manji.

Dao si mi vode- Tko? Ja?
Dao si vode siromahu - kao da si dao meni!

Vidio si da tvoj susjed koji te mrzi i psuje - poklekne pod teretom,
priskoči mu pomoći.
Možda postanete veliki prijatelji.
A ako i ne - Bog sve vidi.
kaže Isus.

descriptionGrijeh - ne činiti dobro?! EmptyRe: Grijeh - ne činiti dobro?!

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply