Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionDobro drvo EmptyDobro drvo

more_horiz
Tako svako drvo dobro dobre rodove radja,a zlo drvo rodove zle radja.Matej 7,17
Kako moralno razmisljate o ovome redku?

descriptionDobro drvo EmptyRe: Dobro drvo

more_horiz
Usporedjenje o dobrom drvetu, koje zle ili dobre rodove radja, dato je samo sa jednim ciljem.

Svako treba gledati samog sebe.

Svako treba da vidi ima li on dobre plodove ili zle.

Cesto se od kvazi hriscanina ova Isusova prica zloupotrebljava "i uvek ide u korist modernih fariseja", kako bi se drugima vadio trn iz oka, dok svoje planine i kanjone uopste ne zapazaju u svom oku.

Jer, ako hocemo i tako, iako se po rodu svako prepoznaje. Po pravilu ono uvek nedostaje upravo onome ko se s tim usporedjenjem gadja.

descriptionDobro drvo EmptyRe: Dobro drvo

more_horiz
Matej 7,18
Ne moze drvo dobro rodova zlijeh radjati,ni drvo zlo rodova dobrijeh radjati.

descriptionDobro drvo EmptyRe: Dobro drvo

more_horiz
Ako se po ičemu može prepoznati tko slijedi Boga Jahvu, a tko samo tvrdi da Ga slijedi - onda je to upravo po tim RODOVIMA!
A znamo koji su to rodovi. To je ljubav.

A tu sad opet postojio problem, što ljudi danas sve živo trpaju pod "ljubav"... I zato bih zaključio, da se samo po ljubavi može prepoznati pravi Božji sluga, ali da opet tu ljubav može prepoznati samo onaj, tko je isto tako Božji sluga i tko zna što prava ljubav jest. Jer, u očima ovog svijeta, ti rodovi često izgledaju sasvim jadno... Pavao je rekao da je Božja mudrost u očima ovoga svijeta ludost...

Međutim, ipak ne želim da sve bude tako crno, budući da nije. Nisu svi ljudi u "svijetu" takvi, da ne mogu vidjeti rodove Duha i da im se ti rodovi čine jadnima... Mnoge ljude doista dirne kad vide život jednog pravog kršćanina... Zato bismo mi, koji za sebe tvrdimo da smo vjernici, trebali itekako imati te rodove u svome životu.

Pa ako će nas zbog tih rodova proganjati, psovati i pljuvati, onda neka. A ako će nam se zbog tih rodova diviti i vidjeti u nama Boga, neka. Na nama je samo da svjedočimo ljudima o Bogu, a ako je potrebno da u tom svjedočenju ponekad koristimo i riječi...

descriptionDobro drvo EmptyRe: Dobro drvo

more_horiz
Pa ako neko ljubi samo one koji mu se svidjaju, ili ako ne ceni pozniznost kod drugoga zato sto je naduven i nece da se sam ponizi, on ima lazne rodove.

A ako neko i pokrene ovakvu temu, sam bi trebao da pokazuje poniznost i spremnost na pomirenje i duh sloge, ma koliko bio ljut i gord.

Rod nije samo rod, vec ga i sam treba prepoznati kod sebe licno.
Imam li ja pravi rod? Ili sablaznjavam ljude tako sto necu da im oprostim ili da ih prihvatim jer mi se ne svidjaju.
Kako neki lazu sami sebe, e to je po meni bljuntav rod i zlo.
Moderni farizeji su veliko zlo u hriscanstvu. Nije ni cudo sto im je Isus govorio, verovatno sa gadjenjem: "Budale slepe!"

descriptionDobro drvo EmptyRe: Dobro drvo

more_horiz
U pravu si, Steno.

Onaj tko doista ima rodove Duha Svetoga, živjet će onako kako je Krist živio. Ljudi će u njemu vidjeti ljubaznost, vidjet će nekoga tko ih bezuvjetno prihvaća i voli i prašta im...

Nažalost, kad god čovjek pokušava svojom silom imati ove rodove, tada je njegova pobožnost samo gluma, ili fanatizam. Takav čovjek se može jako truditi da bude ljubazan i dobar i milostiv i pravedan i pun mira... Ali ako Božji Duh ne prebiva u njemu, taj čovjek će jednom eksplodirati...

descriptionDobro drvo EmptyRe: Dobro drvo

more_horiz
Svi mi imamo u sebi potrebu da stvaramo. Pitanje je što stvaramo? Što nastaje kao posljedica našeg truda pod suncem? Ako se išta pod suncem isplati stvarati danas - onda su to dobri odnosi! Jer to je jedina stvar koju ćemo odavde ponijeti na Nebo.

descriptionDobro drvo EmptyRe: Dobro drvo

more_horiz
,,Gospodu su potrebni ljudi,ljudi,koji se ne mogu kupiti ni prodati,ljudi koji su vjerni kao magnetna igla polu.''

descriptionDobro drvo EmptyRe: Dobro drvo

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
Justin je napisao/la:
U pravu si, Steno.

Onaj tko doista ima rodove Duha Svetoga, živjet će onako kako je Krist živio. Ljudi će u njemu vidjeti ljubaznost, vidjet će nekoga tko ih bezuvjetno prihvaća i voli i prašta im...

Nažalost, kad god čovjek pokušava svojom silom imati ove rodove, tada je njegova pobožnost samo gluma, ili fanatizam. Takav čovjek se može jako truditi da bude ljubazan i dobar i milostiv i pravedan i pun mira... Ali ako Božji Duh ne prebiva u njemu, taj čovjek će jednom eksplodirati...

Moze li netko iz biblije nabrojati duhovne rodove.</BLOCKQUOTE>

descriptionDobro drvo EmptyRe: Dobro drvo

more_horiz
Lljubav, radost, mir, dobrota, vernost, krotost, uzdrzljivost, strpljivost, poboznost...

descriptionDobro drvo EmptyRe: Dobro drvo

more_horiz
Mada sada kada razmisljam o ljubavi, po meni ljubav ne znaci uvek biti blag, krotak. Po meni ljubav znaci reci istinu.

Evo ovako, sada zamislimo da vi vidite da sam ja na krivom putu, da ne idem prema istini Evanjdelja, tada sam ja u velikoj zabludi zar ne?
I ako me volite vi cete mi to reci ma koliko me to povredilo, bar ja vidim tako stvari.

Sta bi znacilo da pokusavate biti ljubazni sa mnom, po meni samo to da me ne volite. Vidite da srljam u propast i vi ste nasmejani ljubazni, tesko da je to ta vrsta ljubavi o kojoj je Isus govorio.

Pa da li je On voleo fariseje kada im je rekao da su licemeri, od njihovog oca djavola da njegove zelje zele ciniti, naravno da jeste, jedini nacin na koji je mogao pokazati ljubav je bio taj da ima kaze istinu. Pa ma koliko ona bolela.

Ili da li je bio pun ljubavi kada je isterao trgovce iz hrama, i prevrnuo stolove. Naravno da jeste, ali nacin na koji mi danas shvatamo ljubav je sustinski pogresan. Cak bih rekao besmislen.

LJubav je korektivna i ponekad mora biti ostra, i uvek mora ispraviti gresku.

Zato ja licno i ne verujem puno u izlive ljubavi medju vernicima razlicitih denominacija, ni ovde na forumu niti u realnom svetu.

Prosto u medjusobnoj komunikaciji izbegavajuci ostrinu postaju neiskreni. Pa ublazuju svoje stavove i onda dobijamo sta justine.

Pa naravno Laodikeju ili stanje laodikeje.

descriptionDobro drvo EmptyRe: Dobro drvo

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
dragomir je napisao/la:
Mada sada kada razmisljam o ljubavi, po meni ljubav ne znaci uvek biti blag, krotak. Po meni ljubav znaci reci istinu.

Evo ovako, sada zamislimo da vi vidite da sam ja na krivom putu, da ne idem prema istini Evanjdelja, tada sam ja u velikoj zabludi zar ne?
I ako me volite vi cete mi to reci ma koliko me to povredilo, bar ja vidim tako stvari.

Sta bi znacilo da pokusavate biti ljubazni sa mnom, po meni samo to da me ne volite. Vidite da srljam u propast i vi ste nasmejani ljubazni, tesko da je to ta vrsta ljubavi o kojoj je Isus govorio.

Pa da li je On voleo fariseje kada im je rekao da su licemeri, od njihovog oca djavola da njegove zelje zele ciniti, naravno da jeste, jedini nacin na koji je mogao pokazati ljubav je bio taj da ima kaze istinu. Pa ma koliko ona bolela.

Ili da li je bio pun ljubavi kada je isterao trgovce iz hrama, i prevrnuo stolove. Naravno da jeste, ali nacin na koji mi danas shvatamo ljubav je sustinski pogresan. Cak bih rekao besmislen.

LJubav je korektivna i ponekad mora biti ostra, i uvek mora ispraviti gresku.

Zato ja licno i ne verujem puno u izlive ljubavi medju vernicima razlicitih denominacija, ni ovde na forumu niti u realnom svetu.

Prosto u medjusobnoj komunikaciji izbegavajuci ostrinu postaju neiskreni. Pa ublazuju svoje stavove i onda dobijamo sta justine.

Pa naravno Laodikeju ili stanje laodikeje.

Velika je razlika Dragomire,izmedju oblika poboznosti i prave poboznosti.Ne,ovako kako ti opisujes ljubav,na ukazivanju istine,nije Bogu mila,jer bi nam rekao tucite se,udrite se pokazite jedan drugom istinu i pravdu,ali on drugo kaze,ranjene u srcu,utjesite,gladne nahranite,zedne napojite,pomozite,sirotici,ne da bi oni postali clanovi moje denominacije,nego da bi vidli Krista,a u isto vrijeme,i ti koji to dozivljavaju,poznaju granice svojih zahtjeva,jer pojmovi siromastva su razliciti.Recimo,nase zemlje u tranziciji stalno tvrde kako su siromasne,ali i ne cine nista svoje navike promjeniti.Njemacka je bogata zemlja,ali daj molim te u proljece dodji i vidi da li ima 1 m2 da nije obradjen,i normalno u jesen,nece biti gladi,a i sad je nema vec.Prema tome,Bog je tocno dao uredbe kako se trebamo jedni prema drugima ponasati,i na ovom forumu bas ima velike ljubavi,samo ti to neces zamjetiti u postovima,tocno vidis ljude koji iznose sa njeznoscu svoja vjerovanja.Ma daj testiraj sebe,sa kim vise volis biti u drustvu,sa nekim grubijanom koji ti iznosi istinu,i koliko ces ga dugo slusati, ili sa nekim finim covjekom,sa cijih usana vidis,da izlazi Kristova njeznost i blagost.</BLOCKQUOTE>

descriptionDobro drvo EmptyRe: Dobro drvo

more_horiz
Kao što je Isus ljubeći - položio svoj život - da bi nas odvojio od zloga - tako smo i mi dužni takvom ljubavlju ljubiti sadašnje neprjatelje križa, jer se Njegova ljubav Duhom izlila u nas, imajući ono isto Njegovo strpljenje milosti u sili pravednosti koja u rodovima Duha lomi sve okove mraka..No lažne sluge evanđelja, pretvaraju se u bićeve đavolje a grade se bićevima Božjim - uzimlju pravo izbljuvavati mlake ..Umjesto da zaista kupe zlato vjere koja kroz ljubav radi - Oni insceniraju obličje nelicemjerstva ponašajući se staljinistički kao mali bogovi u lažnom duhu Ilije.
Umjesto da proslave Zakon -Ljubav-Proroke-Krista - evanđeljem oni sjeku srpom đavoljim i to zovu istinom i ljubavlju i vjerom nelicemjernom..
Laodikejci prikazuju svoju veliku ljubav u svjetlu križa i sili Ilijinoj i smatraju se posjednicima Istine..Izbljuvavaju jedni druge svojim fanatizmom glumeći Iliju i Ivana Krstitelja..
Koriste oštrinu đavoljevog srpa i licemjernu milinu u najboljim kombinacijama da održe svoje visoko mišljenje o sebi..
Prava, istinska oštrina ljubavi ona je kao pčela košnice pune meda, koja ugiba iz ljubavi .. ostaje med..Lažna , neistinska je ljubav- kao ose koja ubada i ne ugiba..samo liči iz daleka na pčelu, u stvari je rod zmijin i hini oštrinu kako bi pomislili, eto oštrina je zaista prava i ne liči na umiljatost zmije koja je sakrila i izvrnula istinu mameći Evu ljubaznošću u lažnom otkrivenju..
Mane karaktera se ne mogu sakriti iza obličja otvorenosti, ona je pretanka koža iz koje probijaju zmijini zubi..Ako netko propovijeda evanđelje a nije preporođenog karaktera, on će svoj gnjev što nije sličan Kristu - izliti na one koji imaju rodove Duha, progonit će vjerne jer su mu djela zla što se vidi po karakteru..i služit će se licemjerjem da bi uvjerio drugu stranu u licemjerje ..
abraham

descriptionDobro drvo EmptyRe: Dobro drvo

more_horiz
Mozda malo razlicito gledamo na stari dina. Verujem da imamo isti cilj mada razlicito vidimo put do njega. Nisam mislio da treba covek biti grub, i ostrina naravno ima svoje granice. Samo moje je iskustvo da kada si ponekad malo ostriji sa ljudima to potakne na razmisljanje. Slazem se u svemu treba imati meru i granicu i tu nema pravila, nekih sablona kojih bi se drzali.

Samo ne treba po mom misljenju i preterati sa tom formalnom ljubaznoscu.
Kuda to vodi? Kao primer mozemo uzeti dan Pentakst i Petrovu propoved. Pa to je tamo dosta ostrim recima receno. Vi ljudi koji ste svojim gresnim rukama razapeli princa zivota... Dosta ostro po meni, e sada da pogledamo kako bi danasnji propovednici to rekli, pa oni bi skoro molili, plakali ubedjivali ljude pricali o Bozijioj ljubavi sto je sve uredu.

Samo ja ne zelim da zaboravim da je Isus rekao ISTINA CE VAS OSLOBODITI.

Ne ljubaznost istina. I ako je istina, a jesta da ljudi ako se ne pokaju nemaju vecni zivot onda ja to kazem, ako verujem da cine losu stvar ja to jasno i precizno njima kazem. I tako ocekujem i da se prema meni drugi ponasaju.

Ja znam da svojim stavovima budim razne emocije, Boze moj sta cu, ma neka se ljudi i ljute na mene samo neka nisu ravnodusni, jer aki ih nekad cak i naljutim znam jednu stvar da sam ih naveo da razmisljaju o mojim recima.

A kako ja licno znam da sam upravu kada tako cinim. Po mojim motivima, ako sam ljut na nekoga nikada necu biti ostriji prema njemu, ali ako pogledam u svoje srce i vidim da imam jednu jedinu zelju da sebe i njega priblizim Hristu onda sebi dozvoljavam i ostrinu.

Verujem da je to ispranvo. Kao kod vaspitanja dece, pa eto ponekad roditelji moraju da kazne dete, i da ono dobije po koju cusku, ali verujem da nikad to ne smeju ciniti u ljutini jer to tada nije ispravan motiv. Tako i ja nikad ne koristim ostrinu ako imam neku ljutnju ili gorcinu u srcu.

Pa opet znam da kada svedocim imam puno vise rezultata kada ljude upozorim na jednstavnu cinjenicu ONAJ KO NE VERUJU OSUDCIE SE. Nikad u svedocenju ne propustam to reci, jer je to donelo jako puno dobrih rezultata.

descriptionDobro drvo EmptyRe: Dobro drvo

more_horiz
Kršćani trebaju iznositi istinu u ljubavi.
(Efežanima 4:15)

Istina bez ljubavi je ništa, je zlo.
Isto vrijedi i za ljubav bez istine.

Isus nam treba biti primjer u iznošenju istine.
On je znao i udariti bičem, kad je trebalo, a znao je i uzeti djecu u krilo...

DA SE RAZUMIJEMO: NEMA FORMULE!

Za ovakve stvari ne postoji šablon, nema formule za svaku situaciju... Nego, onaj čovjek koji u svom srcu doista IMA ljubav (a ljubav je srž svih rodova Duha), takav čovjek će znati kako se prema kome i kada treba postaviti!

Inače, smatram da je veliki grijeh pred Bogom, ako sam ja s nekim ljubazan samo zato da ga ubijedim u svoju vjeru.
Također je grijeh ako nemam srca za ljude, nego ih samo "bičujem" s istinom...
Kako uspostaviti balans? Kao što rekoh, nema šablona... Treba u svakom čovjeku vidjeti Krista (Matej 25:31-46)! A tko to može? Tko god to pokuša, vidjet će koliko je teško živjeti takvim životom...

Jedan moj prijatelj je protumačio redak Ivan 15:13 na ovakav način: "Nema veće ljubavi od ove: živjeti za svoje bližnje!"

Doista, možda bi nam bilo ponekad i lakše dati život, nego da moramo ŽIVJETI ZA DRUGOGA!
Kršćani nemaju rodove zato da bi bili jednostavno "puni Duha"... Kršćani imaju rodove zato, da mogu SLUŽITI!

Vidimo li mi potrebe ljudi? Odgovaramo li na te potrebe? Ako živimo kao sluge Bogu i ljudima, tada ćemo se u toj službi imati priliku vježbati cijelog života...Nikad nećemo moći reći: "E, sad mi je lako služiti, postao sam profesionalac!"... Nikad.

descriptionDobro drvo EmptyRe: Dobro drvo

more_horiz
Pozdrav justine, abrahame, dina

Slazem se pomalo sa svima, narocito sa ovim sto je justin rekao. Ali da malo prokomentarisem postove.

Abrahame a i ostali prvo jos jednom hvala na cestitkama za rodjendan, a voleo bih da ste danas i ovde sa mnom. U Srbiji 2007 godine. Da ste bili sa mnom jutros na poslu gde sam pokrenuo razgovor o dolazecem Uskrsu.

Ne idem sa teme samo da nacinim poentu. I kada sam ja spomenuo uskrsnuce Gospoda Isusa i to kako je to velika stvar i kako je to nesto sto vredi slaviti, kolege su odmah pocele da pricaju o farbanim jajima, a jedan je pomenuo i kako je kupio dobro vino za taj dan da proslavi uskrs.

Bez sumnje iz nacina na koji je govorio svi su zakljucili da ce se napiti na taj dan. I KAKVA REAKCIJA JE PRIKLADNA NA TO.

Oprostite ja mislim da je ostrina pravi izbor. Ne zbog toga sto ga ja ne volim i ne zelim da on bude spasen PA ZATO SAM I POCEO RAZOGOVOR O USKRSNUCU, ne bih li ga naveo da prizna Isusa kao svog spasitelja.

Ali vidite sta je u njemu, idolatrija pravoslavne crkve. E pa ja mislim da imam pravo cak obavezu da na jasan i odlucan nacin izlozim Rec Boziju, koja je rekla da ce idolopoklonici biti udaljeni od lica Bozijeg.

I ja to iznosim kao cinjenicu, jednostavno ja to kazem, kazem verujem da cete izgubiti SPASENJE AKO NASTAVITE TIM PUTEM, i to zvuci ostro grubo, ali dok je moj motiv da ih navedem na pokajanje, pa neka zvuci tako. Zar ih ja manje volim ako to jednostavno kazem, ili ih vise voli oni koji im pricaju o Nebu, raju, dobroti, JA TO SVE VERUJEM ALI PRE NEGO STO BUDU DEO TOGA ONI SE MORAJU POKAJATI, A JA IM JASNO MORAM RECI OD CEGA, RAZUMETE ME?

Kako ce oni stici u Nebo ako nastave sa Svetim Savom, Marijom, Nemanjom i svim svojim svecima, PA NECE NIKAKO ZAR NE? JA IM TO JEDNOSTAVNO KAZEM!

Sada ne razumem tvoju primedbu o Jovanu Krstitelju, zaista pa on je bio ostar jer SU OKOLNOSTI ZAHTEVALE TO, I PLATIO JE CENU TOGA.

Ja bih bio jako ohol kada bi tvrdio da ja imam tu vrstu duha kao on.
On je veliki prorok Boziji, on je moj primer ali ne verujem mada bih voleo da imam pravo porediti sebe sa njim. Ali recimo sa Stefanom da. On nije ni bio propovednik ali je propovedao svoju veru svima.

Rekao je sta je imao reci, NIJE ULEPSAVAO, ONO STO JE VEROVAO JASNO JE REKAO.

I ubili su ga. Ali je platio tu cenu. Danas kada bih ja vas pitao o pravoslavnoj crkvi sta bi mi rekli. Bludnica, odpadnicka religija, idolatrija preko svake mere, opsednutost zemljom na sebi nose odgovornost za rat devedesetih jer su ga svojim propovedanjem i pisanjem umnogome izazvali.

Pa to meni ponavljaju svi protestanti. SAMO JA TO KAZEM NJIMA, SHVATATE U TOME JE SUSTINA. Ja to njima kazem, ja ne ubedjujem u to ljudi koji to vec veruju ja kazem to vernicima pravoslavne crkve, i kako reaguju besni su ljuti, ogorceni, agresivni.

Mnogi, su mi savetovali da to ne cinim. Ali niti mogu niti zelim drugacije, i kada sam pisao o rodovima vizije ja licno imam jendu a to je da snimam sluzbe na temu svi promasaji srpske religije, i da to stavim na Internet, na DVD, i u javnost. I mnogi mi savetuje na cini to.

Zasto da li je to istina ili ne? Pa ako jeste ja sam duzan pred Bogom da je sirim. Zasto mi savetuju zato sto znaju reakicje i plase ih se.

I mnogi ljudi se plase da kazu sta veruju, nego nesto vrdaju ulepsavaju, ako bih ja bio takav cutao bih. I zato Stefan nije bio propovednik u crkvi ali je isao nespasenim i govorio ono sto je bio duzan reci.

Ostro, bolno, ali istinito i lekovito. Meni danasnji propovednici lice pomalo na kukavice koje se zatvaraju u neki svoj svet i propovedaju po hiljaditi put iste stvari istomisljenicima. E pa to je lako.

Ali kada stanem na ulicu, ili kazem pravoslavcima sta verujem to nemoj ciniti, ne znas u sta se upustas. Znam vrlo dobro, i uradicu to.

Dosadilo mi je da slusam o probudjenju, kako ljudi misle da do njega dodje, ako ne propovedaju i kako ce doci ako propovedaju a izbegavaju da kazu ljudima bolnu istinu. Nikako, zato ga i nema.

U stvari ja nikada nisam ostar sa ljudima koji traze, ja sam ostar prema izrugivacima, onima koji se smeju veri, nazivaju je sektom i tako dalje, oni mene prvo nazovu sektasem a onda ja njih idolopoklonicima.

I zaista kada im predocite cinjenice pocinju da razmisljaju a dok ih mazite i pricate o ljubavi, smeju se...

Dakle ljubav je korektivna i ona ne moze precutati istinu, i uvek mora isrpaviti gresku.

descriptionDobro drvo EmptyRe: Dobro drvo

more_horiz
Treba mudrosti nama Isusove. Ljubio je i carinike i farizeje.

Jedni su se krstili i obratili, te pokajali - njima je blago govorio.

Drugi su si umisljali da su vjerinici - a licemjeri su bili - njih je ostro korio.

descriptionDobro drvo EmptyRe: Dobro drvo

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply